(aragehouder staat op z'n strepen Ruzie in Sassenheim over nieuw zwemonderwijs Leiden Regio :s Ligt Floris V toch in Rijnsburg begraven? Bollenstreek 'onveilig' voor langzaam verkeer Schadeclaim van dertien gulden Service als vanouds Welkom! °bo,f fjSDAG 17 SEPTEMBER 1997 'Wij moeten het werk van de politie opknappen' leiden thomas erdbrink BELEGGEN IN HET BEKENDE JOOP VAN DEN ENDE V STUDIO COMPLEXTE AALSMEER Beschikbaar I526 participaties af 25.000,-. .ooptijd 10 jaar, rendement bij 60% belastingtarief: prognose 8,6% netto, tot 25% netto bij financiering via een gerenommeerde bank. Inschrijving wordt binnenkort opengesteld. Per 31 oktober 1997 verwerft de Maatschap WaardeVastGoed Holland 1 het volledige eigendom van het bekende TV Studio Complex te Aalsmeer. 'Bijna het gehele complex is tol 2010 verhuurd aan Joop van den Ende Studio's BV. een volle dochter van Endemol Entertainment Holding NV. 'Momenteel wordt dit complex uitgebreid met ca. 25.000 vierkante meter, waarin het 'televisiepretpark' SHOWBIZ CITY wordt gevestigd, met o.a. 3 theaters, restaurants en discotheken. Maatschap Waarde VastGoed Holland 1 verwerft hel complex inclusief de nieuwbouw voor f 108.150.000,- vrij op naam waarvan f 70.000.000.- wordt gefinancierd met een hypothecaire geldlening. r het resterende bedrag "ad f 38.150.000.- geelt Maatschap Waarde VastGoed Holland 1 1526 participaties uit. ad f25.000,- (exclusief 2% emissiekosten). Financiering tot f 20.000.- per participatie is mogelijk via een gerenommeerde bank. tegen 8.5% rente vöor 10 jaar vast zonder aflossing. Inschrijving wordt binnenkort opengesteld Be prospectus en het inschrijfformulier-kunt u aanvragen bij het emissiekantoor Ficq Finance V. telefoon 030-69.62.326. Toewijzing vindt plaats op basis van het inschrijfformulier dat wordt ngezonden naar het emissiekantoor Ficq Finance BV. Bij overtekening zal pro rato worden ^gewezen, hetgeen betekent dat reductie van hel aantal participaties kan worden toegepast op in het aantal inschrijvingen per inschrijfformulier. torn gen prospectus en inschrijfformulier: 'aam:M/V Mres:- 'ostcode/Plaats: )atum Telefoon: '•uur deze bon naar het emissiekantoor van WaardeYastGoed Holland 1: F'C(| Finance BV. Ulrechtseweg 67-A. 3704 HB Zeist, elefoon 030-69.62.326. Telefax 030-69.58.831. E-mail ficq'" xs4all.nl Ligt Floris V in Rijnsburg be graven of niet? Deze vraag is de inzet van een gevecht op hoog niveau: tussen twee we tenschappers die lijnrecht te genover elkaar staan in hun bevindingen' en opinies. De één, prof. dr. Dijkstra, is er vast van overtuigd in de jaren vijf tig het graf van Floris te heb ben gevonden, in de kapel waar ooit de abdij van Rijns burg stond. De ander, de anatoom dr. Maat van de Rijks Universiteit Leiden, meende vorig jaar aan de hand van nieuwe methoden dat zijn ge achte collega de plank min stens 500 eeuwen had misge slagen. Het was niet het skelet van Graaf Floris met ingesla gen schedel dat daar lag. maar de resten van een boer uit de Karolingische tijd. Volgende week dinsdag komt Dijkstra hoogstpersoon lijk uit België over om zijn stel ling kracht bij te zetten en eventueel nieuw leven in te blazen. Hij doet dat op dins dag 23 september op een extra bijeenkomst van het Genoot schap Oud Rijnsburg in de Voorhof aan De Vliet. Vanaf 20.00 uur geeft de prof aan de hand van dia's zijn lezing van het verhaal. duin- en bollenstreek wim van wanrooy In Hillegom en Sassenheim ge beuren in verhouding tot ande re gemeenten in de Duin- en Bollenstreek de meeste onge lukken met letsel. In beide dor pen zijn meerdere plekken te vinden waar in vier jaar tijd meer dan zes ongevallen zijn gebeurd. Lisse is met afstand de veiligste gemeente. Dat staat in een rapport van het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB), dat een inventarisatie heeft ge maakt van de verkeers (on)veiligheid in de streek. Uit dat rapport blijkt ook dat het aantal verkeersslachtoffers on der (brom)fietsters in de Duin en Bollenstreek structureel ho ger ligt dan in vergelijkbare ge meenten elders in het land. Rijnsburg vormt daar een uit zondering op. De meeste onge vallen met (brom)Fietsers over komen weggebruikers in de leeftijdscategorie van 18 lot en met 24 jaar. Wegen in de Duin- en Bollen streek waar opvallend veel (brom)fietsongevallen gebeuren zijn: Sandtlaan (Katwijk-Rijns burg), Hoofdstraat/Parklaan Vereniging boos op directie sportcomplex sassenheim irene nieuwenhuijse Zwemvereniging 'Sassenheim' en de directie van sportcomplex De Wasbeek hebben ruzie over het zwemonderwijs nieuwe stijl. De zwemvereniging is boos om dat De Wasbeek de nieuwe op leiding geheel in eigen hand wil nemen. ..Dan worden we van een zwemvereniging een sport vereniging", aldus secretaris R. Datema van de zwemclub. Vanaf volgend jaar, in oktober 1998, verandert het huidige zwemonderwijs. De oude A- en B-diploma's worden vervangen door een geïntegreerd basisdi ploma, het zogeheten Zwem- ABC. De zwemleraren van De Was beek leiden kinderen nu op voor het A- en B-diploma. De zwemvereniging verzorgt alle vervolgopleidingen. Dat was bij vde opening van het Sassen- heimse sport- en recreatiepark, in 1992, zo besloten. In de nieuwe constructie vist de zwemvereniging vermoede lijk weer achter het net, omdat De Wasbeek de nieuwe zwem- opleiding geheel in eigen hand wil nemen. Want, zo stelt De Wasbeek: het nieuwe Zwem- ABC is een elementaire onge deelde opleiding en dus voorbe houden aan De Wasbeek. De zwemvereniging stelt echter dat het nieuwe C-diploma wel een vervolgopleiding is en dus in haar opleidingspakket valt. ..Deze gang van zaken is on eerlijk. Vroeger verzorgden we alle opleidingen. In 1992 is ons A en B al afgenomen en nu ziet het er naar uit dat we alleen over blijven voor de gevorder den", stelt de zwemvereniging teleurgesteld in een brief aan het gemeentebestuur. ..Terwijl het nieuwe deel C toch gelijk staat aan het basiszwemdiplo ma dat wij al verzorgen. Verlies ervan betekent niet alleen in komstenderving, maar kan zelfs de fundamenten van onze ver eniging ernstig aantasten." De zwemclub heeft daarom de gemeente gevraagd om be hulpzaam te zijn bij een oplos sing. „Natuurlijk willen we be middelen". stelt een gemeente woordvoerder, maar hij geeft de zwemvereniging weinig kans. „De belangen van de zwemver eniging en De Wasbeek zijn te genstrijdig. Of beter gezegd on verenigbaar. De Wasbeek kreeg in 1992 van de gemeente op- noordwuk/den haag persbureau cerberus Een 33-jarige Noordwijkse kreeg gistermiddag de laagste schadeclaim tegen zich ingediend die rechtbankpresident L. Verheij ooit had meege maakt: dertien gulden. De vrouw zou tijdens een insluiping een portemonnee hebben gesto len. Het slachtoffer wil nu de inhoud van de portemonnee drie gulden en de waarde van de beurs tien gulden vergoed zien. De Noordwijkse hoorde gisteren verder een gevangenisstraf van 20 maanden, waarvan vijf voorwaardelijk eisen. De vrouw door de offi cier van justitie als een 'plaag' omschreven wordt ervan verdacht in juni een reeks inslui pingen te hebben gepleegd in hotelkamers, wo ningen en scholen. In de meeste gevallen be stond haar buit uit portemonnees met daarin hooguit enkele tientjes. Alleen een Duitse toe- riste miste wat meer: 280 mark. De advocaat van de vrouw verwees naar haar niet erg vrolijke leven. Na een mislukt huwelijk raakte ze aan de heroïne verslaafd. Vervolgens kwam ze in de prostitutie terecht, waarna ze ook nog eens haar kinderen kwijtraakte. De vrouw wacht overigens pog een jaar cel. Die straf had ze eerder opgelegd gekregen na inslui pingen in bejaardentehuizen. De rechtbank doet op 30 september uitspraak. ns jacobs. 071 i i ri\ ,;hef Runoin leun, 071-5356436 (Sassenheim), 's Gravendamse- weg/Teylingerlaan (tussen Sas senheim en Noordwijkerhout). Van den Endelaan/Weerestein- straat (Hillegom). Koningin Juli- analaan (Katwijk) en Hoorne- slaan (Katwijk). Buiten de al bekende klach ten om kwamen er de afgelopen tijd in de gemeenten Hillegom, Lisse. Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout. Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg. Voor hout en Warmond nog eens 72 reacties binnen. Daarfiit bleek dat de meeste knelpunten te maken hebben met de inrich ting van de weg (gevaarlijk, on overzichtelijk, ontbreken van voorzieningen) of het gebruik van de weg (te hard rijden, te druk). Ook het onderhoud van wegen, fietspaden en trottoirs oogstte kritiek. De meeste klachten kwamen van voetgan gers en fietsers. De klachten worden momen teel geïnventariseerd. Twee werkgroepen, waarin onder an dere wegbeheerders en bus maatschappijen participeren, werken aan voorstellen om de knelpunten weg te nemen. Op lossingen daarvoor worden in november gepresenteerd. dracht het sportcomplex zo ren dabel mogelijk te exploiteren en daar hoort dit nieuwe aspect ze ker bij." Voor algemeen manager J.L.M. van der Linden van De Wasbeek zijn de kaarten daar om al geschud. Zowel aan de gemeente als aan de zwemver eniging laat hij weten dat het ZwemABC onlosmakelijk is. Bij de Nationale Raad Zwem diploma's, de stichting die in Nederland toeziet houdt op de examens en de opleidende zwembaden en verenigingen, stelt men dat eveneens. „We merkten dat de overgang van B naar het basiszwemdiplo ma te groot was. In de nieuwe ongedeelde opleiding komen in alle diploma's alle elementen aan de orde. Die opleiding is dus één geheel." WIJKIADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten ert wijkbladen kunnen worden gestuurd naar l.eidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: leidschdagblad<9>hdc.nl. TUINSTAD De Riagg houdt voor ouderen van wie de partner is over leden een serie gespreksgroepen. Per keer komen verschillende thema's aan de orde, zoals omgaan met het verlies, opkomen voor jezelf en sociale contacten. Voor vrouwen begint op 23 september van één tot drie uur een gespreksgroep. De locatie is het Riagg-ge- bouw. Lammenschansweg 15. Voor mannen begint de gespreks groep op 28 oktober van twee tot vier uur. Voor meer informatie: tel. 071-5323039. BOS- EN GASTHUIS 55-Plussers kunnen weer aanschuiven bij een serie feestmaaltijden van Rijn en Vliet, centrum voor ouderen in Zuid-West. Het eerste 5-gangen diner met muzikale omlijsting is op woensdag 24 september vanaf half vijf. Reserveren uiterlijk op maandag 22 september bij de receptie van Rijn en Vliet. Aaltje Noordevvierlaan 1, tel. 071-5764200. De kosten zijn 21,50 gulden, exclusief drankjes. BINNENSTA& Mannen kunnen in een serie groepsbijeenkomsten werken aan hun sociale vaardigheden en zelfvertrouwen. De cursus van de Stichting Maatschappelijk Werk is wekelijks van zeven tot negen uur 's avonds en begint eind oktober aan de Langcgracht lb. Voor meer informatie: tel. 071-5222599 of 071-5316167 (van 9.00- 10.00 uur) BINNENSTAD De wintergarderobe uitbreiden voor een klein prijsje. Die mogelijkheid biedt de Leidse Winterkledingbeurs in 't Pand. Caeciliastraat 18. De beurs, gehouden door de Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, is op dinsdagavond 23 september van zeven tot negen uur en op woensdag 24 septem ber van tien tot twee uur. BINNENSTAD Jukeboxen, aardewerk, platen en gebruiksvoorwerpen uit de jaren zestig staan centraal op een markt bij de Hooglandse kerk. De markt op zaterdag 20 september wordt om drie uur opge luisterd door het optreden van een rock 'n' roll band. MORS Waarin zijn het verzamelen van postzegels en tafeltennissen gelijk? In niets, behalve dat beide op zondagmiddag21 september in het tafeltenniscentrum aan de I loge Morsweg201 plaatsvinden. DOCOS-tafeltennis en de Leidse postzegelvereniging 'De Postze gelvrienden' houden op deze middag van één tot vijf uur een post- zegclmiddag. Wie genoeg heeft van het turen naar stempels en tan den, kan op één van de 14 tafels een balletje slaan. MORS De 17e winterserie van dë Wandelkring Leiden en omstre ken begint op 4 oktober, in de wintermaanden gevolgd door vijf wandeltochten van tussen de 25 en 40 kilometer vanuit Leiden of de regiogemeenten. De wandeling op 4 oktober begint ttissen ne gen en tien uur bij de Ijshal, Vondellaan 41 in Leiden. Inschrijven bij de start. Voor meer informatie over de wandeltochten-serie: Jan Woordes, tel. 0172-475724. DE KOOI Veel eten. lijnen en dan weer aankomen. Een stramien dat soms moeilijk te doorbreken is. Voor vrouwen die aan dit eet gedrag wat willen doen, heeft Vrouwengezondsheidscentrum I IA- RA de groep 'Vrouwen met lijngerichte eetproblemen' ingesteld. Niet het afvallen is het doel, maar het oefenen van een nieuw eet gedrag. De groep komt vanaf 20 oktober 12 weken samen op maandagmiddag van half vier tot vijf uur bij IIARA, Bonairestraat 4. Voor aanmelding of meer informatie: tel. 071-5233209. DE KOOI De maandelijkse koopjesmarkt in buurthuis 't Spoortje begint weer. De eerste is op zondag 21 september tussen tien en half vier. Het buurthuis staat aan de Bernhardkade 40. DE KOOI liet gemeentelijke plan voor aanpassingen aan het Kooi park is voor de zomer aan de buurtbewoners gepresenteerd. I let noordelijke gedeelte, rond de vijver, is gepland als het siergedeelte, met bloeiende bomen en planten. I let zuidelijke gedeelte wordt in gericht voor kinderen en jongeren om te spelen en sporten. Don derdagavond 25 september om acht uur kunnen omwonenden in buurtcentrum De Kooi, Driftstraat 49. reageren op deze plannen. Zij krijgen daarvoor een uitnodiging in de bus. Andere belangstel lenden kunnen een uitnodiging en/of de plannen vanaf 18 septem ber bij het buurtcentrum ophalen. Katwijk: 30 mille voor promotie badplaats katwuk hebben vastgesteld dat er geen commercieel oogmerk aan de manifestatie verbonden mag zijn en dat het voor iedereen toegankelijk moet zijn. Verder moet het om een nieuwe, origi nele activiteit gaan, waar ten minste een regionale aantrek- Katwijk wil 30.000 gulden per jaar uitgeven aan evenementen die tot doel hebben het ver- blijfstoerisme te bevorderen. De 'familiebadplaats met rust en ruimte' zal echter niet elk eve nement subsidiëren. B en W kingskracht van uit gaat Gratis haal- en brengservice of Gratis een leen Polo Service van 07.00 tot 20.00 uur Het allerliefst wil hij gewoon weg uit de Leidse Koningsstraat. Geen gezeur meer aan zijn kop. geen auto's die zijn deur blokkeren. Garagehouder Jan Verbaan wil zijn bedrijf zonder problemen runnen. Hij zou graag zien dat zijn klanten gewoon garage Ma- resingel in kunnen rijden, zonder dat ze eerst vier uur moeten wachten tot dat een illegaal geparkeerde auto van zijn uitrit is weggesleept. „Niemand gaat hier wachten totdat ze de garage in kunnen, dan rijden ze er gens anders heen", zegt Verbaan. Vol gens de ondernemer doel de politie helemaal niets als hij ze belt om een auto te laten wegslepen. „Wij moeten het kenteken noemen en vervolgens krijgen wij het adres van de eigenaar. Dan kunnen we die zelf gaan waar schuwen. Wij moeten het werk van de politie opknappen", vindt Verbaan. Om die taak wat te vergemakkelijken heeft hij besloten om zelf maar eens actie te ondernemen. Verbaan heeft zijn uitrit voorzien van gele strepen en de letters NP. „En ik haal ze pas weg als de politie mij zwart op wit geeft dat ze illegaal geparkeerde au to's direct weg komen slepen." De politie is langs geweest om de ga ragehouder te sommeren de strepen te verwijderen. Als hij ze niet weg haalt, dan doet de gemeente het en moet Verbaan de rekening zelf beta len. „Nou, ze doen maar lekker. Ik haal helemaal niets weg", zegt Ver baan laconiek. Die boete die ziet hij wel komen. Bij de politie is niemand aanwezig om te reageren. Verbaan snapt niet waarom de stre pen niet gewoon mogen blijven. „Het is toch een uitrit? Daar mag je niet parkeren, klaar. Mijn strepen zijn slechts een bevestiging." Een buurtbewoner, die lie ver niet met zijn naam in de krant wil, vindt dat Ver baan de rollen omdraait. Volgens hem heeft de gara gehouder de uitrit illegaal geplaatst. „Op die plek wa ren eerst twee parkeer plaatsen. maar daar heeft hij zonder vergunning een verbrede stoep van ge-, maakt. Nu noemt hij dat 'zijn' uitrit." De buurtbewoner wil dat Verbaan niet alleen zijn Garagehouder Verbaan nam het recht in eigen hand en schilderde strepen en de let ters N P op straat. foto dick hogewoning strepen weghaalt, maar ook zijn, vol gens hem, Ulegaal geplaatste uitrit. Vervolgens wil hij dat de oude plek ken weer terugkomen. „Er wordt de laatste tijd al zoveel extra geparkeerd in het Noorderkwartier. Mensen die een bezoekje aan de binnenstad bren gen kunnen hier gratis parkeren. Ie dere plek is hard nodig." De twee parkeerplaatsen zullen echter nooit meer terugkomen, want de uit rit is volgens Verbaan helemaal legaal. „De gemeente heeft hem zelf ge maakt, alles is officieel. Nee hoor, er wordt daar niet meer geparkeerd." Het zwemonderwijs is inzet geworden van een conflict tussen zwem vereniging 'Sassenheim' en sportcomplex De Wasbeek. foto dick hogewoning Voorschoten Hofweg 39 (071) 5 794 794 Kamsteeg Auto Plaza

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15