Chinese communisten pakken corruptie aan Symmetrische man loost meer zaadcellen V >raël gaat door met H)uw nederzettingen Rellen bij herdenking coup Pinochet Opruimen van bloemen Di kost weken Spanning stijgt rond Bosnische verkiezingen Rusland en Georgië ruziën over wodka Buitenland IRA legt bommetje onder vredesoverleg 5 AFP Agence France Prcssc ANP Algemeen Nederlands Persbureau AP Associated Press DPA Deutsche Presse Agentur CPD Geassocieerde Pers Diensten RTR Reuteis IUDAG 12 SEPTEMBER 1997 Vietnam neemt tamagotchi's in beslag De Vietnamese douane heeft op het vliegveld van Ho Chi jih-stad heeft tot nu toe 496 tamagotchi's (computerspelletjes [arbij een soort vogeltje moet worden verzorgd) van Japanse »risten in beslag genomen. Een woordvoerder noemde het ^ironische beestje 'een schadelijk spel dat kinderen en zelfs Iwassenen uit hun normale leven rukt'. Voor de tamagotchi's tekent de inbeslagname de doodstraf. De beestjes sterven een tuele dood wanneer ze niet genoeg liefde, aandacht en gebor- nheid krijgen. In de afgelopen maanden hebben scholen in istralië, Hongkong, de Filipijnen, Taiwan, de VS en Nieuw- eland het computerspelletje verboden. lan voor brug tussen Italië en Sicilië De Italiaanse regering beslist in oktober over de bouw ieen brug tussen het Italiaanse vasteland en het eiland Sici- De spoor- en autobrug van 3,4 kilometer zal circa acht bil- N n lire (ruim negen miljard gulden) kosten en moet in 2006 larzijn. Dat heeft de krant Repubblica gemeld. De brug moet 5t alleen een aardbeving met de kracht van 7,1 op de schaal ii Richter kunnen doorstaan, maar ook een explosie van een lombom kunnen op slechts vijfhonderd meter afstand. De fi- nciering van het project is volgens de krant nog niet rond. ,G1 Afghanistan scoort met opiumproductie Afghanistan heeft in 1997 een recordhoeveelheid van 10 ton opium geproduceerd; 25 procent meer dan in het af lopen jaar. Dat meldt het VN-drugcontroleprogramma UND- P. De opiumproductie in Afghanistan overtrof de gecombi- [erde hoeveelheid die in Birma, Laos en Thailand - de Gouden Hehoek - werd gemaakt. Vorige maand verboden de Taliban, [streng islamitische heersers over het grootste deel van Afgha- ktan, het gebruik en de handel in drugs. Volgens het UNDCP hrdt 96 procent van de uit Afghanistan afkomstige opium ver- Uvd in gebieden die onder controle staan van de Taliban. gon Krenz uit gevangenis ontslagen Egon Krenz, het laatste communistische partij- en itshoofd van de DDR, is gisteren op vrije voeten gekomen. Ier op de dag had de Berlijnse rechtbank op verzoek van zijn jcaten beslist dat Krenz niet vluchtgevaarlijk is en niet in op zijn proces in hoger beroep hoeft te wachten. die tijdens zijn proces in eerste instantie niet vastzat, was !5 augustus tot zeseneenhalf jaar gevangenisstraf veroor- ld. Daarop werd hij onmiddellijk naar een cel afgevoerd om- gevreesd werd dat hij op de vlucht zou slaan. 4verlevingsoefëning fataal voor soldaten Veertien soldaten zijn gedood tijdens een militaire oe- aan de kust van Estland. Het drama speelde zich volgens TEsüandse legerleiding af bij Paldiski, veertig kilometer ten sten van de hoofdstad Tallin. Tijdens een speciale overle- pjgsoefening op het eiland Pakri zijn 22 soldaten overvallen =Jbr noodweer. Ze liepen over een smalle zandbank naar het ki- Sneters verder gelegen vasteland, toen ze door windstoten wer- ~n verrast. Veertien soldaten verdronken in de golven. De ove- jen zijn gered en opgenomen in ziekenhuizen. loedbad in noordwesten van Burundi Met geweren, stokken en spades gewapende Hutu- j tellen hebben in een stadje in het noordwestén van Burundi nmensen vermoord. Vijfentwintig mensen raakten gewond, al- Radio Burundi. Volgens de zender was de Ttpartij, die woensdagavond werd aangericht in Giko, onge- veertig kilometer ten noorden van de hoofdstad Bujumbu- jet werk van een Hutu-groep die tegen vredesonderhande- 61 ten met de regering van de Tutsi Pierre Buyoya is. nofilter voor Internet-gebruikers Een nieuw ontwikkelde pornofilter moet jonge In- it-gebruikers gaan beschermen tegen obscene afbeeldin- De Amerikaanse onderzoeker James Ze Wang presenteerde [vinding gisteren op een multimediacongres in het Duitse mstadt. Het filter bezit een geheugen met 10.500 beelden die geschikt geacht worden voor kinderogen. Als een opge- agd Internet-beeld grote verwantschap vertoond met de op- lagen voorbeelden wordt deze ontoegankelijk. Andere pre- Itiesystemen op de markt kunnen alleen zoektermen zoals erotiek en porno boycotten voor de gebruiker, ch Advocaat familie Bikrn Politieman liegt ■izabeth De advocaat van de familie van Steve Biko, de br vijf politiemannen in 1977 vermoorde Zuid-Afrikaanse an- nartheidsactivist, heeft de politieman die gisteren getuigde de Waarheidscommissie ervan beschuldigd te liegen. Vol- ^Ds de politieman overleed Biko per ongeluk na een schermut- ïg. De advocaat wil bijzonderheden over het incident horen nt anders zullen we denken dat u de feiten heeft vervalst", idvocaat is ingehuurd om te voorkomen dat de politieman - lestie krijgt. 1 "iroparlement wil werklozen helpen ÏSiL. Eén op de tien werklozen in Europa moet de komende e jaar aan een baan worden geholpen. Onder jongeren moet werkloosheid zelfs met de helft dalen. Op deze doelstellingen iel Europees Parlement zich volgende maand vastleggen, parlement hoopt daarmee de druk op de lidstaten op te voe- H als die zich eind november buigen over de bestrijding van de J ikloosheid. Het parlement wil vooral meer investeren in het Iden- en kleinbedrijf, scholing en een 36-urige werkweek. ianks oproep Amerikaanse minister Militaire wake bij lichaam Moeder Teresa DEN HAAG-CALCUTTA AP-GPD Santiago Duizenden tegenstanders van de Chileen se generaal Augusto Pinochet hebben gisteren een protestdemonstratie gehouden om de 24ste verjaar dag van de militaire staatsgreep van 1973 te herden ken. De oproerpolitie joeg de demonstratie uiteen met traangas en waterkanonnen. Elders in de hoofd- LONDEN-KAAPSTAD Rtr-DPA stad Santiago verzamelden zich honderden aanhan gers van Pinochet, die in 1990 terugtrad ten gunste van een burgerregering maar opperbevelhebber van het leger bleef. Volgend jaar maart zal de 81 -jarige Pinochet met pensioen gaan. FOTO EPA CLAUDIO ALMARZA De communistische partij van China heeft alleen te vre zen van vijanden uit de eigen gelederen en dan met na me corruptie. Vijanden 'van buiten hebben' volgens par tijleider Jiang Zemin geen schijn van kans de partij om zeep te helpen. „Geen enkele vijand kan onze partij ooit verslaan, maar de gemakkelijkste manier om een fort te veroveren is van binnen uit", waarschuwde de 70-jarige Jiang, die officieel secretaris-generaal van de partij is, vanmorgen bij de opening van het vijftiende congres van de partij in Peking. PEKING YVONNE VAN DER HEUDEN fOI M.EMRtr-AP l gaat door met de bouw joodse nederzettingen in «xttijns gebied, ondanks het ek van de Amerikaanse i(er van buitenlandse za- Albright om daarmee te en. Dit heeft David Bar-Il- nfl le woordvoerder van pre- jni ^Netanyahu, gezegd. Vol- i ihem waren de uitspraken 'bright niet van toepassing "W bouw van de nederzettin- De minister had de Israëli's af te zien van ocerende uitbreiding van ■o zettingen'. k bght had gisteren gesprek je met de Palestijnse leider I Arafat en de Israëlische "er Benjamin Netanyahu "mallah en Jeruzalem. Ze iet nadien zowel de joodse als de PLO dat ze de sle- i crisis in het vredesproces Qcfigen. Ze probeert op woensdag begonnen reis idden-Oosten iets aan de fce te doen, maar ze moest ®en nog niet te weten wat. ben hier voor het eerst", Khtte Albright, die beklem toonde dat haai' werk pas be gint. Ze zei dat ze het met beide partijen eens is dat terroristen verschrikkelijk zijn, maar over gecompliceerder kwesties heerst geen enkele overeen stemming. Ik kan Israël en de Palestijnen niet dwingen vrede na te streven, dat moeten hun leiders zelf doen, volgens Al bright. Arafat en de weduwe van de Israëlische ex-premier Yitzhak Rabin hebben gisteren in Ramallah op de Westoever een document ondertekend waarin de historische Oslo-vredesak koorden, basis van het nu vast gelopen vredesproces, worden bevestigd. ,,We moeten toege wijd blijven aan het vredespro ces, de vrede van de moedigen, dat ik sloot met mijn partner Rabin, die hiervoor met zijn le ven betaalde", aldus Arafat, die Leah Rabin verwelkomde als 'mijn zuster'. Rabin werd in 1995 door een joodse nationa list vermoord. Eerder op de dag had Leah Rabin een ontmoeting met de Amerikaanse minister. Samen bezochten ze het graf van Rabin. CORRESPONDENT Jiang riep op tot een 'aanhou dende oorlog tegen corruptie' en het berechten van de belang rijkste misdadigers in deze. On der hen het voormalig hoofd van de partij in Peking, Chen Xitong, die in twaalf jaar tijd 4,5 Calcutta bereidt zich voor op de staatsbegrafenis van Moeder Teresa, morgen. In de St. Tho- maskerk waar de vrijdag op 87- jarige leeftijd overleden non ligt opgebaard houden militairen een wake tot het moment dat haar lichaam wordt overge bracht naar een sportstadion voor de uitvaartplechtigheid. De begrafenis wordt morgenoch tend rechtstreeks uitgezonden door de NOS-televisie. In de Albanese hoofdstad Ti rana hebben tientallen mensen gisteren op het naar Moeder Te resa vernoemde plein kaarsen opgestoken om de meest be kende etnische Albanees te eren. Met de eredienst begon in Albanië een drie dagen durende officiële rouwperiode. Kardinaal A.J. Simonis denkt 'absoluut' dat Moeder Teresa heilig wordt verklaard. Eerst zal haar leven uitvoerig worden on derzocht op onrechtmatighe den, maar daar is de hoogste functionaris van de rooms-ka- tholieke kerk in Nederland ze ker gerust op. „Moeder Teresa is bepaald niet als een heilige geboren. Ze heeft de strijd ge voerd tussen de zonde en de ge nade, en de genade heeft het glorieus gewonnen." Simonis heeft de overleden 'bijna-heilige' zo'n tien keer ontmoet, en elke keer was hij diep onder de indruk. Hij be schrijft Moeder Teresa als een sterke persoonlijkheid en een kromgewerkt, onooglijk vrouw tje. In 1976 haalde hij haar naar Rotterdam. „Ze logeerde bij mij. Nou ja, logeren. Ze sliep op een matje op de grond." De bisschop leidde de sober levende religieuze door de stad om haar ervan te overtuigen dat er ook in Rotterdam behoefte was aan een vestiging van de orde. Moeder Teresa wilde daar eerst niet aan, maar liet zich overtuigen. Ze besloot toen om ook in Rotterdam een afdeling van de orde op te richten, die nog altijd bestaat. Vrijwilligers zijn gisteren begon nen met het weghalen van de miljoenen bloemen die na de dood van prinses Diana als te ken van rouw bij de koninklijke paleizen in Londen zijn gelegd. miljard gulden uit de hoofdste delijke kas heeft verduisterd. De strijd tegen corruptie is een van de weinige beleidson derdelen waarop Jiang Zemin, die geldt als opvolger van de eerder dit jaar overleden mo derne partij-ideoloog Deng Xiaoping, zich kan profileren. Alhoewel Jiang niet openlijk Er is zeker vijf weken nodig om de tonnen bloemen bij de hek ken van Buckingham Palace, Kensington Palace en St. Ja mes's Palace te verwijderen. Bloemen die nog in goede staat verkeren, gaan naar zie kenhuizen of bejaardehuizen. wordt tegengewerkt, is hij er tot nu toe niet in geslaagd een ei gen stempel op het beleid te drukken. Hij bepleitte in zijn rede, die eerder deze week door het drie honderd leden tellend Centraal Comité van de partij is goedge keurd, dan ook opnieuw een voortzetting van het econo misch hervormingsbeleid van zijn mentor Deng. China zal in de komende vijf jaar doorgaan op de ingeslagen weg van eco nomische hervormingen en zich blijven openstellen voor buitenlandse investeringen. Verder zal de sanering van de zwaar verlieslijdende, verouder de staatsindustrieën met alle mogelijke middelen voorrang krijgen in het beleid. Daartoe was overigens op het veertiende partijcongres in 1992 ook al be- Van de rest wordt compost ge maakt voor de perken in de tui nen van Kensington Palace, waar Diana woonde. Charles Spencer, de broer van Diana, heeft bij een rechtbank in Kaapstad echtscheiding aan gevraagd. Dat meldde het Zuid- sloten. De rede van Jiang, die ook president is en opperbevelheb ber van het leger, duurde 2,5 uur. Hij werd een aantal keer onderbroken door plichtmatig applaus als hij daar door zijn stem te verheffen om vroeg. Het nationaal congres van 's we relds grootste politieke partij - 58 miljoen leden - komt slechts één keer in de vijf jaar bijeen. In de komende zeven dagen zullen de afgevaardigden het politieke beleid tot 2002, dat de partijlei ding in de afgelopen maanden heeft geformuleerd, bediscus siëren en zonder wijzigingen goedkeuren. Daaronder valt de inkrimping in de komende drie jaar met een half miljoen mili tairen van het leger dat uit drie miljoen manschappen bestaat. Afrikaanse persbureau Sapa gis teren. De 33-jarige Spencer ver huisde vorig jaar met zijn vrouw, het vroegere fotomodel Victoria Lockwood, en hun vier kinderen naar Zuid-Afrika. Kort daarop ging het echtpaar uit el kaar. LEEDS Rtr Mannen met grotere testikels bedrijven meer seks en doen dit met meer partners in ver gelijking met hun minder goed uitgeruste collega's. Dat heeft een Britse wetenschap per die gespecialiseerd is in de evolutiebiologie meege deeld. Robin Baker van de univer siteit van Manchester beweer de op de grootste weten schappelijke conferentie van Groot-Brittannië dat de grootte van de testikel van de man en de symmetrie van zijn lichaam - een aanwijzing voor de aantrekkingskracht - in verband staan met het mannelijke seksuele gedrag. Mannen met een hoge graad van symmetrie blijken in vergelijking met hun min der symmetrische broeders, meer zaadcellen te lozen, aantrekkelijker te zijn voor vrouwen, meer èn vroeger seks te bedrijven, aldus Baker. De Brit bestudeerde naar eigen zeggen het menselijk seksuele gedrag en de reactie van zaadcellen van verschil lende mannen die gedurende een periode van vijf dagen in SARAJEVO HANS GERTSEN CORRESPONDENT Het is tekenend voor de situatie in Bosnië: vlak voor de stembu- reau's open moeten gaan, is het nog altijd niet duidelijk of de lo kale verkiezingen dit weekeinde inderdaad in het hele land kun nen worden gehouden. Eén van de grote partijen, de Kroatische Democratische Unie (HDZ), dreigde gisteren opnieuw met een boycot 'omdat de voor waarden voor eerlijke en vrije verkiezingen niet aanwezig zijn'. De werkelijke reden is echter een heel andere. De partij die in de door Kroaten beheerste de len van Bosnië oppermachtig is, vreest via de stembus de con trole te verliezen over enkele strategisch belangrijke steden als Jajce, Drvar en Mostar. Om een vergelijkbare reden dreigde eerder deze week de Servische Democratische Partij (SDS) met een boycot. De partij van Karadzic vreest vooral de controle over Brcko te verliezen. Na stevige internationale druk op de Servische president Milo sevic bond de SDS echter in. Volgens de laatste prognoses MOSKOU HANS HOOGENDUK CORRESPONDENT De spanningen tussen Rusland en het buurland Georgië lopen snel op. De oorzaak is onge woon: 1.500 vrachtwagens met in totaal 20.000.000 liter pure al cohol staan al dagen aan de grens tussen Georgië en de Rus sische deelrepubliek Noord- Ossetië. Het gaat om alcohol uit Tur kije en andere landen die via Georgië naar Noord-Ossetië moet om daar illegaal tot wodka te worden verwerkt. De Russen zeggen dat het vervoer in strijd is met de wet, omdat er geen li centie is en omdat de Noord- Ossetische wodka vaak levens gevaarlijk is en zonder accijns door de Ossetische wodkamaf fia op de markt wordt gedumpt. De Georgische president Zje- vardnadzje wijst alle beschuldi gingen van de hand: „Wij zullen de transit blijven toestaan van alle waren die niet onder een internationaal verbod vallen." Maar de Russische geheime dienst zegt dat er alleen dit jaar al voor 1,2 miljard gulden illega le drank over de grens is geko men. Een hoge officier van.de FSB, de opvolger van de KGB, zei dat de nood bij de hande laars zo hoog is gestegen dat ze MOMBASA AP-Rtf-ANP Voor het eerst zijn buitenlan ders het doelwit geworden van het aanhoudende geweld rondom de Kenyaanse haven stad Mombasa; een door Duit sers bezocht restaurant werd gisteren in brand gestoken en een bus met Britse toeristen werd beschoten. De politie zei dat dezelfde aanvallers eerder een politiebureau hadden over vallen in de populaire badplaats Diani. Hier werden twee van de dezelfde vrouw waren inge bracht. Hij mat ook de wijs vinger. de lengte van de oren en de breedte van ellebogen en enkels om de symmetrie van het lichaam te kunnen bepalen. De gevonden symmetrie werd dan in verband gebracht met de grootte van de testi kels, overigens variërend van acht tot 52 kubieke centime ter. Zo probeerde hij uit te vissen of zij bepalende facto ren waren in de concurrentie strijd tussen zaadcellen van verschillende mannen om eenzelfde vrouwelijk eitje te bevruchten, de zogenoemde sperma-oorlogen. In hel laatste decennium werden in Groot-Brittannië volgens de onderzoeker onge veer vier procent van de kin deren geboren uit de concur rentie tussen zaadcellen van verschillende mannen. De inhoud en kwaliteit van het sperma wordt beïnvloed door een reeks factoren: alge mene gezondheid, consump tie van alcohol en rookgedrag. Mannen die een normale hoeveelheid alcohol drinken lozen meer sperma, terwijl ro ken de productie vermindert. krijgen de Serviërs in Brcko een nipte meerderheid in het nieu we stadsbestuur. En daarmee houden ze de controle over de voor hen vitale stad. Voor Sre brenica, de voormalige moslim enclave in Oost-Bosnië die in 1995 in Servische handen viel, geldt waarschijnlijk een ander verhaal. Het is verre van denk beeldig dat Srebrenica een ge meenteraad krijgt waarin mos lims weer de dienst gaan uitma ken. Uit Srebrenica gevluchte moslims hoeven namelijk niet naar hun voormalige woon plaats terug om hun stem uit te brengen. De animo 'in persoon' te gaan stemmen in gebieden die nu door een andere, vijandige etnische groep wordt beheerst, is uiterst klein. De Organisatie voor Veiligheid en Samenwer king in Europa (OVSE) verwacht dat komend weekeinde in Bos nië maximaal 35.000 mensen de zogenaamde 'inter-etnische grenslijn' zullen oversteken om te gaan stemmen in de vroegere woonplaats. Het gros van de Bosniërs voelt zich nog altijd niet veilig in het gebied dat niet door de eigen etnische groep wordt gecontroleerd. de Russische douane en de grenswachten twee miljoen gul den hebben geboden om de al cohol door te laten. Vrijwel geheel Noord-Ossetië drijft op de illegale productie van wodka. De door de maffia beheerste handel wenst geen li centies en geen regeringscon trole, omdat dan de staat de handel in de gaten kan houden en er dus belastingen moeten worden betaald, zei de woord voerder van de geheime dienst. Vanmorgen mengde presi dent Jeltsin zich in zijn weke lijkse radiotoespraak in de strijd om het 'watertje' zoals de wod ka in Rusland liefkozend wordt genoemd. Hij verklaarde de oorlog aan de illegale en vaak kwalitatief slechte wodka. „De illegale productie en verkoop van alcohol is na de financiële zwendel de meest lucratieve handel in ons land geworden", zei Jeltsin. De president voegde daaraan toe dat als het volk dan wil drinken, het geld niet naar de oplichters moet gaan maar naar de schatkist. Rusland is al tijd een land van zware drinkers geweest en in tsaristische en communistische tijden zorgden de accijnzen op wodka voor meer dan een kwart van het na tionaal inkomen. Nu is dat nog maar vijf procent. aanvallers doodgeschoten Hel Kenyaanse parlement heeft gisteren de grondwet ge wijzigd om meer problemen met de komende parlemenst- verkiezingen te voorkomen. Re gelgeving die de macht van de regerende Kenya African Natio nal Union (KANU) verankert in de wet is geschrapt. I let politiek geweld en rellen markeren de onvrede in Kenia over corruptie en het aanhoudende KANU-be wind. londen hans geleunse correspondent De IRA wil geen wapens inleveren alvo rens de Noord-Ierse vredesonderhande lingen, die maandag beginnen, resultaat hebben opgeleverd. Een anonieme IRA- woordvoerder verklaarde dit in een giste ren gepubliceerd interview met het Sinn Féinblad An Phlobacht (Republikeins Nieuws). Hij zei ook dat de IRA problemen heeft met 'bepaalde onderdelen' van de zes principes van geweldloosheid en de mocratisch gedrag die alle deelnemers aan het overleg moeten onderschrijven. Sinn Féinleider Adams deed dit dinsdag. Sinn Féinvoorzitter McLaughlin zei meteen dat niet de IRA maar Sinn Féin aan de onderhandelingen deelneemt. „Sinn Féin té een democratische partij en heeft een eigen verantwoordelijkheid", zei hij. Maar protestante leiders als Trimble en Paisley noemden dit lariekoek. Zij wezen erop dat zowel de Britse als Ierse regering heeft verklaard dat Sinn Féin en de IRA 'onlosmakelijk' met elkaar zijn verbonden. Voor Trimble, leider van de grootste Unionistische partij UUP, toonde het in terview in An Phlobacht aan dat niet met 'oneerlijke mensen' kan worden gepraat. Alleen om aan besprekingen deel te ne men, ondertekenen ze prachtige verkla ringen, in praktijk worden die weer onder uit gehaald, aldus Trimble. Op basis van anonimiteit geven UUP- woordvoerders echter toe niets anders van de IRA te hebben verwacht. De organisatie heeft steeds geweigerd wapens in te leve ren voordat er onderhandeld is. De Ierse en Britse regering hebben gepoogd de an gel uit dit strijdpunt te halen door een for mule te presenteren waarbij gelijktijdig over een vredesregeling en inlevering van wapens wordt gepraat. Twee van de vijf Unionistische partijen hebben al geweigerd om maandag in Belfast op bet appèl te verschijnen omdat zij weigeren met Sinn Féin te spreken. De vredesonderhandelingen zijn bij voorbaat mislukt als ook Trimble's UUP dit doet. Zegslieden vertelden gisteren desgevraagd dat de partij verdeeld is. Morgen moet de 110 leden tellende partijraad daarover een besluit nemen. UUP-bestuurslid Donaldson, voorstan der van onderhandelingen, gaf gisteren in een tv-interview aan dat zijn partij naar uitstel van die beslissing zal streven. „Het is eerst aan de Ierse en Britse regering om duidelijkheid te verschaffen over de status van de Sinn Féin-onderhandelaars: spre ken zij ook voor de IRA of niet. Van dat antwoord zal afhangen of de onderhande lingen maandag kunnen beginnen." De gematigde katholieke leider Hume, een van de architecten van het vredespro ces, vindt dat de zaken niet op de spits moeten worden gedreven. „Waar het om gaat, is dat de IRA een bestand heeft afge kondigd en het naleeft." Sommige waarnemers menen dat de IRA niet meer heeft gedaan dan de puntjes op de i zetten. „Dit is gezegd om de Unio nisten, die in een moeilijke positie te ver keren. te provoceren", zei professor Pat terson van de Universiteit van Belfast. An deren menen dat de IRA-verklaring vooral bedoeld is om de eigen aanhang gerust te stellen. Zinsneden als 'de IRA neemt geen deel aan de onderhandelingen, dat doet Sinn Féin'. onderstrepen dat. Buitenlanders doelwit in Kenya

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 5