uin Bollenstreek 'Katwijk mag geen Zand voort worden' Gewoon een Hollandse niks Vogels laten zich niet onthoofden Kopers Aramis-appartementen ageren tegen 'te steile helling' linde lijkt in zicht van katwijkse brievenoorlog lUDAG 12 SEPTEMBER 1997 !XI SI echtszaak om pi ijnsburgse !5 oontoren 5BURG PAUL VAN DER KOOIJ bouwvergunning voor een meter hoge woontoren in de ve ïsburgse nieuwbouwwijk petten moet worden ge- orst. Dat verzoek hebben n omwonenden bij de recht- ik gedeponeerd. Een kleine. I handtekeningen van buurt- voners en toekomstige om- nenden ondersteunen het !oek. 9 e zittingsdatum is nog niet - end. Maar gemeente- se Drdvoerder H. Weeda ver- ier ht dat de zaak binnen twee o: een dient. „En de uitspraak 4C gt dan een dag later." De begint pas met de iw wanneer die uitspraak er i t, zo heeft hij met de gemeen- fgesproken. e gemeentewoordvoerder f )pt dat begin oktober met de I iw begonnen kan worden, ls al langer de bedoeling gjDe gemeentelijke commis- _|Voor bezwaar- en beroeps- I riften buigt zich 22 septem- nog over het protest van wonenden tegen de bouw- gunning. Maar omdat haar ipraak geen schorsende wer- g heeft, hebben omwonen- ide rechter ingeschakeld, ie vinden de toren te hoog »t een omgeving vol laag- w. „Ik denk niet dat we de in tegen kunnen houden", dt hun woordvoerder L. ijger. „Maar we willen wel de weging meegeven om er Imetertjes af te halen. Want weet zeker dat iedereen an- s zal zeggen dat het belache- •taat." olgens het oorspronkelijke temmingsplan mocht de flat meter hoog worden. On- iks protesten is dat inmid- s een stuk hoger geworden gaven B en W op 18 juni een iwvergunning af voor het 22 ter hoge bouwwerk. Om zo'n ed mogelijke steun te krijgen f hun protest, plaatsen be- I tarmakers een oproep in de Jt- Het leverde een kleine handtekeningen op. olgens Steijer gaat het om na alle omwonenden van nu Straks'. Hij vindt dan ook dat gemeente de bezwaren niet 'aar opzij kan schuiven. Het mient dat toekomstige be iers wisten dat de flat eraan nt* vindt hij niet sterk: „Eerst g het om een lage flat, toen er misschien een torenflat len en nu wordt het een to- lat." ETTEVAN der elst 'brievenoorlog' tussen iLinks en het Katwijkse ge- entebestuur lijkt ten einde, een commissievergadering den gisteravond de laatste tod irden over de kwestie ge- !0| iken. ezaak begon in het voorjaar de ergernis van GfoenLinks de grote hoeveelheid be en vergaderingen. Bij wijze protest liet fractielid T. ssens enkele niet-openbare -jjeken naar de pers uitlekken. hoopte hiervoor geschorst te eerden, zodat een rechtszaak worden begonnen, waarin |het hanteren van het regle- <4nt van orde aan de kaak zou 59,| inen stellen. Burgemeester o van Wouwe noemde het ge- van Janssens destijds 'on- ide ioenlijk'. Deze opmerking eefl slecht bij GroenLinks en een reeks brieven volgde. De overige fracties steunen het verweer van het college van B en W. „Er zijn geschreven en ongeschreven regels. Zo moeten we behoorlijk en fatsoenlijk met elkaar omgaan. Janssens heeft in strijd met de fatsoensnormen gehandeld. Hij is burgelijk on gehoorzaam geweest en dat kan niet", reageerde commissielid voor D66/Gemeentebelangen J. Bouw gisteravond. M. Rous (GroenLinks) bleef bij haar standpunt dat de op merking van de burgemeester te ver was gegaan. Van Wouwe zei gisteren achteraf spijt te hebben van zijn opmerking. „Ik heb gezegd dat de handeling onfatsoenlijk was. Maar dat be tekent niet dat Janssens en GroenLinks dat zelf ook zijn. La ten we 'dat in vredesnaam scheiden. Ik doe zelf ook wel eens dingen die onfatsoenlijk, of zelfs zondig zijn", besloot hij. Eigenaren strandpaviljoens toch nog tevreden over seizoen NOORDWUK/KATWUK JOB DE KRUIFF/WIM VAN WANROOY Met een redelijk tot zeer tevre den gevoel breken de eigenaren van de Noordwijkse en Katwijk- se strandpaviljoens de komende weken hun 'tenten' op. Als de tendens van juli had doorgezet, was het helemaal niets geweest. Maar dankzij augustus komen ze de winter wel door. Sommi gen zijn ook het mooie pink- sterweekeinde nog niet verge- „We mogen niet klagen. De maand augustus heeft het hele maal goedgemaakt", aldus J. van der Zalm. Zijn strandpavil joen De Zeester in Noordwijk heeft een 'redelijk jaar' achter de rug. „Toen het eenmaal be gon waren de mensen niet meer te houden", vindt hij. „Dus wie klaagt, heeft het aan zichzelf te wijten." In Noordwijk zal zeker nie mand klagen over het uurtje ex tra dat de paviljoens dit jaar kregen. Ze hoefden in de maan den juni, juli en augustus pas om 23.00 uur dicht in plaats van om 22.00 uur. „Dat uur is in au gustus volledig benut", zegt K. Imthorn van de Koele Costa. Ook het verbod op reclamevlag- gen is wat hem betreft 'best'. „Ik heb aan het begin van het sei zoen voor vijf jaar eigen vlaggen gekocht." September Het seizoen is nagenoeg voor bij. „Wij liggen enigszins afgele gen. En in september is het aan de noordelijke kant wel afgelo pen", weet Imthom, die zijn pa viljoen desondanks pas eind de ze maand afbreekt. „Misschien wordt het in het weekeinde nog wat." Vanuit Katwijk klinken onge veer dezelfde geluiden. „Ge woon een Hollandse zomer, niks bijzonders. Zeker geen zo mer om over naar huis te schrij ven. We hebben drie weken prachtig weer gehad. Daarvan hebben we maar één week opti maal kunnen profiteren. Van die andere twee was eerst de bouwvak voorbij en vervolgens zijn de scholen weer begonnen. Maar goed, ik klaag niet. Je kan er van rondkomen. Als je over echt goede zomers praat, dan heb je het over die van '94 en '95.", zegt C. van Beelen, eige naar van het gelijknamige strandpaviljoen. Hij draait als enige tenthouder in Katwijk door in de winter. Strandpaviljoen Seinpost be gon ongelukkig. Een windhoos blies de tent aan het begin van het seizoen omver, waardoor de eerste weken verloren gingen. „We hadden toen flink wat schade. Maar dat hebben we recht kunnen trekken. De zo mer was vrij regenachtig en de weekeinden waren slecht. Maar door die regenval in Duitsland trok het toerisme hier erg aan. We hebben een prima maand augustus achter de rug", meldt eigenaresse L. Nieuwstraten. „Of wij door willen draaien in de winter? Nee, hoor, daar zie ik geen brood in. Ik ben blij een paar maanden thuis te kunnen zitten." I. Schaddé van Dooren van paviljoen 't Wantveld wil best buiten het seizoen om open zijn. „De herfstvakantie zou ik sowieso mee willen pakken. We hebben veel meer aanloop ge had dan in andere jaren. Komt ook omdat we nu zestig zit plaatsen meer hebben. De feestdagen en de laatste weken waren mooi. Het is nog een beetje natte vingerwerk, maar ik denk dat we veertig procent meer verdiend hebben dan vo rig jaar." Aanvaring tussen wethouder Van Mierlo en RPF Volgens de fracties van RPF en SGP/GPV mag Katwijk toeristisch niet afglijden naar het niveau van Zandvoort en Scheveningen. Het dorp moet zijn authentieke rol juist uitbuiten en als verkoopargument gebruiken. Kat wijk kan rust, ruimte en natuur bieden. „De echtheid en eigenheid van Katwijk moeten we benadrukken", aldus J. Haasnoot (RPF). „Zorgen dat je niet dertien in een dozijn wordt", vond W. van Duijn (SGP). Wederom ontstond er gister avond een aanvaring tussen wethouder H. van Mierlo en vooral de RPF-fractie over het toeristisch beleid van de ge meente. Binnen dat beleid valt ook de organisatie van evene menten, waarvoor jaarlijks een bedrag van 30.000 gulden be schikbaar is. Een klankbord groep heeft een belangrijke stem in de beoordeling van eve- nementsaanvragen en in die groep heeft vooral de stichting Young at Heart een overwegen de stem. Dat laatste is een doorn in het oog van de RPF- fractie. Volgens N. Zwaan en J. Haas noot van deze partij zit er 'te veel van hetzelfde' in die groep en wordt er geen gebruik ge maakt van de kennis en erva ring van verenigingen. Haas noot vond het niet goed dat er vooral mensen inzitten die zelf een graantje meepikken van het toerisme. Hij wilde met name wijkverenigingen inschakelen bij de organisatie van evene menten. Zwaan noemde de Oranjevereniging als mogelijke leverancier van ideeën en erva ring. W. van Duijn (SGP) wilde 'Young at Heart' niet kritiseren maar had toch ook graag een bredere klankbord gezien waar in met name de gevoelens van de Katwijkers beter tot uitdruk king komen. Wethouder Van Mierlo bena drukte nog maar eens dat de evenementen vooral tot doel hebben het toerisme te bevor deren. De ervaring en activitei ten van eigen verenigingen richten zich tot vooral op de ei gen bevolking. Dat is nu een maal niet het doel van evene menten, legde hij uit. De wet houder vond de opmerkingen van de RPF over een afglijden naar het niveau van Zandvoort en Scheveningen 'zeer sugges tief en niet in verhouding met de waarheid'. „Bij het beoordelen van eve nementen Wordt een zeer voor zichlige en zorgvuldige weg be wandeld waarin de breed sa mengestelde klankbordgroep een belangrijke plaats inneemt. Young at Heart is geen smalle organisatie die slechts op finan cieel-economische motieven let. Zij houden wel degelijk re kening met de gevoelens van de Katwijker", aldus Van Mierlo. Concentratie bij het vogelschieten. Ondanks aanwijzigingen van leden van de schietvereniging De Duinschutters viel het niet mee om de hou ten vogels aan flarden te knallen. foto dick hogewoning MONIQUE WITTEMAN De blik op scherp, het geweer fier omhoog. Het Noordwijker- houtse vogelschieten zorgde gisteren tijdens de Oranjefees ten weer voor veel spanning. In totaal hadden zich 85 schutters gemeld op het terrein van Van der Slot aan de 's-Gravendam- seweg. Dit jaar waren er wel wat ver anderingen doorgevoerd. Zo hingen de nepvogels niet meer aan een stok, maar werd er een heuse kogelvanger aan een kraan opgehangen. En: de vrouwen streden voor het eerst in het bestaan van het Noord- wijkerhoutse vogelschieten om hun eigen eretitel. Na een aan tal uurtjes schieten, bleek Renate Ruigrok zich het beste te hebben geweerd in al het ge weld. Zij werd de eerste Noord- wijkerhoutse schutterskonin- gin. Bij de mannen bleek Kees Rietvink met kop en schouders boven de rest van het deelne mersveld uit te steken. Loodjes Het duurde ruim een uur voor dat de eerste punten konden worden verdeeld. De vogels waren zo goed van kwaliteit dat het niemand lukte de kop (15 punten), de staart (10 punten) of de vleugels (ieder 5 punten) eraf te schieten. Maar toen de organiserende Oranjevereni ging eenmaal ronde loodjes in de vogels had gestoken, ging het beter. Steeds mocht iedere schutter één schot lossen met de vuurbuks. Wie een loodje raakte, kon rekenen op goed keurende geluiden uit het pu bliek, dat in groten getale naar de 's-Gravendamseweg was ge komen. Naast het schieten op de vo gels, werd er ook nog een wed strijd kaartschieten gehouden. En wie bij elkaar de meeste punten had geschoten, mocht zich de schutterskampioen van 1997 noemen. Winnaar Kees Rietvink kwam uiteindelijk uit op een totaal van 59 punten (44 van het kaartschieten en 15 van het vogelschieten). Tweede bij de mannen werd Ruud Uit- tenbogaard en gedeeld derde eindigden Martie Verburg en Erwin Mens. Bij de vrouwen werd Renate Ruigrok met 41 punten eerste, gevolgd door Petra van der Slot. Ook hier was er een ge deelde derde plek. Ilona van Graans en Lia van Nobelen scoorden ieder 32 punten. „Het was weer een bijzonder geslaagde dag," concludeerde T. Erents van de Oranjevereni ging. „Mooi weer, veel deelne mers en een behoorlijke be langstelling. Zeker als je be denkt dat we een heel eindje van het centrum vandaan za ten. Maar nu we voor het eerst met een kogelvanger hebben gewerkt, gaan we wel bekijken of er geen mogelijkheden be staan om wat (lichter naar het dorp te komen volgend jaar." De grootste moeite met het buitenzetten van vuilnis, valpartijen in de winter en ondergelopen schuurtjes bij hevige regenval. Dat zijn zo de pro blemen die de toekomstige bewoners van woon toren Aramis aan de Katwijkse Haven verwach ten. De bouw van hun appartementen moet nog beginnen, maar aan de hand van de tekeningen vrezen zij dat de afrit naar hun parkeerplaatsen en schuurtjes veel te steil wordt. Met name voor mensen die slecht ter been zijn een onoverkome lijke kwestie. L. van der Plas, koper van één van de zeventien huizen, heeft zelfs de rechter te hulp geroepen om de helling alsnog aan te passen. Een bezwaar schrift werd eerder door de gemeente afgewezen. De al opgerichte 'Vereniging van Eigenaren' van de zeventien Aramis-appartementen heeft zich als één blok achter Van der Plas opgesteld. Volgens voorzitter N. Eitens van de vereniging is het probleem ontstaan doordat het gebouw volgens het bestemmingsplan niet hoger mocht worden. Om toch aan het beoogde aantal etages te komen, is de onderste verdieping onder het maaiveld geplaatst. De korte loegangsstrook naar de parkeerplaatsen werd daardoor te steil. In tien meter moet een meter hoogteverschil worden overbrugd. De gemeente denkt daar trouwens anders oyer. Volgens haar voldoet het plan aan alle bouwvoor schriften. Eitens: „Maar dat komt omdat de bepa lingen voor hellingen binnen of buiten verschil lend zijn. De onze ligt weliswaar buiten, maar we moeten er gebruik van maken om de inpandige parkeerplaatsen en onze schuurtjes te bereiken. En we waren verplicht die parkeerplaatsen bij de woning te kopen." Ook het argument van de gemeente dat de hui zen ook nog - op dezelfde hoogte als de weg - een ingang hebben aan de Wethouder F.E. Meer burgkade, wordt door Eitens weggewoven. Ge handicapten zouden daar weliswaar mee gehol pen zijn bij het betreden van de woningen, maar hel probeem van de bereikbaarheid van schuur tjes en parkeerplaatsen wordt er niet mee opge lost. De enige oplossing is volgens de Vereniging van Eigenaren nog dat de weg bij de woontoren vijftig centimeter zou zakken. [atwijkertje breekt been bij botsing trwuK» Een 6-jarig jongetje uit Katwijk is gistermiddag gewond ^aakTbij een verkeersongeval op de Van der Vegtstraat in zijn oonplaats. Volgens de politie rende het jochie tussen twee ge- arkeerde auto's de straat op. Een 18-jarige Katwijkse bromfiets- er kon hem vervolgens niet meer ontwijken. De jongen is met Tn gebroken been overgebracht naar het Academisch Zieken- lis in Leiden. 26 nelheidscontrole: 136 bonnen ikenheim Bij een snelheidscontrole op de Parklaan in Sassen- fim zijn gistermiddag 136 automobilisten op de bon geslin- frd In totaal werden er zo'n duizend voertuigen gecontroleerd, e hoogst gemeten snelheid was 76 kilometer per uur. Op de irklaan mag 50 worden gereden. rrwiJKDe politie heeft gisteren een 24-jarige man uit Apel- n' oorn aangehouden op verdenking van oplichting. Hij zou on- meer een garagebedrijf in Katwijk hebben benadeeld. De peldoorner had met een tankpasje voor ongeveer 4000 gulden jhet bedrijf getankt, maar nooit betaald. olitie houdt bezinedief aan Het strand in Katwijk begint een verlaten indruk te ma ken. Het sei zoen zit er dan ook bijna op. De meeste strandpavil joens zijn nog één weekeinde open.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11