Steun voor leerkrachten in deeltijd Binnenland (rouw heeft geen spijt tan bijlenmoord op vader Bevrijdende Vleugels wil jeugd opvoeden Peuter beurt demente in Amersfoorts ziekenhuis op Krenkende reclame mag Borst wil meer voorlichting over gevaar van siliconen Bouwvakkers werken buiten hun woonplaats 3NDERDAG 11 SEPTEMBER 1997 'Dure afscheidfeestjes politie ongepast' pcn haag Het Kamerlid Marijnissen (Socialistische Partij) wil van minister van binnenlandse zaken Dijkstal weten of de re cente afscheidsfeestjes van de politie-korpschefs in de vier grote steden werkelijk vier ton hebben gekost. Marijnissen vindt het ongepast dat de recepties zo veel moeten kosten en vraagt zich af wat er voor het afscheid van een 'gewone' politieman na der tig jaar trouwe dienst wordt uitgetrokken. Marijnissen wil dat 'minister Dijkstal richtlijnen opstelt voor de kosten, die aan een afscheid zijn verbonden. BTW op badkamerzingen omstreden wu haag De Hoge Raad bestudeert het vraagstuk of er BTW mag worden geheven op een cursus badkamerzingen. De ano nieme docent beroept zich op de onderwijsvrijstelÜng in de BTW. Bovendien zou het gaan om een dienst van culturele aard, waarvoor de docent slechts een redelijke vergoeding verlangt zonder winstoogmerk. Dat is genoeg om in Nederland vrijstel ling te verlenen van BTW. Het Gerechtshof in Den Haag ver wierp die argumenten eerder. Het is geen onderwijs voor vak of beroep. Het gaat niet om een instelling die culturele diensten bewijst zonder winstoogmerk, maar om een particulier die geld wil zien, meende de belastingrechter. De Hoge Raad moet op beroep in cassatie nu het verlossende woord spreken. Agenten wantrouwen korpsleiding ^bqningen De Groninger politieagent heeft geen vertrouwen in 2 de korpsleiding. Het imago van stafleden is bij de agenten 'bij zonder negatief. De staf verrijkt zich ten koste van de agent die 'het echte werk op straat' moet doen. Het management weet niet wat er op de werkvloer leeft. Binnen het korps bestaat wan trouwen tussen agenten van de oude gemeentepolitie (stad Gro ningen) enerzijds en de voormalige Rijkspolitie anderzijds. Ook is er forse kritiek op de rechercheurs van de divisie zware geor ganiseerde criminaliteit. Dit blijkt uit interne verslagen van in formatiebijeenkomsten. De zestien (besloten) bijeenkomsten werden bezocht door zo'n 800 politiemensen. De emoties liepen daarbij hoog op. De sfeer was soms 'vijandig' en 'agressief, zo melden de verslagen. ^Sire start weer campagne tegen pesten AMSTELVEENOp televisie en in bladen begint Sire (Stichting voor ideële reclame) opnieuw een campagne tegen pesten. De Ver eniging voor Openbaar Onderwijs komt tegelijkertijd met een pesttest, een computerprogramma op diskette waarmee scholen er klas kunnen meten of en hoe er wordt gepest. De bedoeling om zo de aandacht voor de problemen door pesten een nieu- impuls te geven. De vorige campagne van Sire zette pesten linnen korte tijd op de maatschappelijke agenda. Het aantal te- ifoontjes waarin kinderen pesterijen meldden bij de Kindertele- ion verdubbelde. Vorig jaar belden kinderen net zo vaak (3460 |eer) als^in 1995 toen de advertenties van Sire voor het eerst wa in te zien. I 'Formulier dag te laat, geen uitkering mmen» Een 26-jarige inwoonster van Emmen heeft ruim twee naanden op haar uitkering moeten wachten omdat zij een in- :c'fkomstenformulier een dag te laat had ingeleverd. De ambtenaar 'Aan de Sociale Dienst kende geen enkel mededogen en was niet ontvankelijk voor de reden waarom ze te laat was. „Te laat is te aat bij de Sociale Dienst", zegt de gedupeerde. „Ik lag ziek op r- bed en kon mijn formulier niet inleveren. Ik woon alleen en heb geen telefoon. Hoewel de vrouw tot drie keer toe een inkom- ar stenformulier inleverde bleef de dienst volhouden zo'n formulier ai niet te hebben ontvangen. Uiteindelijk gaf de dienst toe dat ver- iiti schillende medewerkers langs elkaar heen hadden gewerkt. De ils vrouw krijgt alsnog een 'voorschot' met de nodige excuses. Nieuwe asfalt snelweg niet in orde i;. ewuk De gloednieuwe asfaltlaag in de A50 (Apeldoorn - Den Bosch) ter hoogte van de brug bij Ewijk is niet in orde. Het twee weken geleden opgeleverde wegvak hobbelt. Rijkswaterstaat ver- wacht dat de weg opnieuw geasfalteerd moet worden. De 21 jaar —oude brug bij Ewijk is de afgelopen drie maanden opgeknapt. Dat kostte 25 miljoen gulden. Op het drukbereden stuk snelweg stonden dagelijks lange files. Het aanbrengen van de asfaltlaag was het sluitstuk van de renovatie. De Duitse aannemer heeft voor Nederland nieuwe asfalteringstechniek gebruikt. In de Boegovergangen van wegdek naar brug is er waarschijnlijk iets fout gegaan met die techniek. 1o zal ik dragen wat u me oplegt' nhem ad berends •jarige Randwijkse die opnieuw terecht Dnd voor moord op haar va- iSfet en diens tweede vrouw ont geen enkele wroeging, at bleek deze week bij de her- tting van de rechtszaak bij de nhemse rechtbank. Officier n justitie Wiarda eist een cel- af van vijf jaar en terbeschik- -ngstelling (tbs). De raads- ouw van de verdachte, mr. K- Rl'errips, vroeg vrijspraak, om- t haar cliënte op het moment jt de gruwelijke moord gees- ijk volkomen in de war zou n geweest. iSpijt komt niet van de ene de andere dag, maar moet aeien. Het is een proces dat "aard gaat met het doordrin- I n van de werkelijkheid en dat b ik nog niet aangedurfd", rklaarde de verdachte tegen- er de rechtbank. Maar dat de menleving haar misdrijf niet kt, leek de verdachte inmid- tfs wel duidelijk. Met een ci- it uit Dostojevski's Schuld en We zei ze: „Zo zal ik dragen itume oplegt." Beide slachtoffers werden 15 ptember vorig jaar in hun vil- in Bennekom door de doch- en haar 19-jarige Wagening- vriend met een bijl doodge- gen. De daders lieten de twee ideren van het paar (één en e jaar) over aan hun lot. De 'deren werden een dag later °r de politie gevonden maar iken het verder goed. De rechtbank veroordeelde 'vriend in juni tot een celstraf n vier jaar en tbs na een eis acht jaar cel en tbs. -*e rechtzaak tegen de vrouw :rd op 31 mei opgeschort op rzoek van de advocaat van de 'uw. Zij had twijfels over het ychiatrische onderzoek in het ïter Baan Centrum in Utrecht ANP Algemeen Nederlands Persbureau GPO Geas erde Pers Diensten Onderwijsminister Ritzen stelt geld beschikbaar voor opvang en parttime-werk Vrouwelijke leerkrachten willen meer mogelijkheden om in deeltijd te werken, liefst twintig tot dertig uur per week. Zij houden dan meer tijd over om voor hun kinde ren te zorgen en huishoudelijk werk te verrichten. Dat blijkt uit onderzoek van de Onderwijsbonden CNV onder de eigen leden. Minister Ritzen is bereid aan de deeltijd mee te werken. verandefen. Schoolbesturen en collega's moeten volgens de bonden meer rekening houden met de wensen van vrouwen. De leerkrachten doen thuis veel meer in de huishouding dan hun partners, en besteden ook veel meer tijd aan de kinde ren, blijkt uit het onderzoek zoetermeer anp Vooral in het basisonderwijs vragen de vrouwen vaak tever geefs om een deeltijdaanstel ling. De Onderwijsbonden CNV, die dit concludeert uit een on derzoek onder een aantal van haar leden, vinden dat dit moet Werken met Zorgen, uitgevoerd in opdracht van de CNV-bon- den. Het zijn ook steeds de vrouwen die korter gaan werken in verband met kinderen. Een derde van de vrouwen met jon ge kinderen zou willen dat hun echtgenoten meer aan de ver zorging van de kinderen deed. Veel vrouwen gaan nu niet korter werken omdat ze niet minder willen verdienen. Ande re belangrijke redenen zijn dat de werkgever het verzoek van de vrouw afwijst en dat de vrouw negatieve gevolgen vreest voor haar carrière. Onwil lige werkgevers zijn er vooral in het basisonderwijs. Met name vrouwen onder de 35 en vrou wen met kinderen tot vier jaar klagen hierover. Bij iets meer dan een op de drie scholen is het moeilijk om in deeltijd te gaan werken. De helft van de ondervraagde vrou wen zegt dat werken in deeltijd op hun school geen, of nauwe lijks een belemmering vormt voor de eigen carrière. Een minderheid van 15 pro cent van de vrouwen heeft kri tiek op de regeling van de school om verlof te kunnen ne men in geval van calamiteiten. Deze groep vindt de regeling te en wilde een tegenonderzoek. Dat is gedaan door twee psychi aters van het VU-ziekenhuis in Amsterdam. Hun conclusies ko men overeen met die van de PBC-specialisten. De vrouw was op het mo ment van de moorden sterk ver minderd toerekeningsvatbaar. Ze is niet in staat de emotionele betekenis van het agressieve de lict tot haar door te laten drin gen. Herhaling van een soortge lijk feit wordt dan ook niet uit gesloten. Het motief dat ze jarenlang door haar vader seksueel mis bruikt zou zijn, mist volgens de officier iedere grond. De des kundigen zijn van mening dat anderen het idee van incest bij haar hebben opgewekt. Ze ver moeden een veel dieper liggen de reden waarom de dochter besloot haar vader om te bren- 'gen. „Een tekort aan exclusieve aandacht van haar vader leidde tot een enorme woede. In haar ogen had hij een goede en een slechte kant. Goed was hij bij voorbeeld als hij met zijn doch ter alleen in de tuin liep. Zijn slechte zijde toonde hij in aan wezigheid van de aangetrouwde moeder." De officier noemde het incestverhaal de kem van de zaak. „Het was voor de vriend de drijfveer om met de verdach te de moorden te plegen." De advocate betoogde dat het ombrengen van haar vader als een fantasie in het brein van haar cliënte was ontstaan. Een fantasie, die door de relatie met haar vriend een vastere vorm kreeg. De moord op de tweede echtgenote had zij niet van te voren beraamd. „Dat was een gevolg van de omstandigheden ter plaatse, die zij zelf als een toneelstuk ervoer." Ze zou ook niet in staat zijn geweest om haar vriend tegen te houden. Uitspraak is op 24 september. „Ik wil met het museum de ge schiedenisboeken visualiseren. Nu het vak geschiedenis er op de middelbare scholen maar zo'n beetje bijhangt, is het meer dan ooit onze plicht de schooljeugd duidelijk te maken wat er tijdens de Tweede We reldoorlog is gebeurd. Ik wil van het museum Bevrijdende Vleugels ook een familievrien- delijk themapark maken. Maar wel een park met een belang rijke boodschap: dat nooit meer!" Jan Driessen (76) praat bevlo gen over 'zijn' museum. Het is ondergebracht in een voorma lig mobilisatiecomplex in een uitgestrekt bosgebied in het Brabantse Best, op dezelfde plaats waar in de herfst van 1944 tijdens de geallieerde operatie Market Garden zwaar is gevochten. Prins Bemhard verricht op 17 september de officiële opening. Driessen - een succesvol za kenman in buizen - dook in 1941 tijdens de Tweede We reldoorlog onder. Na een zwer vend bestaan in België en Frankrijk volgde in augustus 1944 zijn bevrijding door de Amerikanen. Hij sloot zich aan bij de geallieerden en speelde een niet onbelangrijke rol bij de inlichtingendienst. Hij brak drie keer door de vij andelijke linies. Daarna maak te hij vermoedelijk als eerste Nederlander in een Ameri kaans uniform de bevrijding van Zuid-Limburg mee. Ver volgens was hij betrokken bij het breken van het Ardennen offensief. De oorlog eindigde voor hem in Maagdenburg, waar de legers van de Verenig de Staten en Rusland elkaar ontmoetten. De oorspronkelijk uit Den Haag afkomstige Driessen kwam in 1946 in Veghel te recht, waar een broer van hem woonde. Hij verdiende aan vankelijk de kost als vertegen woordiger. Beginjaren vijftig begon hij zijn eigen bedrijf, dat hij bijna 25 jaar later voor een goede prijs verkocht. Tot zijn zeventigste bleef hij internatio naal actief als adviseur in de buizenbranche. De oorlog liet hem echter nooit meer los. Al snel was Driessen in zijn woonplaats betrokken bij het ontvangen van Ameri kaanse veteranen, veelal oud- parachutisten van de 101e Air- born Division, de eenheid die destijds onder meer is gedropt in Veghel en tussen Best en Son. In 1984 richtte hij in Veg hel een tentoonstelling in ter gelegenheid van de veertigste herdenking van de bevrijding. Daarmee was de kiem gelegd van wat zou uitgroeien tot het museum Bevrijdende Vleugels. „Het zou aanvankelijk alleen over Veghel gaan, maar al heel snel kwam daar het hele ope ratiegebied van Market Garden bij. Ik heb toen ook weer con tact opgenomen met de Ame rikaanse luchtlandingstroepen die daarbij zo'n belangrijke rol hebben gespeeld. Wat als een tijdelijke tentoon- Het schoonmaken van een Amerikaans artilleriekanon 'Long Tom' in het museum Bevrijdende Vleugels. FOTO ANP KOEN SUYK stelling was bedoeld, binnen een jaar uit tot een per manente expositie. Het minis terie van defensie stelde hem onlangs een voormalige mobi lisatiecomplex in Best ter be schikking. De expositie besteedt aan dacht aan vrijwel alle aspecten van de Tweede Wereldoorlog. Zo wordt duidelijk gemaakt welke oorzaken er waren en hoe het Nederland is vergaan tijdens de bezetting. De joden vervolging is op eenvoudige, maar daarom niet minder in drukwekkende wijze in beeld gebracht. Daarnaast is er rui me aandacht voor de bevrij ding, de rol die de Amerikaan se parachutisten daarbij heb ben gespeeld en uiteindelijk de val van Berlijn. De collectie bestaat onder meer uit allerlei voertuigen, wapens, vliegtuigen, commu nicatieapparatuur, schaalmo dellen, foto's en geschriften, zowel afkomstig van geallieer de zijde als van de agressor. In verschillende hallen is op ware grootte een Brabantse omge ving anno 1944 nagebouwd, waarin oorspronkelijke voer tuigen en uitrustingsstukken zijn geplaatst. Bevrijdende Vleugels krijgt geen subsidie. Het museum bestaat dankzij het geld dat Driessen er zelf in heeft geïn vesteerd en bijdragen van een bescheiden Vriendenkring. „Ik heb tot nu toe bewust nooit aan fondswerving gedaan. Nu we definitief in Best zijn neer gestreken, ga ik wel nadrukke lijk op zoek naar sponsors." Driessen verwacht dat zijn ini tiatief te zijner tijd jaarlijks 75.000 bezoekers zal trekken. „Belangrijkste doelgroep is de jeugd. Ik wil hier elk jaar min stens tienduizend kinderen ontvangen. Speciaal daarvoor hebben we twee schoolpro gramma's gemaakt, afgestemd op verschillende leeftijdscate gorieën. We moeten hoe dan ook onze educatieve taak waarmaken." amersfoort gpd De patiënten van de afdeling geriatrie van Ziekenhuis Eemland in Amersfoort, waar zieke ouderen worden behandeld, krijgen binnenkort bezoek van peuters. Bedoeling is dat ze samen gaan knutselen, zingen en bewegen. De verwachting is dat het con tact voor beide groepen positieve effecten heeft. Het is de eerste keer dat een dergelijk project in een ziekenhuis van start gaat. Het bezoek van peuters aan de groep ou deren, onder wie mensen met dementie, heeft tal van voordelen, verwachten pro jectleiders A. Bakkers en Y. Vrolijk. Zij ba seren zich daarbij op ervaringen die op enkele plaatsen in Nederland in verpleeg huizen zijn opgedaan. „Als je kijkt naar de reactie van de ouderen: die leven soms he lemaal op door het bezoek van peuters. Mensen die erg in zichzelf gekeerd zijn, knopen gesprekken aan met de kinderen en beginnen zelf weer actief te worden." Ook genieten de ouderen van de aan dacht die zij van peuters krijgen. Boven dien kunnen ze in de ogen van de kinde ren niet gauw iets verkeerds doen, een peuter veroordeelt niet. „Ouderen met be ginnende dementie hebben soms enorme faalangst. In de nabijheid van kleine kin deren zijn ze dat kwijt, durven ze zich te laten gaan." Volgens Bakkers en Vrolijk blijken mo menten van sufheid tijdens de bezoeken van peuters veel minder voor te komen. „Mensen worden weer alert en gaan mee doen. Ze lijken te worden aangestoken door het enthousiasme van de kinderen." Ook voor de kinderen heeft het project diverse voordelen, heeft onderzoek uitge wezen. Bakkers: „Tegenwoordig komen peuters lang niet meer zo vaak als vroeger in contact met oude mensen. Veel oude ren wonen in verzorgings- en verpleeghui zen terwijl jonge gezinnen in nieuwbouw wijken wonen. En kinderen stellen de con tacten op prijs." vaag.Twaalf procent heeft klachten over de regeling voor zorgverlof. In een reactie schrijft minister Ritzen (Onderwijs) extra geld te willen vrijmaken om belemme ringen voor vrouwen om in het onderwijs te werken zoveel mo gelijk weg te nemen. Hoeveel geld, zegt de minister niet. De mogelijkheden om in deeltijd te gaan werken moeten worden vergroot en regelingen voor kin deropvang en naschoolse op vang moeten worden verbeterd. Ritzen vindt dat de mogelijk heden voor deeltijdwerk moe ten worden verruimd. Niet al leen om te zorgen dat vrouwen in het onderwijs blijven werken als ze kinderen krijgen, maar ook om vrouwen met een deel tijddienstverband de gelegen heid te geven het aantal uren uit te breiden zodra de opvang van kinderen is geregeld. De minister wil ook mannen meer mogelijkheden geven om in deeltijd te gaan werken. Deel tijdwerk moet daarom ook voor mannen aantrekkelijk zijn. Mannen kunnen zich dan ook op zorgtaken richten, zodat vrouwen meer ruimte krijgen om voor de klas te gaan staan. den haag«anp De ministers Sorgdrager (justi tie) en Dijkstal (binnenlandse zaken) zien geen aanleiding om harder op te treden tegen kren kende of aanstootgevende re clame. Dat schrijven zij in een notitie, waar Kamerlid L. van Dijke (RPF) om had gevraagd. De Staatkundig Gereformeer de Partij (SGP) heeft recent in een brochure aangedrongen op actie tegen godslasterlijke en seksueel prikkelende reclame. CDA-Kamerlid Koekkoek heeft zich in het recente verleden ook gekant tegen seksueel getinte reclameposters. De bewindslieden erkennen dat er reclame is waartegen niet strafrechtelijk wordt opgetre den, terwijl die wel degelijk kwetsend kan zijn. Maar het toezicht in eigen kring door de Reclame Code Commissie vol staat voor de meeste zaken. Slechts uitwassen zullen voor de strafrechter komen, aldus de bewindslieden. De Reclame Code Commissie stelt zich terughoudend op bij de toets van reclame-uitingen aan schending van de 'goede smaak', omdat het om subjec tieve oordelen gaat. „Over het tonen van bloot in reclame-ui tingen bestaat, naar algemeen bekend is, geen consensus," schrijven de ministers. Dat handelsreclame niet valt onder de grondwettelijk vastge legde vrijheid van meningsui ting staat voor minister Sorg drager als een paal boven water. Desondanks zal het openbaar ministerie geen strafrechtelijke vervolging instellen tegen ad verteerders in bushokjes, louter omdat de afbeelding bepaalde mensen treft in hun religieuze gevoelens. Ook mensen die gekwetst zijn door bloot op openbare plaat sen moeten weten dat 'eerbaar heid moet worden opgevat naar de hier te lande heersende ze den, die worden bepaald door de bij een belangrijke meerder heid van het volk op dit punt le vende opvattingen', stellen de ministers. Wel weegt de plaats waar de reclame-affiches zijn opgehan gen mee in de beslissing om al dat niet tot strafrechtelijke ver volging over te gaan, zegt de minister van justitie. Dat door het risico van ongewilde con frontatie met deze krenkende reclame-uitingen. den haag anp tisch chirurgen voor. Tegelijk doet zij een beroep op hen om niet kritiekloos siliconen in te brengen. De risico's bij siliconenbor- sten zorgen voor groeiende on rust onder vrouwen. Naar schatting vierduizend van hen hebben al een schadeclaim in gediend bij een Amerikaanse si- liconenfabrikant omdat ze me dische problemen aan de im plantatie hebben overgehou den. Het gaat daarbij om ver moeidheid, ontstekingen en verharding van het vetweefsel. Ook de Consumentenbond waarschuwt voor medische klachten na een siliconenpro- these. In Nederland hebben tussen de 75.000 en 100 000 vrouwen een siliconen-implan taat. Artsen en specialisten moeten vrouwen beter voorlichten over de gevaren bij borstvergroting met siliconen. Minister Borst (volksgezondheid) wijst in een brief aan de Nederlandse Ver eniging voor Plastische Chirur gie op de noodzaak van een be tere informatievoorziening. Borst richt zich tot de specia listen op aandringen van de Tweede Kamer. De Kamer heeft de indruk dat vrouwen in het al gemeen over te weinig informa tie beschikken om weloverwo gen een besluit te nemen over een borstimplantaat. De behandelend arts moet de vrouw er nadrukkelijk op wijzen dat borstvergroting met silico nen niet zonder gezondheidsri sico's is, houdt Borst de plas- amsterdam anp Bijna acht van de tien bouwvak kers werken buiten hun woon- gemeente. Dat zijn er twee keer zoveel als het gemiddelde van Nederlandse beroepsbevolking, zo heeft het Economisch Insti tuut voor de Bouwnijverheid (EIB) berekend. Een kwart van de beroepsbe volking pendelde in de periode 1991-1995 dagelijks meer dan vijftig kilometer tussen huis en werk en zo'n zeven procent zelfs meer dan honderd kilome- Vooral 'de Randstad trekt bouwvakkers van elders. Bijna twee van de drie die daar in de bouw werkzaam zijn, wonen el ders in het land. In en om Den Haag/Delft zijn dat zes van de tien. In Flevoland is de dynamiek van het pendelen het grootst: Negen van de tien bouwvakkers die in deze provincie werken, wonen elders, en zeven op de tien die er wonen, hebben in andere regio's hun werk. Pen delen is voor bouwvakkers noodzaak voor werk. Zo krijgen de kinderen bijvoorbeeld volop aandacht van de ouderen. Boven dien ervaren de kinderen rust tijdens de bezoeken, iets wat juist op drukke peuters een gunstige uitwerking heeft. Maar ook blijken kinderen die ouderen bezoeken, meer bereid te zijn tot helpen, delen en samenwerken dan peuters die niet aan de bezoeken deelnemen. De kinderen die aan het project mee doen, komen van het kinderdagverblijf De Pretberg dat bij Ziekenhuis Eemland hoort. Hier kunnen medewerkers van het ziekenhuis hun kind naar toe brengen. De ouders zijn over het project geïnformeerd en reageren positief. Bedoeling is dat kinderen twee keer per maand naar de afdeling gaan. Het project gaat 20 oktober van start en duurt voorlo pig tot het eind van het jaar. Dan moet blijken of de effecten in het ziekenhuis net zo positief zijn als in het verzorgingshuis. Mocht dat zo zijn, dan wordt het project wellicht in meer ziekenhuizen opgezet. Alarmbel mag zes keer gaan arnhem. anp De telefoon in de meldkamer van de regiopolitie Gelder land-Midden mag vanaf vol gend jaar maximaal zes keer rinkelen. In geval van een noodhulpvraag mag de beller daarna maximaal één keer worden doorverbonden. De politie zorgt dat zij bij een noodkreet in een kwartier ter plekke is. Dat staat in het conceptbe leidsplan voor 1998 van de Gelderse politie, dat gisteren openbaar is gemaakt. Het sneller reageren op nood- hulpvragen is een prioriteit die het korps zichzelf stelt. Korpschef J. Bakker wil dat er een duidelijke afbakening komt van de 'categorie nood- hulpvragen'. Hij denkt aan spoedeisende zaken, waarbij direct gevaar is voor leven of gezondheid. Die gevallen moeten leiden tot een maxi male inzet van de politie. Alle andere zaken kunnen op een lager niveau worden afgehan deld, vindt de korpschef. Bakker wil dat de politie meer gebruik maakt van elek tronische middelen. Slachtof fers zouden in de toekomst via het computernetwerk In- temet aangifte kunnen doen. Met de inrichting van een callcenter kunnen mensen ook telefonisch aangifte doen van zaken als inbraak en dief stal. Dat bespaart een hoop tijd en menskracht, die dan weer gebruikt kan worden voor werkelijk spoedeisende gevallen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 5