u Volleyballers denderen halve finales in Michaelsen blijft overeind en herovert amarillo ktste club van Nederland eeft nog steeds geen punt Sport SNPERDAG11 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-53564* jerste partij Piket-Van Wely remise p^tpcarlo» De eerste partij van de oefentweekamp tussen de ationale topschakers Jeroen Piket (28) en Loek van Wely (24) is jteren in Monte Carlo in remise geëindigd. De tweekamp gaat yeracht partijen. Het duel, waarin Piket wit had, vergde slechts I zetten. Piket bereikte vrijwel niets tegen het Wolgagambiet m Van Wely. Na ongeveer 2,5 uur eindigde de partij in een «herhaling. Donderdag wordt de tweede partij gespeeld. Van fely heeft dan wit. Jshockeycoach overweegt proces jjnm/ARDENCoach Andy Tenbult overweegt juridische stappen gen de Leeuwarder zakenman Raymond Zuure, de oprichter jji ijshockeyploeg Frisian Capitals. De Nederlandse Canadees, (edeafgelopen twee seizoenen Nijmegen kampioen maakte, fcende onlangs een contract voor vijf jaar bij de Friese club. (aar de Capitals verschijnen niet in de eredivisie omdat er geen jld is. Het is voor het eerst sinds achttien jaar dat Tenbult erkloos is in de ijshockeysport. Hij koos voor Leeuwarden na- jt bleek dat de club met ambitieuze plannen de competitie in jlde. Maar Zuure beloofde meer dan hij kon waarmaken. Hij ld met sponsorcontracten geschermd die er helemaal niet wa ll. Tenbult heeft een advocaat in de arm genomen die gaat on- [rzoeken hoe sterk hij juridisch staat. loach ontslagen om Stasi-verleden pic» De Duitse zwemcoach Uwe Neumann is op staande voet Itslagen nadat tot dusver geheime documenten zijn Stasi-ver- den aan het licht hadden gebracht. Neumann was na de val in de Muur werkzaam bij het olympisch steunpunt in Leipzig, jzijn indiensttreding ontkende hij ooit met de beruchte Oost- pitse veiligheidsdienst van doen te hebben gehad. De onder- Mcscommissie is nu echter gestuit op een schriftelijke verkla- jg waarin Neumann zich verplicht aan de Stasi. Hij zou zich iderde schuilnaam „Holbert" bezig hebben gehouden met het mtroleren van de Oost-Duitse sporters in het buitenland en jvendien met de „verdeling van ondersteunende middelen." kt laatste werpt ook licht in een ander onderzoek tegen de 54- 5ge Neumann, die onlangs bij de EK in Sevilla nog deel uit hakte van de Duitse technische staf. Hij wordt er namelijk met feaantal andere trainers uit de voormalige DDR van beschul- il systematisch verboden prestatiebevorderende middelen te "jen verstrekt. ivare straffen wegens wedstrijdfraude ■wa ■gEH. De Taiwanese rechter heeft gisteren zware straffen uitge- Hldwegens grootschalige competievervalsing in de basketbali- Tten behoeve van lokale goksyndicaten. Liefst 34 personen, jderwie 22 spelers en trainers, werden veroordeeld wegens het pnipuleren van wedstrijden. Lee Mao-fa, de baas van de orga- satie, kreeg vijfeneenhalf jaar cel en een boete van omgere- nd ruim twee miljoen gulden. Twee spelers van China Times mes moeten tweeëneenhalf jaar zitten wegens „opzettelijk Isschieten". De gevangenisstraffen voor de anderen variëren acht maanden tot twee jaar en twee maanÖen. tan Scheppingen verliest 'UTH» Dennis van Scheppingen heeft gisteren in het nistoemooi van Bournemouth niet voor een verrassing kun- jn zorgen. De tennisser uit Wilnis was in de tweede ronde nsloos tegen de als eerste geplaatste Spanjaard"Carlos Moya. p Scheppingen won slechts vier games: 1-6 3-6. ader van Mary Pierce weer welkom t Jim Pierce, vader van de Fran^aise Mary Pierce, is Sr welkom op de tennisbaan. Het bestuur van de Associatie b Tennisspeelsters WTA laat hem met ingang van het volgend Vals trainer toe tot het circuit. Pierce was na een rel op de tri- is van Roland Garros in juni 1993 tot persona non grata ver- ju:d. Het incident volgde op een reeks misdragingen van de |n, waarin hij zich ook richtte tot zijn dochter, vrouw en te- (ïstanders van Mary. Mary zette haar vader in de zomer van Ï93 als trainer aan de kant en verbood hem via de rechter zich Iglanger in haar omgeving te bevinden. Jim Pierce heeft plan- p volgend jaar de 17-jarige Zweedse Kristina Triska te trainen. Sleutels verliest in slotminuut Den. De zaalvoetballers van De Sleutels hebben gisteren de fste competitiewedstrijd ion de landelijke eerste divisie met 5- rloren van Tybex. Bij de doelwisseling was de stand 1-1. Ro- 1 Rovers (3) en Ronald Labordus scoorden voor de Leidse MALAGA* ANP Lars Michaelsen heeft het commando weer over genomen in de Vuelta a Espana. gisteren herover de de Deen tijdens de vijfde etappe het amarillo op Fabrizio Guidi, dat hij dinsdag was kwijtge raakt aan de Italiaan. Michaelsen en zijn ploegmakkers van TVM profi teerden optimaal van een lekke band en een valpartij die Guidi trof in de laatste twintig kilo meter. De Deen sprokkelde bij de finale tussen- sprint het maximale aantal bonificatieseconden van drie bij elkaar. Met twee tellen voorsprong op Guidi voert de Scandinaviër het algemeen klasse ment aan. De dagprijs was gisteren opnieuw voor Marcel Wust. De Duitser boekte na een rit over 230,8 ki lometer van Jerez de la Frontera naar Malaga, de langste etappe van de Ronde van Spanje, zijn derde zege. Daarmee evenaarde hij zijn persoon lijk record in de Vuelta van 1995. De renner uit de Festina-ploeg versloeg in de massasprint de Itali aan Giancarlo Raimondi en de Spanjaard Angel Edo. Laurent Jalabert eindigde als vijfde achter de Italiaan Alesio di Basco. Max van Heeswijk ein digde als beste Nederlander op de negende plaats. De vijfde etappe stond vooral in het teken van een lange ontsnapping van Cédric Vasseur. De Fransman heeft patent op dat soort monster- vluchten. In de Ronde van Frankrijk leverde een solo van bijna 150 km tijdens de vijfde etappe in La Chatre de ritzege en de gele trui op. Hij droeg het 'Maillot Jaune' vijf dagen. Deze keer bleef de beloning uit. Want na een solo van bijna 110 kilometer pakte een groepje van drie - de Spanjaarden Juan Carlos Vicario en Roberto Laiseka en de Italiaan Fabio Roscioli - de eenza me vluchter terug, nadat hij een maximale voor sprong van ruim tien minuten had gehad. Op dat moment oordeelden de ploegen van Scrigno en AKI de tijd gekomen de jacht te openen. Vasseur en Laiseka werden het eerst gegrepen. Vicario stribbelde tegen, evenals Roscioli, die nog even hulp kreeg van de Spanjaard Sanchez. Tevergeefs. Op het moment dat tot de TVM'ers doordrong dat Guidi achterop was geraakt, voerde de ploeg het tempo op. Met als doel extra seconden on derweg op te pikken. Dat lukte. Behoudens enkele bij voorbaat tot mislukken ge doemde uitbraken, denderde het peloton voor de vierde keer en masse naar de finish. En weer vie len na zondag en dinsdag renners van hun fiets. Michaelsen dit keer niet. De Fransman Danien Nazon heeft woensdag de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst ge wonnen. Na 176,5 kilometer tussen Montauban en Foix was hij de snelste in de sprint. Zijn land genoot Erwan Menthéour bleef leider. Jeannie Longo zet na de WK een dikke punt achter haar carrière. Althans dat beweerde de beste wielrenster ooit woensdag tijdens een vraaggesprek met het Franse radiostation RTL. „Dit is mijn laatste seizoen. Zonder twijfel", zei ze met stelligheid. „Ik heb intensief geleefd voor de sport. Maar ik voel dat ik er een eind aan moet breien. Het is genoeg geweest. De WK zijn het eindstation." De 38-jarige Fran<;aise veroverde in haar loop baan elf wereldtitels, vijf op de weg, drie op dr achtervolging, één op de puntenkoers en twee keer bij het tijdrijden. De olympisch kampioene van 1996 was 29 keer nationaal kampioen in di verse disciplines. Longo is ook sinds vorig jaar in het bezit van het werelduurrecord voor vrouwen met een afstand van 48,159 kilometer. De eerste tekenen van een naderend afscheid dienden zich vorige maand al aan. In plaats van actief mee te fietsen tijdens de Tour Féminin trad Longo op als ploegleider van de nationale Franse vrouwenselectie. Tussen 1989 en 1991 stopte ze ook al eens twee jaar. Erik Zabel heeft gisteren de Berliner City Night op zijn naam geschreven. Voor 60.000 toeschou wers boekte de Duitse sprinter en zegekoning van dit seizoen zijn 27ste overwinning. Vier dagen voor zijn laatste wedstrijd van dit jaar, zondag een koppeltijdrit in Karlsruhe, versloeg de 27-jarige winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk wereldkampioen Johan Museeuw en zijn landgenoot Uwe Peschel. Tourwinnaar Jan Ullrich eindigde als vierde. Zonder setverlies naar de halve finales van de Eu ropese titelstrijd. Eerste in de poule, met nota bene nog één wedstrijd (van daag tegen Bulgarije) voor de boeg. De Nederlandse volleybalploeg krijgt een aura van onoverwinnelijk in Eindhoven. In elk geval bij de tegenstanders die op voorhand niet geloven in een goed resultaat tegen de gastheer. Aan de andere kant begint de olympische kampioen misschien wel té veel zelfvertrouwen uit te stralen. Dat kostte Oranje gisteravond bijna de eerste set tegen Frankrijk. Maar de haantjes verloren uit eindelijk nipt en kwamen er daarna niet meer aan te pas: 3-0(16-14, 15-6, 15-5). EINDHOVEN GPD Dat kwam mede omdat de Franse coach er voor koos om in de tweede en derde set zijn tweede zestal in te zetten. Hij wilde zijn eerste keus sparen voor de cruciale botsing met Oekraïne. Gerbrands, die maan dag nog fulmineerde tegen de Tsjechische coach nadat die hetzelfde had gedaan, toonde nu meer begrip voor de actie van zijn collega Wladimir Kon dra. „De Fransen hebben het geprobeerd, daar zijn we ze dankbaar voor. We wilden een keer druk, die hebben we van- jlem II opnieuw afgestraft m II is onder het bewind rainer Co Adriaanse uitge- tot de 'netste' club van land. Maar lang niet de Want na de afstraffing (3- teren tegen Vitesse wach- le Tilburgers, met MW, teeds op hun eerste punt. :abanders keken lijdzaam de Arnhemmers de sco- ||cds verder opbouwden. I verdediging van Willem II femelijk alle ruimte aan de ploeg. De spitsen Curovic Machlas en de buitenste Jenvelders Fortes en Pero- [profiteerden daarvan, met Uil als regisseur. In de ne- minuut leverde het of- lef van Vitesse een straf- op. Machlas draaide weg die hem alleen maar shirt kon vasthouden, uan Mampaey redde be- m op de penalty van Curo- icht minuten later probeer- Machlas het opnieuw. De a haalde van buiten de zes- imeter uit: 1-0. Je dacht dat dat het teken J Willem II zou zijn eens te «en voor de punten, had rils. Het bleef bij een lief Jdat Vitesse nauwelijks las- ?1- In de 26e minuut waan- kovic zich op de Maasvlak- f veel vrijheid had hij zei- gezien. Zijn schot was on gaar, 2-0. I in de 42e minuut kreeg m II zijn eerste kans. Arts E#L van afstand. Na rust 'de opnieuw Perovic, de Joegoslaaf die van Cremonese kwam, de score uit tot 3-0. Acht minuten voor tijd kreeg Wijn- hard loon naar werken. Een van de weinige Tilburgers die hard had gewerkt, mocht 3-1 maken. Voor Vitesse-trainer Ten Cate was het prettig dat zijn ploeg zonder kleerscheuren uit de „strijd" kwam. Zaterdag wacht FC Utrecht nog, daarna is Braga uit Portugal aan de beurt. Tech- nisch-directeur Beenhakker heeft de Portugezen al aan het werk gezien, Ten Cate gaat vrij dag kijken. Zeker is dat Braga niet zo netjes is als Willem II. Maar wel veel beter. 'Utrecht Dat FC Utrecht tegen FC Twen te (1-1) iets had goed te maken, was gisteravond wel duidelijk. Na de uitschakeling in de voor rondes van de KNVB-beker hadden trainer Spelbos, tech nisch directeur Van Breukelen en de spelersgroep een 'goed gesprek' gehad. Utrecht had af gelopen weekeinde tegen de amateurs van Noordwijk een wanprestatie geleverd, door met 3-1 te verliezen. Daarom moest FC Twente er in de Galgenwaard aan geloven. Utrecht speelde v fanatiek en aanvallend, met maar drie ver dedigers. De spelstijl leverde wel enkele kansjes op, maar niemand die 'm erin schoot. De doorgaans trefzekere Harry Decheiver was op de wedstrijd dag met rugklachten opgestaan en moest op de tribune plaats nemen. Daarbij toonde Mols met in dividuele acties regelmatig hoe goed hij kan voetballen, maar scoren ging hem minder goed af. Bij opponent Twente was het met de stootkracht evenmin goed gesteld. Topscorer Bos man kon door een voetblessure niet spelen. De Fin Antti Sumi- ala, die afgelopen zaterdag nog scoorde voor Finland, was on zichtbaar. Twente's andere spits, Youri Petrov, miste vorm. De Rus scoorde desondanks de 0-1, maar dat was geen kunst. De Duitse nieuwkomer Rico Stein- mann drong op rechts door tot de achterlijn, waarna Petrov vlak voor de doellijn slechts hoefde te knikken. Twente, dat de echte vorm zeker nog niet heeft gevonden, kreeg door gestuntel in de Utrechtse defensie fraaie kan sen. De beste was voor Petrov, die niet in de gaten had dat Ten Caat met hem was meegelopen. Alleen voor doelman Postma kon de spits het niet afmaken. Aan de andere zijde was er al na vier minuten in de eerste helft een fraaie mogelijkheid voor Rob Witschge, maar zijn lobje ging naast. De Utrechters vielen veel en fel aan. Kansen leverde het nau welijks op. Het doelpunt dat de thuisploeg in de laatste minuut voor rust langszij bracht, was ty perend. Een afgezwaaide bal belandde bij Jean-Paul de Jong, die van buiten het strafschopge bied maar eens uithaalde: 1 -1 Het Nederlands team viert aan de andere kant van het net feest, terwijl bij de Fransen de koppies omlaag gaan. Opmerkelijk was wel dat Kon dra het antwoord schuldig moest blijven op de vraag wat hij gedaan zou hebben indien Frankrijk de eerste set had ge wonnen. Hij had er niet eens over nagedacht, zo bleek. Win nen van Nederland? „Impossi ble". Op zo'n manier kun je ook niet winnen. Toch waren er wellicht moge lijkheden geweest voor de Fran sen, die langzaam maar zeker weer een plaats op de volleybal landkaart verwerven. De groot macht van weleer (tweede EK '85, derde WK '86) trof Oranje niet in zijn beste doen. Richard Schuil speelde stroef en kwam moeizaam tot scoren. Slechts 12 van zijn 26 klappen waren raak. Te weinig. Bovendien had Rein- der Nummerdor op zijn 21ste verjaardag problemen met de serviceopvang en was ook het spel van middenmensen Henk Jan Held en Bas van de Goor niet van het niveau van de eer ste drie toernooidagen. Volgens Gerbrands was het vooral een kwestie van instel ling. „Ze dachten: het draait goed, we maken er weer een de monstratie van. Als dat dan niet lukt moet je omschakelen. Hard gaan werken, vooral in de ver dediging, zodat het op een ge geven moment wel weer gaat lukken. De extra ballen die we in voorgaande wedstrijden pak ten hadden we nu niet. Dat was het verschil". Met hulp van de Fransen was het probleem na de eerste set verholpen. De tweede keus bleek over een bewonderens waardige vechtlust te beschik ken, maar kwam er tegen de al lengs weer soepeler scharnie rende Nederlandse aanvalsma- chine niet meer door. Ger brands stelde na afloop geen moment te hebben overwogen ook zijn tweede keus in te zet ten. „Deze ploeg heeft nog erg weinig sets in de benen. Alles wat ze spelen is meegenomen". Toch sluit de bondscoach niet uit dat vandaag tegen de Bulga ren voor een deel de tweede garnituur in het veld zal komen. Maar zeker niet bij aanvang. „Dan zouden we twee rustda gen achter elkaar hebben dat is niet de bedoeling. Dan ben je weer je ritme kwijt. Maar het is wel duidelijk dat ik de ploeg geen zware vijfsetter zal laten spelen. Je gaat je spelers niet fy siek kapot maken". Gezien hel feit dat Bulgarije, op voorhand als zwaarste tegenstander in de poule ingeschat, al is uitgescha keld, ligt een dergelijk scenario niet erg voor de hand. Neder land speelt vandaag slechts voor des keizers baard. In de poule in Den Bosch zijn de kaarten nog niet geschud, al zijn Joegoslavië en Italië de meest waarschijnlijke halve fi nalisten. Joegoslavië klopte Slo wakije (in het EK programma boekje schandalig genoeg als Slovenië aangeduid) en de Itali anen maakten aan hun voor naamste problemen een einde door Duitsland bijna te ver moorden. Gerbrands zegt zich nog niet echt bezig te houden met de tegenstander in de halve eindsfrijd. „Joegoslavië is een goede sfeerploeg, Italië moet het op dit moment meer van de vechtlust hebben". Een lichte voorkeur stelde de bondscoach wel te hebben voor een finale Nederland-ltalië. „Gewoon als sportliefhebber. Maar als je zoiets zegt ga je er al vanuit dat je de halve eindstrijd hebt gewonnen. En zover zijn we nog niet". SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van woensdag 10 sep tember. 2-5-8-9-10-12-17-18-19-23- 24 - 46 - 50 - 59 - 60 - 64 - 69 - 71 - 73 - 75. Duitse Lotto Trekking Ai 4-21-23-29-40-47. Reserve getal: 37 Trekking B-. 10-18-21-25-30-46. Reserve getal: 27 Spel 77: 67 3 5003 Super6: 1 76 1 32 Belgische Lotto 9-11-25-35-39-40. Reservegetal: 13 Joker: 63 6 1 208 (onder voorbehoud) EREDIVISIE Vitesse - Willem II 3-1 (2-0) 17. Machlas 1-0, 26 Perovic 2-0, 47 Perovic 3-0, 82 Wijnhard 3-1. Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 7.112. Gele kaart Aerts (Willem II) Vitesse: Westerveld; Sturing, Goossen. Van den Brom en Van Hintum, Perovic, Kreek, Trustfull (73. Bos) en Fortes (84. Koswal), Machlas en Curovic (75. Laros) Willem II: Mampaey; Prommayon. Hyypia, Aerts en Koskmen; Galések, Konterman en Arts; Sanou (68 Ceesay), Wijnhard en Kolkka. Sparta - Fortuna Sittard 1-1 (1-0) 25. Dennis de Nooijer 1-0, 55. Burke 1-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Gerard de Nooijer (Sparta), Jef frey (Fortuna Sittard). FC Utrecht - FC Twente 1-1 (1-1). 42. Pe trov 0-1, 45. De Jong 1-1. Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Witschge (FC Utrecht), Karnebeek (FC Twente). FC Utrecht: Postma; Van der Net, Nasci- mento en Refos (64. Asmus); Van Mol, De Jong, Robbemond en Witschge, Boussatta. Mols (66. Beekink) en Hernandez (81 Nwakire) FC Twente: Boschker; Hulshoff, Hoogma. Van Halst en McKinnon (53. Ten Hag); Steinmann (83. Ajoupov), Karnebeek, Ten Caat en Ter Avest; Petrov (79. Vennegoor of Hesselink) en Sumiala. PSV - De Graafschap 0-0 Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 27.800. Gele kaart- De Bilde (PSV). Viscaal. Hendriks (De Graafschap). ter Uilenberg, Toeschouwers: 3.128. Gele kaart: Meijer. De Jong, 8oussabon (AD0 Den Haag). Sikora, Tammer (Go Ahead Eagles) AZ - FC Den Bosch 3-1 (0-1). 37. Waterink 0-1, 59 Huiberts 1-1.71 Mutsaers 2-1.86 Van der Weert 3- 1 Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 5.600. Gele kaart: Den Turk (AZ), Verhagen (Den Bosch). Emmen - RBC 4-0 (1-0) 35 Elzinga 1-0, 59 Une- ken 2-0, 64, Van Oostrum 3-0, 71. Platvoet 4-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 4.690, Gele kaart: Van Raalte, Uneken (Emmen), Remie, Hoeks (RBC). Haarlem - VW 3-2 (0-2) 7. Linskens 0-1 (straf schop), 19. Evans 0-2, 57. Van der Brink (strafschop) 1-2, 72. Oosterhuis 2-2, 88. Oosterhuis 3-2. Scheidsrechter. Buiting. Toeschouwers: 1.147. Gele kaart: Bergsma, Oosterhuis, Goudmijn, Van der Brink, Onyeike (Haarlem), Liefden (WV). FC Zwolle - Dordrecht'90 3-0 (1-0) 13 Bruin 1-0, 62. Boekweg 2-0 (strafschop). 78. Bruin 3-0. Scheidsrechter Benthem Toeschouwers. 2.750. Ge le kaart: Van den Belt (FC Zwolle). Lankhaar. Sum- merville, Sandvliet (Dordrecht'90) Fournier (Zwi Budapest: Hongarije - Azerbeidzjan 3-1 (2-0). 8. Klausz 1 0, 44. Halmai 2-0, 71Litehkin 2-1, 89. II les 3-1. Scheidsrechter; Oezoenov (WRu). Toeschou- Macedon Liechtens.9 0 0 Roemenië geplaatst 9 1 3 5 6 7 16 GROEP 3 Noorwegen 8 6 2 0 20 21 2 7 3 2 2 11 9 7 7 3 1 3 10 10 11 Romano BB Niet gestart Rapd. Toto winnend 7 plaats 2,30 2,40 2.00 koppel 53,10 trio 291.' Tiende koers, 2000 m: 1 Joupy Sunshine 2 36,6 1.18,3, 2. Jurren Kroon, 3 Jaap Holl.ni Niet gestart: Twingo. Toto: winnend 1,40 plaa 1,10 1,80 koppel 2,50 trio 22,50. Total isator-omzct: 114.337,00. AZ Den Bosch Heracles Dordr. '90 Helmond Sp 4 3 3 0 1 9 10 4 3 0 1 9 11 - 6 2 0 2 6 6 -6 12 15 7-6 12 15 5-8 1 1 2 4 3-4 112 4 6-10 0 3 1 3 5-6 1 0 3 3 7-12 0-1. Scheidsr wers: 5000 Stockholm: Zweden - 1-0. Scheidsrechter: GROEP 4 Oostenr Schotland Estland 9 7 1 1 22 13 4 9 6 2 1 20 13 3 9 6 0 3 18 15 9 9 3 1 5 10 10 12 Veendam 4 0 2 2 2 6 9 SCHOTLAND League Cup, kwartfinale: Celtic - Motherwell 1-0, Stir ling A - Aberdeen 0 - 2 PORTUGAL Super Cup, tweede wedstrijd: FC Porto - Boavista 1-0 (1-0). 7. Mendes 1-0. Eerste wedstrijd: 0-2. Boavista wint Super Cup WK KWALIFICATIE. EUROPA GROEP 1 Oenemarken - Kroatië 3-1 (3-1). 17. Brian Laudrup 1-0, 36. MichaekLaudrup 2-0, 41. Molnar 3-0. 44 Suker 3-1 Scheidsrechter. Puhl (Hon) Toeschou wers-41.000 Rode kaart 72. Frandsen (Den) Sarajevo: Bosnic-Herzegovina - Slovenië 1-0 (1-0) Bulgarqe geplaatst GROEP 6 Slowakije Joegoslav 80. Miha|lovic 1 3 13 9 7 1 4 7 8 15 7 0 0 7 0 2 20 0 19 19 6 2 17 8 6 9 1 5 3 8 8 15 9 1 4 4 7 6 9 las 1-1.85. Lopez 1-2 Peru - Uruguay 2-1 (0-1) 44 Recoba 0 1. 59 Pala- cios 1-1.61 Carty 2-1 Paraguay - Bolivia 2-1 (2-0) 27 Benitez 1-0. 36. Gamarra 2-0,57. Suarez2 I Colombia - Venzuela 1-0 (0-0) 67, Cabrera 1 0 Stand: 1. Argentinië 14-28. 2. Colombia 15-27. 3. Paraguay 14-26. 4. Peru 14-22. 5 Chili 14 19. 6. Ecuador 14-18. 7. Bolivia 14-17 (18-17). 8 Urugu ay 14-17(13-18). 9 Venzuela 15-3 Argentinië. Colombia en Paraguay gekwalificeerd voor het WK volgend jaar in Frankrijk Vriendschappelijk Ecuador - Brazilië 2-4 (0-3) U> Demlson 0-1, 27. Dodo 0-2, 38. Dodo 0-3, 66 Aguinaga 1-3, 73. Emerson 1-4,76. Maldonado 2-4 Sapslord (GBr) 6 3 6-1. S 7 66 1 Tasjkent. 800 000 gulden Vijfde etappe, Jerez de la Frc WIELRENNEN tera-Malaga: 1 WuM 1-1 (0-0). 66 Majoros 1-0, 1-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toe schouwers: 22.000. 6 2 0 20 21 4 iv.9 6 2 1 20 24 7 16 17 9 10 12 6 6 9 28 i Tatoelian (Oek). Toe- lerikaane kampioenschappen. n Dijk - Ignatius (VSt) 15-7 15-10. m Dijk - Flockharl (Sch) 15-1015-5 ronde: Hoogland - Hsu (VSt) 11-4 idi (Ita), 3. Edo (Spa). 4. Di Basco (Ita), 5. J 'I r.l), I, w. IIH-I II,Uil. I ,-„l t'I ,,-f 'f swijk (Ned), 10. Mich 1. Van Bori, 21. Viert 4 4 0 0 12 20 - 1 3 3 0 0 9 8 -1 3 3 0 0 9 7 -2 4 2 2 0 8 11 - 4 4 2 2 0 8 7 -3 4 2 1 1 7 9 -5 4 2 1 1 7 7 -8 4 2 0 2 6 6 -6 4 2 0 2 6 3-6 4 12 15 4-4 4 12 15 3-4 2 - 13 3 - 11 2 - 13 Bolic 1-0. Scheidt schouwers: 22.000 GROEP 1 Denemark Bezoebiak (Rus). Toe- 7 5 1 1 16 14 6 7 4 1 2 13 11 4 7 3 3 1 12 14 11 8 3 0 5 9 9 14 7 0 16 1 4 17 Slovenië GROEP 2 Tbilisi: Georgië - Italië 0-0 Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschouwers: 60.000. Engeland Moldavië 4-0 (1-0) 28. Scholes 1-0, 46. Wright 2-0, 81. Cascoigne 3-0, 90. Wright 4-0. Scheidyechter- Nilsson (Zwe). Toeschouwers: 6 2 1 3 7 7 -9 6 1 1 4 4 3-9 6 0 0 6 0 2 17 GROEP 7 San Marino 29. Erdem 81. Erdem 0-5. Scheid: San Marino. Gasperom-, Manzaroli. Vannucci, Gobbi. Valentim en Matteoni; Bacciocchi. Muccioli, Gualtien Turkije Recber. Korkut. Tayfur, Akyel en Ozalam Er- can. Erdem. Yalcin (65. Ozdilek) en Saffet (46 Man- dirali); Sukuren Cetin. Nederland 7 6 0 1 18 26 4 België 7 5 0 2 15 17 9 8 0 0 8 0 0 42 tnjden: 11/10: België - Wales. Neder GROEP 8 Roemenië IJsland 4-0 (2-0). 8. Hagi 1 -0, 40. Petrc- scu 2-0, 65. Galea 3-0, 81. Hagi 4-0 (strafschop). Scheidsrechter Elleray (Eng). Toeschouwers 12.000 Litouwen Ierland 1-2(0-1). 17 Cascarino 0-1, 51 Zhioekas 1-1, 72. Cascarino 1-2. Scheidsrechter- Bikas(Gri). Toeschouwers: 5000. Roemenië 9 9 0 0 27 36 17 21 PAARDENSPORT Wassenaar. Duindigt, draverijen en rennen Eerste koers. 1800 m: 1 Sacha (Deau) 12 03,6. 2 Hermus. 3 David Coulthard. Niet gestart North Sea, Artusi, Sissi Landzicht. Toto: winnend 2,10 plaats 1,10 1,40 1.40 koppel 5.00 trio 41.00. Tweede koers. 2000 m: 1 Jadmo(GMTHn) 2 38.8 - 1 19.4, 2 Joli Coeur. 3 Helga Crown. Niet gestart Jano Bui- koppel 2.50 tno 93.00 dubbel wir nend 6,10 Derde koen, 1800 m: 1 Ghasal de i'Ardus (Capitame) 2.12,0, 2. Rahghsmar. 3 Grasant. Toto winnend 6,80 plaats 2.40 1.70 9,10 koppel 17,40 trio 2485,00 Vierde koers. 2000 m, 1 Hawkeye Boko (Schagen-lmming) 2.36,8 1 18,4, 2. Twigs Joanet- te. 3 His Iron Horse Niet gestart Super Candor To- 16.80 tri J 3.20 p 1.80 1,30 k 0 249.70 Vijfde koers. 1800 m enesse (Deau) 1.56,3. 2 Gazelle. 3 Kiss me Again. Toto: winnend 5,30 plaats 1,20 1,20 1,10 koppel 8,70 trio 95.70. Zesde koers, 2000 m: 1 Kameta's Annie (Roodenrijs) 2.42,7 - 1.21,4, 2. Lanzia D, 3. Lara Laurelton. Niet gestart: King Weber, Toto win nend 1,50 plaats 2,20 1,70 1,70 koppel 6,00 trio 32.90 Zevende koers, 2000 m: 1 Fit to Ski (De Vries) 2.09,0, 2. Island Victory. 3 Blue Adelaide Niet gestart: Rambo Two. Rachel. Toto: winnend 1,50 plat-, 1.30 2.10 1,80 koppel 5,20 trio 42,40 Acht- e (Pools) 2.36,8- 18,4, 2. J urgia, 3. J sen (Den), Nederla ten, 74. Moerenln 120. Knaven, 140. Nehssen, 156.' Holfman. 16 Koerts 1.55, 181 en laatste Rossato (Ita) 27 15 Klassement: 1 Mm luelseri 24.12 36, 2. Guidi (It 0.02, 3. Anguita (Spa) 0 08. 4 Jalabert 0 11.5. Cl" appucci (Ita), 6. Canzonien (Ita) 0.14, 7. Bettin (It.u 0.16, 8 Corezo (Spa) 0.17. 9 Möller (Den). 10. Botero (Spa), 60 Jonker 0.21, 71 Van Bon 1 36. 72. Vierhouten 1.37, 73. Van Heeswijk, 100. Mo renhout 2 Ut. 124. Hoffman 5.49. 125. Koerts 6.5 152. Voskihp 14 18. 156 Knaven 15 32. 161 N. hssen 17 43. 181 en laatste Dante(ITa) 53 32. Ronde van de Toekomst Zesde etappe, Montauban Fon 1 Oarr - Iich (Oos), 3. Vogels (Aus), 4 Hunt (Eng), 5 Hond-. (Dui), 6 EUebarna (Ven), 7 Aerts 'Bel), 8 Roge- (Aus), 9 Ravaleu (Fra). 10 Gwa/dwski (Polj Klasse ment: 1 Menthéour (Fra) 20.50 66, 2 Guilbert (Fi 1 37. 3 Millar (Eng) 3 59. 4 Bos (Fra) 4 05. 5 Ce. ckeland (Noo), 3. Rogers/Jack son/Peel (Aus). 4. Willem Potma/Brouwer/Gerhar-: Potma, 29. Den Outer/Determan/Ollerman-, Vijfde ra ce: 1 Pisjoegin/Korotkow/Yarovdi (0 s/Jackson/Peel, 3. Modena/Colanninni 7. Pofma/8rouwcr/Pofrna, Outer/Delerman/Oflermans. Stand: Deri 7 2 3 14 9 7 end 3,80 plaats 1,40 1,40 2,10 koppel 5,90 kwartel 105,50 Negende koers, 1800 m: 1. Gzhaf (Janssen) 2.08,2, 2 Sapron, 3 I. Potmi

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27