Hooge Burch eens Iver korter werken tica: een toevalstreffer middenin de roos Tien maanden celstraf geëist voor verduistering q lANDEL WANDEL Bang&Olufsen NU OF NOOIT! NEEM HET ENIGE VI-tijdschrift VAN NEDERLAND V* Rijn Veenstreek )pnieuw gesprek over iiietstunnel Kruisweg Clown vermaakt jonge gymnasten TOT 1 FEBRUARI 1998 VOOR MAAR 1 TIENTJE PLUS GRATIS: VIDEOBAND MET TOPCABARET KATWIJK Electro World Peursum b.v. Voorstraat 31b-33. LEIDEN Van Cleef Bang Olufsen Center, Botermarkt 25. Barning Muziek Totaal, Stationsweg 11-17. Swaak Beeld Geluid, Haarlemmerstraat 279. USSE Johan van Stijn Bang Olufsen Center, Kanaalstraat 32. NOORDWIJK Expert De Lange Bang Olufsen Center, Molenstraat 49. OEGSTGEEST G.W. Roest b.v. Bang Olufsen Center, Lange Voort 11. RIJNSBURG G.W. Roest b.v., Anjelierstraat 37 ROELOFARENDSVEEN Hoogeveen Beeld Geluid, Noordplein 15-17. VOORSCHOTEN W. de Ru Zn., Voorstraat 2S. 3 jaar garantie leen van de eerste zorginstellingen in Nederland heeft Burch in Zwammerdam een akkoord over de te firige werkweek bereikt. Het korter werken in het cen- in voor mensen met een verstandelijke handicap gaat u"lvolgende maand in. Alle instellingen in Nederland leccten een kortere werkweek doorvoeren. it minkhorst overeenkomst van Hooge ti 'klinkt als een-klok', vin- directeur P. Glaser en voor invrR. Slinger van de onderne- ;sraad. Beiden zijn er dan trots op dat het CAO-ak- is bereikt. Hooge Burch de eerste tien van de on- ieler 1.500 zorginstellingen Ben overeenkomst over de aijere werkweek heeft afgeslo- ni n. 1 oge Burch garandeert dat uren die vrijkomen omdat tejpersoneel korter gaat wer- worden herbezet. De in- idf ng gebruikt die uren om Zc bewoners beter te kunnen iii irgen en begeleiden. De meeste uren worden in de 'di recte zorg' benut. Tegelijk staat vast dat het per soneel de eerste jaren er finan cieel niet op achteruitgaat. Als het nieuwe inkomen door de kortere werktijden met meer dan een procent daalt, legt Hooge Burch het verschil twee jaar Tang bij. Datzelfde doet de instelling als de kosten voor kin deropvang met meer dan een procentstijgen. Directeur Glaser en OR-voor- zitter R. Slinger vinden de twee garanties die Hooge Burch geeft 'zeer opmerkelijk'. Woordvoer der F. Kofman: „Maar onze fi nanciële positie is dusdanig ge zond dat dat kan." Slinger over het CAO-akkoord: „Menig OR- collega elders is hier knap ja- Houtwerf Keukens Kon. Julianalaan 46 VOORSCHOTEN Tel. 071-5769345 loers op." Als een van de redenen voor de goede financiële positie noemt Kofman de reorganisatie van Hooge Burch, die al gerui me tijd in gang is. Daardoor heeft het centrum voor verstan delijk gehandicapten 'wat kun nen sparen'. Onlangs ging de 'tweede fase' van start. Daarin wordt de centrale facilitaire dienst (koken, wassen) ontman teld. De meeste voorzieningen verhuizen naar de woningen. Met het invoeren van de kor tere werkweek past Hooge Burch de dienstroosters grondig aan. Volgens Kofman is dat noodzakelijk om 'gezond te roosteren' voor personeel, maar kan het voor een aantal werkne mers grote gevolgen hebben. Een week lang achtereen nacht diensten draaien mag straks niet meer. En degene die een bewoners 's avonds in bed stopt, kan hem 's morgens niet meer wekken. Nachtdiensten gevolgd door vroege werktijden zijn ook uit den boze. Schakel beveiligd Ter Aar trekt 7500 gulden uit om De Schakel te beveiligen. De Schakel met daarin de peuter speelzaal is een van de weinige gebouwen die niet beveiligd zijn tegen inbraak. Dat bleek toen er twee pogingen zijn ge daan om binnen te dringen. roelofarendsveen Sport- en gymnastiekvereniging Excelsior uit Roelofarendsveen bestaat veertig jaar en dat zullen de leden weten ook. In plaats van gymen, wordt er deze week gefeest. Gistermiddag luisterden kinderen in de gymzaal aan de Wilgenstraat aandachtig naar de grap pen en grollen van clown Pagetti. Vrijdagavond is er nog een grote disco in het gebouw De Spreng in Oude Wetering. Zaterdag worden de festi viteiten afgesloten met een receptie voor alle leden, oud-leden en sympathisanten van vier tot zes uur in De Spreng. foto hielco kuipers este ontdekkingen worden 'toevallig' gedaan. Zo rolde lasmeyer als zestienjarige doeld het opticiensvak in. toevalstreffer, maar wel in de roos, want veertig e later opent de geboren Lei- ,ir tar nog elke dag fluitend de 0p en van 'Van der Wiel' aan lSj euweRijn. ismever solliciteerde bij de k van Van der Wiel als in- lefitmaker. De winkel ver toen niet alleen brillen, ook steunzolen, weeg- ui en en barometers. „Als in- lentmaker moest ik steun- n. i maken, maar ook messen r- chaatsen slijpen. Hoewel ik technische opleiding ge- I had, ontdekte ik dat de k mij meer interesseerde. fdelijk hield ik me bijna tend bezig met het ver- jigen van brillen. Optiek is ijn en precies werk. Er ste- jVeel interessante theorieën C it- De invloed van een ge- ;n glas op het oog, de mo theid om met een lens iets anderd keer te vergroten, ia|om werkt de ene micro- beter dan de andere: dat me." de beginjaren vap zijn lif baan als opticien, 'bouwde' iomeyer een bril praktisch uit 'ets. „Ik deed alles met de Zelf het montuur maken, 'et glas snijden en zelf het ''ijpen op een slijpsteen die aangedreven door een ou- ai 'asmachinemotor. Tegen- 0l"dig is alles bijna kant-en- Het montuur komt uit de :tie en de computer be de sterkte en slijpt het Toch hoeft de ambachts- zich nog niet te vervelen. 3' en doe je niet alleen met je maar ook met je hersens. ïe het ook wendt of keert, matste stap in het proces altijd mensenwerk. Soms de computer de perfecte ia. maar moet je voor een De Leidse opticien W. Plasmeyer tussen zijn 'troetelkinderen' in de winkel aan de Nieuwe Rijn. goede acceptatie in de hersenen net iets afwijken van de compu termeting. Bovendien kom ik vaak klanten tegen die in de collectie niet vinden wat ze pre cies zoeken. Vroeger maakte ik iedere bril op maat, nu nemen klanten soms genoegen met iets dat net niet helemaal is wat ze willen. Als ik dat zie, ga ik meteen aan de slag om een montuur aan te passen. Ook dat is nog ouderwets handwerk." En dan zijn er nog de andere troetelkindjes van Plasmeyer: de verrekijkers, sterrenkijkers en barometers. „Maar weinig op tiekzaken voeren zo'n breed scala aan artikelen. Hier vind ik alles dat mij interesseert. In ba rometers zit bijvoorbeeld ook zo'n fijn mechaniek. Die princi pes onder de knie hebben en ze- dan ook nog begrijpelijk kun nen uitleggen aan een klant, dat maakt me echt gelukkig." De jubilaris deelt zijn kennis echter niet alleen met klanten. Menig opticien in de Leidse regio leer de het vak van Plasmeyer. „Als ik iemand iets kan leren over die interessante theorie van de optica, dan gaat bij mij het vlammetje branden. Ik ben nu eenmaal een liefhebber." Voorlopig is Plasmeyer van Gamma uit de brand De Gamma bouwmarkt aan de Lammenschansweg in Leiden is vanaf zaterdag 13 september weer geopend. De doe-het-zelf- zaak moest twee maanden gele den noodgedwongen de deuren sluiten na een brand bij buur man Houtwerf. Zaterdag is het pand weer ge bruiksklaar. De brandweer ver richt om negen uur 's ochtends de heropening. Gamma geeft ter gelegenheid van de opening een gratis rookmelder aan klan ten die op zaterdag of in de week daarna meer dan honderd gulden besteden. Gamma bouwmarkt, Lam menschansweg 130a Leiden. Van Wees groter voorschoten» Van Wees mannenmode opent volgende week donderdag de venieuwde winkel aan de Schoolstraat 54 in Voorschoten. De kledingzaak is uitgebreid met honderd vierkante meter en een ruimere collectie. Ter ge legenheid van de verbouwing houdt de modewinkel op don derdag 18, vrijdag 19 en zater dag 20 september 'open dagen'. Hulp bij papierwerk Oegstgeestenaar Peter de Bruyn verleent sinds deze maand ach vies op administratief en fiscaal gebied. Zijn adviesbureau is on derdeel van het landelijke net- fotohenkbouwman werk van de 'Raadgevers Admi nistratie Adviesdiensten', kort weg 'RAAD'. Zowel particulieren als kleinere ondernemingen kunnen bij De Bruyn terecht voor hulp bij administratie, fi nanciële planning en belasting zaken. Peter de Bruyn houdt kantoor aan de Morsebellaan 56, 2343 BM Oejgstgeest. RAAD Oegst- geest is te bereiken op telefoon nummer 071-5156850 en via faxnummer 071 -5156722. WERELDPRIMEUR: BEOCENTER AV5 TV - FM radio met RDS - CD-speler en drie actieve luidsprekers. Dat alles in een compacte vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. U moet het zien en horen om het te geloven. De CD-speler, ook voor video en foto-CD's Ooit kiest u voor mooist Auto schept moeder en kind »Een 29-jarige Alphense en haar 4-jarig dochtertje zijn gister middag gewond bij een aanrij ding op de kruising van de Eu ropalaan met de Noorder Keer kring. De bestuurder van een vuilnisauto gaf de fietsende vrouw vrij baan om over te ste ken. Een andere automobilist had dat niet door en schepte haar. Moeder en kind zijn met hoofdpijn en een zere.schouder naar het ziekenhuis gebracht. plan dat vlammetje nog even brandende te houden. Dm de voorbije veertig jdar te vieren, is er zaterdag in de winkel van Van der Wiel, die binnenkort zestig jaar bestaat, gelegenheid om de opticien te feliciteren. Van der Wiel Optiek, Nieuwe Rijn 62 Leiden. Telefoon 071- 5124108. LOS Alphenaar: 'Ik werd gechanteerd' 8ert minkhorst ibswoude krijgt nog een is op de fietstunnel dat het de kruising Herenweg- isweg (N207-N446) wil. De rincie gaat opnieuw met ïouder Bruins praten. luid-Holland besloot deze om bij de reconstructie n het kruispunt alleen een tstunnel onder de Heren door te leggen en niet ook •r de Kruisweg. /ethouder Bruins van Ja- or'fcs\voude reageerde daar vo- vveek verbaasd op. Hij vond dat de provincie voor de verkeerde tunnel had gekozen. Die uitspraak was voor de SP-fractie in provinciale staten aanleiding om vragen te stel len. Gedeputeerde lansen zeg de vervolgens toe opnieuw met Jacobswoude over een fietstunnel te gaan overleggen. De aanpassingen voor het fietsverkeer moeten het kruis punt vooral veiliger en over zichtelijker te maken. Het aan pakken van het kruispunt kpst 5.1 miljoen gulden. De provin cie heeft de helft van dat be drag nog niet bij elkaar. robbert minkhorst Tegen een 51-jarige Alphenaar is voor de Haagse rechtbank gisteren tien maanden celtraf geëist, waarvan de helft voor waardelijk. De man zou als hoofd van de economische- en administratieve dienst bijna 70.000 gulden van de Angela- Stichtinghebben verduisterd. De man ontkende niet dat er geld weg was, maar van verdui stering of 'ter eigen verrijking' was geen sprake, vond hij. De Alphenaar verklaarde dat hij door een ex-cliënt van de stich ting onder druk werd gezet. Die zou nog een claim hebben lig gen. „Ik werd gechanteerd. Hij belde me en raadde me drin gend aan om te betalen." De Angela-Stichting ontdekte vorig jaar april dat er geld weg was en dat de Alphenaar daar voor had gezorgd. Hij werd op staande voet ontslagen. Inmid dels heeft hij een nieuwe baan gevonden, wederom als hoofd financiële en economische za ken. Uit de bewijsstukken bleek dat de Alphenaar iets meer dan 40.000 gulden uit de kas had meegenomen. Verder stortte hij 13.000 gulden op een privéreke- ning, kocht zonder toestem ming een draagbare telefoon en pinde nog eens 4.300 gulden. De Angela-Stichting vorderde in totaal 68.794.25 van de man. Over de afbetaling is inmiddels een regeling getroffen. Behalve om een chanteur af te kopen, gebruikte hij het geld ook om een derde 'te helpen', verklaarde de beklaagde. YVaar- om hij deze persoon wilde hel pen, wilde de Alphenaar niet zeggen. Rechter F. Quadekker vroeg zich af waarom de man geld op een privérekening had gestort. „Om een 'buffer' te vormen", antwoordde hij. „Hij zei dat hi) me ook privé zou benaderen. Zo had ik ook wat geld voor handen." Quadekker wilde daarnaast weten of de man een schadevergoeding verlangde of dat 'het echt om ordinaire chantage ging'. „Dat laatste", aldus de Alphenaar. Dat antwoord verbaasde de rechter. „Waarom bent u niet meteen naar de politie gegaan? Uit elke tv-serie kunt u leren dat een chanteur niet ophoudt en altijd meer wil." De man zei daarop dat hij niet durfde, om dat hij bang was voor publici- In het reclasseringsrapport stond dat de Aiphenaar 'ge schrokken was van zijn eigen naïviteit'. Hij noemde de affaire 'een stom incident'. De ver dachte gisteren: „Ik weet zeker dat het eenmalig was." Officier van justitie J. Kuipers was daar echter niet gerust op. „Ik maak me zorgen voor de toekomst. Dit is een ernstig ver mogensdelict. U zegt dat u werd gechanteerd. Maar in het dos sier wordt dat nergens en door niemand bevestigd. Niemand weet er dus van." Kuipers eiste een celstraf van tien maanden, waarvan vijf maanden voor waarderlijk. eventueel om te zetten in dienstverlening. De advocaat van de Alphe naar, A. van Roo, pleitte voor een geheel voorwaardelijke straf. „Het patroon hij dit soort zaken is vaak dat iemand niet meer aan de bak komt en vaak z'n gezin kwijtraakt. Mijn cliënt heeft er alle belang hij dat hij zijn huidige werk behoudt. Zijn nieuwe werkgever heeft ook ge zegd dat hij het volste vertrou wen in hem heeft. Hij kent het dossier van A tot Z." Quadekker doet op 24 sep tember uitspraak. Huurdersraad ter aar» Ter Aar krijgt een bewoners commissie die opkomt voor de belangen van de huurders. De gemeente stelt voor de zes per sonen in de huurdersraad te be noemen. De zes mensen komen allen uit Aardam en niemand uit Papenveer en Langeraar. CAO klinkt als een klok' Bel nu:035 6711911

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13