'Uniek, complex buitengewoon en onvervangbaar' Prinses Diana m de Welsh Guards dragen de kist Westminster Abbey bin- ji, waar 2.000 genodigden de afscheidsdienst meemaakten. foto reuters Op Buckingham Palace hangt voor het eerst in de Britse geschiedenis de 'Union Jack' halfstok, terwijl honderden agenten er voor zorgen dat de lijkwagen ongehinderd kan passeren. foto epa iohn ciles Het Britse volk verloor zijn 'koningin der harten', de prinsen William en Harry hun moeder. Een kaartje op de kist met het simpele opschrift 'Mum my' verwoordde zaterdag hun persoonlijke afscheid. foto reuters joel robine Koningin Elizabeth (rechts), haar man prins Philip (midden links) en haar moeder worden in Westminster Abbey naar hun plaats begeleid. Even daarvoor had de vorstin bij de poort van Buckingham Palace in een ab solute breuk met de traditie het hoofd gebogen voor Diana. foto reuters Velen van de naar schatting één miljoen toeschouwers langs de route huilen openlijk als de kist met het overschot van Diana passeert. foto reuters jerome delay Op Finchley Road in Noord-Londen verdringen dui zenden rouwenden zich om de processie, die naar Diana's laatste rustplaats rijdt De chauffeur moest enkele keren stoppen om bloemen van de ruit te halen, zodat hij zicht hield, foto ap neville elder tenor Luciano Pavarotti (met baard), één van de vele beroemde genodigden uit de kunstwereld, maar naar eigen zeggen te aangedaan om tijdens de mis te kunnen zingen. foto reuters paul hackett Het definitieve einde van een droevig afgelopen sprookje: de lijkwagen rijdt het terrein van Althorp House op, waar de besloten begrafenis zal plaatsvinden. Voor de meeste Britten is het het laatste wat ze van hun 'prinses van het volk' zullen zien. foto reuters jasper juinen achter: prins Philip, prins William, graaf Spencer, prins prins Charles tijdens hun gang achter de kist. foto reuters john gaps Het moment waarop bij velen in en buiten de kerk de tranen doorbraken: Elton John zingt zijn aangepaste versie van 'Candle in the Wind'. foto ap peter de jong Prins Charles, zijn zoons Harry en William en graaf Charles Spencer (van rechts naar links) kijken bij Westmin ster Abbey toe hoe de auto met de kist vertreld naar Althorp House. foto epa sean dempsey

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 9