Uil Oudjes laten zich in derby gelden 'Kunnen wij niet twee aanvoerders leveren?' Sport MAANDAG 8 SEPTEMBER 1997 GESPROh De Belgische schrijver i Brusselmans in Panora „Belgen zijn nitwits, verliezers. Het is een ha Belgen spelen altijd dt dog. En als ze verliezen, scheidsrechter het gedoe altijd een onderdrukt weest. Nu onderdrukker zelf. Ondanks hun stom heid zullen ze nooit ui Maar goed, dat geldt t ratten en kakkerlakken.' Idem: „Ik voel mij een echte ben erg bescheiden, mcic mij in België wel op eei bergzaam niveau. In E ven geen denkers. Wij ons behelpen met Wei Wanten en Bart Peeters. dele, maar dat is tenmi een lekker wijf." Idem: „Nederland is puur nep, ders deugen nog mindei land bestaat uit gebakk Belgen zijn dan wel lose ze hebben tenminste no\ teressants. Jullie wordt pioen met voetbal, hébb nationale firma's en meer, maar zijn onint In alles wat Nederlaru geen diepte." Nwankwo Kanu in Niei vu: „Een voetballer weet da\ hem wordt opgekeken, bijvoorbeeld dat duizen geren me kopiëren: zij nu. Ik móet spreken, duidelijk maken waar h leven om gaat, anders de verkeerde richting ir Kanu wilt zijn: vecht ni vecht niet. Als je echt zo als ik, doé dan zoals ii draag je'. Ik ben, of ik prettig vind of niet, eet voorbeeld voor ze gewon overwinnen van mijn lu, heeft dat alleen maar vei Zvonimir Boban (AC M Sport Zürich: „De integratie verloop spoedig. Voor de trainir, we rap-muziek. Dat ven sfeer en zorgt voor ontsp Milan is nu een eleganti vechtmachine, en Geoq is daar de aanvoerder va Silvio Berlusconi in Sp rich: „Bij Patrick Kluivert mo ons vooral om zijn ps) kommeren." De man van de wedstrijd krijgt een paar MAN of the MATCH Hans Disseldorp De verkiezing van Hans Dis seldorp tot Man van de Wed strijd is wrang voor MMO. Niet alleen verloor MMO de wed strijd van de Ripse 'buren' maar Disseldorp woont in Hooginade en speelde jarenlang in het eer ste van de plaatselijke trots. „Ik? Man van de Wedstrijd? Daar sta ik van te kijken", zegt hij op recht. Een dik jaar geleden ver trokken bij MMO een trainer en wat jongens met wie Disseldorp jarenlang het wel een wee op het plaatselijk sportpark had ge deeld. Hij vond het welletjes. „Bij ROAC zaten een aantal vrienden van me en daarom ben ik overgestapt." de VISIE van Jeroen Brussee Trainer Jeroen Brussee van de zaterdagtak van Lugdunum had geen spijt van zijn tripje naar Hoogmade: „Er liepen vanmiddag twee enthousiaste ploegen in het veld die heel hun ziel en zaligheid erin legden. De duels werden zeker niet geschuwd maar, op de rode kaart na, ging het er fair aan toe. Zoals het hoort. Ik kan eerlijk zeg gen dat ik me heb vermaakt en je zou haast zeggen: kon voetbal maar altijd zo zijn." „Ik vond MMO zeker het eerste half uur de betere ploeg die iets meer kansen afdwong maar op een psy chologisch goed moment, op slag van rust, was het toch ROAC dat scoorde. Het gemopper werd daar na bij de MMO-ers steeds duidelij ker hoorbaar. Ze moetsen natuur lijk achterin een-op-een gaan spe len en het is onbegrijpelijk dat ROAC daar zo weinig van heeft ge profiteerd. Bij elke dreigende uitval stond er wel iemand buitenspel. Dat hadden ze met meer overleg moeten doen. De 2-0 hing al een tijdje in de lucht maar ook die goal, overigens wel uit een mooie uitge speelde aanval, was op het randje. Door het offensief van MMO ontstond de ene na de andere scrimma ge voor het doel van ROAC waarbij je een hoop valpartijen en bui- tenlingen zag. De strafschop die de thuisploeg vewolgens nog kreeg, werd naar mijn oordeel niet gegeven omdat er zo'n forse overtreding aan vooraf ging. Het was meer een optelsom van wat er zich in de minuten daarvoor in het strafschopgebied had afgespeeld. „Het kiezen van een Man van de Wedstrijd vond ik nog niet zo eenvoudig. Als je hoort dat iemand nét achttien jaar is geworden of al dik boven de dertig is, dan ben je geneigd wat meer op die persoon te gaan letten. Toch vielen me Bram Lieverse (18) van MMO en Hans Disseldorp (39) van ROAC op. MMO: hm van Leeuwen 6, Erik Borst 6, Sjaok van Leyden 5, Bram Lieverse 7, Ri chard van der Geest 6, Jeroen Jansen 6 (57. Adne Verbaas -), Hans van Goozen 6, Rolvan der Meer 5.5. Benno van Leeuwen 6 (46. Maarten van der Meer 6), Cees Broer 5,5, Rob Lieverse 6 (87. Marlijn van der Laan -) ROAC '79: Patrick Heemskerk 6, Wilco van der Meer, Ramon Fits 6, Kees de Haas 6, Erik Rotteveel 7, Mark van der Star 6. Ruud Weenink 6 (79. Hein Rotteveel -), Hans Disseldorji 7, Perry van Es 6. Walter van der Geest 6, Walter Koek 7. Duel der naam genoten. MMO-er Ri chard van der Geest (rechts) probeert Walter van der Geest van ROAC met handen en voe ten de bal af handig te ma ken. FOTO LOEK ZUYDERDUIN De derby tussen MMO en ROAC '79 (uitslag 1-2) is een wedstrijd van ons-kent-ons. Voorzitter Cor Hoog- eveen van MMO kan moeiteloos de elf namen van de te genpartij opdreunen en alle spelers kennen elkaar van school, van het zaalvoetbal of van zogeheten schuurfees- ten. Hoogeveen maakt zich vooraf dan ook geen zorgen over het feit dat op de avond (nacht) voor de wedstrijd zo'n evenement in Oud Ade plaatshad. Daar zouden niet alleen zijn jongens, maar ook die van de opponent last van hebben. In het veld is er weinig van te mer ken en ook de onderlinge vriendschap lijkt voor twee keer drie kwartier opzij gezet. Als het duel louter op inzet, strijd en hardheid zou worden beoor deeld, krijgen alle acteurs een dikke voldoende. Bij voetbal gaat het echter niet alleen om noeste arbeid en wilde tackles. Daarom was MMO - ROAC '79 een interes sante, spannende maar weinig hoogstaande pot. Dat de 39-ja- rige Hans Disseldorp, een Hoogmadenaar die de kleuren van ROAC verdedigt, tot Man of the Match wordt verkozen is veelzeggend. Hij was niet groots, vond hij ook zelf. Maar tussen al het goedbedoelde ge- hol en gedraaf, vormde hij links op het midden bij de 'Rippers' een rustpunt die bekeken pas ses afleverde in plaats van de bal een peer naar voren te ge ven. Disseldorp was niet het enige 'oudje' dat zich liet gelden. Bij MMO liep Sjaak van Leyden te gen een onnodige rode kaart op en kon Hans van Goozen, die ooit een blauwe maandag bij UVS speelde, zijn ploeg niet op sleeptouw nemen zoals hij dat de laatste jaren pleegt te doen. Het voert veel te ver om het ver lies van Met Moeite Opgericht in de schoenen van deze 'rui me' dertigers te schuiven maar het feit dat als Van Goozen een keer niet thuis geeft zijn elftal tegen de buurman kansloos verliest, geeft weinig hoop voor de toekomst. De dorpskernen van Hoog made en Rijpwetering vergrij zen. Dat komt omdat er in de twee aangren zende groene deelgemeenten slechts mond jesmaat nieuwe woningen mo gen worden gebouwd en er dus zelden jonge gezinnen bijko men. Deze langzame veroude ring heeft ook zijn weerslag op de twee plaatselijke voetbal clubs, MMO en ROAC '79. Het verschil in leeftijd tussen de jongste en oudste bij de thuis ploeg bedroeg gistermiddag bij na vijfentwintig jaar. Doelman Jan van Leeuwen, die zelfs de veertig al ruim is gepasseerd, speelt zelfs samen met zijn zoon Benno in een team. Bij ROAC wordt dit onderlinge leef tijdsverschil nog net ónder de twee decennia gehouden. „Dat is nu eenmaal ons lot", zegt preses Hoogeveen. „Het heeft tot gevolg dat de jeugd wordt gekoesterd en als een talentje zoals Albert van der Hoorn (mo menteel RCL, toen Rijnsburgse WEDSTRIJD van de WEEK MMO - ROAC '79 Boys, red.) bij ons wordt wegge haald, hebben we daar behoor lijk de pest over in." Hoewel MMO over meer jeugdteams beschikt, verloopt de aanvoer van jongelingen richting het eerste bij ROAC soepeler. Coach Peter Ciere kijkt nu al hoopvol uit naar vol gend seizoen als hij twaalf a-ju- nioren aan zijn selectie kan toe voegen. Dan kunnen Hans Dis seldorp en teamgenoten Ruud Weenink en Wilco van der Meer van hun langverdiende rust ge nieten. „En wie weet zit er met die lichting zelfs een stapje in de richting van de derde klas in", zegt Leidenaar Ciere, die nog twee seizoenen Rijpwete ring Oud Ade Combinatie voor de boeg heeft. MMO zal het nog iets langer met z'n veteranen moeten doen. Hoogeveen is er niet rouwig om. „Tuur- lijk, Jan van Leeuwen is geloof ik al 44. Maar zo lang er geen betere is blijft hij staan, en met plezier." MMO - ROAC '79 1-2 (0-1). 43. Walter Koek 0-1, 71. Walter Koek 0-2, 83. Jeroen Jansen 1-2. Scheidsrechten R. Hoogeveen. Toeschouwers: 200. Geel: Jan van Leeuwen, Rob Lieverse en Rob van der Meer (MMO), Erik Rotteveel (Roac '79). Rood: Sjaak van Leyden (MMO). ER TUSSENIN Bezwaren van Oegstgeest 6 bestaan alleen nog op papier OPVALLEND AANWEZIG Naam: Berry van den Berg leeftijd: 32 jaar Beroep: Magazijnmedewerker Club: Voorschoten '97 Voorschoten '97 maakte na de nodige fusieperikelen het afge lopen weekeinde zowel op de zaterdag als de zondag het competitiedebuut. Voor spe lers doorgaans wedstrijden die zij zich jaren later nog goed kunnen herinneren. Zondag speler Berry van den Berg zal het debuut in de derde klasse zeker niet snel vergeten. Al na twintig minuten viel de vorig jaar nog voor SVLV uitkomen de verdediger met een enkel blessure uit. Na onderzoek en behandeling in het ziekenhuis zit hij inmiddels thuis met zijn been omhoog op de bank. Wat gebeurde er precies? „Ik wilde de bal bij mijn keeper ophalen. Daarbij stapte ik in een kuiltje en verzwikte ik mijn en kel. Als gevolg daarvan zijn de binnen- en buitenbanden zwaar gekneusd. Desondanks lukte het mij wel om de bal naar de kee per terug te koppen. Waar haal je op dat moment de helderheid van geest van daan? „Dat vraagt iedereen aan mij. Bij mijn club waren ze er in ie der geval wel blij mee, anders had de spits van HBS waar schijnlijk gescoord. Het moet jouw rapste blessure in een seizoen zijn geweest? „Dat klopt, en dat terwijl ik doorgaans weinig uitval. Ik ben niet zo blessuregevoelig. Nu zit ik voorlopig voor drie weken langs de kant. Ik moet eerst nog een week met mijn been omhoog zitten en vervolgens moet ik de enkel nog tivee weken intapen, zodat ik 'm niet belast. Kwam het omdat jullie bij HBS op een cricketveld moesten spe len? „De middenstrook van het veld was vrij hobbelig. Ze hadden daar ook nieuwe plaggen neer gelegd. Toch denk ik niet dat de blessure het gevolg is van het cricket. Ik ben vermoedelijk ge woon in een kuiltje gestapt." Ajacied Tijjani Baban; VI: „Ik kan in Nederland m wen omdat het ministei papieren niet goedkeur betere papieren kan ik i ria niet krijgen. Echt! Ik niks van. Ik betaal h ben geen werkzoekende, i op een schijnhuwelijk i de Schiphol-douane h vaak direct door, maar hier niet trouwen. En i niet? Het is mij een c raadsel." Idem: „Sowieso kan ik in Ne. alles niet volgen. Jullie alles, maar in die zes jan hier woon lijkt de stress toe te nemen. Soms deru het allemaal komt door derwijs, jongeren worde voed met het idee dat allt leven moet. Dat maakt grijnig en op den duurt gelukkig." Idem: „Ik wantrouw per c zaakwaarnemers. Ik hel middels vier versleten. managers dachten dat ik van de zakelijke kanteih voetbal begreep. Nol H (geldschieter Roda JC) t 'Baba lacht wel leuk en ii denkt dat hij niets don maar het tegendeel is wot dat betreft is mijn rollet. ABN-Amro levensecht." Volendam-speler Silvan VI: „Bij AZ liep Piet Keur I beeld altijd te kloten. Et beeld? Namen verandert lijst. Dus als er eigenlijkl vrij is op een bepaalde het leuk om zijn naam strepen. Dan komt diet z'n vrije dag toch naarl dion. Dat is voetbalhurn gaat altijd ten koste vat ren." Arsenal-spits Ian Wrighij „In Engeland vinden rd mensen Dennis Bergka softie, maar ik zal dat n gen. We moeten hem I zoals hij is. Ik ben Dennis zou je saai kunn men. Hij zal in het of nog geen scheet laten." Idem: „Ik heb een explosief kan soms ben ik gek, helerruu lands voetbalteam mogen uit komen. Valken '68 6 (beter bekend als 'Valken neuf - inderdaad, vroe ger was dit team het negende) staat ondertussen al in te schie ten op het tweede veld. „Ik wist vanochtend pas dat we tegen Oegstgeest 6 moesten, maar anderen van ons elftal waren wel bang dat het niet door zou gaan", vertelt Menno Aartsen. „Het zou natuurlijk niet leuk zijn om de competitie zo te be ginnen. Het gekke is ook wel dat we niets hebben gehoord van Oegstgeest. Maar gelukkig staan ze er nu", aldus Aartsen, die zegt dat zijn elftal 'hartstik ke voor Kluivert' is. Enkele tientallen meters ver derop maakt de scheidsrechter aan Walter Schrader duidelijk dat hij de wedstrijd zal staken wanneer Oegstgeest zonder aanvoerder speelt. De scheids rechter heeft er niet veel trek in om een vriendschappelijk par tijtje te gaan fluiten. Schrader roept de rest van zijn team bij elkaar. Een besluit is er nog niet genomen als Schra der en Van Ringen voor de toss hun banden afdoen en deze aan de scheidsrechter geven. „Ik leg mijn aanvoerderschap neer", zeggen ze, en het klinkt nogal beduusd. „Dan wordt dit een vriendschappelijke wed strijd", zegt de scheidsrechter. Valken neuf schrikt. „Kunnen wij dan geen twee aanvoerders leveren?", roept een Valken burger. Maar dat hoeft niet, want Henk Blauwgeers zal de Oegstgeester aanvoerdersband dragen. „Hij is de beste aanvoerder die we ooit hebben gehad", zegt een mede-speler. (De uitslag van deze wedstrijd is te vinden op de website van Valken neuf: http: /www.aartsen.demon.nl) JANET VAN PUK» Uiteindelijk bleef er van de actie van Oegstgeest 6 tegen de selectie van Patrick Kluivert voor Oranje niet meer over dan een nogal zielige vertoning, za terdagmiddag voor aanvang van de thuiswedstrijd tegen Valken '68 6. Weg was de stoere en principiële praat van het elf tal, dat zich uit de competitie terug had willen trekken van wege het 'slappe beleid' van de KNVB. De bezwaren bestonden zaterdag alleen nog op papier, want Oegstgeest 6 speelde ge woon. Alleen leverden voor aanvang van de wedstrijd de aanvoer ders Walter Schrader en Gerjan van Ringen hun witte banden in bij de scheidsrechter. Om te voorkomen dat er geen officiële competitiewedstrijd kon wor den gespeeld, meldde Henk Blauwgeers zich vervolgens als 'interim-aanvoerder'. En zo bleek de aankondiging waarmee het team zelfs de lan delijke tv haalde, niet meer dan een uit de hand gelopen actie van een stelletje overjarige stu denten. De kern van het zesde van Oegstgeest bestaat uit een aantal academici, die al een jaar of vijftien met elkaar voet ballen. Eerst bij de studenten club LSW, later bij Oegstgeest. „Het is een wat geïsoleerde groep van een bepaald ni veau", vertelt een oud-be stuurslid van de club. „Ze ko men hier alleen om te voetbal len, wat ze overigens met hart en ziel doen, maar clubgebon den mensen zijn het niet. Maar dat is mijn indruk hoor." Die indruk zal wel juist zijn, want het verklaart waarom er bij de Oegstgeester vereniging niemand iets af wist van de ac tie van het zesde elftal. Zelfs sommige teamgenoten moes ten het nieuws, verwoord door aanvoerder Walter Schrader, in de krant lezen. Zoals Martin Gerjan van Ringen (midden) en Walter Schrader leveren voor het begin van de wedstrijd hun aanvoerdersbanden in bij de scheidsrechter. FOTO DICK HOGEWONING Wasser. „Ik lachte me suf toen ik het las", vertelt hij op het zonovergoten terras voor de Oegstgeester kantine, waar de mannen van het zesde een vooreen neerstrijken. „Ikvond het een geweldige actie." Schrader heeft dan allang voor de gemakkelijkste weg geko zen. Hoewel tientallen kranten schreven dat Oegstgeest niet zou spelen, beweert de aan voerder nu dat hij dat nooit heeft bedoeld te zeggen. „Dat kunnen we onze medespelers en onze tegenstanders niet aan doen. Maar daar gaat het ook helemaal niet om. Het gaat om de argumenten." En vervolgens geeft de aan voerder een pakketje papier met behalve krantenknipsels over het zesde ook twee 'per soonlijke' brieven aan de KNVB. In de eerste schrijft Schrader dat het slap is dat de KNVB de keuze aan de bonds coach laat om Patrick Kluivert veroordeeld vanwege een do delijke aanrijding en beschul digd van verkrachting, maar daarvoor niet vervolgd - al dan niet te selecteren. In de tweede biedt hij de voetbalbond 'een professionele bijdrage' bij de realisering van zijn idee voor een gedragscommissie, die via toelatingscriteria en sollicitatie gesprekken zou moeten bepa len of spelers voor het Neder-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 32