fOogstrelend Noordwijk blameert FC Utrecht ARC straft fouten van Ter Leede af katwijk bij laatste in Amstel Cup Valse start van titelverdediger FC Lisse Sport JVS verslaat Scheveningen ANDAG 8 SEPTEMBER 1997 OFOt) HOOFDKLASSE A Quick Boys-Rijnsburgse Boys 1-1.(0-1) 34 at FC Utrecht kwetsbaar is, be- j ees Katwijk al in Nieuw Gal- •nvvaard bewezen. Destijds :p het nog goed af voor de oeg van trainer Spelbos, die iet veel moeite een 5-4 over- ;rf ^inning behaalde. Zaterdag was o, i echter geen redden aan voor ''ósjeredivisionist. Met soms ogstrelend voetbal knikkerde oordwijk zijn tegenstander uit et toernooi om de Amstel Cup: wz*±l. Katwijk en Dordrecht '90 logen als de nummers één en vee van de poule doorbekeren. PORDWUK CHRIS HARTMAN vele meegereisde supporters was Spelbos de gebeten hond, iets wat hem in woord en gebaar duidelijk werd gemaakt. Direct na afloop ging de trainer in conclaaf met assistent Frans Adelaar en Hans van Breukelen, directeur technische zaken. Pas veel later stapte hij de kleedkamer binnen om zijn selectie toe te spreken. John van Loen, door een blessure veroordeeld tot een plaats op de tri bune. bekeek het tafereel van een af standje. „Het slaat nergens op dat de supporters Spelbos de schuld geven", meende de spits. „De schuld ligt bij de spelers. Spelbos is één van de beste trainers van de eredivisie." „Als je zo speelt als wij tegen Noordwijk gedaan hebben, verdien je geen plaats in de volgende ronde van het bekertoernooi. Dit was een bla- vroegtijdige uitschakeling trof FC recht als een mokerslag. Voor de international beter te spreken: „Die jongens speelden het voetbal zoals het gespeeld moet worden. Ze lieten de bal het werk doen, vaak door hem een keer te raken." Noordwijk was in derdaad in vorm. Acterend als zater dag geldt de ploeg als een van de fa vorieten voor de titel, dat staat als een paal boven water. Patrick Scheurwa ter, maker van twee van de drie Noordwijkse doelpunten, relativeerde evenwel de winst van zijn ploeg. Scheurwater: „Wij speelden vrijuit, hadden niets te verliezen. De druk lag bij FC Utrecht. Voor ons was het een heerlijke wedstrijd. Alles lukte. Van deze overwinning kunnen we een paar dagen genieten, maar dan moet de tweede competitiewedstrijd, uit te gen Kozakken Boys, weer centraal staan. In de competitie behoren we tot de titelkandaten. Daar doe ik niet moeilijk over, want we hebben ge woon een heel goede ploeg. Opmer kelijk vond ik de wijze waarop we dit keer met de kansen zijn omgespron gen. We hebben er drie gekregen en drie benut." Al snel werd duidelijk dat FC Utrecht de klus in Noordwijk op rou tine dacht te kunnen klaren. Daarvoor mist de ploeg echter de klasse. In de eerste helft snelde Dries Boussatta er op rechts nog wel eens langs. Na rust voetbalde de pendelaar tussen mid denlinie en voorste lijn net zo ano niem als zijn ploeggenoten. Noord wijk deed qua combinatievermogen absoluut niet onder voor zijn tegen stander. Qua inzet overtroefden de amateurs zelfs de profs, die in de 31ste minuut op achterstand werden gezet. De Utrechtse defensie wilde op bui tenspel spelen, maar Wim de Jong glipte door de laatste linie. Alleen voor doelman Stefan Postma maakte de middenvelder geen fout. Utrecht reageerde zijn frustraties af op de benen van de Noordwijk-spe- lers. Maar die lieten zich niet intimi deren. Ze gingen gewoon door op de ingeslagen weg en liepen vier minu ten na de doelwisseling uit naar 2-0. Postma keerde een schot van Patrick van Dam half, waarna Scheurwater de bal alsnog over de doellijn werkte. De geïrriteerde Spelbos wisselde di rect na deze treffer voor de derde keer, een gang van zaken die zijn ploeg leek te inspireren. Noordwijk moest terug en diende warempel een tegengoal toe te staan. Een van rich ting veranderd schot van Reinier Rob- bemond betekende 2-1 Noordwijk wankelde, doch werd op de been gehouden door Edmund Claus en in de afwerking falende Utrechters. Dat de uitvallen van Noordwijk gevaarlijk blevi FC Utrecht ip de 71 trick van der Gronde, ooit speler van FC Utrecht 2, stelde Scheurwater in staat de score naar 3-1 te tillen. Vanaf dat moment geloofde het team uit de Domstad niet meer in zijn kansen. Noordwijk kreeg weer controle over de wedstrijd en haalde -geholpen door enkele 'ritme verstorende' wis sels van trainer Ruud Bröring- zonder verdere kleerscheuren het einde. Noordwijk-FC Utrecht 3-1 (1-0). 31. De long 1-0, 49. Scheurwater 2-0, 59. Robbemond 2 1. 72. Scheurwater 3-1. Gele kaarten: Nascimen- to. De long. Dei heiver. Van Mol Uitrecht). Smit (Noordwijk). Scheidsrechter Van de Pas. Toeschouwers. 1500. Noordwijk Claus; Van Kins, Van Houten, Smit, Pel; De long, Rcinders, De Ridder (89. Bloem); Scheurwater (80. Pitti), Van Dam, Van der Gronde. FC Utrecht: Postma; Nascimento, De long. Van der Gaag (46. Asmus), Refos; Boussatta. Witschge, Van Mol (51. Het >1-1 (strafschop), ól Barry Dubbelde- :en-ASWH 3-1 (1-0). 37. (strafschop), 77. S|aak Hoeke Corné Sterrenburg 3-1. Schei Borst 2-1. Scheid schouwers 850. Gele kaarten: Remco Blok (ARC). Groote Lindt-Kozakken Boys 3-6(1-2). 18 John Verbaan 0-1.23. Rick Pi|Per 1 136 John Verbaan 1-2, 49 John Verbaan 13. 55. Martin Booij 2-3. 67. Paul Malherbe 2- 4. 70. John Verbaan 2-5, 80. Jos van Eek 3-5, 83. John Verbaan 3-6. Scheidsrech- z); Beekink (30. :erk). Decheivei IWUK» GERARD BAAS Amstel Cup-rapportcijfers Katwijk zien er fantastisch Niet alleen hebben de oran- 8,Fi:|iemden zich na de 2-0 zege Haarlem 2 geplaatst bij de 32, daarbovenop legde eg van Bob Kootwijk ook op de eerste plek in hun jule. Die toppositie, onder ler boven de profs van FC recht en Dordrecht '90, levert F°f'jets extra's op, maar het voelt il lekker. Het meest tevreden de Haagse oefenmeester luwens nog met het voetbal dat zijn mannen in de eer helft te slikken kregen van vrijuit spelende Haarlem. zag het in de openings- nog niet naar uit. De sfeer op Sportpark De Krom voor- SDfij heerste, niemand twijfelde aan een goede afloop, de eerste minuten be- Haarlem kreeg alle hoe- i het veld te zien en Spoitfccht blij zijn met de 1-0 tus- 'n istand (doelpunt na vijf mi- Hans Zwaan na een Marcus Keane). Die :rmacht was voor de ver- :id ogende thuisclub echter sein om het wat rustiger aan i||! doen. Een onbewuste maar frijpelijke actie voor een tbalploeg die niet gewend is L"»|i drie wedstrijden in een Bek te spelen. Zeker als het |rde duel zo gemakkelijk lijkt jgaan. Opeens werd alles min- stanfr: van nonchalant dekken tot 'eel lopen met de bal. Spelers apathisch toe hoe ploeg- ïoten in de problemen kwa- bovendien had elke twijker een eigen idee om de Wi üaise tegen te gaan. Kootwijk daar achteraf nog wel het rdefsitieve van inzien. „Mooi dat zich allemaal verantwoorde- voelen, maar de oplossingen eten voortaan gewoon van spelers in de as komen." iriem 2, een loshangende 7etei zameling balvaardige indivi- gfalisten, tikte er lustig op los kreeg ondanks het veel ere veldspel weinig kansen. aiv0 1 liet de ploeg, met Leidenaar hael de Roode als sterk spe- 1 verbindingspunt tussen ;lfc. e (j, S heeft zaterdag in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-0 ge- aflu nnen van Scheveningen. Het enige doelpunt werd gemaakt door e Korbee. Beide ploegen hadden een 'vrij' weekeinde. De wed- jd werd in Scheveningen. aanval en verdediging, genade loos de zwakke plekken zien van een freewheelend en hautain spelend Katwijk. In de rust is blijkbaar een hoop goedgepraat in de Kat- wijkse kleedkamer. De belang rijkste boodschap die Kootwijk zijn mannen meegaf was om simpel te spelen, het paarden middel bij uitstek voor een ploeg die geestelijk en lichame lijk niet geheel okselfris is. Al na een paar minuten leek dat re sultaat op te leveren toen de bal na slechts drie tussenstations van strafschopgebied naar straf schopgebied ging. De aanname van Marco de Ridder met de borst was fraai, maar de paal stond de 2-0 in de weg. De Rid ders pegel schudde heel Katwijk wakker en ook op de tribune ging men er weer voor zitten. In no-time liet de aanvaller vier maal van zich spreken. Bij de voorlaatste keer, in de 80ste mi nuut, was het raak. De vleugel spits zette de ongelukkige Ray mond Wijers met een eenvoudi ge voetbeweging voor schut en Marcus Keane hoefde alleen maar ja te zeggen tegen zijn voorzet: 2-0. Bob Kootwijk, die ondertus sen de excuses van aanvoerder Marco van der Plas („Sorry trai ner, er zat echt niets meer in vandaag") in ontvangst nam, voelde zich opperbest al gaf hij toe veel te danken te hebben aan het gemis aan stootkracht bij Haarlem. Nu bleef het bij een waarschuwing zonder sanc tie. „Het verloop van deze wed strijd kwam mij prima uit. We zijn voor rust ontsnapt en we hebben het vervolgens kunnen rechtzetten. Zo'n duel is tiental len malen leerzamer dan welk theoretisch lesje dan ook. Het heeft mij als trainer dan ook veel werk bespaard." Katwijk - Haarlem 2 2-0 (1-0). 5. Zwaan 1-0, 79. Keane 2-0. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 1500. Katwijk: Van Duijn; Robbers, Van der Meer, Van Zeist, Kwestro; Oudshoom (84. Pronk), Keane, Van der Plas; Ra ven, Zwaan (83. De Haas), De Ridder. Haarlem: Tuinenburg; Wijers (82.1 Mark Jansen (r) en Luc van der Hoeven hebben oog voor de bal. Ter Leede-trainer Arie Lagendijk waar schuwt voor hooggespannen verwach tingen. De Leidenaar weet hoe lastig het niveau in de hoofdklasse is. Handhaven is zijn parool. Na de afgelopen zaterdag verloren derby tegen ARC (2-1), klinken zijn woorden alleen nog maar zwaarder, al kreeg Ter Leede gezien het vertoonde spel duidelijk te weinig op sportpark Ze- gersloot. Een eerste competitieronde tegen ARC kwam Ter Leede niet slecht uit, dacht men vooraf in Sassenheim. Debuteren in de hoofdklasse tegen de ploeg die vo rig jaar ternauwemoord degradatie ont liep, leek een prima begin om aan het hoogste niveau te wennen. Omgekeerd was het voor de Alphenaren ook geen slecht eerste affiche en dat bleek. Want Ter Leede mocht tachtig minu ten lang de sterkste ploeg geweest zijn, ARC was de ploeg die het slagvaardigst was in de overigens teleurstellende wed strijd. Twee hele en drie halve kansjes creëerden de Alphenaren, tegenover vier dotten voor de Sassenheimers. In de slotfase kon Ter Leede echter niet het geluk afdwingen, dat nodig was om mi nimaal een puntje uit Alphen weg te ha len. Daarbij komt ook nog eens een twee tal blessuregevallen waarmee Lagendijk opgescheept zit. Al na 25 minuten moest keeper en aanvoerder Jan Blankespoor van het veld met een liesblessure. Op dat moment stond ARC, dat Johan Boer zes weken lang moet missen als gevolg van een op de training gescheurde en kelband, al op 1-0. Ter Leede was in de eerste vijf minuten, de enige periode dat het echt minder was dan de opponent, nog niet wakker. Dat het bepaald niet imponerende ARC echter al bij de eerste de beste kans scoorde, was gezien het verdere verloop opvallend. Fabian Gel derblom werd op rechts vrijgelaten en met zijn voorzet vond hij het hoofd van de van Jodan Boys afkomstige Remco Blok. Hij kon vrij inkoppen. De ernst van de kwetsuur van Blanke spoor is nog moeilijk in te schatten, net als die van rechtsback Marcel de Jong. De voormalig ARC'er moest er in het be gin van de tweede helft vanaf en werd vervangen door Paul Dijkman. Thomas Waasdorp deed het als stand-in voor Blankespoor overigens prima. De sluit post, die zich niet prettig voelde als der de keeper bij FC Lisse en naar Sassen heim verhuisde, voorkwam vlak voor rust een tweede tegendoelpunt. Na een afgeslagen corner, Floor van Duyn had even daarvoor de 1-1 op zijn schoen, kon ARC counteren. Omdat Frank Bloemheuvel zich verslikte in de hoge bal, kon Remco Blok vrij oprukken rich ting Waasdorp. Die wilde echter van geen wijken weten en voorkwam een nieuwe tegentreffer. Dat Waasdorp 25 minuten na rust wel een tegentreffer moest incasseren, kon hem niet aange rekend worden. Een slappe inzet van Wim Westenberg werd door Jeffrey Stolk van richting veranderd: 2-0. Een minuut later vond Ter Leede al weer aansluiting. Een vrije trap van Emiel Wajer smoorde iri eerste instantie in de muur maar zijn tweede inzet, met rechts, werd in een woud van benen door Ed Borst nog even aangetikt: 2-1. Ter Leede kreeg in de slotfase nog drie -jyn j» PETER VAN DER HULST ich HpHHjHHIB njtje titelkandidaten van Immers telt naast hoofd- ,'eniiFsers Katwijk, Noordwijk i j "I leveningen, ook Hoek. Op omi »ier stond titelverdediger FC ,rl ie daarom zaterdag thuis te- i de Zeeuwen een topper te :hten. Maar, of de profeti- woorden van Lissese meester op de lange termijn Yfl 'aarheid worden, is nog ts o u zeer de vraag. Hoek v tevreden met een 3-3 eind- '971 ?tL ■sch 311 het goede spel vernieuwde FC Lisse zich i r dei Amstel Cup presenteerde i lie! ^et eigen publiek - en zelfs ){?nlj r een sensatie zorgde door Ahead Eagles in Deventer te slaan - was Ij t veel meer over. Vooral het jjj ldenveld van de thuisploeg je|j ie het af tegen de feller ope- pnde Zeeuwse linie. Immers afloop. „We probleem." Zo ervond Richard Groeneweg *^1 last van een spierblessu re in het dijbeen. Een kwetsuur die vooraf bij Immers bekend was, maar in de eerdere ont moetingen tegen Go Ahead Eagles en Spakenburg wist de Leidenaar zijn fysieke klachten tijdens de wedstrijd te overwin nen. Tegen Hoek lukte dat niet en werd hij halverwege de twee de helft vervangen door de ge talenteerde Murat Böke. Toch voert het te ver om het falen van het middenveld voor het be langrijkste deel in de schoenen van Groeneweg te schuiven. Daarvoor boden ook René Ras en Gerald Sandel onvoldoende. Het weinig daadkrachtige op treden op het middenveld bracht de Lissese defensie voor al na rust geregeld in de proble men. De verdedigers bleven het antwoord schuldig op de slim me wijze waarop de Hoekse spitsen overtredingen uitlokten. Fred van Rooyen veroorzaakte in de ogen van arbiter Blom twee maal een penalty. Eerst vloerde hij Angelo Nijskens, en later trok hij de zich van hem wegdraaiende Jacky Lambert naar de grond. De speler die op het allerlaatste moment rechts back Ralph Polman verving - hij meldde zich af met een ontste king bij de achillespees - kon zich met twee gele prenten op zak voortijdig in het nieuwe clubkostuum hijsen. „Het is de verdienste van de slimme spitser*", reageerde Im mers. Hij veroordeelde de te gretige reacties van zijn verde digers niet en nam zijn spelers zelfs in bescherming. „Een scheidsrechter denkt vaak dat de verdediger de eerste overtre ding maakt, maar in zes geval len was het eerst de aanvaller." Bevestiging van die woorden kwam uit onverwachte hoek. Ad Gladdines die bij beide elf-me- tertrappen als scherprechter fungeerde, gaf toe dat hij vaak als eerste een overtreding maakt. Berouw toonde hij niet, want in beide gevallen bracht de van Veere overgekomen spits zijn ploeg op gelijke hoogte (1-1 en 2-2). Gelijkmakers die niet onver diend waren. Was het Hoek dat de score moest openen (Ed mund Vriesde schoot keeper Marek Kujach te hulp na een in zet van Lambert), het was FC Lisse dat voor de rust verzuim de om de door Barry Dubbelde- man geschonken voorsprong uit te bouwen. Nog geen mi nuut nadat Dubbeldeman - na een eveneens met geel bestrafte overtreding van Jos Kayser op Jerrel Linger - als eerste mocht aanleggen vanaf de stip, kreeg de thuisploeg een opgelegde kans op 2-0. De weggestuurde Linger had de hoek voor het uit kiezen, maar stuitte op Hoek- doelman André de Letter die met een katachtige beweging pareerde. De rebound was aan de matig spelende Remco van Bemmel - hij schoot na rust in het zijnet - niet besteed. De Let ter onderscheidde zich op slag van rust voor een tweede maal. Een verre voorzet van Van Rooyen werd door Dubbelde man panklaar gelegd voor de koppende Sandel, maar nog net voor de lijn kreeg de sluitpost van Hoek de vingertoppen op de bal. Het was daarom opnieuw Dubbeldeman, ditmaal met een wonderschoon doelpunt, die zijn ploeg opnieuw aan een voorsprong hielp. Sandel be diende met een lobje de spits op maat. Met de buitenkant van de voet werd het leer vervolgens over de keeper naar de linker bovenhoek gedirigeerd. „Ik zag de keeper te ver voor zijn goal staan. Negen van de tien keer gaat zo'n bal erover, maar nu viel hij keurig binnen", aldus Dubbeldeman die ondanks zijn twee doelpunten geen voldaan gevoel had. „Qua veldspel ben ik niet tevreden. Ik raak nog te veel de bal kwijt." Nadat Hoek-verdediger Geert de Poorter in kansrijke positie voorlangs schoot, vervolgens Van Rooyen werd heengezon den en Kujach met moeite een pegel van Lambert verwerkte, toonde Lisse veerkracht. Waar de doorgebroken Linger voor rust De Letter nog op zijn weg vond, passeerde hij de sluitpost een klein kwartier voor tijd wél met een simpel tikje. Het uit grote kansen. Emiel Wajer prikte de bal van een meter of vijf over en inzetten van Lloyd de Meza, Floor van Duyn en weer Wajer werden op de doellijn ge keerd. Reden voor ARC-trainer Willem Berc- kenkamp om te constateren, dat het ver toonde niet geweldig was, maar dat de drie punten een mooie binnenkomer waren. „Ter Leede verdiende hier na tuurlijk een gelijkspel. Voor hetzelfde geld lopen we een zeperd op. We heb ben in ieder geval hard gewerkt. Rot maar vlot zeg ik dan maar." Lagendijk gaf zijn ploeg een pluim voor het vechtvoetbal. „Ik heb het de he le tijd gezegd. Het tempo in de hoofd klasse is anders en het weerstandsniveau is gewoon hoger. ARC is geen topteam, maar op dit niveau worden foutjes nu eenmaal afgestraft." ARC: Admiraal; Janssen, Langcmaat (75. Koslcr), Balkhoven, van Orssagen, Ard Blok, Westenberg, Van Meggelcn; Meyering (68. Braam), Remco Blok (87. Melsen), Gelderblom. Ter Leede: Blankespoor (28. Waasdorp); Wajer, Bloemheuvel, Stolk. De long (50. Dijkman); Van Duyn, Van der Hoeven, l'Ami; De Meza, Borst, Brands (63. Schellus) zicht op een overwinning was slechts van korte duur. Jacky Lambert ontsnapte even aan de aandacht en tekende op een voorzet van Franky Standaert de 3-3 eindstand aan. Ondanks het teleurstellende verloop van de belangrijke ope ningswedstrijd toonde Immers zich na afloop een realist. „Als je uiteindelijk met tien man speelt, mag je niet ontevreden zijn." Volgens de oefenmeester had er mogelijk meer voor I loek ingezeten als de ploeg in de slotfase sterker had aangedron gen. „Maar ze vonden het wel goed. Ze zijn duidelijk voor één punt gekomen." Een gelijkspel dat in de kleedkamer van Hoek zo ongeveer als een overwin ning werd gevierd. Een instel ling waarmee de Zeeuwen geen kampioen kunnen worden. Wil je gaan voor de titel dan mag je een aangeslagen prooi simpel weg niet laten ontsnappen. FC Lisse: Kujach, Van Rooyen, Van de Zwei (76. Spruyl), Vriesde. Strijk*,. Rai Sandel, Groeneweg (65. Bftke). Vai Bemmel. Dubbeldeman, Linger 1 1 0 0 3 6-3 1 1 0 0 3 4-2 Achil veen 1 1 0 0 3 3-1 Noordwi|k 1 1 0 0 3 3-2 ARC 1 1 0 0 3 2-1 FC Lisse 10 10 13-3 Hoek 10 10 13-3 Quick Boys 1 0 10 1 11 Rijnsb Boys 10 10 11-1 Scheveningen 1 0 0 1 0 2-3 TerLeede 10 0 1 0 12 Excelsior M 1 0 0 1 0 2-4 10 0 1 0 1-3 1 0 0 1 0 3-6 ASWH 1) John Verbaan (Kozakken Boys) 5 doelpunten, 2) Barry Dubbelde PROGRAMMA Hoek-Quick Boys, ASWH HOOFDKLASSE B HOOFDKLASSEC Be Quick'28-Urk 1-5, Flevo Boys-WHC 0- 1, SC Genemuiden-Sparta Nijkerk 0 0, n Boys 1-3 Sparta N ElburgerSC 1-1 DOS Kampen 10 FOTO LOEK ZUYDERDUIN TWEEDEKLASSEC RCL-Monster 2-4, Lyra-Voorschoten'97 1- 0, Vitesse Delft-Xerxes 2-0, Soccer Boys HV0 4-0, Delta Sport-KMD 2-0, Honseler, dijk-'s-Gravenzande SV 1-3. DERDE KLASSE A Oegstgeest-Alphia 3-0, UVS-Valken'68 4 1. Leiden-TAW 0-0, DSO-Sleutels 3-1 Hazerswoudse Boys-Lugdunum 0-0, Kagia SEV2-4 UVS 1-3 Lugdunum 1-1 Oegstgeest 13 TAW 11 SEV 1-3 Kagia 1( VIJFDE KLASSE A Roodenburg-KSD 2-1DW0 is Roodenburg 1-3 Zoet AMSTEL CUP Noordwijk - FC Utrecht 3-1 (1-0). 25. De Jong 1-0, 55. Scheurwater 2-0, 70. Rob Katwijk - Haarlem 2 2-0 (1-0). 5 Zwaan 1 0, 79 Keane 2 0 Scheidsrechter Vink Toeschouwers: 1500. Eindstand: 1 Katwijk 4-9. 2 Dordrecht 4 AFC '34 - FC Zwolle 2-2 (2-1). 2. Oosterink 1-0, 30. Klaver 2-0, 40. Ristila 2-1, 51. 60. Zeelig 3-0, 85. Rijkhoff 4-0, E AZ 4-9, 2. AFC l-l (strafschop) Einds

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 29