Oranje soepel op weg naar titc Breng dit groen thuis. Sport Michaelsen eist aandacht op in Ronde van Spanje MAANDAG 8 SEPTEMBER 1997 999 Jeroen van Dijk wint in Calgary calgary Jeroen van Dijk heeft zaterdag het badmintontoernooi van Calgary op zijn naam geschreven. De 26-jarige Nederlandse nummer één walste in de finale van het invitatietoernooi met 15-5 en 15-1 over de Canadees Ian Sydie heen. In het vrouwen- dubbel greep de kleine Nederlandse delegatie ook de hoofdprijs. Erica van den Heuvel en Monique Hoogland sloegen zich in de eindstrijd met 15-12 en 15-3 langs de Engelse combinatie Joan ne Wright en Loraine Cole. Tafeltennissers kansloos onderuit athene Het Nederlandse mannen-tafeltennisteam heeft de eer ste groepswedstrijd in de Europese eerste divisie kansloos verlo ren. In Athene werd het 4-0 voor de Grieken. Nederland degra deerde vorig seizoen uit de Superliga. Bondscoach Peter Engel kan, in de race naar eerherstel, niet beschikken over Trinko Keen en Danny Heister. vilamoura poitiers De Deen Lars Michaelsen speel de afgelopen weekeinde een hoofdrol in de eerste twee etap pes van de Ronde van Spanje. De 28-jarige renner uit de TVM- ploeg won zaterdag de eerste rit van de etappekoers. Ëen dag la ter verloor hij bijna zijn lei derstrui door een valpartij in de laatste kilometers. Op de fiets van teamgenoot Jesper Skibby kon hij de rit voltooien. Michaelsen profiteerde van de vrijheid die hij bij afwezig heid van de zieke Jeroen Blijle- vens kreeg. Hij schreef zaterdag geschiedenis door als eerste Deen de leiderstrui in de Vuelta te pakken. Op het racecircuit van Estoril in Portugal versloeg hij de Italiaan Chiappucci en de Fransman Laurent Jalabert in de sprint. Mario Cipollini kwam binnen met een achterstand van twaalf minuten. Gisteren stapte hij af. 'Maagproblemen', zo luidde de officiële verklaring. In de tweede etappe van Evo- ra naar Vilamoura nam Jacky Durand het initiatief. Na 21 ki lometer ontsnapte de Fransman uit het peloton. Hij kreeg een maximale voorsprong van ruim 15 minuten, maar onder aan voering van TVM werd de ren ner weer ingelopen. De valpartij verhinderde Michaelsen op nieuw mee te sprinten om de zege. Deze ging naar de Duitser Marcel Wust. Met behulp van zijn teamgenoten behield de Deen een voorsprong van zes seconden op Chiappucci en ze ven op Laurent Jalabert. Drie renners van de Rabo- bank-ploeg probeerden zich te mengen in de spurt. Aart Vier houten, Jans Koerts en Max van Heeswijk eindigden respectie velijk als negende, tiende en twaalfde. In de Ronde van Toekomst laten de jonge Nederlandse ren ners zich van voren zien. Steven de Jongh was zaterdag de snel ste in de tweede etappe. De TV- M'er klopte de Brit Hunt en de Duitser Hondo in de sprint. In dag later kwam Stefan van Dijk net iets te kort voor de overwin ning. De renner uit de amateur- ploeg van de Rabobank, vorig jaar nationaal kampioen bij de amateurs, moest het op de streep afleggen tegen Hunt. De leiding in het algemeen klasse ment is in handen van de Fransman Erwan Menthéour. De Jongh staat derde op twee minuten en dertien seconden. Nummerdor revancheert zich voor zwakke wedstrijd tegen Finnen Zaterdag zakte hij door het ijs, maar gisteren klom Rein- der Nummerdor geheel zelfstandig weer uit het wak. De druk op de 20-jarige stopper van het Nederlandse volley balteam is groot en werd in de aanloop naar het EK op eigen bodem de laatste weken allengs groter. In de ope ningswedstrijd tegen Finland in Eindhoven was Num merdor er niet tegen bestand. Hij werd na twee sets ge wisseld ten faveure van Robert van Es, met wie Neder land de eerste plooi op weg naar de titel glad streek: 3-0 (15-3 15-7 15-2). Tegen het hoger aangeslagen Oekraïne was de plankenkoorts bij de vooral bij jonge meisjes on gekend populaire Nummerdor geweken. Hij bereikte, mét al zijn teamgenoten, een heel hoog niveau tegen de ploeg die een dag eerder de Bulgaren had verrast: 3-0 (15-6 15-10 15-1). eindhoven jaap kiers gpd-verslaggever Nummerdor voelde zich een zaam in het veld tegen de Fin nen. ,,Ik zat helemaal niet lekker in de wedstrijd. Het was toch de spanning denk ik. Overconcen- tratie misschien. Alle aandacht van de laatste tijd speelde wel licht ook een rol." Nummerdor werd in de aan loop naar het toernooi talloze malen geïnterviewd. Hij werd geportretteerd als 'het nieuwe idool' en tevens de grote onze kere factor. Het kwam zijn zelf vertrouwen niet ten goede. Een zure opmerking van Ron Zwer ver in de krant van zaterdag kwam daar nog over heen. ,,Die wordt in het diepe gegooid. Zul ke spelers hebben twee of drie jaar nodig om stabiel te wor den", zei Zwerver over zijn op volger. Kort voor de wedstrijd kreeg Nummerdor dat stukje onder ogen. En, alsof de Finnen het ook gelezen hadden, werd hij vanaf de eerste bal consequent onder vuur genomen vanaf de servicelijn met gemene 'floaters'. Het was het enige wa pen van de Finnen tegen het superieure Nederland. Geschut dat lang niet van het kaliber was dat de olympische kampioen kan doen wankelen, maar Nummerdor raakte wel aange schoten. Met de wissel van de stopper als gevolg. Bondscoach Toon Gerbrands toonde zich op zaterdag niet in het minst bang dat hij het zelfvertrouwen van de jongeling nog verder zou aantasten met die ingreep en kreeg een dag later zijn gelijk. Nummerdor deelde volop in de pret die het Nederlands team beleefde aan het duel tegen Oekraïne. Hij kwam stoppend niet in de problemen, mocht van spelverdeler Peter Blangé het laatste punt maken en werd door de aanvoerder in de derde set bovendien getrakteerd op een 'pipe-aanval'. De snelle aanval achter de driemeterlijn, vooral het wapen van Bas van de Goor, wordt sporadisch ook geslagen door Guido Görtzen en Henk Jan Held, maar nog nooit door Nummerdor. Het hele Nederlandse team stond breeduit te lachen bij deze pri meur. Nummerdor had later nóg lol: „Ik bied me altijd aan, maar ik had hem nog nooit ge had. En het lukte nog ook." De stemming was toch al uit gelaten na het eerste succesvol Bas van de Goor verdedigt in de door Nederland gemakkelijk gewonnen partij tegen Oekraïne. verlopen EK-weekeinde. „Dit Blangé was overigens zo eer- was de eerste wedstrijd dat het lijk om daar aan toe te voegen weer enigszins zo draaide als dat het mindere spel van de vorig jaar", stelde Blangé na de ploeg tijdens het WK-kwalifica- wedstrijd tegen de Oekraïne, tietoernooi van twee weken ge- „De middenmensen speelden leden in Groningen ook, en mo- heel goed, en dan gaat de rest gelijk vooral, aan hem zelf had vanzelf'. gelegen. „Van der Meulen is er niet bij en bovendien zijn de stoppers en de middenmensen ten opzichte van Atlanta van positie gewisseld. Dat betekent dat alle automatismen die we hadden, in feite overboord ge gooid zijn. Het is voor een spel verdeler moeilijk dan terug te keren in een team." Juist op tijd lijkt BI stukjes van de puzzel w kaar te kunnen passi hebben met elkaar g teerd dat het tijdens kwalificatie niet goed w zijn we onderling heel i in geweeststelde G< zaterdag, die uitsluiten perlatieven het preste zijn ploeg beschreef. Ei is eerlijk, veel af te dii dat verhaal valt er niet land speelde tegen Finl goed maar sober, tegen raïne swingde het spel niet eerder deze jaarga de Goor en ook Held een heerlijke middag, h; Görtzen eveneens, e puinruimer Richard Sc! er maar weinig vuil te v ren. Ook hij kreeg me, briljantjes van Blangé. Nederland heeft daai favorietenrol in het EK nadrukkelijk onderstre meer omdat de conc bijna steekjes, kleine ste grote steken laat vallen, garen, op voorhand ii als Nederlands enige i tegenstander in de poi slikten zich op de open in de Oekraïne (2-3), de liepen in Den Bosch sterke zege op Joegoslai tegen een voor onmog houden nederlaag teger kije op (2-3) en de Itahai loren gisteren als klap vuurpijl van Joegoslavi Daarmee wordt de pouli Bosch nog meer dan ah wacht een 'Poel des Doo Alles spreekt voor de landse ploeg vooralsnoj opgesteld dat Nun overeind blijft. Maar zd is een oplossing voor,) stopper zelf: „Robert vj in supervorm. Ik voel als bedreiging. Het g eerder wat rust." Enig idee waar het bovenstaande groen vandaan komt? Doe dan mee met de groene wedstrijd van Mobil en BP Want - voor wie het nog niet wist - Mobil en BP gaan samen. Daarom worden alle Mobil stations bij u in de buurt BP-groen En organiseren we ook een groene wedstrijd. Misschien bent u straks wel één van de 8 winnaars die een Caribbean droomcruise voor 2 personen gaat maken. Of één van de 25 winnaars van een Grandorado-weekend voor 4 personen. Of u maakt kans op één van de 8 sportieve tandems. Stap dus snel in de auto en rij naar het dichtstbijzijnde Mobil of BP station in de provincie Zuid-Holland voor een wedstrijdformulier. Want de wedstrijd loopt tot 31 oktober as. Mobil gaat samen met BR. Profiteer ervan mee.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24