SSBbr X)HC onderuit in loelpuntrijk duel ioomburg-vrouwen gaan competitie voortvarend van start OP haalt in eerste duel ink uit tegen LJsselvogels Gabriela Sabatini L.I.A.M. Sport 'Logische' titels op TEAN voor heersers Reuter en Ketelaars 23 •ch Dagblad is Circuitry °"S<V Rabobank L.J. SPORT PARFUMERIE DROGISTERIJ cTHAASDAM SALON DE BEAUTÉ Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) -49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 -e ickeyers van LOHC hebben gistermiddag met 8-4 gehad bij Were Di. De andere regionale eersteklas- Sklecto en Roomburg startten de competitie succes- eijr met de volle winst. Forescate leed op eigen veld rerlies. iloeg LOHC dolf met 4-8 iderspit tegen Were Di. De ;se formatie schoot sterk startblokken en stond rust al met 1-6 voor. Het tegendoelpunt in die pe- [lcwam op naam van Robin Na de hervatting ging de jmeer gelijk op en schoten 1,1Jeroen Dubbeld en Joost er Hout raak namens de van Russell Garcia. 3-0 Adegeest deelden Fores- in Ring Pass de punten: 4- 5\ Voorschotenaars kwamen op gang en keken binnen wartier al tegén een 2-0 Dui :stand aan. Daarna echter *la;ide ploeg van Robert Mon- 3) steeds aanvallender en 2 ii door goals van Gertjan 12 nnk en Lennart Koopmans v/fj>a de rust op gelijke hoog- s 2. Vervolgens hing de 3-2 lforescate in de lucht, maar 'lesploeg had pech met een e op de paal en twee op de lat. Ring Pass daarentegen counterde zich naar een 4-2 voorsprong, maar Egberink maakte die in de slotfase onge daan met een verzilverde straf- bal en corner. Alecto ontving Dopie, waarop het een 3-1 overwinning be haalde. De Leiderdorpers speel den goed georganiseerd hockey en hadden daar al in de eerste helft profijt van met een treffer van Tom van Dijk. Na de rust bouwde Alex Hagen de voor sprong uit tot 2-0 met een be hendig wippertje over de doel man, waarna Dopie de marge herstelde tot 2-1. Jasper Staal stelde de eindstand vervolgens op 3-1 met een snoeihard schot vanaf de kop van de cirkel. In Bloemendaal won Room burg met 1-2 van HBS ondanks het feit dat de Leidse ploeg ze ventig minuten lang onder druk stond. De Leidse verdediging maakte het de Bloemendaalse equipe echter wel zeer lastig om te scoren en HBS kreeg daar dan ook alleen de kans voor halverwege de eerste helft: 1-0. Het duurde vervolgens tot zes minuten voor tijd voordat Rut- ger van Schaik gelijk maakte op aangeven van zijn broer Lukas. Op slag van tijd werd Van Schaik matchwinnaar met een verzilverde strafbal wegens het vloeren van spits Dick van Sprundel. Bezoeker Alphen speelde met 3-3 gelijk tegen Nieuwegein. De ploeg van Frank van Nunen startte voortvarend met een vroege treffer van Frits Auge- stein, maar kwam met 2-1 ach ter. Elroy van Nunen maakte vlak voor rust gelijk en bracht Alphen na de hervatting zelfs aan de leiding. Een dubieuze strafbal voor Nieuwegein in de slotfase werd de Rijnstrekers uiteindelijk noodlottig. In Amstelveen kon Noordwijk het tot aan de rust aardig bijbe nen met Myra, maar na de rust kwamen de Noordwijkers dui delijk tekort: 5-0. Leidse Studenten won met 1 - 3 van en in Soest. De studenten Forescate-speler Gertjan Egberink, die maar liefst drie treffers op zijn naam schreef, zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het eersteklasseduel met gingen wat aarzelend van start, Ring Pass. maar pakten halverwege het eerste deel een voorsprong via David Duparc. Die vreugde was echter van korte duur. want een paar minuten later maakte Soest gelijk. Ivo Bloys schoot Leidse Studenten tijdens een ven liet binnenvaren, strafhoekslag toch weer naar In Maassluis was Catwijck een voorsprong, waarna Maar- een maatje te groot voor Ever ten Smook in de tweede helft de green. Het won door doelpun- Leidenaars met 1-3 veilig de ha- ten van Wouter de Mol (6x), Ernst Jan Hogewoning en Mar tij n Houwaard met maar liefst foto dick hogewoning Lissese goals kwamen voor re kening van Paul van Velden (2x), Camiel Klinkhamer. Maar ten Gietelink en Eldert Michels (4x). ouwen van Roomburg en Al- zijn de hockeycompetitie gister- je1 hg overtuigend gestart met grote inningen op respectievelijk AM- Eafl) en Houten (9-2). De regionale ,ls® klassers Forescate en LOHC lie djebei een punt liggen, reis naar Zeist leverde Alecto 2 nederlaag op in het over- klasseduel met Schaerweijde. 12 ister formatie pakte na tien mi- de leiding, maar Antoinette ars trok de stand nog voor de gelijk. In het tweede deel pakte de thuisploeg uit de rebound van een strafcorner opnieuw een voorsprong en strafte vervolgens een Leiderdorp- se verdedigingsfout af: 3-1. De ploeg van Han Kolleman zette daarna nog alles op alles, maar kwam niet verder dan één treffer van Kuijlaars, weder om uit een strafhoekslag. Het thuisduel van Forescate met Tilburg eindigde in 3-3. Beide ploegen speelden aanvallend en lieten ach terin nog ^al eens wat gaten vallen. Halverwege het eerste deel schoot het zeer "jonge Tilburg als eerste raak, maar Lotte Wiegant herstelde dat bin nen vijf minuten. Uit een corner even daarna pakte Tilburg vervolgens toch nog een voorsprong met de rust: 2-1. De achterstand voor Forescate liep na de thee nog op tot 3-1, maar dankzij twee strafcornergoals van Annemieke Stevens hielden de Voorschotense vrouwen toch nog een punt in eigen huis: 3-3. Aan de Hofbrouckerlaan deelde LOHC de punten met Qui Vive: 2-2. De Oegstgeester equipe was in de eer ste dertig minuten heer en meester, maar had uit de overmaat aan kansen een matig rendement met slechts twee goals van Elsje Pelletier. Die voorsprong was dan ook niet genoeg voor de volle winst, want vlak voor de rust schoot Qui Vive zich langszij: 2-2. Tweedeklasser Roomburg begon het seizoen overtuigend met een 7-0 overwinning op AMVJ. Binnen een mum van tijd schoten Femke Hoh- mann en Martine Fluitsma de thuis ploeg van Bep Botman naar een 2-0 voorsprong. Hohmann en Iris Jonkers voegden daar nog twee goals aan toe voor de rust: 4-0. Na de hervatting bleef het Roomburg wat de klok sloeg en troffen Marjolein Spierenburg, Li- selore Schuring en Jonkers doel voor 7-0. In de derde klasse A won degradant Leidse Studenten met 3-1 van het ge promoveerde Catwijck. De thuis spe lende studentes kwamen door goals van Lieke Welling (strafbal), Quirien den Hollander en Jessica Jonker met 3-0 aan de leiding. In de slotfase red de Liesbeth van Duijn de eer namens Catwijck na voorbereidend werk van Sabine van der Werf en Hotche van der Horst. Alphen stuurde Houten met een 9- 2 nederlaag terug naar huis. Barbara Smiet opende na zeven minuten de score en schoot na een goal van Nico le Jansen in het eerste deel nog drie maal raak: 5-0. Na de hervatting liet het elftal van Ron Kuyt de teugels wat vieren, waardoor de gasten te- genscoorden: 5-1. Na een tweede tref fer van Jansen trof Houten zelfs nog een keer doel, maar schoten Elke Kroft, Monique Timmerman en Jan sen verder naar een 9-2 eindstand. Een slechte voorbereiding nekte Noordwijk thuis tegen Kikkers (0-2). Naarmate het duel vorderde kwamen de zonder coach acterende kustbe- woonsters beter in hun spel en kregen door voorbereidend werk van Mar griet van I lal en Ilse van Gent op het einde zelfs enkele kansen. Het duel van Hisalis met Te Werve eindigde in een 4-1 nederlaag voor de uit spelende Lissese vrouwen. Twee minuten voor tijd redde Monique Vastenhout bij een 4-0 achterstand de eer voor de ploeg van Michel Lenes. Saturnus gaat overtuigend langs Ancora MEDEWERKER De mannen van Saturnus zijn in de regionale tweede klasse van de veldhandbal- competitie daverend van start gegaan met een 29-14, rust 12-3, overwinning op het zwak spelende Ancora. Lang voor het verstrijken van de eerste helft was het duide lijk dat de Rotterdammers het hoofd nauwelijks boven water zouden kunnen hou den. De Saturnus-defensie sloot als een bus en met de spaarzame kansen die Anco ra schiep, bleek Casper Ade- ma in het doel geen pro bleem te hebben. De vorig jaar van HW '70 overgeko men doelman is gegroeid, maar blijft op de hoeken kwetsbaar. Dat kan met de nieuwe spelregels, waarbij een vrijgespeelde aanvaller niet meer mag worden aan geraakt, problemen geven. Gisteren was dat niet het ge val, doordat de Rotterdamse schutters steevast de lange hoek uitkozen bij hun doel pogingen. Dan deden de Sa- turnus-aanvallers het heel wat beter. De sterk begonnen Ancora-doelman geloofde het na rust wel en doordat bij Saturnus de concentratie verslapte kon Ancora nog iets terugdoen. De van HW' 70 overgekomen Miel de Nijs voelde zich in het gezelschap als een vis in het water en viel zowel defensief als offen sief in positieve zin op. De vrouwen van Oase kwa men op regionaal niveau eveneens goed voor de dag met een overwinning in de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Achilles uit Gorcum, 16-22, rust 8-9. Van HVL werd gisteren echter onnodig verloren, 12-15, rust 5-8. De 3-2-1 defensie, door trainer Paul 't Mannetje gepropa geerd werkte evenals tegen Achilles voortreffelijk, m de reeks break-outkansen werd zelden verzilverd. Te gen de geroutineerde Haagse ploeg, die in ex-Hellasspeel ster Petra Agterdenbosch een troef heeft, was dat funest. 'jkspel KZ Leiden en Madjoe Laatste Masterstickets voor Jan Mens en Riet Kalkhoven IL» MICHEL VAN GENT Ffi ERKER l ndi van de elf verenigingen Leidse regio hebben op jeningsdag van de veld-^ etitie meteen punten be- TOP tekende met 25-11 IJsselvogels voor de hoog- >ge van de dag. KZ Leiden 4cÜadjoe speelden gelijk. Al- 3)i 'ernix, Tempo, De Danaï- Velocitas begonnen met tt! ïderlaag. rtingTrigon leek aanvan- op weg naar een gemak- zege op Vlaardingen. De o 1 kon namelijk door haar overwicht veelvuldig de ilijke mand onder vuur Diana Beij, Arnoud fjooy, Tim van der Horst (2) ider de Haas bouwden na zo'n elf minuten een 9-3 op. Deze gang van verleidde de ploeg tot ichtig verdedigen, zodat stsignaal bij 9-8 zeer wel- ew lonk. Na de pauze was de bij 13-12 nogmaals mini- maar een tip-in van Van 5 orst bracht uitkomst (14- wee treffers van Chantal luijn maakten bij 16-14 16 le onzekerheid een einde: winst. /cfhts in het eerste kwartier TOP enige tegenstand sselvogels, want de score ot 4-3 gelijk op. Steven (3), Peter Boeren (2), Ma- Broekhuizen, Petra van *rk' Lisette van der Willik oen van der Wolf brach- r! in club echter voor rust al 1-5. Dit maakte van de e helft een formaliteit. Al- v Iers droegen met goals bij "Je 25-11 eindstand, uitge- rd Mascha van Nieuwen- Zij onderscheidde zich ;oed ondersteunend De verdediging van Pernix begon dermate ongeconcen treerd aan de wedstrijd tegen Nieuwerkerk (21-15), dat het in krap acht minuten al 5-1 stond. De Leidenaars moesten lijd zaam toezien, hoe de achter stand via 12-5 (rust) tot 18-10 aangroeide. Met doelpunten van Sjoerd van der Kooij (2), Bert Vanhaelen en Jeroen Wayenberg leek Pernix na 18-10 een inhaalrace in te zetten, maar een strafworp betekende 19-14. Daarmee was de -strijd beslecht. Qua veldspel was Tempo be slist beter dan Snel, alleen kon dit niet in de score geaccentu eerd worden. De nieuweling in de eerste klasse raakte na 6-7 (rust) zelfs 6-10 achter. Marcel Haagsman (3), Margriet Lem- kes, Ronald Drieduite en Marcel Hanegraaff toonden evenwel zuiverheid, zodat het 12-12 werd. In de resterende tien mi nuten scoorde de tegenstander twee keer op rij, waardoor de la te treffer van invaller Edwin Vis ser geen waarde meer had: 13- 14. Crescendo kan ook een klasse hoger winnen, zoals Victoria moest ervaren: 14-11. De for matie van Robin Sommeling moest wel hard werken voor de punten, waarbij de inbreng van nieuwelingen Bettina Buikstra en René van der Vooren niet onbelangrijk was. Zij leverden allebei een hattrick af. Bij 10-10 maakten Wijnand /^Iberts en Gert-Jan Hensing 12-10. Vervol gens schoot Peter Baak van zo wat de middenlijn 13-10 in, wat behalve een mooie ook de be slissende treffer was. Poulegenoot De Danaïden startte minder florissant met 11 - 10 verlies bij Sporting West. De blauw-witten zetten hun aan vallen lange tijd ruim op en na men door vijf goals van Heiko Locher twee keer een voor sprong van twee punten (4-6 en 6-8). De thuisclub kreeg echter steeds meer zicht op dit aan- valsspel en nam het initiatief over (10-8). Coach Aart van der Werf zette in de jacht op de ge lijkmaker met Ingrid Slinger land en Eric Kromhout twee routiniers in, maar deze ingre pen mochten niet meer baten. Fiks behaalde tegen DKV(IJ) een regelmatige 14-11 overwin ning. De Oegstgeestenaars leunden sterk op de schotvaar digheid van Theo Vreeken (5) en Matthijs de Visser (4), die voor rust (7-4) al een hattrick af leverden. Zij hielpen hun ploeg ook aan een maximale voor sprong van zes punten (12-6). Deze marge werkte verslapping in de hand, maar ondanks 13- 11 kwam de zege nooit in ge vaar. Chantal Bouwman en Henrik Hooimeijer (2) scoorden ook meer dan eens. KZ Leiden toonde zich bij Olympiek tamelijk wisselvallig in de afwerking. De ploeg van Cees Blok werkte een 5-2 ach terstand voorbeeldig weg, alleen verzuimde zij verder weg te lo pen dan 6-8 en 7-9. Dit leek haar zuur op te breken met 12- 10, maar het venijn zat in de laatste drie minuten. Jan-Wil- lem van der Kaay herstelde de aansluiting, waarna Ronald van Leeuwen met het laatste schot van de wedstrijd 12-12 maakte. Arwin Akse viel uit met een vin gerblessure. Vlak na rust dreigde Fluks even de greep over Vlug en Vaardig kwijt te raken. Ronald van Drongelen (4), Petra Both (2) en Frank van Meijgaarden hadden voor een 7-2 voor sprong gezorgd, maar drie te gentreffers in zes minuten maakten de ploeg nerveus. door haar tegenstandster in de eindstrijd, Linda Sentis, werd geëvenaard. De nummers 4 en 7 van Nederland bezorgden de negentigjarige Alpheuse tennis club de begeerde finale. Sentis ging in de slotronde het best uit de startblokken, won de eerste set met 6-2, maar ondervond vervolgens toch weer de nawee- en van de ziekte van Pfeiffer „En ik werd ongeduldig zei de eredivisiespeelster van Popeye. „Tegen Hanneke staat dat gelijk met verliezen." Ketelaars ging heel geconcentreerd door en kwam in de tweede en derde set van deze hoogstaande Finale niet meer in de problemen. Masters De vier Masterskandidaten van Artesia in Koudekerk, Valentijn Weber, Peter Zwart, Arie Wesse- ling en Djien Gie Qué, speelden zich via het eigen Auto Boot Rialto 35+ dubbeltoernooi defi nitief bij het slotevenement, dat vandaag bij Unicum van start gaat. Weber en Qué deden dit het meest overtuigend door het HDC1 met de hoofdprijs af te sluiten. Omdat dit koppel ook bij de Masters samenspeelt, werd de bij Artesia niet spelen de, maar (op de racefiets uit Voorschoten gekomen) wel aanwezige Jan Mens de zesde en laatste bezitter van een deel namebewijs. Bij de vrouwen was er na de Finaleplaats van de gelegen heidscombinatie Riet Aker boom en Annemiek Veerkamp totaal geen twijfel meer over de definitieve samenstelling van de twee poules bij de DDC1 35+ dubbel Masters. Achter'het ko- ninginnenkoppel Hannie Bos- kamp/Siny Evers, de reeds ge plaatste Artesiane Joke Smith (met Anita Hamming) en de winnaressen in Koudekerk, Ine ten Hage en Nicolette Hemmin- ga, komen ook Akerboom, met Tiny Huisman, en Veerkamp, met Hanny Bakker, op Unicum in actie. Het zesde en laatste Mastersticket kwam in het bezit van Riet Kalkhoven, die met An nemieke Roodhorst een duo vormt. CIRCUIT IN CIJFERS TEAN A* "-toernooi. Alphen aan den Rijn HEA, halve finales: M Reuter C. Huibert 7-6 6-1; H. Troost - R. Snijders 6 3 6-3 Finale: Reuter - Troost 6-4 6-2 HDA, halve finales: R. Verbeet/M Burgersdijk 3 6 6-4 7-5; E. Schol/H. Troost - B Beks/B. van Hees 6-3 7-6(7). Finale: E. Schol/H Troost - R. Verbeet/M. Burgersdi|k 7-6(5) 7-5. DEA, halve finales: H Ketelaars N de Kramer 6-2 6-0; L. Sentis - M. Bunschoten 6-3 6-3 Finale: Ketelaars Sentis 2-6 6-2 6-1 DDA, halve finales: M. Bink/B, Jasper'. - H. Boers/B. Bruis 6-2 6-3; H. Ketelaar s/C. Reimering E. Haslinghuis/A. van Huystee 7-6 6-1. Finale: M. Bink/6. Jas pers - H. Ketelaars/C. Reimering 6-2 6 4. Auto Boot Rialto, Artesia Koukekerk HDC1 35+, halve finales: D.G. Qué/V. We ber - F. van Duiin/F, Montanus 5-7 7-6 6 4; F. Schröder/P. Zwart - P. Kesteloo/A Wesseling 1-6 7-5 0-5 opgave Finale: D.G. Qué/V. Weber - F, Schröder/P. Zwart 6-3 6-1 DDC1 35+, halve finales: I len Hage/N. Hemmmga - L. Driessen/B. Hol ster 6-4 6-4; R. Akerboom/A. Veerkamp - I. Bientjes/L. Gijzel walk over. Finale: I. len Hage/N. Hemminga - R. Akerboom/A. Veer kamp 6-4 7-5. GDC1 35+, finale: J. Smith/V. Weber - L. Gijzel/D.G Qué 6-1 6- HDC2 35+, finale: R van Heerdt/L. Lucas - R. de Roo/A. Veuger 4-6 6-1 6-0 DDC2 35+, finale: W. v.d. Geest/R. Straathol I Jonker/K. Teljeur 6-1 6-2 GDC2 35+, fi nale: A. Bakker/J. Roest A. J. van Steenbergen 5-7 6-4 6-4. HDD1 35+, halve finales- A Nieu westeeg/J. v.d. Voort - R. Barendse/H v.d. Grijp 6-3 4-6 6-3; R. Pannen/D Rozen- boom - A Wolswijk/J. v.d Zwaan 6-2 6-4 Finale: R. Pannen/D. Rozenboom A Nieu westeeg/J v.d Voort 6-3 4-6 6- i DDD1 35+, halve finales: G Hoeberechts/T. van Rijn - M. Hop/E. Karsten 5-7 7-6 6-4; G. Cornelissen/D Knibbe - J v.d Reijden/l van Schijndel 6-2 6-4 Finale: G Cornells sen'D Knibbe G. Hoeberechts/T van Rijn 6-2 6-1 GDD1 35+. finale: P. Senffert/H van Blitterswi|k - M T Maassen 7-5 6-2 Diana Beij van Sporting Trigon is haar verdedigster van Vlaardingen in een duel om de bal duidelijk te snel af. foto mark lamers Alexandra Braun bracht met een geslaagde doorloopbal de rust terug (8-5). Daarna werd de partij bekwaam naar 11-7 winst afgewikkeld. De tweede aanval van Madjoe draaide tegen DTS nog lang niet optimaal, al maakte zij negen goals. Zij ging namelijk op cru ciale momenten (7-3, 9-5 en 12- 10) voor nul aan de kant. Bij 13- 13 bracht coach Cor Gravekamp in dit vak dan ook routinier Bep de Mooy en junior Jos Star in. De laatste leek met 16-15 matchwinnaar te worden, maar in de eerstvolgende tegenaanval werd het toch weer gelijk: 16-16. Remco van de Meeberg maakte zes treffers. Velocitas had de pech dat Voltreffers haar naam alle eer aandeed, met als gevolg een 11- 23 nederlaag. De Leiderdorpers waren met name fysiek de min deren. Zij maakten veel overtre dingen in de paalzone, die hun opponenten met trefzekere vrije ballen hard afstraften. Bij rust was de achterstand al tot 3-12 opgelopen. Joyce Kamphuis, Femmy van Nieuwkoop, Arjan Bakker, Arjan Kwestro en Ema nuel Vlagsma verdeelden de productie onder elkaar. ALPHEN AAN DEN RUN» PETER KLEIN MEDEWERKER Marcel Reuter en Hanneke Ke telaars heersten dit seizoen in de Nederlandse A-toernooien. De reeks van overwinningen en Finaleplaatsen vertaalde zich in een hoge klassering op de na tionale ranglijst. Bij het vierster- ren A-toernooi van TEAN in Al phen maakten de beide toppers de hen vooruitgesnelde faam waar. Reuter bleef in een tame lijk eenzijdige finale Huib Troost in twee sets de baas. Ke telaars was na drie sets de meerdere van Linda Sentis. Voor Reuter is het alweer het derde achtereenvolgende sei zoen, dat hij zich de ongekroon de koning van de Nederlandse A-toernooien mag noemen. De speler van /Vmstelpark was in de vorige twee jaargangen reeds goed voor tenminste vijf toer nooizeges en slechts een enkele nederlaag. Het veroveren van zijn eerste Nederlandse Kam pioenschap, eind juli in het Bra bantse Goirle, vormde voor de inwoner van Badhoevedorp echtër een unieke gebeurtenis. Reuter was niettemin bij TEAN niet minder gretig. De eerste rondes verliepen voor de nummer vijf van Neder land bepaald stroef, maar hij wist ze wel te overleven. Fina letegenstander Huib Troost kende dezelfde aanloopproble men als Reuter, maar eenmaal bij de beste vier was de Poor- tugaler duidelijk te sterk voor Raoul Snijders. De eindstrijd werd een serviceduel, waarbij echte slagenwisselingen ontbra ken. Reuter pakte de partij en zijn zesde A-titel van het sei zoen in twee sets. Ketelaars stond tot aan de fi nale geen enkele set en nauwe lijks games af. Een resultaat, dat

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23