Scorebord
Organistor wint Elfstedentocht op skeelers
MAANDAG 8 SEPTEMBER 1997
chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater,t
PRIJSVRAGEN
Lotto: 7-11-15-17-18-37. Reservegetal:
6 Cijferspel: 5 9 7 3 8 5,
Lucky 10, trekking 6 september: 6-8-9-
10-13-15-29-34-35-43-46-47-50-63-
65-66-68-73-74-78
Duitse lotto: 6-7-15-24-44-47 Reservege
tal: 19 Supergetal: 8 Spel 77: 5899360
Super 6: 107888
Belgische lotto; 8-10-18-30-31-40 Re
servegetal: 41 Joker: 3293167.
AMATEURVOETBAL
Res.hoofdklasse A: Quick Boys 2-Excelsior
M. 2 2-0, ARC 2-Spi|kenisse 2 3-3, Sche-
veningen 2-FC Lisse 2 1-5, Ter Leede 2-
Rijnsb Boys 2 4-1, Katwijk 2-Strijen 2 1-
1Rozenburg 2-RCL 2 0-1.
FC Lisse 2 1-3 Katwijk 2 1-1
Ter Leede 2 1-3 Strijen 2 1-1
Quick Boys 2 1-3 Rozenburg 2 1-0
RCL 2 1-3 Excelsior M 2 1-0
ARC 2 1-1 Rijnsb Boys 2 1-0
Spijkenisse2 1-1 Schevening2 1-0
Res. Ie klasse A: Quick Boys 4-Katwijk 3
1-5, DEVJO 2-Barendrecht 2 3-2, Lyra 2-
Noordwijk 2 0-4, DSVP 2-Spirit 2 2-1,
ARC 3-RWH 2 2-2, Alphia 2-'s-Graven-
z.SV 2 1-6 Res.Ie klasse B: Excelsior P
2-SH0 2 1-4, Spirit 3-De Jodan Boys 2 2-
2, RWH 3-De Zwervers 2 2-0, Zwaluwen
VI. 2-Zwart Wit'28 2 3-5, Vitesse Delft 2-
Barendrecht 3 0-1, NSW 2-Quick Boys 3
2-4
Res.2e klasse A: 's-Gravenzande 2-Mon-
ster 3 10-1, SV'35 2-SV Voorschoten 2 2-
1, RCL 3-FC Lisse 3 1-1. Katwijk 4-Quick
Boys 5 2-3, Noordwijk 3-KRV 2 3-3,
Rijnsb. Boys 3-DEVJ0 3 2-2. Res.2e klasse
B: 's-Gravenzande 3-Monster 2 3-1, Loos
duinen 2-Excelsior M 3 3-1, PEC Den
Haag 2-FC Lisse 4 9-6, Die Haghe 2-
Duinoord 2 2-0, KMD 2-Vitesse Delft 3 2-
2, Honselersdijk 2-Maasdijk 2 2-0.
Res.3e klasse A: Oegstgeest 2-ARC 4 2-2,
Leiden 2-Quick Boys 6 1-1, Rijnsb Boys
4-DSVP 3 5-0, Kagia 2-Ter Leede 3 0-8,
DEVJO 4-SEV 2 2-2 Res.3e klasse B:
TAC'90 2-JAC 2 1-2, Scheveningen 3-
Oegstgeest 3 3-1, Rijnsb. Boys 5-Die Hag
he 3 7-1DORR 2-Lyra 3 2-2, Hoekse Boys
2-'s-Gravenz SV3 1-1.
Res.4e klasse B: BMT 2-Noordwi|k 5 0-1,
DSO 2-SV35 3 1-1, DSVP 5-Nootdorp 2
3-3, Duinoord 3-SEV 3 3-8, DUNO 2-Lisse
6 6-0, Semper Altius 2-Vitesse Delft 4 4-4
Res.5e Klasse A: Oegstgeest 4-Valken'68
0-5, KRV 3-Kagia 3 4-1, Abbenes 2-Kat-
wijk 7 2-2; Lisse 7-Noordwijk 6 1-0; Quick
Boys 8-Ter Leede 4 9-1; LFC 2-Rijnsb-
Boys 7 2-2. Res.5e Klasse B: Quick Boys
9-RCL 4 nb; Alphia 3-Voorschoten'97 4
nb; Valken'68-Koudekerk 2 nb; Sleutels 3-
Katwijk 8 nb; Rijnsb.Boys 8-Ter Leede 5
nb, ARC 5-JAG nb. Res.5e klasse C: ARC
6-Voorschoten'97 5 nb, BSC'68 2-HVZ 1
1-1, Koudekerk 3-Katwijk 9 1-7, Quick
Boys 10-DS0 4 nb, RCL 5-SEV 5 2-5, Ter
Leede 6-SJZ 10-1
Res. 6e Klasse B: Rijnland-Alphia 5 7-2;
ARC 8-Rijnsb.Boys 10 5-1; SVOW 4-LS-
VV'70 3 1-5; Quick Boys 11-RCL 7 3-1;
Woubrugge 4-KRV 5 3-2 Res. 6e Klasse C:
KRV 6-Sleutels 5 2-2; ARC 9-RCL 8 9-6 9-
6; Oegstgeest 5-Haz Boys 4 2-2, Lisse 8-
Katwijk 10 3-4; GWS 2-Leiden 4 3-1;
Rijnsb.Boys 11-Quick Boys 12 2-4 Res.
6e Klasse D: KRV 7-ARC 10 4-1; Leiden 5-
WSB 3-3; Noordwijk 7-Valken'68 5 4-2;
Haz.Boys 5-JAG 2 1-3; Rijnsb.Boys 12-
Quick Boys 13 2-9; Lisse 9-Katwijk 11 0-
9 Res.6e klasse F: Blauw Zwart 3-Rijnsb-
Boys 14 5-5, Katwijk 13-Leiden 7 nb, Ter
Leede 8-Quick Boys 15 2-3, Valken'68 7-
MVKV 3 0-5, Voorschoten'97 7-KRV 9 1-3
Res. 7e Klasse A: RCL 10-Alphia 6 nb,
Sleutels 6-Voorschoten"97 8 nb; Bernard-
us-Leidsche Boys nb; Koudekerk 5-Leiden
8 3-3; TAW 3-Lugdunum 2 afg; Rijnsb-
Boys 15-LSW70 4 10-0. Res. 7e Klasse
B: Katwijk 14-ARC 11 nb; RCL 11-Alphia
7 6-0; Ter Leede 9-0egstgeest 7 3-3, Lei
den 9-Rijnsb.Boys 3-8; Lugdunum 3-
Noordwijk 9 5-1, Voorschoten'97 9-Quick
Boys 16 4-3. Res. 7e Klasse C: Quick Boys
17 - Katwijk 15 5-3; Alphia 8-Rijnsb.Boys
17 0-3; Koudekerk 6-DWO 2 nb; DSO 8-
ARC 12 nb; SJZ 2-0egstgeest 8 2-2, Voor
schoten'97 10-RCL 12 3-2. Res. 7e Klas
se D: TAW 4-Lugdunum 4 nb, Alphia 9-
Leiden 10 1-6; Ter Leede 10-VVSB 2 nb;
Noordwijk 10-Rijnsb.Boys 18 10-1; Oegst
geest 1 O-Katwijk 16 1-1; Voorschoten'97
11-RCL 13 1-3 Res 7e Klasse E: KRV 10-
Katwijk 17 2-0; RCL 9-Kagia 4 11-0,
MVKV 4-Noordwijk 11 nb;Rijnsb.Boys 19-
Valken'68 8 2-5; WSB 3-0egstgeest 11 2-
2; Foreholte 2-Quick Boys 18 3-4.
Res. 8e Klasse A: KRV 11-MVKV 5 4-1,
LSW'70 5-Foreholte 3 2-2; Noordwijk 12-
GWS 3 4-1; Quick Boys 19-Rijnsb Boys 20
6-4; ARC 13-Abbenes 3 2-8; Kagia 5-Kat-
wijk 18 2-4. Res.8e Klasse B: Quick Boys
20-Abbenes 4 4-1; Valken'68 9-Lisse 10
4-2, Katwijk 19-GWS 4 3-7, ARC 14-
Roodenburg 2 0-1, WSB 4-SJC 2 2-5,
MVKV 6-Rijnsb.Boys 21 4-5. Res. 8e Klas
se C: Rijnland 2-Docos 2 2-15, Lugdunum
5-Roodenburg 3 4-5, SJC 3-ARC 15 1-6;
Leiden 11-RCL 16 Leiden teruggetrokken,
Teylingen-Valken'68 10 1-3; Oegstgeest 9-
GWS 5 3-1 Res.8e klasse F: DWO 4-DSO
12 3-1, SEV 11-RCL 15 nb, Voorscho
ten'97 14-Koudekerk 9 8-0, Zoetermeer 4-
SJC4 1-4.
ZONDAG
Res. Hoofdklasse A: UVS 2-Wilhelmus 2 1
1, Slikkerveer 2-Nieuwenhoorn 2 2-0, VUC
2-Hekelingen 2 7-1, VELO 2-Quick 2 1-4,
DHC 2-Westlandia 2 2-2, ADO Den Haag
2-SC Feyenoord 2 3-1.
VUC 2 1-3 UVS 2 1-1
Quick H 2 1-3 Wilhelmus 2 1-1
ADO 2 1-3 Feyenoord 2 1-0
Slik'veer2 1-3 N'wenhoorn2 1-0
DHC 2 1-1 VELO 2 1-0
Westlandia2 1-1 Hekelingen 2 1-0
Res. Ie klasse A: DWO 2-HMSH 2 2-6, Al-
phense Boys 2-DHC 3 1-2, DSO 2-VCS 2
0-1, VIOS 2-Rijswijk 2 6-1, Blauw Zwart 2-
WSB2 1-3
Res. 2e klasse A: VCS 3-Altior 2 2-1,
Lugdunum 2-Voorschoten 2 2-0, RKAW 2-
Quick 3 6-2, Teylingen 2-Foreholte 2 2-2,
Wilhelmus 3-SJZ 2 SNO
Res. 3e klasse A: Alkmania 2-Lugdunum 3
1-2, HBS 2-Alphen 2 9-1, FC Rijnland 2-
Docos 2 1-4, WSB 3-Blauw Zwart 3 3-0,
FC Lisse 2-Alphense Boys 3 5-0, Wilhel
mus 4-DOSR 2 2 1 Res. 3e klasse B.
Quick Steps 2-Naaldwijk 2 uitg., De Post
duiven 2-Verburch 2 1-2, Westlandia 4-FC
Lisse 3 0-0, Quintus 3-GDA 2 1-2, Her-
mes-DVS 2-HBS 3 1-0, VELO 4-Kranen-
burg2 2-4.
Res 4e Klasse A: Meerburg 2-Kickers'69 2
a(g; Stompwiik 2-UDWS 2 1-3; UVS 3-Ber-
nardus 2 2-5; Alphense Boys 4-ROAC79 2
14-1, VCL 2-LFC 2 3-0; Foreholte 3-MMO
2 afg. Res. 4e Klasse B: SJC 3-Docos 3
afg, UDO 2-BI Zwart 4 1-4, ASC 2-Teylin-
gen 3 1-1, ROAC'79 3-Wassenaar 2 nb;
Foreholte 4-Lisse 4 4-0; UVS 4-Meerburg
3 3-4.
Res. 5e Klasse A: DOSR 3-UDO 3 afg; Al
tior 3-Leidsche Boys 2 3-1, Alphense Boys
5-Bernardus3 14-1, Foreholte 5-VCL 3 3-
4, Docos 4-DSO 5 3-2; Voorschoten'97 3-
SJC 4 1-2. Res. 5e klasse B: Alph Boys 6-
SJC 5 2-6, RKAW 3-Riinland 3 2-1, VUC
6-Bernardus 4 2-2, WSB 4-Altior 4 1-0,
Wassenaar 3-Graaf Willem 2 6-2, Zoeter
meer 2-Warmunda 2 0-2.
Res. 6e Klasse A: Teylingen 4-UDO 4 3-3,
Altior 5-MMO 3 4-0; Foreholte 6-Docos 5
2-1; VCL 4-Roodenburg 3 1-5, SJC 6-KRV
afg; Lisse 5-Alkmania 3 2-9. Res. 6e Klas
se B: Kickers'69 3-Leidsche Boys 3 2-3;
LSVV'70-Teylingen 5 2-5; ROAC'79 4-
MMO 4 4-1, Zoetermeer 9-Lugdunum 4
nb; VCL 5-SJC 7 1-3; Altior 6-Alkmania 4
1-2 Res 6e Klasse C: SJZ 3-UVS 5 8-1,
Kickers'69 4-Docos 6 7-2; Alphen 3-SJC 8
3-1; Lugdunum 5-Alphense Boys 7 2-3,
Roodenburg 4-Rijnland 4 afg; Bernardus
5-Meerburg 4 1-1. Res. 6e klasse K: De
Ster 3-SOA 4 2-2, HDV 3-BMT 3 1-3, ODB
4-Westlandia 8 7-3, OSC 4-Postduiven 3
5-1, RAVA 4-RKSVM 7 4-1
Res. 7e Klasse A: SJZ 4-Stompwijk 3 2-1,
Lisse 6-Kickers'69 5 lisse teruggetrokken.
UDO 5-VCL 6 3-1; DOSR 5-WSB 5 niet
gespeeld, Bernardus 6-Docos 7 afg; Al
phen 4-Alphense Boys 8 5-0. Res. 7e Klas
se B: Stompwijk 4-Lugdunum 6 0-4; Docos
8-UDO 6 9-2; SJZ 5-DOSR 6 2-2; VCL 7-
SJC 9 0-6, Leidsche Boys 4-Warmunda 3
0-3; ASC 4-HW 9 4-4. Res. 7e Klasse C
VNA 2-Lisse 7 2-5; Altior 7-Warmunda 4
2-4, Foreholte 7-LFC 3 afg; UDO 7-Sleu-
tels 2-1; Docos 9-ASC 5 6-1; Leidsche
Boys 5-SJC 10 5-2 Res 7e klasse D: Do
cos 10 Voorschoten'97 4 1-9, DOSR 7-
ROAC'79 5 1-3, Leidsche Boys 6-Teylin-
gen 6 4-9. Lisse 8-ASC 6 5-3, UDWS 3-
SJC 11 1-1.
Res. 8e Klasse A: WSB 6-Stompwijk 5 2-
3, Altior 8-Teylingen 7 2-4; Lugdunum 7-
Alphense Boys 9 0-2; UDWS 4-DOSR 8 6-
3, Bernardus 7-Foreholte 8 2-6; SJC 12-
Meerburg 5 afg Res. 8e Klasse B: War-
munda 5-Teylingen 8 nb; KRV 3-DOSR 9
nb; SJC 13-ROAC79 6 nb; Roodenburg 6-
Real Z'meer 2 nb; Bernardus 9-Meerburg 6
nb; UDO 8-UVS 6. 8e klasse C: Docos 11-
UVS 7 3-2, LFC 4-DOSR 10 6-3, Meerburg
7-Zoetermeer 7 5-2, Sleutels 2-Teylingen
9 6-1, Tonegido 8-Roodenburg 54-4 Res.
8e klasse D: Blauw Zwart 7-Roodenburg 7
I-1, Meerburg 8-Foreholte 9 2-1, Stomp
wijk 6-Tonegido 9 7-1, Wassenaar 5-Lisse
9 3-4.
Res. 9e klasse A: Docos 12-Alphen 5 nb,
Altior 9-BI Zwart 8 nb; Lisse 10-VCL 8 nb;
Bernardus 8-Rijnland 6 nb; LFC 5-Alkma-
nia 5 nb Res. 9e klasse B: Alph. Boys 10-
Alphen 6 6-1, Tonegido 12-GOL Sport 2 5-
1, Warmunda 6-Alkmania 6 1-7. Res. 9e
klasse C: Alkmania 7-Wassenaar 6 3-1,
GOL Sport 3-Graaf Willem 8 4-4, HW 8-
Docos 13 4-5. LSW'70 2-Voorschoten'97
5 6-0, MMO 5-Alph Boys 11 1-1,
ROAC'79 7-Stompwijk 8 2-3 Res. 9e klas
se D: Alkmania 8-Voorburg 8 8-2, DOSR
II-Meerburg 9 3-0, GOL Sport 4-UDO 9 4-
4, LFC 6-SJC 14 3-3, Wassenaar 7-Alph.
Boys 12 2-7
JEUGDVOETBAL
TWEEDE DIVISIE B Katwijk-Spijkenisse
2-2, DHC-SWSMC 1-2, RVC-SC Feye
noord 2 0-2, Dordrecht'90-DSO 4-1, Spar
ta Am.-Spartaan'20 2-6, RBC-ADO Den
Haag 2 2-3.
DERDE DIVISIE B: Excelsior M -ARC 2-3,
Lugdunum-Rijnsb. Boys 2-9, SJC-Vitesse
Delft 2-3, Alphense Boys-Noordwijk 4-2,
Soccer Boys-Scheveningen 1-3, FC Lisse-
VCS2-2.
VROUWENVOETBAL
HOOFDKLASSE: Stedoco-Saestum 1-4,
NEC-Zwart Wit'28 0-4, WFC-Wartburgia 2-
2, Ter Leede-KFC'71 1-1, Velocitas-ODC
2-0, Buitenveldert-Puck Deventer 1-1.
EERSTE KLASSE A: Braakhuizen-De Sleu
tels 1-1, Oliveo-Rijsoord 1-1, Herptse
Boys-Unitas 1-1, RKVCL-Capelle 2-2,
ZATERDAG TWEEDE KLASSE: 's Graven-
zande-Coal: Coal opgeheven, Stedoco 2-
Zwart Wit'28 2 1-4, Ter Leede 2-Hoek 5-1,
Tricht-Botlek 7-0, Kloetinge-Vlissingen 2-
1, Terneuz.Boys-Quick Boys 3-7 DERDE
KLASSE: BSC'68-HBSS 3-2, MVV'27-
Zwart Wit 3 2-3, RWH-Zwaluwen 2-1,
WRW 2-Rijnsburgse Boys 3-1, Berkel-
Oegstgeest 6-0.
ZONDAG TWEEDE KLASSE
UVS-Juventas 12-0, GDA-De Sleutels 2 3-
4, DEH-Donk 3-0, RVC'33-KFC'71 2 0-3,
Leonidas-DWO 1-3, Vredenburch-Alkmania
0-2 DERDE KLASSE A: Iduna-Schevenm-
gen 0-0, UDO-Bernardus 3-2, GDA 2-Kic-
kers'69 3-2, Westlandia-Docos 2-0,
RKAW-BEC 3-2, Duno-SJC 2 6-1 DERDE
KLASSE B: WCR-Donk 2 1-1, Hillesluis-
Nieuwkoop 0-15, VEP-Ammerstol 1-1,
Spartaan'20-Gouda 3-3, SJC-Gouderak
afg, Blauw Zwart-Cabauw 4-3
ATLETIEK
1,57.37, 3. Kortekaas
1.58.19, 4. De Groot (Schieda-
5. Ruumpool (Ruurlo) 2.00.2
raan), 6. De Vogel (Amsterdam
7. Schaafsma (Rijnsburgh)
Den Elzen (Noordwijkerhout)
Colijn (Apeldoorn) 2.03.15, 1
Brande (Steenbergen) 2.03.23
Casema circuit na vier wedstrij
lis, 2. Van den Bergh, 3. Korti
wen: 1. Van Dalen (Giessen);
Wensveen (Leiden) 2.17.51,
ten (Pijnacker) 2 23 27; Einds
1Van Dalen, 2. Wensveen.
Lausanne. WK, toestelfinalei
Vloer: 1 Nemov (Rus) 9,625
Karbonenko (Fra) 9,550, 3
(Chn) 9.537. Voltige: 1 Bt
9,700 (beste kwalificatiescore,
de (Fra) 9,700, 3 Gil Su (Nt
Ringen: 1. Chechi (Ita) 9,775,
(Hon) 9,687, 3. Ivankov (WR|
Paardsprong: 1. Fedorsjenko
Kroekov 9.556, 3. lanculesc
Brug: 1. Jinjing 9.775, 2. Xiaop
3. Tsukahara (Jap) 9.562. t
Tanskanen (Fin) 9.700, 2. Cara
3. Beresj (Oek) 9.625 1
Vrouwen. Paardsprong: 1. Aq
9,712, 2 Duan (Chn) 9,606,
(Roe) 9,600. Brug: 1. Sjorkinj
Fei (Chi) 9,800, 3. Wenjing (Cl
Balk: 1. Gogean 9.800, 2. Sjw|
3 Yuanyuan 9.787.Vloer:
9 800, 2. Sjorkina 9.800, 3.
9.775.
Eindhoven. EK. Groep B, mam
land-Finland 3-0, Tsjechië-Fia
Oekraïne - Bulgarije 3-2, Frank
3-0, Nederland-Oekraïne 3-0
Tsjechie 3-2. Stand: 1. Neden
0), 2. Tsjechie 2-2 (5-4), 3. Fi
(4-3), 4 Bulgarije 2-2 (5-5),
2-3 (3-5), 6. Finland 2-0 (0-6)1
Den Bosch. EK mannen. Grccj
Griekenland 3-0, Slowakije-Dul
Rusland-Joegoslavië 3-0, Duij
kenland 3-1, Slowakije-Ruslai
lië-Joegoslavié 0-3. Stand: 1. ij
6 (6-3), 2. Rusland 2-2 (5-3), 3
2-2 (4-4), 4. Joegoslavië 2-2
lië 2-2 (3-3), 6. Griekenland 24
Wil
I Leeuwarden Het Elfstedenparkoers was opnieuw rijklaar. De route langs de elf Friese steden bestond echter niet zoals op 4 januari van dit jaar uit ijs. Op het traject waren zaterdag
241 recreatieve rolschaatsers actief. Zij hoorden 's ochtends in Leeuwarden om zeven uur het startschot. De 200 kilometer lange toertocht telde 45 uitvallers. Jeen van den Berg (69),
(winnaar van de echte Elfstedentocht in 1954) en Willem Poelstra (negende dit jaar) waagden zich ook aan de zware klus. Het tweetal finishte om 18.00 uur in het peloton. Piet Kam-
stra ging als eerste over de eindstreep. Dat was symbolisch, omdat hij de toertocht op de skeeler had georganiseerd. Elfsteden-voorzitter Henk Kroes bemande in Leeuwarden de
laatste stempelpost. foto anf
Tokio. Internationaal gala. Mannen, 100
,FZe,dlncks (Nam) 10'04. 2. Bailey
(Can) 10,18, 3 Montgomery (VSt) 10,20
200 m:l. stevens (Bel) 20,59, 2. Garcia
(Cub) 20,64, 3 Ito (Jap) 20,82. 400 m- 1
Pett.grew (VSit) 44,47, 2 Mills (VStj
45,57, 3. Karube (Jap) 45,57. 1500 m- 1
o^rf:e2,JA!?) 3-41.38. 2. Suleiman (Qatj
c-. '82' 3 Andersen (Den) 3 42,38.
5000 m: 1 Boulami (Mar) 13.39 75 2
lo8,3,' &eni 13 40'2, 3 Kennedy (VStj
u V °?S ,m steeP|e: 1 Wilson Boit
5'?ne£r W 8 19-80' 2 Barmasa. (Ken)
81,9,84;,3- Caros. (Ita) 8.24,97. Kogel: 1.
Goclina (VSt) 2i ,04. Ver: 1 Pedroso (Cub)
8'33, 2. Beckford (Jam) 8,28, 3. Sosoenov
(Kus) 8,07 Hoog: 1. Sotomayor (Cub)
d' Li 2-,-{in~Taek (Kor) 2,29. Polshoog: 1
Boebka (Oek) 5,80, 2. Starkey (VSt) 5 65
Vrouwen, 100 m: 1 Ottey (Jam) 10.83, 2
Jones (VSt) 10,91, 3. Pintoessevitsj (Oek)
11,16 200 m: 1. Miller (VSt) 22 77 2
?2iïl 8 Frazer' (Jam>
23,26. 400 m: 1. Miles-Clark (VSt) 50,16
i-, «chSX? ,Ts|' 51'03. 3 Parns (Jam)
1°0 m horden: 1 Freeman (Aus)
12,66 2. Engquist (Zwe) 12,75, 3. Buk-
ovec (S!v) 12,99. Discus: 1 Sadova (Rus)
63,36 m Ver: 1. Xanthou (Gri) 6 74 m 2
Drechsler (Dui) 6,71, 3. Ajunwa (Nig)
Gateshead. Grand Prix II. Vrouwen 200 m-
,i C?n2^11 (Jam) 23'06' 2- McDonald
(Jam) 23,21, 3 Pendareva (Bulj 23,50
Ver: 1. Babakova (Oek) 1,97 m, 2 lagar
R°e) 1,94. Hinkstap: 1 Matescu (Roe)
14,43 m, 2. Hansen (GBr) 14,16 m, 3
Govorova (Oek) 14,11 m. Mannen 100 m:
L ,romom^nd (VSt) 10-11. 2- Boldon (Tri)
10,12, 3 Gardener (GBr) 10,17 100 mh-
1. RusseH (Jam) 12,94, 2. G.rard (Fra)
13,10. Discus: 1 Alekna (Lit) 64,34 m 2
Wen- (GBr) 63 18 m 400 mh: 1 Harnden
(Zim) 50,01, 2. Muzik (Tsj) 50,11,
Voorschoten, halve marathon: 'l Beekhui-
foQ^ J °9,32- 2' P'eper (HRR)
i i'v an Duyvenvoorde (Leiden At-
etiek) 1.09.55. Vrouwen: 1. Van der Bilt
(Leiden Atletiek) 1.22.28.
Apeldoorn. Eredivisie.
Mannen: 1. AAC Amsterdam 23128 pun
ten, 2. Hellas Utrecht 22193, 3 AV '34
9Roo2°rcn u2064.9' 4' PSV Eindhoven
20288, 5 Haag Atletiek 18 717. 6. Sprint
Breda 18.422. Voornaamste uitslagen:
100 m: 1. Van Balkom (Hellas) 10,48 2
InbcUü8i^ag) ,10'58- 3 Snoek hellas)
10,64 200 m: 1. Van Balkom 21,19 400
m: 1 Hagen (Hellas) 47,71 5000 m: 1
Baket (Hellas) 14.00,44. 3000 m steeple
chase: 1 Laros (Sprint) 8.32,75. 110 m
horden: 1 Korving (AAC) 13,74 4x100 m-
1. Hellas 40,35, 2. AAC 40,65, 3. PSV
4J-65 4*400 m: 1. Hellas 3.14,21, 2
0 S 3;,15'A°^: L Manuel (AAC) 7,38,
2. Kruller (AAC) 7,37. Hinkstap: 1 Lynch
1 /i cl 1u'78'. 2i Tamm,nga (Haag Atletiek)
14,54. Kogel: 1 Pickering (AAC) 19,03.
Kogelslingeren: 1. Van den Dool (AV '34)
io'oq7 VTwf,?; C,k0 '66 Arnhefn
34 18 316- 3 AAC
17.838, 4. PAC Rotterdam 15.974, 5. PH
15,161, 6. DEM 15.101. Voornaamste
uitslagen: 400 m: 1. Vriesde (Ciko) 52,23
2, Goossens (AV '34) 52,63. 800 m- l'
Vriesde 2 00,38. 3000 m: 1 Van Onna
(PAC) 9.26.72 Kogel: 1 De Brum (c"ko)
17,58. Discus: 1 De Bruin 60,90, 2
Goormachtigh 55,76.
Den Haag. Eerste divisie.
Mannen: 1. Ciko '66 Arnhem 39124 5 2
PEC 1910 Zwolle 38495, 3. KAV Holland
Haarlem 38083. Ciko promoveert naar ere
divisie. PEC, KAV en AVN naar
promotie/degradatiefinale Individueel:
100 m: 2. Kempen (KAV Holland) 11.21
i *o Chase; 1 S doemen
8 48,33 4°0 m horden: 1. Kleine Koer-
«SP» W 53A62 Ver: 1 Van ^r Worp
c Polshoog: 1 Dost (TION)
5.00. Speer: 1. Van Lieshout (Ciko) 72.08
Vrouwen: 1. Haag Atletiek 33991,5, 2.
Unitas 30353, 3. GAC Hilversum 30339
Haag Atletiek promoveert naar eredivisie
Unitas. GAC en PSV naar
promotie/degradatiefinale. Individueel-
800 m: 1. Jongmans 2.10,62. 1500 m-
1. Hofmans (Sprint) 4.33,30, 2. Van der
O Ï1M.35,;93 T000™ 1 flanen IHa"8'
1 van do,p «mi 5.72
+2,8 m/s) Hinkstap: 1 Van Dorp 11,13.
Barendrecht. Degradatiefinale eerste divi-
.9AC 18-301- 2 Spartaan
woo/'C U !ci7404, 4 Startbaan
17224, 5. Hera 15536, 6. Thor 0, Indivi
dueel (allen De Spartaan): 100 m Van
c!f£rSo'Ik H'68' 400 m °en Harder
52,27; 800 m Waaning 1.59,34, 3000 m
steeple chase: Bakker 9.45,39; 110 m
horden: Kops 15,70; ver; Verhaar 6,23-
hss Feijt 12,70; polshoog; Verhaar 3,7o'
discus. N.van Noord 43,88; kogel: 3. Bee-
len 12,44, Van Noort 12,23; kogelslinge-
ren. 1. Van Noort 59,00.
Lisse. gebiedsfinale West II.
Mannen: 1. SAV 12375. 2 Spartaan
12295, 3. Altis 11558, 4 AV '23 11349
Individueel (allen De Spartaan): 100 m'
cnncdoer Kora3n 13'43; 400 m: Van Drieken
60,53; 800 m: Van Grieken 2.15,79
3000 m.- Kapteijn 11.05,55; 100 m hor
den. Been 16,12, hinkstap Been 10 41
speer.- Oostermeijer 34,74.
Male Svatenovice (Tsj). WK berglopen.
Mannen: 1. De Gasperi (Ita) 12 3 km in
,5c4 (l,a) 54 25- 3 Breuil
(Fra) 54,29, 75. Korevaar 1.02.34, 77
Thimister 1.02.43. 85. Vinken 1 03.36.
Vrouwen: 1. Guillot (Fra) 8,2 km in 40 27
2. Bukvajova (Slw) 40.43, 3. Moon (NZej
De Goede 50.55, 56. Van de Veerdonk
52.33.
Voorschoten. Vlietloop.
halve marathon: 1 Beekhuizen (HRR)
1.09 32, 2. Pieper (HRR) 1 09.33, 3. Van
Duyvenvoorde (Leiden Atletiek) 1.09.55,
4. El Aiche (AAC) 1.13 11, 5. Camphens
(Olympus '70) 1.14 02, 6 Verbeek (LPK)
1.17.59. Vrouwen: 1. Van der Bilt (Leiden
Atletiek) 1.22.28, 2. Koenis (Vet Ned)
1 29.18; 10 km: 1 Pragt (Leiden Atletiek)
33.15, 2 Barnhoorn (Leiden Atletiek)
33.45, 3. Dekkers 34.48; Vrouwen: 1.
Kleijweg (Leiden ATletiek) 38.33, 2. Van
der Plas (Leiden Atletiek) 40.00, 3. Voorn
43.10.
HANDBAL
Shanghai (Chn). Vrouwen, internationaal
toernooi. Nederland-Shanghai 31-26 (16-
15) Topscoorsters Nederland: Feijen 8,
Vaassen 7, Assink 6
REGIONALE TWEEDE KLASSE
Mannen: Velo-Hercules 26-29, Saturnus-
Ancora 29-14, HSC-DES 20-21
Vrouwen: Oase-Achilles 16-22, Ventura-
Wings 10-7, Oase-HVL 12-15, Sat.'72-
DES 9-5
HANDBOOGSPORT
Vrouwen KI 500 m: 1 Bulk 2.00,33, 2.
Van Hattum 2.18,55, 3. Van Hintum
2.19.80. KI 1000 m: 1. Bulk 4.16,35, 2.
Van Hattum 4.47,18, 3. Van Hintum
4 48,16.
K2 500 m: 1. Bergers/Van Hintum
2.06,75, 2. SteenbergA/an Hattum
2.07.81, 3. Stormink/Höweler2.19,64.
KORFBAL
Monza. Grote Prijs van Italië, tellend voor
het WK formule I. 1 Coulthard (GBr)
McLaren-Mercedes 53 ronden (305,785
km/u) in 1.17 4,609 (gemiddelde snelheid
238,036 km/u), 2. Alesi (Fra) Benetton-
Renault 1,937, 3. Frentzen (Dui) Williams-
Renault 4,343, 4. Fisichella (Ita) Jordan-
Peugeot 5,871, 5. Villeneuve (Can) Wil-
lams-Renault 6,416, 6. Michael Schuma
cher (Dui) Ferrari 11,4817. Berger (Oos)
Benetton-Renault 12,471, 8. Irvine (GBr)
17,639, 9. Hakkinen (Fin) McLaren-Mer
cedes 49,373, 10. Trulli (Ita) Prost-Mugen
Honda 1.02,706, 11. Nakano (Jap) Prost-
Mugen Honda 1.03,327, 12 Morbidelli
(Ita) Sauber-Petronas op een ronde, 13
Barrichello (Bra) Stewart-Ford op een ron
de, 14. Marques (Bra) Minardi op drie ron
den Stand WK coureurs, na dertien races:
1, Michael Schumacher 67 punten, 2 Vil
leneuve 57, 3. Alesi 28, 4. Frentzen 27, 5.
Coulthard 24, 6. Berger 21, 7 Irvine 18,
8. Fisichella 17, 9. Panis 15, 10 Herbert,
Hakkinen 14. Stand WK constructeurs: 1.
Ferrari 85, 2. Williams-Renault 84, 3. Be
netton-Renault 53.
Moskou. Rally Parijs-Moskou. Dertiende
etappe, Cheboksary-Moskou. Auto's: 1
Lartigue/Périn (Fra/Citroën) 157 km in
1.52.41, 2. Wambergue/Picard (Fra/Ci-
troèn) op 2.00, 3. Vatanen/Gallagher
(Fin/GBr/Citroën) 4.00 Eindstand: 1 Vata
nen/Gallagher 51.41.47, 2. Lartigue/Périn
op 1.04.37, 3. Wambergue/Picard
4.23.28. Motoren: 1 Mayer (Dui/KTM)
157 km in 2.06.43. 2. Magnaldi
(Fra/KTM) op 2.19, 3. Meoni (Ita/KTM)
3 00.Eindstand: 1. Magnaldi 58.31.07, 2.
Meoni op 28.34, 3. Arcarons 39 29.
Nishi Sendai. Japanse Formule 3. Zevende
race: 1. Coronel (Ned) 24 ronden in
46 37,090, 2 Martino (Arg) 46.41,379,
3. Shimizu (Jap) 47.03,001 Stand: 1.
Coronel 51, 2. Tsuchiya (Jap) en Tachi-
kawa (Jap) 28
Amsterdam. NK Rallysprint. 1 De Jong-
/Van der Busken 2661 punten, 2. Verbaas-
Bos 27775, 3. Van Hoof/Verbeek 2819.
BADMINTON
AUTOSPORT Schijndel. NK outdoor. Olympische klas
sen. Mannen: 1. Janssen (Eijsden), 2. Van
Sleeuwen (Santpoort), 3. Vogels (Erp).
Vrouwen: 1 Van Berkel-Verstegen (Boe
kei), 2. Paap (Santpoort), 3. Straatsma
(Goirle).
Sofia. Open Bulgaarse. Mannen, finale:
Poekhov (Bul)-Van Soerland (Ned) 8-11 9-
0 9-5 7-9 9-7.
Calgary. Invitatietoernooi. Mannen Enkel
spel, halve finales: Van Dijk (Ned)-Han
(VSt) 15-8 13-15 15-11. Finale: Van Dijk-
Sydie(Can) 15-5 15-1 Dubbelspel, finale
Sydie/Yung (Can)-Beres/Moody (Can) 18-
17 15-6. Vrouwen Enkelspel, halve finales:
Morgan (Wal)-Hoogland (Ned) 11-12 11-7
11-1, Julien (Can)-Glebbeek (Ned) 11-3
11-0. Dubbelspel, halve finales: Cole-
/Wright (Eng)-Glebbeek/Morgan walk over
door ziekte Glebbeek, Van den Heuvel-
/Hoogland (Ned)-Watt/Middlemiss (Scho)
15-7 15-2. Finale: Van den Heuvel/Hoog-
land-Wright/Cole 15-12 15-3 Gemengd-
dubbel, halve finale: Wright/Robertson
(Eng)-Van den Heuvel/Keek (Ned/Dui) 15-
8 15-10 Finale: Julien/Sydie (Can)-
Wright/Robertson 15-9 11-15 15-10.
Hamburg. Internationaal toernooi. Vrouwen
Enkelspel, eerste ronde: Nielsen (Dui)-
Beenhakker (Ned) 11-1 11-1. Mannen
Dubbelspel, eerste ronde: Van Daim/Lens
(Ned)-Hopp/Schneider (Dui) 15-7 15-12.
Tweede ronde: Van Dalm/Lens-
Zeysing/Zeysing (Dui) 15-2 15-8. Om der
de plaats: Van Dalm/Lens-Helber/Siege-
mund (Dui) 15-13 11-15 15-12.
Kuala Lumpur. Internationaal toernooi.
Vrouwen. Finale: Yao Yan (Chn)-Yu Hua
(Chn) 2-11 11-9 11-5. Mannen. Finale:
Sun Jun (Chn) - Hendrawan (Ind) 18-14 8-
15 15-9.
JUDO
Bonn. Internationale Duitse kampioen
schappen. Mannen tot 60 kg: 1. Douma
(Fra). 2. Dunkley (GBr), 3. Aka (Fra) en
Boezio (Dui). tot 65 kg: 1. Almeida (Por),
2. Benboudaoud (Fra), 3. Konz (Dui) en
Hampel (Dui) tot 71 kg: 1. Bentens (Por),
2.Seislitz (Dui), 3. Burbridge (GBr) en
Vensek (Tsj) tot 78 kg: 1. Steringa (Ned),
2. Radstadt (Dui), 3. Aschwanden (Zwi) en
Graham (GBr). tot 86 kg: 1. Huizinga
(Ned), 2. Carabetta (Fra), 3. Helbig (Dui)
en Birch (GBr) tot 95 kg: 1. Nebhuth
(Dui), 2. Zeevi (Isr), 3. Garschner (Dui) en
Jakl (Tsj). boven 95 kg: 1. Van der Geest
(Ned), 2. Koser (Dui), 3. Dreyfus (Fra) en
Ebbers(Ned).
Vrouwen tot 48 kg: 1. Gradante (Dui), 2.
Dammann (Dui), 3. Mattijas (Dui) en Kura-
th (Zwi). tot 52 kg: 1. Rendle (GBr), 2.
Singleton (GBr), 3. Schmutz (Zwi) en Tig-
nola (Fra), tot 56 kg: 1. Allen GBr), 2. Rin-
nerhalter (Oos), 3. Münzinger (Dui) en
Flagothier (Bel), tot 61 kg: 1 Vernerova
(Tsj), 2. Walta (Dui), 3. Van Stokkum (Ned)
en Wurm (Dui). tot 66 kg: 1 Bosch (Ned),
2. Von Rekowski (Dui), 3. Angelberger
(Oos) en Howey (GBr). tot 72 kg: 1. Bruns
(Dui), 2. Cowen (GBr), 3. Tisserand (Fra)
en Gerdes (Dui). boven 72 kg: 1 Cicot
(Fra), 2. Bryant (GBr), 3. Kóppen (Dui) en
Rogers (GBr).
HOCKEY
MANNEN
HOOFDKLASSE: Kampong - Klein Zwitser
land 1-1, HDM - SCHC 5-3, HGC - Pinoké
4-1, Amsterdam - Den Bosch 3-1, Tilburg-
Bloemendaal 3-3, Oranje Zwart - Hurley 1-
2.
Amsterdam 2-4 KI. Zwits. 2-2
HDM 2-3 SCHC 2-2
Bloemendaal 2-3 Tilburg 2-1
Kampong 2-3 Den Bosch 2-1
Hurley 2-3 Oranje Zwart 2-0
OVERGANGSKLASSE D: Achilles-Vada'25
12-17, Sporting Trigon-Vlaardingen 19-
15, Atalante-Koog Zaandijk 10-19, Deto-
LUTO 20-17
EERSTE KLASSE F: ADO-Animo 20-20,
Bolnes-Excelsior 16-16, Nieuwerkerk-Per-
nix 21-15, TOP-IJsselvogels 25-11
EERSTE KLASSE G: Kinderdijk-Vrienden-
schaar(H) 12-12, ONDO(G)-KOAG 15-18,
Rust Roest-Vitesse 11-16, Tempo-Snel
13-14
TWEEDE KLASSE E: Crescendo-Victoria
14-11, OKV-DKC 16-15, Roda-Archipel
12-14, Sporting West-De Danaïden 11-10
TWEEDE KLASSE F: Altius-Oranje Nassau
(A) 17-21, Fiks-DKV(IJ) 14-11, 0VV0-VE0
6-7, SD0(K)-RWA 13-13
DERDE KLASSE I: D0S(W)-RKC 7-15,
Olympiek-KZ Leiden 12-12, Ten Donck-
Actief 15-15, Harga-GKV(H) 11-11
DERDE KLASSE L: ESDO-ZKC'31 10-13,
Madjoe-DTS 16-16, Fluks-Vlug&Vaardig
11-7, DSO(A)-Rapid 19-10
DERDE KLASSE N: DSO(K)-Korbis 4-14,
SEV-Merwede 6-21, Velocitas-Voltreffers
11-23, TOGO-De Dijkvogels9-15
RES. OVERGANGSKLASSE A: Dalto 3-
KOAG 2 14-12, De Meervogels 2-KVS 2
16-20, ODO(M) 2-Swift(M) 2 13-17, TOP
2-0ran|e Wit 2 17-19; D: KVS 3-Fortuna 3
22-13, Sporting Trigon 2-Vlaardingen 2
11-13, BEP 2-Deetos 3 12-7, Blauw Wit
3-AW/DTV2 15-15
RES. EERSTE KLASSE E: Achilles 3-IJs-
selvogels 2 11-10, Avanti 2-Tweemaal Zes
2 10-16, KIOS(N) 2-VEO 2 16-16, PKC 5-
Pernix 2 4-9
RES. TWEEDE KLASSE G: Antilopen 2-No-
va 2 13-11, De Meervogels 3-TOP 3 15-
16, OVVO 2-De Meeuwen 3 15-17, Pernix
3-Atlantis2 18-10; J: Rohda 4-Excelsior 2
20-14, Velocitas 2-Swift(A) 3 16-8, Koog
Zaandijk 4-DKC 2 13-15, Waterland 2-Vic-
toria 2 11-12; M: Refleks 3-Sporting Tri
gon 3 7-14, Nieuwerkerk 2-PSV 2 17-7,
De Regenboog 2-Phoenix 3 11-9, Blauw
Wit'51 2-WION 3 11-11; N: KVS4-GKV(G)
2 15-16, Tjoba 2-Oranje Wit 3 11-12,
Ventura Sport-Animo 2 9-13, Tempo 2-
Olympia 2 13-14
JUNIOREN C: Kinderdijk-De Kapellen 16-
7, Koog Zaandijk-Dalto 14-17, PSV-AI-
batros 12-24, Tempo-Pernix 12-8
MOTORSPORT
HGC
2-2 Pinoké
2-0
El Paso (VSt). WBC-titelgevecht. Super-
lichtgewicht: Morales (Mex) wint op k.o.
van wereldkampioen Zaragoza (Mex).
EERSTE KLASSE A: Asvion - Zwart Wit 4-
2, Kieviten - Hudito 0-3, Forescate - Ring
Pass 4-4, Alecto - Dopie 3-1, Leiden - We
re Di 4-8, Cartouche - Push 4-3.
EERSTE KLASSE B: Bennebroek - Rood
Wit 2-4, HBS - Roomburg 1-2, Gooische -
Alliance 5-2, Leusden - Hilversum 2-6,
Amstelveen - Spandersbosch 2-0, Overbos
-Qui Vive 1-2.
TWEEDE KLASSE B: Kraaien - Haaskamp
4-1, Myra - Noordwijk 5-0, Reigers - Straw
berries 0-5, Soest - Leidse Studenten 1-3,
Nieuwegein - Alphen 3-3, Vianen - Huizen
0-9.
VROUWEN
OVERGANGSKLASSE: EMHC - Klem Zwit
serland 1-4, MEP - HIC 3-2, Schaerweijde
- Alecto 3-2, SCHC - Nijmegen 0-1, Up
ward-GCHC 1-1, EHV-Push 2-2.
EERSTE KLASSE A: Craeyenhout - Kievi
ten 3-1, Tempo - Breda 4-2, Forescate -
Tilburg 3-3, Zwart Wit - Souburgh 2-0,
Ring Pass - Forward 2-1, Hudito - Voorne
1-3.
EERSTE KLASSE B: Bennebroek - Maars-
sen 4-1, Rood Wit - Overbos 1-2, Span
dersbosch - Amstelveen 0-1, Soest - Leus
den 3-0, Leiden - Qui Vive 2-2, Shinty - Al
liance 0-3.
BOKSEN TWEEDE KLASSE A: Zoetermeer - HBS 4-
0. Myra - Cartouche 2-1, Strawberries -
Alkmaar 1-0, Groen Geel - Reigers 2-1,
Roomburg - AMVJ 7-0.
Tolbert. Open NK wegrace. 125 cc: 1.
Bleys (Bel) Honda 25, 2. Koopman (Heino)
Ega 20, 3. Filart (Manderveen) Honda 16.
250 cc: 1. Rike (Zaltbommel) Honda 30,
2. Pieper (Putten) Honda 27, 3. Ten Napel
(Beilen) Honda 25
St.lsidorushoeve. NK zijspancross (KNMV).
Eerste manche: 1. Daniël Willemsen/Mar-
cel Willemsen (Lochem) BSU-Zabel, 2.
Sergis/Rasmanis (Let) KTM-EML, 3. Jacky
Janssen/Wiljam Janssen (Wijchen) EML-
KTM Tweede manche: 1. Sergis, 2. Wen
ninger, 3. Steegmans. Eindstand NK na 12
manches: 1. Janssen 278 punten, 2. Wil-
lemsen 239, 3. Steegmans 233.
Gaildorf (Dui). GP Duitsland motorcross,
250 cc. Eerste manche: 1. Everts (Bel)
Honda, 2. Beirer (Dui) Honda, 3. Vohland
(VSt) Yamaha, 13. Tragter (Ned) Honda.
Tweede manche: 1 Beirer, 2. Everts, 3.
Bervoets.Eindstand WK: 1 Everts 528, 2.
Bervoets 377, 3. Beirer 349, 13. Tragter
117, 16. Giesbers 185.
Vallelunga (Ita). Supersport 600, achtste
van elf races: 1 Casoli (Ita) Ducati
44 47,331, 2. Guaresschi (Ita) Yamaha
4,6, 3. Briguet (Zwi) Suzuki 5,1, 4. Zee-
lenberg (Ned) Yamaha 5,5, 19. De Vries
Yamaha 1.35,0. Stand: 1. Casoli 110, 2.
Chambon (Fra) 90, 3. Briguet 87, 6. Zee-
Ienberg71, 15. De Vries 25.
PAARDENSPORT
Krekboy F. Toto: winnend 5,50 plaats 2,30
1,90 1,90 koppel 68,00, trio 338,70. Ne
gende koers, 2100 m: 1. Armbro Neely
(Grift) 2.40,7-1.16,5, 2. It's Beuckens-
wyk, 3. Rubit. Toto: winnend 1,90 plaats
1,30 2,20 9,00 koppel 2,50 trio 57,00.
Tiende koers, 2100 m: 1. Kaïlee Future
(Wals) 2.47,7 - 1.19,9, 2 Kilimanjaro, 3.
if I do. Toto: winnend 4,50 plaats 1,40
1,50 2,00 koppel 2,50 trio 78,80. Elfde
koers, 1609 m: 1. Herbie W (Schoonho
ven) 1.59,9-1.14,5, 2. Construction, 3.
Sword Frazer. Toto: winnend 2,10- plaats
1,00 1,10 1,40 koppel 5,60 trio 18,90.
Omzet totalisator: 169.335 gulden.
Groningen. Koersen.
Eerste koers, 2240 m: 1. Krundy Rejoice
(Op de Hoek) 2.55,6-1.18,8, 2. Jose van 't
Hof, 3. Lars Pluto. Toto: winnend 20,90
plaats 2,20 1,60 1,30 koppel 37,40 trio
249,20. Tweede koers, 1700 m: 1. Looks
like Duke (Kamminga) 2.18,3-1.21,4, 2.
Luxurious Meadow, 3. Katmai Norton. To
to: winnend 4,20 plaats 1,40 1,30 1,20
koppel 7,90 trio 48,20 dubbel winnend
347,60 Derde koers,2240 m: 1. Kalli-
mero DF (Hauber) 2 57,9-1.19,4, 2. Kris
Buitenzorg, 3. Khali de Rose. Toto: win
nend 2,90 plaats 2,10 3,80 4,60 koppel
30,00 trio 289,10. Vierde koers, 2240 m:
1. King Delmonte (V.d.Heuvel) 2.55,6-
1.16,6, 2. Koert Buitenzorg, 3. Godfried.
Toto: winnend 1,60 plaats 1,20 2,20 3,00
koppel 12,20 trio 216,40. Vijfde koers,
2240 m: 1. Napoleon Bell (Wals) 2.57,2-
1.19,1, 2. Anna Sobel, 3. I'm Maggie. To
to: winnend 3,80 plaats 1,20 1,10 1,40
koppel 6,00 trio 89,30. Zesde koers, 1700
m: 1. Flamous Flash (Veldman) 2.11,7-
1.17,5, 2. Hitty Compaen, 3. Demittess.
Toto: winnend 1,50 plaats 1,60 1,60 1,60
koppel 24,40 trio 352,10. Zevende koers,
1700 m: 1. Mega Prise (Huel) 2.14,3-
1 19,0, 2. Mirko Walsh, 3. Mitcjel Bald
win. Niet gestart: Mantgumer Mintje. Toto:
winnend 4,40 plaats 2,40 8,50 2,50 kop
pel 64,90 trio 703,40. Achtste koers,
1700 m: 1 Jamaica (Van Eijkelenborg)
2.16,3-1.20,2, 2. Kannuwell, 3. Justy, 4.
Loret van 't Hof. Toto: winnend 6,70 plaats
4,20 3,90 3,90 koppel 25,90 kwartet
124 626,00. Negende koers, 1700 m: 1.
John's Butcher (V d.Togt) 2.12,4-1.17,9,
2. Janice Jet Boko, 3. Kelly Viola. Toto:
winnend 14,80 plaats 3,80 2,00 2,60
koppel 30,60 trio 940,30 Tiende koers,
1700 m: 1. My Lady A (V.d. Heuvel)
2.15,0-1.19,4, 2. Miami Star, 3 Midified
B Toto: winnend 4,20 plaats 2,00 1,50
3,10 koppel 8,60 trio 196,90. Omzet tota
lisator: 171.595 gulden.
Donaueschingen. CSI. Grote Prijs, na bar
rage: 1 Helena Weinberg (Dui) Ferdinand
0 strafpunten, 49,38 seconden, 2 Miran
da de Neto (Bra) Caroffna 0-50,21, 3.
Nelson Pessoa (Bra) Baloubet du Rouet 0-
50,53. Kwalificatie Grote Prijs: 1. Miranda
de Neto/Caroffna 0-65,25, 2 Simon (Oos)
Apricot D 0-67,12, 3. Van der Schans
(Ned) Goldenbridge 0-67,52, 14. Rayma-
kers/Jewel's Classic Touch 0-79,63. Jacht-
springen: 1. Bauer (Oos) Remus Con
64,95 seconden, 2. Gundel (Dui) Furiosa
68,47, 3 Van der Schans/Mon Ami 69,31.
Kleine finale, na barrage: 1. Mota Ribas
(Bra) Mumu 0-28,21, 2. Raymakers (Ned)
Jewel's Ruby 0-28,93, 3. Carsten-Otto Na
gel (Dui) Wienerwirbel 0-29,09. Dressuur,
Grand Prix Special: 1. Werth (Dui) Amaret-
to 1551 punten, 2. Merveldt-Steffens (Ier)
Rousseau 1544, 3. Kemmer (Dui) Borsali-
no 1532
Biarrit. CSI. Springconcours, met barrage:
1 Houtzager (Ned) Little Elk 0-74,36, 2.
Cheney (Ier) Diamond Exchange 0-75,12,
3. Chenu (Fra) Haeken Flatiere 0-75,62.
Jachtspringen: 1. Prudent (Fra) Starski
73,10, 2. Chesney/laudatus 73,74, 3. De
Balanda (Fra) Aurore de Mai 75,15, 13.
Huis in 't Veld/Diamant 83,58.
Deurne. NK vierspannen. Eindstand: 1
Chardon 60 punten, 2. Monhemius 57, 3.
De Ruyter 56, 4. Verhoeven 54, De Ronde
Susanu, Olteanu, Cazac, Gafenzu, Co-
chela, Tanase, Ignat, stv Georgescu)
6.02,40, 2. Canada 6.07,18, 3. Groot-
Brittannië 6 10,00. In B-finale: 8. Neder
land (Hoen, Swarte, Kok, Devilee, Hoks,
Eijgelaar, Wiegertjes, Appeldoorn, stv
Quick) 6.30,74.
Mannen Lichtgewicht: Skiff: 1. Nielsen
(Den) 6.57,16, 2. Baennmger (Zwi)
6.59,62, 3. Kacovsky (Tsj) 7.00,92, 6.
Aardewijn (Ned) 7.11,16 Twee-zonder: 1.
Binder/Schmidt (Zwi) 6.32,81, 2. Maxwel
l/O'Connor (Ier) 6.33,51, 3. Kollat-Jensen-
/Nielsen (Den) 6.34,11. Dubbeltwee: 1.
Kucharski/Sycz (Pol) 6.14,57, 2. Pettinari-
/Crispi (Ita) 6.15,98, 3. Euler/Ruhling
(Dui) 6.18,38. Vier-zonder: 1. Denemar
ken (Ebert, Poulsen, Ebbesen, Feddersen)
5.54,35, 2. Frankrijk 5.54,91, 3. Duits
land 5.57,87.Dubbelvier: 1 Italië
(Sancassani, Gugliemi, Basalini, Pittino)
5.50,68, 2. Duitsland 5.52,90, 3. Ierland
5.55.04.Acht: 1. Australië (Weight, Ri
chards, Isherwood, Berney, Balmforth,
Burgess, Mitchell, Wiseman, stm Hayman)
5.40,00, 2. Groot-Brittannië 5.40,03, 3.
Canada 5.40,91. In B-finale: 8. Nederland
(Al, Van Eupen, Van Graafeiland, Spaans,
Van 't Riet, Jansen, Weyschede, Schuur-
mans, stm. De Heer) 5.49,64. Open klas
se: Skiff: 1. Koven (VSt) 6.44,86, 2.
Willms (Dui) 6 47,49, 3. Searle (GBr)
6.47,57. In B-finale: 11. Vervoorn (Ned)
7.13.05. Twee-zonder: 1 Andrieux/Rol-
land (Fra) 6.27,69, 2.
Trombetta/Carboncini (Ita) 6.31,51, 3.
Holland/Murphy (VSt) 632,10. Dub
beltwee: 1. Volkert/Hajek (Dui) 6.13,35, 2.
Undseth/Storseth (Noo) 6.14,98, 3. Mar
cus en Duncan Free (Aus) 6.16,05. Twee
met-stuurman: 1 Verenigde Staten (Fen
tress, Irving, stm Anderson) 6.56,30, 2.
Australië 6.56,36, 3. Griekenland
6.57,62. Vier-zonder: 1. Groot-Brittannië
(Cracknell, Redgrave, Foster, Pinsent)
5.52,40, 2. Frankrijk 5.56,34, 3. Roeme
nië 5.57,10.Vier-met-stuurman: 1 Frank
rijk (Laurent Beghin, Antoine Beghin, Ro
che, Maliszewski) 6.04,17, 2. Italië
6 05,98, 3. Groot- Brittannië 6.09,80.
Dubbelvier: 1. Italië (Calabrese, Galtaros-
sa, Abbagnale, Corona) 5.42,50, 2. Duits
land 5.45,88, 3. Oekraïne 5.46,11. In B-
finale: 7. Nederland (Simon, Fonteyn, Eg-
genkamp, Bartman) 6.06,70. Acht: 1. Ver
enigde Staten (Miller, Cummins, Richter,
Kaehler, Wherley, Henry, Bea, Ahrens, stm
Cipollone) 5.27,20, 2. Roemenië 5.27,76,
3. Australië 5.28,14. In B-finale: 7. Ne
derland (Cirkel, Diepenbroek, Kind, Van
Gooi, Ypenburg, Van Leeuwen, Van Iwaar-
den, Van der Noort, stm Van Oijen)
5.46,87.
RUGBY
EREKLASSE: Amsterdam - Bassets 29-0,
Amstelveen - DIOK 16-34, Castricum -
Rotterdam 37-0, Den Haag - Ascrum 53-
12, Hilversum - Eemland 16-24, Roosen
daal - Oisterwijk 15-16.
Den Haag 1-2 Roosendaal 1-0
Castricum 1-2 Hilversum 1-0
Amsterdam 1-2 Amstelveen 1-0
DIOK 1-2 Bassets 1-0
Eemland 1-2 Rotterdam 1-0
Oisterwijk 1-2 Ascrum 1-0
Zoetermeer. NK individueel. 1 Gosschalk
(Den Haag) 581 punten. 2. Jansma (Mal
den) 575, 3. Jansen (Groningen) 570.
GOLF
Crans-sur-Sierre. Europese Masters. Eind
stand: 1. Rocca (Ita) 266 slagen (72 64
68 62), 2. Karlsson (Zwe) 267 (68"66 69
64), Henderson (GBr) 267 (62 66 73 66),
4 Sjöland (Zwe). Lonard (Aus) 268, 6.
Zhang (Chi), Rafferty (GBr), Clarke (GBr),
Faldo (GBr) 269, 10. Hoch (VSt), Mont-
gomerie (GBr) 271.
Moskou. Challenge Tour, eindstand: 1. Re-
ale (Ita) 280 na playoff, 2. Thül (Dui) 280,
3. Murphy (Ier) 281, 4. Kjeldsen (Den)
281, 14. Derksen 286.
Delden. 61ste Twente Cup, Nederlandse
Professional Tour. Eindstand: 1 Sadding-
ton 138 slagen (-6), 2 Schulte 141, 3.
Wechgelaer 145, 4 Morley, Wedema, Gee,
KANO
Amsterdam. NK Kortebaan en NK K4 Lan-
gebaan. Mannen KI 500 m: 1 Sits
1.42,16, 2 De Rooy 1.45,21, 3 Snabel
1.46,68. K2 500 m: 1. Snabel/V.d. Pol
1.38,44, 2.Janssen/Benschop 1.39,51, 3.
RegtienA/isser 1.41,68. K2 1000 m: 1 Te
Linde/De Nijs 3.25,33, 2. Snabel/Van der
Pol 3.29,03, 3. Kossen/De Rooy 3.29,21.
K4 500 m: 1 Molman/Snabel/Benschop-
/Janssen 1.29,53, 2. Kossen/Pflug/De
RooyA/d Pol 1 30,50, 3. Okkerse/Van
Laarhoven/Melis/Rensing 1.35,03 K4
1000 m: 1. Kossen/De Rooy/Pflug/Snabel
3 17,30, 2 Okkerse/Van Laarhoven/Melis-
/Rensing 3.21,18, 3. Landzaat/Janse/De
Boer/Kroon 3.21,35. K4 5000 m: 1. Kos-
sen/V.d Pol/De Rooy/PIflug 18.45,68, 2.
Benschop/Janssen/Leswm/Rensing
18.57.88, 3. V.d.Endt/De Goede/De Goe-
de/Snabel 19.25,21. Cl 1000 m: 1. Lan-
geveld 4.49,79, 2. Uittenbogaard
5.00,45, 3. Van der Hout 5.28,50.
Wolvega. Koersen.
Eerste koers, 2100 m: 1. Lely Star (Oort-
huijsen) 2.48,8-1.20,4, 2. Lector Frisiana,
3. Leading Lady. Toto: winnend 2,90
plaats 1,70 2,40 2,30 koppel 12,60 trio
112,90. Tweede koers, 1609 m: 1. Lana
Alki (Pool) 2.06,0-1.18,3, 2. Izmir Dra-
fon, 3. Luciano. Toto: winnend 6,10 plaats
.40 2,70 1,20 koppel 50,10 trio
500,330 dubbel winnend 38,60. Derde
koers, 2100 m: 1. Koss van Zuilen (Post)
2.44,0-1 18,1, 2. Kwiksilver Medo, 3. Sa-
vason Toto: winnend 15,30 plaats 3,70
3,20 2,00 koppel 24,30 trio 973,30. Vier
de koers, 2100 m: 1. Kabai M (Dooper)
2.43,2-1.17,7, 2. Kol Hazie, 3. Kandano-
ra, 4. Level Swagerman. Niet gestart: Koert
Wielinga Toto: winnend 4,90 plaats 2,00
3,30 4,50 koppel 19,10 kwartet
12.712,00 Vijfde koers, 2100 m: 1. Top
the Record (Huel) 2.40,5-1 16,4, 2. Kevin
Buitenzorg, 3 Intecity West. Toto: winnend
4.40 plaats 1,80 1,90 2,80 koppel 14,40
trio 205,30. Zesde koers, 2100 m: 1 Thi-
azi (Grift) 2.40,8-1.16,6, 2. Koko Dijkhoe-
ve, 3. Kayleigh. Toto: winnend 2,30 plaats
1,30 1,50 2,40 koppel 4,80 trio 25,70.
Zevende koers, 2100 m: 1. Jade Groenhof
(De Heer) 2.46,5-1.19,3, 2. Pomolli. 3.
Bengan. Niet gestart: Fame Hanover. Toto:
winnend 1,70 plaats 1,20 2,20 1,50 kop
pel 7 80 trio 49,90. Achtste koers, 2100
m: 1 Hugo van Cornjum (Oorthuijsen)
2.41,8-1 17,0, 2, In Go Buitenzorg, 3.
53.
ROEIEN
Lac d'Aiguebelette. WK roeien, finales:
Vrouwen Lichtgewicht: Skiff: 1 Garner
(VSt) 7.38,39, 2. Luzuy (Fra) 7.42,48, 3.
Knejp (Zwe) 7.46,98. In B-finale: 12. Mir
jam ter Beek (Ned) 8.00,01. Twee-zonder:
1 Blair/Joyce (Aus) 7.18,32. 2. Borkhuis-
/Muri (VSt) 7.20,34, 3. Myers/Hobson
(GBr) 7.23,97. Dubbeltwee: 1. Darvill-
/Brand (Dui) 7.00,93, 2.
Helleberg/Andersson (Den) 7.01,77, 3. Ta-
mas/Macoviciuc (Roe) 7.03,86 In B-fina-
le: 7. Meliesie/Bogtstra (Ned) 7.27,43.
Dubbelvier: 1 Duitsland (Reimers, Brand,
Morawietz, Faust) 6.36,63, 2. Canada
6.37,16, 3. Nederland (Brechje van Eijck,
Winkelhuis, Poot, Floortje van Eijck)
6.39,38. Open klasse: Skiff: 1 Kjododo-
vitsj (WRu) 7.29,30, 2. Hansen (Den)
7.30,73, 3. Brandin (Zwe) 7.31,39. Twee
zonder: 1 Robinson/Korn (Can) 7.08,01,
2. Damian/Cochela (Roe) 7.14,77, 3. Pot-
sjitajeva/Ligatsjeva (Rus) 7.17,10. In B-fi
nale: 11. Pronk/Daly (Ned) 7 41,09. Dub
beltwee: 1. Evers/Boron (Dui) 6.51,07, 2.
Lindsay/Batten (GBr) 6.52,56, 3. Gafen-
cu/Susanu (Roe) 6.52,63, 4. Van Dis-
hoeck/Van Nes (Ned) 6.58,63.Vier-zonder:
1 Groot-Brittannië (Walker, Beever, Hens-
hilwood, Eyre) 6.40,30, 2. Roemenië
6.41,13, 3. Duitsland 6.45,70 Dubbel
vier: 1 Duitsland (Boron, Lutze, Thieme,
Kóppen) 6.16,15, 2 Denemarken
6.19,35. In B-finale: 7 Nederland (Vene-
ma, Carin ter Beek, Van Driel, Penninx)
6.48,37. Acht: 1. Roemenië (Damian,
TAFELTENNIS
Athene. Europese eerste divisie, mannen.
Griekenland-Nederland 4-0 Tsiokas-De
Cock 21-17 21-17, Kreanga-De Boer 21-
12 21-12, Vlotinos-Kahn 21-12 21U4.
Tsiokas/Gionis-De Cock/Kahn 21-18 21-9.
REDIVISIE MANNEN: Oegstgeest - Scylla
0-7; Cosmos - Perfection 2-5; Integer
Groep - Sloun 6-1.
EREDIVISIE VROUWEN: Cosmos -Redstars
4-3, Schoonderbeek DT - Hoonhorst 5-2;
ROC-CEA/Noordkop - Spaarne 5-2.
TENNIS
New York. US Open, 23,6 miljoen gulden.
Vrouwen. Enkelspel, halve finales: Hingis
(Zwi/l)-Davenport (VSt/6) 6-2 6-4, Willi
ams (VSt)-Spirlea (Roe/11) 7-6 4-6 7-6.
Finale: Hingis-Williams 6-0 6-4 Dubbel
spel, finale: Davenport/Novotna
(VSt/Tsj/3)-Gigi Fernandez/Zvereva (VSt-
A/VRu/1) 6-3 6-4. Junioren, finale: Black
(Zim/1 )-Chevaller (Fra) 6-7 6-1 6-3. Man
nen. Enkelspel, halve finale: Rusedski
(GBr)-Björkman (Zwe) 6-1 3-6 3-6 6-3 7-
5, Rafter (Aus/13)-Chang (VSt/2) 6-3 6-3
6-4.
finale' Rafter (VSt/13) - Rusedski (GBr) 6-
3 6-2 4-6 7-5.
Junioren, finale: DiPascale (Fra/4)-Whi-
tehouse (ZAf/3) 6-7 6-4 6-1.
Emmeloord. Omloop van Sc
Van Schalen (Helmond) 1
4.05.58, 2. Ypenburg (Henge
stede (Sint Willebrord) op 0,0!
Sloten. NK dernies. Finale:
(Opmeer)/gangmaker Fak, 2|
(Haarlem)/Jonkerop 1 ronde,"
(Warmenhuizen)/Stam.
Criteriums.
Dordrecht: 1. Bastiaanse (hl
100 km in 2.18.58, 2. Casteinj
3. Roos (Zoetermeer). Vrouwq
veld (Gasselternijveen) 70
2. Van Scheppingen
Smoorenburg (Langeraar).
Zwanenburg: 1. Degeling (Hoi
100 km in 2.17.59, 2 Venebcj
(Spijkenisse).
Udenhout: 1. Hoedemakers
km in 2.18.03, 2. Stam (Spraj
3. Jansen (Rijen).
Goor, vrouwen: 1. Van Moorsel
70 km in 1.40.40, 2 Grimba
3. Hillenga (Finsterwolde). I
Estoril. Ronde van Spanje. Ee|
Lissabon-Estoril: 1. Michaelse'
km in 4.01.32, 2. Chiappuccil
rent Jalabert (Fra), 4. Guidi (ItJ
(Ita), 40. Jonker (Ned), 79. V
1.16, 81. Van Moerenhout 1.
houten 1.16, 107. Knaven 1.:
Bon 1.16, 162. Koerts 6.37,
sen 8.06, 193. Voskamp 12)
etappe, Evora-Vilamoura: 1
225,3 km in 5.42.13, 2. Svorj
Guidi (Ita), 4. Leoni (Ita), 5 Di
9. Vierhouten, 10. Koerts,
Heeswijk, 124. Moerenhout,
143. Nelissen, 145. Voskamp
man, 147, Knaven, 150. Var
meen klassement: 1. Michaelsi
2 Chiappucci 0.06, 3. Lauiaj
0.07, 4. Canzonieri (Ita), 5.
0.10, 61. Jonker, 77. Van Bel
Van Heeswijk 1.30, 81. Vierhl
Moerenhout, 119. Knaven,
6.50, 168. Nelissen 8.20,
12.15.
Cholet. Ronde van de Toekc
etappe, Vannes-Cholet: 1 De
197 km in 4.19,49, 2. Hut
Hondo (Dui), 4. Perraudeau (Ft
(Fra), 8. Van Dijk (Ned) De
Cholet-Poitiers: 1. Hunt (GBr|
3.43 01, 2. Van Dijk, 3. Swe
Wtolich, 5. Aebersold (Zwi)|
klassement: 1. Menthéour (Fi
2. Guilbert (Fra) 0.11, 3. De
4. Bos (Fra) 2.36, 5. Millar (GEi
Liestal. Mémorial Voegeli. Ind*
rit: 1. Beat Zberg (Zwi) 29,6 li
(41,859 km/u) 2. Armin I
0.47, 3. Peron (Ita) 1.04, 4P
(Zwi) 1 09, 5. Boscardin (Zwi)K
Lugo. Ronde van Romagne. 1
(Ita) 198 km in 4 47.01, 2.1,
1.25, 3 Finco (Ita) 1.27, 4.1'
2.10, 5. Fincato (Ita). k
Annecy. Finale wereldbeker crz_
Vrouwen: 1. Pezzo (Ita) 1-44,1
(Can) 1,19, 3. Fullana (Spa)x'
boucher (Fra) 2,38, 5. Matthew
Eindstand: 1Pezzo 525, 2. S£
Daucourt (Zwi) 433, 4, Mattf*
Dunlap (VSt) 402. Mannen:)!
(Fra) 50,4 km in 2.33.23, J
(Fra) 0.23, 3. Meirhaeghe (B4
Martinez (Fra) 0.58, 5. Moldayf
7. Brentjens 2.06, 47. Van 0
51. Nijboer 23.03. Eindstand:
1. Martinez 638 punten, 2. Dl
3. Evans (Aus) 600, 13 Brentjl<
Bourges. Trophee d'or, vroiwj
stand: 1. Longo (Fra) 7.58,01(
Vijver (Bel) 3.26, 3 Rasa r
(Lit) 3.35.
Bavikhove (Bel). Elites, met
Planckaert (Bel) 90 km in 1
(Bel), 3. McEwen (Aus), 4. Eec
5 Mifune(Jap), 18. Van der M
Leuven. Grote Prijs Scherens
bert (Bel) 187 km in 4.09, 2. p
3. Höj (Den) 0.04, 4. Lamourl'5
(Bel), 11. Meijs 2.07, 18 Dek! 1
tl*
Jl
Weymouth. EK 49er Eindstan».
/Barth (Dui) 43 punten, 2 Brul
51, 3. Audineau/Famarierr (Frf\
Smolders/Groth (Ned) 65, 45r
den Berg 329.
St. Raphael. EK Hobie Cat 1
1Manvis/Van Berckel (Ned v
t/Adam (Fra), 3. Griesmayer/C j
/Ita).
Troon (Sch). EK Soling. Star
dag (1 racej: 1. Schumann/Ba1 5
(Dui), 2. Beadsworth/Parkinftl.
3. Presti/Pascal/Jean-Marie,
/Brouwer/Potma, 11. Den Outefl
/Offermans.
Eerste Divisie: Woe. Sleutels-*1
20.00 uur 3 Octoberhal, Lodi
cubo 21.00 uur Zuilen. Vrij Eje
Formido 20.30 uur Gaasbak, Ij
McDonald's 20.30 uur Oostw
Kabelkrant 20.40 uur de BlinlJe
woude-'t Gat 20.50 uur Polder
SPORT OP TV
TRIATLON
Mol (Bel). Super Prestige Olympische af
stand (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen,
10 km lopen). Mannen: 1 Simons (Bel)
1.55.45, 2. Herremans (Bel) 1.56.11, 3.
Zeetsen (Ned) 1 56.26, 4. Van den Burgh
(Ned) 1.57.53. Vrouwen: 1. Deruysscher
(Bel) 2.09.16.
Waarland. Nationale wedstrijd, olympische
afstand. Mannen: 1. Snippe (Julianadorp)
1.53.06, 2. Ittman (Amstelveen) 1.54.11,
3. Van der Marei (Ter Aar) 1.56,25. Vrou
wen: 1. Bruist (Purmerend) 2.07.41, 2.
Van den Berg (Hippolytushoef) 2.09.11, 3.
Van Zwieten (Alphen aan den Rijn)
2.11.12.
Wassenaar. Voerman Triathlon.
1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km
lopen: Mannen: 1 Melis (Amsterdam)
1 56.31, 2. Van den Bergh (Rotterdam)
MAANDAG
17.00-18.00 EURO. VolleybT
nen vanuit Nederland, Duitslarl
18 43-18.51 Ned 2: Sportjouil.
18.45-19.10 RTLSport. I
19 00-19.30 EURO: Triathlon|
19.00-19.35 BRT 1: Sport.
19.30-21.00 EURO: SpeedM»
motorsportmagazine. Ij
19.35-20.00 RTL 5; VoetbalfN
actueel magazine.
20.22-21.27 Ned 3; Geld eit
delige documentaireserie SJ
21.30-22.05 Veronica: Voettff
zo: gepresenteerd door Henk Sm
22.30-22.35 BRT 2: Sport:"1
samenvatting van de Ronde val
DINSDAG
07.43-08.48 Ned 1Sportjou
08.15-08.20 Ned 1 Sportjouf
17.00-18.00 EURO: Volleybl
nen vanuit Nederland, Tsjechië