^Fietsroute ^provincie wekt wrevel ^Politiek slikt kritiek op ouderenrapport in Zoeterwoude loopt ruim 20 mille van het rijk mis De trots van Ter Aar rijdt voorop Extra subsidie VIOS Rijn Veenstreek .Tafeltje Dekje blijft maaltijden ronddelen Zoeterwoudse jeugd krijgt eindelijk gewenste skatebaan Uitvoering bouwplan Slootweg nog dit jaar 1997 ZOETERWOUDE ERIC-JAN BERENDSEN Zoeterwoude wil drumfanfare 'iiieen su^sic^ie van 3870 Lij gulden geven. Het geld wordt beschikbaar gesteld om het te- kort, ontstaan door de jubile- I umtaptoe, te dekken. De com- 1 missie welzijn is al akkoord, J nu de gemeenteraad nog op I 18 september, jf VIOS hield op hemelvaarts- 1 dag, ter gelegenheid van het I 30-jarig bestaan, een taptoe. De muzikale happening werd op het terrein van Swetterhage georganiseerd.Door de minde- 5 re weersomstandigheden viel de publieke belangstelling echter tegen en bleef de ver koop van drank achter bij de verwachting. De gemeente had VIOS al een garantiesubsi die van 2000 gulden verstrekt. Het tekort liep echter op tot 3870 gulden. P. van Son (CDA) kon zich wel vinden in het voorstel, maar stelde wel voor om een andere keer in het algemeen over het 'instrument' garantie te praten. H. Booij van Pro gressief Zoeterwoude (PZ) vond slecht weer in Nederland geen reden voor zo'n groot te kort. Toch gingen PZ akkoord. De WD had al laten weten dit 'bijzondere geval' te steunen. DOBBERT MINKHORST De provincie liet Jacobswoude deze zomer weten te kiezen voor een oost-westtunnel en »en brug, om zo de naar school ketsende jeugd een veiliger rou- bieden. Een tweede (noord-zuid) tunnel, een wens 'an Jacobswoude en ook Al- ihen aan den Rijn, vond de irovincie niet zinvol. Daar was Bruins het gister avond duidelijk niet mee eens. ,Dit is nou echt iets wat iemand naar toe verhuist en zijn eigen •êfond op de fiets naar school >aat", aldus de wethouder. De bestuurder vond dat, als Rechts een tunnel kan worden jebouwd, de provincie dan ook aog voor de verkeerde had ge kozen. „Van alle kinderen uit De Stichting Ouderen Belangen blijft bejaarden, die aangesloten bij Tafeltje _Jekje, van verse warme maaltij den voorzien. De SOB sluit daarvoor een tweejarig contract -èif met cafetaria Cozijn in Oude Wetering. Wel moeten ze twee javartjes meer gaan betalen waardoor de prijs op 8,50 gul den komt. i Nu koken koks van Huize Ja mbus in Roelofarendsveen nog lul9e maaltijden voor Tafeltje Dek- e. Binnenkort, wanneer het nieuwe verzorgingshuis in Oude litq/Vetering in gebruik wordt ge nomen, kan dat niet meer. Het CHEF HANS JACOBS. 071 M56414.PIV -CHEF RUOOLF KLEUN, 071-SISM 36 Ambtenaren zaten te slapen ZOETERWOUDE ERIC-JAN BERENDSEN Door ambtelijke fouten loopt de gemeente Zoe terwoude een bedrag van 21.292 gulden mis van de rijksoverheid. Het verhaal begint in 1989 toen voor renovatie van kozijnen en ramen van basis school de Westwoud door de gemeenteraad een krediet beschikbaar werd gesteld. Het ministerie van onderwijs besloot in december '89 een bij drage in de kosten te verlenen van ruim 107.000 gulden. Door interne misverstanden bij de ge meente is tegen de definitieve afrekenbeschikkin- gen over 1993 en '94 geen beroep ingesteld. Daardoor kan Zoeterwoude over die twee jaar geen aanspraak meer maken op de vergoeding voor de werkzaamheden aan de school en dat kost 21.292,62 gulden. Burgemeester A. Koopmanschap had zich gis teravond een ander begin van haar eerste com missievergadering voorgesteld. Nu moest zij de pijnlijke boodschap overbrengen. „Het klopt niet maar het is wel gebeurd", omschreef Koopman schap de kwestie. „Dit is geen leuke erfenis maar de juiste toedracht is niet meer te achterhalen. We zullen dit bedrag moeten afboeken en met een schone lei beginnen. Intern de zaken dusda nig oppakken dat dit in het vervolg ijiet meer kan gebeuren." P. van Son (CDA) sprak over een 'onprettig stukje verleden' en 'het weghalen van stofnesten'. Hij vroeg zich af of de door het ministerie gevolg de procedures wel juist waren. „Misschien zijn daar ook fouten gemaakt." H. Booij van Progres sief Zoeterwoude constateerde zuur dat 'Zoeter woude niet als een bok op de haverkist heeft ge zeten'. De WD wilde de situatie nader in de frac tie bespreken. De kans dat er nog geld uit Den Haag komt, is volgens Koopmanschap nihil. „De subsidie-aan vragen zijn de deur uitgegaan maar bij de verdere afwikkeling stokt het aan twee kanten. Het is erg moeilijk om de zaak weer open te breken. Zoeter woude heeft de kans gehad om in te grijpen maar heeft verzuimd. Er is niets meer aan te doen." Jacobswoude verzet zich tegen plannen Wethouder L. Bruins van verkeer in Jacobswoude be- j grijpt niet dat de provincie Zuid-Holland geen tweede -^etstunnel bij het drukke en gevaarlijke kruispunt Heren weg/Kruisweg wil aanleggen. De bestuurder kondigde gisteravond in zijn commissie aan een 'stevige brief naar het provinciehuis te sturen. De vier fracties in de ge meente delen de verontwaardiging van Bruins. IACOBSWOUDE Woubrugge, Rijnsaterwoude en Leimuiden die daar fietsen gaat er hooguit een naar Ter Aar. En honderd, misschien nog wel meer, moeten er naar Alphen." Ook het argument van de provincie dat een tweede tunnel financieel niet haalbaar zou zijn, vond Bruins onzin. „Als ik zie op wat voor onnozele stuk jes in Alphen fietstunnels wor den aangelegd, waar praten we hier dan over?" Voor het aanpakken van de kruising van de wegen Alphen- Leimuiden (N207) en Leider dorp-Ter Aar (N446) heeft Zuid- Holland 5,1 miljoen gulden no dig. De provincie komt daar nog de helft van tekort. Tegelijk met de bouw van de fietsbrug- en tunnel wordt een busbaan tus sen Alphen en Leimuiden aan gelegd. Het totale project kost 14,1 miljoen gulden. nieuwe Jacobus heeft namelijk geen keuken meer. Het huis trekt voor de eigen bewoners gekoelde maaltijden aan van verzorgingshuis Sint Jozef in Al phen. In Jacobus worden de maaltijden opgewarmd. De Stichting Ouderen Belan gen was geen voorstander van het verstrekken van diepvries- of gekoelde maaltijden aan haar klanten omdat het directe con tact tussen de vrijwilligers en de ouderen verloren zou gaan. Bo vendien zouden de klanten moeten worden voorzien van een magnetron en/of koelkast, hetgeen op praktische en orga nisatorische nadelen stuit. TER AAR MARIETA KROFT Onderuit gezakt neervallen voor de televisie na een dag hard werken in de kwekerij is er deze dagen niet bij. Het cor socomité Ter Aar, bestaande uit een groep van tien kwekers en een houthandelaar, heeft het razend druk. In de loods van gemeentewerken aan de Middelweg wordt deze dins dagavond flink getimmerd, worden oasebakken gemon teerd en de eerste versieringen aan de praalwagen aange bracht. Zaterdag rijdt de wagen mee in de 2,5 kilometer lange stoet van het Aalsmeerse bloe mencorso. Morgen al moet de wagen volledig opgetuigd in de veilinghallen van Aalsmeer staan, net als de overige twintig praalwagens en ruim dertig au to's. De leider van het gezelschap, Wout van der Jagt (67), heeft er weer zin in. „Het wordt een spektakel dit jaar. We rijden voor het eerst voorop in de stoet naar Amsterdam." De Langeraarse kweker is al vanaf het begin, in 1951, betrokken bij het optuigen van de Ter Aarse praalwagen. Zijn vader zat er toen nog bij. „Nu is mijn dochter er ook al mee bezig. Het gaat van generatie op ge neratie", glimlacht hij. Hij wijst naar Co Hoogervorst die even verderop druk bezig is. „Hij doet het bijna veertig jaar. Zijn vader Niek had in de beginja ren vijftig de leiding." Duidelijk zichtbaar is al wat de wagen moet voorstellen. Bo venop de tractor staat een im mens hoge sfinx. Op de wagen daarachter hebben de mannen zojuist een van piepschuim ge maakte Venetiaanse gondel ge plaatst. Achterop de wagen staat de zetel, waarop zaterdag de sultan mag zitten. De Oosterse uitdossing is geen eigen idee van de Ter Aar- se vriendenclub. „De organisa tie in Aalsmeer maakt maquet tes van hoe de wagens eruit moeten zien", legt Van der Jagt uit. „Daaruit kunnen we kie zen. Dit jaar is ons dit idee op gelegd omdat niemand anders het wilde." Bloemen zijn nog niet op de wagen te zien. Van der Jagt: „Bloemen steken doen we morgen en donderdagmorgen in de veiling. Dat is een flinke klus. Zo'n 25.000 dahlia's en 6000 rozen, gerbera's, delphi- nia, gloriosa's en hortensia's moeten er worden bevestigd. De hoofdkleuren zijn rood, geel blauw en wit. In totaal duizend uren vrije tijd en 20.000 gulden aan mate riaal steken de tien mannen en vrouw uit Ter Aar dit jaar weer in de wagen. Het eigen bedrijf heeft er wel eens onder te lij den, zegt Van der Jagt. „Maar de corsowagen gaat voor. Die moet af." Het geld krijgen ze voor het grootste deel, 14.000 gulden, vergoed van de Stich ting Bloemencorso Aalsmeer. Daarnaast krijgt de club geld van sponsors. Wout van der Jagt viert over drie jaar zijn gouden jubilieum: vijftig jaar heeft hij dan meege holpen aan de totstandkoming van de Ter Aarse praalwagen. Hij wil de vijftig volmaken en dan stoppen. „Wat mij trekt om dit elk jaar te doen?" Van der Jagt denkt even na. „Het is een verslaving. De band onder ling is heel goed. En dan de za terdag hè. Het is voor ons de dag van het jaar. Met de mei den (zo noemt hij de echtgeno tes) gaan we met een busje naar de Dam in Amsterdam. We wonen het défilé bij en daarna gaan we met zijn allen eten en drinken. En we praten al over de wagen voor volgend jaar." Koningin bezichtigt corsowagens TER AAR/AALSMEER De corsowagens kunnen dit jaar rekenen op koninklijke belangstelling. Koningin Beatrix bezoekt vrijdag de Aal smeerse bloemenveiling om alle opgetuigde voertuigen te bezichtigen. Dit omdat het de vijftigste keer is dat het Aals meerse bloemencorso wordt gehouden. De 2,5 kilometer lange stoet van praalwagens en auto's vertrekt zaterdag om half ne gen vanaf de bloemenveiling van Aalsmeer aan de Zwarte- weg. Voorop rijdt de praalwa gen uit Ter Aar. 's Middags om vier uur is er een défilé bij De Dam in Amsterdam. Daarna keert de optocht weer om, om 's avonds half elf weer in de veiling aan te komen. Negentien muziek- en showkorpsen uit het hele land zorgen voor de muzikale om lijsting. Daaronder bevinden zich Con Brio uit Alphen, Da Capo uit Lisse, Mavileo uit Lei muiden en Dice Musica '83 uit Ter Aar. Het publiek kan de wagens morgen, vrijdag en zondag in de veilinghallen bezichtigen. De tentoonstelling is geopend van negen uur 's morgens tot tien uur 's avonds en op zon dag tot vijf uur. Wie de praalwagen uit Ter Aar daarna nog van dichtbij wil bekijken, kan naar de Kerk- weg komen. Zolang de wagen 'toonbaar' is, stalt het corsoco mité Ter Aar de wagen op het parkeerterrein van Intratuin. 'Minder hangenmeer bewegen ZOETERWOUDE ERIC-JAN BERENDSEN Op de plaats van de voormalige hangplek voor jongeren op het Loetheveld in Zoeterwoude- Dorp legt de gemeente een skatebaan aan. De 'funramp' wordt 1.80 meter hoog en 3.75 meter breed. Als de gemeente raad akkoord gaat met het voor stel van B en W kan tijdens de renovatie van het Loetheveld in 1998 de baan worden geplaatst. De commissie welzijn gaf gis teravond het groene licht. De kosten bedragen in totaal 36.000 gulden. Handtekeningen Al in april 1996 dienden de Zoe terwoudse jeugd 500 handteke ningen in van sympathisanten voor de aanleg van een skate baan. Enige tijd later plaatsen bewoners van Vogelweide een 'illegale' skatebaan in hun woonwijk. Reden genoeg voor de gemeente om eindelijk tot actie over te gaan. Er is gekozen voor het Loetheveld omdat het op die plek is toegestaan te bouwen voor recreatieve doeleinden. Behoudens een bouwvergun ning is er voor die locatie geen bestemmingsplanprocedure vereist. Dit in tegenstelling tot mogelijke alternatieven, het trapveldje aan het Molenpad en de groenstrook bij de tunnel Westcindseweg/Papeweg. Voor die plaatsen zou een wijziging van het bestemmingsplan nodig zijn geweest. Behoefte CDA'er P. van Son is overtuigd van dc behoefte van een baan maar vroeg zich gisteravond af of er op het Loetheveld geen problemen zouden kunnen ont slaan tussen hangjongeren en skaters. Wethouder R. Hoge- nelst moest het antwoord op die vraag schuldig blijven. Wel verzekerde hij zijn partijgenoot dat de hangjongeren op dit mo ment niet meer van het Loethe veld gebruikmaken. „Helaas hangen ze op andere plekken in het dorp. Maar de locatie ver schilt van jaar tot jaar." Progres sief Zoeterwoude en de WD gingen onder het motto 'minder hangen en meer bewegen' zon der morren akkoord met het voorstel. Zoeterwoude-Rijndijk krijgt geen eigen skatebaan. Los van het kostenplaatje is de nog aan te leggen baan op het Loethveld volgens de gemeente voor 'niet dorpers' relatief makkelijk op skeelers of rolschaatsen te be reiken. HAZEP.SWOUDE-DORP» MARUN KRAMP Nog dit jaar wordt er begonnen met de bouw van veertien wo ningen, vijf winkels en één be drijfsruimte op het terrein van de oude Slootweggarage in Ha- zerswoude-Dorp. De plannen voor een woon- en winkelge bied langs de Oude Gemeneweg dateren uit het begin van de ja ren negentig. Eigenaar Schaap realiseert het plan in afgeslankte vorm volgend voorjaar. De 'passage'; een doorloop tussen het te bebouwen gebied en het Ambachtsplein is in de huidige tekeningen behouden gebleven. De andere ideeën, twee woontorens en een kan toorgebouw, die bureau Zand- voort enkele jaren geleden toe voegde aan het plan zijn ge schrapt. Welke zaken zich vestigen in de circa 200 vierkante meter grote panden langs de Oude Gemeneweg, is nog onduidelijk. De mogelijkheid dat er een su permarkt komt, een wens van de gemeente, is nog steeds aan wezig. Een supermarkt zou dan meer panden in beslag nemen. Boven de winkels en de be drijfsruimte komen veertien woningen. De gemeente is volgens P. Bakker, hoofd ruimtelijke or dening, blij dat zij eindelijk een bouwvergunning voor het ter rein heeft kunnen afgeven. Al jaren proberen Rijnwoude en eigenaar Schaap een invulling te geven aan het gebied. De bouwplannen van de gemeente liepen stuk op de grondaan koop. Schaap wilde alleen ver kopen als hij elders in het dorp toestemming kreeg om een nieuwe garage te bouwen. Hier voor heeft hij onlangs ook een bouwvergunning gekregen. Hij mag na jarenlange juridische gevechten een nieuw bedrijf bouwen op het terrein ten zui den van de provinciale werf aan de Gemeneweg. i D66 en WD Jacobswoude missen visie 3.4 lea JACOBSWOUDE ROBBERT MINKHORST ^D66'er P. van Hoesel miste 8 'een totaalvisie' in het onder- zoeksrapport van ICS Advi seurs over Jacobswoudse ou deren. Het onderzoek moest een begin inleiden van een jé nieuw ouderenbeleid, maar J WD'er M. Dambrink vond hét 'slechts een heel klein stapje' in die richting. g| De twee politici stribbelden gisteravond tijdens de com- J missie welzijn aanvankelijk wat tegen, maar hun kritiek smolt uiteindelijk weg als sneeuw voor de zon. Zelfs de WD, die destijds moeite had om überhaupt met het onder zoek in te stemmen, bond in. Wens Het was een vurige wens van wethouder L. Bruins een scherp beeld te krijgen van het huidige ouderenbeleid en van wat daaraan mankeerde. ICS Adviseurs kreeg de opdracht en presenteerde zijn rapport begin vorige maand. Het on- derzoeks- en adviesbureau concludeerde dat Jacobswoude een ouderenplatform nodig heeft, er een servicepakket voor senioren moet komen en een centraal loket waar zij met vragen en problemen terecht kunnen. CDA'er Th. van Wieringen vond het 'een heel goed rap port'. „We moeten nu probe ren hier zo goed mogelijk in vulling aan te geven, want dat is hard nodig." De christende mocraat deelde de zorg van ICS Adviseurs dat te veel een beroep op vrijwilligers wordt gedaan. „We moeten het werk ook voor hen leuk maken, ou deren hebben die ondersteu ning hard nodig." Hij pleitte voor een kleine financiële ver goeding voor de vrijwilligers. D66 was minder enthousiast. P. van Hoesel: „Ek mis hier een kant-en-klare totaalvisie. Ook de relatie met het beleid van hogere overheden ontbreekt. Ik vind met name dat erg jam mer. Met dit rapport krijgen we geen wapens om ongewenst landelijk beleid te bestrijden." M. Dambrink van de WD was nog negatiever. „Er zijn uitein delijk net zoveel vragen over gebleven. Dit is meer een uige breide inventarisatie. Die ken den wij al." Lans Maar toen eerst wethouder Bruins een lans brak voor het rapport en vervolgens ook wel- zijnsmedewerker G. Verheul, bleef van de kritiek weinig over. Zelfs de WD stemde in met de aanbevelingen in het rap port, zij het met de nodige schroom: „We moeten nu con crete dingen gaan proberen te verwezenlijken." Van Goyenstraat boos over parkeerverbod HAZERSWOUDE-DORP» MARIJN KRAMP De bewoners van de Jan van Goyenstraat in Hazerswoude- Dorp zijn boos op de gemeente omdat zij besloten heeft een parkeerverbod in te stellen aan de oneven zijde van de straat. Volgens de bewoners blijft er te weinig parkeerruimte over. Dit leidt, zo vrezen zij, tot onderlin ge ruzies. Ongenoegen Uitwijken naar andere straten vinden de bewoners die hun ongenoegen uitten tijdens de vergadering van de commissie openbare werken, geen optie. Dit verplaatst het probleem al leen maar. Burgemeester en wethouders kondigden enige tijd geleden voor drie soortgelij ke straten in het dorp (Jan van Goyenstraat, Pieter Brueghel- straat en Jacob Marisstraat) een eenzijdig parkeerverbod af. De reden hiervoor is de slechte toe gankelijkheid in de straten voor de hulpdiensten. De bewoners verwijten het college dat zij nauwelijks zijn gekend in het besluit. Op hun bezwaren hebben zij geen reac tie gehad. Volgens bewoner Een parkeerverbod aan de oneven zijde van de straat leidt volgens de bewoners van de Jan van Goyenstraat tot ruzie's om de overgebleven parkeerplaatsen. mark lamers Kaashoek, zijn er ook andere stukje tuin af te staan. Dit heb- Maar of dat leidt tot intrekking oplossingen om de doorgang te ben zij in het verleden al eens van het besluit betwijfelde zij. verbreden. Bijvoorbeeld door eerder voorgesteld. Wel adviseert zij het college aan weerszijden van de straat Wethouder M. Vorenkamp om de afkondiging van het par- dertig centimeter van de vrij beloofde de bewoners dat zij in keerverbod gedurende het over- brede stoep af te halen. Ook zijn overleg met hen de mogelijkhe- leg met de bewoners aan te er bewoners bereid om een den nog eens zou bekijken, houden. Kerk, molen en boerderij krijgen voorrang bij restauratie De boerderij Zuidweg 57 in Rijpwetering, de Ripse kerk en de Googermolen in Oude Wete ring komen, als het aan de ge meente ligt, volgend jaar als eerste in aanmerking voor sub sidie voor de restauratie. Als de raad maandag ook met deze keuze akkoord gaat, Iaat Alke made deze voorkeur aan de provincie weten. Een tweede plaats nemen de boerderij Julianalaan 29 op Kaageiland en de Vrouw Venne- molen in Oud Ade in. De overi ge molens in Alkemade en de panden komen iets lager op de prioriteitenlijst. Bij het samenstellen van de lijst keek de gemeente naar de technische staat en de moeite die eigenaars zelf doen om hun pand te behouden. „De eige naar van Koppoellaan 3 bijvoor beeld werkte niet mee aan het behoefteonderzoek dat wij de den", ligt S. Julen van de ge meente toe. „Dit pand krijgt daarom minder voorrang dan Zuidweg 57 waarvan de eige naars ons al jaren om subsidie vragen." In de gemeentewerkplaats van Ter Aar leggen Wout van der Jagt en zijn companen de laatste hand aan de praalwagen die zaterdag meerijdt in de stoet van het Aalsmeerse bloemencorso. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19