Mantilla geen partij voor Krajicek Sport Hiddink gaat met keuze Kluivert risico 's niet uit de weg De derby der Lage Landen (1) Korda onttroont Sampras op US Open INSDAG 2 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356-163 Vlakaay bij Jong Oranje KNVB bemoeit zich niet met selectiebeleid fflST» Roy Makaay is geselecteerd voor Jong Oranje. De speler Tenerife is de enige in de groep van bondscoach Hans Dor- met ervaring in het Nederlands elftal. Jong Oranje speelt vrij- iag in Den Haag tegen de leeeftijdsgenoten uit België. Naast -jylakaay zijn nog drie 'buitenlanders' opgeroepen. Het gaat om footer (Zaragoza), Van den Bergh (Rayo Vallecano) en Musam- lr)a (Bordeaux). y)eselectie: Postma (FC Utrecht), Van Fessem (Willem II). Melchiot (Ajax), (Ajax), Ricksen (AZ), Musampa (Bordeaux), Boateng (Feyenoord), (Fortuna Siltard), Paauwe (Fortuna Sittard), Fuchs (DeGraafschap), (PSV), Van den Bergh (Vallecano), Wooier (Zaragoza), Makaay Oude Kamphuis (FC Twente), Van der Hoeven (Vitesse). jpeper vervroegt Feyenoord - PSV •itoTTERDAMBurgemeester Peper van Rotterdam geeft definitief <>een toestemming voor het houden van de topper Feyenoord - U»SV op zondag 14 september om zes uur 's avonds. Hij heeft be haald dat de wedstrijd in De Kuip om 14.30 uur moet beginnen. Jorien van den Herik verklaarde een vervroeging te maar wel te respecteren. Peper vreest ordeproblemen vn de binnenstad wanneer fans op een koopzondag de hele dag tijd krijgen rond te hangen. Het tijdstip van zes uur was aan- fankelijk bepaald in overleg met de KNVB en het tv-station Ca- •cial Plus, dat dan verzekerd is van hoge kijkcijfers. Contractueel efc rekening gehouden met het schrappen van enkele live-wed- Oitrijden. :a „Zaterdag geen sport in Engeland Jonden» Engelse sportorganisaties hebben de voor komende vastgestelde wedstrijden afgelast. Die dag wordt de iondag verongelukte prinses Diana begraven. De premier divi sion van de voetbalcompetitie lag zaterdag toch al stil in ver pand met de interland Engeland - Moldavië. Dat duel gaat vol- jende week woensdag in Londen wel door. In de lagere klassen -al volgens de verwachting ook niet worden gespeeld. De epricketfinale om de NatWest Trophy tussen Warwickshire en Es- jex op Lord's is verplaatst naar zondag. Alle paardenraces zijn iok van het programma geschrapt. Of het duel Schotland - Wit- tusland in Aberdeen zaterdag doorgaat, is nog onduidelijk. Kampioenschap dravers verschoven vassenaar Het Kampioenschap van Nederland voor dravers »aat zondag op renbaan Duindigt niet door. Door gebrek aan belangstelling voor het omlijstende programma is het hele Koersprogramma geannuleerd. Het Kampioenschap is verplaatst liaar 5 oktober. Voor het draverskampioenschap waren al tien ;opdravers aangegeven. Het is de eerste keer dat een dergelijk campioenschap niet doorgaat. Duindigt kon zondag 5 koersen ïouden. Reglementair moeten dat er minimaal 8 zijn. Duindigt ïad concurrentie van koersen in Groningen. Bovendien zijn er '.aterdag in Wolvega sterk bezette paardenkoersen. _Golf mogelijk olympisch ausanne Golf maakt een kans alsnog aan het olympische pro- te worden toegevoegd. In principe is in 2000 in Sydney ;een plaats meer voor extra sporten, want met 289 onderdelen is iet programma al uitgebreider dan vier jaar gelden toen er 271 iisciplines waren. „Maar wellicht kunnen we voor golf een uit sondering maken", zei IOC-sportdirecteur Gilbert Felli gisteren n Lausanne, waar het IOC-congres wordt gehouden. Het IOCo- nité heeft bevestigd dat kanoslalom, waterpolo voor vrouwen r m trampolinespringen op het programma van de komende nt>pelen in Sydney zullen staan. ^Vertraging in zaak Hugo Simon Het onderzoek naar de mogelijke doping van het s ipringpaard ET van de Oostenrijkse ruiter Hugo Simon is nog Miet afgerond. In tegenstelling tot eerdere berichten zijn de voloedmonsters en de spuit pas gisteren naar het laboratorium in loet Engelse Newmarket gebracht. Ook buigt de internationale rt'ederatie zich over de te volgen procedure. Mocht de test nega- bjief uitvallen voor Hugo Simon, dan kan hij een contra-expertise ïanvragen. Medewerkers van de Oostenrijkse springruiter wer- ien zondag tijdens het EK in Mannheim in de stal aangetroffen, zij een spuit in de hals van het paard ET staken. De win van de.zilveren medaille en zijn medewerkers ontkennen "die beschuldigingen. Honkballers winnen derde duel op EK I'arus De Nederlandse honkbalploeg heeft ook de derde wed- itrijd tijdens de Europese titelstrijd in Parijs winnend afgesloten. Dpnieuw was de tegenstand echter van marginaal gehalte. Na nonsterscores tegen de Oekraïne en Frankrijk werd het gisteren egen Rusland 19-1. Oranje kwam op de derde dag van het chao- isch georganiseerde evenement tot 21 honkslagen. Homeruns ^vamen van de knuppel van John Balentina, Jurjan Koenen en Jeffrey Cranston. GPD-VERSLAGGEVER Niet in de eerste plaats de belangrijke WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen België, zaterdagavond in de Rotterdamse Kuip, maar de selectie van Patrick Kluivert lijkt in het kamp van Oranje vooralsnog de meeste aandacht te trekken. Bondscoach Hid dink inviteerde de in opspraak geraakte spits gis termiddag en nam daarmee een behoorlijk risico. Hij mag nu enkel hopen dat de veelbesproken af faire de rust en de concentratie van de spelers groep op de cruciale interland in groep 7 niet zal verstoren. De beslissing van de bondscoach getuigt, be halve van moed, van realiteitszin. Voor hem telt eerst en vooral de vorm van de kersverse Mila- nees, niet diens gedrag buiten het veld waarvoor hij z'n straf heeft ondergaan (voor het auto-onge luk met dodelijke afloop) of is vrijgesproken (van verkrachting). Tot een publiekelijk oordeel over normen en waarden heeft Hiddink zich niet laten verleiden en gelijk heeft hij. Hij is keuzeheer van de nationale ploeg, geen rechter. Het pleit voor het karakter van de bondscoach dat hij niet is bezweken onder de zware druk die recent op hem is uitgeoefend. Van diverse kanten werd hem dringend geadviseerd Kluivert te nege ren. De grootste krant van Nederland ging afgelo pen zaterdag zelfs zo ver te stellen dat, bij een eventueel falen van de spits tegen de Belgen, de positie van Hiddink onmiddellijk ter discussie diende te staan. Hiddink heeft naar eigen inzicht gehandeld. De Achterhoeker is er de man niet naar om zich door anderen te laten sturen, niet door de pers, niet door de KNVB. Het past in zijn stijl om de voet balbond evenmin om een advies te vragen. „Met het selectiebeleid van de bondscoach bemoeien wij ons niet. Hij is er voor om dit soort beslissin gen autonoom te nemen", aldus een woordvoer der van de bond. Geheel onmisbaar voor Oranje is Kluivert niet. Ronald de Boer kan ook naast Bergkamp in de twee-mans-aanval spelen en als pinch-hitter is Van Hooijdonk nog beschikbaar. Hicfdink koos er echter voor een principieel standpunt in te ne men. Hij nam zelfs de moeite Kluivert in Milaan te consulteren. Behoedzaam en zorgvuldig ging hij te werk en dat niet zonder reden. Van de be schuldiging dat zijn relatie met de donkere spe lers van Oranje vertroebeld zou zijn, wil hij zich verre houden. De verdenking zit hem hoog. „Nog één stap en ik ben een racist". Kluivert kwam begin april, in Bursa tegen Tur kije, voor het laatst voor het Nederlands elftal uit. Het was op die avond van het met 1-0 verloren kwalficatieduel dat hij geblesseerd raakte aan de knie. Een meniscusoperatie bleek weldra noodza kelijk. Om die reden ontbrak de ex-Ajacied in de twee laatste interlands, op 30 april in en tegen San Marino en op 4 juni in Zuid-Afrika. In z'n veertien interlands scoorde Kluivert tot dusverre vijf keer en bijna zonder uitzondering waren het doelpunten van groot belang. In de re play-wedstrijd tegen Ierland, in december 1995 in Liverpool, schoot hij Nederland met twee treffers naar de eindronde van het EK '96 in Engeland. En tijdens dat EK behoedde hij Oranje, op Wembley tegen de Engelsen, als invaller voor vroegtijdige uitschakeling. Kluivert is één van de achttien spelers die voor het duel van zaterdag met de Rode Duivels zijn opgeroepen. Acht daarvan spelen voor een bui tenlandse club. Voor het eerst sinds het EK van vorig jaar is Bogarde weer in de groep opgeno men. Bosman, de topscorer van FC Twente die in en tegen San Marino z'n rentree maakte, is afge vallen. I)e selectie: Van der Sar, Frank de Boer en Ronald de Boer (alleil Ajax). Stam. Ntunan. lonk. Corn en Zenden (allen PSV). Van Gastel en Van Bronrkhorst (beiden Feyenoord). Bogarde en Kluivert (beiden AC Milan), Reiziger (FC Barcelona). Seedorf (Real Madrid). Winter (Intemuzionalc Milaan). Bergkamp lAr- senal), l)e Goey (Chelsea) en Van Hooijdonk (Nottingham Fo- John McEnroe won vier keer de US Open. Die zal dus wel weten hoe je de Amerikaanse tennistitel moet binnenhalen. Hij snapte er in de eerste set van Krajicek-Mantilla hele maal niets van dat Krajicek de tweede opslag van de Spanjaard niet aanpakte. NEW YORK RENE VAN HATTUM GPD-VERSLAGGEVER „Mantilla is een kop kleiner en die tweede service is niks. Kraji cek moet binnen het veld gaan staan, die service aanpakken en direct naar voren. Niet rallyen." De tv-commentator had het amper gezegd of Krajicek deed het twee keer en won prompt de eerste set. Hij brak daarmee direct het verzet van de Spaanse kwelgeest van John van Lottum en bereikte voor het eerst in zijn loopbaan de kwartfinale van de US Open (7-5 6-3 6-4). John McEnroe op de tv over tennis horen praten is een ge not. Natuurlijk hoort hij onpar tijdig te zijn, maar dat is 'ie niet altijd. Gisteravond niet bijvoor beeld. Hij was voor Krajicek. Tussen de regels door welis waar, maar hij was overduide lijk voor 'de speler die in de top 10 hoort'. „Groot talent," zei hij ook nog. „Jammer alleen dat hij eind vorig jaar aan zijn knie geope reerd moest worden waardoor hij volgens mij toch niet op tijd fit genoeg was voor het verdedi gen van zijn titel op Wimble don, ook al won hij dit jaar de toernooien van Rotterdam, Ros malen en Tokyo." McEnroe had zijn huiswerk goed gedaan. Tussen de regels in had hij in zijn opschrijfboekje nog gezet dat het niks zou zijn als een pure gravelspecialist als Mantilla de kwartfinale van de US OpenTzou halen. Dat mocht niet mogen, liet hij duidelijk merken. Een speler die vrijwel Richard Krajicek, tijdens zijn partij tegen Mantilla: „Na die uitschakeling van Sampras dacht ik toch teveel: óh wat een kans en daarom was ik ner veus in het begin." foto anp alleen maar op gravel speelt - dertien van de achttien toer nooien die hij dit jaar afwerkte- en daardoor op de twaalfde plaats van de wereldranglijst staat, zo'n speler in de kwartfi nale in New York! Dat zou een schande zijn, liet Mac doorsij- 3e geschiedenis van de Derby ler Lage Landen gaat terug tot riet het begin van deze eeuw. Lselgië - Holland, op 30 april ^905, was ook de eerste officië- je interland die Oranje ooit Nederland - België van september wordt al weer de t >37e landenwedstrijd. En de •!l 19e Derby der I^age Landen. j^Pe komende vijf dagen worden Te vijf aardigste of opvallendste Derby's archieven opgediept jjit de oude doos. 4. De allereerste, van 30-4-'05 n Antwerpen. Jit een handgeschreven docu ment, oorsprong en schrijver inbekend. j T)e Belgen winnen den toss, en i)e Neve trapt af. De Neder- ;andsche voorhoede maakt een ?Kish en weldra doelpunt doch tij staat in een buitenspelposi- repe. De Beide partijen toonen atjnagnifiek spel, hoewel de Ne- ^erlandsche combinatie over iet geheel beter is.' Als echter in het laatste kwar- ier de vrij talrijke Hollandsche —Supporters zich vereenigen en lun landgenooten flink aan- _moedigen, gaat het tegen de Mnd prachtig combineerend naar het Belgische doel. Uit u*een keurigen, door de Spartaan Boomsma genoomen hoek schop, kopt De Neve nummer twee in het net.' t |.De Belgen verslappen en twee maal nog doorboort Eddy de ni!Neve het Belgisch doel met on- ,i (houdbare keien, zoodat na twee uren spelen Nederland agjnet 4-1voor den eersten keer de 'Coupe van den Abeele,' ib£heeftr bemachtigd. ÏJEDDY DE NEVE (1882 - 1943) Oranje speelde op 30 april 1905 Hij maakte het eerste officiële doelpunt voor Oranje. Eddy de Neve was ook de eerste top schutter van Oranje. Vier keer in Antwerpen, twee keer in Rotterdam, twee weken later. En toen was het gedaan met Eduard Karei Alexander de Ne ve. Nergens komt zijn naam nog terug in de boeken van Oranje. Waar is hij gebleven, Oranjes eerste Van Basten? In het boek 'Relikwieën van Oranje' wordt het antwoord ge vonden. Het is een triest ver haal van Oranjes eerste top schutter, en een triest einde. Eddy de Neve raakte gebles seerd, aan de knie. Hij stapte, 22 jaar jong nog maar, op de boot naar Indië, hij werd be tegen België. Nederland won in Antwerpen met 4-1. roepsmilitair. De Neve schopte het tot eerste luitenant, in 1909. Eervol ontslag volgt, net als een hele serie onbeduiden de en ongelukkige baantjes. De Neve 'Nog eenmaal zou de voetballer in De Neve jubelen. Hij schreef een boekje, dat in 1938 onder de titel 'Koning Voetbal, door E.KA. de Neve, oud-internatio nal' op de markt kwam. 'Eert den scheidsrechter en uw aan voerder', en 'Wie boos wordt heeft ongelijk', zijn de mooiste tips die De Neve de voetballers in Nederlands-Indië mee wil geven. Maar al snel verzonk hij in treurnis. Zijn vrouw verliet hem en keerde terug naar Europa. Zijn enig kind, Gilles, werd pi loot bij de Royal Air Force. Hij sloeg in 1941 te pletter met zijn Spitfire. Eddy de Neve zelf overlijdt op 30 augustus 1943 in een Jap penkamp. Meer dan een da tum is nooit bekend geworden. Geraadpleegde bronnen: ArchiefThijs Ruiter, Midden- meer; Relikwieën van Oranje (uitgeverij Thomas Rap), Het Nederlands Elftal 1905-1989 (Weekbladpers). Morgen: De 9-3 van maart '33, met de legendarische kopbal van Bep Bakhuis. (Dit is de eerste uit een serie van drie afleveringen. YPE MINKEMA pelen. Gelukkig kwam het niet zo ver. Krajicek, die door het uido- pen van het duel tussen Petr Korda en Pete Sampras pas om den uur 's avonds kon begin nen, gaf Mantilla geen schijn van kans. De Spanjaard kreeg niet één breekpunt. Maar McEnroe zei nog meer en dat was heel aardig. „Kraji cek is niet gek ook. Erg intelli gente jongen zelfs. Dat brengt hem zelfs wel eens in proble men. Hij denkt wel eens teveel op de baan." Laat Krajicek dat nou precies aanhalen als één van de oorza ken van zijn passieve start. „Na die uitschakeling van Sampras dacht ik toch teveel: óh wat een kans en daarom was ik nerveus in het begin. Ik was teveel bezig met het schema dat opeens openlag." Hij was dik tevreden met zijn 16 aces in drie sets. Maar nóg meer tevreden dat hij maar twee of drie volley's onnodig miste. „De laatste weken ging het volleren niet zo geweldig. Nu wel. En dat is mooi, want je kunt toch niet alleen op je ser vice vertrouwen. Meer woorden hoefde Kraji cek aan Mantilla niet vuil te ma ken. daar was de klus te simpel voor geweest. Of het moest nog zijn dat hij niet geloofde dat de Spanjaard zaterdag tegen Van Lottum toneel had gespeeld. „Kramp kan ontzettend lastig zijn. Ik heb maar een paar beel den gezien, maar Mantilla staat niet bekend om theaterspel. Bo vendien had John hem gewoon uit moeten serveren in die vier de set. Hij heeft een les ge leerd." Uit zichzelf keek Krajicek vooruit naar Greg Ruscdski, morgen in de kwartfinale. Twee weken geleden verloor hij in de kwartfinale van het toernooi van New 1 laven nog van het Ca nadees Britse serveerkanon. „Wat ik nu beter moet doen dan toen? Niet veel. Ik had de eerste set moeten winnen en in de derde set miste ik een simpele volley voor 3-3. Daarna brak hij me en serveerde hij de wed strijd uit." Beter volleren moet hij dus en dat hij het net de hele avond gedaan. De onderlinge stand tussen Rusedski en Krajicek is 4-1 in het voordeel van Rusedski. „Maar tegen Richard is het al tijd 7-6 of 7-5, dat soort uitsla gen. Dus je kunt er niets van zeggen," had Rusedski 's mid dags al vooruit gekeken. liet zelfvertrouwen van de oud-Wimbledonkampioen was na het ten nislesje aan Felix Mantilla zelfs zo groot dat hij zichzelf in de favorietenrol zet te. „Mijn loting was al gunstig. Zo eerlijk ben ik wel. Maar na het wegvallen van Sampras ben ik nog de enige in de bovenste helft van het schema -Björkman en Korda spelen de andere kwart finale- die wel eens een Grand Slam-toernooi heeft ge wonnen. Natuurlijk ben ik ook bezig met mijn kansen. Maar ik heb er al een gewonnen, zij nog niet. Zij zijn denk ik nog meer gespannen dan ik. Ik vind me zelf ook favoriet voor de finale als ik eerlijk ben." „Bovendien denk ik dat Ru sedski in de kwartfinale van een Grand Slam-toernooi een ande re Rusedski is dan die van de gewone toernooien. Ik heb al vaker in de kwartfinale van een Grand Slam gestaan. Heb daar naast twee halve finales gehaald en er één gewonnen. Hij kwam nog nooit verder dan de kwartfinale. Het zijn allemaal kleine mentale voordeeltjes, maar het zijn wel voordeeltjes." En waarom zouden we hein niet geloven? Tenslotte liet McEnroe ook horen dat Grand Slam-winnaars er wel kijk op hebben. Omdat het tenslotte de US Open is, maar eens een keertje op de Amerikaanse toer. Cijfers dus. Om vijf voor acht op een zwoele New Yorkse avond, ter wijl Nederland op één oor lag (01.55 uur), kwam er na twee jaar en één week en zeventien overwinningen op rij een einde aan het 'schrikbewind' van Pete Sampras op Flushing Meadows. De winnaar van de laatste twee jaar werd in 216 zinderende mi nuten afgezet door Petr Korda, Tsjech, erkend reuzendoder en helemaal terug na lang blessu releed. Maar Korda gaat er niet met zijn titel vandoor denkt Sampras. 'Agassi of Chang", zo tipte de onttroonde. Hij was teleurgesteld, maar niet verdrietig. 'En dat zal mor genochtend ook nog zo zijn. Het is ook geen reden om me zelf van kant te maken,' zei hij na de 7-6 5-7 6-7 6-3 6-7 neder laag. Wie een zwaar aangesla gen Sampras had verwacht, had het fout. Hij was nuchter. 'Wat er is gebeurd? Ik heb verloren. Kan gebeuren.' Nog even door op zijn Ameri kaans. Pete Sampras had niet genoeg aan 24 aces, 170 punten en 74 afgemaakte volley's. Hij maakte namelijk ook 66 onno dige fouten, vooral backhands, en sloeg ook vijftig volley's fout. Korda's cijfers waren beter: 189 punten, maar 45 onnodige fou ten en hij sloeg 16 van zijn 23 volley raak. Ook sloeg hij 16 aces. Daarom won 'ie. Pete Sampras vertaalde dat vrij simpel. 'Ik heb mijn kansen gehad. Ik heb hem in de tang gehad, maar toen ging hij beter spelen.' Hij had met 3-0 voor gestaan in de tweede set. Die verloor hij met 5-7. Hij stond met 3-0 voor in de vijfde set - één servicebreak-, die set ver loor hij met 3-7 in de tiebreak. En iedere bal die hij miste klonk er 'oooooh en aaaah' uit een kleine 20.000 Amerikaanse ke len. Het was de tweede thriller van de US Open 1997 na het drama Van Lottum-Mantilla. En dankzij deze thriller blijft Jimmy Connors voorlopig nog altijd de enige tennisser die de open Amerikaanse titel vijf keer heeft gewonnen sinds het proftennis werd ingevoerd in 1968. Korda speelde duivels, vond Sampras. 'Ik moet hem compli menteren. Het is niet anders.' Of hem hetzelfde was overko men als vorig jaar op Wimble don, toen hij als titelverdediger tegen Krajicek aanliep, die hij later 'hot' noemde. 'Dit was an ders. Andere ondergrond. Hoe anders? We kunnen er de hele nacht wel over praten, maar ik heb kansen gehad en die heb ik gewoon niet gepakt Petr Korda was en is even de gelukkigste man van de wereld. Morgen speelt hij in de kwartfi nale tegen de Zweed Jonas Björkman en tot dan zal hij zweven. Eindelijk heeft hij weer het gevoel dat hij speelt zoals in zijn beste jaren, voor 1995 dus, toen hij werd geopereerd aan zijn lies en later ook nog aan een hernia. Dat waren tijden dat de oud- top 10-speler aan stoppen dacht omdat hij altijd pijn had. In middels is hij 29 geworden, maar pas sinds enkele maanden kan hij weer helemaal pijnvrij trainen en gisteren had hij voor het eerst sinds tweeënhalf jaar weer het gevoel dat hij zo speel de als in 1992 toen hij de finale van Roland Garros haalde. Die verloor hij van Jim Courier. 'Ik ben trots op mezelf, was de eerste reactie van de Tsjech, inmiddels weer opgeklommen tot de 16e plaats van de wereld ranglijst. 'Echt trots, omdat ik weer top 10-tennis speel en dat na alles wat ik de afgelopen ja ren heb meegemaakt.' Omdat hij dat weer kan, deed hij ook heel wat keren de Kor- da-shuffle. Dat is een lucht- sprongetje waarbij hij zijn ene voet naar voren schopt en zijn andere naar achteren. Knieën tegen elkaar. 'Siccor-kick'. Schaarsprong. Dat doet hij als hij een mooi punt heeft ge scoord. Dus dat kon hij gisteren aan de lopende band doen. I Iet is alleen een idioot gezicht om dat hij zo slungelachtig is en I meter 90 lang. UITSLAGEN New York. US Open Mannen, vierde roni Mantilla (Spa/12) 7-5 6-3 6- Krajicek in kwartfinale tegen Rusedski, Korda (Tsj/15) Sampras (VSt/1) 6-7 7-5 7-5 3-6 7-6, Biorkman (Zwe). - Draper (Aus) 6-3 6-3 1-6 7-6, Ferreira (ZAf) - Gi- melstob (VSt) 5-7 7-6 6-3 6-0, Bruguera (Spa/7) - Gumy (Arg) 6-1 6-4 5-7 3-6 6-4, Larsson (Zwe) - Meligeni (Bra) 6-2 6-4 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Hingis (Zwi/1- La- bat (Arg) 6-0 6-2, Novotna (Tsj/3) - Mary Joe Fernandez (VSt/12) 7-5 6-4, Daven port (VSt/6) - Serna (Spa) 6-0 6-3, Spirlea (Roe/11) Coetzer (ZAf/5) 7-6 6 4, San chez (Spa/10) - McQuillan (Aus) 6 1 6-2. Kwartfinale: Novotna - Davenport, Williarn-, (VSt) - Testud (Fra), Spirlea - Seles (VSt/2), Hingis - Sanchez. Vrouwen dubbel, derde ronde: Martinez/Ta- rabini (Spa/Arg/8) Boogert/Adams (NerJ /VSt) 6-4 6-7 6-4. Gemengd dubbel, kwartfinales; Bollegraf /Leach (NedA/St/5) - Tauziat/Nestor (Fra /Can/4) 7-5 6-3.Schultz/Luke Jensen (Ned/VSt) Gigi Fernandez/Ellis Ferreira (VSt/Zaf/2) 7-6 6 4

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19