Prinses Diana MAANDAG 1 SEPTEMBER 1997 Dit jaar stond voor Diana vooral ook in het teken van haar strijd tegen landmijnen. In januari bracht de prinses een bezoek aan slachtoffers in Angola en nog maar twee weken geleden bezocht ze Bosnië. foto »ap» joao silva Het statieportret dat afgelopen maart werd gemaakt bij de bevestiging van prins William (midden voor) in de anglicaanse kerk. Links van Diana haar jongste zoon Harry. Charles zit naast zijn moeder, koningin Elizabeth. Op de achterste rij staan de peetouders van Wil liam. foto ap ian jones Een eenzame roos steekt uit het hek van Buckingham Palace, waar duizenden mensen na het bekend worden van het nieuws bloemen kwamen leggen. foto »aplynnesladky Zevenhonderd miljoen mensen over de hele wereld zagen op 29 juli 1981 deze kus. De bruiloft van Charles en Diana leek toen een echt sprookjeshuwelijk, maar pas veel later bleek dat het geluk van het paar nog geen jaar heeft geduurd. foto ap De laatste week van hun leven brachten Diana en Dodi Fayed door ir de Zuid-Franse badplaats Saint Tropez. Volgens verschillende bronrv had de prinses het uitstapje 'de beste vakantie van mijn leven' ge noemd. foto ap» patricft Diana had door de turbulente scheiding van haar ouders een onrustij jeugd. Haar vader en moeder bevochten elkaar langdurig en bitter dt voogdij over de kinderen. Op deze vakantiefoto, gemaakt in 1970, ij net negen. foto rel Diana was een prinses met twee gezichten. Enerzijds was er haar inzet voor goede doelen, anderzijds was er haar leven in de 'high society'. Soms wist ze de twee te combineren. Het Amerikaanse blad Vanity Fair presenteerde onlangs uitgebreid de nieuwe look van Di, maar op alle foto's droeg ze kleding die later op een veiling voor het goede doel aan de hoogste bieder werd verkocht. foto »ap mario testino Diana's inzet voor goede doelen speelde zich af op twee fronten. Er waren de gef me privé-bezoeken aan bijvoorbeeld kinderziekenhuizen en aids-klinieken, maart waren ook de met veel publiciteit omgeven reizen naar het buitenland. Daarmee wilde ze vooral aandacht op problemen vestigen en fondsen werven. In juni ont moette de prinses in New York moeder Theresa, nadat ze de beroemde non in Ci cutta eerder niet had kunnen spreken. foto reuters mike Deze foto werd in 1992 het symbool van de steeds diepere kloof tussen Charles en Diana. Tijdens een plech tigheid leken een zichtbaar ongelukkige Di en een geprikkelde Charles geen enkele moeite te willen doen om te verhullen dat hun huwelijk stuk zat. foto reuters

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8