Matige start vernieuwd Milan Zilver Hugo Simon met bloed besmeurd Sport Frankrijk glorieus op WK-baan GP Eddy Merckx voor Olano Zeelenberg zegeviert in Assen Medaille ontglipt Hendrikx MAANDAG 1 SEPTEMBER 1997 Twee treffers Musampa parijs Bordeaux heeft zaterdagavond aangeklampt bij de kop groep in de Franse competitie. De club van de oud-Ajacieden Stanley Menzo en Kiki Musampa won met 3-2 van Auxerre en heeft nu tien punten uit vijf duels. Musampa opende de score ai na twee minuten, Lachuer en Marlet gaven de wedstrijd namen Auxerre een totaal ander aanzien. Vijf minuten na rust maakte Musampa gelijk. De winnende treffer kwam op naam van Syl- vain Wiltord. Cannes, de werkgever van Adick Koot en Gerald Vanenburg, boekte de eerste zege en de eerste punten van het De overwinning ging ten koste van Chateauroux: 2-1. Duurste voetballer is een reserve madrid» Francisco Lopez Alvaro, reservespeler bij Espanyol, heeft in zijn nieuwe een-jarige contract een afkoopsom laten op nemen van 900 miljoen gulden, een record. De 34-jarige en de club willen met de absurde afkoopsom „protesteren tegen de waanzin op de spelersmarkt in Spanje waar miljoenen worden betaald voor voetballers", verklaarde een woordvoerder van Espanyol. Lopez Alvaro passeerde op de lijst van duurste spelers ter wereld de 20-jarige Denilson uit Brazilië die bij Betis Sevilla een contract tekende met een afkoopsom van 850 miljoen gul den. Maradona voorlopig geschorst buenos aires» De Argentijnse voetbalbond heeft Öiego Marado na voorlopig geschorst. In zijn urine zijn na de wedstrijd vorige week tegen Argentinos Juniors sporen van verboden substanties gevonden. Het gaat waarschijnlijk om cocaïne. Morgen mag 'Pluisje' zich verweren voor de commissie. De universiteit van Buenos Aires doet woensdag de contra-expertise. De 36-jarige vedette moet vrezen voor het gedwongen einde van zijn loop baan. Maradona is sinds het uitlekken van het nieuws spoorloos. Ben Johnson heeft voor de televisie in Canada verklaard niets met de positieve plas van Maradona te maken te hebben. De at leet, die voor het leven is geschorst wegens doping, bereidde de Argentijn als privétrainer voor op diens vijfde comeback. Rufai naar Deportivo la Coruna madrid» Deportivo la Coruna heeft zaterdag, op de laatste dag van de transferperiode in Spanje, zeven spelers aangetrokken. De meest aansprekende naam is die van Peter Rufai. De Nigeri- aanse doelman kwam van Hercules Alicante. Rufai speelde in het verleden onder andere bij Go Ahead Eagles. Gewonden bij rellen in Rusland moskou Bij rellen rond de voetbalwedstrijd tussen Spartak Moskou en Sint-Petersburg zijn zaterdag dertig mensen gewond geraakt. Dertien hiervan moesten zich laten behandelen in het ziekenhuis. Sinds het begin van competitie in Rusland heeft de politie voortdurend te maken met botsingen tussen aanhangers van de diverse clubs. De agenten noemden de aanvaring tussen de fans van Spartak en Sint-Petersburg de ernstigste tot nu toe. Rangers - Celtic altijd in trek Glasgow Wat er ook gebeurt in de Schotse voetbalcompetitie, het draait altijd weer om Glasgow Rangers en Celtic. Hoewel beide rivalen vanavond pas tegenover elkaar staan, zaten er za terdag in het stadion van Rangers 30.000 mensen te kijken, het hoogste bezoekersaantal van de dag. De liefhebbers zagen het duel tussen de reserveteams van de Glasgowse topclubs. Door opkomst moest de aftrap worden uitgesteld. EC-tegenstanders matig op dreef rijswijk» De komende Europese tegenstanders van Ajax, Vitesse en Roda JC zijn momenteel matig bezig. Gisteren speelde Braga (Vitesse) voor de tweede keer gelijk. Voor eigen publiek stond er tegen Farense na negentig minuten 2-2 op het scorebord. Mari- bor (Ajax) blijkt in de Sloveense competitie ook geen hoogvlie ger. De uitwedstrijd tegen Rudar leverde een gelijkspel op: 1-1. Maribor won twee duels en verloor er drie. Hapoel Beer-Sheva (Roda JC) verloor in het weekeinde van Hapoel Pqtah Tikva: 3-2. Het was de tweede nederlaag in drie wedstrijden. Seedorf schiet Reed met droomgoal naar remise Het 'nieuwe' AC Milan zwalkte op de openingsdag van de Italiaanse competitie net zo erg als de oude ploeg vo rig seizoen. Piacenza hield de sterk gerenoveerde Milane se formatie zonder problemen op 1-1. Milan staat direct twee punten achter op andere kampioenskandidaten als Juventus, Inter en Parma. Die wonnen wel. BUITENLANDSVOETBAL Milaan anp/rtr/dpa/sidwieggebaar opdroeg aan zijn eerste nakomeling. Nordin Wooter begon de competitie met Real Zaragoza met een nederlaag. De ploeg verloor met 2-1 bij Celta de Vi go. Ferdy Vierklau kende een ongelukkig begin met Tenerife. De verdediger verstuikte al vroeg in de eerste helft de enkel en moest zich laten vervangen door Dorado. Makaay werkte hard in het duel met Deportivo la Coruna, maar hij kwam niet te scoren. Het bleef 0-0. Engeland Andy Cole is na een operatie te rug in de basis van Manchester United. Feyenoord is gewaar schuwd. De donkere aanvaller schoot meteen raak. Zijn eerste treffer dit seizoen liet welgeteld 76 seconden op zich wachten. De Engelse kampioen won met 3-0 van Coventry. Blackburn Rovers is dankzij de 2-1 winst op Crystal Palace overigens eer ste door een beter doelsaldo. Chelsea meldde zich zaterdag in de kopgroep door Southamp ton met 4-2 te verslaan. Gullit zag Petrescu, Leboeuf, Hughes en Wise binnen 35 minuten doel treffen. Davies deed iets te rug. Na rust slaagde alleen Ken neth Monkou daarin. Tegen Tottenham Hotspur kwam Ar senal niet verder dan 0-0, maar er gebeurde van alles. Alleen al in de eerste drie kwartier voor kwamen lat en paal vier keer een Arsenal-goal. In de First Di vision was het de dag van Pierre van Hooijdonk. De spits van Nottingham Forest scoorde te gen Queens Park Rangers drie keer. Forest staat na de 4-1 zege alleen bovenaan. Ook Richard Sneekes en Gerard Wiekens maakten voor hun club, repsec- tievelijk West Bromwich Albion (1-1) en Manchester City (1-2), een treffer. Voor hen zat een overwinning er niet in. België Op de vierde speeldag heeft Standard Luik zijn eerste over winning gehaald. Bij Germinal Ekeren won de formatie van coach De Mos met 3-0. De posi tie van de Nederlander staat Na de overtuigende 3-1 tegen Juventus voor de Coppa Berlus coni werd Milan als nog beju beld. Gisteren kon de zwartgal ligheid niet op. Piacenza leverde al onoverkomelijke problemen op. Bogarde speelde door een blessure niet, Edgar Davids maakte tien minuten voor het einde zijn competitierentree na zes maanden afwezigheid. De 1-1 betekende een dramatisch begin: het getoonde spel was van een nog lager niveau. Milan creëerde nauwelijks kansen. Voor een ploeg met artiesten als Boban, Weah, Kluivert veelzeg gend. De Nederlander kreeg zelfs niet een fatsoenlijke kans. Boban tekende in de eerste helft nog wel voor 1-0. De thuisclub maakte in de tweede periode via Delli Carri verrassend gelijk. Inter startte met een zege. Ro- naldo had de eerste wedstrijd tegen Brescia moeten opluiste ren. Hij faalde. Zijn rol werd echter overgenomen door de 21-jarige Uruguayaan Alvaro Recoba. Net als de Braziliaan in de zomer gekomen, tekende hij als invaller voor twee doelpun ten. Inter, met Winter 77 minu ten in actie, won met 2-1. Spanje Barcelona is onder leiding van Louis van Gaal begonnen met een overwinning. De Catalanen versloegen voor eigen publiek Real Sociedad met 3-0. Rivaldo (2x) en Giovanni troffen doel. Van Gaal begon met Ruud Hesp en Michael Reiziger in de basis. De verdediger moest zich in de 60ste minuut laten vervangen wegens een spierblessure. Cla rence Seedorf redde zaterdag avond in de openingswedstrijd een punt voor Real Madrid. De middenvelder maakte in de der by tegen Atletico met een machtige uithaal van een me- tertje of veertig gelijk: 1-1. Een dag daarvoor reisde de interna tional nog naar Amsterdam om de geboorte van zijn dochtertje bij te wonen. Zes uur voor de wedstrijd keerde hij terug in Madrid en maakte de treffer die hij met het bekende Bebeto- Johan de Cock is de gevierde man bij Schalke. De verdedigers scoorde zaterdag twee goals. daarom minder ter discussie. De treffers waren van Wamber- to, De Conde en Lokonda Mpenza. Anderlecht verloor ook zijn tweede thuiswedstrijd. Ra cing Genk won in Brussel met 2-0. Strupar en Oyen maakten de doelpunten voor de verras sende koploper. Duitsland Titelkandidaten Borussia Dort mund en VfB Stuttgart kwamen in hun onderlinge confrontatie niqt verder dan 0-0. Bayern München te blijven t wel in het spoor n koploper l.FC Kaiserslautern. De landskam pioen won met 3-1 van Hansa Rostock en heeft nu drie punten achterstand op de verrassende lijstaanvoerder die vrijdag al met 3-1 van VfL Bochum won. Van de Nederlandse verte genwoordiging in de Duitse competitie eiste Johan de Koek zaterdag de hoofdrol op. De verdediger van Schalke 04 maakte beide doelpunten in de ontmoeting met Borussia Mön- Anderlecht - RC Genk 0-2, Charleroi - Gent 1-1, Lokeren - Moeskroen 2-1, Lommei -RWDM 3-1, St Truiden - Ant werp 1-0, Westerlo - Harelbeke 2-2, kop: RC Genk 4-12, Brugge 4-12, Lo mei 4-10, Lierse 4-7, Lokeren 4-6, Gent 4-5, Harelbeke 4-5, Aalst 4-5, DU ITS LAN L Rostock - Bayern 1-3, Köln - Wolfsburg 5-3, Schalke'04 - Monchengladbach 2- 0, Stuttgart - Dortmund 0-0, Bremen - Leverkusen 2-1, Karlsruhe - Duisburg 1-2 Stand aan kop: Kaiserslautern 5- 13. Bayern 5-10, Schalke'04 5-9, Dortmund 5-8, Stuttgart 5-8, Rostock 5-7, Karlsruhe 5-7, Duisburg 5-7, Wolfsburg 5-7, Köln 5-7. ENGELANL Arsenal - Tottenham 0-0, Aston Villa - Leeds 1-0, Chelsea - Southampton 4-2, Crystal Palace - Blackburn 1-2, Derby - West Ham 5-10, Chelsea 4-9, Arsenal 5-9, Leicester 5-8, Tottenham 5-7, Ne wcastle 2-6, Crystal Palace 5-6, Barn- sley 5-6, Liverpool 4-5, Coventry 5-5, Bolton 3-4, Leeds 5-4, Sheffield Wed. 5-4, Derby 3-3, Everton 3-3, Southampton 5-3, Aston Villa 5-3, Wimbledon 4-2. Nantes - Le Havre 2-0, Lyon - Bastia 0- 2, Paris SG - Rennes 4-1, Toulouse - Strasbourg 1-1Stand aan kop: Metz 5- 15, Paris SG 5-12, Bastia 5-11, Bor deaux 5-10, Lens 5-8, Marseille 5-8, ITALIË Atalanta - Bologna 4-2, Bari - Parma 0- 2, Empoli - Roma 1-3, Inter - Brescia - 2-1, Juventus - Lecce 2-0, Lazio- Na- poli 2-0, Piacenza - Milan 1-1Udinese f - Fiorentina 2-3, Sampdoria - Vicenza c 2-1. Stand aan kop: Atalanta 1-3, Ro- j r 1-3. SCHOTLAND Aberdeen - Dundee U. 1-1, Dunfermli- i ne - St. Johnstone 2-2, Hibernian - He- t arts 0-1. Stand aan kop: Hibernian 4-7, Dunfermline 4-7, Rangers 2-6, Mother- i well 3-6, Hearts 4-6, Johnstone 4-5, Celtic 3-3, Dundee U. 4-3, Aberdeen 4- c 2. Kilmarnock 2-1. chengladbach. De UEFA-beker staat nu derde op de ranglijst achter Kaiserslau tern en Bayern. Trainer Huub Stevens startte het duel in eigen stadion met naast De Koek ook Van Hoogdalem en Eijkelkamp in de basis. Erik Meijer beleefde een slechte middag met Leverkusen. De club verloor verrassend met 2-1 van Werder Bremen, dat on der de nieuwe trainer Sidka zijn eerste succes beleefde. SPANJE Real Madrid-Atl.Madrid 1-1, Bilbao- Espanyol 1-3, Barcelona - Sociedad 3- 0, Celta - Zaragoza 2-1Compostela - I Gijon 2-0, Santander - Salamanca 1-0, i Mallorca - Valencia 2-1, Oviedo - Men- i da 2-0, Tenerife - Deportivo 0-0. Stand aan kop: Barcelon Compostela 1-3, Mallorca 1-3, T Altay - Fenerbahce 0-2, Trabzon - Anta- lya 2-2, Galatasary - Van 2-0, Gazian- tep - Seker0-0, Genclerb. - Dardanel 3- 0, Karabük - Ankaragücü 1-0, Kayseri - ZWITSERLAND 5-1, Neucha-1 tel - Basel 3-0, Servette - Aarau 2-1j Sion - Kriens 3-0, Luzern - Et.Carouge 9-15, Sion 9-14, Kriens 9- 14, Neuchatel 9-13, Zürich 9-13. Florian Rousseau beëindigde gisteren een prachtige week voor het Franse baanwielren- nen. De sprinter prolongeerde zijn titel door de Duitser Jens Fiedler twee keer terug te wijzen. Het was de zesde gouden medaille voor Frank rijk, dat verder twee bronzen medailles won. Italië kwam niet eens in de buurt met twee keer goud, één keer zilver en één keer brons. Silvio Martinello was de laatste Italiaanse winnaar. Hij zegevierde in de omstreden pun- tenkoers. Officials riepen het kwaad over zich af door de renners tijdens de race de tussenscores te onthouden. Daardoor wisten ze niet precie wie aan de leiding ging en hoeveel de achter stand van de anderen bedroeg. „Het had me de zilveren medaille kunnen kosten, want ik wist niet hoe mijn concurrenten ervoor stonden zei de Zwitser Bruno Risi. Hij bleef uiteindelijk de Spanjaard Juan Lianeras één punt voor. Voor Richard Rozendaal maakte het weinig uit. Hij bleef de gehele race op bescheiden af stand: op vier ronden om precies te zijn. Hij kwam als 17de over de streep, typerend voor het Nederlandse baan wielrennen dat in Perth niet best voor de dag kwam. Ook Duitsland moest zich onderwerpen aan de overmacht van Frankrijk. De enige gouden medaille kwam op de slotdag van Judith Arndt. Zij won de 3 kilometer achtervolging voor de Russische Natalia Karimova. Was haar triomf een verrassing, voor Rousseau was de titel ei genlijk logisch. Ofschoon zijn tegenstander Fiedler twee keer olympisch kampioen op het onderdeel was. Gesterkt door het teamsucces versloeg de Fransman de Duitser. Rousseau: „Het is al een competitie op zich om op de WK te komen. De onderlinge verschillen zijn mini maal, dat werkt motiverend. Althans voor mij." Abraham Olano heeft gisteren de Grand Prix Eddy Merckx ge wonnen. De Spanjaard legde de individuele tijdrit over 61 kilo meter af in één uur, negen mi nuten en twee seconden. De Brit Chris Boardman finishte als tweede op één minuut en ne gentien seconden. De Oekraïnér Sergei Gontsjar eindigde als derde op 2.04. Olano beleeft zijn successen dit seizoen voornamelijk in de race tegen het uurwerk. Vorige maand gaf hij zijn optreden in de Ronde van Frankrijk nog eni ge glans door in de tijdrit op de voorlaatste dag Jan Ullrich, niet aanwezig bij de GP, te verslaan. De opvolger van Miguel Indu- rain bij Banesto zei na zijn over winning in Brussel zich nog meer op de tijdrit te willen gaan richten. Bij de Spelen in Atlanta en de WK van 1995 eindigde hij op deze discipline nog als twee de achter de inmiddels gestopte vijfvoudige Tourwinnaar. Olano richt zich nu nog op de Ronde van Spanje en de wereldtitel strijd in eigen land. Kocinski blijft leider bij de Superbikes assen» anp Motorcoureur Wilco Zeelenberg heeft in Assen een race tellend voor de Supersport World Series gewonnen. De Italiaan Casoli eindigde als tweede, de Belg Paquay als derde. Zeelenberg pakte al in de eer ste ronde de koppositie en liet die niet meer los. Per ronde liep de Bleiswijker meer dan een se conde uit op de rest van de deelnemers. Jeffrey de Vries ein digde als vierde. Mile Pajic completeerde het Nederlandse succes. Hij kwam als tiende over de eindstreep. Door dit resultaat schuift Zee lenberg op naar de achtste plaats van het klassement. De Italiaan Paola Casoli voert de ranglijst aan. De Vries staat veertiende. Bij de strijd om de WK Super- bike won de Amerikaan John Kocinski de eerste manche. De winst pakte hij pas in de laatste ronde toen hij zijn belagers Carl Fogarty en Pierfrancesco Chili passeerde. In de tweede man che zette Fogarty de zaken recht. De Brit spotte met zijn rein. De Nederlanders speelden geen rol van betekenis. In de strijd om het wereldkampioen schap gaat Kocinski nog aan de leiding. De Amerikaan heeft 314 punten, Fogarty heeft 2 punten achterstand. Na afloop van de wedstrijden deelden de organisatoren mee dat met de Italiaanse promotor van de superbikeraces overeen stemming was bereikt over voortzetting van de races. Het contract voor volgend jaar is ge tekend. Een overeenkomst voor de vijf jaar daarna is bijna rond. Spuit gevonden in nabijheid van paard van Oostenrijkse nummer twee mannheim sjoerd bootsma gpd-verslaggever Hugo Simon is de held van vele paardenliefhebbers. Wellicht was gisteren de laatste dag dat de Oostenrijkse springruiter mocht genieten van zijn roem. Tijdens de pauze van de laatste wedstrijd van het EK voor springruiters werden twee me dewerkers van de uiteindelijke zilveren medaillewinnaar in de stal betrapt met het paard ET en een spuit. Vandaag zal uit een test in het Engelse Newmarket blijken wat in de nek van het dier werd ingebracht. Dan wordt ook beslist of Simon zijn eremetaal moet inleveren. Pascal Uyttendaal, een Ne derlandse ruiter in opleiding bij Hugo Simon, en de verzorgster van ET werden tussen de eerste en tweede manche in Mannheim door het hoofd van de stallenbewaking ontdekt. „Ik zag hoe de groom het paard vasthield en de man een spuit in de linkerkant van de hals stak", verklaarde Hans Wallmei- er, die namens de FEI, de inter nationale hippische organisatie, werkte. „Vervolgens zei ik dat beiden uit de stal moesten ko men. De man zakte met zijn handen naar een been van het paard en probeerde in het stro iets te verstoppen. Daarna kwa men beide personen naar bui ten. Ik mocht van hen de box onderzoeken. Onderin het stro vond ik vervolgens de spuit. Daarin en aan de naald zaten bloedresten. De spuit is tien mi nuten later in een koelbox ge stopt en is vervolgens voor on derzoek naar Newmarket ge bracht." Uyttendaal ontkende ET met een spuit te hebben bewerkt. „Ik keek naar een van de benen van het paard op het moment dat die man binnenkwam. Van een spuit weet ik niets. Man, ik kan niet eens een spuit toedie- Wallmeier meldde het voorv al direct aan Peter Cronau, de die renarts van het EK. De Duitse veterinair schakelde de toer- nooileiding in. Aangezien nog niet vaststond of Hugo Simon Ziek, doodziek was Emile Hen- drix. Hij analyseerde zijn laatste rit nog eens en nog eens. Brons was zo nabij, hij werd uiteinde lijk negende. Aan het slot van de eerste omloop kon hij zich zelfs een springfout in twee manches veroorloven om alsnog op het erepodium te klimmen. Twee balken deden hem en zijn Ten Cate Finesse een medaille uit de handen glippen. Jos Lansink, met een achtste plaats de beste Nederlandse vertegenwoordi ger, had eveneens stevig de pé in. „Ook ik wilde geen tijdfout maken. Daarom nam ik een kortere weg. De afstand was goed, daar lag het niet aan. Goh, had ik maar een foutje minder gemaakt. Dat was voldoende geweest", Bert Romp was met zijn elfde plaats evenwel niet ontevreden. Het evenement kreeg voor Jan Tops een voortij dig einde. De Nederlander, tien de in het individueel klasse ment, moest zaterdagochtend opgeven wegens een blessure van zijn paard Top Gun. De 15- jarige ruin bleek een drie centi meter grote scheur in de hoef te hebben opgelopen. neel - een waarschuwing of een boete wegens het zonder toe stemming gebruiken van een spuit in de stal. Vreemd genoeg werd de Spaanse ruiter Fernan do Fourcade twee jaar geleden tijdens het EK in Sankt Gallen voor hetzelfde vergrijp gedis kwalificeerd. Een positief ant woord op de tests betekent dat Simon wordt geschorst en zijn medaille verliest. De Duitser Lars Nieberg, gisteren vierde, schuift in dat geval door naar het erepodium. Hugo Simon tijdens zijn zilveren rondgang. het wedstrijdreglement had overtreden, mocht de Oostenrij ker zijn jacht op een medaille voortzetten. De zilveren, achter winnaar Ludger Beerbaum en voor de Zwitser Willi Melliger, kreeg hij zelfs omgehangen door de Duitse bondskanselier Helmut Kohl. Inmiddels boog de toemooi- organisatie zich over de kwestie. De groom en Pascal Uyttendaal werden ondervraagd door de organisatie. Hugo Simon wan delde onderwijl trots naar de persconferentie. Daar ant woordde de Oostenrijker op vragen van journalisten dat hij niet in de stal was geweest en nergens van wist. „Als dokter Peter Cronau iets beweert, dan doet het mij niets. Alleen al als ik de naam Cronau hoor. begint mijn maag om te draaien." ET werd tegelijkertijd door vertegenwoordigers van de FEI in de gaten gehouden. Ook wer den bloedmonsters genomen. die eveneens in het paarden sportlaboratorium in Newmar ket worden onderzocht. De uit slag wordt reeds vandaag ver wacht. „Daarna", zo maakte EK-baas Peter Hoffmann duide lijk. „zullen wij als organisatie beslissen welke maatregelen we Mocht blijken dat in de spuit geen verboden- stoffen werden aangetroffen, dan krijgt Hugo Simon - volgens de regels ver antwoordelijk voor zijn perso-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18