Dremans binnen en uur ten onder Springruiters standvastig naar zilver Duitse atlete vermoedt doping, arts ontkent Sport ERDAG 30 AUGUSTUS 1997 29 Voor het eerst is in Duitsland een sportarts beschuldigd van het toedienen van groeihormo nen). Hordensprintster Birgit Wolf (27) beweert dat ze in de periode 1994-1996 ten minste vijf keer door professor Armin Klümper is behandeld met dit niet-aantoonbare prestatiebe- vorderende preparaat. Gebruik van het preparaat zou zwart op wit in haar medisch dossier staan. Helpen deed het overi gens niet, want ze liep absoluut niet harder. Klümper, leider van de sport- traumatologische dienst in Frei burg, ontkent. Hij beweert geen HGH te hebben gegeven, maar natriumchloride, ofwel gewoon keukenzout, in een volstrekt on schuldige dosering. De 62-jarige medicus vertelde gisteren dat de affaire, voor zover daar spra ke van is, al vorig jaar in Atlanta aan het licht kwam, maar pas nu als explosieve informatie wordt beschouwd. „Men wil mij kennelijk uitrangeren. De Duit se atletiekbond zou daarente gen waardering moeten hebben voor mijn werk, want al zijn we reldkampioenen zijn mijn pa tiënten." Die uitspraak leidde onmid dellijk tot nieuwe geruchten over de titelhouders van Athe ne: Lars Riedel (discus), Heinz Weis (kogelslingeren), Sabine Braun (zevenkamp), Astrid Kumbernuss (kogel) en Grit Breuer (4x400 m), die als trai ningsmaatje van Katrin Krabbe een geschiedenis heeft. Krabbe werd in 1993 geschorst na do- pinggebruik. „Er zijn in het geheel geen aanwijzingen dat andere atleten verboden middelen hebben ge kregen", reageerde Karlheinz Graff, chefarts van de Duitse at letiekbond (DLV). Graff ontken de dat hij gevoelige medische informatie zou hebben doorge geven. „Dat druist in tegen mijn zwijgplicht als arts." Stijlvol afscheid Haringa mislukt Ingrid Haringa had in stijl willen afsluiten. Op haar laatste WK had de vijfvoudige wereldkam pioene op de puntenkoers nog één keer een medaille willen grijpen. Met haar ervaring bleek ze haar gebrek aan conditie echter niet te kunnen compen seren. Ze eindigde als zesde. De titel kwam in handen van de Russin Natalia Karimova. „Meer zat er niet in", zei de 33-jarige Hoofddorpse. „Het was een vreemde koers. Er sprongen al vroeg een Australi sche en een Spaanse weg. Ie dereen zat naar elkaar te kijken. Als ik wat deed, kwam er meteen een reactie. Toen er een groepje van drie wegreed, rea geerde ik te laat." Bondscoach Geserick had verwacht dat de enige vrouw in zijn equipe nog één keer had kunnen meedoen om de me dailles. In de finale van de wed strijd brak het gemis aan condi tie Haringa echter op. De wiel- renster was lange tijd uit de roulatie door een knieblessure. Bij de ploegenvoorstelling in maart sprong ze over een rij bankjes en kwam verkeerd neer. Pas sinds juni zit ze weer op de fiets. „Ik heb lang getwijfeld of ik bij de WK zou starten. Maar in mijn laatste seizoen wil ik met wedstrijden afscheid ne men. Ik ben bfij dat ik nog heb ben kunnen meedoen, al had ik natuurlijk op een mooiere ma nier willen afsluiten. Bij de Europese titelstrijd eind volgende maand in Berlijn krijgt Haringa nog een kans haar slotjaar glans te geven. Zes jaar geleden begon de voormalige politieagente in Duitsland haar zegereeks op de puntenkoers bij de wereldtitelstrijd in Stuttgart. „Het is heel mooi dat ik in Duitsland mijn loopbaan defini tief kan afsluiten." Na het toernooi in Berlijn gaat Haringa zich volledig op haar nieuwe functie richten. De renster wordt parttime bonds coach naast Geserick. Ook gaat ze Piet Hoekstra, coach van de n, assisteren. OREBORD SPORT OP TV i oogendijk probeert boek in Ooms tegen te houden boek dat Peter Ooms heeft :hreven over de periode tin hij werd beschuldigd n ongewenste intimiteiten zijn ex-pupillen Van der >1 Staps en De Kok, is nu al itreden. De publicatie van ii s voor Goud! is voorlopig een week uitgesteld. Frans igendijk, voormalig voorzit- van de Judobond, eist via of advocaat voorinzage, oms beschrijft in het boek 1 complottheorie tegen hem, rin Hoogendijk een belang- rol speelt. De Tilburger rt de ex-preses op als de die hem zwart probeerde maken. Uitgever Alpha in a phen gaat de passages waar de naam van Hoogendijk rkomt nog eens extra tegen het licht houden. „Onze advocaten zullen zich daarover buigen", aldus Pieter Schriks, directeur van de uitge verij. „Afhankelijk van hun ad vies nemen we het besluit of Hoogendijk de passages van te voren mag lezen. In ieder geval hoop ik dat de presentatie, die voor gisteren was gepland, niet langer dan een week hoeft te worden uitgesteld. Het is voor Schriks de eerste keer dat voorinzage wordt ver langd. „In Amerika hoor-je het vaak, maar in Nederland zel den. Hooguit als het om een boek over financiële zaken gaat." Ooms werd onlangs door de .rechter veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk voor ontucht met een aantal leerlin gen. 11arhuis speelt 'lekkerder' maar verliest ïard Krajicek en John van Lottum zijn de enige Ne- anders die nog meedoen aan de US Open 1997. Paul rhuis hield gisteren het programma om de open ïrikaanse tennistitel op Flushing Meadows wel gewel- i« lang op met een partij van drie uur en zevenenvijftig uten tegen Lionel Roux, maar hij verloor met 6-4 in rijfde set. Miriam Oremans overkwam in haar derde [ij in New York wat al te vrezen viel: de Brabantse d met tweemaal 6-1 weggespeeld door Monica Seles. temin beter dan woensdag na zijn zege op Blanco. Toen was hij boos op zichzelf omdat hij zoveel kansen had laten liggen om de partij in drie sets uit te maken in plaats van vijf. Giste ren had hij veel minder kansen gehad, vond hij zelf. En die twee breaks in de vijfde set die hem nekten, dat hoorde er nou een maal bij. „Maar mijn humeur is beter omdat ik vandaag lekker der heb gespeeld dan woens dag. Die twee games die hij pakt, dat gebeurt gewoon. Je staat al zo lang te serveren en hebt al zoveel keuzes gemaakt: naar binnen, naar buiten of op het lichaam, dat hij bij de return ook gewoon een paar keer voor een hoek kiest en vervolgens een paar wereldreturns slaat." Dat zelfde gold voor de twee dubbele fouten in zijn laatste game, zei Haarhuis. „Hij loopt in die game op mijn tweede ser vice twee keer om zijn back hand heen en veegt de bal weg, dan moet je meer riscio nemen op je tweede service en dan kan dit gebeuren." JV/ERSLAGGEVER Haarhuis maakte ook van tweede partij in New York marathonpartij (6-7 3-7 7-6 1-6). Maar begon hij woens- tegen Galo Blanco met een oorsprong in sets, gisteren it hij zelf van een 2-0 ach- and terug. Twee sets lang en er tegen de Franse hard- r Roux nogal wat missers Haarhuis' forehand. De lliovenaar liet echter op en dat hij niet voor man is van de meeste id Slams op rij van de hui- lichting tennissers, 33 En dat hij ook bij de te vastbijters hoort. Bij 5-6 achterstand in de derde - (reeg hij in zijn eigen op- jeurt een matchpoint te- Die werkte hij, na twee uur twintig minuten speeltijd, veteraan, met zijn 31 hij de oudst overgeble- speler in New York, sleepte rvolgens twee overwinnin- met 7-6 uit. Het slot even- was ontluisterend. De itpartij, die na het wegge- te matchpoint nog een dik anderhalf uur duurde v igde met een dubbele fout. in die vijfde set had nog kansen. Bij 3-3 hij Roux' opslag in. Die iprong deed Roux één ga iter echter weer teniet. Dat r de nekslag voor de oudste ïhet t zijn eigen verbazing voel- laarhuis zich gisteren niet- De kennismaking van Miriam Oremans met het tennis van Monica Seles duurde 53 minu ten. De Brabantse mocht zoals ze had gehoopt in de derde ron de van de US Open inderdaad optreden in het nieuwe Arthur Ashe stadion, 23.000 zitplaatsen groot, maar half bezet voor de partij van 's werelds nummer twee bij de vrouwen tegen de Nederlandse nummer 59 van de wereld. Voor de rest verliep er niets zoals Oremans had ge hoopt. Ze kon Seles geen pijn doen met haar slice backhand, zoals ze vooraf filosofeerde, niet met haar volley en niet met haar service. De enige die ie mand pijn deed was Seles; de eerste set duurde slechts 21 mi nuten. Oremans mocht nog van geluk spreken dat er bij 0-1 in de tweede set een paar druppels uit de lucht vielen. Daardoor werd de wedstrijd een paar mi nuten onderbroken en duurde haar verblijf in het grootste ten- nisstadion ter wereld tenminste nog net iets langer dan een uur: in zuivere speeltijd haalde ze dat niet. Kristie Boogert hield het maandag precies zestig mi nuten vol tegen Seles. Oremans erkende naderhand ruiterlijk dat ze bloednerveus was geweest. „In dat stadion spelen is al een eer en dan nog tegen de nummer twee van de wereld ook." Ze had niet het ge voel dat ze op kracht was weg gevaagd door Seles. „Naast de baan denk je altijd dat ze vrese lijk hard slaat, maar ik denk dat Sabine Appelmans - Oremans dubbelpartner - vaak harder slaat. Ze slaat alleen zó ge plaatst en maakt vanuit de hoe ken van de baan zelf zulke on gelooflijke hoeken. Als je tegen over haar staat lijkt het ook of ze er maar zo weinig voor hoeft te doen en dat het zó vanzelf gaat. Bovendien moet je de kansen die je krijgt onmiddellijk pak ken, want je krijgt er maar zo weinig. Maar als je die kans dan een keer krijgt wil je dat punt zo graag maken dat je helemaal niet meer denkt aan de manier waarop dat moet." Coach Ekker gaf haar nog wel een paar keer het teken dat ze moest ontspannen. „Losser ge baarde hij een paar keer. Ik dacht toen alleen maar: 'ga jij hier maar eens staan." Het slot van de wedstrijd was voorbij voordat ze er erg in had. „Dat is ook nog zoiets: het lijkt er de Paul Haarhuis redde het in zijn tweede marathonpartij op de US Open dit keer niet. De Nederlander verloor van Lionel Roux in vijf sets. foto anp hele wedstrijd wel op alsof ze de trein moet halen. Ze staat zó snel klaar om weer te serveren. Maar dat is iets wat al die top pers tegenwoordig hebben. Het lijkt wel of die allemaal binnen een uur van de baan willen zijn." Niettemin was het een er varing die haar bij zal blijven. Niet de mooiste ervaring. „Het centre court van Wimbledon blijft mooier. Dit stadion is al leen wel vreselijk groot. Typisch Amerikaans: het moet groter zijn dan al het andere dat er is." door twee springfouten in de tweede manche. Top Gun ging te hoog over de tweede hinder nis van de driesprong, kwam niet goed uit voor de derde oxer. Dat kostte een balk. Bij de sloot was vervolgens de snel heid zoek. Het waren acht straf- punten die Tops van de tweede naar de tiende plaats terugwier pen. „Jammer, maar deze me daille is ook mooi." Zo werd Emile Hendrix plots de man op wie Horn morgen het meest zal letten. De 41-jari- ge Limburger bleef gisteren foutloos en bezet de derde plaats, kort achter oud-olym pisch kampioen Ludger Beer- baum en wereldbekerwinnaar Hugo Simon. „Dat zijn man nen, voor wie ik veel respect heb", zei Hendrix. Dat hij zelf in dat rijtje thuis hoort, zal de 41-jarige Limbur ger niet gauw beweren. „Ik ben realist. Beerbaum en Simon zijn als Pete Sampras in het tennis, dat zijn de kanjers. Zij hebben gogme, om met Van Gaal te spreken. Ik kan af en toe leuk meedoen. Vergelijk me maar met die Nederlandse tennisser. Hoe heet-ie ook alweer? Kraji cek, ja." Hendrix rijdt in Mannheim zijn zevende Europees kam pioenschap, in 1991 in La Baule was er goud voor de landen ploeg. Ten Cate Finesse, zijn tienjarige merrie, is in topvorm. „En ik maak geen onnodige foutjes. Dat is wel eens anders geweest", aldus Hendrix. „Maar als ik zondag met Simon in een barrage zou komen, dan wordt het voor mij heel moeilijk." Onbevangen zal Hendrix niettemin het weekeinde door brengen. „Ik loop al jaren mee, weet wat ik kan verwachten. Ik doe m'n best, meer kan niet", zei de springruiter annex paar denhandelaar uit Baarlo. Hen drix is fris, stond onlangs twee- enhalve week op non-actief door een knieblessure. „Mis schien is dat achteraf een geluk bij een ongeluk gebleken", zei Hendrix, die twee Italiaanse concoursen miste. „Maar dat is altijd achteraf praten." Jos Lansink en Bert Romp, die donderdag enig fortuin misten om in kansrijke positie te kun nen blijven, maakten beiden één springfout. Lansink is ne gende, Romp elfde, op ruime afstand van de favorieten. Zij bezorgden Nederland wel het zilver in de landenwedstrijd. Maar bij kampioenschappen is sprake van een tweedaagse, de schade van donderdag bleek slechts ten dele te herstellen. Bondscoach Hans Hom was een trots man. Trots op het zil ver dat de springruiters in de landenwedstrijd van het Euro pees kampioenschap verdien den. Trots op de eenheid die de equipe in Mannheim uitstraal de. „Standvastig", noemde Horn de anwezigheid van alle vier Nederlanders in de top-elf. De tweede plaats, achter gast land Duitsland, bleek gisteren voor Nederland het hoogst haalbare. De achterstand uit het jachtspringconcours van don derdag werd verkleind, maar het geslagen gat viel niet meer te dichten. „We hebben twee dagen super gesprongen, met dit zilver mogen we zeer tevre den zijn", aldus Jan Tops. De Brabander verspilde zijn kansen op een individuele prijs Jan Tops in actie. SPORTPRIJSVRAGEN i, vrijdag 29 augustus: 17 - 22 - 27 - 29 - 30 - 31 - 33 - 38 - 39 - 43 - 49- 56- 57- 59-62-64-74-80. Bayern München (Dui). Groep F: SK (Bel) - AS Monaco (Fra), Bayer usen (Dui) - Sporting Lissabon (Por). Vijfde speeldag: 26 november: groep A: Parma (Ita) - Sparta Praag (Tsj), Borussia Dortmund (Dui) - Galatasaray (Tur). Groep B: Manchester United (Eng) - Wedstrijden op dinsdag 16 e ronde Europa Cup beker- I. Schalkhaar, Bill ton (GB Otto, Smith (GBi VOETBAL !Lenyek™°r,n s (Ita). Groep C: Dyna- ipeeldag: 17 september: I: Sparta Spraag (Tsj) - Parma (Ita), aray (Tur) - Borussia Dortmund M, Groep B: Juventus (Ita) - Feyenoord, 2 (Slw) - Manchester United (Eng). C: PSV- Dynamo Kiev (Oek) astle United (Eng) - Barcelona (Spa). D: Real Madrid (Spa) - Rosenborg (Oek) - PSV, Barcelona (Spa) - Ne- j (Eng). Groep D: R< va (Slw), Nice (Fra Olympiakos (Gri). Groep E: B Sporting Lissabon (Por) Bayer Leverkusen (Dui). •Zesde speeldag: 10 dec< Groep A: Sparta Praag (Tsj),- Borussia Dort- Galatasaray (Tur) - Parma B: Kosice (Slw) - Feyenoord, 3 (Ita) - Manchester United (Eng). Groep C: PSV - Barcelona (Spa), Newcastle United (Eng) -Dynamo Kiev (Oek) Groep D: Real Madrid (Spa) - Porto (Por), Olympia- (Spa), Porto (Por) - Real Betis (Spa) - Budapest V t (Sch), tac (Hon), (Pol), inn (Fra) Rochet. M en Melliger (Zwi) Calvaro 4, 12. McNaught- Mandli (Zwi) Duif 4,25, 13. Delaveau (Fra) Vicomte du Mesnol Normandie 5,50, 14. Tops (Ned) Top Gun La Silla, Nieberg (Dui) For Pleasure, Merschformann (Dui) Ball (Ita). Groep E caelispor (Tur) - National Boekarest (Roe), Apoel Nicosia (Cyp) - Sturm Graz (Oos), VfB Stuttgart (Dui) - IB Vestmannaeyjar (IJsl), Boavista (Por) - Shaktar Donetsk (Oek), Germinal Ekeren (Bel) - Crvena Zve- zda (Joe), AIK Stockholm (Zwe) - NK Pri- morje (Slv), AEK Athene (Gri) - Dinaburg Daugavpils (Let). Slavia Praag (Tsj) - Lu- zern (Zwi) Wedstrijden op donderdag 18 september nCoyle ichformann (Dui) B ijd: 1. Duit: Cruis 6, Bjorkman (Zwi 6-0, Tarango (VSt) - Raoux (Fra) 6-4 6-7 6- 7 6-2 6-4, Draper (Aus) - Novak (Tsj) 7-5 7-6 3-6 6-3, Radulescu (Roe) - Fromberg (Aus) 3-6 6-4 6-3 3-6 6-3, Rusedski (GBr) - Ondruska (ZAf) 7-6 6-4 6-1, Knippschild (Dui) - Pescariu (Roe) 6-3 7-5 6-1, Gumy (Arg) - Wood bridge (Aus) 7-5 6-4 6-2, Raf- oen akks ter (Aus/13) - Norman (Zwe) 6-2 6-1 6-2, len, 92. en laatste ua Larsson (Zwe) - Escude (Fra) 6-4 6-2 7-6, Algemeen klassen Meligeni (Bra) - Ruud (Noo) 6-3 6-4 6-3, 16.13.39, 2. Meiner Pioline (Fra) - Lapentti (Ecu) 6-0 6-4 6-2, :l), 10. Dekker (Ned), Nederlanders: 14. Van der Wolf, 19. Den Bakker, 27. Knaven, 30. Van Bon, 32. Boogerd, 35. Vierhouten, 41. 1 53. DeJongh,56. Meulenhof, 60. De il. De Louw, 64. Hoffman, 70. Van r, 71. Bouwmans 1,21, 77 Cornells: y Nelis n 2.33. 2 (Roe) 6-0 6-2 6-2, ^ieberg/For Pleasure 1,67+4+4, Markus Gimelstob (VSt) - Gustafsson (Zwe) 6-3 3-6 Feyenoord - Kosice (Slw), Man- - (|ta). United (Eng). Groep )rto (Por) - Real Madrid (Spa) borg (Noo) - Olympiakos (Gri) Groep Indeling 1 .oli'ln.irt; Zwi.u li.iyrm Miiik hen Besiktas (Tur) - Paris SG (Fra). Groep SK (Bel] - Sporting SK (Bel), Bayer Leverkusen (Dui) - Monaco 02 ronde UEFA Cup: Maribor (Slv) - AJAX (NED), VITESSE (NED) - Bra- 4-7, Bayern M. 4 - 7, Stuttgart 4-7, Ros tock 4-7, Karlsruhe 4-7, Wolfsburg 4 - 7 FRANKRIJK: Guingamp - Marseille 1-1, Beerbaum/Lady Weingard 6,72+0+0, Mer schformann/Ballerina 6,08+4+0, Ludger Beerbaum/Ratina Z 0+0+0) 15,75 straf- punten, 2. Nederland (Hendrix/Fmesse 3,58+0+4, ink/Calvaro Z 7,71+4+0) 21,61, 3. Groot-Brittannië (Michael WhitakerA/irtual Village Ashley 6,43+8+4,25, Billington/lt's Otto 9,79+4 +0, Smith/Hanauer 6,87+4+0, John Whi- taker/Virtual Village Weiham 1,31+8+5) 34,86, 4. Frankrijk 46,89, 5. Ierland 48,83, 6. Zwitserland 50,05, 7. Oostenrijk 64,96, 8. Italië 72,61, 9. België 77,48, 10. Zweden 93,89, 11. Spanje 95,90 De- n Petegem (Bel) 0.52, 10. (Dui) 7-5 6-1, Barabansjikova (WRu) - Schultz (Ned/13)_6-3, 6-3, Hingis (Zwi/1) - 0.58, 11. Der Chlac a (Tsj) 6-1 6-2, a (Tsj/3) - umgamp -2 Stand aan kop: Metz 5-15, Paris SG 4 - 9, Monaco - Metz 1-2 o (Fra - Bayer Li speeldag: 22 oktober: A: Parma (Ita) - Borus: Sparta Praag (Tsj) - Groep B: Manchester L Salzburg (Oos) Bröndby (Den), k e (Fra), noord, Kosici (Slw) - C: Dynamo Kiev (Oek) - Barcelona (Eng) Groep D: inborg (Noo) - Porto (Por) 1 Madrid (Spa) - Olympiakos (Gri) E: Besiktas (Tur) - IFK Göteborg Bayern München (Dui) - Paris SG Groep F: AS Monaco (Fra) - Lierse SK Sporting Lissabon (Por) - Bayer Le ssen (Dui). speeldag: 5 november: A: Borussia Dortmund (Dui) - Parma lalatasaray (Tur) - Sparta Praag (Tsj). B: Feyenoord - Manchester United luventus (Ita) Kosice (Slw) Groep 'celona (Spa) - Dynamo Kiev (Oek), castle United (Eng) - PSV. Groep D: Rosenborg (Noo), Olympiakos ladrid (Spa), Groep E: IFK Gö- - fg (Zwe) - Besiktas (Tur), Paris SG ufia (Spa) - Anderlecht (Bel), PAOK I (Eng), Widzew Lodz Olymp. Lyon (Fra) - Mozyr (WRu) - Dina- il Valladolid (Spa) - Skonto Riga (Let), Vitoria Guimaraes (Por) - Lazio (Ita), Strassbourg (Fra) - Glasgow Rangers (Sch), MTK Budapest (Hon) - Ala- nia Vladikavkas (Rus). Schalke 04 (Dui) - Hajduk Split (Kro), Bastia (Fra) - Benfica (Por), Sion (Zwi) - Spartak Moskou (Rus), (Hon)-OFI Kreta (Gri), Samp- 1860 München (Dui), Trabzonspor (Tur) - VfL Bochum (Dui), Croatia Zagreb (Kro) - Grasshoppers (Zwi), Rapid Wien (Oos) - Hapoel Petach-Tikva (Isr), Inter (Ita) - Neuchatel Xamax (Zwi), Celtic (Sch) - Liverpool (Eng), Moeskroen (Bel) - Metz (Fra), Beitar Jeruzalem (Isr) - Club Brugge (Bel), Atletico Madrid (Spa) - Leicester City (Eng), Aarhus (Den) - Nantes (Fra), I' ruher SC (Dui)' - (Cyp) Stand EK na twee van drie onderdelen: 1 Ludger Beerbaum 0, 2. Simon 4,35, 3 Hendrix 5,55, 4. Markus Beerbaum 6,72, DdMidH-o, ivid.beineo-o 5 Melliger 8,20, 6. Nieberg 9,67, 7. McNaught-Mandli 9,90, 8. Smith 10,87, GOLF 9, Lansink 11,71, 10. Tops 12,35. 11. Vlaardingen. Steelcover Dutch Challenge ?,omPj2'58' 12; ,13;Z,9, \3' Ooen stand na tweede ronde- 1 Lvnn Merschformann 14,08, 14. John Whitaker 14,31, 15. Coyle 14,45, 16. (VSt/6) - Probst (Dui) 6-2 6-3, Spirl (Roe/11) - Osterloh (VSt) 6-2 7-5, Martinez (Spa/7) - Smith (GBr) 6-1 6-0, Sanchez (Spa/10) - Tu (VSt) 6-2 5-7 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt/12) - Grande (Ita) 4-6 6-2 6-2, Fusai (Fra) - Miyagi (Jap) 6-3 3-6 6-4, Likhovtseva (Rus) - Richterova (Tsj) 7-5 6- 1, Po (VSt) - Schett (Oos) 6-3 4-6 7-5, Mc Quillan (Aus) - Hiraki (Jap) 6-0 6-2, Lucic (Kro) - Rippner (VSt) 6-0 6-1. Derde ronde: Seles (VSt/2) - Oremans 6-1 "estud (Fra e (Fra) - Zve ten dubt Is/Knippsch Pereira (VSt/Ven) 6-3 7-6, Hawk/Overh 13.00-14.00 EURO: Motorsport: -GP van Tsjechië, kwalificatie 12 13.15-18.20 BBC 1: Grandstanc 15 15-17.30 EURO. Motors) 17.30-18.00 Did 1 'sportsct 17.30-18.30 EURO: Wielren het WK vanuit Perth (Australi 18.30-19.00 EURO: IndyCai wing op de PPG Cart World Series vanui couver (Canada) 19 30-20.00 BRT 1: Sport. 19.00-20.00 EURO: Motorsport: WK w -GP van Tsjechië. Herh. 19.45-20.00 Did 3: Sport im Wékten. 19.55-20.10 BBC 2: Sport. 20.00-22.00 EURO: Boksen- internatic zwaargewichtgevecht vanuit Berlijn. 21.30-22.55 SBS 6 Sport: Engelstop 2.10-17.27 Ned 2: Studio 4.45-17.00 BRT 2: Sport extra: P Eddy Merckx vanuit Brussel. 5.00-16.30 EURO: Wielrennen 5 05-17.00 Did 1. Sportschau 1 WNBA. ale Open var 0NBC: Basl r (VSt) - "tijssen/Barnard (Ned/ZAf) 6-4 4.10,630, 3. Verenigde Staten 4.11,315, 4. Duitsland 4.11,630, 5. Italië 4.11,900, 6. Rusland 4.12,795, 7. Nieuw-Zeeland 4,14,545, 8. Spanje 4.16,460, Uitge schakeld: Australië, Groot-Brittannië, De nemarken, Polen. Kwartfinales-. Italië w,v. Duitsland .08,055 - 4.08,790, Verenigde Statei 3 00 E Jacquelin (Fra) 139, 6. Andersson (Zwe), Bickerton (Eng), Watson (Eng), Cea (Spa) 140; Nederlanders- 11 Wechgelaer 141, 16. Derksen 143, 38. Miller 145, 50. Kraay 146; u Lovey 149, 151, Rodenburg 157, Rubay Bouman 160, Schulte 167. München. Beiers Open, stand na tweede ronde: 1. Harrington (GBr) 130 (66 64), 2. Tar- 4,81, 17. Delaveau 15,37, 18. Bologni Uta) Lucilla 16,04, 19. Godignon (Fra) Vi king Revillon 17,21, 20. Michael Whitaker 18,68. New York. US Open, 23,6 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned) - Fi- lippini (Uru) 7-6 6-2 7-5, Van Lottum Haarhuis (Ned) 7-6 6-3 6-7 6- 7 6-4, Haas (Dui) - Kroslak (Slw) 6-4 6-1 6-2, Wayne Ferreira (ZAf) (Spa) - Noteboom/Wib Ivanisevic/Suk (Kro/Tsj) - Davids/Knip- pschild (Ned/Dui) 4-6 6-4 6-3. Vrouwen dubbel, eerste ronde: Ellwood- /Kunce (Aus) - Appelmans/Oremans (Bel- /Ned/11) 6-2 6-2, Bollegraf/Arendt (Ned- /VSt/4) - Morariu/Muric (VSt) 6-4 6-4, Ray- mond/Stubbs (VSt/Aus/10) - Noorlander- /Nemeckova (Ned/Tsj) 6-1 6-2 Tweede ronde: Boogert/Adams (Ned/VSt) - Labat- /Paz (Arg) 6-2 6-3, Vis/Basuki (Ned/lno/6) - McShea/Wainwright (Vst) 6-2 7-6. Gemengd dubbel, eerste ronde: Miyagi/Ki- tinov (Jap/WRu) - .08,500 - 4.09,850, Oek- 23.30-23.50 BBC 1: Sport. 23.05-23.25 BRT 1Sport oj 23.30-23.5 23.30-02.0 1 13,790. Indeling halve inales: l 1) 7-6 6-2. Staten 4.05,830, Nieuw-Zeeland 4.12,790, Frankrijk 4.06,385, Spanje 4.13,790. Halve finales: Italië - Frankrijk, Oekraïne - Verenigde Staten. (12,200-12,080). Finale; Ballenger - Fer- PAARDENSPORT Baur (Dui) 7-5 6-4 6-3, Corretja (Spa/6) - h (Tsj) 7-5 6-4 3-6 6-4, Mantilla - Javier Sanchez (Spa) 7-5 6-4 6- a (TSj/16) - Martelli (Ita) 6-3 7-6 7- k (Tsj)-Sell (VSt) 4-6 7-6 6-1 6-2, leim. EK springruiters, e onderdeel, springconcours in twee ies: 1. Hendrix (Ned) Ten Cate Fi- Markus Beerbaum (Dui) Lady Wein- WIELRENNEN Ronde van Nederland Vijfde etappe, Almelo-Venray: 1. Zabel (Dui) 178,2 km in 4.43.10 (37,758 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Zanotti (Ita), 4 Svorada (Slw), 5 Camm (II,1). 6. De 2-1. Om de derde plaats o(Mex) 11,4. opéén r< 00 30-01.00 EURO. 4x4 Off 01.00-02.00 EURO Bodybui mes vanuit Lahti (Finland). He 01.00-04.30 NBC. Honkbal: 08.00-10.00 EURO; V Perth (Australië), baan 10.00-10 25 EURO; k 3-17.30 EURO: Wielrennen: WK vanuit Perth (Australië), baanwedstrijden. 17.05-18.15 Did 1: Die Sport-Reportage: o.a Bundesliga-voetbal, motorsport (WK 250cc vanuit 8rünn, Tsjechië) en tennis (US Open 17.30-18.30 EURO: Motorsport: WK wegracer 18 08-18.40 Did 1. Sportschau. 18.30-19.00 EURO: IndyCar: PPG Cart World Series vanuit Vancouver (Canada). Herh. 18.50-19.00 Did 3: Sport im Westen. 19.00-19.50 EURO: Nascar. Winston Cup Se- l^OO^O.OO Nef ^sludio sport- o m. sa- strijden in de PTT-Telecompetitie. 19 50-19.58 Did 1 Sportschau-Telegramm. 21.45-22.30 Did 3: Sport im Westen 22.00-22.55 Ned 2 Studio sport: be de Spaanse en Italiaanse voetbalcomi 22.25-22.35 Did 1- Sport am Sonnta 22.30-23.00 EURO: IndyCar: voorbe wing op de PPG Cart World Series van couver (Canada). 23.00-01.00 EURO: IndyCar: PPG C, Series vanuit Vancouver (Canada). 23.10-23.30 BRT 1: Sport. 00.25-00.55 RTL 5! Sportnieuws! 1.00-01.30 EURO. I» -GP van Tsjechië. Her

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 29