Loodzware opgave PSV en Feyenoord Clubs treffen onbekende grootheden in Europa Cups :)ekker wint tijd maar verliest zijn ploegmakker Sport Bondscoach Hoddle verdedigt Wright en passeert hem niet ERDAG 30 AUGUSTUS 1997 lonardo toch naar AC Milan is» De Braziliaan Leonardo vertrekt toch naar AC Milan. Een irdvoerder van zijn club Paris Saint-Germain heeft dit giste- bevestigd. De aanvaller heeft een contract voor drie jaar ge- md. Eerder deze week bereikte AC Milan en PSG al een ak- rd over de overgang van Leonardo. Milan betaalt 17,9 mil- gulden voor de 28-jarige Braziliaan, die nog een doorlopen- verbintenis in Parijs had. Toen werd ook meegedeeld dat de nsfer nog zou kunnen mislukken als de Fransen zich zouden atsen voor de Champions League. PSG maakte woensdag in- rdaad een 3-0 achterstand tegen Steaua Boekarest goed, maar Leonardo nu toch naar Italië gaan. ïOgarde mist openingswedstrijd rob onderwater, c aan Winston Bogarde mist morgen de openingswedstrijd AC Milan tegen Piacenza. De verdediger is niet op tijd her- van een spierblessure aan het linkerbeen. Het is nog on- (delijk hoe lang de ex-ajacied is uitgeschakeld, maar bonds- Guus Hiddink kan voor het duel Nederland - België waar- jijnlijk opnieuw geen beroep doen op de speler. Patrick Klui- k en Edgar Davids behoren wel tot de selectie van trainer Fa- l Capello voor de eerste wedstrijd van de competitie. Bij Inter kt Aron Winter waarschijnlijk in de basis. Kanu moet nog even puld hebben. De Nigeriaan, die hersteld is van een hartopera- speelde deze week zijn eerste volledige wedstrijd. letz verslaat titelverdediger Monaco AS Monaco blijft sukkelen in de Franse competitie. De ti- kerdediger verloor gisteren in eigen huis met 2-1 van koploper Met vier punten uit vijf wedstrijden staat Monaco nu vijf- 'j'Jide op de ranglijst. Metz behaalde met de zege op Monaco volle aantal punten uit vijf duels. De verrassende lijstaan- èrder heeft nu zes punten voorsprong op Paris Saint Germain, mpique Marseille liet twee punten liggen bij Guingamp. De ;r vier van de lijst kwam niet verder dan 1-1. In de 44ste kreeg het een treffer cadeau doordat Mihali de bal in ei- i doel werkte. Teamgenoot Tasfaout maakte een kwartier tijd gelijk. leer bommelding in Stockholm idckholmDe bommeldingen in Stockholm, waar niet ieder- i hoopt op de Olympische Spelen van 2004, blijven aanhou- Een anonieme beller tipte het Zweedse dagblad Aftonbla- |t gisteren dat er opnieuw explosieven waren geplaatst in het mpisch stadium. Het telefoontje naar de krant kwam enkele voor de start van de atletiekontmoeting Zweden-Finland. Ionbladet lichtte onmiddellijk de politie in. Die liet niet iteen het stadion, waar zo'n 25.000 mensen werden verwacht, truimen. ,,We moeten het hoofd koel houden. We krijgen de- dagen talloze telefoontjes met die strekking. We gaan voor- nog niet over tot evacueren, maar nemen het dreigement wel ieus", zei een woordvoerder. Er zijn speurhonden ingezet. anaal wil Tyson naar BerUjn halen 'jilunMike Tyson moet zijn rentree in de bqksring maken in -jrlijn. Het Duitse betaalkanaal Premiere onderhandelt daar- er momenteel met promotor Don King, die de voormalige we- Jdkampioen in het zwaargewicht in zijn stal heeft. De vraag- -Sjs is vooralsnog aan de hoge kant, dertig miljoen dollar. De l-jarige Tyson is momenteel geschorst omdat hij eind juni bij t titelgevecht in Las Vegas zijn tegenstander Evander Holyfield beide oren beet. Zijn uitsluiting duurt zeker tot begin juli oeder verdedigt wereldtitel iterdam Bokser Don Diego Poeder verdedigt op 26 septem- de Verenigde Staten zijn wereldtitel in het cruisergewicht, gevecht zal plaatsvinden in Atlantic City. Tegenstander is de t nerikaan Courtney Butler. Poeder bereidt zich al drie weken in (nerika voor. De Nederlander bokste tot nu toe negentien prof- 'echten. Hij verloor geen enkele keer, vijftien keer werd de te- nstander voortijdig uitgeteld. Butler heeft zeventien gevechten Hij verloor er twee, won veertien keer waarvan ne- n maal op k.o. en een partij eindigde onbeslist. Kaiserslautern blijft verras- de Bundesliga. De trotse aanvoerder won gisteren van VfL Bochum en be- d ook in de vijfde wedstrijd ongeslagen status. De voor in het klassement be- ïtlagt zes punten, avel Kuka was de gevierde aan de kant van Kai- ''lilautern. De Tsjech scoorde keer (19de en 90ste mi lt). De derde treffer kwam op .'.derlander staat twaalf seconden vooraan vooravond laatste etappe aiserslautern blijft verrassen iun/bochum dpa/sid den haag gpd Bij Roda JC (Europacup II), Ajax, FC Twente en Vitesse (allen Europacup III) worstelen bestuur ders, trainers en spelers allemaal met hetzelfde probleem: de komende tegenstander in het toer nooi is een volstrekt onbekende grootheid. Ajax treft het Sloveense NK Maribor Teatanic, de huidige nummer zeven uit de competitie al daar. Besiktas hield de kampioen en bekerhouder uit de Champions League, zodat nu Ajax wacht. Danny Blind: „Ik weet absoluut helemaal niks van deze ploeg. Net als van de andere clubs die we hadden kunnen loten trouwens." Het is een heel verschil voor de Amsterdam mers: Champions League of Europacup III. Blind: „Het begon wel even te kriebelen toen ik al die mooie poules in de Champions League zag ont staan", bekende Blind. „Daarom gaan we er dit jaar alles aan doen om daar volgend jaar ook weer bij te zijn. Tot die tijd gaan we het proberen in de UEFA-Cup. En als je daarin ver wilt komen, lijkt het me duidelijk dat je van tegenstanders van het kaliber Maribor zeker moet winnen." NK Maribor speelt vanaf het seizoen 1992-1993 jaarlijks Europacup. Verder dan de eerste ronde kwam men nooit. Vier seizoenen geleden wist Borussia Dortmund thuis maar nipt met 2-1 van de Slovenen te winnen. In eigen land is Maribor 'top'. De laatste zes seizoenen eindigde de ploeg steeds bij de eerste vier. Naast het kampioen schap veroverde NK in de laatste jaren drie maal de beker. De ploeg speelt een 3-5-2 systeem. Kee per Simeunovie verdedigt ook in de nationale ploeg de eer. Vitesse Sporting Clube de Braga is voor Vitesse de grote onbekende. „Ik had tot vandaag zelfs nog nooit van die club gehoord", bekende John van den Brom. „Ik weet niets van de club", zei oefen- meester Henk ten Cate. „We zullen ze de komen de tijd intensief gaan bekijken, om niet voor ver rassingen komen te staan." „Als je het over het Portugese voetbal hebt, dan praat je over Benfica, Porto en Sporting Lissa bon", zei Michel Kreek. „Maar van Braga heb ik nog nooit gehoord. Je kunt er daarom ook weinig van zeggen. We horen het de komende weken wel van de technische staf. We moeten ons er ook niet al te veel mee bezighouden, dat leidt de aan dacht van de competitie alleen maar af en dat is nooit goed." „Braga moet natuurlijk een club zijn, die wat in zijn mars heeft", aldus trainer Ten Cate, „anders word je niet vierde van Portugal. Het Portugese voetbal staat op een behoorlijk niveau, de spelers zijn technisch vaardig en ook verdedigend staan ze hun mannetje. Verder gaat het er daar ook vaak stevig aan toe. Het zal zeker niet makkelijk worden, maar ik acht ons niet kansloos. Ik denk dat het een wedstrijdenreeks wordt, die met mi nimale verschillen wordt beslist." FC Twente FC Twente treft het Noorse Lilleström, voor trai ner Hans Meyer reden om zijn spelers meteen voor onderschatting te waarschuwen. „Van een goede of slechte loting kun je niet spreken. Dat kun je pas na de twee wedstrijden zeggen. Edin burgh verloor met 3-0 van de Noren. Wie denkt dat Lilleström makkelijk is, herinner ik nog maar even aan Brann Bergen. Toen dacht in Eindhoven ook iedereen dat PSV al een ronde verder was. Maar het hangt alleen van onze eigen prestatie af of wij een ronde verder komen, niet van de tegen stander. Laat je daarom niet wijsmaken dat dit een mooie loting is." „Het is een beetje onze plicht om de tweede ronde te halen", meent Meyer. Maar gemakkelijk wordt dat niet, denkt hij. „Het Noorse voetbal is de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan, het is strak georganiseerd en de spelers zijn heel 'Kampfstark'." John Bosman vreest het Noorse voetbal. „Dat is fysiek sterk en vaak verdedigend voetbal, spelend op de counter. Je hebt het vorig jaar aan Brann Bergen gezien. Ik ga er een beetje vanuit dat Lil leström ook zo'n ploeg zal zijn. Qua voetbal, dus op het technische en creatieve vlak, zullen wij be ter zijn. Maar dat zegt nog niks over het resul- Roda JC „Zo op het oog een mindere tegenstander", rea geerde Roda JC-trainer Martin Jol op het lot dat zijn ploeg aan het Israëlische Hapoel Beer Sheva koppelde. „Maar ik weet er verder helemaal niets van. Onlangs heb ik beelden van hun nationale ploeg gezien. Dat waren technisch vaardige spe lers. We moeten die ploeg goed analyseren." Daartoe vertrekt dinsdag al een Roda-delegatie om Hapoel aan het werk te zien. „De tweede ron de moeten we halen, maar walk-overs bestaan er niet meer in het Europees voetbal. In Israël moe ten we de basis voor die tweede ronde leggen." PSV en Feyenoord wacht een loodzware opgave in de Champions League. De landskampioen uit Eindhoven treft Barcelona en Newcastle United, Feyenoord stuit op Juventus en Manchester United. PSV-trainer Advocaat: „Dit is de zwaarste poule." Zijn Rotterdamse collega Haan: „Wij moeten verschrikkelijk te keer gaan om ver der te komen. rotterdam/eindhoven gpd In Eindhoven trappelt Boude- wijn Zenden wel al van onge duld. „Dit is waar ik altijd naar heb uitgekeken. Dan moet je ook niet zeuren over de zwaarte van de poule. Met Barcelona kun je je pas echt Europees me- Trainer Dick Advocaat: „Dit is de zwaarste poule van de Champions League. We weten in elk geval in december waar we in Europa staan." De kracht van het Barcelona van collega Louis van Gaal boezemt bij hem het meeste ontzag in. „Dat is de sterkste tegenstander. Dat Barcelona de voorronde tegen Skonto Riga maar ternau wernood overleefde, doet er voor Advocaat blijkbaar niet toe. Zoals hij ook geen bood schap heeft aan de ontmoetin gen uit de derde ronde van de UEFA Cup van maart 1996. PSV naam van Marschalk Voor Bochum benutte Stickroth in de 68ste minuut een strafschop. Hertha BSC Berlin wacht nog altijd op de eerste zege. De'club van Bryan Roy verloor met 2-0 van Hamburger SV en staat met twee punten uit vijf wedstrijden onderaan. Roy speelde 59 mi nuten mee tegen HSV. Toen moest de Nederlander plaats maken voor Lakies. Salihamid- zic en Dembinski verzorgden de productie voor de formatie uit Hamburg. Indeling groepen Champions League Groep A: Borussia Dortmund (Dui), Sparta Praag (Tsj), Par ma (Ita), Galatasaray (Tur). Groep B: FEYENOORD (NED), Kosice(Slw), Manchester United (Eng), Juventus (Ita). Groep C: PSV (NED), Barcelo na (Spa), Dynamo Kiev (Oek), Newcastle United (Eng). Groep D: Porto (Por), Real Ma drid (Spa), Rosenborg (Noo), Olympiakos (Gri). Groep E: IFK Göteborg (Zwe), Bayern München (Dui), Besiktas (Tur), Paris SG (Fra). Groep F: Lierse SK (Bel), Sporting Lis sabon (Por), AS Monaco (Fra), Bayer Leverkusen (Dui). hield toen de Catalanen, nog getraind door Johan Cruijff, in Camp Nou op 2-2 en ging later in eigen huis door een verdedi- gingsfout van René Klomp schlemielig onderuit met 2-3. „Barcelona is nu veel beter." Tegen Newcastle United voetbalde PSV in de voorberei ding in het Ierse Dublin. Het werd een 3-2 nederlaag tegen de ploeg van onder anderen de Belg Philippe Albert, de Deen Jon Dahl Tomasson (ex- Heerenveen) en de Colombiaan Faustino Asprilla. Een andere bekende kracht van de club uit Noord-Engeland, topschutter Alan Shearer, zal vermoedelijk in de wedstrijden tegen PSV (22 oktober in Eindhoven, 5 no vember in Newcastle) ontbre ken vanwege een langdurige re validatie. Zenden: „Newcastle heeft een aardige ploeg. Het speelt op de counter. Dat we in de voorbereiding verloren, zegt niets. We zitten nu in een heel andere fase." Alleen Dinamo Kiev, 17 sep tember de eerste tegenstander in Eindhoven, is voor PSV de grote onbekende. De kampioen van de Oekraïne was enkele ja ren uitgesloten van Europees voetbal vanwege een omko pingszaak. De club had de Spaanse scheidsrechter Lopez Nieto met het aanbieden van bontjassen naar de hand probe ren te zetten. Verdediger Stan Valckx: „De ploegen uit het Oostblok zijn de laatste jaren een beetje uit beeld. Er valt meestal weinig eer aan te beha len." Advocaat wil zo snel mogelijk in Kiev spioneren als de compe titie het toelaat. Bij PSV ver wacht men in Kiev dezelfde om standigheden te treffen als vorig seizoen in Batumi (Georgië) toen dat de tegenstander was in het Europacup 2-toernooi. Ad vocaat: „Je moet er niet te lang verblijven." De andere twee te genstanders spreken de PSV- trainer wel aan. „Je speelt in beide gevallen in een prachtig stadion met een uitstekende ambiance." Stan Valckx: „Engelse en Spaanse ploegen liggen ons. Ik acht de kans vijf tig procent dat we doorgaan." Aan een kansberekening doen ze in Rotterdam nog niet. De loting is als een bom inge slagen al probeert Feyenoords manager Blankemeijer met een cynische grap nog de sfeer er in te houden. „Het wordt span nend in onze groep. Ik ben echt benieuwd wie er achter Feye noord tweede wordt." Man chester United en Juventus: ge plaatste topclubs de kampioe nen van Europa's meest aan sprekende competities, in de poule. Weliswaar is er nog het onbekende 1. FC Kosice uit Slo wakije, maar dat is slechts een doekje voor het bloeden. Zelfs coach Arie Haan reali seert zich dat zijn spelers voor een onvoorstelbaar zware klus zijn geplaatst. Haan put moet uit de uitslagen in de voorronde van de Champions League. „Weet je dat er niet een club in Europa met zulke dikke cijfers het hoofdtoernooi heeft bereikt? Ik denk dat ze ons in Europa echt wel serieus nemen. Daar voor heeft Feyenoord te veel naam en een te goede reputatie opgebouwd." Haan vindt de poule 'fantas tisch'. Het begin had makkelij ker gekund. Een uitwedstrijd in het Delle Alpi-stadion van Ju ventus, de winnaar van de Champions League in 1996 en finalist van dit jaar, is geen sine cure. Haan: „Maar je moet toch een keer naar Juventus, je kan die lui maar gehad hebben. Het blijft voor iedereen verschrikke lijk aantrekkelijk om tegen zulke topclubs te voetballen." De eerste spionnen worden dit weekeinde al op pad ge stuurd. Michel Beukers, inter nationaal scout voor Feye noord, zit morgenavond al bij de Italianen op de tribune. Veel gelegenheid om Juventus daar na nog in actie te zien is er ten slotte niet. Ook in Italië gaat de competitie een weekendje plat in verband met een interland. Manchester United wordt ook gezien als een absolute groot macht in Europa. Toch denkt Haan dat Feyenoord tegen de Britten niet kansloos is. „In ei gen land doet United het gewel dig, maar in Europa heeft de club het vaak veel moeilijker. De Europese stijl ligt United niet zo. Toch zullen onze spe lers het als de grootste uitdaging van dit seizoen beschouwen om zich te meten met de 'crème de la creme' van Europa." Haan blijft wel realist, „Feye noord zal verschrikkelijk tekeer moeten gaan om verder te ko men. Het voordeel in onze pou le is dat de grote clubs, United en Juve, ook tegen elkaar pun ten verspelen. Het aardige is dat in deze groep vier totaal ver schillende speelstijlen zitten. Neem Kosice, daar weet nie mand iets van, maar die club heeft wel Spartak Moskou uitge- Arie Haan: „Wij moeten verschrikkelijk te keer gaan om verder te komen." FOTO GPD schakeld. Het gaat mij erom dat Feyenoord zich goed presen- Haan gaat ervan uit dat de Kuip voor alle thuiswedstrijden tot de nok toe gevuld zal zijn. In het buitenland wacht Feye noord de 'hel', dus moet dat voor de tegenstanders in De Kuip ook zo zijn. „Ons publiek kan ook tekeer gaan. Dat heb ik als trainer hier ervaren tegen Borussia Monchengladbach en tegen Rapid Wien. En over een vol stadion heb ik geen enkele twijfel. Iedereen wil hier bij zijn. De mensen moeten gaan ren nen voor de kaarten." Lippi waakt voor onderschatting Feyenoord Trainer Lippi van Juventus waakt voor onder schatting van Feyenoord als tegenstander in groep B van de Champions League. „Iedereen heeft het over Manchester United, maar ik wil die Nederlandse tegenstander zeker niet uit vlakken", was de reactie van de oefenmeester op de loting. Feyenoord opent het toernooi om 17 september uit tegen Juventus. Lippi heeft de Rotterdammers dit aan het werk gezien tegen Lazio Roma. Het team van Arie Haan maakte toen een sterke in druk. „Ik ken de namen van Cruz, Van Gastel en Van Bronckhorst. Feyenoord is een typisch Hol landse ploeg, gedegen georganiseerd met een goede verdediging." De coach van de verliezend finalist van vorig jaar gaat Feyenoord de ko mende weken twee keer bekijken. extra seconden voor- ong op de rest maar zonder f Sörensen als luxehelper 1 et Erik Dekker zich vandaag leider staande zien te hou- de slotetappe van de ifronde van Nederland door Limburgse heuvels. SP let verlies van Sörensen kon re leens zwaarder tellen dan de Iwinst die in de tussensprint :engesprokkeld werd en het fscliil met de naaste concur - tie op twaalf tellen bracht, int de Deen is, naast lichtend e irbeeld en moreel leider in ploeg, ook de lijstaanvoerder de stand om de wereldbeker, hoofdprijs waarvoor Dekker zijn Rabobank-maten zich hele jaar uit de naad hebben verkt. Ze dreigen die prijs, dit seizoen nog wat glans kunnen geven, nu uit het te verliezen. Sörensen werd in Venray, waar de ittser Erik Zabel na de triomf vorig jaar op herhaling ging zijn 25ste zege van het sei- en boekte, opgenomen in het kenhuis waar een op meer- jrt re plaatsen gebroken wijsvin- de linkerhand werd ge- nstateerd. Die had hij te dan- ui de Italiaan Mori die in voorlaatste plaatselijke ndje in de hekken dook, zijn derarm brak maar ook zijn o ts de lucht in katapulteerde. Die daalde vervolgens neer op de linkerhand van Sörensen en de ledematen van de Belg Bart Leysen. Hoe lang het herstel van de Rabo-kopman zal vergen, kon gisteren nog niet gezegd wor den. Het enige voordeel voor Sörensen is dat de eerstvolgen de wereldbekerwedstrijd, Parijs- Tours, pas op 5 oktober is, een week voor het andere grote doel van de Deen, het wereldkam pioenschap op de weg in San Sebastian. Dekker berustte. „Ik kan er toch niets aan veranderen. Maar het scheelt natuurlijk een slok op een borrel als Rolf er niet bij is." De grootste concur rentie voor de Rabobank-ploeg zal waarschijnlijk niet komen van de debutant in de Limburg se heuvels en nummer drie in het klassement Jan Ullrich ('Ik ben hier in eerste instantie ge komen om af te trainen en niet om te winnen, mijn vorm is niet meer als in de Tour') maar van US Postal. De Amerikanen heb ben met Peter Meinert Nielsen (tweede op twaalf seconden) en Viatsjeslav Ekimov (vierde op 25 seconden) twee ijzers in het vuur. En volgens hun ploeglei der Johnny Weltz zullen niet al leen zij aanvallen maar ook TVM. „Want die hebben deze week in eigen land nog geen rit gewonnen." londen rtr De Engelse bondscoach Glenn Hoddle is niet van plan Ian Wright te passeren voor het WK-kwalificatieduel volgende maand met Moldavië. De spe ler van Arsenal raakte woens dag opnieuw in opspraak, om dat hij zich na het duel met Leicester (3-3) zou hebben misdragen tegenover de scheidsrechter. Daarvoor wacht de aanvaller een lange schorsing voor onbehoorlijk gedrag. Bij afwezigheid van de ge blesseerde Alan Shearer heeft Hoddle een belangrijke rol weggelegd voor Wright. De teamgenoot van Dennis Berg kamp en Mare Overmars moet in de spits een duo met Sher- ingham gaan vormen. „Ik heb er geen controle over of Wright een schorsing krijgt of niet", zei Hoddle. „Maar hij is op dit moment de uitblinker in de competitie. Ik heb er geen problemen mee hem te selecteren. Bij het Engelse elf tal heeft hij zich altijd goed ge dragen." Wright zou met medespeler Vieira, assistent-coach Pat Ri ce en Steve Walsh van Leices ter de scheidsrechter hebben belaagd. In de ogen van Ar senal liet de arbiter veel te lang doorspelen, waardoor Leices- ter de gelijkmaker kon maken. Volgens Hoddle wordt er te veel gelet op Wright, die in het verleden vaker de confrontatie met scheidsrechter en publiek is aangegaan. „Ik heb de beel den op televisie gezien. Over mars zei veel meer tegen de scheidsrechter. Maar alle ogen zijn gericht op Ian, omdat hij de naam heeft. Iedereen heeft het over hem, terwijl er ook andere spelers bij betrokken PRIMO NEBIOLO, de machtige voorzitter van de internationale at- letiekfederatie, is in Catania betrokken geraakt bij een auto-onge luk. De wagen waarin de IAAF-baas zat, werd aangereden door een politievoertuig dat na een alarmoproep met hoge snelheid op weg was naar de plaats des onheils. Nebiolo raakte lichtgewond aan een arm. Nebiolo is op Sicilië voor de Universiade. Hij zou zaterdag een persconferentie geven. i verplichte stop maken. Tijdens de vijfde etappe hield het peloton in Els FOTO De deelnemers aan de Ronde van Nederland moesten gisteren noodgedwongen halt voor een passerende trein.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27