Noord wijk heeft een kampioenselftal Taeke Taekema wil bij HCKZ niet op de bank zitten Het wordt dringen aan kop Sport Goede generale TOf Leidsch Dagblad Tennis Circuit (Qy Van Renesse schaar zich in halve finale ASC veegt Gol Spoif Chris Tamminga fleurt atletiekinstuif Alphen o] VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1997 Bij de start van de competitie in de hoofdklasse zaterdag CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER 0/ I SASSENHEIM MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER TOP kan op zijn nieuwe kunst grasveld al goed uit de voeten. De Sassenheimse club zette op het eigen Regiotoernooi Pernix met 22-13 overtuigend aan de kant. Dat was een goede gene rale repetitie voor het eerste competitieduel maar geen van beide coaches wensten verre gaande conclusies aan de uit slag te verbinden. Harold Jelle- ma (TOP) en Peter Kuipers (Pernix) vonden het duel geen goede graadmeter, door het ontbreken van enige potentië le basisspelers. De eerste ontmoeting van de streekrivalen maakte wel duidelijk dat TOP beduidend verder is dan Pernix. De senheimers speelden scherper, vingen beter af schoten zuiverder. TOP sl in het laatste kwartier van eerste helft een gat (4 rust) en bouwde de vc31 sprong uit tot maximaal i?f punten: eindstand 22-13. >t ven Baart (7), Petra van fn"1 kerk, Peter Boeren en Star i*1 Lardé (4) waren topscorers1S TOP, terwijl bij Pernix Jeri?r Wayenberg (4) en Casper e Rooij (3) het meest product waren. Morgenmiddag rc TOP de hoofdprijs wini^e door minimaal gelijk te spe 'F tegen De Meervogels. De o\ :e gangsklasser won slechts 12-9 van VEO, dat zater nog tegen Pernix uitkomt Rabobank LEIDEN MENNO SCHRAVEN MEDEWERKER Wat doe je als 17-jarige hockeyer, be stempeld als hét (strafcorner)talent van hockeyminnend Nederland, wan neer clubs uit de hoofdklasse je in de armen-willen sluiten. Blijf je nog een a twee seizoen je eigen cluppie LOHC uit Oegstgeest trouw of maak je de grote overstap. Taeke Taekema besloot deze zomer na lang wikken en wegen voor het laatste en is nu lid van Hoc key Club Klein Zwitserland in Den Haag en maakt zondag zijn debuut in de hoofdklasse. Taekema ontkent niet dat zijn hart ligt bij de vereniging, waar hij van zijn achtste tot zijn zeventiende uitkwam. Afgelopen seizoen eindigde LOHC op doelsaldo (mede door de vele geslaag de strafcomers van Taekema) nog als tweede. Bloemendaal toonde als eerste club interesse in hem, maar zijn ou ders staken een 'stick' voor een over gang naar Noord Holland. ,,Drie keer in de week op en neer reizen zou wat te veel van het goede zijn en ook ten koste van mijn school kunnen gaan. Eerst wilde ik dat niet inzien, maar achteraf ben ik wel blij dat ik daar niet voor heb gekozen", zegt Taekema. Toen HCKZ aan de bel trok, waren er opnieuw twijfels. ,,Ik vroeg me af of ik,het niveau (twee klassen hoger, red.) wel aan zou kunnen. Bovendien is de gezelligheid buiten het veld voor mij ook heel belangrijk. Na vele vaak lan ge gesprekken hakte de aanvoerder van Oranje onder-18 de knoop door en besloot het erop te wagen. Zijn mede spelers van LOHC hadden hem gead viseerd 'te gaan' en ook de bemoedi gende woorden van de bondscoach en plaatsgenoot Roelant Oltmans sterkten hem in die overtuiging. „Wel zei hij dat ik moest zorgen dat aan spelen toe te komen anders zou ik stil kunnen blij ven staan in mijn ontwikkeling. Het is ook niets voor mij om één of twee jaar op de bank te blijven zitten." Zitten blijven deed Taekema in ieder geval op school wel, in 5 VWO. ,,Ach, iets te veel gehockeyd, maar het is niet zo erg om een jaar over te doen. Al moet je niet denken dat ik school on belangrijk vind. Mijn diploma is gaat boven een hockeycarrière, alleen weet ik nog steeds niet wat ik daarna wil gaan studeren." Taekema zit inmiddels in de vierde week van de voorbereiding bij HCKZ en maakt waarschijnlijk komend weekeinde tegen Den Bosch zijn de buut. De voormalige topclub Klein Zwitserland heeft de laatste paar jaar geen rol van betekenis kunnen spelen in de hoofdklasse. Voor Taekema de uitdaging om met een versterkte selec tie hier verandering in te brengen. „Ik ben tot nu toe heel tevreden over de voorbereiding. Het spel ligt een paar tempo's hoger en je hebt meer loop werk, maar ik kan het goed aan." Afgelopen weekeinde werd hij met zijn sleeppushes, samen met een spe ler van HDM, met zes treffers topsco rer van de Haagse Hockeydagen. KZ eindigde daar van de acht ploegen op de vijfde plaats, door in de laatste wed strijd Bloemendaal met maar liefst 7-1 te verslaan. Vertrouwen in de jonge nieuwkomer ontbreekt bij de Haagse club niet, getuige het feit dat hij de aangewezen man is om de strafbal te nemen. „Ik zit heel dicht tegen een basis plaats aan, maar de andere specialist voor de strafcorner is met het nationa le team van Engeland op trainingssta ge. Als hij terugkeert, zullen wij samen moeten uitvechten wie de strafcomers neemt. Het laatste woord is aan trainer Donald Drost. Ik hoop op een plaatsje in het veld als linksachter of voorstop per. Vroeger speelde ik in de spits, maar op een gegeven moment kwam ik via het middenveld, achterin te recht. Eigenlijk kan ik overal spelen." Verwachtingen zaterdagamateurvoetbal hoofdklasse A Het wordt druk aan de kop van de hoofdklasse A. Van de regionale clubs hebben FC Lisse, Quick Boys, Katwijk en Noordvvijk de ambi tie om te strijden om het kampioenschap. Maar ook Scheveningen, Hoek, Kozakken Boys, ASWH en Achilles Veen denken kans te ma ken op een hoge klassering. Hoe staan de niet-regionale ploegen uit de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal ervoor? Een overzicht. Scheveningen Scheveningen streeft ernaar in elk geval weer bij de top-vijf te komen ondanks het vertrek van spelers als Frans Daenen, Albert van Oosten en Stefan 't Hart Trainer Cock Jol moet de begin fase in met een compleet nieu we verdediging omdat voor- stopper Ron Cramer giet een knieblessure kampt. Als Jol erin slaagt de organisatie in de de fensie op poten te zetten, staat er in Scheveningen weer een elftal dat voor de titel gaat met spelers als John Blok, Ron de Ja ger en Hans Tellier. ASWH Arie Romijn, voor het eerst dit jaar trainer bij ASWH, legt de lat hoog voor zijn selectie. „Het zou goedkoop zijn ons tevreden te stellen met een plek in de middenmoot. We zijn als vierde geëindigd, een prestatie die we zeker moeten proberen te her halen." Drie directe versterkin gen kwamen naar de club uit Hendrik Ido Ambacht: Goosens, Hessing en Gorré. Romijn heeft op dit moment ook met een drietal geblesseerden te maken. „ASWH staat bekend om zijn slechte prestaties in de oefen wedstrijden. Dit jaar begonnen we goed in de voorbereiding, daarna speelden we vier keer zeer matig. Sinds het afgelopen weekeind hebben we gelukkig de stijgende lijn te pakken. In de competitie mag je straks geen enkele tegenstander on derschatten. Excelsior Maassluis Excelsior Maassluis is 'oude be kende' in de hoofdklasse. Trai ner Mark Nijssen beschikt in zijn tweede seizoen over een 'uitgebalanceerde selectie' van 22 man, waarvan de gemiddel de leeftijd slechts 23,9 jaar is. Belangrijke nieuwkomers zijn rechtsback Mendonca (uit Dordrecht '90 2) en spits Mon- teiro. Nijssen: „We kennen ei genlijk niemand en daarom kunnen we redelijk onbevangen de competitie ingaan. Dat kan een voordeel voor ons zijn." „De zaterdag hoofdklasse A is de mooiste en de sterkste com petitie in het hele amateurvoet bal. Wel denk ik dat we hierin beter tot ons recht komen. We echt lekker kunnen voetballen. De tegenstanders worden voor af gescout, maar eigenlijk ik ge loof daar niet zo in. -Uiteindelijk wordt het toch op het veld be slist. Een paar schorsingen en blessures en een trainer moet zijn opstelling door elkaar gooi en. Als we dit seizoen kampioen van het rechterrijtje kunnen worden (rond de achtste plaats, red.) hebben we het goed ge daan", aldus Nijssen." Groote Lindt Voor promovendus Groote Lindt zal het dit jaar niet ge makkelijk worden zich te hand haven. Coach Peter de Haan hoopt dat zijn elf boven de rode streep blijven. Niemand is ver trokken bij de club uit Zwijnd- recht en er zijn zes nieuwe spe lers aan de a-selectie toege voegd, waaronder Van Eek, Bley en Kok. „Het inpassen van alle nieuwelingen loopt wonder bo ven wonder voortreffelijk", zegt De Haan. „We hebben gekozen voor een geleidelijke opbouw, om blessures verderop in de competitie zo veel mogelijk te voorkomen." In de voorberei ding werd door Groote Lindt al met 2-1 gewonnen van ASWH, maar tegen Barendrecht kwa men de spelers nauwelijks aan de bal. De Haan: „Het hangt er ook vanaf in welke fase je een bepaalde ploeg treft. De clubs die nu ook in de Amstel Cup spelen, zullen er eerder moeten staan. Het zal een hele kluif worden, maar we streven naar een plaats tussen de achtste en twaalfde positie. Met positief voetbal, want we willen niet voor het eigen hok gaan han gen. Daarnaast willen we ook de jeugd een kans geven. Voor de herkenbaarheid van de vereni ging is het zaak om altijd een stuk of vijf spelers in je elftal te hebben die afkomstig zijn uit de eigen gelederen." Achilles Veen In Veen gaat trainer Ad Bakker zijn vijfde seizoen in. De club eindigde vorig jaar op een ge deelde vierde plaats met Kat wijk en wil ook dit seizoen weer in het linkerrijtje eindigen. „We zijn er niet op achteruit gegaan. De as van ons elftal is hetzelfde gebleven en we hebben naast wat spelers voor de breedte, drie echte versterkingen gekre gen, onder andere Mastromal- teo, Mulders en Van Ommeren. Met jonge gasten uit de regio, vaak afkomstig uit de lagere klassen, proberen we de goede resultaten e continueren. We zijn een klein clubje uit een klein dorp, maar we hebben wel een grote hoofdsponser aan we ten te trekken. Het is alleen jammer dat er geen continuïteit in de vereniging zit. We hebben een selectie van achttien man, maar het tweede elftal heb ik nog nooit zien spelen..." Hoek Adriaan Nieuwenhuijse is voor malig speler van Hoek en staat dit jaar voor het eerste als hoofdtrainer voor de groep. Als speler/trainer heeft hij in een tijdsbestek van vier jaar een af delingsclub van de vijfde naar de tweede klasse geloodst. Bij Hoek wacht hem de lastige taak om met aantrekkelijk voetbal, maar vooral met goede resulta ten aan de hoge volwachtingen te voldoen. Het publiek in Zee land volgt de club kritisch en droomt van een kampioen schap. „Dat is niet reëel, maar we hebben wel een selectie om bij de eerste vijf te eindigen." Tot nu toe verloopt het nog lang niet naar wens. „Onlangs won nen we met 'maar' 4-2 in een bekerwedstrijd van een 5de- klasser. Vooral die twee tegen treffers baren mij zorgen", zegt Nieuwenhuijse. Hoe het elftal er Ook het seizoen '97-'98 weer op het programma; de duels tussen Marco de Ridder en Hans Tellier oftewel Katwijk tegen Scheveningen. foto kees van hoocdalem bij het begin van de competitie uit gaat zien, is nog allerminst zeker. Nieuwenhuijse: „We heb ben problemen achterin en nu wil men Patrick Nauds weer op de liberopositie zien. Maar dan hebben we een nog groter pro bleem op het middenveld en bovendien wil hij zelf niet ach terin spelen." Belangrijkste nieuwkomers dit seizoen zijn spits Ad Gladdines, Dave Gijssel en, terug van een jaar wegge weest, Mark Minnaert. „Pas een week voor de competitie hak ik wat betreft de basiself knopen door." Kozakken Boys Coach Danny Molendijk van Kozakken Boys uit Werkendam heeft te kampen met een was lijst aan blessures. „De resulta ten tot nu toe vallen mee, maar het is verre van ideaal om zeven nieuwe spelers in te passen." Van de nieuwkomers zijn André Hordijk en Patrick Leytens (ge broken teen) de belangrijkste geblesseerden. Van nieuweling Remco van Keeken (overgeko men van SHO) wordt dit sei zoen veel verwacht. Molendijk: „Onze doelstelling - een zwaar woord - is om het publiek een beter schouwspel te bieden dan vorig jaar. Als dat vermaak uit mondt in een succes is dat mooi. We hopen op een plaats bij de bovenste vier. Dat wordt moeilijk genoeg. Zwakke ploe gen die hoofdklasse onwaardig zijn, komen niet meer voor." MENNO SCHRAVEN. ZOETERWOUDE/OEGSTGEEST Rogier van Renesse van Duiven- bode speelde zich bij het Drie Klaver Drie toernooi van Zoe- terwoude na drie sets tegen Jelle Oosterhoff in de halve finale. De speler uit Benthuizen stuit nu op thuisspeler Mike van Velzen, die woensdag in zijn partij te gen favoriet Martijn van den Berg op matchpoint tegen, als nog een vrije doortocht kreeg. De Unicummer kreeg onver wacht een arbeidsverplichting in het weekeinde en koos voor deze elegante oplossing om voor de wedstrijdleiding een walk over in de halve Finale te voorkomen. Toch ontkwam het leidende trio, Johan van Velzen en Patty en Wil de Man niet aan op nieuw een vrije doorgang voor Carola Veerkamp. Na een bles sure van Daphne van Riet Paap in de kwartfinale, betekende de onheilstijding over het scooter ongeval van Femke de Boer een papieren zege in de halve eindstrijd. In de slotronde komt Veerkamp uit tegen de winna res van het duel tussen Anouk Sterk en Maaike Spoor, die van daag hun halve finale afwerken. Bij de Cl-mannen is nog één Masters-plaats te vergeven nu Jeroen Poots met het bereiken van de kwartfinale in Zoeter- woude en de daaraan verj den twee punten de zev positie veilig stelde. De M< wijker klopte Wim van Ve< twee sets. Voor het laatste t zijn de lijstaanvoerder bij Drie Klaver Drie, Hans de F en de als tweede geplaw Norbert van Oosterhout e volop in de race. De eer noemde staat twee pu voor, die echter bij verlie een eventuele eindstrijd t Van Oosterhout verloren Poots kan De Rooij een ha helpen door de TÉANner i kwartfinale van vandaag halt toe te roepen. Bij de wen werkten Master-dei mers Annemiek van Clee' Leonie Mekel zich op tot def*1 ve finales. CIRCUIT IN CIJFER! Drie Klaver Drie. Zoeterwoude-Dorp HEB1, kwartfinale: R van Reness j-, Duivenbode - J. Oosterhoff 6-4 3-6 DEB1. kwartfinale: A. Sterk Za 0 gen 6-3 6-1 Halve finale: C Veerkan h de Boer, opgave De Boer wegens gel ,Q middenhandsbeentje na ongeval. HEC1, 2e ronde: J Doove - J van Pr >1 4 6-3. J Poots - W van Veen 6-4 DEC1. 2e ronde: R Evertsz - M. Ver 6-1 6-0 Kwartfinale: A van Cleet man 6-4 6-1; L. Mekel - K. de Wit 7-L, OLTC 30+. Oegstgeest HEB1 30+, le ronde: B v a Feen Vries 7-6 2-6 6-4 HEC1 30+ le rc Zaal-A Kloeke 6-2 7-5. N Dofferhd v.d. Bosch 6-0 6-0 Kwartfinale: M ma- W. van Dilst walkover In het kader van de LD-cup ver sloeg vierdeklasser ASC gister avond aan de Boshuizerkade Gol Sport met 8-0. Alex Peres was met drie treffers de grote man bij de Oegstgeestenaren. In de eerste helft, die met de stand 1-0 werd afgesloten, zag het er niet naar uit dat ASC een monsterscore zou behalen. Na rust gaf de mindere conditie bij Gol Sport (zesde klasse) de doorslag. Behalve Peres scoor den Bob Rijsbergen, Bob Kolt- hof, Koen Bouter, Dennis lert en Sander de Wolf. Derdeklasser De Sle stuurde het derde elftal na; Mors om het in dezelfde ej kersttijd op te nemen tegei eerste zaterdagteam van D< c De thuisclub won afgetel* met 8-3 nadat De Sleutels b - rust nog met 2-3 voorst Voor Docos, een vetera ploeg uit de vijfde klasse, sc Ton van Houten vijf keer Jeroen van Zijp, Herman schop en Marcel Verburg d( dat ieder eenmaal. MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Wat een fraaie atletiekavond had kunnen zijn, werd een vrij matte vertoning. Christian Tamminga (Haag Atletiek) was gisteren een van de weinige lichtpuntjes op de accommoda tie van het Alphense AAV'36. De polsstokhoogspringer schreef in zijn woonplaats in op het on derdeel hinkstapspringen en scherpte met 14.73 meter het baanrecord aan. De avondinstuif bij AAV'36 had in het teken moeten staan van de Zweedse estafette. De opvallende combinatie van 400, 300, 200 en 100 meter wordt in Nederland immers zelden op het programma gezet. Deelna me van verschillende grote atle tiekverenigingen had een takel kunnen opleveren, slechts twee gelegenheidsp gen schreven zich bij de se ren in. De gerealiseerde ti waren bovendien van maq veau. Op het kleine aantal bijn J mers viel een handjevol atl op. Arjo de Vries van Haag tiek won het speerwerpen 57.70 meter en bleef daal* Bob Dongelmans (54.06) op thuisbaan voor. Brenda P" (AV '47) was op hetzelfde derdeel met 47.14 meter vi de sterkste bij de vrouj Meerkamper Mark van K een veelbelovende B-junior AAV'36, kwam bij het hinks springen tot 12.29 meter wierp zijn speer 42.80 ra van zich af. SPORT OP TV VRIJDAG 16.59-17.29 Ned 2. Goud, zilver t 17.00-17.15 Did 2: Sport 17.30-19.00 EURO Wielrennen vanuit Perth 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaa 18.45-19.10 RTL+: Sport. 19.00-20 00 EURO Motorsport V inTsjechie. Herh. 19.30-20.00 BRT 1 Sport 22.00-23.00 EURO: Wielrennen: Perth. 22.15-22.30 SBS 6; Sportflaters. 22.16-22.36 Ned 3: Sportjournaal. 22 45-23.04 BRT 1. Sport 23.00-23.30 Ned 2. Studio NOS. 23.00-23.45 RTL 4. Sportnieuws. 00.05-00.50 RTL 5. Sportnieuws. Noordvvijk gaat dit jaar maar voor één prijs, de hoofd prijs. Logisch, want de ploeg die vorig jaar in de tweede helft van de competitie imponeerde, bleef intact. Trainer Ruud Bröring zag zijn selectie vooral in de breedte ver sterkt. De club die voor het laatst in het seizoen '82-'83 bovenaan in de eerste klasse eindigde, beschikt dit jaar over een kampioenselftal. Nu nog de titel. AMATEURVOETBAL VOORAF LEIDEN» WILLEM SPIERDUK Vrijwel hetzelfde elftal dat vorig jaar tot op de laatste dag mee streed om de titel, staat morgen om 14.30 uur op sportpark Duinwetering klaar voor de eer ste wedstrijd in de hoofdklasse tegen den. Na enkele ontluisterende nederlagen haalde Bröring fy siek sterkere spelers als voor stopper Wim de Jong en laatste man Arnold Reinders naar de middenlinie. Cees Smit en Len- nert van der Zalm bleken een succesvolle combinatie in het centrum van de Schevenin gen. Trainer Ruud Brö ring twijfelt alleen nog over de in vulling van de positie links in de voorhoede. Vorig jaar speelde daar Patrick van de Gronde. mogelijk is die positie dit sei zoen voor Peter van Harskamp. Deze succesvolle formatie kwam pas halverwege vorig sei zoen tot stand. Bij het begin van de vorige competitie telde het Noordwijkse elftal te veel spe lers die vooral naar voren ren- De Prognose Klassering Noord wijk seizoen '96-97:3 Prognose trainer: top drie Prognose captain: eerste Prognose LD tweede verdediging. Met Reinders en De Jong heeft Noord- wijk meer fysie ke kracht op het midden veld. maar bei de spelers heb ben voldoende techniek in huis om ook aanval lend voor im pulsen te zor gen. André de Ridder begint als linkermiddenvelder mogelijk aan zijn laatste seizoen bij Noordvvijk. Het kan haast niet zo zijn dat het betaald voetbal hem weer over het hoofd ziet. Zeker niet als hij zich ook in de topwedstrijden meer laat gel- Martin van Kins is een vaste waarde in de defensie van Noordwijk. Hier probeert hij Lisse- spitsJerrel linger voor te blijven. archieffoto hiel- co kuipers den. De voorhoede van Noordwijk ziet er op papier fraai uit met Patrick Scheurwater op rechts, Patrick van Dam als centrum spits en Patrick van de Gronde of Peter van Harskamp op links. Het is afwachten of het trio voorin behalve mooi voetbal, ook voor voldoende doelptuiten zorgt. Trainer Ruud Bröring is er niet ongerust over. „We creëren in elk geval kansen. Het afma ken wordt ook steeds vaster." Bröring denkt dat het scorend vermogen het laatste is waaraan zijn elftal nog moet werken. „In de verdediging en op het mid denveld ziet het er goed uit, als laatste moet het nu ook aanval lend kloppen." In de voorste li nie is er in elk geval geen plaats voor Fred Bloem. Hij wordt dit sëizoen als pinchhitter gebruikt. Een prijs waar Noordwijk ook dit jaar weer naar dingt, is de Fair Play Cup. Trainer Bröring predikt al jaren 'clean voetbal'. Het voorlaatste seizoen legde zijn ploeg ook beslag op die sportiviteitsbeker. Het valt te prijzen dat Noord wijk ook dit jaar nooit zijn toe vlucht zal zoeken tot intimida tie-voetbal om het tij in een wedstrijd te doen keren. De kampioensploegen van de laatste jaren dachten daar soms anders over. Critici menen dat 'schoon voetbal' en kam pioensaspiraties niet samen gaan. Laat Noordwijk maar het tegendeel bewijzen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20