Feyenoord knoeit Peter Wessels nog lang geen Nieuwe Krajicek Opleving Barcelona McEwen, fan van Abdoe maar niet van quakken Sport Darling Anna leest geen kranten meer Duitsland levert drie clubs NOS assisteert UCI-jury haarlem De NOS stelt de komende dagen de jury van de Ron de van Nederland, faciliteiten beschikbaar om direct na afloop ;en de sprint te kunnen analyseren. Dit is gebeurd naar aanleiding van de commotie die dinsdag na de tumultueuze aankomst ont- K stond. De Italiaan Giovanni Lombardi werd uiteindelijk gedis- kwalificeerd na bestudering van de door de NOS afgestane beel dt g den. Talan maand uitgeschakeld heerenveen SC Heerenveen moet het een maand stellen zonder Katwijker Jeffrey Talan. De 26-jarige aanvaller verstapte zich af gelopen zaterdag in het duel met NEC. Onderzoek in het zieken- ïuis wees uit dat Talan een spierscheuring in de rechterlies heeft opgelopen. Rozendaal uitgeschakeld op WK baan perth Richard Rozendaal is tijdens het WK op de baan in Perth uitgeschakeld op de achtervolging. In de kwalificaties kwam hij niet verder dan de zestiende plaats. Shane Kelly heeft voor eigen publiek de wereldtitel op de kilometer geprolongeerd in 1 mi nuut en 3,156 seconden. De wereldtitel keirin ging naar de Fransman Frédéric Magné. Het Spaanse koppel Miguel Alzamo- ra/Juan Lianeras heeft de titel op het onderdeel Americaine ge wonnen. Het Nederlandse trio Martin Benjamin, Robert Slip pens en René Vink eindigden in de kwalificatieseries als elfde. iu Niet voldoende voor de kwartfinale op het onderdeel olympi sche sprint Jan Mulder in deskundigencomissie nijmegen Oud-voetballers Jan Mulder en Keje Molenaar en voormalige topscheidsrechter Leo van der Kroft zijn gisteren door de rechter benoemd als deskundigen in de zaak van Danny Hoekman tegen Jan Willem van Ede. Het drietal moet onder lei ding van de rechtbank bepalen of de overtreding van Van Ede op Hoekman in het seizoen 1986/1987 grensoverschrijdend is t( geweest. De doelman haalde destijds de toenmalige aanvaller van Roda JC onderuit. Zijn knie raakte daarbij zwaar bescha digd. Hoekman besloot een zaak tegen Van Ede aan te spannen om de kosten voor zijn herstel terug te krijgen. Remise ondanks hattrick Bergkamp londen Dennis Bergkamp heeft met drie doelpunten zijn club Arsenal aan een gelijkspel geholpen. Uit tegen Leicester 3-3. Tot zes minuten voor tijd leidde Arsenal met 2-0. Elliot scoorde twee maal, waarvan de laatste in de 90ste minuut. Drie minuten in blessuretijd dacht Bergkamp met zijn derde treffer de winst te hebben veiliggesteld, maar nog twee minuten later maakte Walsh alsnog gelijk. De BBC was gisteravond laaiend enthou siast over het spel van de Nederlandse spits. Commentator Alan Hansen noemde de drie goals van Bergkamp, de 'mooiste hat trick die hij ooit had gezien'. Spaanse staking voorlopig van tafel madrid» De Spaanse voetbalprofs zien voorlopig af van een sta king. Ze kwamen tot dit besluit nadat hun afgevaardigden met de nationale bond hadden afgesproken te overleggen over een limiet van het toegestane aantal buitenlanders. De competitie begint het komend weekeinde. De spelers vinden dat na het Bosman-arrest door de toestroom van vreemdelingen hun werk gelegenheid in gevaar is. Van buiten de EG is het clubs toege staan zes spelers onder contract te hebben, van wie er vier ge lijktijdig in het veld mogen staan. <a spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -5356463 haarlem gpd Een voorbeeld? Nee, dat heeft Robbie McEwen niet. Ja, een hele tijd geleden, toen de kleine Australiër net begon te fietsen, was hij wel een fan van Djam- olidine Abdoesjaparov, het Oe- zbeekse krachtmens, bekend van zijn duiven en zijn woeste sprints. ,,Ik mag hem nog steeds wel, al hoop ik niet zo te eindigen als hem. Maar ik wil wel graag net zoveel winnen." Gisteren schreef de Rabobank- sprinter alvast een mooie bij op zijn lijstje, de tweede etappe in de profronde van Nederland. En die telt. „Want de meeste grote jongens zijn toch hier." Robbie McEwen is gezegend met eigenschappen die de meeste renners uit zijn vader land kenmerken: fanatiek, po sitief, strijdlustig. In zijn geval komt er dan ook nog een portie humor bij. In de Tour de Fran ce bijvoorbeeld kwam hij in een zware bergetappe, als anti klimmer, op het achterwiel over de meet. En op de vraag of hij ook zo'n cowboy is in de sprint als Abdoe, antwoordde hij gisteren droogjes: 'Nee, ik ben een surfer." Het was gisteren 'the day af ter' in de profronde van Neder land. En dus wist McEwen dat hij het wel uit zijn hoofd moest laten om rare dingen te doen in de massasprint waar het in Haarlem toch weer op uitdraai de. ,,I don't like getting quak- ked anyway', luidde zijn vrije vertaling van het woord kwak ken. „Maar ik was nu tijdens de laatste honderden meter alleen maar bezig rechtdoor te fiet sen." Gisteren was het eigenlijk ook niet nodig om vreemde toeren uit te halen. Het was één van die dagen dat de Rabo- ploeg de gehele finale domi neerde. „En dan kunnen we niet verliezen", sprak McEwen. Bij aankomst op het plaatselij ke parcours zaten vier Oranje mannen voorin, waarvan Dek ker in de tweede ronde een kopgroep initieerde van een man of zeven, met Hoffman, Museeuw, Baffi, Gorini, Garcia Acosta en Verstrepen. „Precies volgens plaiV, sprak McEwen achteraf. „Maar als het mis zou gaanhadden we nog plan B En daarin was de net 25-jari- ge McEwen de troefkaart. Per fect gepiloteerd door Vierhou ten en Van Bon kwam de rest, achtereenvolgens Leoni, Di Basco, Svorada en Blijlevens, zelfs niet meer in de buurt. Want Van Bon, die eerder in de tussensprints Blijlevens al had geklopt, completeerde het suc ces van de ploeg met een twee de stek. Bart Voskamp blijft nog twee jaar bij TVM. De meester knecht in de formatie van ploegleider Cees Priem ver lengde zijn contract tijdens de Ronde van Nederland. TVM heeft ook het contract met Pe ter van Petegem tussentijds opengebroken en verlengd tot en met 1999. De Belg, die een uitstekend voorseizoen had met onder andere een overwin ning in de Omloop 't Volk, had nog een contract tot en met volgend jaar. Enige echte winst is die van de miljoenen Giovanni van Bronckhorts ontwijkt een sliding van Juha Riippa. Met grote, lege koffers is het bestuur van Feyenoord van daag al doorgevlogen naar Genève om de eerste miljoe nen van de Champions League op te halen. Na de defini tieve kwalificatie in het Finse Tampere (1-2 tegen FC Jazz) is de Rotterdamse club verzekerd van stapels met geld. De plaatsingspremie, die PSV als kampioen al eer der binnenhand, bedraagt alleen al 3,6 miljoen gulden. lie, Spanje en Engeland het Feyenoord heel wat lastiger zul len maken dan de kampioen van Finland. In de thuiswedstrijd liet Feye noord nog zien dat er een flink klasseverschil bestaat, maar op Finse bodem leverden Jean- Paul van Gastel en de zijnen knoeiwerk af en moet Haan zich hebben geërgerd aan het twee de teleurstellend optreden van zijn spelers binnen vier dagen. De eerste treffer van Feye noord viel na een actie over de rechterflank. George Boateng sprintte zeventig meter naar het doel van Ilka Siitonen om een aanval van Julio Cruz af te ron den: 0-1, Dat had het sein moe ten zijn voor een nieuw doel- puntenfestijn tegen de Finnen. FC Jazz profiteerde echter gretig van de malaise in het Rotter damse kamp, waar te veel spe lers een onvoldoende scoorden. Saaku Laaksonen zag op slag van rust kans zich van ervaren verdedigers als Henk Fraser en Fernando Picun te ontdoen en tamper gpd-verslaggever marcel van der kraan Voor de poen was het Feye noord, los van de sportieve am biance, in de eerste plaats te doen. Jorien van den Herik zou slapeloze nachten hebben ge had als Feyenoord zich niet door de voorronde had gewor steld. Alleen met behulp van forse financiële injecties kan de Stadionclub in het spoor blijven van de Europese topclubs en kan men in eigen land blijven concurreren met Ajax en PSV, die beiden al jaren een aanzien lijk hogere begroting hebben dan Feyenoord. Als morgen bij de loting na men als Juventus, Manchester United of Barcelona uit de champagnekoeler rollen, kan Feyenoords penningmeester zich nog eens in de handen wrijven. Twee of drie keer de Kuip uitverkopen zal een ver mogen opleveren. Maar tegelij kertijd zal Arie Haan zich reali seren dat de grote clubs uit Ita- tekende vervolgens voor de ge lijkmaker. Met een beetje meer geluk had Laaksonen de Rotterdam mers een nederlaag kunnen be zorgen. Jurek Dudek werd tot de meest verrassende reddingen gedwongen. In de slotminuten bezorgde Jean-Paul van Gastel met een slimme vrije trap als nog de overwinning. De naam van Julio Cruz kwam andermaal niet op het scorebord voor. Haan zegt zich geen zorgen te maken over de vorm van zijn Zuid-Amerikaanse ontdekking. „Een jaar geleden riepen de mensen ook over Pablo San chez dat hij er niets van kon. Maar een half jaar later vond ie dereen het een kanjer." Toch erkent Haan dat het elf tal van Feyenoord nog een 'smoel' mist. „Feyenoord is op de goede weg. Er staat een elf tal, maar de persoonlijkheden moeten daaruit nog naar voren komen. Dat gaat vanzelf als de spelers meer vertrouwen krij gen. Op een avond als deze, te gen FC Jazz, kan ik wel gaan wisselen maar daarmee onder mijn ik als coach juist het zelf vertrouwen. Dan ben ik hele maal verkeerd bezig. Ik laat de spelers juist staan." Feyenoord: Dudek; Boateng, Fraser, Picun en Graff; Bosvelt, Van Gastel, Sanchez en Van Bronckhorst (83. Kor- nejev); Glaucio (76. Connolly) en Cruz. 17 ew york anp '01 n; >r Ga eter Wessels was De Nieuwe Hl rajicek. Neerlands hoop in ange tennisdagen. Een reus bijna twee meter, 19 jaar. litgerust met een bazooka van en opslag en een kerngezonde olley. Die Wessels maakte gisteren ijn debuut op de US Open. Stijf an de zenuwen stond hij niet, zijn spel droop niet van de 14 Duplesse en het aüetisch ver logen. Hij sloeg acht games ijeen tegen Cedric Pioline, 4-6 6 2-6. Vooralsnog had De lieu we Krajicek meer weg van e oude Schapers, de huidige mdscoach en zijn baas bij ing Oranje. ,Zijn speltype lijkt meer op at van mij", erkende Schapers. Hij is nog lang geen Krajicek. lat is sterk overtrokken." De te- ortkomingen werden ondub- ie lelzinnig blootgelegd. „Vollies, lka eturns, snelheid, voetenwerk", omde Schapers in dicteersnel- eid op. „Zijn opslag is een (erk wapen. Hij haalt veel snel- leid uit zijn lichaamsrotatie." Voor Paul Haarhuis was de pslag nooit van levensbelang, ie 31-jarige Brabander dwong ijn overwinningen af met aan- allend spel vanaf de baseline, 'egen Galo Blanco was dat op ijn negende US Open weder- im het geval, al sloeg hij daarbij de slopende vijfsetter wel 18 ces, 7-66-0 6-7 6-7 6-3. Door zijn overwining drong laarhuis door tot de tweede onde. Miriam Oremans kwam [J] [I een ronde verder. De 24-jari- e speelster uit Berlicum stond es games af aan Meike Babel, 7-5 6-1. Door de zege bereikte ze op haar zesde US Open voor de eerste keer in haar loopbaan in de derde ronde. Daarin staat ze tegenover Monica Seles, tweevoudig winnares van de US Open, tweede geplaatst en de darling van het Amerikaanse publiek. Oremans, 59e van de wereld, kwam tegen Babel buitenge woon relaxed voor de dag. Ze hield de gevaarlijke Duitse, die twee jaar uit de roulatie was met een schouderblessure, met haar forehand constant onder druk.Ik dwong haar veel risico te nemen en fouten te maken." Na de winst van de eerste set sloeg ze in de tweede snel en genadeloos toe. Dat killersinstinct miste Haar huis na 7-6 6-0 in de derde set tegen Blanco. Hij verzuimde acht breekpunten te benutten en de 20-jarige Spanjaard bracht met twee tiebreaks. 7-5 7-3, de partij in evenwicht. „Ik raakte geïrriteerd en verloor daardoor aan concentratie", gaf hij toe. „Ik had die wedstrijd al eerder moeten uitmaken maar die beslissende klap kwam er maar niet uit." In de vijfde set wel. „Ik brak hem vroeg, naar 2-0, en be waarde daarna mijn energie voor mijn eigen opslaggames." De Brabander dook na zijn overwinning op de massageta fel. Hij moest een uur later met Eltingh aan de slag in het dub bel. Ook die partij zette hij in winst om. „Lekker gespeeld", vond hij. „Goed dubbel." Haarhuis, de op een na oud ste speler in de US Open 1997, piekert over zijn toekomst als tennisser. Hij wordt half januari vader en zal zijn speelschema daaraan aanpassen. „Ik mis so wieso de Australian Open", wist hij. „Als ik daarna uit de top 100 val, overweeg ik me toe te leg gen op het dubbel." Voor Wessels is'de top 100 nog een toekomstdroom. De qualifier uit Elburg stapte als nummer 296 van de wereld showcourt 11 op voor zijn duel met Pioline, de eenzame mus ketier in het Franse tennis. De Fransman was finalist op de US Open 1993 en op Wimbledon 1997. Beide keren werd hij van de baan geslagen door Sampras. „Pioline speelde een tempo te hoog", bekende Wessels. Zijn carrière bij de junioren was prachtig. Europees kampioen onder 18 jaar, halve finales bij de junioren op de US Open, Wimbledon, laatste vier op de Orange Bowl, het WK onder 16 jaar. Maar de overgang naar de grote jongens is een zeven- mijlsstap. „Ik had me meer voorgesteld van mijn debuut", gaf hij ruiter lijk toe. Twee dagen eerder liep hij door junkfood een voedsel vergiftiging op, maar slap voel de hij zich niet. Ook stond hij niet gestressed op de baan. Des ondanks maakte hij hij herha ling een trage, houterige indnik „Ik speelde zeker niet mijn beste tennis", erkende hij. „Maar die kans gaf Pioline mij ook niet. Hij controleerde het duel. hij bepaalde het tempo." Wessels werd bij vlagen gede gradeerd tot ballenjongen. En die rol was De Echte Krajicek op 19-jarige leeftijd met zijn vierde ronde op de Australian Open al lang ontgroeid. riga anp/rtr Barcelona heeft de Champions League bereikt. De formatie van Van Gaal won in de kwalificatie de uitwedstrijd bij Skonto Riga met 1-0. Dat was voldoende, na de zwaar bevochten zege eerder in Nou Camp (3-2). Barcelona stond onder druk, na het ruime verlies (4-1) het afgelopen weekeinde in de nationale Su per Cup bij grote rivaal Real Madrid. Voor Barcelona maakte Anderson na de rust het enige doelpunt. Hesp en Reiziger speelden tegen de kampioen van Letland het hele duel. Sensationeel was de overwin ning van Paris Saint Germain op Steaua Boekarest, 5-0. Eer der was de nederlaag van 3-2 van de Fransen in de eerste wedstrijd door de UEFA omge zet in verlies van 3-0. De finalist van het Europa Cup Il-toernooi van vorig seizoen had in Roe menië een geschorste speler op gesteld. Zeer gemotiveerd ging Paris SG thuis op jacht naar eer herstel. Bij rust hadden ze al een voorsprong van 4-0. Groots was de rol van Raï. De Brazi liaanse international maakte drie van de vijf treffers. Met moeite plaatste New castle zich als tweede Engelse vertegenwoordiger, na Man chester United. De club van coach Dalglish redde zich bij Croatia Zagreb, door in de laatste minuut van de verlen ging gelijk te maken, 2-2. Ket- sbaia zorgde voor de verlossen de treffer, die voorkwam dat de beslissing via het nemen van strafschoppen zou vallen. New- casüe had thuis met 2-1 gewon nen. De Belgische kampioen Lierse SK slaagde er in Anorthosis Fa- magusta van het lijf te houden. De club, met.de Nederlander Pieter Huistra in de gelederen, won thuis met 3-0. CHAMPIONS LEAGUE Mark Philippoussis bereikte gemakkelijk de tweede ronde. Zijn tegenstander, de Fransman Golmard, gaf in de derde set op. foto rtr JS OPEN lannen, eerste ronde: Henman (GBr) - luster (Oos/5) 6-3 7-6 4-6 6-4, Gumy 'rg) - Hrbaly (Slw) 6-7 6-3 6-7 6-3 6-2 ïoline (Fra) - Wessels (Ned) 6-4 6-2 6-2. laarhuis (Ned) - Blanco (Spa) 7-6 6-0 6-7 •7 6-3Raoux (Fra) - Moya (Spa/8) 6-4 7- 6-2, Kuerten (Bra/9) - Grant (VSt) 6-4 3- .6-7 6-2 6-3, Boetsch (Fra) - Albert Costa Spa/16) 6-2 6-4 6-4, Bruguera (Spa/7) - ebbutt (Aus) 3-6 4-6 6-3 6-2 6-2, 'oodruff (VSt) - Johansson (Zwe) 6-3 6-0 ■6 6-0, Salzenstein (VSt) - Tillstrom (Zwe) ►4 1-6 7-6 7-5, Woodforde (Aus) - Byron Hack (Zim) 7-6 6-3 6-2, Rios (Chl/10) - foith (Aus) 6-1 6-1 6-4, Rafter (Aus/13) - ledvedev (Oek) 6-3 6-4 7-5, Roux (Fra) - Schalier (Oos) 4-6 0-6 6-3 6-2 6-1, Ruud Noo) - Goellner (Dui) 6-4 4-6 1-6 6-4 6-3. nlippoussis (Aus/14) - Golmard (Fra) 7-6 •2 1-0 opgave Golmard, 'annen tweede ronde: Meligeni (Bra) - iymanski (Ven) 6-2 6-2 6-1. ij UM 'louwen, eerste ronde: Martinez (Spa/7) - 1 apriatï (VSt) 6-1 6-2, Davenport (VSt/9) - HcNeil (VSt) 6-2 7-6, Sanchez (Spa/10) - iuse (Aus) 6-2 6-4, Po (VSt/16) - Martin- ova (Tsj) 6-4 6-1, Barabantsjikova (WRu) Golarsa (Ita) 6-3 6-3, Grande (Ita) - Cacic (VSt) 6-2 6-1, Tsjladkova (Tsj) - Sukova (Tsj) 6-1 1-6 6-1, Lucic (Kro) - Kleinova (Tsj) 6-0 6-3. Tweede ronde: Oremans - Babel (Dui) 7-5 6-1; Testud (Fra) - Majoli (Kro/4) 6-4 2-6 6-1, Huber (Dui/8) - Lee (VSt) 6-2 6-1, Perfetti (Ita) - Pitkovski (Fra) 6-4 6-3, Kruger (ZAf) - Nagoya (Jap) 6-4 7-6, Mag- dalena Maleeva (Bul) - Raymond (VSt) 3-6 6-2 6-4, Tanasugarn (Tha) - Vento (Ven) 6- 4 6-3, Zvereva (WRu) - Sawamatsu (Jap) 6- 1 3-6 6-3, Wagner (Dui) - Hy (Can) 6-3 0-6 7-6; Seles (VSt/2) - Snyder (VSt) 6-2 6-3, Spirlea (Roe/11) - Koernikova (Rus) 6-1 3- 6 6-3. Coetzer (ZAf/5) - Dechaume-Balle- ret (Fra) 6-1 6-1. Pierce (Fra) - Farina (Ita) 6-2 3-0 opgave Farina. Habsudova (Slw) - Sugiyama (Jap> 5-7 6-3 7-5. Osterloh (VSt) - Morariu (VSt) 6-7 6-1 3-0 opgave Mora- riu, Williams (VSt) - Garcia (Spa) 6-0 6-1 Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Elting- h/Haarhuis (Ned/2) - Steven/Byron Black (NZe/Zim) 7-6 7-6, Groen/Prinosil (Ned- /Dui) - Lobo/Emilio Sanchez (Spa) 6-4 7-6. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Vis/Ba- suki (Ned/lno/6) - Carlsson/Hy (Zwe/Can) 2-6 6-3 6-1. new york» anp New York huilde. Anna Koer nikova, de nieuwe tennisgodin met de buslading sex appeal, vloog uit de US Open. Ze werd onder het kunstlicht uit het Ar thur Ashe Stadium geslagen door Irena Spirlea, een lint worm uit Roemenië, 1-6 6-3 3- 6. Darling Anna was met haar gedachten niet bij de partij te gen Spirlea maai- bij haar elf jaar oudere vriend en profijs hockeyer Fedorov van de Det roit Red Wings. Die werd in een Newyorkse tabloid bijna be schuldigd van pedofilie. „Ik heb mijn les geleerd op Wimbledon", verklaarde de Russin uit Florida. „Ik lees geen kranten meer." De fans wel. Die stonden vierkant achter de nieuwe, blonde seksgodin in het vrouwentennis. Het Ashe Stadium had op de derde dag van de US Open 1997 meer verrassingen in petto. De nummer vijf bij de mannen en vier bij de vrouwen werden uit geschakeld. Iva Majoli werd on der het cement begraven door Sandrine Testud, 4-6 6-2 1-6. Thomas Muster miste ritme en timing tegen Timmy Henman, het kostschooljongetje uit Ox ford, 3-6 6-7 6-4 4-6. Maar Muster was zelden de vechtersbaas, de Musterminator van weleer. „Minder haar, meer geld, geen doping." De Oosten rijker werd achtervolgd door ge ruchten dat hij in Cincinnati positief zou hebben gereageerd. „Daar word ik doodziek en pis nijdig van", bromde hij. „Het is al de zesde of zevende keer dit jaar dat die geruchten gaan." Volgens de Oostenrijker is er sprake van een hetze. „Ik word al jaren achtervolgd. Ik ben in mijn loopbaan een keer of vijf tien gecontroleerd en altijd schoon bevonden. Drie keer in zijn loopbaan vroeg Muster na verdachtma kingen zelf een dopingcontrole aan. „Dit jaar een keer, en na de twijfel van Becker in Monte Carlo 1996 ook. De woorden van Becker werden te serieus genomen, maar Boris sprak uit teleurstelling. Hij verloor na twee sets voorsprong. De achterklap was niet de oorzaak van zijn nederlaag te gen Hemman. „Daarmee zou ik Tim tekort doen. Hij serveerde sterk en was een keeper van we reldklasse aan het net. Tweede voorronde, tweede wedstrijd: FC Jazz (Fin) - Feyenoord (Ned) 1-2 (1-1). 21. Boateng 0-1, 37. Laaksonen 1-1, 90. Van Gastel 1-2. Gele kaart- Hietanen, Puputti (FC Jazz). Lierse SK (Bel) - Anorthosis (Cyp) 3-0 (1- 0). 22. Van Meir 1-0 (strafschop), 47. Has- senhuttl 2-0, 84. Haagdoren 3-0. Eerste duel: 0-2. Lierse geplaatst. Sparta Praag (Tsj) - Austria Salzburg (Oos) 3-0 (2-0). 28. Baranek. 43. Lokvenc, 66. Svoboda Eerste duel 0-0. Sparta Praag verder. Skonto Riga (Let) - FC Barcelona (Spa) 0-1 (0-0). 52. Anderson 0-1. Eerste duel: 2-3. Barcelona verder. Dinamo Tblisi (Geo) - Bayer Leverkusen (Dui) 1-0 (1-0). 11. Moedsjiri 1-0. Scheidsrechter: Durkin (Eng). Gele kaar ten: Didava. Goetsjua, Dsjeladse, Tsjaidse (Tblisi). Eerste duel: 1-6. Leverkusen ver- Maribor Branik (Slv) - Besiktas (Tur) 1-3 (0-1). 45 Ozdilek 0-1, 61. Amokachi-0-2, 62. Tayfur 0-3, 86. Zidan 1-3. Eerste duel: 0-0. Besiktas verder. Dinamo Kiev (Oek) - Bröndby IF (Den) 0-1 (0-1). 19. Colding 0-1. Eerste duel. 4-2. Dinamo Kiev verder Glasgow Rangers (Sch) - IFK Göteborg (Zwe) 1-1 (1-0). 23. Miller 1-0. 49. An- dersson 1-1. Eerste duel: 0-3. Göteborg Spartak Moskou (Rus) - FC Kosice (Slw) 0- 0. Eerste duel: 1-2. Kosice verder. Rosenborg BK (Noo) - MTK Boedapest (Hon) 3-1 (2-0). 14 Jakobsen 1-0, 16. Ja- kobsen 2-0, 77. Kuttor 2-1, 84. Brattbakk 3-1. Eerste duel: 1-0. Rosenborg verder. Croatia Zagreb (Kro) - Newcastle United (Eng) 2-2 nv (0-1). 44. Asprilla 0-1 (straf schop), 59. Simic 1-1, 90. Cvitanovic 2-1, 120. Ketsbaia 2-2. Rode ka3rt: 44. Juric (Croatia Zagreb). Eerste duel. 1-2. New castle verder. MPKC Mazyr (WRu) - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-2 (2-1). 5. Beresjvih 1-0, 9. Anado- lakis 1-1. 19. Koesjnir 2-1, 54. Nineadis 2-2. Eerste duel: 0-5. Olympiakos Piraeus verder. Galatasaray (Tur) - FC Sion (Zwi) 4-1 (1-0). 40. I lie 1-0, 52. I lie 2-0, 56. Ilie 3-0, bl Akyel 4-0, Quattara 4-1. Scheidsrechter Van de Ende. Eerste duel; 4-1. Galatasaray Paris SG (Fra) - Steaua Boekarest (Roe) 5- 0 (4-0). 3 Rai 1-0 (strafschop), 23. Rai 2- 0. 32. Simone 3-0. 41. Maurice 4-0, 56. Rai 5-0. Scheidsrechter. Jol. Eerste duel 0-3. Paris SG verder. Parma (Ita) - Widzew Lodz (Pol) 4-0 (2-0). 37. Pedros 1-0, 41. Sensini 2-0, 52. Sen- sini 3-0, 79. Adailton 4-0. Eerste duel: 3- 1. Parma verder. Sporting Lissabon (Por) - Beitar Jerusalem (Isr) 3-0 (1-0). 5. lordanov 1-0, 55. Ma- chado 2-0, 63. Machado 3-0. Eerste wed strijd 0-0. Sporting geplaatst. Door de plaatsing van Bayer Leverkusen gisteravond beleeft Duits land een unieke primeur. De Bundesliga is straks met drie clubs vertegenwoordigd in de de Champiosn League. Leverkusen, met de ex-PSV'ers Meijer en Heintze, verloor bij Dinamo Tblisi, 1-0. Dat deed nauwelijks terzake. In het eigen Haberland-stadion had de nummer twee van Duitsland met 6-1 gewonnen. Destijds scoorde de Nederlander Meijer twee keer. Leverkusen won in 1988 de UEFA-beker. Bayern München en Borussia Dortmund hadden zich eerder al, rechtstreeks, geplaatst. Bayem is de nationale kampioen, Dortmund won het evenement vorig seizoen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21