Wisman trekt eigen plan bij Rijnsburgse Boys Lugdunum geeft De Sleutels opnieuw oorwassing Masters-tickets n goed als vergeven Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuitry WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-535 Rijnsburgse Boys is al jaren een ploeg van uitersten. Als alles meezit, kunnen de geel-zwarten meedraaien in de strijd om de titel in de hoogste klasse van het zater- dagamateurvoetbal. Maar zit het tegen, dan verkeren de Rijnsburgers meteen in degradatiegevaar. Die wispeltu righeid hoort een beetje bij de club. Het wordt pas bij zonder als het elftal kleurloos in de middenmoot van de hoofdklasse A bivakkeert. ..Rijnsburgse Boys moet dit sei zoen constant leren voetballen", aldus trainer Henk Wis man. „We gaan voor een plaats in de middenmoot." AMATEURVOETBAL VOORAF TIM BROUWER DE KONING Als de wens van Wisman wens uitkomt, zijn de Rijnsburgers verlost van de degradatie- en vervolgens promotiezorgen van de laatste jaren. De van Quick Boys overge komen Am sterdammer zal met zijn ruime selectie niet de risico's nemen die zijn voorganger Arie Kurver zich permit teerde. Op voorhand dekt de nieuwe oe- fenmeester zich al in. ..On ze selectie vind De Prognose Eindklassering Rijnsburgse Bovs *96/*97: 10 Voorspelling trainen 7 of 8 Voorspelling captain: 5 of 6 Voorspelling LD: 8 Iers die jarenlang op het hoog ste niveau hebben geacteerd. Tot overmaat van ramp raak ik in de oefenperiode al aardig door mijn spelers heen. Martin den Haan en Menno Vaartjes zijn al geruime tijd uit de run ning. Daarnaast hebben ook Raymond Buis en Gert van Beelen blessures opgelo- ik niet eens zo breed", zegt Wis man. „Bovendien mis ik uit schieters. Ook bij de jongens die Erwin Hermes of Raymond zijn gekomen zitten geen spe- Bennekers) belagen. Van de pen. Hoewel Wisman de laatste knopen pas vlak voor het begin van de competitie door hakt. zijn de con touren van zijn elftal zichtbaar. Als alle avontuur lijke spelers fit zijn, kan Rijns burgse Boys zijn tegenstanders met drie spitsen (Steven Faber, Raymond Buis. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) d gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532192 E-mail:leidschdagblad<pl435>hdc.nl. Rugbyclub The Bas sets neemt vrijdag 29 augustus haar nieu we accommodatie aan de Vijf- meiweg in Sassenheim in ge bruik. Om 19.00 uur wordt een wedstrijd tegen landskampioen DIOK gespeeld Voetbalvereni ging Valken '68 houdt op zater dag 30 augustus een presenta tieavond (20.30 uur) in De Terp in Valkenburg. De hele vereni ging krijgt een nieuw outfit Larry Bird toonde bij de korte- baandraverij in Noordwijk dat hij het paradepaardje is van het kortebaanpeloton. Koral Prince werd in de finale verslagen. Ruud Pools (Jimmy Scimitar) kwam dit keer niet verder dan een derde plaats Wielerprof Francesco Casagrande wijkt uit naar Frankrijk. Hij gaat rijden voor Cofidis. Hij neemt zijn hui dige Saeco-ploeggenoot Lelli mee. Een andere Franse ploeg, GAN, gaat volgend seizoen on der de naam Credit Agricole verder. De Amerikaan Bobby Julich is zo goed als rond met Telekom Aart Vierhouten (Swift) behaalde bij het NK tijd rijden een zesde plaats. Hij was ruim twee minuten langzamer dan winnaar Erik Breuldnk. Zijn clubgenoot René van der Salm werd, tussen de elite, keurig derde in de Ronde van Bever wijk Korbalclub De Danaïden oefent zondag 31 augustus om half drie tegen AW/DTV. Mor genavond komt KZ Leiden al in het veld bij tegenstander Fiks (Oegstgeest) «VerzorgerTon van Roosendaal heeft na 12 jaar afscheid genomen bij voetbal vereniging Docos. Zijn opvolger is Frits Swaak (ex-Leiden, SVLV en Teylingen) De jaarlijkse sportdag voor gehandicapten heeft dit jaar plaats op zaterdag 30 augustus, bij DWO in Zoeter- meer. Na verwachting zullen ruim 200 gehandicapten uit de regio Den Haag en Leiden aan dit evenement meedoen Zaal voetbalclub Hindstore (Haar lem) moet de eerste competitie wedstrijd zonder publiek spe len. Dit is een erfenis van de uit de hand gelopen bekerfinale gen Bunga Melati. Bij Hindst zijn de laatste regionalen (Pa trick Scheurwater en Wim Bouckaert) verdwenen Woi Verheij (ex-SJZ) was met twei doelpunten productiefin del kerwedstrijd Sparta 2 - Excel- sior2 (3-1) De zoektocht vai de ploeg Foreldorado/Golff naar nieuwe sponsors heeft (nog) niets opgeleverd Marl Wotte (trainer ADO Den Haa wil Alfons Groenendijk teru$ len naar het Zuiderpark. Aan het eind van dit seizoen is de voetballer uit Leiderdorp trai fervrij Stephan van den Bei] wil als zeiler naar de Olympi sche Spelen. De windsurfer zi momenteel fanatiek in een 4i er Adrie van Delft is leider ii de strijd om de Bollenstreekb kaal, een klassement voor reg nale pootspelers De Super Kaag Cup voor optimisten wordt in het weekeinde van3 en 31 augutus gehouden. Aai vang 11.00 uur Wielrenner! quel van Kessel rijdt voor TV! de Tour de l'Avenir die op 4 september van start gaat Co Pot (ex-trainer van Telstar) treedt in dienst bij het bureau 'Nummer 10' van Maarten de Vos Almere zal in 1999 voor derde keer het EK triaüon org niseren. Voor het jaar 2000 hoopt Almere op het WK Mi Overdijk (penningmeester UI is naar de Leidseweg 351 in Voorschoten verhuisd (071- 5312892) De KNVB afdeling West 111 start op maandag 22 september een nieuwe cursui 'scheidsrechterveldvoetbal'. Voor aanmelding: 071-58124É Op dinsdag 2 september be gint in Noordwijk Binnen een reeks van zes Oranjelopen. Di wielrenners volgen op donder dag 4 september. Zij rijden on de Rabo-bank Bokaal Het ro de eerste divisie gepromoveei] driebandenteam van biljartch Centraal begint zondag weer aan de competitie. Het team bestaat uit Rob Scholtes. Jan van Loon, Hein-Jan Salman, Rob Hillegers en nieuwkomei; Martin van Leeuwen uit Hilvj Het driftige rekenwerk over de al dan niet plaatsing bij de Masti van het LD Tennis Circuit blijft dit seizoen bij het Drie Klaver D toernooi in Zoeterwoude-Dorp grotendeels achterwege. De kan daten in zowel de BI-, als de Cl-categorie hebben hun huiswr goed gedaan en zich al vóór het laatste circuittoemooi voor hets tevenement op Unicum geplaatst. De enige speler onder Bl-mt nen die nog niet helemaal zeker was van deelname, Albert Robbf haalde inmiddels het benodigde puntje via het bereiken van kwartfinale. Daarmee was de theoretische kans, die Jelle Oosterhoff nog hi verkeken. De jeugdige Woubruggenaar had het toernooi in Zoeti woude-Dorp overigens winnend moeten afsluiten. Oosterhoff leg door een zege op de vroegere thuisspeler en huidige Roomburg Gert-Jan Anker, nog eventjes de druk bij Robben, die er bepai niet aan onderdoor ging. De Nieuw-Venneper was met twee aal 6 de op eigen hardcourt spelende Harold van Offeren de baas. V cent van Renesse van Duivenbode speelde zich reeds in de halve nale door na gelijkopgaande strijd Patrick van Hal in drie sets vo te blijven. Bij de BI -vrouwen speelden winnares Margot van Overloop en naliste Anouk Sterk zich reeds vorige week bij Zuid West laatsten bij de Masters, die van 8 tot en met 14 september wordt gewerkt. Maaike Spoor zorgde voor een verrassing door de tweede geplaatste Carmen Delsasso in twee sets te kloppen. I Dekker-speelster had door een vakantie weinig ritme en was ii tweede set het spoor helemaal bijster. Zoeterwoude kan ook bij Cl-vrouwen nauwelijks wijzigingen in het deelnemersveld van Masters bewerkstelligen. Raquel Evertsz heeft aan het winnen een rondje genoeg. Ingrid Bavelaar moet voor plaatsing bij de a zoensafsluiting de halve finale halen, die weer de twee punten c levert die de Munnik-speelster nu nog tekort komt. De lijstaanvoerder bij de Cl-mannen. Hans de Rooij, was in tweede ronde Ingmar Burgerhout in twee sets de baas en plaad zich daarmee in de kwartfinale. Met de daarmee verdiende w punten neemt de speler van Leidse Hout waarschijnlijk pla nummer acht van het LD-klassement over van Chris van Zuik die op Zoeterwoude niet in actie komt. Rabobank CIRCUIT IN CIJFERS Drie Klaver Drie, Zoeterwoude-Dorp HEB1, le ronde: J. Oosterhoff - G.J. Anker 6-3 6-3; R. van Renesse van Duivenbode - H Hamdy 2-6 6-4 6-2; A. Robben - H. van Offeren 6-3 6-3; M. Serlie - F. Ubels w.o.; P. van Hal - A. v.d. Berg 3-6 6-1 7-5. 2e ronde: V van Renesse van Duivenbode - P. van Hal 3-6 6-4 6-4. DEB1, le ronde: F. de Boer - R. Evertsz 6- 2 6-0, C. Veerkamp - D. van Riet Paap w.o. wegens blessure; M. Spoor - C. Delsasso 6- 46-1. HEC1. le ronde: I. Burgerhout - D Prins 6- 3 6-2; M van Leeuwen - F. de Groot 5-7 6- 3 6-3; R J. Peeters - D. Smittenaar 6-2 6- 4, A Stadt - C. Stijnmann 1-6 6-4 6-1; J. Doove - R de Zoete w.o.. J. van Prehn - M Rodenburg w.o.; F. Stijnmann - J. Prins 6- 3 6-0; J.W. Vriend - R. van Rhijn 6-1 6-4; M. de Man - F. Vermeulen 6-4 5-7 6-1; S. Govers - L. Schaap 0-6 7-5 1-0 opgave we gens blessure; J. Poots - M. Lexmond 6-1 6-1; W. van Veen - H Heemskerk 6-1 6-0; M. Doove - C. Verweij 6-3 7-5. 2e ronde: H. de Rooij - I Burgerhout 6-2 6-4, M. van Leeuwen - R.J. Peeters 7-6 6-2; N. Kaaij - A. Stadt 6-2 6-0; F. Stijnma* J.W. Vriend 6-3 6-1. DEC1, le ronde: S. Visser - I. v_.. w.o.K. v.d. Zon - B. Kortmann 6-1 6-0. OLTC 30+, Oegstgeest HEB1 30+, le ronde: R. Jong a Tai Klaarhamer w.o.; R. Rijsdorp - M Soeï 2 6-1. 2e ronde: M. van Gaaien - J 1 nuputty 6-3 6-2; W. Jansen - R. Jong a 6-16-1 DEB1 30+, halve finale: N Lutz-Toole Wei|ermans 6-1 3-2 opgave wegens W HEC1 30+. le ronde: W. van Dilst - Lippew.o.; M. Ruijsenaars- R. Phillip-, 4-2 opgave wegens blessure; J. v.d H» J. van Delft 4-6 6-3 6-2; E Noest-! Bakker 6-1 6-4; J. de Mooy - D. Aarde» 0 6-7 6-3. DEC1 30+. le ronde: F. Weiss - M. Coif lissen 6-2 6-2; E. Wachter - J. Chrispij" 5 6-1; E. Giesberts - A. Feijaerts 7-6' 7-6. Bij de start van de competitie in de hoofdklasse zaterdag UVS behaalt in Amstel Cup monsterscore van 17-0 tegen zaterdagtak Docos voorhoede maakt Martin de Louw geen deel meer uit. want Wisman heeft voor het voorma lige enfant terrible van de Rijns burgers een plaats in het hart van de verdediging of op het middenveld in gedachten. „Maar dan moet Martin, die toch een jaartje ouder wordt, eerst van zijn schorsing van vijf duels afzijn. Tot die tijd moet ik andere oplossingen zoeken." Dat de jonge Leidse garde Rijnsburgse Boys onmiddellijk uit de brand heipt, verwacht de Amsterdamse trainer niet. „Pri ma dat we zo veel jongens uit de buurt in de selectie hebben (doelman IJzendoom. Wesley Slingerland. Raymond Benne kers. Stefan Roodakkers, Alan Campfens en Laurent Aalbers- berg). maar Aalbersberg en Campfens zijn vorig seizoen bij Feyenoord 2 weinig aan voetbal toegekomen. Logisch voor zulke jonge gasten, als zij profs als To- mek Iwan voor zich hebben. Ik verwacht niet dat zij meteen dragende spelers bij Rijnsburg se Boys zullen zijn. Ik zie dat zij nog ritme missen." De rol van dragende speler is voorlopig ook niet weggegelegd voor good old Dick Heemskerk. Hij verschijnt vanwege een cur sus voor zijn werk te weinig op de training om aanspraak te maken op een basisplaats en voetbalt voorlopig in het tweede elftal. De verdediging oogt met ijzervreters als Michel Roest, Paul van Meizen en de verras sende nieuwkomer Norbert van Lochem solide genoeg. Maar in gers, die altijd gretig is om de eer van de Rijnsburgers hoog te houden. Volgens goed gebruik nam Wisman een speler van zijn vo rige werkgever mee naar Rijns burg. Mimoen Tiberkanine ver ruilde net als zijn trainer Quick Boys voor Rijnsburgse Boys. Hoezeer Wisman ook gechar meerd is van Tiberkanine, op een voorkeursbehandeling hoeft hij niet te rekenen. „Ik trek mijn eigen plan. Thony Fens, die ik kende van Ajax (amateurs), heb ik toch ook weggestuurd bij Quick Boys. Bij mijn keuzes, bijvoorbeeld voor een doelman, laat ik mij niet lei den door rumoerige achterban nen zoals bij Quick Boys en Rijnsburgse Boys. Je kunt ze niet negeren, maar ik werk in de eerste plaats met de spelers. Of IJzendoom, Van Delft of nieuw komer Lennert Hegie van RVC onder de lat komt, bepaal ik pas aan het einde van de oefencam pagne." Sommige zaken, beseft ook Wisman, zijn echter niet los van elkaar te koppelen. Zo zegt hij aan de ene kant op sportpark Middelmors niets meer te mer ken van de geest van zijn voor ganger Arie Kurver, die met tus senpozen zeven jaar lang de technische leiding had bij Ifijns- burgse Boys. Aan de andere kant behoort Carlo Kurver, de zoon van Arie, tot rijn selectie. „Maar dat is dan ook de enige binding die ik met mijn voor ganger heb." LEIDEN MICHEL VAN GENT/AAP SIERA RUUD PATTIAPON/LARS ULRICH Voor de klapper in het toernooi om de Amstel Cup zorgde UVS, dat in een ongelijke strijd het zaterdagteam van Docos met 17-0 temgwees. Opvallend was ook het 11-1 verlies dat De Sleu tels leed tegen Lugdunum. Bij een oefenduel afgelopen zater dag was de uitslag tussen de twee al 9-2. FC Rijnland zorgde voor de grootste stunt door Quick Boys, dat met een tweede team naar naar de Mors kwam, met 3-1 te verslaan. Klasse 1: Rijnland speelde een sterke wedstrijd tegen Quick Boys. Sjaak Kamphues miste een strafschop, maar Anrico de Hoed zorgde alsnog voor 1-0. Frenk van der Kley herstelde voor rust de balans. De thuis club nam in het begin van de tweede helft definitief afstand door opnieuw De Hoed en Kamphues: 3-1. MVKV profiteerde maar half van een matige prestatie van LFC (zo). Voor rust scoorden de Katwijkers via Martin Kraaijen- oord en Joost van Duyvenbode. Een donderpreek van coach Ron de Roode had succes. Door Jaap Kloos Mike Rol en Gé Te gelaar kwam de Leidse ploeg op voorsprong maar Kraaijenoord egaliseerde in de voorlaatste minuut: 3-3. Klasse 2: UDWS hield de scha de beperkt tegen Rijnsburgse Boys. Op de Boshuizerkade be reikte de hoofdklasser de eindstreep met slechts drie tref fers. Uit de grote hoeveelheid kansen wisten alleen Steve Fa ber, Mimoun Tiberkanine en Bernard Borst tot scoren te ko men. Drie velden verder kende Gol Sport - Kagia dezelfde eind uitslag. Voor de Lisserbroekers schoten Leon Annokkee (2) en Jeffrey de Butter raak. Klasse 3: Valken'68 toonde zich slagvaardiger in het duel met Teylingen. Dankzij goals van Vincent Zandbergen (2) en Bou- we Hoek gingen de drie punten van Sassenheim naar Valken burg. Ter Leede boekte een re gelmatige 6-0 overwinning op sportpark Ter Specke. Lisse (zo) kon niets stellen tegenover de doelpunten van Pepijn Brands (2), Lloyd de Meza (2), Moham med Ben Befekrane en Luc van der Hoeven. Klasse 4: Alphense Boys maakte het ARC flink lastig. Het werd uiteindelijk 3-0 voor de Racing. Tot de rust stond er de brilstand op het scorebord. Een benutte penalty van Johan Boer gaf de roodzwarte equipe lucht. Tien minuten voor tijd was het Fa bian Gelderblom die het duel besliste (0-2). Remco Blok maakte in blessuretijd nog 3-0. Alphen had volgens trainer Hans Hazebroek een makkie aan Alphia (4-1). Voorrust sput terde Alphia nog tegen getuige de 1-0 achterstand. Sigi Lever- ock (2) Piet Verlooy en Gerben van der Neut schoten voor Al phen raak. Bij Alphia vond Nico de Gans een gaatje vond in de Alphense verdediging. Klasse 7: SJC had geen kind aan de zaterdagtak van Foreholte. Rob den Hollander, Hans Tu- renhout (3), Mark van Duin en Patrick Kamperveen (links) van Alphense Boys wordt op de huid gezeten door ARC-aanvoerder René van Meggelen. Edwin Otte toonden zich pro ductief voor de Noordwijkers. KRV was duidelijk een maatje te groot voor UDO. In Oegstgeest brachten Andre de Best (2), Ni co van der Plas en Hans Rovers het krachtsverschil tot uitdruk- king. Klasse 14: Lugdunum haalde tegen De Sleutels flink uit: 11-1, maar bij de rust was het nog slechts 2-1. De formatie van Al- bert Kalkman kwam pas na het inzetten van Kees van Tongeren twintig minuten voor tijd goed op toeren. Hij inspireerde zijn medespelers tot meer schot vaardigheid, zodat de score van 3-1 naar 11-1 omhoogschoot. Harm de Vos was goed voor een hattrick, Ton de Rooy maakte er twee. De enige tegengoal kwam van jeugdspeler Feo Lustig. Leidsche Boys had weinig in te brengen tegen RCL. De wed strijd was al in de eerste helft beslist: 0-4. Daarna namen de Leiderdorpers met twee treffers genoegen. Michel Opdam scoorde twee keer, de overige goals waren van Niek Oosterlee, Albert van der Hoom, Leen Guyt en Paul Dijkman. IGasse 15: Wassenaar herstel de zich na de zware nederlaag (9-0) van vorige week tegen Voorschoten'97 door 1-1 te splen tegen SEV. Masse 16: De 0-2 overwinning van Blauw Zwart was een mage re afspiegeling van het krachts verschil. Erwin Beltman en in de laatste minuut Ron Raap horst scoorden tegen de Haagse zaterdagvierdeklasser SV35. Klasse 21: In deze klasse, waar DWO in Zoetermeer met 4-1 van BSC'68 won, werd Blauw Zwart (za) door de zon- dagtak van DSO verpletterd. De Wassenaarse doelman Dennis Wolters, die ooit eens negen treffers als maximum om de oren kreeg, werd gisteren liefst dertien maal geklopt. Klasse 22: Warmunda won met 7-0 van GWS, maar liet de tan den pas na rust zien. Tot de pauze gaven de Sassenheimers de opponent goed partij, maar ze kwamen uiteindelijk conditie tekort. Ron Schuiling (2x), Barry van Rijn, Tom Schuiling (3x) en Robert Rijnsburger tikten GWS uit. Foreholte en Oegstgeest hielden elkaar netjes in even wicht (3-3), met de aantekening dat Foreholte niet compleet aantrad. Voor Foreholte scoorde Rob Tetteroo tweemaal, gevolgd door een doelpunt van Rob van Duyn. Elmer Nijman, de later geblesseerd uitgevallen Arjan van der Broeck en Ed Radema kers behielden het punt voor Oegstgeest. De Voscuylbewo- ners speelden nog enige tijd met tien man, omdat Rick Ab- ma op advies van de scheids rechter Prook moest worden ge wisseld. Dit omdat de leidsman dreigde Abma, die al eerder geel had ontvangen, anders op een rode kaart te moeten 'trak teren'. Klasse 26: WSB moest aantre den tegen het reserve-elftal van zaterdaghoofdklasser FC Lisse. De geelhemden namen door Robin Kant een 0-1 voorsprong, maar Piet Hazenoot bracht de stand weer in evenwicht Lisse probeerde daar met schoten uit de tweede lijn (Michael van der Laan) tevergeefs nog verande ring in te brengen. Voor WSB miste Theo Aanhane twee op gelegde kansen. Klasse 29: Roodenburg kreeg een gevoelige 2-4 nederlaag te slikken. Op sportpark Noord moesten de mannen van trainer Mart de Groot het antwoord schuldig blijven op een feller LFC (za). Egon Onderwater, Fred Peper, Eef Groen en Alex Alberda namen de kanarie-tref fers voor hun rekening, terwijl Ruud van der Heuvel en Jose Monfils productief waren voor de Kooiclub. UVS had in tegen stander Docos (za) een trai ningsmaatje. Met maar liefst 17-0 zegevierden de Kikkers. Dick van der Heiden (3), Andy van der Heyden (2), Paul Mon- tagne (2), Mario van Heijningen (2), Jurriaan de Vries, Martijn Kijk in de Vegte, Gerry Jansen, Paul Pikaar, Jelle Korbee (2) en Walter de Kievit (2) scoorden. Daarbij moet worden aangete kend dat de laatste twee alleen de tweede helft mochten opdra ven. Klasse 31: Bemardus en Ha- zerswoudse Boys hielden zich koest. Slechts het eerste kwar tiertje leek de derby nog wat, daarna ebde de spanning snel weg. Michel van der Horst miste een penalty voor Bernardus waardoor de stand op 0-0 bleef steken. Bij ROAC'79 tegen Kou dekerk werd wel raak geschoten (2-3). Walter van der Geest opende voor de thuisclub de score, waarna Koudekerker Ron Paling van een verkeerde terug speelbal profiteerde. Een eigen treffer van 'Ripper' Ruud Ween- ink zette Koudekerk op voor sprong maar Perry van Es bracht het evenwicht weer te rug. De teruggekeerde Mark BaJdcer hielp Koudekerk aan de volle winst. FOTO DICK HOCEWONING Klasse 32: Meerburg kwam er tegen Leiden niet aan te pas. Op De Morsch werd het 5-2. Voor rust stond Leiden door doel punten van Marcel Werk (2), Patrice Henzing, Peter Zaalberg op een comfortabele 4-1 voor sprong. Na rust was het Zaal berg die er een treffer aan rijn totaal toevoegde. Bij de zwart- witten waren het Jacco van Es en Cees Vlasveld die het net vonden. SJZ kreeg klop tegen het verrassende LSW. Op de Einsteinweg werd het 6-1. Niels Knollema (3), Pieter Jan Huys- kes, Peter Wierenga en Joost van den Burg zorgden ervoor dat SJZ (goal Joost Vink) nu al uitgeschakeld is. Klasse 33: Docos bleek niet op gewassen tegen de zaterdagspe lers van Lugdunum. Onder het oog van de Kikkers-trainer Jeroen Brussee maakten Johan de Roo (2x), Hamadi Essanussi en Marcel de Best korte metten met de rood-witten. Johan de Ridder en Edwin Verhoogt scoorden tegen. VCL (zo) hield het zaterdagteam van Rooden burg met 7-1 onder de duim. Hier was Khalid Safsaf de grote man. Hij nam drie treffers voor zijn rekening, gevolgd door Ge rard Leygraaff (2x), Casper de Hollander en Nick Wubbe. Delshad Amin maakte het doel punt voor de blauwzwarten. Klasse 34: Woubrugge liet de winst aan Kickers '69 (3-4). Waar Aad van der Linden, Fred van der Meer, Ron Molenkamp het net vonden voor Woubrug ge, waren de Leimuidenaars Wim Zoetemelk (2x) en Edwin van Witmarsum even trefzeker. Woubrugge had pech dat Van der Meer in eigen doel schoot. Klasse 37: DOSR won eenvou dig met 5-0 van de VCL (za). Marco van der Meer, Alex l'A- mie, Frank de Koning (2x) en Ed Hoogenboom maakten de vroe gere SVLV-ers duidelijk dat DOSR net een treetje te hoog is. Trainer Jouke Sjaardema zag rijn MMO met 3-0 van Abbenes winnen. Dat was niet eens ge flatteerd, want er waren legio kansen. Alleen Robbie Lieverse, Jeroen Jansen en Maarten van der Meer konden de juiste weg naar het doel vinden. Klasse 38: Alkmania liet SVOW met 5-2 achter zich. Vooral Coen Boers liet zich met drie doelpunten zien. Charly Hogen- boom en Raymond Kroeze completeerden het kwintet. Bij SVOW waren Sander Disseldorp en Peter van Rijn die iets terug deden. Jacco Colijn (SVOW) kreeg rood. Stompwijk '92 ver sloeg klassegenoot VNA met 4- 1. Oudgendiende Jos Oliehoek trof driemaal doel terwijl Leon Janson de vierde voor zijn reke ning nam. Bennie Eradus deed dat voor de Leidenaars. Bij VNA kon Edwin de Roo voortijdig vertrekken. Klasse 41: Tegen het Zoeter- meerse DWO boekte Voorscho ten '97 (zo) een terechte 5-2 overwinning. Maikel Helder toonde zich tweemaal trefzeker van de penaltystip, terwijl Bas van Diemei (2) en Jordi Arbouw de overige treffers voor hun re kening namen. AMSTEL CUP Klasse 1: FC Rijnland - Quick Boys 3-1, LFC (zo) - MVKV Dick Heemskerk (rechts) voetbalt tot Rijnsburgse Boys. geval van nood doet Wisman zeker een beroep op 'Heintje' Heemskerk, die al een keer eer der afscheid nam van Rijns burgse Boys 1maar vervolgens nader orde in het tweede van ARCHIEFFOTO TACO VAN DER EB op rijn schreden terugkeerde. Met de beide Martins (den Haan en de Louw) behoort de verdediger uit Sassenheim tot de harde kern van de Rijnsbur-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20