Aartsrivaal Real vernedert Bar^a Fotofinish houdt Ullrich achter Rebellir One-man-show Schumacher Sport Hans Horn rekent op minimaal een medaille MAANDAG 25 AUGUSTUS 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 07 Juventus pakt Super Cup turun Juventus heeft zaterdag de Italiaanse Super Cup gewon nen. De landskampioen versloeg bekerhouder Vicenza met 3-0. Felippo Inzaghi was de grote man aan de kant van de ploeg uit Turijn. De opvolger van de naar Atletico Madrid vertrokken Vieri scoorde twee keer. Alledrie de doelpunten vielen in de tweede helft. Volgende week gaat in Italië de competitie van start. Na de verrassende 3-1 nederlaag in een vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan heeft Juventus tegen Vicenza aangetoond klaar te zijn voor de strijd om de landstitel. Segers een jaar bij Wolves Wolverhampton Hans Segers en Wolverhampton Wanderers zijn akkoord over een éénjarig contract. De 35-jarige doelman, die ook vorig seizoen bij de club uit de eerste divisie speelde, is gehaald als reserve achter eerste keus Mike StowelL Segers werd eerder deze maand vrijgesproken van fraude en omkoping in het Engelse voetbal. De rechtszaak duurde in totaal twee jaar. Segers kwam eerder in zijn carrière uit voor PSV. Nottingham Forest en Wimbledon. Romano langdurig uit roulatie Valencia» Romario mist de eerste serie wedstrijden van Valencia in de Spaanse competitie. De Braziliaanse spits heeft vrijdag in een oefenwedstrijd tegen zijn voormalige club Flamengo een spierscheuring opgelopen. Volgens de teamarts van Valencia is hij waarschijnlijk twee maanden uitgeschakeld. De zware bles sure bij Romario is een klap voor Valencia. De teruggekeerde in ternational maakte tijdens de oefenperiode een scherpe indruk. Hij loopt in elk geval de toppers op eigen veld tegen Real Madrid en Barcelona mis. De Spaanse competitie begint komend week einde. Olympisch voetbal vóór de opening lausanne De Olympische Spelen in Sydney krijgen een pri meur. Voor het eerst in de geschiedenis begint het voetbaltoer nooi twee dagen voor de officiële opening op 16 september. Dat maakte het IOC zaterdag in Lausanne bekend. De FIFA en de or ganisatie in Sydney hebben over het vervroegde programma overeenstemming bereikt. De reden voor de verschuiving is dat de spelers meer rust krijgen tussen de wedstrijden. Eerste winst voor Celtic Glasgow Na twee nederlagen heeft trainer Wim Jansen met Celtic in de Schotse competitie eindelijk de eerste zege behaald. Medekoploper St Johnstone, overigens net gepromoveerd, was het slachtoffer. Celtic won uit met 0-2. Oud-Feyenoorder Henke Larsson maakte het eerste doelpunt voor de ploeg waar ook Regi Blinker speelt. Rivaal Rangers won thuis met 5-1 van Dundee United, de club van voormalig MW'er Armand Benneker. De 27-jarige Italiaan Marco Negri, in juni voor elf miljoen gulden overgekomen van Perugia, verzorgde alle doelpunten. Daarmee komt de aanvaller na twee duels op maar liefst zeven goals. Tsjechië mist WK Bratislava Tsjechië mist volgend jaar het WK in Frankrijk. De nummer twee van het EK verloor gisteren voor de vierde keer in kwalificatiegroep zes. Slowakije was met 2-1 te sterk. Met zes punten uit zeven wedstrijden heeft de ploeg geen uitzicht meer op een toegangsbewijs voor de wereldtitelstrijd. Tsjechië ging goed van start in het duel met de Slovvaken. Smicer opende in de 15de minuut de score. Op slag van rust bracht Jancula beide ploegen weer op gelijke hoogte. In de 55ste minuut bezorgde Majoros Slowakije de zege. Tsjechië beëindigde de wedstrijd met tien man. In de 68ste minuut moest Kozel het veld verlaten. Sporting begint met gelijkspel ussabon Sporting Lissabon heeft op de eerste speeldag van de Portugese competitie al twee punten verloren. De vice-lands- kampioen kwam tegen Farense niet verder dan 0-0. Benfica ken de een goede start. De club van Gaston Taument won met 4-0 van Campomaiorense. De doelpunten kwamen op naam van Calado, Nunes (twee keer) en Joao Pinto. Landskampioen Porto opent het seizoen vandaag tegen promovendus Varzim. Beveren - St.Truiden 1-1, Mck Charleroi 0-0, RC Genk - Eken Gent - Westerlo 6-0, Harelbek ge 0-1Standard - Lokeren 1-; Aalst 1-1 Stand aan kop: RC 9, Brugge 3-9, Lommei 3-7, js Gent 3-4, Lierse 3-4, Ekeren RWDM 3-4, Harelbeke 3-4, Cl 3-4. DL Bielefeld - Bremen 3-0, Leverl Karlsruhe 6-1Dortmund - Bo 2, Monchengladbach - Köln 4 burg - Stuttgart 0-3, Kaisersla Schalke'04 3-0, HSV - Bayerr Stand aan kop: Kaiserslautern Dortmund 4-7, Bayern 4-7, St 4-7, Rostock 4-7, Karlsruhe 4 Wolfsburg 4-7. I Blackburn - Liverpool 1-1, Coy Bolton 2-2, Everton - West Ha Leeds - Crystal P. 0-2, Leicest n United 0-0, Newcastle - Asti 1-0, Southampton - Arsenal 1 tenham - Derby 1-0, Wimbledi field Wed 1-1, Barnsley-Che Stand: Blackburn 3-7, Arsena Man.United 3-7, Leicester 3-1 castle 2-6, Crystal P. 3-6, We; 3-6, Bolton W. 2-4, Leeds 3-4 try 3-4, Chelsea 2-3Everton 1 tenham 3-3, Barnsley 3-3, Wii 2-2, Liverpool 3-2, Sheffield V Derby 2-0, Southampton 3-0, Villa 3-0. Pi Farense - Sporting 0-0, Belen; Braga 2-2, Benfica - Campomi 4-0, Boavista - Setubal 2-1, Cl Rio Ave 0-2, Mantimo - Amadi Salgueiros - Leca 0-0, Guiman Academica 1-0 Stand aan ko| ca 1-3, Rio Ave 1-3, Maritimo Boavista 1-3, Guimaraes 1-3. set Aberdeen - Motherwell 1-3, Di ne - Hearts 2-1Rangers - Dun 5-1, Hibernian - Kilmarnock 4 Johnstone - Celtic 0-2. Stand; Hibernian 3-7, Rangers 2-6, N well 3-6, Dunfermline 3-6, Jot 3-4. Ankaragücü - Istanbul 0-5, Be Gaziantep 2-1Fenerbahce - T 1-3, Antalya - Samsun 2-2, Da Karabük 1-1, Kocaeli - Galatas 1Seker - Genclerb. 0-0, Van - 3, Bursa - Kayseri 1-0. Standj Trabzon 3-9. Istanbul 3-7, Be; 7. Altay 3-6, Fenerbahce 3-6,. Madrid. Tweede wedstrijd: Rea drid-Barcelona 4-1 (1-0). 42.1 0, 54. Raul 2-0, 57. Mijatovic Seedorf 4-0, 80. Giovanni 4-1. wedstrijd: 1-2. Real Madrid wii Cup. WK KWAL, Groep 6: Slowakije-Tsjechië2- Spanje 8 6 2 0 21 Joegoslav 8 6 111' Slowakije 7 5 0 2 li Tsjechië 7 2 14] De Faeröer 8 2 0 6 Malta 8 0 0 8 Bergkamp en Ovennars stelen show bij Arsenal Een vernedering, dat was het. Barcelona kreeg zater dagavond in het tweede duel om de Spaanse Super cup tegen aartsrivaal Real Madrid een lesje in effecti viteit: 4-1. Vooral op Ma- drileense diepteballen had den verdedigers van Bar celona steevast geen ant woord. Alle doelpunten kwamen direct of indirect uit steekpassjes voort. Raul maakte kort voor rust voor het eerst een mooie dieptepass (van Karanka) af. Doelman Hesp, die een uiterst onaange name avond beleefde, was kansloos op de beheerst ge speelde bal. Met het uitdoel- punt van de eerste wedstrijd in Nou Camp (2-1 voor Barcelona) meegerekend stond Real toen al op winst. Al na tien minuten in de tweede helft maakte Raul het nog even erger voor de ploeg van Van Gaal. Met links haalde hij uit in de verre hoek: 2-0. Vijf minuten later was de strijd be slist toen Seedorf op Hesp af ging. De doelman keerde diens inzet nog wel, maar Mijatovic was attent en klaarde de klus eenvoudig, 3-0. Seedorf maakte enkele minuten later zijn fout goed alvorens Giovanni de eer mocht redden met een knap doelpunt. Engeland Arsenal beleefde zaterdag ple zier aan zijn Dutch Devils. De ploeg won met 3-1 in en tegen Southampton. Alle Londense doelpunten waren van Neder landse makelij. Overmars trof één keer. Bergkamp tweemaal. De commentatoren waren ly risch. Superb waren de treffers van het duo. In Southampton waren alle ogen gericht op Ian Wright. De spits van Arsenal, die tot dusver alledrie de competitietreffers had gemaakt, kon een histo risch record evenaren. Hij scoorde namens Arsenal al 177 keer. een treffer minder dan de legendarische Cliff Bastin in de jaren dertig voor The Gunners bij elkaar schoot. Hij was te ge fixeerd op het record en Over mars en Bergkamp profiteerden daarvan. De linksbuiten speelde zich in de 20ste minuut vrij. Hij rukte op naar het strafschopge bied, omspeelde enkele verde digers en schoof de bal langs doelman Jones. Van Bergkamp ten worden stilgelegd, omdat ontevreden Luikse supporters het veld opstormden. Na drie duels staat Standard met één schamel puntje op de twee na laatste plaats. Racing Genk en Club Brugge hebben de leiding genomen met drie keer de volle winst. Za terdag klopte Brugge Harelbeke waar de Nederlanders Laamers en Visser spelen - via een strafschop van Staelens. Genk was met 4-2 te sterk voor Germinal Ekeren, de ploeg van Van Ankeren. Beide clubs heb ben twee punten voorsprong op Lommei, dat vrijdag op eigen veld met 5-2 won van FC Ant werp. De Nederlander Klomp scoorde driemaal. AA Gent, de ploeg van trainer Jan Boskamp, haalde met 6-0 hard uit tegen promovendus Westerlo. Gevaarlijk spel van Thomas Hellmer (Bayem München) in het duel met HSV-speler Sven Kmetsch. foto rtr BUITENLANDSVOETBAL zijn ze al mooie doelpunten ge wend. Hij liet in de 57ste en 79ste minuut zien het scoren nog niet verleerd te zijn. De eer ste treffer kwam na een lange solo, de tweede uit een hard schot. Arsenal klom dankzij de zege naar de gedeelde eerste plaats op de ranglijst. Die positie deelt de club met Manchester Uni ted, Leicester City (hun onder linge duel eindigde in 0-0) en Blackburn Rovers. De formatie van Hodgson kwam tegen Li verpool niet verder dan 1 -1 Gullit had een mooie dag bij Chelsea. Hij zag zijn formatie met meer dan opvallende cijfers winnen bij Bamsley, 6-0. Vier doelpunten kwamen op naam van Vialli. De Italiaan zit door gaans op de bank, maar deze keer had Gullit hem verkozen boven Hughes. Tegen de debu tant scoorden voor de winnaar van de FA Cup uit Londen ook nog twee andere buitenlanders, Petrescu en Poyet. Duitsland Bayer Leverkusen heeft fors uit gehaald tegen Karlsruher SC: 6- 1. Eric Meijer maakte na zestien minuten de gelijkmaker, waar na Leverkusen doorging. Karls ruhe voerde de ranglijst aan, maar na de nederlaag nam Kai serslautern de leiding over. De nieuwe koploper versloeg Schalke 04 met 3-0. De ploeg van trainer Huub Stevens han teert de eerste vier wedstrijden een consequent schema: om beurten verliezen en winnen. De ploeg staat na het tweede verlies slechts op de tiende plek. Bij Schalke speelden Marco van Hoogdalem, Johan de Koek en René Eijkelkamp mee. Youri Mulder is nog altijd geblesseerd. Frank Verlaat won met zijn club VFB Stuttgart zaterdag de uit wedstrijd tegen MSV Duisburg met 3-0. Bayern München won gisteren uit tegen HSV eenvou dig met 0-2. Basler en invaller Zickler maakten de doelpunten. België Standard Luik blijft sukkelen. Zaterdag verloor de ploeg van huurling Björn van der Doelen en trainer Aad de Mos thuis met maar liefst 1-3 van Lokeren. Het duel moest zelfs enkele minu- Bondscoach springnuters vol vertrouwen Van Grunsv blijft zonder concurrentie FRANCORCHAMPS IVO OP DEN CAMP GPD-VERSLAGGEVER Wie dit jaar wereldkampioen wordt is nog onzeker. Over de vraag wie 's werelds beste For mule 1-coureur is hoeft echter geen seconde getwijfeld te wor den. Telkens als de omstandig heden schreeuwen- om extra stuurmanskunst of gezond tac tisch inzicht, staat Michael Schumacher vooraan om kei hard toe te slaan. Bij de Grand Prix van België op het verrader lijke circuit van Francorchamps gaf de Duitser een lesje Formule 1 - racen van de bovenste plank weg. De overwinning van Schuma cher smaakte extra zoet omdat Jacques Villeneuve, zijn enig overgebleven rivaal in de strijd om de wereldtitel, de plank vol ledig missloeg en niet verder kwam dan één schamel WK- puntje. Twaalf punten is de voorsprong van Schumacher, die de Ferrari-renstal voor het eerst sinds 1979 (toen met Jody Scheckter) weer naar een we reldtitel kan loodsen. Op het af en toe drijfnatte circuit was de bandenkeuze essentieel. Schumacher gaf de voorkeur aan intermediates, een soort die het midden houdt tussen slicks en regenbanden. Een gouden keuze, want Villeneuve ging wel op regenrubber weg en werd daardoor gedwongen een extra pitstop te maken. Jos Verstappen had ook de goede banden gekozen, maar bereikte de finish niet. Dat zat de Limburger behoorlijk dwars, omdat hij de 30.000 Nederlan ders die het circuit omzoomden tot het moment dat hij van het asfalt spinde een spetterende show had voorgeschoteld. On der natte omstandigheden was de Limburger, op Schumacher na, de snelste man van het veld. Gestart vanuit de laatste startlij was Verstappen inmiddels op geklommen naar de achtste stek en er lag een sensatie in het ver schiet. Verstappen kon het na zijn schuiver niet over zijn hart krijgen meteen terug te keren bij de teamleiding. ,,Ik baalde zo erg dat het me verstandig leek eerst zelf de pijn te verbij ten. Gewoon alleen, op een plekje langs de baan." zurich »anp De renner in vorm was na 237,2 kilometer een tiende seconde sneller dan de vermoeide Tourwinnaar. Davi- de Rebellin zegevierde gisteren in de Grote Prijs van Zwitserland met alleen electronisch waarneembaar ver schil van Jan Ullrich. In de klassieker die vroeger Kam pioenschap van Zürich heette, verstevigde de Deense Rabo-kopman Rolf Sörensen zijn leidende positie in het klassement om de wereldbeker met de derde plaats. Davide Rebellin won onlangs ook al de Trophée des Grimpeurs en de Clasica San Sebastian. De 26-jarige Italiaan behaalde als enige een tweede overwinning in de cyclus om de wereldbeker dit seizoen. Hij zorgde ook voor de vierde Italiaanse zege na Luik-Bastenaken- Luik (Bartoli), San Sebastian (hijzelf) en Rochester In ternational (Tafi). Het Nederlandse wielrennen staat nog met lege handen, zoals dat al sinds de Goldrace van 1991 (Maassen) het geval is. In Zürich moest 'Oran je' het doen met de zevende plaats van Maarten den Bakker. Een pelotonnetje van 35 renners meldde zich aan bij de Oerlikon-wielerbaan in Zürich. Het parkoers was in de warmte niet erg selectief. De Nederlanders bleven afzijdig. Raas' mannen fietsten voor de leiderstrui van Sörensen en boekten zo succes, de coureurs van Priem figureerden en moesten de zevende stek van Den Bak ker koesteren. In het klassement om de wereldbeker kwam Sören sen op 275 punten. Michele Bartoli stak te veel energie in een solootje kort voor Oerlikon en kwam pas als zes de over de streep. Bartoli totaliseerde 228 punten. Re bellin klom naar de derde plaats. Hij is in staat, mits hij zijn topvorm behoudt, de wereldbeker nog te Overwinningen leveren honderd punten op. In Zürich was de tweede plaats van Ullrich opi lijk. De 23-jarige Duitser heeft zich sufgekoerst lange keten van criteriums her en der sinds zijn fale binnenkomst in Parijs. De Zwitserse Grote Pi overigens zijn enige wereldbekerwedstrijd, start de Tourwinnaar in de Ronde van Nederland De EK mountainbike is op het onderdeel voor Nederland uitgelopen op een teleurstelling Bever, een van de favorieten, kwam in de finale Franse Metabief ten val en was uitgeschakeld vo hoge klassering. Zijn voorband liep al in de l bocht leeg, waarna De Bever over de kop sloe Gerwin Peeters kwam halverwege de wedstrijd l Hij eindigde uiteindelijk nog als 21ste op ruim 9 ten van winnaar Nicolas Vouilloz. Anky van Grunsven zet dens het CHIO met Oly TCN Partout haar tegen ders op verre afstand. 0 lend was haar zoveelsti torie in het Kralingse niet. De nummer tw« het Europees kamp schap moest het imme de kür zonder enige col rentie stellen. Gecombil met een technisch voh dige prestatie was dei ning van bijna 77 proca recht. Slechts Sus Rueben, een amazone u Duitse B-kader, bleef n spoor van de winnares han Rockx legde beslag! derde plaats. De ov deelnemers waren figura op een debutantenbal i van Grunsven deerde h! brek aan strijd niet. Zij seerde in Rotterdam I dan het dubbele aan premies op het EK. Haj vale Isabel! Werth was fl laatste dag van het Eu damse ruiterfestijn del tijdens de Grand Prix Sp Nadat hij in de opwarmronde een botsing maakte, moest Ralf Schumacher in de stromende regen naar de pits rennen om op tijd in een nieuwe bolide te kunnen starten. foto rtr Verstappen glijdt van de baan na spectaculair optreden Sörensen na derde plaats in Zwitserland steviger aan kop in Wereldbeker De slagroom op de taart ont brak. Zoals zo vaak tijdens het CHIO in Rotterdam zaten de Nederlandse springruiters dicht bij het eremetaal. Ook de 49ste editie van het paardensportgala vormde daarop geen uitzonde ring. Een gedeelde tweede plaats in de landenwedstrijd en een vierde positie voor Bert Romp, het waren de beloningen die moesten volstaan. Hans Hom had wellicht de minste moeite met de afloop. De bondscoach uit Ootmarsum kwam naar het Kralingse Bos voor een laatste bevestiging van zijn selectie. „Het zou mij te genvallen als we niet meededen voor het eremetaal", zei Hom duidelijk. „We moeten voor een medaille rijden. Worden we vijf de, dan hebben we het niet goed genoeg gedaan. De con currentie komt uit Engeland, Ierland en Duitsland. De rest moeten we kunnen voorblij- De beste paarden kregen rust voor CHIO om zich tijdens het EK van hun beste kant te laten zien. Alleen Emile Hendrix ge bruikte de eerste dagen in Rot terdam om na een blessure het eenheidsgevoel met Finesse te stimuleren. De andere 'cracks' bleven thuis. Zo kon het op za terdag gebeuren dat Hom op zaterdag rijn tweede keus de ring in stuurde. Die aanduiding bleek na de eerste omloop, die Nederland als zesde afsloot, ge heel juist. Piet Raymakers (op Classic Touch), Erie van der Vleuten (Flower III) en Jos Lan- sink (Carthago Z) herstelden zich met een foutloze tweede omgang. De bondscoach was uiteinde lijk tevreden met de tweede plaats, die met Groot-Brittannië moest worden gedeeld. Beide landen moesten het foutloze team van de Verenigde Staten voor laten gaan. Een dag later leek de Stars and Stripes weer in top te gaan. Een onbekende Zwitser, Paul Estermann, voor kwam echter een feestje voor Peter Leone. De 34-jarige part time boer verbeterde met Flying Shark CH de tijd van de Ameri kaan met vijfhonderdste van een seconde. De 34-jarige Zwitserse part-time boer Paul Estermann bleef de Ameri kaanse kanshebbers voor. foto anp

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18