Huizen op plek van jachtwerf Burgemeester Rijnwoude verlaat zijn ambtswoning Leiden Regio Zoeterwouds Open is een begrip geworden IVeekend van Warmond' aat bol van activiteiten ?lantarium vooral in 'rek bij connaisseurs Eurolympiade in Rijnwoude Vechtpartij op fietspad - IANDAG 25 AUGUSTUS 1997 chef hans jacobs. 071 -5356414, plv.-chef rudolf kleijn, 071 -5356436 [leuter van verdrinkingsdood gered nscHENDAMEen 49-jarige Voorburger heeft gisteren in het wa- van recreatiepark Vlietland op het nippertje een 5-jarig meis- jit Leidschendam van de verdrinkingsdood gered. De Voor- li urger zag het meisje op haar rug drijven met haar hoofd onder ater. Ze liep al blauw aan. Hij pakte het meisje en legde haar toeval voor een recreërende politieman neer. Deze man eer- hulp toe. Toegesnelde hulpverleners van de EHBO reani- leerden haar, waarna ze weer begon te ademen. Het slachtoffer overgebracht naar Antoniushove in Leidschendam en vervol- •ns naar het Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag. «letrapt bij aanbrengen graffiti phen aan den run De politie heeft in de nacht van vrijdag op terdag drie inwoners van Alphen aan den Rijn van 18, 19 en 20 Ij ar op heterdaad betrapt bij het aanbrengen van graffiti. De Iphenaren deden dat op een bedrijfspand aan de Ouverture- jgressieve mannen slaan agenten ft ipwetering/hazerswoude-runduk» Een 58-jarige inwoner van ijpwetering wordt ervan verdacht zaterdagavond rond twaalf meen ruit bij een woning aan de Binnenweg te hebben inge- *1 K)id. Toen de politie hem wilde aanspreken, gedroeg hij zich jressief en sloeg een van de agenten in het gezicht. Hij moest iee naar het politiebureau. In de loop van zondagmiddag is de ian weer naar huis gestuurd. Ook in Hazerswoude kreeg een nlitieman te maken met een agressieve man. Een 22-jarige in- oner van Zoeterwoude sloeg zonder aanleiding een 28-jarige jent die samen met een collega toezicht hield bij een groot buurfeest. De Zoeterwoudenaar moest mee naar het politie- ïreau en is gisteravond weer vrijgelaten. ietsendieven hebben pech perdorp Twee 16-jarige Leiderdorpers die zaterdagnacht ten na drie uur druk bezig waren een fiets te stelen bij een flat ij in de Engelendaal, hadden niet in de gaten dat ze werden ga- f ïgeslagen door twee politieagenten. Eén van de mannen kon j orden aangehouden. De ander meldde zich gisteren in de loop h] n de dag op het politiebureau. Het tweetal is doorverwezen ij iar bureau Halt. 5 uto in brand gestoken iSENAARBij sporthal De Schulpwei in Wassenaar is zaterdag- ond een zwarte Mercedes van een 39-jarige Wassenaarder in iand gestoken. Aan de Dr. Mansveltkade zijn benzineresten ge- inden. De politie heeft de daders niet weten te achterhalen. De ito is totaal uitgebrand. zoeterwoude mila van de wall Even leek het alsof de bands op het Zoeterwouds Open zo slecht waren dat iedereen naar buiten was gevlucht. Het terras van ca fé De Meester en Don Bosco stond zaterdagavond propvol met mensen. Maar het was de hitte in de zaal die het publiek naar buiten joeg. In totaal speelden er twaalf popgroepen op het Zoeter wouds Ópen Podium, een re cord voor de vijfde jaargang van het jaarlijkse muzikale festijn. „Het Zoeterwouds Open is in middels een begrip geworden", zegt organisator Yvonne van der Geest. „Vooral de jonge bandjes hadden zich al ver van te voren aangemeld. Voor hen is dit een fantastische mogelijkheid om met professionele geluidsappa ratuur op te treden. Het is dan ook geen wedstrijd, het Open Podium is om te laten zien wat je kunt. Maar er kan natuurlijk altijd een optreden uit voort ko men." Volgens Tim Griffioen, zanger van de band Dr. Pepper, zijn er inderdaad opvallend veel jonge bandjes in het dorp. „Dat komt denk ik onder andere door het succes van de Zoeterwoudse band El Legamo. Het werkt heel motiverend om te zien dat het zo goed met die band gaat." De 19-jarige zanger treedt zelf twee keer op. Eerst samen met zijn broer in de band 'Mur doek' en later met de al wat meer beken de funkband 'Dr. Pepper'. Als de groep Casual begint te spelen, wordt het wat drukker in de zaal. Het publiek swingt mee met de gouwe-ouwe-hits die de band speelt. Voor de vijf veertigers is het hun eerste op treden. „We zijn nog niet zo lang bezig", vertelt Frans Beer- nink, zanger en gitarist van de band. „We zijn gewoon een paar oude rotten die met deze hobbyband de draad weer heb ben opgepakt." Hitte wordt hond bijna fataal bij Wassenaarse Slag Een uitgeput Maltezer Leeuwtje is gistermiddag ter nauwernood uit een auto bij de Wassenaarse Slag gered. Het hondje was door zijn baas achtergelaten. Hoewel de temperatuur opliep tot boven de dertig graden, had de eigenaar alleen een por tierraampje op een kier ge zet Twee agenten ontdekten het zwaar hijgende hondje. De dierenambulance heeft het beestje behandeld. De auto werd weggesleept. De 33-jarige eigenaar meldde zich 's avonds op het politie bureau en kreeg een flinke rekening gepresenteerd. Hij kreeg een proces-ver- baal voor dierenmishande ling aan zijn broek en moest de dierenambulance en de sleepkosten betalen. U iden Gaffel wedstrijden, een i derie, 'De Warmond-Hole- ikeinde in Warmond worden ouden. De Ondernemers eniging Warmond (OVW), Commissie Gondelvaart imond (CGW) en de Stich- Zeilvaart Warmond (SZW) in borg voor een weekend- lend programma, let 'Weekend van Warmond' gint vrijdag om vijf uur met aankomst van historische irijfsvaartuigen, die afmeren het park Groot Leerust. 's inds om half acht begint het I gsteken voor de jeugd over water bij het park. Ie Gouden Gaffel Wedstrij- zijn zaterdag en zondag, lorisch zeilende bedrijfs- ituigen binden de strijd aan Kagerplassen. Deze min os tachtig jaar oude Wesüan- Aken en Tjalken vervoer- in het verleden vracht in der andere de Bollenstreek ie jp erswou de-dorp en het Westland. De wedstrijd kan gade worden geslagen van af een café-terras in het park aan de Burgemeester Ketelaar straat. De braderie wordt zaterdag van tien tot vijf uur in de Dorps straat gehouden. Vanaf twaalf tot vier uur rijdt Clown Ricardo rond in zijn clownsmobiel. Er is een portrettekenaar en bakker Oudshoorn heeft taarten die naar 'echte Warmonders' kun nen worden gegooid. Wie de pi neut zijn, houdt de organisatie nog geheim. Voor het eerst is er De War- mond-Hole-In-One. De golfers kunnen over de hele lengte van de Dorpsstraat golfen. De gon delvaart is zaterdagavond in de Warmonder Leede ter hoogte van het Park Groot Leerust. Zondag strijden de Warmondse ondernemers met elkaar om de Gouden Gaffel Cup. Met een barbecue voor iedereen wordt zondagavond om zes uur het Weekeinde van Warmond afge sloten. alfovan 'thoog ieren is in, blijkt uit de vele Dgramma's die er op televisie worden gewijd, het afgelo- weekeinde konden tuinlief- bbers zich vergapen aan de uwste aanwinsten voor bal en tuin op de vijftiende in- t nationale vakbeurs voor de nmkwekerij Plantarium '97. Het is gewoon een trend", jt voorlichter Frank van thtelen. „Consumenten noe- ei m tuinieren als een van de Is etste hobby's." De beurs is geleden begonnen ter n 'motie van het kweken in de Door deze teeltmethode nnen bomen en struiken het jaar door worden geplant, 'ft tn appelboompje met bloe- planten, dat kon vroeger De internationale beurs in zerswoude-Dorp heeft in- Bfldels 230 standhouders en aat 13500 vierkante meter, laatste twee dagen waren ist handelaren ook consu ls snten welkom. Hoewel con- d menten; tuinliefhebber is een id tbiediger benaming. Hier ko- connaisseurs die een plant 'c fer in hovenierslatijn aan- 'tken. De aanzienlijke toe ft 'gsprijs van twintig gulden daar zeker aan bijdragen, is geen lawaaiige huishoud ers waar verveelde kinderen a het ballenbad om een ijsje ftfgelen of mensen elkaar van toeschreeuwen. Planten m len doe je in gepaste stilte. 'I' [tde handen op de rug schrij nde bezoekers keurend langs uitstallingen. De stands van de deelnemers zijn daarbij een soort kleine tuintjes. De handelaren zitten op tuinmeubilair tussen de mooiste exemplaren uit de kwe kerij. Er wordt zelfs nog zaken gedaan, al zijn vooral de consu menten aan het woord. „Ik krijg allerlei vragen over waterplan ten en vijvers", zegt L. Lucas van Aqua-Top uit Vleuten. „Wa ter in de tuin is enorm in op komst. Je kan geen tuinpro- gramma bekijken of er wordt eqn vijver gegraven. Het is leuk om te merken dat mensen be paalde planten interessant vin den. Zij zijn tenslotte de toe komstige kopers." Een van de vragenstellers is Josien uit Zevenhuizen, eigena res van een vijver omsloten door 800 vierkante meter tuin. „Ik kom hier ieder jaar om idee- en op te doen. En ze zijn altijd bereid om vragen te beantwoor den." M. Tap uit Boskoop heeft ook een antwoord gekregen op haar tuinprobleem. „Mijn plan ten hebben last van meeldauw. De deskundige die ik daarover sprak zei dat het gewoon aan het warme weer lag en dat be strijden niet veel zin heeft. Kijk, dat is het verschil: in het tuin centrum proberen ze je gelijk een middeltje te verkopen." Zelfs de kleinere bezoekers lij ken tevreden. Hilbert (12) loopt met een gretige blik rond te struinen. „Natuurlijk is dit inte ressant. Hier staan soorten die mijn vaders kwekerij niet heeft." De bovenmatige belang stelling wordt vanaf vandaag tot beroep gevormd, want dan gaat Hilbert voor het eerst naar de tuinbouwschool. Opvolger moet zelf op zoek naar passend optrekje Bezoekers aan Plantarium zijn kenners die met een keurende blik op de geëxposeerde bomen door de gang paden schrijden. foto henk bouwman Een volgende burgemeester van Rijnwoude zal zelf op zoek moeten naar een passend optrekje. Want de ambtswoning voor de eerste burger is niet meer. Morgen verlaat burgemeester M. Boe len zijn woning van de Ridder van Montfoortlaan in Hazerswoude-Dorp om zijn intrek te nemen in het penthouse van het flatgebouw op de plek van de voonnalige mavo in Hazerswoude-Rijndijk. De ambtswoning wordt binnenkort bij inschrij ving verkocht. De verkoop van de burgemeestersvilla zat al langer in de pen. Bij de plannen voor de uitbrei ding van het Rijnwoudse gemeentehuis werd de opbrengst van de ambtswoning al meegerekend om de miljoenenoperatie te financieren. „Ik heb toen verklaard dat ik bereid was de ambtswoning te verlaten als zich een redelijk alternatief voor zou doen", aldus de burgemeester. Dat redelijk alternatief deed zich onlangs voor. „In april werden de appartementen in het flatge bouw opgeleverd. Het penthouse vonden we toen nog wat te duur. Maar eind juni, begin juli stond er gewoon een advertentie voor het penthouse waarin de prijs was gedaald. Daar hebben mijn vrouw en ik heel eenvoudig op gereageerd. De woning is uiteindelijk aan ons toegewezen." Wie binnenkort een bod wil doen op de oude ambtswoning, moet er rekening mee houden dat de tuin bij het huis een stuk kleiner is dan op het eerste gezicht het geval lijkt. Tot halverwege de oprijlaan heet de grond openbaar groen. Deze grond is inmiddels aangewezen als bouwlokatie. De nieuwe bewoners van de burgemeesterwo ning kunnen er dan ook op rekenen dat zij al snel een bouwput voor hun huis zullen vinden. 'Nieuwe trekpleister Hoogmade De Hoogmadese scheepswerf maakt mogelijk plaats voor appartementen. Projectontwikkelaar A. den Boer uit Montfoort heeft interesse in de werf van de gebroeders Colijn. Den Boer, die eerder Hotel Rijnland kocht, wil van de werf die midden in het dorp ligt 'een echte trekpleis ter' maken. De Colijns bevestigen dat er contact is ge weest, maar verklaren dat er over verkoop nog niet is ge sproken. hoogmade robbert minkhorst Den Boer benadrukt dat zijn plannen nog pril zijn. „Het is bijvoorbeeld nog maar afwach ten of de gemeente bereid is voor mijn ideeëen contingenten af te staan." Wel heeft hij ge merkt dat Jacobswoude zijn plannen verwelkomt. „De ge meente is echt wel enthousiast. Ze zien de kern van het dorp verpauperen." De broers Colijn erkennen dat ze wel eens over verkoop van hun werf hebben nagedacht. „We zijn nu 55 en 60. Dat gaat tellen. Opvolging is er niet en als er dan zo'n moge lijkheid zich voordoet, is dat ze ker het overwegen waard. Wensen De scheepswerf in Hoogmade bestaat uit twee delen. Wat Den Boer met het stuk aan het water wil, weet hij nog niet precies. „Er moet een gebouw komen dat het dorp toe laat, dat wil zeggen in ieder geval geen gi gantische bungalow." Den Boer wil dat stuk voor een opdracht gever ontwikkelen die er wel duidelijke wensen over heeft. Het achterste deel van de werf moet 'een trekpleister' worden. De projectontwikkelaar denkt aan een gebouw met op de eerste verdieping apparte menten. Op de begane grond zouden 'exclusieve, aantrekke lijke winkeltjes' moeten komen. „Winkels die mensen van bui ten aantrekken." De werf ligt op een steenworp afstand van Hotel Rijnland, dat Den Boer aan het begin van de zomer kocht. Een Voorburgsae architect werkt momenteel de Den Boers ideeën op papier uit. Ook voor het voormalige hotel heeft de projectontwikkelaar een combinatie van wonen en winkelen in gedachten. Supermarkt Tussen beide terreinen ligt de supermarkt van het dorp. Den Boer zegt dat met de eigenaar daarvan nog geen contact is ge weest. Wel denkt hij er over dat te doen. De projectontwikkelaar hoopt dat hij wel oren heeft naar de plannen met Rijnland. De buurtsuper zou bijvoorbeeld kunnen verhuizen naar het woon- en winkelcomplex van Den Boer. Wasgoed ontvreemd in Oegstgeest oegstgeest Een Oegstgeestenaar die vrijdagmorgen zijn was bij een wasse rette aan de Lange Voort in Óegstgeest in de machine deed, mis te thuisgekomen ondergoed, sokken en overhemden. Terwijl de was stond te draaien, deed. hij snel even een paar boodschap pen. Terug in de wasserette vond hij zijn spullen schoon in een wasmand. Hij was een stapeltje kleren kwijt. En kon bij niemand verhaal halen. wassenaar Een 45-jarige Katwijker is gister middag zwaar gewond geraakt aan zijn gezicht na een vecht partij op het fietspad tussen Wassenaar en Katwijk. De man raakte een 19-jarige brommer rijder uit Wassenaar bij het pas seren. Hierop volgde een woor denwisseling. De spanning liep zo hoog op, dat bij de 16-jarige passagier van de brommer en kele rake klappen uitdeelde. Hij sloeg de Katwijker enkele malen in het gezicht. Het slachtoffer is behandeld in het AZL. De jon gens zijn aangehouden. runwoude» Het was de dag van de Eurolympiade, afgelopen zaterdag in de gemeente Rijnwoude. Teams van burgemeesters, gemeenteraadsle den en jongeren - zowel van de gemeente Rijnwoude zelf als van de partnergemeenten Waldkappel uit Duitsland, Carhaix uit Frankrijk en Daw- lish uit Engeland - probeerden tal van spellen uit, met name in Hazerswoude-Rijndijk. Het sjoelen was zo'n spelletje, al werd er dit keer ge speeld met een sjoelbak van twaalf meter. Voor het Mikado gebruikten teams palen van 2,5 meter. Bij HTC in Hazerswoude-Dorp kon er wor den getennist, op de normale manier. Rond het gemeentehuis leidden de Europese activiteiten tot het massaal gebruik van het struikgewas als toilet. De organisatoren van de Europese vereniging gingen ervan uit dat het gemeentehuis open zou zijn voor toiletbezoek. Het gemeentebe stuur hield de deuren echter gesloten. Omdat er verder niets geregeld was, moesten de struiken de hoge nood van de buitenlandse gasten op vangen. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13