DIOK draagt Euro Rugby Cup ten grave )e Leidse Hout krijgt een oorproefje op de Masters Sport 97 Cabriela Sabatini cTVlAASDAM L.I.A.M. Vink slaat in tie-break derde set toe op TeHaDo Finale geeft toernooi nog beetje franje CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 inis Circuit1 p0AISo Rabobank L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Sasscnheim Warmond PARFUMERIE DROGISTERIJ SALON DE BEAUTÉ Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) - 49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 j* huis wedstrijd' DIOK in Amsterdam erdam De Nederlandse Rugby Bond (NRB) wil het nieuwe i tionale rugbycentrum in Amsterdam bij de aanvang van de ie(i iuwe competitie officieel openen met de wedstrijd tussen (2° idskampioen DIOK en runner-up HRC uit Den Haag. Terwijl NRB deze wens al naar buiten brengt, weet DIOK nog van »ts. Normaal zijn wedstrijden tussen beide kemphanen een cces voor de penningmeester. Daarom zijn de Leidenaars, die papier een thuiswedstrijd spelen tegen HRC, verbaasd over [onaangekondigde voornemen van de bond. DIOK wacht een nodiging van de NRB af om te onderhandelen over het spelen s ide openingswedstrijd, die staat gepland voor 26 september. jrien Kleijwegt derde in open water UN# Jorien Kleijwegt is derde geworden bij een langebaan- idg dstrijd in Slotervaart. De Leiderdorpse zwemster (De Zijl- GB) legde gisteren de 2000 meter vrije slag in open water af in minuten 19,4 seconden. Bij de mannen belandde Robin '(W rinkhuizen op hetzelfde onderdeel net naast het erepodium. [Rijnsburger eindigde als vierde in 24.26,4. Bij de jongens tot jaar werd Louis van Schaarenburg (LZ 1886) derde op de 1000 •ter vrije slag (13.39,2). ICUIT IN CIJFERS Hout Open 1997 j1 [.halve finales: J de Regt - L. Damen hb; J. Boogmans - M. Visser 6-4 6-1. l:Boogmans - De Regt 1-6 6-2 7-6 DEB1, halve finales: J. van Wijk - I 6-26-2; B. v.d. Gugten - A. Sterk 7-5 hnale: Van Wijk - V.d. Gugten 4-6 6-1 .finale: J. Boogmans/M. Visser- allenberg/O. van Paridon 6-4 6-4. 1,finale: J. van Wijk/F. v.d. Capellen - Bsen/J.W Lugthart 6-2 7-5. halve finales: S. Warmerdam - S. ers6-2 6-3; J. Moussavi - M. Mellema -2-6 6-3. Finale: Moussavi - Warmer- j. 3-6 6-2 6-0. DEC1, halve finales: S. i Santen opgave wegens rug- ure, J. Geurts - K. Wilbrink 6-3 7-5. :Geurts - Stam 6-4 2-6 6-2 HDC1, H de Jong/L. Verhees - A. Natzijl/M. 64 6-3 GDC1, finale: S Hoek- .Wijffelman - J. Geurts/S. Brugman 2. 135+, finale: Draulans/Zwart - J. Bak- deBoer 6-3 1-6 6-2. DDD1 35+, »i- G. Herz/G. Hoeberechts /Hagemans 6-3 6-3. GDD1 35+, fi- M. Vermeulen/P. de Beurs - Hagoort- 1sr 7-5 6-2 HE Vet., halve finales: B R. van Wijngaarden 6-1 6-1; A. Wes- §-J Beugelsdijk 5-7 7-0 6-4. Finale: V Wesseling 6-4 6-4 DE Vet., finale: S. stra - F. Weiss 4-6 6-3 6-4. HD Vet.. 7 :J. B eugelsdi|k/A. Wesseling - T. im/K. Taapken 6-4 7-6 DD Vet., fi- L. Stern/J. Wempe - L. v.d Laan/1. Irmondt 6-4 6-0. GD Vet., finale: J. 1 ieïï. Grimbergen - V.d. Wielen/R. van rden 6-4 6-3. TeHaDoOpen, Hazerswoude-Dorp halve finales: M. v.d. Berg - V van «van Duivenbode 4-6 6-4 6-2; J. van Renesse van Duivenbode 7-6 Finale: Vink - V.d. Berg 6-1 1-6 7-6. „halve finales: P. Jongmans - F. de sa N.o.; B. Zonderop - J. Vermeer 6-1 6- ile: Zonderop - Jongmans 6-2 6-4 finale: R. V. van Renesse van Dui- Offtde - B Swart/J. Vink 5-7 6-1 6-4 5: 1,poule: 1 P. Jongmans/B. Zonderop, nt Baelde/A. Peters. halve finales: N. v.d. Kaaij - N. van iout 6-4 7-5; E. Crama - S. Govers '-6. Finale: V.d. Kaai) - Crama 6-2 7- :C1, halve finales: L v.d. Wart - R (B >z 6-0 6-0; A. van Cleef - S. Bauman 3. Finale: V.d. Wart - Van Cleef 7-5 HDC1, finale: P Bakker/N. van Oos- :-A. Chevalier/R. Rommers 6-3 6-3. finale: A. van Cleef/R. Peeters - K. iq. van Vliet 6-2 5-7 6-1. 35+, finale: H Demper/J. v.d. Maarl ips/F. Stouten 6-3 6-2. DDC1 35+, I. Joling/H. Laan - R Akerboom/L. Dning 6-2 7-5. GDC1 35+, finale: L I. Maarl - T v.d. Berg/R. 54-6 6-4 7-5. f .halve finales: J.J. Groos - M. Lex- I I 7-6 3-6 6-4; V. Borsboom - S. I 5 6-1 0-6 6-4 Finale: Borsboom - Groos 6-3 6-2 DED1, halve finales: K Hoogeveen - M. Aalders 6-1 6-0; M. de Groot - K Baelde 6-3 6-3. Finale: Hoog eveen - De Groot 6-1 6-1. HDD1, finale: G. L. Visser - H. Dekker/M. de Gilder 7-6 6- 4. DDD1, finale: B. Keij/S. Melkert - X de Jonge/1. Langelaar 6-1 6-4 GDD1, finale: K. Hoogeveen/V. Borsboom - H. B. Lake- man 6-2 6-2. HED1 35+, halve finales: J. Garstman - H van Geer 6-3 2-6 6-1; G. v.d. Berg - G. Ha gen 7-5 6-1 Finale: V.d. Berg - Garstman 6-1 6-1 HDD1 35+, finale: H. Henzer/J Zierikzee - J. Hoogendoorn/J. Seegers 7-5 6-3. DDD1 35+, finale: M. Boer/H. Siebel - W. Noort/R. van Weers 6-3 6-4. GDD1 35 finale: A. Neijs/H. v.d. Wansem - A. van Reeuwijk/A. Veuger 6-3 4-6 7-6. Oosthout 30+, Voorhout HDC1 30+, finale: F. van Duyn/J. Monta- pus - Dekker/W Roose opgave blessure Dekker. DDC1 30+, finale: M. Rijnders/K. v.d Zon - H. Boskamp/S. Evers 6-2 6-4. GDC1 30+, finale: R Nühn/P. Sjaardema - 5. Evers/N. van Kesteren 6-4 6-2. HEC2 30+, finale: A v.d. Niet - J. Hoogka mer 7-5 6-4. DEC2 30+, finale: C Does burg - E. van Noort 6-3 6-4 HDC2 30+, fi nale: J Gesta Fernandez/R. Jansen - C. van Leeuwen/F. v.d. Vlugt 6-4 7-5 DDC2 30+, finale: E. van Noort/R. v.d. Poel - S. Masolijn/M Smelt opgave blessure Masoli|n GDC2 30+, finale: N. Houwer/W v.d. Putten - W. Booy/R. Jansen 6-3 4-6 6- 0. HED1 30+, finale: F. v.d. Vlugt - M. Stok- huysen 1-6 7-5 6-4 DED1 30+, finale: C Ploeg - A. Welling 3-6 7-6 opgave Welling. HDD1 30+, finale: C Bakker/P. Stoelenga - E. de Haas/J. Zwart 6-4 6-3 DDD1 30+, finale: A. Welling/A v.d. Zon - V van Hens- bergen/l. Hooijmarïï 7-5 6-0 GDD1 30+, finale: N. Voskuylen/R. v.d Giessen - A Mink/J. Storch 6-3 6-4. Haak - Anita Henk Hamming 4-6 7-5 8- 6 GDD1, finale: Mabel Wout van Breen - Anneke Ton Hoogendoorn 7-5 6-4. K4-jeugdtoernooi De Merenwijk J16, finale: Derk Reuland (district Den Haag) - Marcel Rodenburg (Unicum) 6-2 6-3 M16, finale: Marloes Kastelein (Den Haag) - Marlies van der Stel (De Munnik) 6-1 6-2 J14, finale: Ene van Nes (Bra bant) - Wouter van Dijk (Den Haag) 6-1 6- 2 M14, finale: Sabine Huijskes (Utrecht) - Bo Verhulsdonk (Noord Holland Noord) 7-5 6-2. J12, finale: Joeri de Bakker (Den Haag) - Jeroen Visser (Leidse Hout) 6-1 6- 0 M12, finale: Nicole Thijssen (Den Haag) - Claire Lablans (Noord Holland Noord) 6-7 7-5 6-2. J10, finale: Freek Tissink (Zuid West) - Tibo Bouter (Zuid West) 6-3 6-4 M10, finale: Nicole Thijssen (Den Haag) - Inge Kaars Sijpestein (Leimonias) 6-2 6-2. ven Boogmans verslaat Jasper de Regt in tie-break derde set Leidse Hout kreeg met de BI-finale tussen ten Boogmans en Jasper de Regt zowel een rproefje op de Masters van het LD Tennis Cir- als de revanche voor de districtskampioen- n appen. Op het eerste evenement zette Boog- ai ns, die altijd langzaam op gang komt, de mpste drie seizoenen de toon met evenzovele ti- De districts is het domein van De Regt, die Unicum al driemaal tot kampioen liet nen, maar bij het jaarlijkse slottoernooi estal zijn kruit heeft verschoten. Leidse Hout idthaar Open Toernooi traditioneel halverwe ge beide toppers in het toernooiseizoen. De moeting tussen de opkomende Boogmans en 'ingzaam over zijn hoogtepunt rakende De kon in de derde set niet anders dan in een ireak eindigen. Die Boogmans tenslotte met 8- zijn voordeel afsloot. 'e eindstrijd tussen de twee momenteel sterk- spelers van het district Leiden verliep precies lis de beide kemphanen hun seizoen opbou- n De Regt ging voortvarend van start, speelde sterke eerste set en won die met 6-1. Boog- liet teamgenoot Jan-WilleiTi Lugthart een gripje om zijn greep wikkelen en kreeg 'mpt meer grip op zijn service. De kopman i het eerste mannenteam van Zee Duin Dmde door naar 6-2 setwinst en bleef ook in derde set steeds een spel voor staan. De Regt p 5-4 last van kramp en wilde de partij ei- opgeven. Na enig heen- en weergepraat 8de Dekker-speler toch maar weer op zijn be staan, maar nu was het Boogmans die ver- mpt verder speelde. ,,Ik paste mij geheel aan n aan", zei de fysiotherapeut na afloop. ,,Ik g anders spelen en daardoor kreeg hij de kans winners op rij te slaan. Maar gelukkig kon ik in de tiebreak pakken." Met maatje Marco Misser won Boogmans ook het mannen- dubbel. De slotronde bij de vrouwen werd zaterdag avond afgewerkt om Barbara van der Gugten in de gelegenheid te stellen een gepland tripje naar Euro Disney ook daadwerkelijk uit te voeren. Te genstandster Jacqueline van Wijk is inmiddels echt wel wat gewend en werkte prima mee aan het driegangenmenu, dat nu o'p een afwijkend tijdstip werd geserveerd. Van der Gugten pakte nog net bij daglicht de 'eerste set met 6-4. Van Wijk trok bij kunstlicht in recordtijd de tweede set naar haar toe. In de derde set daalde het ni veau echter aanzienlijk. Van Wijk, die haar eerste toernooi van het sei zoen afwerkte, begon na de tweesets winst in de halve finale eerder op de dag tegen Ingrid Kruit, haar benen te voelen. Van der Gugten, die tegen Anouk Sterk twee keer een grote achterstand in elke set had omgezet in 7-5 setwinst, was met haar gedachten al in Parijs. Tot 5-5 in de derde set verloren beide speelsters elk vier keer hun op slag. Van Wijk pakte vervolgens twee games op rij voor de partijwinst. Op de echte finaledag ver overde de speelster van Leimonias nog een twee de hoofdprijs door met Freek van der Capellen de mixed tegen Carolien Stassen en Jan-Willem Lügthart in winst om te zetten. Jamy Moussavi werd de jonge held van het Cl- toernooi. De OLTC'er wist als enige tiener in het schema wel raad met het listige spel van zowel Mare Mellema in de halve finale als Sandor War merdam in de slotronde. Janneke Geurts greep op eigen grond de titel bij de Cl-vrouwen. Hein de Jong en Loek Verhees bewezen na de winst in het 30+ toernooi van Rijnkanters ook in een open toernooi de sterksten te kunnen zijn. Bert Bos le verde aan het begin van de toernooiweek als ve- teranenkampioen zijn wisselbeker in. Gisteren mocht hij de trofee weer voor een jaar mee naar huis nemen. Bos stond geen set af. Jeroen Boog mans nam re vanche voor de verloren districtsfinale door Jasper de Regt in drie sets te klop pen. foto loek zuyderduin HAZERSWOUDE-DORP PETER KLEIN Jeroen Vink en Martij n van den Berg vertegenwoordigenden de top van het district Leiden bij het vijftiende TeHaDo Open. Rogier en Vincent van Renesse van Duivenbode, in het district Den Haag tennissend, verzorg den de lokale inbreng. In de halve finale van het BI-enkel spel bleven Vink en Van den Berg overeind. De Hillegommer, die bij het Alphense TEAN speelt, was in de eindstrijd in de tiebreak van de derde set ster ker dan Van den Berg. De Bent- huizense broers kregen in het mannendubbel tegen Vink en Bartel Swart hun revanche. Vink opende de finale tegen Van den Berg overdonderend. Met 6-1 pakte hij de eerste set. De Unicummer gaf Vink in de tweede set een koekje van eigen deeg. Geconcentreerd spelend kwam hij in die set tot dezelfde sprekende cijfers. Van den Berg nam ook in de derde set een voorsprong. „Ik dacht hem mentaal toen wel gebroken te hebben", vertelde Van den Berg na afloop. „Maar dat had ik dus mis. Ik hield de druk er niet op en direct sloeg hij vier rake klappen voor een lovegame. De tiebreak speelde hij subliem. Ik moest vijf ballen uit het hek ha len voor ik iets terug kon doen. Te laat dus." Vink won TeHaDo voor de derde maal op rij en kwam definitief in het bezit van de Hassefras-beker. Na het wegvallen van Femke de Boer, die haar vorig jaar in de finale versloeg, was Bionda Zonderop de gedoodverfde win nares van de Bakker-beker. In derdaad verloor Pascal Jong mans de slotronde van haar clubgenote, maar een veegpartij werd het bepaald niet. Zonder op werd ook nog eens onder scheiden met de Tom Okker- bokaal. Deze trofee wordt jaar lijks door de voormalige wereld topper en inwoner van Hazers- woude beschikbaar gesteld aan de speler of speelster die, zoals speaker en TV-comentator Jack van der Voorn dat bij de prijs uitreiking omschreef 'zich on derscheidt van de grijze mui zen, waarvan er zoveel in de toernooien voorkomen'. De pal mares van Zonderop, die ook het dubbel met Jongmans won, voldeed en voldoet volledig aan die van John McEnroe afkom- stigede uitspraak. In het Cl-toernooi, dat bij Te HaDo telkenjare door de jeugd wordt beheerst kwam Nick van der Kaaij door een overwinning in twee sets op Emiel Crama in het bezit van de Verkerk-beker, vernoemd naar de momenteel sterk aan de weg timmerende Martin Verkerk uit Alphen. Lakshmi van der Wart was voor Annemiek van Cleef de sterkste bij de Cl-vrouwen. Bij het 30+ toernooi van Oost hout liep het koningskoppel Hannie Boskamp en Siny Evers in het duel met Monique Rijn- ders en Kitty van der Zon tegen een van de weinige seizoensne derlagen op. Fred van.Duyn en Johan Montanus kregen de titel in het mannendubbel wegens een blessure cadeau. De Euro Rugby Cup is niet meer, alle inspanningen ten spijt. De negende en laatste, sterk gedevalueerde, afleve ring van wat nimmer echt een prestigieus internationaal evenement zou worden, leverde nog wel een aanspre kende winnaar op in het Schotse Boroughmuir, maar niettemin werd het ten grave gedragen. DIOK zal nim mer een kruisje achter het evenement kunnen zetten ten teken dat het tien keer georganiseerd is. Slechts een doodskruis is DIOK's deel. „Triest, heel triest", noemde or ganisator Tieme Bos het feit dat het Franse Perigueux en het Belgische Bosvoorde op het laatste moment afzegden. Het beroofde de Euro Rugby Cup in een keer van de helft van het deelnemersveld. Het Amster damse Ascrum en Castricum werden nog wel als vervangers aangetrokken, maar daarmee verloor het toernooi meteen de status van internationaal aan sprekend evenement. Voor de Schotten was er bovendien geen tegenstand van betekenis. De bekerfinalist van 1997 over klaste vrijdagavond Castricum al (68-0) en DIOK, dat steevast laatste werd op het eigen toer nooi behalve in 1991 toen er geen Britse en Franse deelne mers waren en de geelblauwen het toernooi wonnen, moest er in de finale ook aan geloven (0- 48). Daarmee werd Boroughmuir de laatste winnaar, nadat het in 1995 ook al op de hoogste tree had gestaan. Tieme Bos kon er nog wel bij lachen, zij het als een boer met kiespijn. „Het is een ramp dat het zo gelopen is. Ik ben vijf en een halve week op vakantie geweest naar Zuid- Afrika. Alles was geregeld, de toezeggingen stonden zwart op wit en toen ik thuis kwam en het programmaboek zag, dacht ik 'potverdomme we hebben het voor elkaar'. Totdat ik don derdag van voorzitter Bert van Veen het telefoontje kreeg dat Perigueux en Bosvoorde afge zegd hadden. Ik was jarig, maar had wel een leuker cadeau ver wacht", aldus Bos. DIOK beraadt zich nog op stappen tegen de betrokken clubs. De club wil gemaakte kosten voor onder andere hotel reserveringen verhalen op Peri gueux en Bosvoorde. Financiële consequenties heeft het weg blijven van de teams niet voor DIOK, omdat de sponsors ga rant staan voor de begroting van rond de 80.000 gulden. Voorzitter Bert van Veen schat de schade op ongeveer 10.000 gulden. „Die verhalen we op de clubs. En misschien hoeven we ook geen hotelkosten te beta len, omdat ze door het mooie weer toch volgeboekt zijn. Maar ik had liever meer geld uitgege ven en een fantastisch toernooi gehad natuurlijk", aldus Van Veen. Volgens Bos kunnen de be trokken clubs op een straf van de internationale rugbyfederatie rekenen. „Het toernooi is offi cieel aangemeld en in het verle den hebben we al eens te ma ken gehad met Northampton dat niet kwam opdagen. Bij hen hebben we ook een schade claim ingediend én gekregen." Bos wilde nog wel inspannin gen gaan leveren om volgend jaar weer een internationaal deelnemersveld bij elkaar te krijgen. Van Veen echter liet weten dat er geen sprake van was dat het toernooi in deze formule nog doorgang vindt. Doordat de competitie in Enge land en Frankrijk steeds vroeger begint in verband met de extra verplichtingen op internatio naal gebied en de schoolvakan ties volgend jaar later vallen, is het onverantwoord om op nieuw zo veel geld te reserveren voor de Euro Rugby Cup._ De Schotten hadden volgend jaar graag teruggekomen. Boroughmuir-voorzitter Ronnie Smith genoot in het zonnetje op het DIOK-terras en toonde zich meelevend met de Leidse club. „Het is natuurlijk teleurstellend dat dit gebeurt. Het toernooi is goed georganiseerd, het gras ligt er goed bij, het is droog en het zonnetje schijnt. Als de ploegen nu twee maanden van tevoren afzeggen, oke. Maar twee da gen, nee dat kan niet. Het be lang van DIOK is geschaad. Wij vinden het niet zo erg dat de te genstand wat minder is, want het is sowieso een goede voor bereiding voor de lads. Dat merkten we twee jaar geleden al. Het is leuk om in Europa te spelen", aldus Smith. Voor DIOK had hij nog wel een pleister op de wonde. „Mis schien dat we tot een uitwisse ling kunnen komen. Wij nodi gen DIOK uit om naar Edin burgh te komen en dan komen we daarna gewoon weer naar Leiden." LEIDEN PIETER VAN DER VLIET De negende en laatste editie van het Euro Rugby toernooi is gewonnen door het Schotse Boroughmuir. In de finale bleven de Schotten met 48-0 de baas over organi sator DIOK. In de strijd om de derde plaats won Ascrum met 46-0 van Castricum. Ondanks de rampzalig verlopen week, waarin het geplande toernooischema dras tisch moest worden aangepast door het wegblijven van het Franse Perigueux en Bosvoorde uit België, kreeg DIOK toch een aardige finale voorgeschoteld. De thuisclub mocht de finale spelen tegen Boroughmuir. De winnaar van de Schotse beker was met een brede, jonge selectie naar Leiden afge reisd, omdat het toernooi in Leiden belang rijk is voor Boroughmuir. De nationale competitie begint weliswaar pas in novem ber, maar de strijd om de Europese beker begint volgende week al. De Schotten moe ten dan aan de bak tegen Newcastle (Eng.), Biaritz (Fr.) en Pontypool (Wis.). Het spelen van het Leidse toernooi is goed voor de teamgeest en het wedstrijdrit me, vertelt dertienvoudig Schots ex-inter national Norrie Rowan, die met zijp club als supporter was meegereisd. „In Schotland wordt eerst de districtencompetitie ge speeld", legt Rowan uit. „Wij moeten daar voor de oudere en meer ervaren spelers af staan. Zonder dit toernooi zouden de jonge spelers de Europese wedstrijden moeten spelen zonder wedstrijdritme. Zij kunnen elkaar hier ook beter leren kennen." Aan de professionalisering van het rug't y in Schotland moet Boroughmuir nog wen - nen. Het contacten leggen met sponsors en het verkopen van televisierechten is nieuw voor de club. Gelukkig hoeft Boroughmuir niet bang te zijn dat de jeugdige internatio nals voor veel geld vertrekken naar rijke En gelse rugbyclubs. Rowan: „De Schotse Rug by Union betaalt maximaal 50.000 pond voor een jonge international per jaar, zodat ze kunnen blijven. De niet-intemationals ontvangen 15.000 pond. De spelers zijn dan voor twee jaar eigendom van de Union." De spelers van DIOK betalen nog steeds zelf hun contributie en moesten de mou wen in de finale flink opstropen, want het topfitte Boroughmuir heerste op alle fron ten. Wat DIOK ook probeerde, het dure bal bezit was telkens weer voor de Schotten. DIOK oogstte bewondering voor de inzet waarmee werd gespeeld. Maar zonder de geblesseerde basisspelers Yves Kummer, Robert Broers en Sander Hadinegoro had den de Leidenaars het zeer moeilijk tegen de Schotten. Boroughmuir was telkens net iets sneller of eerder bij de bal en liet DIOK achteruitlopen. De beste kans voor de Leidenaars kwam na twintig minuten toen Rick Caceres, op aangeven van Nils Dirkse, er met de bal vandoor ging. Zijn poging strandde in het zicht van de trylijn. Na een 29-0 ruststand ging Boroughmuir door met snelspel en maakte de dienst uit. DIOK kwam nog wel in de buurt van het scoregebied, maar bleef moegestreden bij 48-0 uiteindelijk met lege handen achter. In de finale versloeg Boroughmuir DIOK op alle fronten. Arjan van der Eist (DIOK), opgetild door Peter Neuteboom, komt in de lucht een armlengte tekort. foto taco van der eb

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19