Celtic na derde verlies uitgefloten 'Ik ben in Hongkong een betere doelman geworden Sport Herstel Nilis verloopt voorspoedig SHO beschadigt imago Willem II MAANDAG 18 AUGUSTUS 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -52 I, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, Segers mag terug naar Wolves londen Hans Segers mag terugkeren bij zijn laatste club in het Engelse voetbal, YVolverhampton Wanderers. Trainer Mark McGhee wil de 35-jarige Nederlander als vervanger van de eer ste doelman Mike Stowell vasüeggen. Volgens de coach van de eerste-divisieclub gaat het om een contract tot het einde van het seizoen. De verwachting is dat komende week beide partijen de onderhandelingen afronden. Segers werd eerder deze maand vrijgesproken van fraude en omkoping in de Engelse voetbal competitie. De rechtzaak, waarbij ook zijn collega's John Fasha- nu en Bruce Grobbelaar waren betrokken, duurde ruim twee jaar. Segers stond eerder onder contract bij PSV, Nottingham Forest en Wimbledon. Barcelona kan nog niet bekoren Barcelona Het Barcelona van Louis van Gaal kan momenteel nog niet bekoren. De Spaanse bekerwinnaar lokte zaterdag avond slechts 20.000 kijkers naar de finale van het Joan Camper- toernooi. Na de 2-2 tegen Sampdoria, met Jiirgen Klinsmann in de gelederen, hield Ruud Hesp de vijfde strafschop van de Italia nen, maar de eerste negatieve reacties waren al goed te horen. Via de Brazilianen Anderson en Giovanni (strafschop) kwam Bar^a op 2-0. Iets meer dan een minuut na de tweede treffer was de stand weer gelijk. Hesp verkeek zich in de 74ste minuut op een schot van Montella, waarna uit de volgende aanval Veron voor 2-2 tekende. Hesp onderscheidde zich in de noodzakelijke strafschoppenserie door de laatste Italiaanse trap te keren. Boavista Porto heeft in Portugal het eerste duel om de Supercup gewonnen. De bekerhouder versloeg vrijdagavond landskam pioen en stadgenoot Porto met 2-0. Profcompetitie VS wordt groter new york De Amerikaanse profvoetbalcompetitie (MLS) be staat met ingang van volgend jaar uit twaalf teams. Een club uit Miami en een uit Chicago voegen zich bij het huidige tiental. Miami komt in de Eastern Conference uit, Chicago in de Wes tern Conference. Beide afdelingen tellen dan zes ploegen. 'Ontembare Leeuwen' naar WK yaounde» Kameroen plaatste zich gisteren als vijfde en laatste land uit Afrika voor de eindronde van het WK. De 'ontembare leeuwen' waren in Harare met 2-1 te sterk voor het Zimbabwe van coach Bruce Grobbelaar. Daarmee stelde Kameroen de eer ste plaats in groep vier veilig. Mboma maakte beide treffers voor de winnende ploeg. Behalve Zuid-Afrika en Kameroen zijn ook Nigeria, Marokko, Tunesië, gastheer Frankrijken titelverdediger Brazilië al zeker van deelname aan het toernooi in de zomer van 1998. Makaay scoort vier keer tenerife Met de populariteit van Roy Makaay op Tenerife zit het voorlopig wel goed. De spits die Vitesse verruilde voor de Spaan se subtopper Tenerife scoorde zondag op het eigen toernooi van zijn nieuwe club vier keer tegen Werder Bremen. De supporters sloten de Nijmegenaar daarop liefdevol in de armen. Een speler die in een tijdsbestek van tien minuten een kwartet treffers maakt, moet immers wel een aanwinst zijn. Aan het toernooi op Tenerife, dat wordt gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de thuisclub, doet verder Aüetico Madrid mee. Ma kaay maakte zijn doelpunten tussen de 6e en 15e minuut. Wim Jansen leeft in Glasgow op een vulkaan Trainer Wim Jansen leeft in Glasgow op een vulkaan. Zijn nieuwe club Celtic incasseerde zaterdag de tweede ne derlaag in de nog prille competitie. Op eigen veld verlo ren 'The Bhoys' met 2-1 van Dunfermline. Eerder ging Celtic, dat zich onlangs versterkte met de ex-Feyenoor- ders Larsson en Blinker, tegen Hibernian ook al met 2-1 onderuit. Het team van Jansen staat nu met nul punten alleen onderaan. BUITENLANDSVOETBAL glasgow afp/anp Celtic kwam dankzij Thom nog wel op voorsprong. De Duitser benutte een strafschop nadat Larsson was gevloerd. In de tweede helft zakte de thuisploeg weg. Bingham en French (straf schop) hielpen Dunfermline aan de onverwachte zege. Dui zenden fans van Celtic waren woedend op spelers en trainers. Zij hoonden en floten hun 'favorieten' weg van het eigen Parkhead. Vier dagen eerder verloor de Jansen-brigade in het UEFA-bekertoernooi ook met 2- 1tegen FC Tirol. Die nederlaag kan Celtic echter over twee we ken in eigen huis nog goedma ken. Het gepromoveerde St. Johnstone is na twee speelron den de verrassende koploper in Schotland. De nieuwkomer won gisteren met 1-0 bij Motherwell. Kampioen Glasgow Rangers kwam niet in actie. Dundee United bleef in de thuiswed strijd tegen Hibernian steken op 1-1. Een foutje bij doelman Sieb Dijkstra leidde tot de gelijkma ker. De keeper van Dundee hield de bal te lang in zijn han den. Uit de indirecte vrije trap knalde Paul Tosh in de 67ste minuut raak, 1-1. Frankrijk Paris Saint Germain en Metz zijn na zaterdag, de derde speeldag in de Franse competi tie, de enige twee ploegen in de Franse competitie zonder punt verlies. PSG versloeg in het Pare des Princes Cannes, de nieuwe Afspraken over aanpak van voetbalvandalisme amsterdam anp Het voetbalvandalisme wordt strenger én overal op dezelfde manier aangepakt. Dat hebben de burgemeesters van zoge noemde voetbalsteden gisteren in Amsterdam afgesproken met minister Dijkstal van binnen landse zaken. Dijkstal gaat de punten van overeenkomst op papier zetten. Begin september dient een en ander te worden ondertekend. De afspraken zijn gemaakt naar aanleiding van ernstige ongeregeldheden ge durende het afgelopen voetbal seizoen. Eén van de afgespro ken maatregelen is dat de club- cards van de voetbalverenigin gen met ingang van het volgen de seizoen worden voorzien van een pasfoto. Feijenoord en FC Den Haag maken dit seizoen al gebruik van die mogelijkheid. amsterdam gpd Het herstel van Luc Nilis ver loopt voorspoediger dan ver wacht. De aanvaller van PSV, die drie weken een kijkoperatie in zijn rechterenkel onderging, begint vandaag in het kracht honk van De Herdgang aan een nieuwe fase in het revalidatie- proces. Directeur Frank Arne- sen: „We hopen dat Luc er bin nen een maand weer bij zal zijn." Johannesburg» Zuid-Afrika heeft voor de eerste keer in de historie van het WK het eindtoemooi bereikt. De ploeg van bondscoach Barker versloeg zaterdag in Johannesburg het team van Congo Brazaville met 1- 0 en verzekerde zich van de eindzege in groep 3 van de Afrikaanse kwalificatiestrijd. Voor dik 75.000 toe schouwers maakte Masinga (AS Bari) na een kwartier het beslissende doelpunt (zie foto). Zuid-Afrika speelde in Johannesburg de 52ste interland sinds de afschaffing van de Apartheid. De FIFA nam het land van president Mandela in 1992 weer als officieel lid aan. „Dit is een grote dag voor alle Zuid-Afrikanen", sprak coach Barker emotioneel. „We dragen deze overwinning op aan alle spelers die in de afgelopen der tig jaar niet aan internationale competities mochten deelnemen." Barker heeft hoge verwachtingen van het toernooi in Frankrijk. „We halen de finale en daarin verslaan we de Brazilianen", betoogde hij een tikje overmoedig. Na de ietwat fortuinlijke overwinning op Congo ontstond in het hele land een spontaan volksfeest Op sommige plaatsen liep de WK-viering uit op rellen. Ruim driehonderd personen raakten bij de onlusten gewond. foto anp club van Gerald Vanenburg, met 3-1. Metz won vrijdag al van Chateauroux met 2-1 Kampioen Monaco boekte zijn eerste overwinning van het seizoen. Nog geen twee dagen nadat hij van Brugge was ge kocht voor ruim elf miljoen gul den, debuteerde de Kroaat Ro bert Spehar met een doelpunt bij zijn nieuwe werkgever in de uitwedstrijd tegen Lyon. De Monegasken zegevierden met 3-0. Bordeaux, de club van Kiki Musampa, speelde dankzij de gelijkmaker van de ex-Ajacied 2-2 tegen Rennes. België Anderlecht is de competitie in België begonnen met een om streden nederlaag. De Brusselse ploeg verloor zaterdag voor ei gen publiek met 0-2 van stadge noot RWDM. Na de snelle tref fer van Haydock streed de thuisploeg voor een verloren zaak. De defensie van RWDM bleef vrijwel moeiteloos over eind. In de slotfase besliste Lae- remans het duel: 0-2. An derlecht legt zich echter niet neer bij de pijnlijke nederlaag. De clubleiding constateerde na afloop dat RWDM liefst vier wissels toepaste. Reglementair zijn er maar drie toegestaan. De arbiter gaf toe een ernstige fout te hebben gemaakt. Het Bel gisch sportcomité moet zich over het protest uitspreken. Het duel tussen Excelsior Moeskroen en AA Gent (1-1) verliep tumultueus. De arbiter trok vier rode kaarten, gelijk Darren Jackson van Celtic (rechts) wordt afgehouden door een verdediger v speler vrij baan krijgt over beide teams verdeeld. De wedstrijd tussen Charleroi en Standard Luik (2-1) leverde drie rode kaarten op. Björn van der Doelen (ex-PSV) was bij de be zoekers één van de boosdoe ners. Racing Genk boekte een forse zege op Lokeren: 5-1. Oulare maakte twee treffers. Ook Club Brugge behaalde de tweede ze ge. De nieuwe ploeg van trainer Eric Gerets zegevierde met 3-1 over debutant Westerlo. Top scorer Robert Spehar, die vorige week met veel gekrakeel naar AS Monaco vertrok, werd schijnbaar niet gemist bij Club. Harelbeke won met 2-1 bij Sint Truiden. Martin Laamers (ex-Vitesse)maakte kort voor tijd het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Leidenaar Rem- co Torken was succesvol in de wedstrijd tegen Lommei. Zijn ploeg SK Beveren verloor niette min met 3-1. ,4 DO Den Haag stunt tegen Sparta oud beuerland gpd SHO maakt een goede kans als enige amateur club door te dringen tot de eerste ronde van het toernooi om de Amstel Cup. Na de ook al ver dienstelijke 1-1 van dinsdag tegen RBC, stuntten de Oud-Beijerlanders zaterdag op eigen terrein door Willem II met 3-2 te verslaan. Ze hebben op 27 augustus in het duel met Eindhoven aan een gelijkspel voldoende om het toernooi te vervol gen. Voor Willem II verliep de partij dramatisch. De bezoekers leverden een 2-0 voorsprong in en ver loren twee spelers door de rode kaart: Jattoo Ceesay (twee keer geel) en Jukka Koskinen. Clyde Wijnhard, de maker van de Tilburgse doelpunten, viel uit met een pijnlijke knie. „Deze nederlaag is schadelijk voor ons imago," erkende de nieuwe trainer Co Adriaanse. „Een profclub mag nóóit verliezen van een amateur club, ook niet als je een groot aantal spelers mist. Wie deze uitslag verneemt, vraagt zich niet af hoe die tot stand is gekomen. Iedereen denkt dat we gewoon met elf man en met alle bekende namen hebben gespeeld. In Tilburg kent men de situatie, maar in Groningen en Amsterdam niet. Ik had me de voorbereiding anders voorgesteld." Duidelijk werd wel dat het gehandicapte elftal van Co Adriaanse, vorig seizoen nog als opleider in dienst van Ajax, niet in staat is om achterin één op één te spelen. Geoffrey Prommayon, noodge dwongen in het centrum geposteerd, verslikte zich enkele keren behoorlijk. Adriaanse schaam de zich uiteraard. De nederlaag kwam volgens hem niet door flitsend spel van SHO maar door eigen fouten: „Ook met tien man had het moge lijk moeten zijn een 2-0 voorsprong te verdedi gen. Met negen spelers werd het moeilijk. Ik moest zelfs een aanvaller uit het veld halen om de linksbackpositie te bezetten. SHO kon zijn geluk niet op. „Voor onze vereni ging is dit een geweldige dag," glunderde voorzit ter Wim Slaa na afloop. Het enige tegenvallertje was de matige publieke belangstelling: 750 toe schouwers. Dat kon niet los worden gezien van de - overeenkomstig de KNVB-voorschriften - verhoogde toegangsprijzen: acht gulden voor een staanplaats en twintig piek voor de tribune. „Om dat onze leden wat moeite hadden met die twin tig gulden, wilden we voor alle plaatsen acht gul den vragen. De KNVB had gezegd: overleg maar met Willem II. Die weigerde echter mee te wer ken. Ze zeiden dat ze het geld hard nodig had den. Na wat ik vandaag van die ploeg heb gezien, kan ik dat inderdaad begrijpen." De SHO-treffers kwamen op naam van Glenn Brown (2x) en Roy van Duppen. Behalve SHO deed ook ADO Den Haag van zich spreken. De ploeg van Mark Wotte versloeg ere- divisionist Sparta met 1-0. Dennis Iliohan (ex-Lis- se) scoorde in de 8ste minuut de winnende tref fer. Leiderdorper Alfons Groenendijk was in de slotfase twee keer dicht bij de gelijkmaker maar de paal en keeper Roy Beukenkamp stonden in de weg. Katwijker Jeffrey Talan scoorde drie keer in het duel van Heerenveen tegen de amateurs van WOG. De Friezen wonnen met 10-1. Dave Kraaijenbrink, doelman van Schevenin- gen, heeft in twee duels om de Amstel Cup al achttien keer moeten 'vissen'. Dinsdag verloor de ploeg van Cock Jol met 9-2 van Sparta. Excelsior deed het zaterdag iets beter. De Rotterdammers klopten de Hagenaars met 9-1 Het geplaagde Telstar is de verrassende leider in groep 8. Na eerst FC Lisse met 1-0 te hebben verslagen, volgde zaterdag in Velsen 4-2 winst op Go Ahead Eagles. Topscorer van de dag werd Marcel Koning van NEC. De Nijmeegse middenvelder scoorde vier keer in de met 8-0 gewonnen partij tegen de amateurs van GVW. De zaterdagclub uit Veenen- daal heeft speler Melrik Beukers tot begin vol gend jaar geschorst. Het bestuur besloot tot deze maatregel nadat de voetballer in het bekerduel met de Treffers afgelopen dinsdag in Groesbeek scheidrechter Ten Broeke een emmer water naar het hoofd had geslingerd. Dat deed hij uit pure woede nadat hij een tweede gele kaart had gekre gen een kwartier voor het einde. Het incident met de notoire kaartenverzamelaar was de aanleiding voor een opstootje. Daarbij zagen de spelers Mar tin Beukers en Paul Hartog en trainer Hennie de Man ook rood. FC Utrechl Haarlem 2 Noordwijk 1500. Gele kaart: Smi Strijks (FC Lisse). Tel: FC Zwolle Hollandia AFC '34 Voormalig FC Lisse-goalie Wemer Kooistra vanuit Azië naar Zwolle zwolle gert v Hij speelde negen interlands voor Hongkong. Dat kunnen maar weinig Nederlandse voetballers Wemer Kooi stra nazeggen. De 29-jarige doelman verdiende in dienst van South China 3,5 jaar de kost in de voormalige Britse kroonkolonie. Deze zomer vond hij het met zijn vrouw tijd om terug te keren naar Nederland. „We beginnen aan kinderen te denken. Dat is de belang rijkste reden. Want ik had moeiteloos voor twee jaar kunnen bijtekenen." Sparta en Volendam durfden Kooi stra niet in te lijven. „Ze vonden dat ik te lang uit beeld was geweest." FC Zwolle durfde de gok wel aan met een contract voor een jaar. „Na dit seizoen kijken we wel weer verder." Kooistra is tweede keeper achter Henk Timmer. „Logisch, want Timmer heeft het afge lopen seizoen goed gepresteerd. Maar ik ga het Henk zo moeilijk mogelijk maJcen. Ik wil spelen. FC Zwolle is de lachende derde. Als Timmer door mij beter presteert is dat heel goed voor de club. Maar de club hoeft ook niet bang te zijn dat ik met trillende knieën in het doel sta als de nood aan de man is. Ik heb in Hongkong voor hetere vuren gestaan. Het is goed als twee keepers aan elkaar gewaagd zijn. Dan verslapt niemand." Kooistra kwam toen hij na acht jaar seizoenen door AZ werd afgedankt bij FC Lisse terecht. De overgang van het Bollendorp naar Hongkong kwam door puur toeval tot stand. „In februari '93 was George Knobel te gast in een tv-programma. Hij was bondscoach van Hongkong en vertelde dat er nog een club was die op zoek was naar een Nederlandse keeper. Dat is mijn kans, zei ik tegen mijn vrouw." Twee dagen later reisde Kooistra op een retour-ticket naar Hongkong. „Voor het geval het allemaal enorm zou tegenvallen." Het tegendeel was het geval. Kooistra verbond zich voor anderhalf jaar aan South China, een verbintenis die later met twee jaar werd verlengd. De doelman had de tijd van zijn le ven. „South China is een grote en rijke club. Het niveau? Top eerste divisie zou ik zeggen. Het gekke met die Chi nezen is dat ze zich altijd aanpassen aan het niveau van de tegenstander. Ze spelen enorm slecht tegen een slechte tegenstander. Maar tegen een beroemde club kunnen ze opeens de pannen van het dak spelen." Met South China reisde Kooistra door heel Azië. „China, Japan, de Filip pijnen, Korea, Indonesië en Australië. In één woord schitterend. Met het lea gue-elftal, waarin de drie beste buiten landers opgesteld mochten worden, heb ik interlands tegen Colombia, Rus land en China gespeeld. Ik ben daar door een betere doelman geworden, kan nu veel beter met de druk van gro te wedstrijden omgaan. Want in de fi nale van de Asian Cup speel je wel voor 40.000 toeschouwers." Het leven in Hongkong beviel Kooi stra uitstekend. „De buitenlandse voetballers woonden allemaal op een eiland, een half uur varen buiten de stad. Op dat eiland was het heerlijk rustig. We leefden buiten, 's Avonds kwam iedereen bij elkaar om lekker te eten en te drinken. Kinderen erbij, heel gezellig." Kooistra verdiende goed in Hong kong. „Maar ik ben er geen miljonair geworden." De opgedane levenserva ring noemt hij onbetaalbaar. „Dit avontuur neemt niemand mij meer af." Overigens was George Knobel er verantwoordelijk voor dat Kooistra te rugkeerde naar Nederland. „Hij belde me op en zei dat hij me naar RBC wil de halen. Maar hij wilde me nog wel een keertje aan het werk zien in Hong kong. Hij kwam maar vervolgens heb ik niks meer van hem gehoord. Ik heb begrepen dat hij geen sponsor kon vinden die mijn salaris wilde betalen. Maar door Knobels interesse wakkerde ook de belangstelling voor Nederland weer aan. Het werd tijd terug te ke ren." Wemer Kooistra.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14