Ajax: allure maar nog geen glorie °ranjel Er blijft DIOK niets bespaard Feyenoord sluit verloren zoon Van Gobbel in de arm Sport Fin heeft been gebroken na actie van Vos Nederland behaalt zilver Bayern bekert verder: 16-1 Liever naar Euro Disney dan finale Leidse Hout Leidsch Dagblad Tennis Circuitry ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1997 Brons voor Van Dijk sevilla Edith van Dijk heeft bij het EK 25 kilometer brons ver overd. De Haastrechtse lange-afstandzwemster moest in de Gu adalquivir de Hongaarse Rita Kovacs en de Italiaanse Valeria Ca- sprini voor zich dulden. Van Dijk had een een achterstand van ongeveer drieeneenhalve minuut. Vierde nederlaag voor volleybalsters taipei De volleybalsters hebben ook hun vierde wedstrijd van de Grand Prix in Azië verloren. In de openingswedstrijd van het tweede weekeinde in Taipei was Rusland met 3-0 (15-0 16-14 15-2) te sterk. Vooral in de tweede set wist Oranje goed tegen stand te bieden tegen de Russinnen. De Russische ploeg vocht zich echter terug van een 8-1 achterstand en won de set met 16- 14. Nog net binnen het uur sloten de vrouwen van coach Nikolai Karpol de partij met 15-2 winnend af. Ian Rush naar Newcastle londen Newcastle heeft Ian Rush overgenomen van Leeds. De 35-jarige Welshman was transfervrij. De topclub in de Premier League ziet hem als tijdelijk vervanger van Alan Shearer, die langdurig geblesseerd is. Newcastle had een probleem in de spits. Kort voordat Shearer uitviel, was Ferdinand verkocht aan Southampton. Rush tekende voor een jaar. leiden pieter van der vliet Er blijft de Leidse Rugbyclub DIOK deze week niets bespaard bij de organisatie van de Euro Rugby Cup. Na het afzeggen van het Franse Perigueux en Bosvoorde uit België ging de or ganisatie opzoek naar waardige vervangers. Die dacht men uit eindelijk gevonden te hebben in Ascrum en vice-landskampioen Haagsche Rugby Club HRC. Tot dat op donderdagavond om elf uur de telefoon gaat en HRC meedeelt de volgende dag toch maar niet naar Leiden af te rei zen. DIOK-voorzitter Bert van Veen is inmiddels murf gesla gen van al het slechte nieuws. ,.HRC besliste uiteindelijk dat het toch niet verstandig was om zo vroeg in het seizoen naar het veld van DIOK te komen", legt Van Veen uit. „Dit is pure pesterij en dat valt mij tegen van een man als HRC-voorzitter Co van der Aa, iemand die al heel lang mee loopt in het Nederlandse rugby en eerlijkheid en samenwerking propageerd. Maar nu het er op aan komt laat hij de boel zak ken, waarmee hij al zijn krediet bij ons in e'e'n keer heeft ver speeld." Na weer de nodige telefoon tjes kwam het verlossende woord uit Noord-Holland. Cas- tricum zou aangevuld met spe lers van andere Noord-Holland se clubs het toernooi in Leiden completeren. Van Veen, die met clubgenoot v\ spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwatepj rotterdam anp Als een verloren zoon sloot Jo- rien van den Herik gisteren Ul- rich van Gobbel in de armen. De Feyenoord-voorzitter om helsde de robuuste verdediger nog net niet, maar het scheelde weinig. Na een buitenlands avontuur van anderhalf jaar in Turkije (Galatasaray) en recent Enge land (Southampton) keert Van Gobbel terug in de Kuip, op de plaats waar hij het grootste deel van zijn voetballoopbaan sleet en zal slijten. Want de 26-jarige Surinamer verbond zich voor weer eens vier jaar aan de Rotterdamse vice-kampioen. Van Gobbel kwam, voordat hij eind 1995 zijn geluk ging beproeven in het buitenland, al vijf seizoenen voor Feyenoord uit. Daarvoor speelde hij in dienst van de Bra bantse eredvisieclubs Willem II en NAC. „Soms moet je een paar jaar weg gaan, voordat je beseft dat Feyenoord een fantastische club is. En omgekeerd geldt dat ook voor de club, die na een aantal jaar beseft dat het een speler mist." Gevoel voor thea ter kan Van den Herik al jaren niet ontzegd worden. „Donderdag heb ik voor het eerst contact gelegd met Van Gobbel. We hadden signalen gekregen dat hij best terug wil de naar Feyenoord. We dienden snel te handelen. We moesten voor gistermiddag 12 uur zaken doen, zodat Van Gobbel ook in zetbaar is tijdens de Champions League." Van Gobbel, woensdag nog een uur in actie met Southamp ton tegen Manchester United, hapte meteen. Hoefde er niet eens over na te denken, zoals hij tijdens de persconferentie zei. Celtic was ook in de markt, maar de contacten waren te vaag. „Als ik voor de keus had gestaan, had ik toch voor Feye noord gekozen. Ik heb de club nooit uit het hoofd gezet. Het is altijd een fijne club geweest," zei Van Gobbel. „En zo zal het ook altijd blijven." Van Gobbel benadrukte geen spijt te hebben gehad van zijn uitstapjes naar het buitenland. Hij meende dat zijn missies niet mislukt waren, hij zei er veel van te hebben geleerd, maar het buitenkansje dat Feyenoord hem heeft geboden kon hij sim pelweg niet laten schieten. „Ik wilde bovendien naar huis, naar Nederland. Het is een hele eer voor mij dat Feyenoord me heeft teruggevraagd. Ik be schouw dit als een nieuw begin, een nieuwe kans", vertelde Van Gobbel. „Of ik beter ben gewor den? Dat zal ik op het veld moe ten bewijzen. Ik kan nu van al les gaan roepen, maar dat doe ik niet." Met de komst van Van Gob bel, die volgens Van den Herik minder kostte dan de vier mil- John Bavelaar de afgelopen da gen dag en nacht heeft gewerkt, zoekt naar woorden om zijn on genoegen te uiten over de hele gang van zaken. „De afzeggers beseffen niet welke schade zij de rugbysport toebrengen met hun laakbare gedrag. Gelukkig kunnen we uiteindelijk wel vier teams op de been brengen en hopen we dat het publiek toch zal genieten van de wedstrij den." Van spektakel was echter nauwelijks spraken. DIOK kreeg in de openingswedstrijd alleen in de eerste helft tegenstand van Ascrum, dat voor deze gele genheid was aangevuld met en kele Leidse rugbystudenten. Smaakmaker aan Leidse kant was de Cubaan Jose Hechavar- ria Suarez. Onder luid applaus dook hij over de trylijn na een fraaie snelle solo. In de tweede helft ging het gas open, waar door de thuisclub de moege streden studenten met 51-7 het nakijken gaf. In de tweede toernooiwed- strijd was het de beurt aan het Schotse Boroughmuir dat het moest opnemen tegen een ver edeld RC Castricum. Veel ple- zier beleefden de Noord-Hol landers niet aan hun eerste op treden, want ze werden op alle fronten overklast door de topfit- te Schotten. Zonder maar een moment te verslappen was het e'e'nrichting verkeer. De teller van het scorebord kreeg pas bij de eindstand 78-0 de verdiende rust. 'Dat wordt smöllen', staat er triomfantelijk op de re clameposters in de stad. Het klinkt mooi, maar voorbarig. Wisselvalligheid is vooralsnog troef bij Ajax, ook gisteravond weer in de vriendschappelijke wed strijd tegen Gremio (1-1). amsterdam gusbert spierenburg gpd-verslaggever In het laatste oefenduel, het eerste in de ArenA, ontsnapten de Amsterdammers in blessure tijd. Arveladze, net vader gewor den van een zoon, had succes met een kopbal uit een voorzet van Laudrup. De niet meer ver wachte gelijkmaker was een streep door de rekening van de Brazilianen, die in de eerste plaats naar Amsterdam waren gekomen om revanche te ne men voor de nederlaag destijds in de wereldbekerfinale in To kio. Zè Alcino profiteerde in de elfde minuut van een blunder van Frank de Boer. De routinier liet zich afbluffen bij een kop duel. Na de meevaller beperkte Gremio zich tot het bouwen van een muur op de eigen helft. Desondanks deden zich aan Ajax-zijde tal van kansen voor, vooral voor rust en de meeste waren voor Witschge. De links half schoot hard en veel, maar telkens onzuiver. Allure, maar nog geen glorie. Het spel van het nieuwe Ajax is van een onvolmaaktheid die, voorlopig, alleen sympathie wekt. Het is attractief maar gril lig. Spectaculair maar oneven wichtig. Bij vlagen fraai maar nog geenszins fouüoos. De on volkomenheden worden inge calculeerd en gerespecteerd, ze ker zolang het nog kan. Straks, in de competitie of in het UEFA Cup-toernooi, zal er sevilla gpd Peter Hoekstra troeft Gremio-speler Djair in de lucht af. stellig minder krediet zijn. „Wat dit elftal nodig heeft", analy seerde aanvoerder Blind gister avond „is een goede competi tiestart. Als we met twee of drie overwinningen zouden begin nen, vallen de stukjes van de puzzel misschien in mekaar". Dinsdagavond opent Ajax-de eredivisie in de eigen Arena te gen Vitesse. Het zal geen gerin ge opgave worden. De Amster dammers missen wegens inter land-verplichtingen meteen vier basisspelers: de Denen Laudrup en Tiobiasen moeten naar Bos nië, Litmanen vliegt naar Fin land en het troetelkind Dani, de grote man van de voorberei ding, is geselecteerd voor Por- tugal-Armenië. Het had nog er ger gekund, maar de Nigerianen Oliseh en Babangida hebben van hun bondscoach toestem ming gekregen de WK-interland tegen Guinee te laten schieten. Veel van de bedoelingen van Olsen zijn inmiddels duidelijk. Oliseh en Sibon hebben de plaatsen ingenomen van Bogar- de en Kluivert en Laudrup die van Overmars, hoewel gister avond Hoekstra een uur lang een kans kreeg. Verder lijkt de van Heerenveen overgekomen vleugelverdediger Tobiasen als rechtsback de voorkeur te heb ben gekregen boven Melchiot, die gisteravond met duizelingen in het hoofd kampte. Overigens is het elftal intact gebleven (Van der Sar, Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Witschge, Ba bangida, Litmanen of Dani). Fc-Jazz verdediger Rantanen zal dit seizoen niet meer kunnen voetballen. Door de aanslag die Feyenoord-aanvaller Henk Vos, woensdagavond kort na rust op zijn benen pleegde, heeft de Fin zijn kuitbeen vlak boven de en kel gebroken. Röntgenfoto's die vrijdagochtend in Pori zijn ge maakt, hebben dit uitgewezen. „Hij staat minstens zes weken buitenspel. Tegen die tijd is het Finse voetbalseizoen afgelo pen", aldus Fc Jazz-zegsman Jarvinpa. De Finse club zal geen verdere actie tegen Vos of Feye noord ondernemen. „Wij vin den het alleen heel treurig dat een getalenteerde voetballer als Henk Vos dit soort dingen doet", verklaart Jarvinpa. Henk Vos heeft intussen zijn verontschuldigignen aan de spelersgroep aangeboden naar aanleiding van zijn rode kaart. Hij heeft zijn winstpremie in de spelerspot gestopt. Trainer Arie Haan ziet nu af van verdere disciplinaire maat regelen. „De zaak is voor mij gesloten. Ik ben blij dat Henk uit zichzelf tot de conclusie is gekomen dat hij fout zat." verden De Nederlandse dressuurequipe is tijdens het Europees kampioenschap op de tweede plaats ge ëindigd. In Verden bleef gastland Duitsland ook in het zeventiende achtereenvolgende toernooi ongesla gen. Voor Nederland was het na Mondorf-les-Bains (1995) de tweede zilveren medaille. In 1987,1991 en 1993 werd Nederland derde. Na Gonnelien en Sven Rothenberger, die donderdag teleurstelden, kwamen gisteren Anky van Grunsven en Ellen Bontje voor Nederland in actie. Van Grunsven, die voor haar proef met Gestion Bonfire een score van 1887 punten kreeg, staat in het individuele klassement op de eerste plaats. Zij heeft een voorsprong van 41 punten op titelverdedigster Isabell Werth uit Duitsland. Vandaag is de Grand Special, morgen de kür. Op de foto (vlnr) Sven en Gonnelien Rothenberger, Ellen Bontje en Anky van Grunsven. foto ap Zaterdag 16 augustus: Oegstgeest - RCL (Aanvang: 14.30 uur) Zondag 1 7 augustus: Roodenburg - Doeos (Aanvang: 14.00 uur) De wedstrijden worden gespeeld op het complex van de thuisspelende vereniging. TOEGANG GRATIS! nurnberg sid Bayem München heeft de eer ste ronde van de Duitse beker overleefd. De amateurs van DJK Waldberg werden verslagen met duidelijke cijfers, 16-1. Nooit eerder viel er zo'n hoge uitslag in de strijd om de DFB Pokal. Waldberg is afkomstig uit de vijfde klasse. Bij rust bleek het verschil in kwaliteit overduide lijk, 10-1. Carsten Jancker was met vijf treffers de schutter van de dag. Het betekende tevens een recordscore voor Bayern in een officieel duel. De wedstrijd werd gespeeld in leiden peter klein het Frankenstadion van Nüm- berg. De fans van de amateurs uit de Bayrischen Landesliga, groep Noord, hadden de af stand van 160 kilometer met zes extra ingezette treinen en talrij ke bussen afgelegd. Hun mo ment kwam in de 16de minuut. Peter Haase scoorde voor Wald- berg. De wedstrijd leverde de ama teurs bovendien veel geld op. De recette alleen al was ruim 300.000 gulden. Daarnaast ver kochten ze veel extra attributen als petten, T-shirt en vaantjes. Bovendien brachten de spelers een speciale cd op de markt. petitie. Ik heb een volledige en vaak drukke werkkring. Dan heb je niet altijd zin om in je weinige vrije tijd meteen weer naar de tennisbaan te rennen. Zo goed speel ik momenteel niet. Als je vandaag mijn dropshots zag, dan haalde de een het net nog niet en ging de andere er wel drie meter over heen." De in Den Haag bij Leimonias spelende Van Wijk zag over het hoofd, dat haar befaamde korte bal een fenomeen is, dat door de Leidse BI-vrouwen nauwe lijks wordt beheerst, laat staan toegepast. Voor Marloes ten Berge waren de dropshots van de winnares van vorig jaar dan ook regelmatig niet te belopen ballen. De thuisspeelster schreef maar drie games op haar conto. Bij de BI-mannen kregen Jasper de Regt en Jeroen Boogmans nauwelijks weerwerk van Kees Korenhof en Patrick Wijffelman. Marco Visser had drie sets no dig voor Patrick van Hal. Derti ger Léon Damen singelde weer eens als in zijn beste dagen. On- no van Paridon, als vierde ge plaatst, werd in twee sets de du pe. Het voorbeeld van Damen werd in de Cl gevolgd door der tiger Mare Mellema. Kansheb ber Niels van Geer, hoog ge rangschikt in het LD-circuit, boog in twee sets. Favoriet Pie- ter Visser liet zich in twee sets verrassen door Stefan Beckers. SCOREBORD Anouk Sterk heeft haar eerste grote scalp veroverd. De speel ster van het eerste mixedteam van Zee Duin versloeg bij de Leidse Hout Open de als tweede geplaatste Carolien Stassen in twee sets en bereikte daarmee de halve finale. Omdat ook Bar bara van der Gugten zich ten koste van Nelleke Weijermans een weg naar de beste vier baande, kreeg de fraaie over winning van Sterk toch nog een schaduwzijde. Met Van der Gugten vertrekt Sterk morgen in alle vroegte naar Parijs voor een bezoekje aan Euro Disney, zo dat de winnares van het duel tussen beidé reisgenotes in ie der geval niet op de finalezon dag de eindstrijd kon spelen. Voor wedstrijdleiders Bart van der Feen en Yvonne van der Werf bleef gisteren geen andere oplossing over dan noodge dwongen de eindstrijd bij de BI-vrouwen voor vanavond in te plannen. Reglementair zal dan ook de andere Analiste haar medewerking moeten verlenen. Jacqueline van Wijk, gelouterd in het internationale vrouwen circuit waar wel vaker en veel forser geïmproviseerd wordt, maakte er geen enkel punt van. „Maar ik moet natuurlijk nog wel eerst van Ingrid Kruit win nen", zei de nummer één van de plaatsingslijst. „Dit is wel mijn eerste toernooi na de com- Lucky lO.trekking 15 augustus: 7-9-16-17-18-24-26-30-35-37-40-43- 44-45-50-52-64-72-78-79 (onder voorbehoud) VOETBAL Duitsland, bekereerste ronde: Mg'bach am - Stuttgart 0-1; HSV am - Bochum 2-3; RW Essen - Duisburg 1-2; Ulm - Köln 3-1; Waldberg - Bayern M. 1-16; Hanover - Mg 'bach 1-1 nv Hanover wint na strafschop- rste wed- EC bekerwinnaars, i strijd: Dinamo Batumi (Geo)-1 (Arm) 4-2 Vriendschappelijke wedstrijden. Bos 2, Sjoekov 1, Willems 1. Stolwijk. Stolwijk - FC Twente 1-11 (1-5). Doelpuntenmakers FC Twente: Bosman 3, Abbenhues 3, Ten Caat 2, Van' Halst 2, Pe- DAMMEN Den Haag. Internationaal toernooi. Zevende ronde, belangrijkste uitslagen: Wirny (Dui) - Luteyn (Ned) 1-1, Ottink (Ned) - Hoogakker (Ned) 1-1, Koeperman (VSt) - Tijs Demasure (Bel) 1-1, Jansen (Ned) - Rybakow (WRu) 1-1, Durdyev (Tkm) - Van Leeuwen (Ned) 0-2, Wanders (Ned) - Guetmanski (Rus) 1-1, Tjon A Ong (Ned) - Borkova (Rus) 0-2, Bremer (Ned) - Aksanov (Rus) 0-2, Wollaert (Bel) - Heus- dens (Ned) 1-1, Merins (Dui) - Barkel (Ned) 1-1. Stand aan kop: 1. Wirny 12, 2. Hoogakker en Van Leeuwen 11,4. Jansen, Koeperman, Luteyn, Ottink en Rybakow 10. GOLF Ascot. Brits Open, vrouwen. Stand na tweede dag: 1. Webb (Aus) 135 slagen, 2. Johnson (Eng), Marshall (Sch) 138, 4. Mucha (VSt) 139, 108. Hageman (Ned)154. Rabobank PAARDENSPORT Verden (Dui). EK dressuur. Landenwedstrijd, eindstand: 1. Duitsland 5489 punten, 2. Nederland 5340, 3. Zwe den 5091, 4. Spanje 4925, 5. Rusland 4909, 6. Frankrijk 4867, 7. Zwitserland 4779, 8. Groot- Brittannië 4707, 9. Fin land 4656. Individueel, na eerste van drie onderdelen: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1887, 2. Werth (Dui) Nobilis Gigolo 1846, 3. Capellmann-Biffar (Dui) Gracioso 1824, 4. Rehbein (Dui) Donnerhall 1819, 5. Sal- zgeber (Dui) Rusty 1791, 6. Nathhorst (Zwe) Walk on Top 1779, 7 Sven Rothen berger (Ned) Jonggor's Weyden 1759, 8. Menkova (Rus) Garpun 1720, 9. Kyrklund (Fin) Flyinge Amiral 1704, 10. Bontje CIRCUIT IN CIJFERS Leidse Hout Open 1997 HEB1, kwartfinale: J. de Regt - K. Korén- hof 6-1 6-0; L. Damen - 0. van Paridon 6-3 6-2; M. Visser - P. van Hal 6-4 4-6 6-2; J Boogmans - P. Wijffelman 6-0 6-0. DEB1, kwartfinale: J. van Wijk - M. ten Berge 6-2 6-1; B v.d. Gugten - N. Weijermans 6-3 6- 3; A. Sterk - C. Stassen 6-0 6-4. HEC1, kwartfinale: S Beckers - P, Visser 6-4 7-6; M. Mellema - N. van Geer 7-5 6- 1.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22