LAST-MINUTE VOORDEELDA6EN laiiaiiiui Tweederde Amsterdamm is voor groei van Schiphol FEEL FREE, FEEL SUZUKI MultiAuto$ Bommelding Den Haag vals alarm Milieustichting eist inz in rapport over Dapen Randstad Minimaal Nationaal Monument DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 975 HtutAr -tUdbiwr tyvedkoperf Een bommelding giste ren in de Boerenstraat in Den Haag blijkt vals alarm te zijn geweest. Het Explosieven Oprui- mings Commando van de Koninklijke Land macht (EOCKL) onder zocht het verdachte voorwerp en conclu deerde dat het niet om een explosief ging. De directe omgeving werd korte tijd ontruimd en afgezet. Ruim veertig buurtbewoners konden rond 14.00 uur weer te rug naar hun huis. De stichting Natuur en Milieu heeft voor de rechtbank in Utrecht inzage geëist in een rapport over het Rotterdamse bedrijf Dapemo WW. De stich ting wil controleren of het be drijf, dat afvalstoffen van sche pen verwerkt, zijn administratie op orde heeft. Dapemo nam in 1994 de havenontvangstinstal latie (hoi) over van het failliete Tank Cleaning Rotterdam (TCR). Dat bedrijf bleek jaren lang de overheid te hebben mis leid en chemisch afval recht streeks in de Rotterdamse ha ven te hebben gedumpt. Ook Dapemo heeft zich enkele keren schuldig gemaakt aan het ille gaal lozen van giftige stoffen en is daarvoor in mei veroordeeld tot een boete van 54.500 gul den. Natuur en Milieu doet nu een beroep op de V baarheid van Bes tuin ge te krijgen in het n het onderzoeksbureai Lybrand in opdrad ministerie van Verkei terstaat heeft gemaals kele andere document mo werd eerder dit het ministerie van sommeerd de admini de hoi op orde te bn stichting wil nu on controleren of dat in< gebeurd. Minister Jorritsma een samenvatting val port vrijgeven omda port veel bedrijfsgel* vat. Dapemo zelf vit menvatting echter ooi lig en is van mening het rapport noch de; ting op straat mag kol gen. Uitspraak: 27 aug Mits overlast beperkt wordt Ondanks het vliegtuiglawaai vindt tweederde van de Amster dammers dat Schiphol mag doorgroeien als de grens van 44 miljoen passagiers per jaar is bereikt. Voorwaarde is wel dat maat regelen worden genomen die de overlast beperken. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Bureau voor Onderzoek en Statistiek heeft uitgevoerd in opdracht van de gemeente Amsterdam. Er zijn 402 mensen geïnter viewd. Het onderzoek sluit aan bij de discussienota Ruimte voor Luchtvaart die gisteren naar de gemeenteraadsleden is ver stuurd. Wethouder Krikke (Eco nomie) wil zowel de mainport- functie van Schiphol als het leefmilieu in de omgeving van de luchthaven versterken. De luchthaven is van groot belang voor Amsterdam. Circa 105.000 banen in de regio zijn direct of indirect afhankelijk van Schip hol. De gemeente vindt evenwel dat dit niet ten koste mag gaan van het milieu en veiligheid. De geluidsoverlast kan verminde ren door inzet van minder la waaiige toestellen, een ander gebruik van de startbanen en van de aan- en uitvliegroutes, aldus de nota. Hierdoor is het mogelijk dat het aan giers kan doorgroeit miljoen per jaar. zont geluidscontouren woi schreden, aldus de not Als Schiphol verd groeit, zijn grootschal teringen in de infc rond de luchthaven onder meer de ho£ lijn, doortrekking vam /Zuidlijn, en het wegei Om er zeker van tez milieu-overlast bij de Schiphol niet meegroe wethouder Krikke aac we milieugrenzen te len die groei mogelijk het milieu te beschem Amsterdam Alleen een stompje is er nog over van het Nationaal Monument op de Dam in Amste De restauratie van de 22 meter hoge pyloon zal 4 miljoen gulden kosten. In maart volgend jaar mo klus zijn geklaard, zodat het monument tijdens de Nationale Dodenherdenking in mei weer op zijn staat. r Loopt uw vakantie ook dit jaar weer uit op een financiële ramp? Dan is de Suzuki Alto Spirit voor u dé last-minute aanbieding! Zijn prijs? Slechts f 14.995,-Daarvoor krijgt u on der andere vijf versnellingen, een leren stuur, een in delen neerklapbare achterbank, rui tenwissers met interval en balken in de portieren. Bovendien heeft de Alto 1.0 lage onderhouds kosten, een hoge restwaarde, is-ie zuinig op Zn brandstof en voordelig in belasting en verzekering. Snel reageren is voordeel boeken! Leverbaar als automaat voor f 17.195,-. Heeft u ook zo de pest aan dat warme, kleffe weer in uw vakantie? Dan is dit de last-minute aanbieding voor li: een sportieve Swift met een verkoelende airco voor slechts f 23.495,-1 Of wat dacht u van de hiernaast afgebeelde Swift 1.3 GS? Een auto met een perfecte prijs-presta- tieverhouding. Natuurlijk met airco en daarnaast voorzien van nog vele andere gemakken. U kunt ons beter vragen wat er niet op zit! Bent u ook zo gevoelig voor oververhitting tijdens uw vakantie? Dan is deze last-minute aanbieding u op het lijf geschreven: een verfrissende airco op de Baleno Sedan voor slechts f 495,-1 En voor een ontspan nende automaat op de 1.6- en 1.8-versie betaalt u geen f3.100,-, maar slechts f 995,- (op de Sedan 1.3 van f 2.200,- voor f 495,-!). Nog een fantastisch aanbod: een Sedan 1.8 GTX, inclusief lichtme talen velgen, van f 34.495,- nu voor f 32.995,- Voor deze prima prijs rijdt u in een bijzonder complete, luxe middenklasser waar u zeker mee gezien mag worden! Wordt u ook al moe bij de gedachte aan al die vakantie-uitstapjes? Dan hebben wij nu voor u de ideale last-minute aanbieding: een rustgevende automaat op de Baleno Wagon van f 3.100,- voor slechts f 995,-! En voor de cooling down een airco voor maar f 495,-. Maak snel een proefrit in dit schitte rende ruimtewonder. Hij is sportief en representatief tegelijk. Met standaard alle extra's die u maar bedenken kunt!

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14