Katwijk is net even wat efficiënter Voor Lisse komt Telstar nog iets te vroeg Ter Leede geeft tegen ARC alvast visitekaartje af: 5-1 Sport Leidsch Dagblai Tennis Circuit1! Leidse Hout en TeHal bijten elkaar ditmaal i WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwatl DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivet gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071 Drie voetbalclubs uit onze regio hebben hun aanvangstijd- stip veranderd. De zaterdag hoofdklassers Noordwijk, FC Lisse en Rijnsburgse Boys trap pen met ingang van het nieuwe seizoen af om half drie. ASWH, Hoek en nieuwkomer Groote Lindt deden dit al langer De vooruitgeschoven competitie wedstrijd Noordwijk-Scheve- ningen wordt niet op 23 maar op 30 augustus gespeeld. Ook w Katwijk treedt die dag aan voor de competitie. De oranje hemden bezoeken Excelsior Maassluis De Amerikaanse shorttrackploeg van coach Jeroen Otter heeft nu ook de klapschaats ontdekt. De olym pische selectie traint op het klapmechanisme van de Neder landse firma Finn Bij de surf- marathon van Ter Aar was thuisvaarder Fabian Otto de beste. Hij klopte zijn plaatsge noot Johan van der Lippe Het korfbaltoernooi van Velocitas (Leiderdorp) heeft op zaterdag 30 augustus een sterke bezet ting. Deelnemende verenigin gen zijn: Fiks (Oegstgeest), Fluks (Noordwijk), TOP (Sassenheim) en de Leidse clubs Pernix en Sporting Trigon. Van buiten de regio komen Oranje Zwart en SDO naar sportpark De Bloemerd Maar ten den Bakker (TVM) komt zo goed als zeker naar de wieier- formatie van Rabo. Het team wordt aangevuld met een aantal amateurs. Genoemd worden kampioen van Nederland Johan Bruinsma, Mare Lotz, Karsten Kroon, Bert Hiemstra en Karl 'de zoon van' Zoetemelk. Het Swift-lid Aart Vierhouten heeft zijn contract bij de Rabo-ploeg met twee jaar verlengd. Martin van Steen rijdt weer bij de profs. De ex-TVM-renner heeft gete kend bij de Duitse ploeg Nürn- berg André van Reek (Lisse) heeft in Santpoon de jaarlijkse kermisronde gewonnen. Hille- gommer André van de Reep neemt momenteel deel aan de Ronde van Guadeloupe Als de leden tijdens de algemene le denvergadering akkoord gaan, wordt Hans Ladan de nieuwe wedstrijdsecretaris van voetbal vereniging Lugdunum. Ladan valt onder de dispensatierege ling van de club omdat hij nog geen lid is bij de 'kikkers' War- monder Hans Schipj tweede geworden bij lerwedstrijd in Uitge van den Burg heeft oefenwedstrijd vanz club RVC gescoord. I kers wonnen met 4-( Dick Wolters (74) sto grensrechtersactivite voetbalvereniging Lu Wolters was in de jar scheidsrechter in de terdagklassen Leon aan zijn laatste jaar 1 hout bezig. Sinds vot speelt Meijs in het tv van de Belgische prol Raymond van Dullei heeft een contract gé de Engelse tweede dj Northampton Towni neemt het voorzittei] de zaterdagtak van vi eniging Scheveninga Arie de Jager. De laa] wel elftalbegeleidert ste elftal 1 lel shirt v daghoofdklasser Z\w wordt komend seize] sierd door het logo v| reld Natuur Fonds «I dewiel, momenteeli| ach tig in Katwijk, iso naar woonruimte in Raymond van Barn zich definitief geplai WK darts, dat in janij Frimley Green (Engej gehouden In navoli het Nederlands elftal Feyenoord bij belanj strijden te gast bij ha Duin in Noordwijk Nieuwenhuis is de ni meen directeur vanc lijke Nederlandse Wi (KNWU). Nieuwenhi de jaren zeventig Ne baankampioen en wi maal deelnemer aan pische Spelen Ednt heeft promotie gema Ajax. De sluitpost vai eerste elftal van w Ni gaat nu alle jeugdeli keeperstraining voo het eerste zaterdage der zijn hoede* Het keytalent Taeke Tae HC) heeft overschrij \Taagd naar hoofdkl Zwitserland De Wi poldercross begint a vrijdagavond om 19 het Ooievaarsnest ronde van de lande! voetbalbeker speelt Hindstore. McDona uit tegen het Amstei dette. De Sleutels ga zoek bij Hardrocker! Rabobank HAZERSWOUDE/LEIDEN PETER KLEIN Twee BI-toernooien in een en dezelfde week levert armoede in het schema op. De Open toer nooien van TeHaDo en Leidse Hout vormen een uitzondering op die doorgaans juiste regel. Vrijwel alle Leidse BI-mannen komen deze week in actie en hebben hun inschrijving keurig over de twee toernooien ver deeld. Bij de vrouwen moet het duel tussen Femke de Boer en Bionda Zonderop een hoogte punt worden onder de finales van het vijftiende TeHaDo Open. Op Leidse Hout wordt een eindstrijd tussen de vroege re 'internationals' Jacqueline van Wijk en Carolien Stassen verwacht. Pas drie van de favorieten be traden inmiddels het gravel. Bij TeHaDo stond Femke de Boer in elke set twee games af aan Annemiek van Cleef. De num mer een van de lijst treft in de volgende Pascal Jongmans, die eveneens in twee sets de baas was over Raquel Evertsz. Bij de mannen had de als tweede ge plaatste Jeroen Vink weinig pro blemen met Fabian Ubels. De Hillegommer, die bij het Al- phense TEAN in het eerste mannenteam uitkomt, stuit nu op Frank van Leeuwen, die vori ge week bij TIOD in Gouda een sterk B-toernooi afw| Eelco Adrichem du eigen Hazerswoudsj op papier lastige ee De winnaar van het van Boskoop stuitte der Kaaij, de Cl-spe ge week bij Nieuwe BI-finale reikte, klaarde de klus inj Martijn van den Ber gende tegenstandt] thuisspeler. De als, plaatste Unicummi tot de genomineerd door Tom Okker k gestelde prestatiebei nislegende, inwone; zerswoude, zal het I samenwerking metj tator Jack van der \i loop van de finales! gen. Bij Leidse Hout Ij voriete Jaqueline va nog maar weinig1 speelt, tegen Nancy; het tennis nog niet v speelster van het ij monias won in sn Met Van Wijk bereS Kruit, Nelleke Wei) drie sets tegen Carn so, Barbara van der koste van clubgeno van Ark, en Anouk S de ronde. Bij de ma alleen Léon Damen speler van Zee Di Eric Bolten in twee si CIRCUIT IN CIJFERS TeHaDo Open, Hazerswoude-Dorp HEB1, le ronde: E. Adrichem - N. v.d. Kaaij 6-4 6-1, F. Ubels - J J Overgaauw 6-3 6-2, 2e ronde: V. van Renesse van Duivenbode - T v.d. Voorn 6-0 6-3; Jelle Oosterhoff - Mike van Velzen 6-0 6-4; F. van Leeuwen - M Rasenberg 6-1 6-3, J. Vink - F. Ubels 6-0 6-2 DEB1, le ronde; F de Boer - A van Cleef 6-2 6-2, P Jongmans - R. Evertsz 6- 2 6-4 HEC1, le ronde: N. v d. Kaai) W van Veen w.o.R Rommers - R. Peeters 4- 6 6-4 6-0; M Rademaker A. Wille 3-6 7 5 6-3; N van Oosterhout l Delgado 6-0 6-2, S. Govers - B Delsasso 6-1 5-7 6-3, A Stadt - R. Bartels 6-3 6-1; P. Pracht - M de Man 6-2 3-6 6-4, E. Crama - D. van Veen 6-3 6-2 2e ronde: E Crama - P Pracht 6-3 5-7 6-4 DE L.v.d. Wart - P. Groenew Bauman - T.v.d. Berg 6-4 Leidse Hout Open 1997. H D. Noppen - T. Stoppels 7 savi - R. de Wolf 6-3 7-6,' Geer 7-6 6-2; W. Jansen - 16-1 2e ronde K Korf w.o.; L. Damen - E Bolten le ronde: S. Korenhof - M 6-3 2e ronde: J var 6-3 6-4; I. Krult - M Spoor thbarth - M. Groenleer w.o - C Delsasso 5-7 6-0 6-3; M van Ark 6-3 6-4; A Ste 6-2 6-0. Vier treffers Cees van Tongeren tegen Hoofddorp LEIDEN RUUD PATTIAPON/AAD SIERA Hoewel de clubs nog maar kort de trai ning hebben hervat, gaf Ter Leede gis teravond zijn visitekaartje af. De kers verse hoofdklasser versloeg ARC met 5-1. Ter Leede kreeg alle vrijheid om flink uit te halen op de Roodemoolen. Ed Borst ontpopte zich als een goal- tjesdief pur sang. Voor rust maakte hij er twee en na rust voegde hij er nog één treffer aan toe. Maurice van Balk- hoven scoorde uit een vrije trap tegen. Quick Boys deed het iets rustiger aan. Tweedeklasser AJphense Boys kreeg met 3-0 klop van de Katwijkers. Op een bijveld van Nieuw Zuid maakten Ronald van Dijk, junior Maurice Fran sen en Hans van der Plas (strafschop) de goals voor Quick Boys. Lugdunum boekte de grootste zege. De Kikkers maakten korte metten met vierdeklasser Hoofddorp (8-1). Cees van Tongeren had er met vier doel punten (2 strafschoppen) ouderwets zin in. Marco de la Rie, Ton de Rooy, Henk de Cler en Hans van As maakten het karwei af. KRV verpletterde het op zondag vier klassen lager spelende ROAC'79 met 7-0. Het beulswerk werd verricht door Marcel Harteveld, Martin Rog (2*), Huig Hoek en Hans Rovers (3x). Leiden trof in zijn eerste oefen wedstrijd het Leiderdorpse RCL, dat duidelijk wat meer trainingsarbeid had verricht. Racing maakte dat duidelijk door de Morschbewoners met een 7-1 nederlaag op te zadelen. Tegenover de Leidse treffer van Jan Pieter Stahlie stelden de Leiderdorpers uithalen van Leen Guyt (2x), Remco Visser (3x), Pas cal de Wijngaard en Jeffrey van Tol. In het kader van het Citin-toernooi speelde UDO en Voorschoten'97 gelijk (3-3). De Oegstgeester doelpunten werden verzorgd door Voorschotenaar Hein de Graaff (e.d)., Michael Kuit en Ruud Stuifzand. Voor Voorschoten wa ren Eric Grosman en Tjeerd Verweij (2x) trefzeker. TAW verloor uit met 3-2 van Nicolaas Boys, omdat het slordig met de kansen omsprong. Arno Nieuwenhuizen en doelman Patrick Ubink (strafschop) schoten wel raak. Kickers'69 liep een voudig over CVC Reeuwijk heen. Hein Visser (2x), Marcel van Haasteren en Erwin Möllers stelden de 4-0 zege vast. De zaterdagtak van Lugdunum won tegen Graaf Willem 11 met 3-1. Onder het toeziend oog van de nieuwe trainer Alex Vein Luyk maakte Pieter van Schie een hattrick. FC Lisse (zo) behaalde een 2-0 zege op SJC. Marcel Bremmer en Patrick Paardekooper vonden het doel. Uitblinker was doelman Cees Horsman van FC Lisse. Teylingen-Val ken '68 eindigde in 2-2. Bij de Sassen- heimers waren Paul Marijnen en Paul Haver succesvol. Bij Valkenburgers de den Robert Binnendijk en Gerben Star een duit in het zakje. Hazerswoudse Boys verloor met 2-1 van RVC Reeuwijk. Een slechte eerste helft was er debet aan dat bij rust al een stand van 2-0 op het scorebord prijkte. Robert Zwart deed via een strafschop nog iets terug. Zwaan genezen door magnetiseur NOORDWUK WILLEM SPIERPUK Een magnetiseur heeft Hans Zwaan van zijn achillespees blessure afgeholpen. De spits van Katwijk kampte al sinds de winterstop met deze blessure. Toen de pijn na een half jaar nog niet verdwenen was, wend de Zwaan zich op aanraden van verzorger Henk Beekhuizen tot een magnetiseur. ..Hij beschikt over een specia le gave om magnetische velden op te roepen en door wrijven de blessure te laten genezen", al dus Zwaan die het resultaat frappant noemt. „Het hielp heel snel en toen ik een keer een be handeling oversloeg, had ik een dag erna weer last van de pees. De 'wonderdokter', Henk de Gier uit Den Haag, die ook Fevenoorder Henk Fraser van dezelfde klachten afhielp, ver wacht dat de blessure bij Zwaan niet meer terugkeert. AMSTEL CUP Groep 1 Heerenveen - Cambuur 2-1 (1-1). 33. Van Nistelrooi) 1-0. 42. Van oer Laan 1-1, 79 Constantinovic 2-1 Gele kaart: Constan- tinovic (Heerenveen). Van der Laan (Cam buur) Drachtser B. - WOG 1-1 (1-0). 10. Mank 1-0, 65. Zegers 1-1. Gele kaart: Jansma (Drachtser B.Van Essen (WOG). Groep 2 De Graafschap - Heracles 0-2 (0-1). 15. Smeets 0-1. 55. Smeets 0-2. HSC '21 - Babberich 1-5 (0-3). 15. Van der Krap 0- 1. 31 Jansen 0-2. 38. Pusmk 0-3. 52. .ansen O-A 69. Dikken 1-4. 74. Jansen 1- 5. Gele kaart. Dikken (HSC '21) Groep 3 TOP Oss - NAC 0-1 (0-0). 83 Brusselers 0-1. Gele kaart: Schreuder (NAC). Pool- ~ia~ "I- Capelle - SC Feyenoord 2-1 (1- 0). 13. Van der Horst 1-0, 55. Rohdes 2-0. .77. Rijsdi|k 2-1. Gele kaart: Rohdes (Capelle). Groep 4 FC Groningen - Veendam 1-1 (0-0). 54 Gall 0-1 (strafschop), 74. Ommel 1-1 Ge le kaart Atteveld (Groningen), Ebbmge. De Kmyff, Zuurman Veendam) Quick '20 - SC Genemuiden 1-1 (0-0). 46 Conen 0-1 66. Kemna 1-1. Groep 5 VW - Fortuna 0-2 (0-0). 65 Jeffrey 0-1. 75,Pa..ve:-: PSV 2 - BW 3-1 (2-1). 18 Van der Leegte 1-0, 32. Matijs 2-0, 45 Bouhzaaoui 2-1, 89. Ayan 3-1 (straf schop). Sparta - Scheveningen 8-2 (1-2). 21. De Jager 0-1, 36. De Jager 0-2, 39. Armghi- zrad 1-2, 50. Van der Laan 2-2, 53. Groe nendijk 3-2, 55. Dunnen 4-2, 75. Dennis de Nooijer 5-2. 83. Groenendijk 6-2, 85. Dennis de Nooijer 7-2, 87. Simons 8-2. ADO Den Haag - Excelsior 2-0 (2-0). 9 Meijer 1-0. 12. Stem 2-0. Gele kaart: Ma- chielsen (Excelsior). Langeveld (ADO). Groep 7 Dordrecht '90 - FC Utrecht 2-0 (1-0). 7. Elliot 1-0. 73. Van Sandvhet 2-0. Gele kaart: Lankaar, De Laat (Dordrecht '90). Noordwijk - Katwijk 1-3 (0-0). 55 2e Ric- ze-2e-33" 2-2 5: - e 2- 3. 85 Van Dam 1-3. Scheidsrechter Mar tin. Toeschouwers: 1000. Gele kaart Van der Zalm (Noordwijk), De Haan (Katwijk). Groep 8 GA Eagles - Volendam 6-1 (4-1). 7 Mi- chels 1-0, 18. Braem 2-0, 21. Sikora 3-0, 35. Stegeman 4-0, 45. De Vries 4-1, 64 Braem 5-1, 70. De Weerdt 6-1. Rode kaart: 5. Doelman Hilbers (Volendam). Ge le kaart: Micheis (GA Eagles). De Vries, na Jolendar Lisse - Telstar 0-1 (0-1). 10. Schoonens 0-1. Scheidsrechter: Van der Beek Toeschouwers: 1250. Rode kaart: 12. Jansen (Telstar). Gele kaart: Sandel (Lisse). Groep 9 Eindhoven - Willem II 2-5 (2-0). 20 Van der Borgh 1-0, 40. Vroomans 2-0, 54. Geesai 2-1.57 Ceesai 2-2. 67. Heenng 2- 3. 74. Wijnhard 2-4, 90. Promes 2-5. Gele kaart: Ameziane (W em RBC - SHO 1- 1 (1-1). 4 Van Galen 1-0, 28. Klippel 1-1 Gele kaart: Van Grieken (SHO). Groep 10 RKC - WSC 7-0 (5-0). 20. Van Arum 1-0, 24. Nielsen 2-0, 35. Van Wanrooy 3-0, 40. Lammers 4-0. 42 Van Diemen 5-0, 48 Lammers 6-0. 73 Lammers 7-0. Rode kaart. Valentijn, Pagie (WSCj. Gele kaart: ■Jan Diemen Pk.C FC Utrecht 2 - FC Den Bosch 3-9 (1-4). 7. Watermk 0-1.17. Wa ter. nk 0-2. 20 Waterink 0-3. 35 Kos 1-3 (strafschop,. 40. Schaap 1-4. 50 Van der Hoorn 2-4 (e.d). 55 Haaksma 3-4, 60. Leurimg 3-5, 65. Leuriing 3-6. 70 Leur- img 3-7. 75 Leuriing 3-8, 86. Leuriing 3- 9. Gele kaart Lucius (FC Den Bosch) Groep 11 NEC - Emmen 0-2 (0-0). 67. Kooijman 0- 1, 84. Van Oostrum 0-2 Gele kaart: Ko ning, Pothuizen (NECi Treffers - GWV 2-1 (0-0). 50. 111sen 1-0, 87. Broeder 1-1, 89. Jager 2-1. Rode kaart: 75 Melnk Beukers (2xgeel). Ad Beukers, Hartog (2x geel), tramer De Man (GW). Gele kaart: Van de Peppel. Van de Pavert (GW). Groep 12 Helmond Sport - MW 1-1 (1-0). 6. Hofste de 1-0. 72 Bouma 1-1. Gele kaart Van Hofstede. Van Es. Boessen. Kreekels (Hel mond Sport). Janssen (MW). Groep 13 AZ - FC Zwolle 6-0 (4-0). 17. Langerak 1- 0, 26. Huiberts 2-0, 35. Langerak 3-0, 45 Van de Weert 4-0, 53. Van de Weert 5-0, 71. Doesburg 6-0. Rode kaart 19 Roelof- ser, 'Zwolle Haarlem - AFC '34 3-0 (2-0). 8. Narciri 1-0. 28. Graanoogst 2-0, 77. Goudmijn. Noordwijk moet op eigen terrein met 3-1 buigen voor oranjehemden Minimale nederlaag in kader van Amstei Clip Noordwijk speelde één oe fenwedstrijd, Katwijk twee; gisteravond moesten beide ploegen al om het 'echie' spelen voor de KNVB-be- ker. Een wedstrijd zo vroeg in het seizoen kan nooit goed zijn. Die was de eer ste helft het aanzien dan ook nauwelijks waard, maar werd na rust tenmin ste nog vermakelijk. Zoals zo vaak de laatste seizoe nen was Katwijk weer wat efficiënter; 1-3. NOORDWUK WILLEM SPIERDIJK Erg belangrijk is die uitslag niet, omdat beide partijen ook dit duel eigenlijk als een oefenwed strijd beschouwen. Maar toch moet de nederlaag in het Noordwijk-kamp hard zijn aan gekomen. De ploeg van Ruud Bröring streed vorig seizoen tot op de laatste dag voor het kam pioenschap en liet Katwijk ruim achter zich. Dit jaar rekent de club op minimaal eenzelfde prestatie. Maar tegen Katwijk werd weer pijnlijk duidelijk dat Noordwijk een scorende spits mist. Trainer Bröring beschikt voor zijn voorhoede over een uitgebreid reservoir fantastische voetballers, maar een mid voor die er in een seizoen 15 tot 20 doelpunten inlegt, ontbreekt in zijn selectie. Wel aangevers, maar geen afmakers dus, die overigens als het elftal draait, al lemaal hun doelpuntje kunnen meepikken. Bij Katwijk is dat anders, bleek ook in het bekerduel van gisteravond. Bij linkerspits Mar co de Ridder lukte vrijwel geen enkele individuele actie, maar aan het eind van de avond ston den er wel twee doelpunten achter zijn naam. De eerste daarvan, de openingstreffer voor Katwijk, kwam met het no dige geluk tot stand. De Ridder Hans Zwaan van Katwijk heeft handen en voeten nodig om Kees Smit van Noordwijk van de bal af te houden. Lennert van der Zalm kijkt op de achtergrond toe. foto mark lamers probeerde vanaf 20 meter een boogbal, die echter via het li chaam van Cees Smit in het doel caramboleerde. De manier waarop de tweede treffer tot stand kwam, moet voor De Ridder veel belangrijker zijn geweest. Hij kopte een voorzet van de nieuwe rech terspits Björn Raven bij de tweede paal in. Het was aan- valsopzet die bij Katwijk de laatste jaren niet meer uit de verf was gekomen. Sinds het vertrek van Kees Krayenoord twee seizoen geleden kwam het nog maar zelden voor dat spits Hans Zwaan naar de eerste paal trok en De Ridder aan de ande re kant van het doel gevaarlijk werd. Tevredenheid bij Katwijk moet er ook zijn geweest over het optreden van Peter van Duijn, de middenvelder die zich door het Rijnsburgse publiek weggepest voelt en nu in Kat wijk speelt. Van Duijn was gre tig en kreeg voor de rust twee goede kansen op een doelpunt, maar hij had weinig geluk in de afwerking. Dat gold in de tweede helft voor Noordwijk-voorhoede. waarin Patrick Scheurwater we gens vakantie ontbrak. Patrick van der Gronde was het dichtst bij een doelpunt, maar zijn kop bal stuitte af op de lat. Daarna kreeg de thuisploeg nog zeker zeven hele of halve kansen, maar alleen Patrick van Dam schoot raak toen de stand al 0-3 was. Noordwijk: Claus; Van Kins, Van der Zalm. Smit, Pel (46. leffrev de long): Wim de long. Reinders. t)e Ridder: Bloem (46. Van Harskamp). Van Dam. Van der Gronde. Katwijk: Van Duijn: Pronk. Van Zeist. Van der Meer (75. lansen). Kwestro: Oudshoom. Van Duijn (71. De Haan). Van der Plas; Raven. Zwaan (71. De Haas). De Ridder. "Voor FC Lisse telt er dit seizoen maar één ding. Prolongatie van de titel in de hoofdklasse A. Eventueel mag daar wel een landskampioenschap bijkomen. De wedstrijden om de grote Amstei Cup zijn slechts meege nomen. In de poule met Volen dam. Go Ahead Eagles en Tel star hoefde Lisse zich ook geen illusies te maken om bij de eer ste twee te eindigen en zo door te bekeren. Na gisteren is ook de hoop op minimaal één goed resultaat verdwenen. De zwak ste broeder van de drie. Telstar, bleef de ploeg van Ted Immers op Ter Specke net voor: 0-1 En dat was, over de volle ne gentig minuten gezien, een te recht resultaat. Vaak mag er dan gedacht worden dat een topa- mateur zich wel kan kan meten met een mindere eerstedivisio- nist, maar successen zijn inci denteel. In het verleden wilde een amateurclubje nog wel eens stunten tegen een hoger inge schatte Betaald Voetbal Organi satie (BVO), maar de KNVB heeft die mogelijkheid tot het minimum weten te beperken. In de eerste ronde geldt geen knock-out systeem meer en daarom moeten de vrijwilligers de broodvoetballers drie keer een loer draaien om een ronde verder te komen. Daar komt nog eens bij dat Lisse pas tien dagen geleden met de voorbereiding op het seizoen begon en Telstar zijn formatie al rond heeft. Dat wil zeggen, rond had. Tijdens een trainingskamp in Norg gingen een viertal spelers zich te buiten aan seksuele handelingen met een minderjarig meisje. Een re den voor de clubleiding om de vier op staande te ontslaan. Het kwam de sfeer in de selectie al lemaal niet ten goede, maar Lis se kon zelfs van het geknakte moreel bij de opponent geen gebruik maken. Trainer Ted Immers vond dat geen schande en roemde zelfs zijn ploeg voor het optreden in de tweede helft. „In de eerste helft werden we weggespeeld" aldus Immers. „Maar daarna hebben we laten zien dat we kunnen voetballen. Ik had op een beter resultaat gehoopt, maar ik ben zeker niet ontevre den. Ik had Telstar eerder zien spelen en toen vond ik ze niet sterk. Maar het gaat nu om de knikkers en dan zie je dat ze er staan. Meer zat er voor ons ge woon niet in." Immers begon met drie nieuwkomers in zijn basisteam en liet weten dat dit in principe de elf zijn, met wie hij het sei zoen wil aanvangen. Edmund Vriesde speelt voorlopig in het shirt van Stephan Spruyt, Gerrel Sandel en Barry Dubbeldeman vormen het spitsenduo met Jer- rel Linger en Remco van Bem- mel als vertrouwde namen op links en rechts. Fred van Rooyen geniet als rechtsback voorlopig de voorkeur boven Ralph Polman die net van va kantie terug is, terwijl Marek Kujach de concurrentieslag om de plek onder de lat met de van een wereldreis teruggekeerde Marijn Mokveld lijkt te hebben gewonnen. De sluitpost deed het overi gens uitstekend. De keeper van Poolse afkomst ranselde 'zeke re' tegentreffers van Raoul Henar en Michel Kruijer uit zijn doel. Kujach had evenwel geen antwoord op het droge schot van Bobby Schoonens in de tiende minuut. De Telstar-spe ler haalde van ruim twintig me ter uit en de bal vond door een woud van spelers de korte hoek en het net: 0-1. Het was de fase waarin Lisse zich liet terugdrukken door de Velsenaren die een hogere han delingssnelheid aan de dag leg den. Lisse pufte, maar bleef ademen en kreeg na rust zelfs het betere van het spel. Toen een half uur voor tijd Gerrel Sandel in aanraking kwam met Berry Janssen en de Telstar-spe ler wegens natrappen het veld Fred van Rooyen(2) houdt namens FC Lisse Raoul Henar in be dwang. Ray- mundo Men- dez van Telstar (rechts) gaat er met de bal vandoor. Ed mund Vriesde is ten dele zichtbaar. FOTO MARK LAMERS moest verlaten, gloorde er hoop op minimaal een gelijkspel. Te gen tien spelers bleef het even wel moeilijk, omdat de ploeg als gevolg van de trainingsachter stand niet dat extra beetje lucht over had. Barry Dubbeldeman kreeg nog wel een kans op de gelijkmaker maar de Leidse spits schoof de bal oog-in-oog met keeper Carlo l'Ami naast het doel. „Dit kwam voor ons te vroeg", concludeerde Immers. „Wij zijn aan het begin en zij aan het eind van de voorberei ding. Dat bleek vandaag. FC Lisse: Kujach; Van Rooyen, Van der Zwel, Vriesde, Sirijks; Groeneweg, San del. Ras; Van Bemmel, Dubbeldeman, Linger.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18