Henk Vos is de hoon en de haat voorbij 'FC Jazz komt niet om te swingen in De Kuip" ohn de Wolf zit een soapserie Sport te Perigueux laat DIOK in de steek tNS, NSDAC 13 AUGUSTUS 1997 VILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROBONDEP 911s voor Hesp bij Bar^a kioNA» Ruud Hesp wordt de eerste doelman van FC Bar- Jnain de komende maanden. De ex-doelman van Roda IC [lift een plaatsje op omdat Vitor Baia twee drie maanden Je roulatie zal zijn. De Portugese international liep vorige "k tijdens de training een blessure aan de linker knie op. Die mstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Clubarts Banos ver- »dt dat de revalidatie acht tot twaalf weken in beslag zal ne- 1. Busquets. de derde doelman, is ook al geblesseerd. De [jbelaar werd door een schot van keeperstrainer Frans Hoek ard op het hoofd geraakt dat hij er een hersenschudding aan ■hield. phenaar loopt tegen Carl Lewis n aan den rijn» De jonge Alphense sprinter Martijn Ungerer ft zijn vakantie afgebroken om te profiteren van de grootste [enkans van zijn atletiekcarrière. De nationaal jeugdkam- n van AAV '36 en tweevoudig nummer vijf van de Europese ikampioenschappen start vanavond op de 100 meter in de Rid Prix van Zürich. De 19-jarige Ungerer loopt vermoedelijk ten met andere jeugdtalenten in een race tegen Carl Lewis, [ererisop de 100 meter jeugdrecordhouder met 10,52. ^CS legt schadeclaim bij AZ neer jDADe spelersvakbond WCS heeft namens vier AZ-spelers schadeclaim van 20.000 gulden bij de Alkmaarse eerste-divi- lub neergelegd. Vrijdag bepaalde de arbitragecommissie van ii'i NVB- ^at rï°or tra'ner Wim van Hanegem naar twee- H>(j lftal verbannen Danny Hesp, Mark Snijders, Kenan Dormus- \en Hamisi Amani-Dove weer moest toelaten bij de training de A-selectie. Het kwartet moest maandag echter apart van >1, pelersgroep een training afwerken, n ,'jfini in Portugese selectie dfooN» De Portugese Ajacied Dani is geselecteerd voor de ?gi kwalificatie-interland tegen Armenië, op 20 augustus. 'P dscoach Artur lorge nodigde de 20-jarige aanvallende mid- irelder uit voor het thuisduel in groep 9. Hierdoor mist in cipe Dani de competitieopening. Ajax speelt een dag eerder <1 s tegen Vitesse. it erste winst Barnsley Barnsley heeft voor het eerst in het 110-jarig bestaan ten gewonnen in de Premier League. De debutant won gis- n van Crystal Palace: 1-0. Redfearn maakte het doelpunt, ce. ook gepromoveerd, was op eigen veld wat sterker, maar de pech in de tweede helft bij goede pogingen paal en lat te •ns n' kt rnes van Liverpool naar West Ham gdi pool» Voormalig international John Barnes verhuist van Li- -^*»ool naar West Ham United. De 33-jarige linksbenige aanval- eeft volgens West Ham-manager Harry Redknapp toege- I naar Londen te komen. Eerder had Barnes al te horen ge en transfervrij te mogen vertrekken bij de 'Reds'. 3 m spuit traangas naar politie Een 27-jarige man uit Utrecht heeft gisteren vooraf- id aan de wedstrijd FC Utrecht 2 - FC Den Bosch in het sta- Galgenwaard in Utrecht vijf politiemensen met traangas in [ezicht gespoten. Eén agent raakte licht gewond. De man is ehouden. Na het incident werden dertig extra politiemen- ngezet. Voorzover bekend deden zich geen verdere ongere- iheden voor. mi libas bokst vijftiende profpartij klii Mi er lef de e Orhan Delibas bokst op 30 augustus in Berlijn zijn vijf- profpartij. De Arnhemse bokser komt in de Max Smeling uit tegen de Amerikaan Darel Ruwin, die zeven van zijn elf nlartijen won. Delibas won zijn veertien voorgaande duels n laai, waarvan zeven op knock-out. mx Jj; nd verklaart Tirana kampioen IA. De tuchtcommissie ypn de Albanese voetbalbond heeft 'L; na gisteren landskampioen verklaard. De beslissing via de uurstafel was noodzakelijk omdat tegenstander Flamurtari 'pf lag tijdens de beslissende titehvedstrijd het veld had verla- r(X Daarmee protesteerden de spelers tegen het niet-toekennen ■en strafschop. De voetbalbond besliste dat Tirana het duel 1-0 heeft gewonnen. Hij legde de werkweigeraars een forse straf op en schorste de trainers van de stakers een jaar. van derkraan/gpd larkante kop sierde maan- ijna alle Israëlische dag- n. lohn de Wolf stond er irsteld van hoe snel de uit- ng bij zijn nieuwe club ;1 Askelon in het nieuws [ekomen. Zaterdagavond Dorde het elftal in de top- gen Macabi Haifa, zondag de trainer de helft van de eruit schoppen en 24 ter had de voorzitter de eer hersteld. r toen was het kwaad al ed. De media in het Mid- osten verhaalden op dagochtend smakelijk de confrontaties in de tamer van Hapoel >n, waar John de Wolf in st zijn voetbalschoenen iet hoofd van de trainer ebben gesmeten en waar zou zijn losgebroken, iner vond het een schan- vertelde het maar meteen details aan de Israëlische 'n. achelijkzegt De Wolf in Dtel aan de Middellandse Net zo belachelijk als de en dat ik na twee wed- \T n. a weer ontslagen zou is hier het een en ander 1. maar vandaag (dins- -1 neem ik mijn intrek in ilpeuwe appartement. Mijn en kinderen zijn hier en mfbbcn het prima naar ons speel vijftien jaar betaald d al e schrik echt niet van iï tste de beste incidentje." is er nu precies gebeurd? Wolf: „Ach, er gebeurt hier Het is net een soap-se-" rotterdam gpd Met een naam als FC Jazz zou je bij de tegenstan der van Feyenoord in de kwalificatiewedstrijd voor de Champions League vanavond een swin gend elftal op het veld van de Kuip mogen ver wachten. Maar de Finse kampioen is met heel andere ideeën in Nederland gearriveerd. Vechten en overleven, dat is het motto bij de Scandina- viërs in hun waanzinnige poging om ten koste van dikbetaalde Nederlandse profs het rijkste voetbaltoernooi van Europa binnen te stappen. Bij Feyenoord zal Arie Haan deze dagen in het trainingskamp, dat al een teken is dat er niet kin derachtig over het duel wordt gedacht, zijn spe lers ongetwijfeld onder de neus wrijven dat het stoeipartijtje met de Finnen eerder thuishoort in de categorie Coventry City en Lazio Roma - bik kelhard, gemeen en op het scherp van de snede - dan in het rijtje van amateurclubs die Feyenoord in de aanloop naar de competitie soms wat hul peloos voor de voeten liepen. FC Jazz is de enige hindernis die Feyenoord moet nemen om een gooi te doen naar de pot met gouden munten die voor de deelnemers aan het meest prestigieuze toernooi van de Europese voetbalunie klaarstaat. De Finse semi-profs ver slaan en de poorten van de Kuip kunnen worden geopend voor Barcelona, Juventus of Manchester United. Schande „Het zou een schande zijn als Feyenoord verliest van FC Jazz", zegt oud-speler Ville Vaisanen. De Fin maakte deze zomer de overstap van de kam pioen uit het stadje Pori naar Nederland en ver dient inmiddels zijn brood bij De Graafschap Hedenavond is hij met bevriende Finnen in de Kuip om zijn oude club aan het werk te zien te gen de nummer twee van Nederland. Het moet tevens de reünie worden met al zijn makkers, die jaloers waren op zijn transfer. „FC Jazz is zelfs niet te vergelijken met De Graafschap, laat staan met een club van het kali ber Feyenoord. Hier, bij De Graafschap, is alles beter georganiseerd, de individuele kwaliteiten van de spelers zijn groter en de trainingen zijn zwaarder. Maar het voetbal in Finland is ook weer niet van zo'n laag niveau dat Feyenoord geen kind heeft aan FC Jazz. Ons voetbal is aan zienlijk beter dan van clubs uit Estland, Letland of Litouwen. En daar heeft Feyenoord het in de eerste ronde ook niet altijd makkelijk tegen ge had." Vaisanen kent de opstelling van zijn vroegere werkgever nu al uit zijn hoofd. Er zit best muziek in het elftal, zegt hij grijnzend. Over de vele ver gelijkingen met het Jazz-festival in de Finse stad Pori heeft hij al vaker met een kwinkslag aan bui tenlanders verteld. „Maar het swingende van het elftal zal je in de Champions League, of in elk geval in de voorron de ervan tegen Feyenoord. niet zien. Het wordt verdedigen en knokken. Vier verdedigers, vijf middenvelders en slechts één spits. Zo speelt Jazz altijd als het internationaal aan de bak moet. Voor de spelers is het natuurlijk een eer om hier te voetballen. Feyenoord heeft een grote naam in Finland, ook al heeft men een nog hogere pet op van Ajax. Komt door al die wedstrijden die de mensen op tv hebben gezien van Litmanen. Ne gen van de tien keer won Ajax." Verguisde spits gaat weer zingend naar zijn werk Bruine kop, blonde manen en parelwitte tanden. Zicht baar door de brede grijns die zijn gelaat weer siert. 'Hap py days are here again' zal Henk Vos ongetwijfeld zingen tijdens zijn dagelijkse ritje vanuit het Brabantse land naar de Kuip. Een half jaar geleden leek een deel van het le gioen hem te verstoten en vroeg de 29-jarige spits zich af of dit nu het grote avontuur bij Feyenoord was. Hoon en haat van supporters, zij het dat hij werd gesteund door zijn trainer en zijn medespelers. Logisch, vonden sommi gen. Hij was de allereerste aankoop van Arie Haan en de sterspeler/aanvoerder was zijn beste vriend. De oorzaak van zijn persoon lijk drama is hem deels bekend. Het voetbaljaar 1996/'97 is niet de boeken ingegaan als het meest succesvolle in zijn loop baan. Verre van dat zelfs. Zijn productie van vijf competitie- doelpunten en vier goals in het bekertoernooi is zelfs een diep terecord in de tien jaar dat hij betaald voetbal speelt. Op de momenten dat hij mocht mee doen, trachtte Vos zich gefor ceerd te bewijzen. Individuele hoogstandjes werden echter niet gewaardeerd als doelpun ten uitbleven. „De trainer heeft me duidelijk gemaakt dat ik veel simpeler moet voetballen. Hij wil niet dat ik me voortdurend laat terugzakken. Ik moet geen breedtepassjes gaan geven en me veel meer concentreren op de acties naar de goal. Ik denk dat hij daarin gelijk heeft. Ik ben nu een pure spits en voel me gelukkig in die rol." Haan is dik tevreden over de instelling van zijn spits, voor wie heel even belangstelling was uit Spanje en België, maar die ten koste van alles wilde sla gen bij Feyenoord en dus eigen lijk weinig trek had om nu al op te stappen. Een basisplaats te gen FC Jazz in de voorronde van de Champions League is vanavond de beloning voor zijn sterke optreden in de aanloop naar het nieuwe seizoen. marcel van der kraan/gpd Achter de open brief die Koe man in de meest zwarte periode van Vos bij Feyenoord aan de achterban richtte, zat evenwel meer medeleven van de spelers groep dan men zou denken. In een nog niet zo ver verleden lie ten de profs van Feyenoord het duo Blinker en Witschge vallen, al waren hun problemen van een andere aard. Feit was, dat Blinker en Witschge destijds niet op de keiharde steun van hun 'kameraden' in de selectie konden rekenen en dat Vos op eens wel een hele spelersgroep achter zich had staan. Als spelers voor elkaar door het vuur gaan, wordt wel eens gezegd, hoeft een coach niet meer zo veel te doen. Dan heeft hij zijn zaakjes voor elkaar en heeft hij bereikt wat hij voor ogen had. „Ik heb heel veel mee moeten maken in mijn carriè re," zegt Vos. „Ik dacht dat dit er ook nog wel bij kon. Maar er was toch die actie van Ronald voor nodig om uit de ellende te komen." Inmiddels lijkt het tij gekeerd. Vos hoort de aanhang van Feye noord weer voor hem zingen, al durft hij nog niet van de toren te blazen dat hij zich over de grootste fanclub van Rotterdam beschikt. Vos, lachend: „Nee, de publieksprijs heb ik nog niet. Zaterdag, toen ik inviel tegen Lazio, hoorde ik er weer een paar fluiten toen ik het veld be trad. Ach, ik heb er mee leren leven." ieb het in Israël zo slecht nog niet rie. Ik val van de ene verbazing in de andere. Ik ben bij de club gekomen toen men al zeven weken in training was. Ik heb deze zomer weinig gedaan, om dat ik geen club had. Maar de mensen van Askelon wilden met alle geweld dat ik meteen zou beginnen. Daar heb ik uit eindelijk in toegestemd. Ach teraf heb ik spijt dat ik het heb gedaan. Tegen Macabi Haifa stonden we in de rust al met 2-0 achter en iedereen raakte in pa- niek. In de rust wisselde de trai- ner mij. Uit nijd gqoide ik toen mijn voetbalschoen in de kleed kamer op de grond. De trainer riep vervolgens dat ik die schoen naar zijn hoofd had ge gooid. Nou, ik loop lang genoeg mee en ben prof genoeg om zulke stomme dingen uit mijn hoofd te laten." De trainer wilde nog meer spelers meteen wegdoen? De Wolf: „Zondagavond heb ik een prima gesprek met de voorzitter gehad. Ik heb gezegd dat ik zoiets nog nooit van mijn leven had meegemaakt. Een trainer die eerst roept dat hij die en die speler er absoluut bij moet hebben om zijn elftal te versterken en anderhalve week later zegt dat die spelers weer moeten vertrekken. De trainer heeft nog nooit op het hoogste niveau gewerkt en moet nog wennen aan de druk. Askelon is in één keer van de derde divisie naar het hoogste niveau gepro moveerd. De verwachtingen zijn hooggespannen en nu is ie dereen in paniek omdat we de eerste twee wedstrijden hebben verloren. Maar er is niks aan de hand." Wat heeft je bewogen om in hemelsnaam naar Israël te gaan? De Wolf: „In Nederland wa ren er alleen vage contacten. Deze club was heel concreet. Ik kon een contract krijgen voor een jaar en heb zelfs een optie voor nog een seizoen. Ik ben 34 jaar maar' ik ben nog steeds hartstikke gek van voetbal en kan het niet loslaten. Ik krijg een mooi appartement op 200 meter van het strand aan de Middellandse Zee. Elke dag is het dertig graden. Elke ochtend als ik op sta, over die zee heen kijk en de zon zie, zeg ik 'John, je hebt het zo slecht nog niet." Dus jij sluit je carrière in het buitenland af? De Wolf: „Als het aan mij ligt wel. Ik weet ook wel dat de din Henk Vos zoals hij zijn Feyenoord-tijd het liefst voorstelt. Juichend na een doelpunt. In de afgelopen periode trok Feyenoord uit Argentinië Tati en Cruz aan, uit Ierland kwam Connolly. Larsson vertrok, maar Vos behoort nog steeds tot de inboedel. Het heeft hem ge sterkt in de overtuiging dat hij sterker en niet zwakker is ge worden na het voorbije seizoen. „De trainer heeft op alle ma nieren met mij gewerkt in de voorbereiding. In de punt, ach ter Cruz, naast Cruz, met Con nolly samen voorin, met Tati. Zelf denk ik dat ik de vaste man kan worden naast Cruz in de spits. Hij is de aanvaller die een bal kan aannemen met een ver dediger in zijn rug, ik zoek liever de diepte. Als de trainer steeds wil wisselen in de voorhoede is dat zijn goed recht, maar ik zie liever een vaste voorhoede. Nou ja, als ik er zélf in sta." Geoffrey Claeys en Igor Korne- jev zijn niet blij met hun reser verol. De Belg, die vanavond wegens een schorsing ontbreekt in Haans selecüe, vreest door een plaats op de reservebank niet meer in aanmerking te ko men voor het Belgische natio nale elftal. Claeys. die in de be langstelling staat van Club archieffoto cpd Brugge, mag volgens Haan niet weg. tenzij er 'een heleboel geld' op tafel komt. Komejev, overgekomen van Heerenveen, heeft te kennen gegeven ook niet tevreden te zijn bij Feye noord, nu blijkt dat de Rus voorlopig geen deel uitmaakt van het basiselftal. Haan geeft de voorkeur aan Pablo Sanchez. John de Wolf: „De verwachtingen zijn hooggespannen bij Hapoel Askelon en nu is iedereen in paniek." foto archief gen in dit vak heel snel kunnen veranderen. Er zijn kennelijk ook mensen die het prachtig vinden om bepaalde berichten de wereld in te slingeren. Ik stond er echt verbaasd van dat iedereen me gisteren vroeg of ik inderdaad was ontslagen. Het was net als met de keuring bij de club hier. Er rqept één gek dat ik afgekeurd ben en binnen een half uur staat het in Neder land op teletekst. De voorzitter zei vandaag nog tegen me: 'Jij hebt een contract en je blijft hier. Alleen als jij het niet meer naar je zin hebt, mag je aan mij vragen of je weg mag. Maar ik wil dat je blijft'. Dan kan hij op mij rekenen. Ik train me nu ka pot om zo snel mogelijk topfit te worden. Dat lukt echt wel, ik ben al acht kilo afgevallen." leiden tim brouwer de koning Het internationale rugby- toernooi van DIOK staat op losse schroeven. De Franse ploeg Perigueux blijkt op het laatste ogenblik niet te ko men. DIOK zoekt naarstig naar een buitenlandse ver vanger, waarvoor Dunville uit Wales en het Duitse Hei delberg de voornaamste kan didaten zijn. Voorzitter Bert van Veen heeft het te druk om zich boos te maken over de Fran se afzegging. „Laat ik het zo zeggen: Dit lijkt op de Franse slag", aldus de preses, die in spanning het bevrijdende te lefoontje van het liefst Dun ville of anders Heidelberg af wacht. „Op 27 april heeft Pe rigueux zich schriftelijk ak koord verklaard om deel te nemen aan het toernooi. La ter schijnen ze op hun toe zegging te zijn teruggekomen in een gesprek met DIOK- speler Thierry Coursolle, maar hij heeft ons daarover niets verteld. Mocht Van Veen er niet in slagen een vervanger voor de Fransen te vinden, dan grijpt hij terug op een noodscena rio. „In het uiterste geval ver laten we de toernooivorm. Op vrijdag komt dan de nummer twee van België, Dendermonde, en op zondag lost de Belgische nummer drie Schaerbeek Dender monde af. Gastheer DIOK, het Belgische Bosvoorde en de Schotse bekerhouder Boroughmuir zijn aanstaan de vrijdag en zondag in elk geval wél van de partij. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking dinsdag 12 augustus: 1 - 13 - 14 - 15 - 18 - 24 - 25 - 27 - 35 - 37 - 39 - 42 - 52 - 60 - 64 - 65 - 69 - 75 - 76 - 80. (onder voorbehoud) Toto 32: le prijs: 1 winnaar die bruto f 28.282,40 ontvangt. 2e prijs: 19 winnaars die elk f. 272,60 ontvangen. 3e prijs: 251 winnaars dief. 51,60 ontvangen. VOETBAL Uefa-beker, tweede voorronde, eerste wed strijd: Hajduk Split (Kro) - Malmo FF (Zwe) 3-2, Anderlecht (Bel) - Vorskla Poltava (Oek) 2-0, Neuchatel Xamax (Zwi) - Viking Stavanger (Noo) 3-0. Rotor Volgograd (Rus) - MKS Odra Wodzislaw (Pol) 2-0. Trabzonspor (Tur) - Dundee United (Sch) 1-0, Rapid Wien (Oos) - FC Bobby Brno (Tsj) 6-1, FC Tirol (Oos) - Celtic (Sch) 2-1, Helsingborg (Zwe) - Ferencvaros (Hon) 0-1 Vejle BK (Den) - Hapoel Petah Tikvah Isr) 0-0, Grasshopper Zurich (Zwi) - SK Brann Bergen (Noo) 3-0, HIT Gorica (Slv) - Club Brugge (Bel) 3-5, PAOK Salomki (Gri) - Spartak Travna (Slw) 5-3, KR Reykjavik (IJs) - 0FI Kreta (Gri) 0-0, FK Jablonec (Ts|) - Orebro (Zwe) 1-1, Apollon Limasol (Cyp) - Moeskroen (Bel) 0-0, Dinamo Minsk (WRu) - Lillestrom (Noo) 0-2, Uipest Dosza (Hon) - Aarhus (Den) 0-0, Vladikav kaz (Rus) - Dnjepr Dnepropetrovsk (Oek) 2-1, Duisburg (Dui) - Auxerre (Fra) 0-0, Halmstad BK (Den) - Bastia (Fra) 0-1. Montpellier (Fra) - Lyon (Fra) 0-1. Returns op 26 augustus Engeland, competitie: Chrystal Palace Barnsley 0-1. DAMMEN Den Haag. Int. toernooi, derde ronde, be langrijkste uitslagen: Pruysen (Ned) - Alt sjoel (Dui) 0-2, Rosendaal (Ned) - Wollaert (Bel) 1-1. Ramdien (Ned) - Wirny (Dui) 0- 2, Rybakow (WRu) - Van Leeuwen (Ned) 1- 1. Hoogakker (Ned) - Bremmer (Ned) 2-0, Systjev (Rus) - Van Wijk (Ned) 1-1, Guet- manski (Rus) - Jansen (Ned) 1-1. Van der Stap (Ned) - Koeperman (VSt) 1-1. Ba (Sen) - Merins (Dui) 1-1 Stand aan kop: 1 Altsjoel. Hoogakker en Wirny 6. PAARDENSPORT Groningen. Draverijen, Eerste koers. 2240 m: 1 Lex P (Pool) 2.51,6 - 1.16.6. 2. Kristhel Prize R. 3. Imperator Niet gestart Joynora, Kali Buitenzorg. Krasna Jewel, Jacky Belvedere. Toto: winnend 1.40 plaats 1.50 5.10 2.10 koppel 16.30 trio 109,70. Tweede koers, 1700 m: i Lucky Maid (Engwerda) 2.13.4 - 118.5. 2 Lea ping Lizard. 3. Lucky Luck. Niet gestart. Looking Well. Toto: winnend 2.10 plaats 1,60 2.10 2,40 koppel 8.50 trio 53.70 dubbel winnend 5,30 Derde koers, 1700 m: 1 Lucky W (Pool) 2.11,8 - 1.17,5, 2. Loran, 3 Jamaica S. Niet gestart Ivar Compaen. Toto: winnend 1.20 3.50 1.90 koppel 7,00 trio 38,40. Vierde koers. 2240 m: 1 Lissa Rodney (Kamminga) 2 54,2 - 1.17,8, 2. Jefferson Meadow, 3 dead-heat Hanna Kievitshof. Kasander Dear. Toto; 4,10 plaats 1,10 1,40 3,10 1,10 koppel 7,50 trio Hanna Kievitshof: 223,00, Kasander Dear. 62,20. Vijfde koers, 1700 m: 1. Anna Sobel (V.d.Heide) 2.10.1 - 1.16,5. 2. Kor Wielinga. 3 Top the Record. Niet gestart: Joyce Dakota. To to; winnend 7.90 plaats 1.40 2,10 1.20 koppel 39.20 trio 473.60 Zesde koers. 1700 m: 1. Mink D Boko (Huel) 2.14.4 - 1 19.1. 2. Mega Prise. 3 Momca Anderen. Niet gestart Marnix Berkel3ar Toto win nend 1,90 plaats 1,20 1,50 1.40 koppel 5,10 trio 61,00 Zevende koers, 1700 m: 1 Intact Homline (Langeweg) 2 09,5 - 1.16.2. 2 Bakir Apache, 3. Flamous Flash. Niet gestart Flits Atlantic, istara D. Toto: winnend 1,30 plaats 1,20 1.40 2.40 koppel 3,90 trio 10,90. Achtste koers. 1700 m: 1. Kol Hazie (Kamminga 2.13.4 - 1.18,5, 2 In Time R, 3. Keaton Meadow. 4 lllowa Diamond. Toto: winnend 3,30 plaats 1,80 15,30 6.30 koppel 59,40 kwartet 8822,00 Negende koers, 1700 m: 1 Henriette Norton (Schlangen) 2.10,1 - 1.16,5, 2. You Know Who, 3. Revel Bear Toto: winnend 4,80 plaats 1,90 4,10 10,30 koppel 24,40 plaats 533,90. Tien de koers, 2240 m: 1. Kairos Jet (Engwer da) 2.57,5 - 1.19,2, 2. Igor van 't Hof, 3. Koral Prise. Toto winnend 1,90 plaats 1,40 1,70 2,30 koppel 8,10 trio 103,60. Omzet: 103.783,00 TENNIS New Haven. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Salzenstein (VSt) Caldwel (VSt) 6-2 6-4, Dosedel (Tsj) - Macphie (VSt) 6-1 4-6 6-1, Javier Sanchez (Spa) - Bhupati (Ind) 6-2 b-7 7-5, Steven (NZe) - Courier (VSt/10) 6-2 6-2. Black (Zim) - Stanoytchev (Bul) 6-4 6-1. Clavet (Spa) - Lareau Can) 6-3 6-1. Tweede ronde: Kafelnikov (Rus l1 - Mamiit (VSt) 5-7 6-1 6-3, Korda (Tsj/5) - Gambill (VSt) 6-3 6-3. Henman iErïg7) - Vacek (Tsj) 4-6 7-6 6-4 Indianapolis. Mannen. 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Fromberg (Aus) - Berasates_i (Spa/11) 5-7 7-6 6-1. Woodruff (VSt. 12) - Gimelstob (VSt) 3-6 6-4 6-1Weiner (VSt) - Johansson (Zwe/15) 6-7 7-5 6-4, Santoro (Fra) - Draper (Aus) 6-3 6-4, Delaitre (Fra) - Norman (VSt) 6-4 6-2, Ho (VSt) - Bryan (VSt) 7-3 b-3. Eagle (VSt) - Stark (VSt) 7-6 6-3, Woodforde (Aus^ - Van Herck ,3c.' 6- 1 6-2 Tweede ronde: Novak Tsj) - Ulihrach (Tsj/13) 6-2 £-2, Bjorkman (Zwe/9) - Roux (Fra) 6-3 6-3. Ivaniseviê (Kro/2) - Stoltenberg (Aus) 7-6 4-1 ge staakt wegens regen. Toronto. Vrouwen. 2,4 miljoen gulden. Eer ste ronde: Km- jta .ar Carthy (Ned) 6-4 2-6 6-3. Fernandez (VSt/10) - Kruger (ZAf) 6-4 7-5, Sawa- matsu (Jap) - Rubin (VSt) 6-1 6-4. Basuk (Ino) - Kleinova 11 sj) 6-3 6 0 Tweede ron de: Pierce (Fra, 6 Jevaseelan (Cao 6 1 6 1. Martinez (Spa/7) - Ysohia (Jap 6-3 3-6 6-1, Huber (Dui'8) - Labat (Arg) 6-2 6-1, Appelmans (Bel/16) - Fusai (Fra) 6-3 6-3. Eredivisie: Halfweg - Groenekan 2-4Doe- tinchem - Hoorn 5-1, Amstelpark Zand- voort 1-5; De Manege - Popeye Gold Star 3-3. De Manege. Amstelpark, Popeye en Zandvoort naar Play-Offs. Stand na zes van de zeven speeldagen De Manege 24-12 Groenekan 15-21 Amstelpark 22-14 Doetincheni 15-21 Zandvoort 22-14 Halfweg 14-2" Popeye GS 22-14 Hoorn 10-26 WIELRENNEN Tour féminin. Eerste etappe, Lac de Madi- ne-Metz: 1. Kupfernagel (Dui) 62,5 km m 1.37.53, 2. Marsal (Fra) 3.53, 3. Mans veld (Ned) 4.11, 5. Vera (Dui), 5. Schmiat (Dui), 6. Cristofoli (Ita). 7 Gentieu (Fra). 8. Gerassimova (Rus). 9. Holden (VSt), 10 Faccin (Ita). Ronde van Galicië. Tweede etappe, El Fer- rol-Monforte de Lemos: 1 Martinello ita) 170,7 km in 4 17.24. 2 Colonna (Ita). 3. Planck3ert (Bel). 4. Balducci (Ita). 5 Fsi- mtl (Mol) Algemeen klassement: 1 Colo; na 6.41.57, 2. Tafi (Ita). 3. Martinello 0.02, 4. Aggiano 0.03, 5. Anguita (Spa' 0.05, 6. Roscioli (Ta). 7 Planckaert 0 06 8 Werner (Dui). 9. Bortolami Utai. 10 Balducci 0.08 Emmen Gouden Pijl, profs: 1 i: ;h (Dui) 3C km m 1.45.10. 2 Va;1 Bpi 3 Plymouth Fastnet Race Whitbread-jach- ten. Eindstand: 25. 2 Toshiba (GBr) 10 27 3 Sweo sh (Ned) 12.47 SPORT OP TV WOENSDAG 18 43-18 51 Ned 2 Sportjournaal 18.45-19 10RTL Sport 19 00-19.30 Ned 2 Studio sport 19.30-20.00 BRT 1 Sport 20.00-22.35 Ned 2. Studio sport 21.00-22 00 NBC Golf: Tsiechische vanuit Praag 21.50-22.30 Old 1 Atletiek (Golden Meeting vanuit Zürich) 22 00-23.00 EURO Voetbal Japan 22.15-22.31 Ned 3 Sportjournaal. 22 50-23.09 BRT 1 Sport 23.00-23.45 RTL 4 Sportnieuws 00.15-01 10 BBC 2: Cr c 01.10-01.55 RTL 5: Sport 04 20-05 00 Did 1 Atleti DONDERDAG 09.30-12.30 EURO. Zwer villa (Spanie) 13.30-15 30 EURO: Atlet

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17