omantische zomerliefde eindigt in de politiecel Alphense mag kleindochter wel bezoeken Travestieten en dikke meneren Leiden Regio Incest Alphenaar: eis anderhalfjaar Zwembad Zoeterwoude ook buiten het dorp populair Pompbediende met geld van baas naar het casino ENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 henaar vast onder heftruck aan den run» Een bestuurder van een heftruck is gisteren jn bedrijfsterrein aan de Vennootsweg in Alphen aan den ernstig gewond geraakt toen hij met zijn machine kantelde. moedelijk reed de 19-jarige Alphenaar te hard over een richel Olrdoor hij de controle over de heftruck verloor. De bestuurder tte onder het enorme voertuig bekneld. Nadat hij bevrijd was wjn benarde positie is de man met arm- en beenfractuur Jr het Academisch Ziekenhuis Leiden afgevoerd. De brand- defer moest ter plaatse komen om accuzuur dat door het onge- kwas vrijgekomen, op te ruimen. De arbeidsinspectie stelt een [isler onderzoek in naar het ongeval. ij eletser slaat over de kop :m aan den run» Een 16-jarige Alphense is gisteren rond het jaguur met haar fiets over de kop geslagen. Het nichtje dat enJterop zat kwam met de schrik vrij. Waarschijnlijk hadden de die van de Albert Schweitzerbrug afkwamen en in de rich- kjhet tunneltje reden, te veel vaart gemaakt. De fiets begon te [d^geren en het meisje verloor de macht over het stuur. In be- :eloze toestand is zij per ambulance en onder politiebegelei- naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. i ardleerse man raakt auto weer kwijt ■nipi aan den run» Een 26-jarige Alphenaar is gisteren voor de wénde keer sinds december vorig jaar zijn auto kwijtgeraakt. |nan werd bij een routinecontrole op de Zeegerbaan in zijn ijnplaats aangehouden. Hij bleek niet in het bezit van een rij- iesLijs en de auto was niet verzekerd. (jngetje na acht uur zoeken terecht fescHOTENBijna acht uur was een 7-jarige jongetje uit Voor aten Ouders, buren en politie speurden tevergeefs naar de jne avonturier die zijn fiets meehad. Uiteindelijk bleek dat de d{ne bij een vriendje thuis had gespeeld en er niet aan had ge- ^rnt zijn vader en moeder te bellen. Pt oogmadenaar parkeert auto in bosjes weteringEen 23-jarige man uit Hoogmade is gistermorgen Jjjpwetering van de weg geraakt, tegen een boom op gereden Uiteindelijk in de bosjes tot stilstand gekomen. Bij het onge- Jiep de Hoogmadenaar alleen enkele schaafwonden op en Jdaarom na een kort onderzoek in het ziekenhuis weer naar De man reed richting Roelofarendsveen toen hij in een Ie bocht door onbekende oorzaak de openbare weg verliet. Eetster breekt been idorpEen onfortuinlijke val van haar fiets betekende giste- staivoor een 60-jarige Leiderdorpse een verblijf in het Elisabeth- nhuis. Ze brak haar been bij de valpartij op de Engelendaal. lolitie denkt dat de vrouw met haar fiets de troittoirband ie en zo de macht over het stuur verloor. eubelbezorger beroofd iRDORPEen meubelbezorger uit Voorschoten is gisteren- jdag in Leiderdorp beroofd van de dagopbrengst. De 30-jari- inan moest rond half vier 's middags in de flat Santhorst een ibelstuk afleveren toen hij bij de lift door een onbekende ifi op de grond werd gegooid. De man kreeg een stomp op If neus en moest zijn portemonnee waarin behoorlijk een be ll zat, afgeven. Ten tijde van de beroving was de collega van Ineubelbezorger enkele etages hoger bezig om een meubel- li af te leveren. Het slachtoffer werd met een gebroken neus ^gebracht naar het Rijnlands Ziekenhuis. De politie zoekt Inaar de dader; een man tussen de 25 en 35 jaar oud, gekleed «n spijkerbroek en een blauw-wit geblokt shirt. HRwouDE-RUNDUK» Van een 76-jarige vrouw uit Voorschoten kteren haar portemonnee gerold.. De knip zat in haar schou- is. De politie heeft niet bekend gemaakt hoeveel geld erin jDe vrouw was aan het winkelen op de Rijneke Boulevard. "iftig worstje gevonden uidenEen Leimuidenaar heeft gisteren in zijn woonplaats giftig worstje ontdekt dichtbij de berm van de Westerdijk. w nwoner herkende het fel oranje gekleurde worstje omdat hond enkele jaren geleden mogelijk is overleden door het ïvan zo'n worstje. Onderzoek in het Gerechterlijk Laborato ren in Rijswijk heeft vastgesteld dat het worstje loodmenie be- De aanzienlijke concentratie van lood die werd aangetroffen iE(£er gevaarlijke voor mens en dier. De politie heeft geen idee de snack daar heeft neergelegd en waarom. Een nader on- toek wordt ingesteld. Als nijvere bijen zwermen het Alphense kindervakantiespel uit door het winkelcentrum De Aarhof. Op zoek naar vreemd uitgedoste figuren. FOTO MARK LAMERS DORITH UGTVOET „Bent u een travestiet, meneer?" De man kijkt alsof hij water ziet branden. Helaas, het groepje kinderen dat op jacht is naar travestieten, dikke meneren en spionnen zit er naast. De meneer met de paardenstaart doet niet mee met 'Zap 'm op', een moder ne variant van de vossenjacht. Het spel was gisteren uitgezet door de Alphense Stichting Kindervakantiespel. Als een zwerm nijvere bijen overspoelen honderden kinderen het winkelcentrum de Aarhof. Politie-agent Rien Fluit heeft ze ge vraagd uit te kijken naar vreemd uitgedoste figuren. Gezien het thema van de week doet de agent zijn oproep tijdens een speciale af levering van het programma 'Opsporing verzocht'. „De getuigen hebben gezien hoe de kluis van de Stichting Kindervakantie spel werd leeggeroofd", meldt Fluit. „Zon der het geld kan het optreden van entertai ner Hans Versnel, dat vrijdag is gepland, in gevaar komen." In groepjes proberen de kinderen om de getuigen die overal in het centrum rondlo pen, op te sporen. Ook kijken ze alle etala ges na, want die bevatten aanwijzingen waar de inhoud van de kluis verborgen ligt. Dat laatste lukt aardig, maar het vinden van de 'vossen' is een ander verhaal. „Bent u een spion", vraagt een groepje kinderen aan een man in een lange regen jas. Zijn blote benen steken als melkflessen onder de lange jas uit. Op zijn hoofd prijkt een Sherlock Holmes-pet en in zijn handen heeft hij een krant met een gat erin, waar hij doorheen gluurt. Dit kan niet missen. Hij blijkt inderdaad een 'vos' te zijn. Ook de verslaggeefster met haar grote tas wordt argwanend bekeken. Zou dit soms de werkster zijn die ze nog moeten vinden? Helaas, mis gegokt. „We hebben net aan een man in een heel duur pak gevraagd of hij de rijke stinkerd was. Maar hij keek ons alleen maar boos aan en liep zo door", ver tellen Miranda en Paulien van groep 70. En ze sjouwen door, op naar de dikke meneer die even verder op met een fietser staat te praten. Zou hij een vos zijn? Nee, weer niet. De appelronde meneer kijkt somber. Door de kinderen is hij zich van daag de hele dag bewust van die dikke buik die over zijn broekriem uitpuilt. En het is ook nog zo warm. Toch maar proberen om af te vallen? Warmond houdt Poldercrossloop Rennen over weilanden en over of door baggersloten. De War- mondse Poldercrossloop komt er weer aan. Organisator John van Velzen verwacht vrijdag avond om half acht tegen de tweehonderd deelnemers aan het ludieke spektakel over vier kilometer. De deelnemers star ten op het weiland met het ooi evaarsnest tegenover het ge meentehuis van Warmond. Het parcours wördt vervolgd door park Groot Leerust, de Zwanen burgerpolder, Koudenhoorn en de Veerpolder. Inschrijven kan vrijdag tot tien minuten voor de start. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50. Prijzen zijn er voor de snelste deelnemers, maar dit jaar ook voor degene die het best is verkleed. DEN HAAG PERSBUREAU CERBERUS Tegen een 45-jarige Alphenaar is gisteren voor het Haagse ge rechtshof anderhalf jaar gevan genisstraf geëist wegens incest met zijn elfjarige dochter. Eer der was de man al door de rechtbank veroordeeld tot slechts een werkstraf van 240 uur. Zijn dochter vertelde de poli tie dat zij in 1989, gedurende een half jaar, door haar vader was misbruikt. Iedere dinsdag avond, als haar moeder naar de hondentraining was, kroop hij bij haar in bed. Het was begon nen toen zij hem een keer on schuldig vToeg hoe mensen kindjes maken. De vader bezwoer gisteren voor het Haagse gerechtshof dat haar verklaring gelogen was. Hij zou haar wel op erg aanschou welijke wijze seksuele voorlich ting gegeven hebben, maar zou zijn dochter niet hebben aange raakt. Het was bovendien bij een keer gebleven. De zaak kwam aan het rollen, toen de moeder in 1994 een schrift vond, waarin de dochter de gang van zaken had opge schreven. Volgens de vader was het schrift op een plaats gelegd waar het wel gevonden moest worden. De beschuldigingen van zijn dochter deed de vader af als fantasieën, opgeschreven om wraak op hem te nemen. Het gerechtshof vroeg de va der waar de details uit haar ver klaring dan vandaan kwamen. De man vermoedde dat de de tails van een vriendinnetje af komstig waren. Hij had immers een brief van dat meisje aan zijn dochter onderschept, waarin openlijk over seks gesproken werd. De rechtbank achtte de incest eerder wel bewezen, maar ver oordeelde de verdachte toen niet tot celstraf Daarmee zou niemand gebaat zijn. Procu reur-generaal mr. J. Nuis was het daar gisteren niet mee eens. „Wij spreken hier over een schoolvoorbeeld van incest. An dere mensen moeten daarvoor twee jaar de cel in." Omdat de verdachte niet eerder met justi tie in aanraking was geweest, wilde hij de eis afzwakken tot anderhalf jaar. De procureur wond zich op over de hardnek kige ontkenning van de ver dachte. Daarmee zou hij de psychische problemen van zijn dochter alleen maar verergeren. Uitspraak over twee weken. Zitie n (kt massaal uit om jongens met speelgoedpistool op te pakken rugge/noqrdwuk raf kan de 18-jarige Floris oubrugge er met zijn even vrienden uit Warmond en in aan den Rijn wel om la- |L i. Op dat moment zaten ze ,der flink te balen. In plaats .romantisch stappen met >aar meisjes in Noordwijk J heveningen keken ze vrij- -Vond tegen de betonnen i n van een politiecel aan. at allemaal vanwege een io goedpistool die één van op zak had. „Zwaar klote, t ik", zegt de Woubrugge-» vier dagen nadat hij en zijn vrienden met veel machts- f on door de politie van dwijk werden opgepakt en 3; de cellen werden afge- 1. „Onze hele avond was ie' St." ris - met zijn achternaam ij niet in de krant - vertelt w n woning over de nacht- e waarin hij die avond op 0 arkeerterrein aan de Grent Jf( lordwijk terecht leek te zijn men. Om half negen leek log dat de zwoele zomer- d niet meer stuk kon. De k ongens hadden een paar es opgehaald die ze die d daarvoor ook al hadden loet en op een camping in w dwijkerhout verbleven, zijn zessen koersten ze 00 ng strand. Ibi ar aangekomen hadden ze pret, vooral omdat een ji-inen - de Warmonder - een goedpistool bij zich had. ,at^8- gekocht in een tel in Spanje, schoten ze 1 plastic balletjes op blikjes üilnisbakken. Tegen tienen iten ze de auto op te halen en met zijn allen naar Scheve- ningen te gaan. Dat liep echter totaal anders. De politie had intussen een melding binnen gekregen dat de drie jongens een op een vuurwapen gelijkend voorwerp bij zich droegen en was daarom massaal uitgerukt. Nietsvermoedend liepen Flo ris en zijn maten naar de auto. De meisjes bleven wachten tot ze werden opgehaald. „Op het parkeerterrein liep wel politie. Maar we stonden er nooit bij stil dat ze ons in de gaten hiel den. Toen we in de auto zaten, richtte een politieagent opeens een zaklantaarn op ons. 'Han den op het dashboard' brulde hij. Op hetzelfde moment ston den zo'n twintig politiemannen met kogelvrije vesten om onze auto, waarvan de helft met een pistool op ons gericht." De Woubniggenaar neemt een slok van zijn frisdrank, glimlacht even en vervolgt; „Eerst dacht ik 'dit is een gein tje'. Daarna verstijfde ik van schrik, wist niet wat mij over kwam. Ik moest als eerste de auto uit, mijn handen op het dak van de auto leggen. Mijn benen werden uit elkaar ge schopt, ik werd gefouilleerd en vervolgens in de handboeien geslagen. Daarna waren de an dere twee vrienden aan de beurt." Het schouwspel vormde in middels een ware attractie voor honderden toeristen. „Ik hoor de ze al iets zeggen over drugs baronnetjes enzo", grinnikt Flo ris. „Niet vreemd natuurlijk. We waren met een vrij dure auto. hadden een bril op, blouse half open." Na de veters uit de schoenen te hebben gehaald, de riem, horloge en portemonnee te chef hans jacobs. 071-5356414, plv -chef rudolf kleun, 071 -5356436 'Seksueel misbruik truc van moeder' De 55-jarige Alphense Magdalena Pronk zag gisteren haar eis voor een tweewekelijkse bezoekregeling van haar kleindochter bezegeld door de Haagse rechtbank. Elke keer dat niet aan de regeling gehoor wordt gegeven moet moeder Natasja, die de zorg draagt voor de 4-jarige An gela, duizend gulden betalen. den haag/alphen aan den run life die leeft onder grootouders PABLO CABENDA Op 23 mei van dit jaar kreeg grootmoeder Pronk op basis van de Europese wetgeving een bezoekregeling toegewezen. Na de scheiding van de ouders Erik en Natasja mocht ze haar klein dochter eens in de vier weken zien. Iets waaraan door haar voormalige schoondochter Na tasja geen gehoor wordt gege ven omdat die bang is dat het kind in contact komt met haar ex-vriend. Die zou het kind seksueel misbruikt hebben. De zoon van Pronk en diens huidi ge vriendin ontkennen elke be trokkenheid. Niettemin advi seerde de raad voor de Kinder bescherming eind april om de bezoekregeling van Erik voorlo pig op te schorten, nadat een arts had vastgesteld dat Angela wellicht het slachtoffer is ge weest van seksueel misbruik. De Stichting Dwaze Vaders die opkomt voor de rechten van gescheiden ouders en grootou ders noemt de beschuldiging van seksueel misbruik een truc om een omgangsregeling te blokkeren. Mevrouw A. Bevaart van de stichting Dwaze Vaders die als klankbord dient voor mevrouw Pronk, werd op ver zoek van de tegenpartij buiten het kort geding gehouden. Ze had toen ze de uitspraak hoorde gemengde gevoelens. „Na een gesprek met me vrouw Pronk bleek dat bij de zitting niets nieuws naar voren werd gebracht dat iets zou kun nen veranderen aan de bezoek regeling zoals hij al bestaat. Het feit echter dat de onwilligheid nu met een sanctie wordt be krachtigd stemt me iets hoop voller. Er wordt gehoor gegeven en er wordt tegelijk een stuk ju risprudentie geschapen. Mis schien zullen sommige moeders zich nu twee of drie keer beden ken voordat ze de beschuldiging van misbruik als een te gemak kelijk dwangmiddel gebruiken. Aan de andere kant is het maar de vraag of Angela nu wel van gedachten zal veranderen. De hevig geëmotioneerde Na tasja wilde onder geen beding toegeven, zelfs niet toen me vrouw Pronk verzekerde dat ze genoegen zou nemen met be zoek onder begeleiding van Na tasja zelf. De vader van Nata- sja's huidige vriend, overigens ook buiten de zitting gehouden, ziet wel in waarom. „Het gaat ons er niet om dat die kleine meid haar oma niet mag zien. Wij vragen ons af waar Erik uit hangt als die kleine op bezoek gaat bij haar oma. Hij heeft ons kleinkind misbruikt en wij wil len gewoon dat ze nu de rust en de geborgenheid vindt die ze nodig heeft na een tijd van in cest en mishandeling." Kleindochter Angela is twee jaar lang verwikkeld geweest in een familiedrama waarbij de beschuldigingen van mishande ling en ontvoering over de tafel vlogen en op eigen wijze door beide partijen invulling werd gegeven aan het begrip 'het beste voor het kind.' Zoals de zaak er nu voor staat is het nog maar de vraag of het bezoek nu wel probleemloos plaats zal vinden. Het feit dat de moeder voor haar onwil zal moeten betalen is voor me vrouw Bevaert geen reden tot enig optimisme. „Misschien betaalt de moeder wel duizend gulden per maand, maar wat heb je daaraan als je aan een zekere roep om family je kleinkind niet mag zien." 25.000ste bezoeker hebben ingeleverd, werd het drietal in de cel gemikt. Hetzelf de gebeurde met zijn twee ma ten. Door hard te praten, had de Woubruggenaar nog contact met zijn vriend die in de cel naast hem zat. „Verder was het er een saaie boel. Een televisie konden we niet krijgen." Uit eindelijk was het half twee in de nacht toen ze alle drie weer vrij werden gelaten. Het wapen, die de politie in de auto aan had getroffen, kre gen ze niet meer terug. „Het was nep, maar we hadden het toch niet bij ons mogen dra gen", vertelt Floris. „Volgens de politie hadden we de Vuurwa- penwet overtreden. Hoewel de drie jongens slachtoffer werden van een in dit geval overdreven politieac tie, toont de Woubruggenaar wel begrip. „Stel dat we een wel een echt pistool hadden. De po litie kan toch geen risico's ne men?" Ook de inbeslagname van het nepwapen kan hij be grijpen. „Het ding lijkt echt. Voor hetzelfde geld wordt er een bank mee overvallen." Van de romantische zomer liefdes is sinds die avond niets meer over. Met de meisjes die het politieoptreden ook moeten hebben gezien, hebben ze geen contact meer gehad. Telefoon nummers zijn wel uitgewisseld. Maar Floris taalt er niet meer naar om ze te bellen. „Ze ko men toch uit de andere kant van het land", zegt hij laconiek. En dat htm 'dates' niets meer van zich hebben laten horen, verbaast hem ook niet. „Die zijn waarschijnlijk bang geworden. Ze zullen wel gedacht hebben met welke criminelen ze nu weer op pad zijn geweest." ZOETERWOUDE ERIC-JAN BERENDSEN Het gemeentelijk zwembad in Zoeterwoude verwelkomde gis teren de 25.000ste bezoeker. Mevrouw G. van der Berg-Vonk uit Zoeterwoude was de geluk kige. Wethouder Rob Hogenelst verraste haar met een bloemetje en een toespraak. In zijn speech benadrukte Hogenelst nog maals het belang van het zwembad. Drie maanden geleden open de het bad haar poorten en on danks een slecht voorseizoen werd de mijlpaal gisteren be reikt. Momenteel komen er da gelijks tussen de 600 en 800 be zoekers. „Extreem veel, zeker als je bedenkt dat er in Zoeter woude Dorp maar zo'n 5000 mensen wonen", aldus J. Har- land van de gemeente. Harland heeft wel een verkla ring voor het grote bezoekers aantal. „Opvallend is dat het zwembad steeds meer bezoe kers van buiten het dorp aan trekt. Een toenemend aantal in woners van Leiden, Zoetermeer en zelfs Den Haag komt hier naar toe. Waarschijnlijk spreekt de rust ze aan. Het is hier alle maal nog niet zo hectisch als in andere zwembaden. Overwogen wordt zelfs om het bad later te sluiten. Traditie getrouw vindt op de laatste dag, 30 augustus, het diplomazwem- men plaats. Bij goed weer blijft het bad maximaal een week langer open. Zwemmen voor vroege vogels ZOETERWOUDE In het Zoeterwoudse zwem bad wordt zaterdag 23 au gustus dauw/ontbijtzwem- men georganiseerd. Vanaf 7.00 uur is het bad geopend voor de vroege vogels. Na het trekken van een aantal baan tjes is er bij mooi weer een ontbijt in de buitenlucht. Als de weergoden dat niet toe staan, wordt uitgeweken naar het gebouw van jonge renvereniging Utopia. Opge ven kan tot en met 21 augus tus bij het zwembad. DEN HAAG/ALPHEN PERSBUREAU CERBERUS De 23-jarige pompbediende uit Alphen had het zo mooi uitge dacht. Eigenlijk leende hij de 9900 gulden uit de kas van tankstation Multi Energy alleen maar. Een deel van het geld zou hij gebruiken om zijn grootste schuldeisers af te lossen. De rest, 2.000 gulden bewaarde hij voor het casino. Daar zou hij zoveel geld winnen, dat hij met gemak de kas weer kon aanvul len, meende hij. Maar het pakte allemaal an ders uit. Hij verspeelde het geld en dorstte niet terug naar zijn werk. Zijn vriendin belde op dat hij ziek was. Zijn werkgever had al onraad geroken omdat er tij dens zijn diensten zo weinig geld in de kluis was gestort. Na het telefoontje van de vriendin schakelde Multi Energy de poli tie in. Gisteren moest de pompbe diende bij de Haagse politie rechter verschijnen. De rechter schetste hoe de man in de pro blemen was geraakt. Met zijn vader had hij in Lelystad een af haalchinees gehad. Het bedrijf ging failliet, waardoor hij opge zadeld werd met een schuld van ongeveer vijftigduizend gulden. Vervolgens raakte hij verslin gerd aan het gokken, waardoor de lijst van crediteuren alleen maar langer werd. Alsof dat niet genoeg was, besloot de man ook nog een auto te kopen en daarvoor bij een particuliere maatschappij een lening af te sluiten. Door zijn greep in de kas is de ellende alleen maar groter ge worden. Zijn oude werkgever heeft een schadeclaim inge diend van het verduisterde be drag plus 2.000 gulden onkos ten. De politierechter kon zich daar wel in vinden. Daarboven op kreeg de verdachte nog een werkstraf van zestig uur.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13