Valse start Gullits miljoenenteam Arie Haan wil vooral kas spekken, Tripje naar de zon komt PSV slecht Sport Barry Dubbeldeman op schot voor FC Lisse ia MAANDAG 11 AUGUSTUS 1997 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 01 Ronaldo scoort, zijn opvolger ook seoul» Ronaldo en Anderson hebben gisteren de doelpunten gemaakt voor Brazilië in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Zuid-Korea. Daardoor wonnen de wereldkampioenen in Seoul met 2-1. Voor 70.000 toeschouwers kwamen de Zuid-Koreanen al na zeven minuten op voorsprong. Kim Do-Keun scoorde. Pas tien minuten voor het einde maakte Ronaldo gelijk. De van Bar celona naar Inter vertrokken spits deed dat van elf meter. Debu tant Anderson. die Ronaldo's opvolger bij Barcelona is, zette Brazilië in de slotseconden op winst. Nigeria laat spelers Ajax met rust lagos» Bondscoach Phillipe Troussier heeft voor Nigeria's laatste wedstrijd in de kwalificatie voor de wereldtitelstrijd tegen Guinea van komende zondag geen spelers van Ajax opgeroepen. Hij geeft ze de ruimte om met hun eigen club in de nationale competitie te spelen. De Ajacieden Babangida en Oliseh zouden normaliter deel uitmaken van de Nigeriaanse selectie, die zich al gekwalificeerd heeft voor het WK in Frankrijk van het volgende jaar. Oud-Go Ahead Eaglesspeler Rufai is terug in de selectie. Ook Finidi. tegenwoordig Betis Sevilla, behoort tot de groep. In de selectie is één speler die momenteel in Nederland actief is. Dat is de voor Roda uitkomende aanvaller Lawal. Eerste succesje Van Hanegeni den helder. WIm van Hanegem heeft zaterdagz'n eerste succes je geboekt met AZ. De Alkmaarse ploeg won het Maritiem-toer nooi in Den Helder door de strafschoppen beter te nemen dan Vitesse. Na 90 minuten stond het 2-2. AZ kwam op voorsprong door twee doelpunten van Den Turk. Voor rust deed Perovic iets terug. In de tweede helft zorgde Curovic voor de gelijkmaker. Vanaf elf meter waren de Alkmaarders secuurder. Alleen Lan- gerak miste. Bij Vitesse deden Van der Hoeven en doelman Wes- terveld dat. AZ nam daardoor de trofee over van Ajax 2, dat on der hoede staat van Jan Wouters. De Amsterdammers eindigden dit jaar als derde door de plaatselijke selectie met 5-0 de baas te blijven. Demtsjenko scoorde tweemaal. Hattrick Wooter tegen RKC waalwuk In de afscheidswedstrijd van Mister RKC Marcel Brands viel ook Nordin Wooter op. De voormalige Ajacied pro duceerde gisteravond in Waalwijk een zuivere hattrick. Door de grote inbreng van Wooter won Real Zaragoza met 4-1. De treffer van RKC kwam op naam van Van Wanrooy. Marcel Brands liet zich in de 55ste minuut vervangen. De 35-jarige technicus speel de zeventien jaar betaald voetbal, waarvan tien bij RKC. Hij kwam ook voor FC Den Bosch, NAC en Feyenoord uit. Brands speelde ruim vijfhonderd wedstrijden in het betaalde voetbal. Hij blijft als commercieel manager verbonden aan RKC. EHC wint eerste bekerduel breda EHC/Norad heeft de allereerste wedstrijd van het toer nooi om de KNVB-beker gewonnen. De eersteklasser uit Hoens- broek versloeg zaterdag in een vooruitgespeeld duel Baronie in Breda met 4-1. In deze poule 12 zitten verder Helmond Sport en MW. De verschuiving vond plaats op verzoek van EHC, dat dinsdag een aantrekkelijke oefenwedstrijd tegen bekerwinnaar RodaJC speelt. Baronie, regerend algemeen amateurkampioen, stond bij rust al met 0-2 achter door treffers van Sraizy en Schut te. In de tweede helft liep EHC uit naar 0-3 door Daim voordat Jaspers iets terugdeed namens Baronie. Quadvlieg herstelde de marge van drie doelpunten. De eerste bekerconfrontatie van het seizoen '97/ '98 trok welgeteld tachtig toeschouwers. Utrecht wil groter stadion utrecht Binnen vijfjaar wil FC Utrecht in een stadion met een capaciteit van 25.000 toeschouwers spelen. Daartoe onderzoekt het de mogelijkheden van een nieuw stadion pf de renovatie van het huidige Nieuw-Galgenwaard, dat aan 13.500 toeschouwers onderdak biedt. Utrecht heeft extra inkomsten nodig om haar ambitieuze doelstellingen te verwezenlijken. De club wil mee doen met de top zes en jaarlijks strijden om de startbewijzen in het Europese bekervoetbal. Hasselbaink scoort bij debuut voor Leeds United Chelsea heeft de competi tie in de Premier League geopend met een neder laag. De miljoenenploeg van Ruud Gullit verloor za terdag in Coventry door een hattrick van Dion Du blin met 3-2. Dublin kopte Coventry twee keer naar de gelijkmaker en volleerde twee minuten voor het ein de de winnende treffer achter Ed de Goey. Chelsea nam de leiding door Sin clair en de Noorse invaller Flo, de laatste aankoop van Gullit. londen rtr/dpa/anp De snelste treffer van de dag kwam op naam van Faustino Asprilla. De Colombiaan zette Newcastle United na 108 secon den op voorsprong tegen Shef field Wednesday. Zes minuten later maakte de Italiaan Carbo- ne gelijk, maar Asprilla vond in de 72ste minuut het winnende antwoord: 2-1. Manchester Uni ted won wel, van Tottenham. De kampioenen bleven lang in onzekerheid. Pas in de 82ste minuut opende Butt de score. Zo'n zestig seconden later kre gen de Londenaren een tweede, definitieve, klap. Vega besliste de wedstrijd door in eigen doel te schieten. Na een uur had United een unieke kans laten liggen. Sheringham miste, uit gerekend tegen zijn oude club, van elf meter. De strafschop was gegeven na een overtreding van Edinburgh op Cruijff. Liverpool had in de aan winsten Ince en Riedle zijn bes te spelers, maar kwam bij Wim bledon goed weg met 1-1. Ar senal behaalde hetzelfde resul taat bij Leeds United. Ian Wright gaf Arsenal de leiding, 0- 1maar de ex-AZ-speler Jimmy Hasselbaink maakte gelijk voor Leeds. Barnsley debuteerde na 110 jaar in de Premier League. De club had een droomstart te gen West Ham. Redfeam bracht de thuisploeg op 1-0. De tweede helft werd een nachtmerrie. Hartson en Lampard bogen de 1-0 om in 1-2 voor West Ham. Schotland Henrik Larsson en Regi Blinker hebben hun debuut bij Celtic opgeluisterd met een treffer. De ploeg van Wim Jansen versloeg derde divisieclub Berwick met 7-0. Door de overwinning drong Celtic door tot de derde ronde Westerlo - St.Truiden 4-1, Beve 0-0, Ekeren - RWDM 3-1, Lierst 3-0, RC Genk - Charleroi 4-0, ft ge 0-4, Harelbeke-Lommel 1-1, kop: Brugge 1-3, RC Genk 1-3,1 3, Lierse 1-3, Ekeren 1-3. Karlsruhe - Bielefeld 3-1. Dortmund 1-0, Köln - Kaisersla Bayern - Wolfsburg 5-2, Brem München 3-3, Rostock - HSV2 BSC - M'gladbach 2-2. Stand Karlsruhe 3-7, Kaisersl. 3-7, 3-6, Bayern M. 3-4, Dortn Bochum 3-4, Duisburg 3-4, Stuttgart 3-4, Wolfsburg 3-4, Barnsley - West Ham 1-2, Black by 1-0, Coventry - Chelsea 3-2 Chrystal P. 1-2, Leeds - Arsena cester - Aston Villa 1-0, Newcas .Wed. 2-1, Southampton - Bolk Wimbledon - Liverpool 1-1, Tc Man.United 0-2. Stand aan kop LLei League cup, tweede ronde: Ber^ 0-7, Dumbarton - Aberdeen 1-5Ï line - Ayr 5-1, Hibernian - Alle, vingston - Hearts 0-2, Queen 1 Dundee Un. 2-4, St. Johnstone! 0, East Fife - Kilmarnock 0-2. Seoul: Zuid-Korea-Brazi Kim Do-Keun 1-0, 83. Ronald; Anderson 1-2. WK-KWAi Concacaf-zone. San Jose. Cos Salvador 0-0. Rode kaarten: 41 Salvador), 50. Gonzalez (Costa Rodriguez (El Salvador). Stand: 5-11 (13-2), 2. Costa Rica "J Ver. Staten 5-6 (8-6), 4. El (3-4), 5. Jamaica 5-f (1-7). van de League Cup. Larsson scoorde de 21ste minuut 2-0, Blinker tekende zeven minuten later voor 3-0. België Lierse SK is de competitie in België goed begonnen. De kam pioen won zaterdag van Loke ren: 3-0. In niets was te merken dat de club sinds het behalen van de titel meer dan de helft van de basisspelers was kwijtge raakt. Huistra speelde een be langrijke rol bij Lierse. De Ne derlander, de afgelopen compe- BUITENLANDSVOETBAL titie nog uitkomend voor FC Groningen, maakte tegen Loke ren een doelpunt en bereidde er één voor. Hasenhuttl, gehaald van Mechelen, en Broeken scoorden eveneens. Ook Club Brugge deed het goed. Coach Gerets, gekomen van Lierse, zag zijn formatie met 4-0 winnen bij AA Gent. De runner-up had enigszins opgezien tegen het duel. Vorige week nog waren de Bruggelingen in een serieuze test op eigen veld weggespeeld door Ajax. Grote man bij Club Brugge was Spehar. De Kroaat maakte tegen Gent drie van de vier doelpunten. Jbari, ex-Gent, was eveneens succesvol. Franky van der Eist ontbrak bij Club, wegens een blessure. Duitsland Schalke 04 werd zaterdag kam pioen van het Ruhrgebied. De ploeg van Huub Stevens ver sloeg Borussia Dortmund met 1-0. Het doelpunt kwam vier minuten voor het einde op naam van invaller Anderbrügge. Door de tweede overwinning rukte Schalke op naar de derde plaats. Het heeft één punt ach terstand op Karlsruher SC, dat Arminia Bielefeld met 3-1 ver sloeg en FC Kaiserslautern dat op 0-0 bleef steken bij FC Köln. Landskampioen Bayem Mün chen behaalde de eerste zege, 5-2 op VfL Wolfsburg. c. costa Kica tHj' 5-6 (8-6), 4. El S» naica 5-5 (2-9), 6. Poule 12: Baronie-EHC/Norad ijl oefeI Den Haag. Residentie Cup. L plaats: Betis Sevilla (Spa) - ADCf 4-1 (2-1). 4. Iliohan 0-115. Kf 1, 36. Kowalczyk 2-1, 58. Mag, 79. Fernando 4-1 Finale: PSVÏ ragoza (Spa) 1-0(1-0). 42. ZenrP Rotterdam. Feyenoord - Laziot 2-2 (0-0). 48. Cruz 1-0 (strafs^ Signori 1-1 (strafschop). 63 Bi' 68. Jugovic 2-2. Groningen. FC Groningen - Reajf (Spa) 0-0. I Goor: FC Twente - Go Ahead Eajt. 1). 5. Petrov 1-0, 14. Ter Ave® Michels2-1. J Den Helder. Maritiem-toernooi.H* Vitesse 2-2(2-1) 1-0 en 2-0 rf1 1 Perovic 2-1, 2-2 Curovic. tl i strafschoppen. 4-3. Om derde »i 2 - Den Helders XI 5-0 (3-0). Ajax: Demtsjenko 2, Van der Gur en O'Brien Doetinchem. De Graafschap - Esk (1-0). Doelpunt: Van der Haar. f Enkhuizer Regioteam - Volend# 3) Doelpunten Volendam: Tjr Schulp 2, Valken Govedarica Veendam. Veendam - Heerenve" 2). 0-1 en 0-2 Samardzic, 0-3 3 Zuurman, 1-4 El Kattabi. y Rotterdam. Aeolus - Sparta 0*1 Doelpunten: Marilia 3, Van Dennis de Nooyer 2, Amghizrajl nendijk, Den Dungen, Simons.E Noorlander. Scheveningen. Scheveningen 5 (1-4) Doelpunten Roda: Toni den, Van Houdt, Peeters. Millingen. SC Millingen - NECi- Doelpunten NEC: koning 3, Schj 2, Cruden, Van Eijkeren. Weerdinge. Emmen - Racing f (Spa) 2-2 (0-0). Doelpunten E voet, Stroeve. RKC - Real Zaragoza (Spa) 1-4 punt RKC: Van Wanrooy. Bijzoif Afscheidsduel van Marcel f Noordwijk klaar voor de Amstelcup leiden* aap siera medewerker FC Lisse kan met een goed ge voel terugkijken op het duel te gen Maccabi Tel Aviv onder de 23. In het Overijsselse Delden werd het 5-3 voor de geelblau- we formatie. Bij rust leidde Lis- se met 5-0. Leidenaar Barry Dubbeldeman nam twee doel punten voor zijn rekening. René Ras, Jerrel Linger en Remco van Bemmel lieten de overige doel punten aantekenen. Na rust liet de Lisser formatie de teugels vieren, Tel Aviv scoorde in die periode driemaal. Noordwijk liet tegen buur Fore- holte een voortreffelijke indruk achter: 8-0. Patrick Scheurwater (2) en Peter van Harskamp (2) voerden de lijst van de doelpun tenmakers aan. Cees Smit, Pa trick van Dam, Fred Bloem en Arnold Reinders maakten het achttal treffers vol. Morgen avond speelt Noordwijk op Duinwetering tegen Katwijk in het kader van de Amstelcup. Ook Quick Boys imponeerde door eersteklasser Amemuiden met 7-0 te verslaan. Pieter Slootweg (2), Hans van der Plas, Erwin Crooy, Henrik van Bee- len, Hicham Rbii en een eigen doelpunt van Amemuiden le verden een dikke zege op. Katwijk had een volwaardige tegenstander in de amateurs van Feyenoord. Op sportpark De Krom werd het 1-1. Nadat de oranjehemden met 1-0 wa ren gekomen, zorgde Marco de Ridder voor de remise. Rijns- burgse Boys stelde teleur door in eigen huis met 2-1 te verlie zen van eersteklasser Stormvo gels. Erwin Hermes scoorde voor Rijnsburg. ARC was met 5-1 te sterk voor eersteklasser Montfoort. Mauri ce Balkhoven, Mare Meyering, Hanno Lefeber, René van Meg- gelen en Marcel Braam zorgden voor het overwicht. Ter Leede boekte een regelmatige over winning (3-0) op het vermoeide Rohda '76. Doelpunten van Emiel Wayer, Pepijn Brands en Jeffrey de Jong. In de strijd om de Piet Boot bokaal was UVS, zonder de I^idse voetballer van het jaar :r n (1-Of er vanjl ig inga hi in her rotterdam gpd Het afscheidsduel van Ronald Koeman te gen Lazio Roma was mede een voorproefje van hetgeen de toeschouwers woensdag kunnen verwachten in het eerste duel te gen FC Jazz, wanneer plaatsing voor de Champions League op het spel staat. Zij hoeven niet te rekenen op ragfijne combi naties of individuele hoogstandjes. Feye noord is slechts uit op kwalificatie en daar zal de schoonheid onder moeten lijden. De Champions League staat borg voor een hoeveelheid aan inkomsten, waar geen ander toernooi aan kan tippen. Lazio Roma was een welkome tegenstander om Feyenoords speelwijze op degelijkheid te toetsen. Het verschil met FC Jazz is slechts, dat de Finse opponent niet over dezelfde aanvallende kwaliteiten beschikt als de Ita liaanse nummer vier van vorig seizoen. In verdedigend opzicht zal Feyenoord der halve minder problemen krijgen. En dat moet vooral voor de onzekere George Boateng, die een rode kaart werd onthou den nadat hij Boksic had nagetrapt, een geruststelling zijn. De eerste opleving na rust leek het tot dat moment saaie Feyenoord-Lazio uit het diepe dal te trekken. Pablo Sanchez werd in het strafschopgebied gevloerd door Al- meyda en Julio Cruz mocht vanaf elf meter via de handen van doelman Marchegiani zijn eerste serieuze treffer voor de Rotter dammers laten aantekenen (l-ö[ vreugde hierover was echter duur, omdat de voor Boateng i Bernard Schuiteman Casiraghi i tienmetergebied omver had gelopeil nori stuurde vanaf elf meter doelmaio Dudekde verkeerde kant op (1-1). Ie Paul Bosvelt (ingevallen voor Re Koeman) luidde de tweede oplevjn door met het linkerbeen verwoeste|r te halen nadat Henk Vos een vrije ti|e Giovanni van Bronckhorst voor de 1 i voet van de voormalige Twentena^l teruggekopt (2-1). Een listige kopbp Jugovic (2-2) maakte halverwege depi de helft een einde aan de korte pfti van opwinding. ADO Den Haag laatste op eigen toernooi den haag gpd Marco Akerboom, met 6-1 veel sterk voor de Sleutels. Stefan van Daalen (2), Gerry Jansen, Jack Honsbeek, Jelle Korbee en Henk Buyn, die zijn eigen doel man passeerde, verzorgden een half dozijn UVS-goals. Fejo Lüs- tig redde pal voor tijd de Sleu tels-eer. Vanwege de hitte speelde WSB driemaal een half uur tegen Slikkerveer. Na negentig minu ten was de stand gelijk- 2-2. Ro- bèr Marijnen en Geert van der Weiden scoorden. SJC bond Alphense Boys met 3- 1 aan de zegekar door doelpun ten van Rob den Hollander (2) en Stefan Hulsebosch. Patrick Kamperveen scoorde voor zijn nieuwe club. Het zaterdagteam van Voorschoten '97 baarde opzien door eersteklasser Devjo met 3-1 te verslaan. Bij Tjeerd Verweij (2) en Hein de Graaff stond het vizier al op scherp. Ondanks een veldoverwicht leed Hazerswoudse Boys een nederlaag tegen het bezoeken de Die Haghe: 0-1. Koudekerk kwam tegen het Polsbroekse SPV niet verder dan 2-2. Jürgen van der Bijl en Steven Zeelen- berg noteerden de Koudekerkse treffers. FC Lisse (zo) had tegen RCH niets in te brengen. Op sport park Ter Specke werd een 4-0 verlies geleden. Warmunda speelde een goede generale te gen vijfdeklasser Nieuw Ven nep: 5-2. Michel Schouten (2), Barry van Rijn, Ron Schuiling en Antonio Diaz verzorgden de productie. UDO oefende tegen NSV '46 en won met 2-1. Fred van Haarlem en Ronald de Jong tekenden de treffers aan. In een onderonsje was de zaterdagtak van LFC met 2-1 te sterk voor de zondagtak. Egon Onderwater maakte de winnende treffer. Bernardus verloor met 2-1 van Groeneweg. Sijmen de Boer maakte het doelpunt. Teylingen trok met 4-2 aan het langste eind tegen de zondagtak van Voorschoten '97. Pho Dao, Paul Haver, Paul Marijnen en Iwan de Goey schoten de Sassenhei- mers naar de overwinning. Mi chel Elfner doelpuntte twee maal voor de fusie-club. Voor PSV is de start van de competitie, over anderhalve week tegen RKC, nog ver weg. Voor het zover is, vliegt de landskampioen eerst nog naar Spanje en volgende week zon dag moet het in de Arena weer aantreden tegen Roda JC, in de strijd om de Nederlandse Super Cup. In het toernooi van Depor- tivo La Coruna spelen de Eind- hovenaren twee wedstrijden, op woensdag tegen Atletico Ma drid, een dag later tegen Depor- tivo of Vasco da Gama. Vrijdag wordt de thuisreis aanvaard, zo dat er nog net één dag rust overblijft voor de eerste belang rijke wedstrijd van het seizoen. Knopen Stralend van enthousiasme be gint coach Advocaat in elk geval niet aan die laatste week van de voorbereiding. De Hagenaar moet nog een aantal knopen doorhakken. Waterreus of Koch, Vampeta of Faber, Petrovic of Iwan? Zaterdagavond, na de tri omf in het toernooi om de Resi dentie Cup, weigerde hij uit sluitsel te geven. Van de tegen vallende finale tegen Real Zara goza, Nordin Wooters nieuwe werkgever, kan hij onmogelijk veel wijzer zijn geworden. De kampioen van Nederland won met 1-0, dankzij een schitterend doelpunt van Boudewijn Zen den, volgens de jury de beste speler van het toernooi. Het doelpunt van Zenden, een om haal in de 42ste minuut, was vrijwel het enige hoogtepunt van de eindstrijd die slaapver wekkend was. Doelman Koch kreeg vrijwel het gehele duel niets te doen. Kort voor tijd voorkwam hij wel de gelijkma ker door een schot van Torres uit zijn doel te houden. PSV speelde zonder Nilis en De Bil de. De laatste is binnenkort weer inzetbaar, al zal de strijd om de Johan Cruijff-schaal te gen Roda JC van volgende week zondag waarschijnlijk te vroeg komen. Iliohan Voor ADO Den Haag eindigde het toernooi in mineur. Tegen stander Betis Sevilla had in de 'kleine finale' genoeg aan een veredeld tweede team -Finidi en Alfonso ontbraken- om de gastheer met 4-1 te kloppen. Dennis Iliohan zette de ploeg van Mark Wotte nog wel op voorsprong, maar doelpunten van Kowalczyk (tweemaal), Marquez en Fernando brachten de eindstand op het scorebord: 4-1. mmi ^ti Nordin Wooter in actie voor zijn nieuwe club, Real Zaragoza. T^e hem staat een oude bekende: PSV-aanvoerder Arthur Numan. k'

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14