31 m HET IS MOOI WEER 0PRUIMINGÜB LEIDERDORP Politie onderbezet Clanten zijn een soort familie geworden' BU MEUBELPUINJ ta i stj Leiden Regio sperados krijgt clubhuis Alphense jeugd heeft oog voor de toekomst Vobis naar Breestraat Woninginbraken in Alphen 95 ^intratuin Enquête recreanten op Aarkanaal Zonnegaarde wordt opgeknapt \NDELKfl WANDEL _)ERDAG 7 AUGUSTUS 1997 iflgens stelen lege flessen bORp. Twee jongens van 16 en 17 jaar zijn vannacht door jitie in de kraag gegrepen bij de Ueemraadlaan in Leider waar ze kratten en flessen uit tuinen aan het stelen waren, ijdts hadden de jongens gesignaleerd en de politie gewaar- ar vd. Tegen het tweetal wordt proces-verbaal opgemaakt. J 'i'jjjo terug, taxi weg >oejcHOTENEen eerder deze week uit het Roucooppark gesto- e c?to is gisteren onbeheerd aangetroffen op de Jan Evertsen- an Vi Voorschoten, maar de dief heeft ter plekke een ander fiig ontvreemd: een taxi ijzing tot aanranding L In de veronderstelling dat haar vriend gisternacht aan de jjelde. deed een 20-jarige flatbewoonster aan de Rijnsbur- ig via de intercom de deur open. Plotseling stond er een □arkende man voor haar neus die haar vervolgens op bed aa] jè en oneerbare voorstellen deed. Toen de vrouw begon te k nam de man de benen. jjlftan den run marun kramp hetphense motorclub Des- :onfS heeft binnenkort een urjclubhuis. Na vier jaar eeo' bij de gemeente heeft vaijreniging eindelijk een grond toegewezen gekre- m de Genielaan waarop t onderkomen mag bou- leden zijn momenteel jezig om drie bouwketen clubhuis om te to- met gebouwtje wordt ge- als vertrek en aankomst- ^Jjvoor de toerritten die de ging voor haar twintig le- J)rganiseert. Incidenteel ™er ook weieens een club- grof. feest gehouden of een verjaar dag gevierd, maar daar blijft het volgens de Desperados bij. Het is niet de bedoeling dat er grote motorfestijnen of chopper shows worden gehouden. De vereniging is zeer in haar nopjes met het stuk grond, on geveer 335 vierkante meter, dat de gemeente aan Desperados verhuurd. Het terrein ligt be hoorlijk afgelegen. Omwonen den hebben daardoor geen last van af en aan rijdende motors. Desperados verwacht dat de bouwketen met een half jaar volledig zijn ingericht en aange sloten op het gas, water en elek triciteit. chef hans jacobs. 071 -5356414, plv.-chef rudolf kleun, 071 -5356436 markt als Vobis. „Het gaat goed genoeg in de computerbranche. Veel consumenten willen mee doen met trends. Of hun -spul len zijn aan vervanging toe", meldt Armando Zerbo. Juist afgelopen maand is een andere grote computerwinkel, Commodore, van de Breestraat naar de Nieuwe Rijn verhuisd. Een eindje verderop, dus. Toch zouden de computerwinkels op de Breestraat daar wel eens wat meer last van kunnen ondervin den. Armando Zerbo van Dyna- byte: „Klanten hebben het moeilijk met de slechte bereik baarheid van de Breestraat. Ze zijn immers op de auto aange wezen om hun aankopen te vervoeren." Léon Broer van Commodore bevestigt dat een van de rede nen om naar de Nieuwe Rijn te verhuizen de betere bereikbaar heid voor klanten was. De ande re reden was dat ook deze com puterwinkel uit z'n jasje was ge groeid. Een groter winkeloppervlak en een relatief lage huur. Dat zijn de motieven achter de verhui zing van computerwinkel Vobis van de Haarlemmerstraat naar de Breestraat. In de Breestraat krijgt Vobis de beschikking over driehonderd vierkante meter winkelruimte: vier maal zoveel als nu. De computerwinkel heeft de extra ruimte nodig van wege het groeiende assorti ment. De twee andere computer winkels op de Breestraat, Fas- com en Dynabyte, hebben geen probleem met de komst van Vo bis. Fascom niet, omdat die winkel een andere markt be dient: „Wij richten ons op de iets meer geschoolde gebruiker en leveren vooral A-merken. Vobis richt zich meer op de massa", zegt Sander van den Oudenhoven van Fascom. En Dynabyte ook niet, al richt die winkel zich wèl op dezelfde alphen aan den run alphen aan den run» De tijdelijke jeugdgemeenteraad van Alphen aan den Rijn laat zich door de echte burgemeester, Nico Schoof, informeren over de toekomst van de stad. De kinderen doen deze zomer mee aan een huttenbouwproject. foto »henk bouwman Twee woningen in Alphen zijn gisteren bezocht door inbrekers. In een woning aan de Nederlandstraat werd de achterdeur geforceerd en de hele benedenverdieping doorzocht. De buit bestond een vi deocamera, een elektronische agenda en portemonnee met credit cards en buitenlands geld. Ook een woning aan de Boliviastraat werd ingeslopen. Daar werd een schuifpui geforceerd aan de ach terzijde van de woning. De buit is nog niet bekend. Zelfs districtschef draait straatdienst Mooie laagblijvende heester met de melodieuze naam Cuphea. Absolute zonaanbidster. Bloeit weelderig met kleine bloempjes. Keuze uit diverse kleuren. gedijt nok goed op het terras of op het balkon. «S; Het politiedistrict Rijn en Aarlanden kampt deze zomer met een tekort aan mensen. Om de burgers toch te voor zien van politiezorg zijn de ondersteunende diensten in gezet om te surveilleren. Zelfs districtschef Weijnschenk draait de diensten op straat mee. VOORSCHOTEN Tel. 071-5322203 HET GROENE WARENHUIS I: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open alphen aan den rijn marun kramp De onderbezetting bij Rijn en Aarlanden is het gevolg van va kantie van personeel en van een chronisch tekort aan agenten. De dit jaar ingevoerde Arbeids tijdenwet maakt het probleem deze zomer nog nijpender. „We kunnen mensen niet constant laten overwerken om de gaten te vullen. Dat mag ook niet meer volgens de nieuwe wet. Daarom moeten we met elkaar de pijn dragen." Politievoorlichter H. Schim mel vindt het logisch dat de on dersteunende diensten worden ingezet voor surveillances. Ze zijn alle bevoegd om het werk op straat te doen en sommige diensten hebben het tijdens de zomermaanden minder druk. Al in voorgaande jaren zijn er bin nen het district afspraken ge maakt dat de ondersteunende diensten ingezet worden bij on derbezetting. Dit jaar is het ech ter voor het eerst dat er op grote schaal mensen worden ingezet van vreemdelingendienst, ver keer en planning, de afdeling bijzondere wetten, voorlichting en de districtchef. Volgens C. Jongh, politievoor lichter van Hollands Midden, is het personeeltekort bij de poli tie volgend jaar verholpen. Be gin dit jaar is de dienst beloofd dat zij mag uitbreiden. Tot het jaar 2000 mag Hollands Midden 300 politieagenten aannemen. Rijn en Aarlanden krijgt dan ook nieuwe collega's. „Medio volgend jaar komen de eerste mensen van de politiescholen af. Die zetten wij dan in. Onder tussen zijn we ook hard bezig om herintreders aan te trek ken." alphen aan den run marun kramp De waterrecreanten die met hun bootje liggen aangemeerd langs het Aarkanaal kunnen binnenkort een enquête ver wachten van de gemeente Al phen. Zij heeft de VW op dracht gegeven de mening van de recreanten te peilen over het gebied langs het kanaal en de Zegerplas. Ook moet de VW, die hiervoor 3000 gulden van de gemeente heeft gekre gen, de wensen van de men sen inventariseren die in het gebied recreëren. Al jaren buigt de gemeente zich over de toeristische mo gelijkheden van de Zegerplas en omgeving. Een gemeentelij ke werkgroep onderzoekt mo menteel alternatieven voor Pier One. Een plan dat moest voorzien in een grote pier in de Zegerplas met daarop ver schillende horecagelegenhe den. Inmiddels is het plan, kosten 14,5 miljoen gulden, in de ijskast gezet omdat het fi nancieel niet haalbaar is. De werkgroep onderzoekt ook of het mogelijk is om betaalde te maken langs de westelijke oever van het Aarka naal. Tot nu toe is er geen be heerde aanlegplaats en leggen de bootjes 'wild' aan. De uitkomst van de enquête moet bijdragen aan het onder zoek van de werkgroep. De VW stelt niet alleen vragen die betrekking hebben op een be taalde aaiflegplaats. Zij wil ook weten wat voor soort mensen in het gebied recreëren of zij behoefte hebben aan facilitei ten. De VW venvacht het on derzoek in één maand af te ronden. zoeterwoude eric-jan berendsen terszaak 't Centrum sluit lia dertig jaar rubriek voor zakelijk nieuws. telefoon 071-535 64 36, fax071-532 1921 Zoetenvoude heeft de vernieuwing van de riole ring in Zonnegaarde aangegrepen om ook andere aanpassingen in de wijk door te voeren. Zo zijn er nieuwe lantaarnpalen geplaatst, is de asfaltbe- strating vervangen door klinkers en mag er in de wijk niet harder dan dertig kilometer worden ge reden. Bij inspectie van het riool bleek dat de beton nen buizen waren verzakt en aangetast. De afvoer is vervangen door een kunststof riool met een grotere capaciteit en het weggebroken asfalt door klinkers. Dat is goedkoper omdat bij eventuele werkzaamheden aan leidingen en kabels de ste nen gemakkelijker kunnen worden verwijderd dan asfalt. Daarnaast zijn in de wijk de oude lantaarnpa len vervangen door nieuwe, langere lichtmasten omdat de lichtsterkte moet voldoen aan wettelijk vastgelegde normen. Ook de speeltoestellen wor den niet vergeten. Na overleg met worden er een glijbaan, schommels en een wip geplaatst. De reeds aanwezige tafeltennistafel blijft staan. Als alle werkzaamheden zijn voltooid, wordt de wijk ingericht als 30 kilometer-gebied. Aan het begin van Zonnegaarde worden 30-kilometerbor- den geplaatst en er worden verkeersremmende maatregelen doorgevoerd. Gedacht wordt aan \i- suele maatregelen zoals het aanbrengen van stre pen op de weg. Middenin de wijk komt een aan tal cirkelvormige verkeersdrempels. „Snelheidsbegrenzers van drie tot vier meter doorsnee en vijf tot tien centimeter hoog", aldus ambtenaar A. den Heijer. „Obstakels die uitnodi gen de snelheid te matigen maar minder hoog zijn dan de traditionele verkeersdrempels." De definitieve bestarting wordt pas in het voor jaar van 1998 aangebracht. De werkzaamheden in de wijk zijn weliswaar eind september, begin oktober voltooid maar daarna moet de grond 100 dagen 'zetten'. „En dan houden we rekening met een vorstperiode waardoor we pas in maart gaan bestraten", aldus Den Heijer. timoteus waarsenburg gingang wisten talloze klanten >n 't Centrum aan de 31 raat feilloos te vinden, oals aan alle goede zaken even een eind komt. sluit SET|ze binnenkort haar deu- september, om precies Jan en Wil Spiekerman isch n het dan voor gezien. 1,1 lertig jaar knipten zij er op los in Leiden. „Kom kapper nooit aan met id? :n", waarschuwt de kap- ïtf !en kapper kapt. Er komt vak veel meer bij kijken een knippen." Zijn klan kken instemmend mee. an mijn klanten komen H zolang ik hier zit. En ze mij trouw. Zo heb ik een ie inmiddels al jaren in trt van Nijmegen woont, irfiog altijd hier d'r haar aten doen. Ze komen ns, voor de andere klan- or het kappen en voor de ?heid". vertelt Spieker- Want 't Centrum is niet al- rtne ;n kapsalon. 'Buurthuis' e k niet misstaan. Zo loopt het hele klantenbestand gt ld even binnen voor een toffie. Om te kletsen en ïoogte te blijven van ie- el en wee. „ledereen hier altijd kaartjes naar ze zoveel jaar getrouwd tima even dicht Kapper Jan Spiekerman: „Kom bij een kapper nooit aan met knippen.' zijn, als ze kleinkinderen krij gen, maar ook als er iemand overleden is. Iedereen leest dat. Regelmatig sturen we dan ook met alle klanten een kaartje of een bos bloemen. En we gaan ook altijd naar begrafenissen van klanten." Zijn vrouw valt haar man direct bij. „Onze klan ten zijn een soort familie gewor den. Zo hebben we ook wel eens zitten waken bij een ster vende klant in het AZL. Maar mijn man is ook wel eens tij- 3M-bonus zoeterwoude foto dick hocewoning dens het knippen met een klant naar huis gereden omdat die de spruitjes op het vuur had laten staan. Het hoort erbij en we doen het met liefde. Onze klan ten hebben er altijd voor ge zorgd dat wij werk hebben en BouwVaria daar staat ook wat tegenover." Zo betrokken als het kappers echtpaar bij haar klanten is, is het ook bij het vak. Jan Spieker man komt uit een echt kappers nest. Vanaf zijn veertiende werkte hij zelf ook als kapper. Na enkele omzwervingen open de hij in 1967 kapsalon 't Cen trum in Leiden. Spiekerman: „Daarvoor heb ik een zaak ge had in Lisse en nog even op een schip gewerkt als kapper. Ook ben ik directeur geweest van de kappersschool in Amsterdam. Maar werken voor een baas staat mij niet aan en het onder wijs ook niet. Ik heb altijd van de drukte van een stad gehou den. Vandaar dat Leiden mij zo trok. Met veel plezier heb ik hier altijd gewerkt, maar ik stop er mee zonder pijn in het hart. Na veertig jaar als kapper werk zaam te zijn geweest, berg ik nu definitief mijn scharen op. Wel licht zal ik af en'toe nog wel ie mand knippen, maar zeker niet meer dagelijks. Ik ga nu van mijn rust genieten. De tijden veranderen ook. I Iet leven is nu veel gehaaster. Het is tijd voor andere, jongere kappers." Inmiddels is het pand aan de Morsstraat verkocht. „Aan een \touw. Ik geloof dat zij er een hondentrimsalon in wil maken. Het blijft hier dus een harige bedoening." ag is de laatste dag dat Gamma-bouwmarkt 50 »t korting geeft op het hele assortiment. De voor- i door rookschade aangetast tijdens de uitslaande bij buurman Houtwerf keukens. In overleg met zekeringsmaatschappij besloot de directie daar- .nd\ n uitverkoop te houden, die op 26 juli begon. rijen wachtenden waren het gevolg en een week bez£vas meer dan de helft van de voorraad uitver- -em Yanaf morgen slu't de bouwmarkt voor enkele ikuntijdens deze periode zal het hele gebouw wor- hoongemaakt. In september hoopt de Gamma Iren weer te openen. De kindervakantieweken van de Leidse Welzijns Orga nisatie (LWO) hebben dit jaar een bonus van 5500 gul den te besteden. Het geschenk is afkomstig van mede werkers van 3M in Zoeterwoude. Het geldbedrag is een 'leveranciersbonus' afkomstig van een bedrijf dat appa ratuur aan 3M levert. De medewerkers besloten het geld niet zelf te houden, maar te schenken aan een goed doel. De LWO heeft met de gift sport- en spelma terialen aangeschaft, die goed van pas komen bij de va kantie-activiteiten in het Jeugddorp aan de Voorscho- terweg. Een hele maand lang organiseert de LWO aller lei activiteiten voor kinderen tussen 6 en 13 jaar. De vestiging van BouwVaria aan de Zoeterwoudseweg 11 in Leiden is ingrijpend verbouwd. Het assortiment is hierdoor volgens het bedrijf veel overzichtelijker gewor den en is er tevens meer ruimte gekomen voor show modellen. Vooral op het gebied van badkamer en toi letten kan men er ideeën opdoen. „Het is een 'shop in shop verhaal' waar wij nu aan werken zegt regio manager O. Marre. „Dat betekent dat je in je winkel een andere winkel creëert waar bijvoorbeeld keukens wor den getoond. Leiden is één van de twee vestigingen waar we dit nieuwe concept uitproberen. Als het een succes wordt, gaan we het elders ook doorvoeren." Mooi of slecht vr nu kiezen uit de allermooiste meubels voor de allerlaagste prijzen. Óm het echt IDCI Dl Flkl warm van te krijgen. Uw korting kan zelfs oplopen tot 50°o! Meubelplein fYlbUDCLlLblN Leiderdorp ligt pal aan de Ah tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag I CinCDnODD^fö) Leiderdorp. Voor meer informatie: 071-5416585. LCII/fcl\I/wl\rV

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15