eidsch Dagblad 14 15 Wintervakanties veel duurder 3 Het extraatje van Uncle Ben's. Man vanuit 't Blauwbörgje weer thuis voor de buis ^amilie zet weduwnaar (79) na ruzie om erfenis uit huis Brug krijgt beurt TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. DAG 5 AUGUSTUS 1997 OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 ch"8lnnenland Buitenland Cultuur en Kunst s|d Yoef Secretaresse is geen tikgeit, loopjuffrouw of voetveeg Italianen keren zich tegen discriminatie van Afrikanen Harrie Jekkers sluit af met 'Mijn ikken' Sport Van Gaal vindt Barcelona nog te gedwee oossens met esjcord naar alve finales nstfcNE*ANP rmutgen tijdens het WK at- Kl9ek in Athene de halve fi- r zaes 400 meter horden be et. De 25-jarige Apel- jrnse eindigde in de se- i in» als derde in een Neder- ds record: 54,84. Het ou- T/jecord stond sinds 24 ju- 991 (Sheffield) met 55,30 naam van Gretha Aijmp. ur lobin Korving bereikte tweede ronde op de 110 iuizjter horden in een tijd erri 13,80. De Nederlander icJitudigde in zijn serie als ^"jtde. Koning komt van- !n ind weer in actie. j-gina 15: Goossens wilde doyi hele mooie tijd lopen ven Jer1e p Door waardestijging van dollar en pond Branche venvacht toch meer reizigers Hoewel bijvoorbeeld de grootste reisonderneming van Nederland (TUI) pas vrijdag haar prijzen bekendmaakt, staat het nu al vast dat vakantiereizen de komende win ter fors duurder zullen worden. Dat komt door zowel de sterk in waarde gestegen dollar als het nog kostbaarder geworden Engelse pond. 'O-meldingen dit/ issenaar na fhrwerk Canal+ 0-2 ■naar kees van kuilenburg asshantal inwoners greep de jjggfon en weer anderen kwa- persoonlijk naar het Was- emjirse politiebureau met de traveling dat zij aan het eind de avond boven het dorp .(er's hadden waargenomen. J.Ta politie moest de waarne- >en echter teleurstellen. De waren afkomstig uit eningen. Ter gelegenheid presentatie van de sport - Canal+ werd bij het Kur- een spectaculair vuurwerk token. De lichtflitsen chiten daarbij tegen het wol- aalek. waarbij de indruk ont- a1 dat er buitenaardse lucht- ouPen passeerden, ikslc bij de politie in Den en andere gemeenten in »gio kwamen veel telefoon- jve»innen van mensen die de rads hadden gesignaleerd. ppen aan de ndel in Alphen 9 n aan den run nst)ten keulemans ehd ieagenten en voorbijgan- hebben gistermiddag een injrige vrachtwagenbestuur- 3tr1it Zwammerdam geholpen ninfe honderden kippen te giien. it pluimvee was aan de Sel gegaan op de Alphense ®Jterweg. De hokken van de in waren opengesprongen de chauffeur van de hétwagen plotseling moest s lien. Of de vogels weer alle- I terecht zijn, is niet be- haarlem rob van den dobbelsteen Slechts Europese skivakanties (gemiddeld circa plu6 3 pro cent) en trips naar de Canari- sche Eilanden (plus 4 procent) ontkomen enigszins aan de ver- Twijfel over bouwplannen van Voorhout voorhout annette van der elst Voorhout krijgt grote moeite met het realiseren van de plan nen voor de bouw van 3 400 woningen tot aan het jaar 2015. Dit zegt regionaal planoloog W. Keessen, werkzaam bij de provincie Zuid-Holland. „De in zet van Voorhout is hoog. die van de provincie laag. De ge meente kan in elk geval weL ze ker zijn van een minimumaan tal van 2.400 woningen", aldus Keessen. De bouw van 3.400 woningen is echter vereist om noodzake lijke voorzieningen in de ge meente, als bijvoorbeeld de randweg, te kunnen financie ren. Keessen vermoedt dat Voorhout daar nog een harde dobber aan krijgt. „Voorhout heeft de taakstelling om ten be hoeve van de Leidse regio te bouwen. Van die 2.400 wonin gen zijn er 1.900 voor de Leidse regio. Dan is de koek bijna op, want Voorhout mag tot 2015 in totaal 2.000 woningen voor die regio bouwen." In het pas verschenen SDB- rapport 'Regionaal woning marktonderzoek Duin- en Bol lenstreek' wordt geadviseerd Voorhout ook als bouwlocatie voor de Duin- en Bollenstreek jn te zetten. Tegelijkertijd wordt aanbevolen om tot 2005 uit te gaan van een nieuwbouwbe- hoefte van maximaal 9.900 wo ningen voor de hele regio. hogingen, die tevens in de hand worden gewerkt door sterke concurrentie van de Britse markt. De reislust in hét Vere nigd Koninkrijk is door de eco nomische opleving flink aange wakkerd en Engelsen zijn bereid meer voor hun vakantie te beta len dan de gemiddelde Neder lander. In het bijzonder voor trips naar 'exotische' bestemmingen als Florida, Afrika, Australië en het Verre Oosten moet aanmer kelijk meer worden betaald dan vorig jaar: tussen de 15 en 20 procent en hier en daar zelfs meer. Maar ook Londen, nog steeds de populairste 'vakantie- stad' van Europa, berekent prij zen die in vergelijking met vori ge winter zo'n twintig procent zijn gestegen. Een relatieve meevaller is de Caribbean. Door de sterk opgelopen concurren tie in de lucht, worden trips naar bijvoorbeeld Aruba gemid deld 'slechts' zo'n 6 procent duurder. Een uitzonderingspositie wordt ingenomen door Bali. De aankondiging van OAD dat het in samenwerking met Martinair vanaf begin november een spe ciale charter gaat inzetten op het Indonesische eiland, heeft voor nogal wat deining gezorgd in de branche. Een aantal reis ondernemingen heeft al laten Hendrik ido ambacht» Ter voorbereiding van een grote onderhoudsklus wordt de brug over De Noord in Hendrik Ido Ambacht alvast in steigers verpakt. De brug was vroeger berucht vanwege de filegevoeligheid op de A 15 tussen Gorkum en Ridderkerk. Sinds erheen tunnel is, zijn die drukke tijden voorbij en is er zelfs tijd voor een grondige opknapbeurt. FOTO ANP TON BORSBOOM groningen anp vleesgerecht Serveer hierbij de Langkorrel rijst dat doet het altijd goed En dus krijgt u die nu van Uncle Ben's cadeau. Uncle Ben's saus, vele smaken naar Q A Q keuze,pot 350 g -239^.*+^7 pot475 of Q QQ 490 gram ~£79tOi£«/ Met Uncle Ben's "sauzen van de Nu bij twee potten Uncle Ben's saus wereld" maakt u in een handom- een pak Langkorrel rijst draai, altijd een verrukkelijk kip- of 375 g van Uncle Ben's GRATIS. Deze week alleen bij Albert Heijn. cd Aanbieding geldt t/m zaterdag 9 augustus aanstaande. De 62-jarige R. Mulder, die op zaterdag 19 juli door zijn vrouw en dochter van Groningse ver pleeghuis 't Blauwbörgje werd overgebracht naar het zieken huis. is daaruit gisterochtend ontslagen en huiswaarts ge keerd. De familie haalde hem uit 't Blauwbörgje, na een con flict over het 'verstervingsbeleid' dat zonder overleg zou zijn in gezet. De Alzheimerpatiënt, die als gevolg van uitdroging in coma was geraakt en in het Martini ziekenhuis weer bij kennis kwam en aansterkte, verkeert volgens de advocaat van de fa milie op het oog in goede ge zondheid. „Hij reageert met een glimlach wanneer zijn vrouw of dochter de kamer binnenkomt; hij herkent hen zeker", aldus raadsman S. Roodhof. De pa tiënt had van het ziekenhuis vrijdag al naar huis gemogen, maar de familie wilde iets meer tijd om de opvang thuis te rege len. Mevrouw Mulder wil voorlo pig met rust gelaten worden. Op de stoep van de woning wil ze nog wel kwijt dat haar man een gezonde indruk maakt. Ze wijst naar de serre, waarin haar man voor de televisie naar het we reldkampioenschap atletiek zit te kijken. Af en toe reageert hij op de beelden met gejuich en applaus. Volgens zijn vrouw eet en drinkt haar man uitstekend. Ze zegt 'bekaf te zijn. „Vanmid dag is er iets in me geknapt. Toen ik hem zo thuis zag zitten, besefte ik dat m'n man dood had kunnen zijn." De Alzheimerpatiënt zal voor lopig thuis blijven. Viermaal daags krijgt mevrouw Mulder bij de verzorging hulp van een thuiszorginstelling. Volgens Roodhof is nog onduidelijk hoe lang Mulder thuis blijft. Er be staat volgens hem zelfs een kans dat hij terugkeert naar de afdeling dagbehandeling van 't Blauwbörgje. „Het is voor de fa milie ook ondoenlijk de verzor ging thuis voor langere tijd op zich te nemen." lidenaar zou pand na 37 jaar alsnog moeten verlaten 'en afke van der toolen ie om een erfenis heeft ertoe ge- dat de 79-jarige Leidse we iaar a. van Heeringen uit zijn is wordt gezet. De rechter heeft be id, dat hij zijn woning aan de sburgersingel, waar Van Heerin- al 46 jaar woont, vóór 1 oktober t ontruimen. Het huis wordt op 1 )ijptember al geveild. Indien Van Hee- igen weigert de woning te verlaten, igt zijn schoonfamilie de politie in te schakelen. De erfeniskwestie speelt in feite al sinds 1961. Toen overleed de schoon vader van Van Heeringen. De oude Lancel had vier erfgenamen: mevrouw P. van Heeringen-Lancel en haar drie broers. 1 let echtpaar Van Heeringen, dat tot diens dood voor de vader had gezorgd, bleef wonen in het ouderlijk huis aan de Rijnsburgersingel. Hoewel dat huis tot de erfenis behoorde, heb ben de mede-erfgenamen toen niet aangedrongen op verdeling ervan. Na 33 jaar, in 1994, kwam daar plot seling verandering in. Mevrouw Van Heeringen-Lancel kreeg via een nota ris de aanzegging om de andere drie erfgenamen uit te kopen, of anders te verhuizen. Persoonlijk contact tussen de twee families was er toen allang niet meer. De rechter gaf de Lancels gelijk Sindsdien heeft het echtpaar ervoor gevochten om in het huis te mogen blijven wonen. Mevrouw Van Heerin gen woonde er sinds haar geboorte; haar man sinds hun huwelijk. Voor het uitkopen van de Lancels hadden ze echter geen geld. Dit voorjaar brachten de Lancels de zaak wederom voor de rechter. Een paar dagen voor de uitspraak stierf mevrouw P. Van Heeringen-Lancel. Het vonnis geldt echter ook voor haar weduwnaar: het huis moet uiterlijk 1 oktober ontruimd zijn. Volgens de advocaat van Van Hee ringen, D. Pool, is er echter nog hoop. Hij wil een kort geding aanspannen. waarin wordt gevraagd om opschor ting van de veiling. Van Heeringen heeft namelijk ook iets te eisen. Een van de Lancels heeft onroerende goe deren uit de erfenis in bezit, die net zo goed gedeeld zouden moeten worden. ..Als alles uit de erfenis moet worden verdeeld, dan ook echt alles", aldus de advocaat: De familie Lancel wenst geen com mentaar te geven. Hun advocaat E. Muller is op vakantie, en geen van zijn collega's wil deze zaak toelichten. Ruim honderd HET WOORD IS AAN mensen gedood ^emod^teeTLibeia. chelijk: één keer als ze haar intrede doet en één keer als ze is afgelopen. in Algerije ALGIERS-AFP weten desnoods onder de onge twijfeld scherpe prijs (waarvan de bekendmaking niet vóór me dio augustus wordt verwacht) van OAD te zullen duiken. Overigens lijkt de reiswereld nauwelijks beducht dat de toch flinke prijsverhogingen veel in vloed zullen hebben op het reis gedrag van Nederlanders. I. Kloosterziel van Hotelplan bij voorbeeld verwacht 'ondanks alles' toch weer meer passagiers dan vorige winter. Bij andere reisondernemingen zijn dezelf de geluiden te horen. Bij een nieuwe reeks moordpar tijen in de Algerijnse districten Blida en Ain-Defla zijn zondag 110 mensen vermoord. Dat meldt een Algerijnse krant van daag. Gisteren vertelden inwo ners van het gebied al dat er 74 mensen waren gedood. In de nacht van zondag op maandag werden 26 inwoners van Amroussa bij Blida, vijftig kilometer ten zuiden van Al giers, gedood. Onder de slacht offers waren acht kinderen en zeven vrouwen, aldus de getui gen. Drie meisjes werden ont voerd. Aangenomen wordt dat de moordpartij het werk is van een groep gewapende moslim* fundamentalisten die het dorp was binnengevallen. In hetzelfde gebied werden zondagochtend bij Hammam- Melouane acht passagiers in een bus gedood bij een 'valse' controlepost. Een groep ver meende fundamentalisten opende het vuur met mitrail leurs. In het district Ain-Defla, 120 kilometers ten zuidoosten van Algiers, verrtig inwoners, onder wie vTOUwen en kinderen, ver moord in de buurdorpen Me- zaoura en Qued-el-Had. Zondag kondigde de Algerijn se president Liamine Zeroual hardere acties aan tegen diege nen die verantwoordelijk zijn voor 'die zieke overvallen op burgers'. De afgelopen twee maanden zijn zeker zeshonderd mensen vermoord door ver moedelijk de zeer gewelddadige Gewapende Islamitische Groe pering (GIA). Zeroual zei dat 'deze misdadigers' zullen boe ten voor hun daden. 25° 137250 137250 147240 10% 20% 20% 60% 60% 50% gitgebreid weeroverzicht op pagin VANDAAG 16 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving10 Randstad12 RTV/programma's Schrijvende lezers Sport Strips Uitgaan Ruzie Schiphol en Jorritsma escaleert schiphol. bill meyer 'Pedofiel' bang voor nieuwe mishandeling breda anp Een 45-jarige Tilburger heeft gisteren bij de rechtbank in Bre da in kort geding geëist dat vier minderjarige jongens bij hem uit de buurt blijven. Begin mei werd de Tilburger 's avonds door deze jongens, 15 en 16 jaar oud. in het trapportaal bij zijn flat het ziekenhuis in geslagen en getrapt. Tijdens de zitting werd ge zegd dat de man. die in Tilburg als pedofiel bekend staat, een 10-jarlg broertje van één van de jongens had misbruikt. Daarom zouden de vier de strafexpeditie op touw hebben gezet. Door de mishandelingen en bedreigingen was de Tilburger tijdelijk de stad uitgevlucht. Na dat zijn verwondingen min of meer waren geheeld, keerde hij naar zijn flat terug. De man leeft sindsdien in angst, omdat hij nieuwe wraakacties vreest. De Tilburger eist nu dat de vier jongens zich gedurende twee jaar niet hinderlijk tegen over hem gedragen. Verder wil hij dat de vier in dezelfde perio de een verbod krijgen om in de wijk te komen waar hij woont. De rechter doet op 8 augustus uitspraak. Schiphol is zwaar teleurgesteld in minister Jorritsma (WD) van verkeer en waterstaat. De lucht haven mag van de minister voor het binnen de perken houden van de geluidshinder het instru ment van 'slot-allocatie' niet ge bruiken. Nu moet Schiphol klant-onvriendelijke maatrege len treffen om luchtvaartmaat schappijen te weren. Daarmee komt de concurrentiepositie van Schiphol en de werkgele genheid ernstig in het geding. 'Slot-allocatie' is volgens de directie van Schiphol de enige manier om de groei van de luchthaven binnen de geluids zones te reguleren. Daarbij krij gen luchtvaartmaatschappijen een maximum aantal vluchten (slots) toegewezen, inclusief de tijdstippen waarop deze mogen worden uitgevoerd. De pijn wordt hiermee over alle maat schappijen verdeeld, terwijl no toire lawaaimakers kunnen worden geweerd. Jorritsma geeft Schiphol geen toestemming voor slot-allocatie, maar eist wel dat de luchthaven binnen de geluidszones blijft. Gisteren onthield de minister voor de tweede keer haar goed keuring aan het gebruiksplan van Schiphol. De luchthaven moet nu voor 1 september een nieuw gebruiksplan opstellen. De maatregelen die Schiphol vandaag invoert, zoals een startverbod in de nacht voor grote vliegtuigen, zijn onvol doende om dit jaar binnen de zones te blijven. Naam: Ja, ik wil een abonnement op hel Leidsch Dagblad. - (l.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Oaütomatisch (f. 92.05) l automatisch (f. 31,95) Qacceptgiro (f. 93,05) Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. n env elop, zonder postzegel. - OF BEL 071-51 28 030 '712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1