Ajax geeft Brugge voetballes Bayern lachertj in openingsrontf Vroemen en Laros zonde problemen ronde verder! Sport Ronald Waterreus heeft vertrouwen in basisplaats .e sCH% Brentjens is leiding kwijt in 'Tour VTT' Inschattingsfout wordt Michael Johnson bijna fataaf MAANDAG 4 AUGUSTUS 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464, PLV -chef rob onderwater. 071 Vitesse ziet af van Trustfull arnhem Orlando Tnistfull komt niet naar Vitesse. Dat zei Vites- se-voorzitter Karei Aalbers gisteren. Waarom de transfer van de middenvelder van Sheffield Wednesday niet doorgaat, wilde de voorzitter niet kwijt. Trustfnlls zaakwaarnemer Yvette Parlevliet van Sport Promotion stond gisteravond stomverbaasd. ..Ik ben hier helemaal nog niet over ingelicht door Aalbers. Ik leef nog al tijd in de veronderstelling dat we in onderhandeling zijn." Naar de ware reden kon Parlevliet slechts gissen. ..Misschien is de transfersom wellicht een probleem. Die is weliswaar gelimiteerd, maar voor Nederlandse begrippen toch bijzonder hoog." Over de exacte hoogte wilde ze geen mededelingen doen. Ibrahim langer bij De Graafschap westervoort De Graafschap heeft vertrouwen in een volledig herstel van Ali Ibrahim. De club uit Doetinchem heeft het nog tot 1999 doorlopende contract van de Ghanese aanvaller met een jaar verlengd. Ibrahim brak in april twee nekwervels. In de loop van het seizoen hoopt hij zijn rentree voor De Graafschap te kunnen maken. Linskens van Lokeren naar WV cenk» Edward Linskens heeft een contract voor een jaar gete kend bij WV. De speler maakte gisteren zijn debuut voor de eer ste divisieclub in het duel in de Euregio-competitie met Sint Truiden (1-1). Hij luisterde zijn komst op met een doelpunt. Linskens trainde al een week mee in Venlo, maar leek aanvanke lijk niet tot een akkoord te kunnen komen. De verdedigende middenvelder speelde het afgelopen seizoen voor Lokeren. Zijn contract bij de Belgische club. waarmee hij net niet degradeerde, liep nog een jaar door. Voor zijn overgang naar België speelde hij voor NAC. Na een ruzie met trainer Wim Rijsbergen vertrok hij uit Breda. Daarvoor kwam hij negen jaar uit voor PSV. Uitblinker Dani glijdt stijlvol langs Lorenzo Staelens. Ajax verslaat Club Brugge in eigen huis: 4-1. brussel gpd De strijd om de macht in het strafschopgebied van PSV is in volle hevigheid ontbrand. Maar niemand twijfelt nog aan de uit komst. De entree van Georg Koch. een zomerse aankoop uit de koker van Dick Advocaat, kan niet anders worden uitge legd als een motie van wantrou wen jegens Ronald Waterreus. Voor de Limburger, wiens posi tie onder de Eindhovense lat in tern ter discussie stond, rest bij voorbaat een rol op het tweede plan. Echter niet voor Water reus zelf. ..Omdat ik het geloof in mezelf niet ben verloren. Met een schier onoverbrug bare achterstand op zijn Duitse concurrent Koch betrad de 26- jarige Waterreus zaterdagavond met rugnummer 23 het sjieke Constant Vanden Stockstadion. Het was zijn beurt tegen An- derlecht (2-1), in de tweede se rieuze test in de voorbereiding. Maar na de demonstratie van Koch tegen Arsenal, drie etma len eerder, hoeft Waterreus zich ogenschijnlijk weinig illusies te maken. ..Dat denkt iedereen, maar er is nog nooit iemand op één wedstrijd geselecteerd. Geschrokken is Waterreus niet van de komst van Koch. ..Dat is inherent aan sporten in de top. Wel was hij teleurgesteld in de clubleiding, die hem aan het einde van het vorige seizoen te kennen gaf weinig fiducie te Ullrich: 'Ik ben sporter, geen popster' Jan Ullrich verlangt naar rust. Een week na zijn zege in de Ronde van Frankrijk wil de Duitser zijn oude vertrouwde leven weer oppikken. De fans geven hem echter geen kans. „Ze blijven maar voor mijn deur liggen om handtekenin gen te vragen. Ik probeer er zoveel mogelijk uit te delen. Maar de fans moeten zich re aliseren dat ik een sporter ben en geen popster", zei Ullrich. Zo n 1000 aanhangers ko men dagelijks naar het huis van Ullrich in Merdingen. „Ik laat me niet meer zien als ik thuis ben. Maar ik verlang er naar weer rustig door Mer dingen te kunnen lopen en een eigen leven te hebben." Zelfs bij het huis van vriend en collega Jens Heppner heeft de Tour-win naar. die onder grote belang stelling in Nederland een aantal criteriums reed. geen rust. Bij een onaangekondigd handtekeningeriuurtje in de winkel van Heppners moe der konden drie agenten de 5000 belangstellenden nau welijks in bedwang houden. „Ik vind het fijn dat de fans zo enthousiast reageren. Na tuurlijk is het prettig dat door mijn zege in de Tour het wielrennen in Duitsland po pulairder wordt, maar de fans moeten het niet over drijven." In de herfst gaat Ullrich eerst naar het ziekenhuis. Hij laat daar zijn keelamandelen verwijderen. Daarna hoopt hij te kunnen gaan skiën, en hij wil nog op vakantie naar Australië. Weg van de drukte en terug naar de rust. hebben in de toekomst. PSV uit te zijn ontevredenheid, waarop Waterreus trainer Advocaat en directeur Frank Amesen vroeg of hij dan mocht vertrekken. „Maar dat kon niet. Ze wilden me per se houden. Ik zou een eerlijke kans krijgen. Tot op de dag van vandaag gebeurt dat. En ik ben ervan overtuigd dat ik eerste keeper blijf." Dat vertrouwen krijgt tegen Anderlecht niettemin een knauwtje. Hoewel hem geen blaam treft bij de treffers van Dan Petersen, zal Waterreus wel even hebben gedacht aan de flitsende reacties van Koch te gen Arsenal in identieke situa ties. De goals van de van Monaco gekomen ex-Ajacied vallen Waterreus evenwel niet te verwijten. Persoonlijke fouten van Stam en Cocu leggen de de fensie van PSV in de eerste helft twee keer open en bloot. PSV. vlak acterend, maakte vooral aanvallend een machte loze indruk. Zonder de gebles seerde oud-Anderlechtgangers Nilis en De Bilde kwamen de Eindhovenaren tot welgeteld twee kansen. In de eerste helft zag Boudewijn Zenden een kopbal stranden op de vuisten van Milojevic, kort na de rust benutte Mare Degrvse kans nummer twee.. Dick Advocaat tilde niet zwaar aan de neder laag. „We sluiten vandaag drie ënhalve week intensieve trai ning af. Sommigen zaten er een beetje doorheen. Het verhaal van de oefenwedstrijd tussen Club Brugge en Ajax zat besloten in de stamelend uitgesproken woorden van Lorenzo Staelens. De Belgische international, geen kleine jongen toch, hapte naar adem en zei na de 1-4 ne derlaag: ,,Nog twee van dit soort wedstrijden en ik stop met voetballen." Vernederend was het geweest, de ma nier waarop Ajax de ploeg van Eric Gerets overvleugelde. Volgens de ex-PSV'er hoeft niemand bij Club Brugge, vo rig seizoen tweede in België, echter te vrezen voor een herhaling. ,,Je zult begrijpen dat ik Ajax geen tweede keer zal vragen in de voorbereiding. Want hier worden we niet echt vrolijker van. brugge simon zwartkruis gpd-verslaggever Het ophemelen van de tegen stander is een beproefd recept van veel voetbaltrainers om ei gen mankementen naar de ach tergrond te dringen. En die zijn talrijk, in het geval van Club Brugge. Maar het zou flauw zijn het verassend goede spel van Ajax louter terug te voeren op de onthutsende zwakte van de Belgische titelkandidaat. Daar was het Amsterdamse combina tievoetbal te vloeiend en te fris voor. Drie dagen na een zoute loos gelijkspel tegen Sunderland kreeg de equipe van Olsen de geest en dat oogde veelbelo vend. De sollicitatieprocedure voor een basisplaats bij Ajax nadert de eindfase en zaterdagavond bleek dat alle spelers van dat feit zijn doordrongen. Morten Olsen herhaalde na afloop dat hij met een kern van zeven a acht basisspelers wil starten, de overige plekken worden per wedstrijd - afhankelijk van de speelwijze en kracht van de te genstander - ingekleurd. De be- langrijkse kandidaten voor het elitegroepje zijn Edwin van der Sar. de gebroeders De Boer. Danny Blind. Sunday Oliseh, Ri chard Witschge. Jari Litmanen (mits fit). Tijjani Babangida en Michael Laudrup. Welke rol voor laatstgenoemde is wegge legd is ook na zaterdagavond nog onduidelijk. Laudrup is weinig plaatsgebonden en zwierf tegen Club Brugge naar hartelust door de gehele voor hoede. Met hem zal Olsen veel gaan variëren. Als schaduwspits zal de trai ner zijn landgenoot voorlopig niet nodig hebben. Op die plek manifesteert Dani zich dermate sterk, dat Olsen eergisteren be aamde niet om de creatieve Portugees heen te kunnen. Met grote gretigheid verdeelde Dani ook tegen Club Brugge het aan- valsspel. Met een doelpunt - na dat Sibon Ajax op voorsprong had gekopt - en twee geraffi neerde assists aan Hoekstra en Tobiassen als kroontje op zijn werk. Het laatste doelpunt, dat van Tobiassen, was typerend voor de manier waarop Olsen zijn ploeg willen laten spelen. Met iets meer variatie, beweging en avontuur dan zijn voorganger Van Gaal. Daar hoort ook een somtijds opstomende back bij. zoals de solide spelende Tobias sen zaterdag etaleerde. De ro buuste Deen besloot zijn rush met een fijnzinnig stiftballetje. iets waar slechts weinig verde digers ooit op zijn betrapt. Het frivole spel van Ajax is een weerspiegeling van de sfeer die Morten Olsen in zijn selectie proeft. „De jongens hebben er goesting in", zei de Deen in vlekkeloos Vlaams „dat hebben hebben we vanavond kunnen zien." Meer nog dan de bedoe ling was zelfs. Op het interne te levisiecircuit werd in de rust haarfijn in beeld gebracht hoe enkele Ajacieden elkaar, vlak voor het betreden van het veld, bij wijze van voetbalhumor in de edele delen knepen. De ont spannen houding van Olsen heeft zijn weerslag op de spe lers, zoveel is inmiddels duide lijk. Helderheid over de ware kracht van het huidige Ajax krijgt het publiek de komende weken. Om te beginnen tijdens de meest aansprekende wed strijd uit de oefencampagne, zondag in Malaga tegen Real Madrid. Eric Gerets. de arme man moet zaterdag al met Club Brugge de competitie in, was al vast zwaar onder de indruk van de staat waarin Ajax verkeert. „Ik heb zelden een ploeg gezien die in deze fase van de voorbe reiding al zó ver is. Vooral de eerste helft was een fysieke trai ning voor ons. Ik heb op de bank meegeleden met de jon gens. We hebben voetballes ge kregen." MUNCHEN ANP/DPA/RTR Bayern München was het la chertje van de openingsronde in de Bundesliga. De Duitse kampioen bestond het om za terdag voor eigen publiek te verliezen van het gepromoveer de Kaiserslautern: 0-1. De Deen Schönberg maakte tien minu ten voor tijd in het uitverkochte Olympia-stadion (63.000 toe schouwers) het verrassende doelpunt. De sensationele zege van Kai serslautern was een persoonlij ke triomf voor trainer Rehagel. Vijftien maanden geleden werd 'Koning Otto' met veel kabaal afgezet bij Bayern. Zaterdag nam hij met een duivelse grijns revanche. Het was de eerste overwinning van Kaiserslautern sinds 1983 in München. De ka pitaalkrachtige titelverdediger maakte in de eerste competitie wedstrijd vooral aanvallend een armzalige indruk. Met een dis ciplinaire maatregel zette Reha gel zijn ploeg vlak voor het duel met Bayern op scherp. De coach passeerde aanvoerder Brehme. omdat hij zich solidair verklaarde met de rebellerende manager Briegel. De oud-inter national bekritiseerde de grote macht van Rehagel. maar kreeg bij het bestuur van Kaiserslau tern geen bijval. Hertha BSC beleefde een fraaie rentree in de Bundesliga. De nieuwe ploeg van Bryan Roy en Dick van Burik hield Euro pees kampioen Borussia Dort mund gisteren op 1-1. Ruim 73.000 toeschouwers in het Olympiastadion zorgen voor een recordrecette van twee mil joen gulden. Roy speelde een uur mee. Van Burik bleef ge blesseerd aan de kant. Covic (Hertha) maakte in de eerste helft de openingstreffer van Rieken ongedaan. Arie van Lent begon bij Wer- der Bremen in de uitwedstrijd tegen Karlsruhe in het basis team. De Nederlandse spits kon echter niet imponeren. Na een uur moest hij naar de kant. Gi- lewicz, Wück en Schroth hiel pen de thuisploeg aan de eerste zege, die tevens de koppositie in de Bundesliga opleverde.'V Voor Sonny Silooy en'e.r blesseerde Rob Maas bep1' competitie ook al in n^" Hun ploeg Arminia Bi 9 ging met 1-0 onderuit llll Bochum. Aanvoerder scoorde in de tachtigsl11 nuut. Silooy moest daarp naar de kant. !e S1 Frankrijk iti> Speler/trainer Adick KoJ^ Franse competitie met zij^0 Cannes slecht begonne ploeg, waarbij ook oud-Hp veenspeler Leeroy ïja speelt, verloor uit bij Guif1!1 met 3-1. Paris Saint Gtal versloeg promovendusae teauroux met 2-0. Ook 0°l que Marseille won, met 3^ Le Havre. Verdediger Ij Blanc scoorde twee mafc' nen zes minuten. nc Schotland m Celtic startte de Schots^e balcompetitie zwak. DK^ van trainer Wim Jansen i gisteren met 2-1 bij Hibi>e Charnley maakte een kl^ voor tijd het winnende^ punt. Hibernian had na'ei nuten ook een voorsprd*e nomen, door Power. Ee?a punt van Mackay betekeP3 gelijkmaker van Celtic. :nl UITSLAGEN du\ Bayern M - Kaiserslautern 0-1.1 Bielefeld 1-0, Rostock - Wolfst,. Karlsruhe - Bremen 3-1Köln - Dukl 2, HSV - Mónchengladbach 2-Jbe BSC - Dortmund 1-1. Schalke'0trr kusen 2-1Stuttgart - 1860 Münc I1- £/Vn Charity Shield: Manchester Unites— sea 1 -1Manchester United wns. Gumgamp - Cannes 3-1. Lens - A 0. Montpellier - Strasbourg 1-l .lve Bastia 0-1Lyon - Metz 0-1Marp-0 Havre 3-1 Paris SG - Chateauf"1 Bordeaux - Monaco 1-0. Toulous#8 >-° d! Aberdeen - Kilmarnock 0-0. Dunfte' Motherwell 0-2. St Johnstone - uha 1-1, Hibernian - Celtic 2-1 llve Afscheid van Toninho Ceré BELO HORIZONTE |ve [6 Toninho Cerezo voetbalt niet meer. De geweldenaar op h|n3 denveld nam dit weekeinde afscheid met een wedstrijd v club AÜetico Mineiro tegen AC Milan (2-2). „Een trieste d^ l hij. na voor het laatst het veld te hebben verlaten. Hij is van jaj< trainer terug te keren. In de jaren tachtig behoorde Cerez<^,;e kern van het Braziliaanse elftal, dat imponeerde zonder dep prijs te winnen op de WK's van 1982 en 1986. Negen jaar wd£s zo actief in Italië, onder meer bij AS Roma. In 1993 nog wonj- Sao Paulo in Tokio de wereldbeker voor clubteams. Jalabert richt zich op wereldbeker valreas afp Ban Brentjens is in de tweede etappe van de Tour VTT, de Ronde van Frankrijk voor mountainbikers, zijn koppositie kwijt geraakt. De olympisch kampioen ein digde gisteren in de 50 kilome ter lange rit van Gigondas naar Valreas als derde, op 1 minuut en 14 seconden van de Frans man Chrstophe Dupouey. Diens mede-vluchter Lennie Kristensen uit Denemarken nam de leiding in het algemeen klassement over. Brentjens had zaterdag de eerste etappe gewonnen van de Tour VTTCVelo tout terrain'), in het Franse departement Vau- cluse. De Limburger arriveerde solo aan de finish in Bédoin. 22 seconden voor de Italiaan Sa- vignoli. Een dag later werd Brentjens verrast door de de marrage van Dupouey en Kris tensen, die al na vijf kilometer op avontuur gingen. Brentjens ging samen met de Australiër Evans nog in de tegenaanval, maar kon het gat niet dicht rij den. In het algemeen klasse ment bedraagt zijn achterstand op de Deen 13 seconden. Pevenage Rudy Pevenage had een wat an dere ontvangst bij zijn eigen club in gedachten. De assistent ploegleider van het Duitse Tele kom, dat met Jan Ullrich de Tour-winnaar in de gelederen had, werd vrijdag bij het klim- criterium de 'Muur van Ger- aardsbergen' van de hoofdtri bune gestuurd. Pevenage is bestuurslid van Viane Geraardsbergen, de orga nisator van de klimkoers. Vrij dagavond kreeg hij ruzie. „Ze verwijten mij dat ik niet mijn best heb gedaan om betere ren ners. echte vedetten, naar de wedstrijd te lokken. Maar Ull rich had al vijf contracten on dertekend. Pantani was te duur en Henn blijkbaar niet goed ge noeg. Nu is alles mijn schuld. Met deze dictators wil ik verder niets te maken hebben, ik heb gelijk mijn ontslag als bestuurs lid ingediend." Jalabert Laurent Jalabert heeft de eerste etappe van de Trofee Castilla- Leon gewonnen. De Fransman versloeg de Belg Hendrik van Dijck van TVM en de Italiaan Endrio Leoni in de sprint. Go- dert de Leeuw finishte als tien de. Jalabert reageerde met op vallend veel enthousiasme op zijn overwinning. Het leek of hij de frustaties van de volledig mislukte Ronde van Frankrijk van zich af had geschud. „Zes weken rust voor de Tour zal mij niet meer gebeuren. Ik wil win nen wanneer en waar het kan", herhaalde Jalabert de woorden die hij vorige week in Parijs sprak. De aanvoerder van de UCI- ranglijst wil zich nu volledig gaan richten op de wereldbeker en de wereldtitelstrijd. Hij staat met 107 punten derde in de tus senstand achter Michele Bartoli (196) en RolfSörensen (180). De Spanjaard Igor Gonzalez nam als eerste het initiatief in de Trofee Castilla-Leon. Hij reed 148 kilometer alleen voor op en kreeg een maximale voor sprong van acht minuten. Hij kon zijn marge op het peloton echter niet vasthouden, jalabert bleek de sterkste in de massa sprint. i s ATHENE GPD Marcel Laros in zijn serie op weg naar de halve finales. foto wfa Simon Vroemen voelde de faal angst. „In de series eruit, dat is een afgang. Het geeft negatieve druk." Marcel Laros herinnerde het zich maar al te goed van Göteborg, de WK van twee jaar terug. .Ach. die series kom ik wel door." dacht hij destijds. Het pakte anders uit en ook Laros voelde zo de schrik voor een roemloos einde op een \Toege zondagmorgen. Daarom was er bovenal opluchting, dat beide steeple-lopers de eerste schifting overleefden. Vroemen deed het met over tuiging, Laros met een gelukje. Sprintend om de zesde en laatste kwalificatieplek met An- tones Vouzis, zag de Bredase at leet de Griek over de laatste hin dernis vallen. Later bleek ook de achtste plaats in zijn serie ge zien de tijd nog voldoende was geweest voor de halve Finale van vanavond. Maar dat was ach teraf. Door de valpartij van de Griek oogde de grimas bij Laros plotseling als een glimlach. Vaak heeft hij de pech, nu zat het hem eens lekker mee. Maar het kostte Laros moeite tevreden te zijn over de wed strijd en hij sprak van „gemeng de gevoelens". Hij hoopte dat de stijgende lijn van de weken voorafgaande aan 'Athene', zich zou vertalen in een overtuigen de race. „Maar het was niet su perwat ik deed." Hoewel de training op Papen dal juist in het teken van het vroege tijdstip van de series - nog voor negen uur - had ge staan, voelde het lichaam gis termorgen niet echt uitgesla pen. Om half vijf was de wekker afgelopen in hun hotelkamer, vier uur voor de race. Vroemen zag bij zijn aankomst op het in- loopveld tot z'n verbazing hoe Moses Kiptanui zich niet echt prepareerde op zijn steeple-se- rie, maar nog liep te trainen met het Keniaans trio op de vijf kilo meter. Opvallend was ook hoe rustig de drievoudig wereld kampioen zich in de serie hield. Hangend achter in het veld, in de laatste ronde haast achteloos versnellend. De Utrechter zelf was blij, dat hij de laatste ronde niet meer hoefde aan te zetten. Op het grote tv-scherm in het stadion kon hij zien dat z'n vierde plaats onbedreigd bleef. De pijn zat op dat moment al flink in de be nen. „En als je langzamer gaat lopen, ga je bij elke balk tijd ver liezen." I Iet soepele glijden over de hindernissen, werd springen en opnieuw aanzetten. Vroemen kwam uloi 8.28,96. Hij zou begin F zoen verheugd over zift; zijn geweest. Maar sinds*- rige maand tijdens de P^+ Games onder de 8.22 drv' een week later in Hecht*1 op 8.19.16 uitkwam. isLe van Athene 'gewoon' ge^i Wal in de halve finale rïKÏ is, kunnen Vroemen eifU echt niet zeggen. „Maar L, is anders. Geen faalangs!6 de spanning om te pre^°r aldus Vroemen. a athene anp Mjchael Johnson heeft zich tij dens het WK atletiek in Athene ternauwernood geplaatst voor de halve finales van de 400 me ter. De olympisch kampioen werd vierde in de tweede serie. Als derde van de vier tijdsnel- sten was het bijna mis gegaan. Johnson werd vorig jaar in At lanta olympisch kampioen op de 200 en 400 meter. Een jaar eerder, tijdens het WK in Göte borg, won hij eveneens de „dubbel". De 29-jarige Ameri kaan geldt in Athene opnieuw als favoriet. Naast de 400 meter start hij hoogstwaarschijnlijk in de 4x400 meter-estafetteploeg. Zondagmiddag maakte Johnson bijna een inschattings fout. De titelverdediger liep de laatste meters rustig uit, maar werd toen nog ingehaald door drie concurrenten. Zijn eindtijd van 45,39 was de 15e. Zijn land genoot Jerome Young liep in de vierde serie de snelste tijd: 44,87. Johnson won zondagoch tend heel eenvoudig zijn serie in de eerste kwalificatieronde in 45,66. „Ik spaar zoveel mogelijk mijn krachten voor de finales. Ik heb mijn energie straks nog wel nodig," zei hij toen. Een paar uur later liep hij op nieuw zuinig. De Brit Jamie Baulch ging hem veel te hard, Johnson von de tweede plek ook mooi zat. „Ik was er zeker van tweede te eindigen." Davis Kamoga en Ibrahima Wade kwamen hem echter nog voor bij. „Wade heb ik echt ha nooit gezien. Ineens zat-i me." Johnson dankt zijn dek, in Athene aan de nieuwl geving. Kampioenen vf*| vorige WK kregen een v Johnson had die i hij de trials in eigei misliep wegens een bless -

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14