iALDI informeert.. ALDI informeert.. ALDI informeert fschuw en onbegrip over verkrachting door meisjes Randstad asjesdief bekent 26 berovingen Hoek van Holland onderhandelt met Lovers over strandexpres NSDAG 23 JULI 1997 ijes verkrachten meisje. Omdat zij een hekel iaa haar hebben. Zo maar op een zondagmiddag Z0( n sportpark in Zoetermeer. Ujj je kan zo iets gebeuren en vooral hoe kun- iet zulke jonge kinderen (14 en 17 jaar) zo wreed Zelfs de meest doorgewinterde krachten in ie- en justitiële kringen reageren vol afgrij- Een 14-jarig meisjes werd in een sportpark n°^ racht door twee andere meisjes en later ook 005 eens door een jongen van 17. en weid bij meisjes neemt de laatste jaren hand hand toe. „Het lijkt wel of die meiden met soort inhaalslag bezig zijn. net zo stoer willen 23 komen als hun mannelijke leeftijdgenoot- hti zegt Haagse advocaat Cees Noppen, die in praktijk veel met dit soort strafrechtzaken te maken. „Ze slaan elkaar de tering, om het eens plat te zeggen, ze mishandelen elkaar, zoiets als nu in Zoetermeer heb ik nog nooit gty gemaakt". van de meisjes had al een paar weken ruzie nog Dver met het slachtoffer en wachtte haar vorige week zondag op bij het zwembad. Ze schopten en sloe gen de 14-jarige, beroofden haar van enkele sie raden en hebben haar vervolgens gedwongen met 'hulpstukken' seksuele handelingen te ver richten. Later kwamen er twee jongens helpen, van wie een 17-jarige het meisje ook heeft ver kracht. De andere jongen en de meisjes moedig den hem aan. Het slachtoffer werd ook nog in een sloot gegooid. In de loop van vorige week zijn de drie daders opgepakt en zij zitten in voorlopige hechtenis. „En als het aan het Openbaar Ministerie ligt, blij ven ze alle drie in hechtenis tot aan de rechts zaak", zegt de Haagse officier van justitie Nico Zandbergen vol overtuiging. „Wat hier is ge beurd, is zo gruwelijk. Dat maken we gelukkig niet iedere dag mee". Of de daders en ook de 14- jarige in hechtenis blijven, beslist de raadkamer van de rechtbank. „Je moet in dit geval ook bij de vrouwelijke da ders wel degelijk van verkrachting sprekendo ceert advocaat Noppen en hij zoekt het op in het wetboek van strafrecht: „Verkrachting is het met geweld seksueel binnendringen van het lichaam en dat hoeft helemaal niet door een mannelijk lid te zijn". De advocaat acht de kans groot, dat het Open baar Ministerie zal besluiten dat het meerderjari gen strafrecht van toepassing zal zijn op de twee 17-jarigen. Officieel verschijnen jongens en meis jes onder de 18 jaar voor de kinderrechter, maar daar is het OM recent al een paar keer van afge weken bij vergelijkbare gruwelijke zaken. „Vol gens het meerjarigenrecht zou er acht jaar gevan genisstraf tegen de oudste twee verdachten kun nen worden geëist. Officier van justitie Zandbergen wil niet op de gang van zaken vooruitlopen en zegt slechts dat de daders nog voor de rechtszaak uitgebreid door deskundigen zullen worden onderzocht. Daarbij zullen uiteraard ook de achtergronden van de kinderen aan de orde komen en zullen de specia listen ook bepalen of er al dan niet verzachtende omstandigheden zijn aan te voeren. Diverse experts op het gebied van verkrachtin gen door jongeren zijn uiterst voorzichtig in hun reacties omdat zij nog te weinig van de Zoeter- meerse affaire afweten en de politie ook heel te rughoudend is in deze zaak. De politie Haag landen heeft deze verkrachtingszaak ruim een week buiten de publiciteit gehouden, om het slachtoffer zo veel mogelijk in bescherming te ne men en heeft bovendien gewacht totdat ook de 17-jarige mannelijke verdachte was opgepakt en maandag voor de officier van justitie geleid. Riet Rosenboom van Slachtofferhulp kan zich die bescherming volledig voorstellen. Het meisje gaat volgens haar door een hel en wordt aan die verschrikkelijke gebeurtenissen herinnerd door de berichtgeving. „Ik werk nu tien jaar bij Slacht offerhulp en toch krijg ik iedere keer bij dit soort verhalen kippenvel. Dat went nooit", zegt Rosen boom, die verwacht dat zij of een collega het slachtoffer in eerste instantie zal bijstaan, maar dat er daarna zeker professionele opvang nodig is. Ook de medewerkster van Slachtofferhulp be vestigt, dat geweld bij jonge meisjes (14 en 15 jaar) de laatste jaren toeneemt. lal HAAG ANP Hagenaar die ervan wordt lacht in de periode april-ju- ïgeveer 68 tasjes te hebben olen, heeft in 26 gevallen bekentenis afgelegd. Dat ft de Haagse persofficier N. Zandbergen gisteren ge- i De persofficier sluit zeker uit dat de 26-jarige man in ■Éoekomst meer tasjesroven Tent. „Maar waar de teller blijft steken is op dit moment nog niet te zeggen." De tasjesdief zorgde voor nogal wat beroering onder ou dere Haagse vrouwen. De poli tie bereikte geluiden van direc teuren van bejaardentehuizen waarvan de inwoners de straat niet meer op durfden. De ver dachte wordt vandaag voor de raadkamer voorgeleid. Hij heeft al eerder voor dergelijke vergrijpen vastgezeten om zo in zijn behoefte naar verdoven de middelen te kunnen voor zien. De politie kon de verdachte verleden week in de kraag vat ten toen hij zijn vermoedelijke 68e slachtoffer maakte. Re chercheurs kwamen tot die schatting omdat de man steeds op dezelfde manier te werk ging en slachtoffers telkens eenzelfde signalement van de dader opgaven. HOEK VAN HOLLAND GPD Hoek van Holland is in onderhandeling met NS- concurrent Lovers over de strandexpres, de door trekking van de spoorlijn van het station Hoek van Holland naar het Noordzeestrand. De over heid betaalt de kosten voor de aanleg van het na genoeg twee kilometer lange tracé, een bedrag van tien miljoen gulden. Lovers dan wel de NS zouden de exploitatie van de strandexpres voor hun rekening moeten nemen. Volgens deelgemeenteraadvoorzitter L. Vreug- denhil van Hoek van Holland zijn de plannen voor de verlenging van de Hoekse spoorlijn in een stroomversnelling terechtgekomen. De be stuurlijke besluitvorming ligt inmiddels op natio naal niveau, bij minister Jorritsma van verkeer en waterstaat en wethouder Kombrink van Rotter dam die zeer welwillend zouden staan tegenover de strandexpres. Daarom, aldus Vreugdenhil, is het moment aangebroken om te kijken 'wie er straks met een treintje over de rails gaat rijden - Lovers of de NS'. Felicitaties en bedankjes worden dagelijks in onze bladen geplaatst Een originele manier om uw familie, vrienden en kennissen te bedanken of te feliciteren. 1 koloms felicitatie (9 regels) 2 koloms felicitatie (9 regels) 2 koloms felicitatie foto (11 regels) ƒ25,- ƒ45,- ƒ50,- Felicitatie een dag voor plaatsing om 14.00 uur. Felicitaties met foto 2 dagen voor plaatsing om 14.00 uur •Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82, Leiden. Schriftelijk opgeven «Dagbladuitgever^ Damiateb.v. t.a.v. Rubrieksadvertenties Postbus 507, 2003 PA Haarlem

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15