Het zware leven in een stad op wielen a LtJl Tour de France Natuurlijk wint 'Der Jan' de Tour. Wie anders?' Geen muziek maar treurmars ZACHTE BERM - 1DAG 18 JUL11997 irgei Oetsjakov nog altijd cs duivels ITETIENNE ANP gei Oetsjakov was gisteren steeds des duivels. Een dag de deklassering in Perpignan de woede bij de 29-jarige iraïner en zijn ploegmakkers Polti nog niet bekoeld, ad was de blonde renner ral op de koersdirecteuren de Tour, Jean-Marie Leb- en diens assistent Jean- nijois Pescheux. ilaffia", zei de blonde ren- op de rustdag in algemene in hotel Campanile in Vil- even buiten Saint Etienne. zei het niet met zoveel prden, maar uit alles bleek hij - en met hem zovelen - Fransen ervan verdacht per en landgenoot op het podi- te willen hebben. Ik heb nauwelijks iets ver- d gedaan. Desbiens was zelf uldig aan het feit dat hij bij- in de dranghekken terecht ïn", zei Oetsjakov. „Het was brede aankomst. Rechts alle ruimte. Hij koos zelf de nauwere doorgang i. Als hij dan in de proble- komt, dan heeft hij het zelf schuld?" oewel de jury van de UCI emationale wielrenunie) de indelijke beslissing nam, rste bij Polti het ontevreden Del dat op last van hoger- (Pescheux) de overwin naar de Fransman Des- ns is gegaan. Gerrit de Vries, Nederlandse ploegmakker Oetsjakov, wist het wel ze- „Het is een schandaal wat nsdag is gebeurd." di Altig heeft alvast wat adviezen voor Ullrich De jongens van Layher sjouwen drie weken voor een schijntje Een hitsig Coca Cola-meisje leunt quasi-nonchalant over de auto van een televisieploeg als de laatste Tour-toeris ten afdalen naar hun tenten, slordig opgezet tussen de bergtoppen van Andorra. Drie uur geleden lag hier de streep van een Tour-etappe. Nu herinneren nog slechts een spontaan ontstane vuilnisbelt en een enkele achter blijver aan de glorieuze intocht van de beste klimmers. Tour de France. Ze verdienen een schijntje. „Hoeveel? Dat houd ik voor mezelf', zegt Ser gio, één van hen. „Het is zeer, zeer zwaar werk. Maar we zijn hierin gespecialiseerd. In Bercy (mega-sportcentrum in Parijs) bouwen we de podia als er pop concerten zijn of plaatsen we de hekken bij demonstraties." Ze werken drie weken aan één stuk. Eenmaal thuis mogen ze welgeteld één compensatie dag opnemen. Ze slapen ge middeld drie tot vier uur per nacht. Meestal tijdens de rit naar de volgende finishplaats. Daar aangekomen wacht hen onmiddellijk de montage van de tribunes en de posities van de tv- en radiocommentatoren. Als de renners finishen, zitten zij te eten in de schaduw tussen de trucks, enkele honderden meters voorbij de plaats waar de winnaar in de schijnwerpers wordt gezet. Zodra de laatste renners zijn aangekomen en de VIP's hun 'hospitality units' zijn uitgerold, beginnen zij weer met de demontage. „Ik vind wielrennen heel mooi, maar ik heb nog niets van de wedstrijd gezien", zegt Sergio. „Dat kan ook niet met onze werktijden." Hij steekt nog een sigaret op en kijkt het dal in waar de trucks met het materiaal straks het gevaar tegemoet gaan. De jongens van Layher nemen plaats in een bus die in de jaren vijftig vanuit het Oostblok naar Frankrijk is gekomen en dus PERPIGNAN FRED SEGAAR Zelfs de renners die op meer dan een uur zijn binnen geko men, liggen al enige tijd op bed als de werklieden de laatste sta len buizen in de trucks gooien. Ze vegen de slaap uit hun ogen, roken nog een sigaret en kibbe len over het 'eigendomsrecht' van een achtergebleven aanste ker. De vrachtwagens, een onaf zienbare reeks, staan al te ron ken. De inzittenden wacht een helse tocht. De weg naar het dal is smal, het ravijn is diep en de chauffeur is moe. Beneden aan gekomen begint het pas. Het is dik tweehonderd kilometer naar Perpignan, de aankomstplaats van de volgende dag. Het is de schaduw van de Tour. Het is de andere kant van de wielerwedstrijd, de slagader die zich alleen bij nacht laat zien. Als de renners slapen zijn de sjouwers nog actief, bouwen zij het decor waartegen de cou reurs zullen finishen. Zonder hen geen eindstreep, geen tele visie-uitzending. Zonder hen ook geen VIP's en andersoortige gewichtige lieden, zonder hen geen reclame, zonder hen geen inkomsten. Ze zijn met twaalf, de werkne mers van Layher. Jonge, donke re, ongeschoolde arbeiders uit de voorsteden van Parijs, die drie weken aan de Tourorgani satie zijn uitgeleend omdat hun baas toevallig de laagste prijs berekent aan de Sociqfé du niet het comfort biedt dat de monteurs verdienen. Er liggen matrassen op de grond, het ruikt er alsof er weken niet is schoongemaakt en dat klopt. Ze sluiten nu de gordijntjes. Ze ho pen tijdens de rit naar Perpig nan wat te kunnen slapen. Want eenmaal daar is het weer aanpakken geblazen. De jongens van Layher zijn slechts een schakeltje in het grote geheel. Er is veel meer dan alleen tribunes en de posities van de tv-verslaggevers. Er is een futuristische finish, er zijn loges voor de sponsors en poli tici, er zijn afzettingen, heel veel afzettingen, er is een interview ruimte waar onmiddellijk na de finish de ritwinnaar kan worden ondervraagd. Het is een stad op wielen, een mobiel miljoenen bedrijf. In totaal werken elke dag zestig mensen zich in de schaduw van de Tour in het zweet des aanschijns. En dan betreft het hier nog alleen het fi- nish-gedeelte. Ongeveer een zelfde aantal is belast met de bouw van het "Village Départ' en de omlijsting bij de start. Het konvooi van de finish- ploeg bestaat uit vijftig vracht wagens. Vier daarvan zijn ei gendom van Wim van de Waar- senburg. In zijn bedrijf in Deur- ne zijn drie verrijdbare voertui gen vervaardigd die tijdens de Tour dienst doen als ontvangst ruimte voor het hoge bezoek in de Tour: politici en bobo's. Daarnaast heeft zijn bedrijf de 'interviewruimte-op-wielen' ontworpen. Jean-Marie Leblanc, directeur van de Société, reageerde posi tief op Van de Waarsenburgs of ferte, eind vorig jaar. „We waren er al een beetje van uitgegaan dat we de opdracht zouden krij gen", zegt hij. „Dus zijn we al vast maar begonnen met bou- cTrnmrm Zaterdag 19 juli St-Etienne L'AIpe d'Huez 300m 1,860m 185m* A km 12.5 83 129.5 203 j 100 A Berg categorie Verfrissing <3> Sprint A Hoogst6 Punt De hekkensjouwers van Layher werken drie weken aan één stuk, slapen gemiddeld drie tot vier uur per nacht en verdienen een schijntje. Eenmaal thuis mogen ze welgeteld één compensatiedag opnemen. foto gpd wen. Het is een zware klus ge weest. De tweede wagen was pas een paar dagen voor de Tourstart in Rouen klaar. Ze zijn erg tevreden over ons ontwerp. De kans is groot dat we een contract voor langere tijd met de Tourorganisatie afsluiten. De bouw was een zware klus, maar het echte werk begon pas met de Tour. De acht werkne mers die namens het Brabantse bedrijf in de ronde actief zijn, hebben na anderhalve week al wallen onder htm ogen. De werkdagen zijn lang, de rusttij den kort. Wat dat betreft ver schilt er niet veel met de jon gens van Layher. Ook de Bra banders zijn klaar met inladen. Hun vier trucks staan gereed voor de tocht naar Perpignan, dwars door de Pyreneeën. Het is een indrukwekkend ge zicht de vrachtwagens in Arcalis te zien afdalen. Behoedzaam manoeuvrerend verlaat de co lonne de Andorrese toppen. De IENNE GUIDO BINDELS VERSLAGGEVER het raam van de slaapka- van Richard Virenque It een accordeonist Franse isons. Het is een Nederlan- één van 'De Mosselman van TVM, die traditioneel ustdag van de Tour opluis- n. De ploeggenoten van Vir- ue lopen ontspannen rond, mieten van het weerzien hun kinderen. Virenque laat zich pas 's avonds, tij de speciaal voor hem be- persconferentie, zien. Hij spannen, weet dat hij van- in de race tegen het uur- normaal gesproken extra op Ullrich zal verliezen, r de verwachtingen in ikrijk blijven hooggespan- het machtsvertoon van ich in de Pyreneeën pro- Virenque de Franse eufo- e temperen. „Het zal heel lilijkzijn om Ullrich nog van ïerste plaats te rijden. Als hij eAlpen net zo goed fietst als e Pyreneeën is het zelfs on- [elijk. Toch blijven mijn •orters dromen van de zege. Ik begrijp dat wel, irals het onhaalbaar blijkt te dan stort mijn wereld heus in. Ik ben pas 27 jaar, kan groeien." twijfels hebben dus bezit omen van Virenque. Ook al ?kt hij daarna weer straffe zelfs al belooft hij zijn ge it er alles aan te doen om in Ipen Ullrich op de knieën te ?n. Virenque dreigt, terwijl i werkelijkheid moet beven angst. Maar wie is er niet zo kort voor drie vreselij- Ipenritten. igst is een instinct, moed overwinning. Het is de wil de angst het zwijgen oplegt laar onder moed bedelft. En juiste wil hebben ze alle- of ze nu Virenque heten Hlrich. Ze zijn moedig én De Duitser vreest net Virenque de dagen die ko- gaan. staart naar buiten en zegt liet weer zijn grootste vijand kunnen worden. „Als het ut ben ik nooit in mijn bes oen. Vooral in de afdalingen •iet dan levensgevaarlijk, rdat je er erg in hebt, lig je Ie grond." Het is, tijdens een conferentie in de overvolle, lende zaal van het luxueuze 'tros-hotel in St. Etienne, het enige getuigenis van he bij Jan Ullrich. Duitser heeft er een zware 'pzitten. „Ik heb een beetje tod, het parcours verkend, tvan rusten is het niet ge- n. Ik heb niet geslapen, geen oog dichtgedaan. De Gele-truidrager Jan Ullrich ontspant zich aan de rand van het zwembad van zijn hotel maar is nog niet be paald het toonbeeld van de zelfverzekerde leider van deze Ronde van Frankrijk. foto epa interviews tel ik niet eens meer. Maar ja, ik heb nu eenmaal die gele trui, dus zal ik er mee moe ten leren leven. Ook al zou ik nu liever in bed liggen of lekker in m'n eentje een beetje wande len." Ullrich is nóg niet bepaald het toonbeeld van de zelfverzekerde leider van deze Ronde van Frankrijk. Maar dat kan van daag, na de tijdrit, in één keer veranderen. De Tour, zegt hij, begint nu pas echt. En de Alpen zullen zwaarder zijn dan de Py reneeën. Alpe d'Huez kent hij niet, al die andere cols met die mooie klinkende namen even min. Behalve de Madeleine. Een Duitse verslaggever heeft een goedbedoeld advies. Als 'Der Jan' zich nu eens in de tijd rit spaarde, als hij in die race te gen de klok nu eens met de handrem erop reed. Dan heeft hij wat meer kl achten over voor de zware Alpenetappes. Een stukje verderop zit Rudi Altig en zucht. Tja, het is niet niks wat die jonge Ullrich opeens over zich heen krijgt. Altig (60), zelf in het bezit van zeventien gele truien, heeft nog nooit zoveel Duitse journalis ten, zoveel ter zake onkundigen ook, rond de koers gezien. Zelfs in zijn beste jaren was het niet zo'n gekkenhuis. En hij was in de jaren zestig toch behoorlijk reis neemt zeven uur in beslag. De gemiddelde snelheid is slechts 30 kilometer. Als ze 's morgens vroeg in Perpignan aankomen, schijnt de zon reeds in alle hevigheid op de autora men. De chauffeurs móeten wakker blijven. De mannen die straks het decor gaan opbou wen, proberen tijdens de tocht een tukje te doen. Ze kunnen de werkzaamheden inmiddels dro men. Er zit een bepaalde syste matiek in het opbouwen van de mobiele units die inventief zijn gebouwd. In enkele uren is de ontvangstruimte gereed voor gebruik. De ploeg van Layher is even eens in alle vroegte gearriveerd. In drie uur toveren de 55 man nen een stuk asfalt ergens bui ten Perpignan om in een futu ristisch park. Als laatste worden de dranghekken op hun plaats gezet. Deze klus is voor werklo zen en studenten die in drie we ken zevenduizend franc verdie nen (nog geen 2500 gulden). Joël uit Evreux neemt even rust. Hij gaat zitten op het door de hitte zacht-geworden asfalt. „Het is zeer zwaar, maar ik ben student en wil wat verdienen. Vindt u zevenduizend franc niet veel? Ik ben er heel erg blij mee. Ik doe het al voor de derde keer. Ik hoorde via een vriend van dit werk. Ik heb het met beide han den aangrepen. Het is leuk met al die jongens onder elkaar. We zijn inmiddels een echte fami lie." Als hun werk er op zit, zijn de renners nog niet eens halverwe ge. De Layher-ploeg trekt zich weer terug tussen de trucks. Ze eten wat, ze kaarten en doen even hun ogen dicht. Als Sergei Oetsjakov en Laurent Desbiens hun veelbesproken sprintduel uitvechten, staan zij al weer klaar om de hele boel af te bre ken en in te pakken. Op naar Saint-Etiènne. De schaduw werpt zich weer vooruit. Zaterdag 19 juli, dertiende etappe, Saint Etienne-l'Alpe- d'Huez (203.5 km). Na een onderbreking van een jaar is de 'Nederlandse' berg weer in de Tour opgenomen. De tweede aankomst op de top van een col. De aanloop naar de Al pentop met de 22 haarspeld bochten is niet zwaar genoeg om een slagveld aan te richten in de laatste veertien kilometer naar het wintersportoord. Nederland se winnaars: Zoetemelk ('76 en '79), Kuiper ('77 en '78), Winnen C81 en '83), Rooks ('88) en Theu- nisse ('89). TOUR OP TV VANDAAG 15.25-17.59 Ned 2 Rechtstreeks verslag 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 19.00-19.51 Ned 2 Studio Sport. 22.00-22.30 BRT 2 Tourjournaal Ploeg Raas trekt Beat Zberg aan ST ETIENNE ANP De Zwitser Beat Zberg rijdt de komende twee seizoenen voor de Rabobankploeg. De formatie van Jan Raas heeft vandaag overeenstemming bereikt mei de renner. De 26-jarige Zberg is vooral aangetrokken om de Deen Rolf Sörensen tijdens de klassiekers te ondersteunen. De Helveet staat nu nog onder con tract bij Mercatone Uno, ploeg van Marco Pantani. In het alge meen klassement staat hij ne gentiende op bijna dertien mi nuten van leider Jan Ullrich. Rabobankploeg wil andere rol voor Patrick Jonker populair. „Was?", corrigeert hij meteen, „niks was. Ik ben het nog steeds. En Ullrich kan mijn opvolger worden. Mijn echte opvolger, want al die mannen die er tussen mij en hem waren, konden niet met die populari teit overweg. Die kregen een dikke nek, gingen met het hoofd in de wolken lopen. Altig, in de Tour aanwezig als verslaggever van Eurosport, denkt dat dèt meteen ook het grootste probleem van Ullrich gaat worden. Hoe gaat hij om met al die belangstelling, slaagt hij erin zichzelf te blijven? „Vo rig jaar heeft Ullrich adn de deur geklopt, nu heeft hij hem geopend. Zijn tijdperk is begon nen. Of het net zo'n tijdperk zal worden als dat van Indurain of Merckx, zal vooral van zijn psy che afhangen. Kan hij dat op de juiste manier combineren met zijn fysieke gesteldheid, dan is hij er." „Ik hoop vooral dat hij straks de juiste vrienden uitzoekt. Er zullen er velen zijn die hem op de schouders willen kloppen. Het is belangrijk dat je de eerlij ken eruit pikt. Goede begelei ding, dat heeft hij vooral nodig. Nu beseft die jongen nog hele maal niet wat hem overkomt. Als hij de Tour wint, staat hem hetzelfde te wachten als Boris Becker indertijd na zijn eerste Wimbledon-zege. „Ullrich moet zorgen dat hij dan een goed mens blijft. En zijn lichaam blijven verzorgen. Van de kleine teen tot zijn oor ringetje. Hij moet vriendelijk zijn tegen de media en in zijn omgang met het publiek. Het is eigenlijk een heel mozaïek. Als hij dat op de juiste manier in el kaar weet te zetten en bij elkaar weet te houden, zal er een echte Jan Ullrich-boom komen." De tijd zal het.lerèn. Maar eerst moet Ullrich toch nog even deze Tour winnen? Altig twijfelt daar geen moment aan. „Natuurlijk wint 'Der Jan' deze Tour. Wie moet hem anders winnen?" Richard Virenque misschien?, opperen we voor zichtig. Maar de naam Virenque blijkt in deze omgeving besmet. Het heeft allemaal te maken met een plaspauze die Bjarne Riis eergisteren, in de etappe naar Perpignan, hield. De Festina's van Virenque doorbraken op dat moment de code, door voluit op kop te gaan rijden. Riis is er nóg boos over. „Hoe dat voelde? Alsof je net hebt gepoept en opeens merkt dat het toiletpapier op is. Het was een rotstreek." Van de an dere kant zou Bjarne Riis ook gevleid kunnen zijn door de ac tie van Virenque c.s. Het geeft in elk geval aan dat er nog reke ning met hem wordt gehouden. SAINT-ETIENNE FRED SEGAAR TVM en de rustdag. Dat is de traditionele mosselparty met een duf bandje. De meisjes van de renners waren over, Anton Geesink was op bezoek en Cees Priem constateerde tevreden dat hij al mooi een ritzege op zak heeft, ook was het dan een 'papieren' overwinning. Bij de Rabobankploeg waren geen coryfeeën, géén tevreden ploeg leider en géén levende muziek. Maar wie goed luisterde, hoorde op de achtergrond een treur mars klinken. Rustdag in de Tour. Een dag om de (voorlopi ge) balans op te maken. Zo vlak na de ontluistering van de klassementsrenners Pa trick Jonker en in mindere mate Peter Luttenberger in de Pyre neeën, kreeg de Rabobankploeg in Saint-Etienne een nieuwe te genvaller te verwerken. Danny Nelissen, één van de betere ren ners, ondervond dermate veel last van zijn gekwetste knie, dat hij vandaag niet vertrekt in de tijdrit. Nelissen werd ter obser vatie opgenomen in het Belle- vueziekenhuis van Saint-Etien ne. Daar is een steriele zaal voor hem ingericht. Nelissen hield aan de val in de etappe naar Plumelec een wond over aan de buitenkant van zijn rechterkniegewricht. De wond leek aanvankelijk goed te genezen, maar vanaf het mo ment dat de karavaan in de Py reneeën kwam, is er een ontste king bij gekomen. Ploegleider Adrie van Houwe- lingen: ,,'s Morgens zag de knie er goed uit. Mooi droog en dicht. Maar na de etappe was-ie door het vocht en de vuiligheid weer open en etterig. Zijn knie was enorm opgezet. Normaal gesproken ettert zo'n ontsteking er aan de buitenkant uit, maar bij Danny was het naar binnen gegaan en is een infectie ont staan." Dokter Leinders liet in het Bellevue ziekenhuis een steriele ruimte inrichten waar Nelissen via een infuus van antibioticum werd voorzien. Daar, in kamer nummer 102, gingen opnieuw illussies van een Rabobank-ren- ner aan diggelen. Na het uitval len van Leo van Bon in Maren- ne is hij de tweede coureur uit de Nederlandse ploeg die voor tijdig de Tour moet verlaten. Waarschijnlijk mag hij van avond het ziekenhuis al weer verlaten. Een jaar geleden nog maar, tijdens de rustdag in Gap, tel den Theo de Rooy en Adrie van Houwelingen hun zegeningen. Hun renners hadden laten zien dat het Nederlands cyclisme (op het vlakke) nog meetelde en presenteerden in de persoon van Michael Boogerd een etap pewinnaar met perspectief als klassementsrenner. Nu is het heel anders. Adrie van Houwelingen: „We hebben een andere ploeg dan vorig jaar. We hebben met Jonker en Lut tenberger duidelijk meer op het klassement gegokt. Ik wil nog geen eindbalans opmaken, want het kan zó omslaan. Eén etappe-overwinning in de laatste week zou alsnog alles goed maken. En Patrick Jonker - ...die moet probereren zijn ver trouwen te herwinnen. Dat zal een tijdje duren. Maar als-ie een echte Australiër is, dan ramt-ie er deze Tour nog een paar keer in. Hij heeft de Route du Sud gewonnen, maar toch is Patrick dit jaar nooit de renner geweest die hij vorig seizoen was. Hij heeft harder dan ooit getramd. Het hele traject op weg naar de Tour had hij van week tot week in zijn hoofd. Misschien is hij er wel té veel mee bezig geweest." „Ik zeg nu dat het volgend jaar anders moet. Patrick heeft veel wedstrijden mogen over slaan omdat alles in het teken van de Tour stond. Die privile ges kunnen we niet iedereen toestaan, anders kunnen we straks geen ploeg meer opstel len. Wat Patrick dit jaar heeft gedaan, deed me een beetje denken aan wat Gert-Jan Theu- nisse vroeger deed. Alleen maar trainen in plaats van te koersen. Dat is niet goed. Bovendien, Pa trick zou zich in de Waalse klas siekers laten zien, maar daar heeft hij zich ook niet getoond. Zijn rol zal volgend jaar sterk veranderen. Misschien blijkt hij niet de grote renner te zijn die wij in hem zagen." Dat is duidelijke taal van de ploegleider. Maar wat zijn de oorzaken van Jonkers verval? Van Houwelingen: „De begelei ding bij Once (Jonkers vorige werkgever, red) verschilt niet zo veel van de onze. Misschien krijgen de renners bij ons alleen wat meer vrijheid en ik denk dat dat goed is. Hij was vorig jaar knecht van Jalabert en Zülle. Dat legde minder druk op hem. Maar schrijf onze ploeg niet te vroeg af. Een ritzege maakt alles Marco Pantani is geen tijdrij den En al moet vandaag tijdens de 55 kilometer lange race tegen het uurwerk de Col de Chaubouret worden be klommen, de kans dat hij wint is uiterst gering. Toch is wieier- minnend Italië juist vandaag in feeststemming, want de oud ste nog levende Tour-winnaar is jarig. Gino Bartali wordt 83 en als het aan hem ligt, zal da t met veel vuurwerk, een enorm buffet, talloze omhelzingen en enkele fraaie speeches gepaard gaan. Bartali is een man die zich graag laat fêteren en die met veel elan over zijn gloriejaren praat. Twee keer hadden we het genoegen naar zijn verhalen over vroeger te mogen luisteren. De eerste maal bezochten we samen het graf van Fausto Coppi, later nuttigden we een pastarijke maaltijd met de le vende legende. Hij is, bleek bei de keren, vooral in Italië, nog mateloos populair. EBartali! II Gino! Waar hij ook komt, hij wordt herkend. Als coureur was de Roomse Bartali tamelijk verlegen, als bejaarde is hij een man die maar wat graag op de voor grond treedt. In de Giro placht hij in een oude, aftandse auto voor de koers uit te rijden. Wui vend naar de mensen, op het grote hoofd een petje met zijn eigen naam erop. Bij de eindstreep vertelde hij dan tel kens aan een ieder die het ho ren wilde dat het vroeger alle maal beter was. Hij deed dat met een hese, door het vele ro ken flink aangetaste stem. In Nederland zou men zijn ver halen en zijn verschijning pa thetisch vinden, meelijwekkend wellicht. Maar Italië eert haar wielerhelden tot in de eeuwig heid. En Bartali geniet daar van. Zoals hij ook kan genieten van een bezoek aan de opera. Uiteraard moet hij dan na af loop onti'angen worden door de ster van de voorstelling. Maar de echte ster is hij zelf. Nog steeds. Door verkeerde investeringen heeft Bartali kapitalen ver speeld.. Hij bezit echter de rijk dom van het geliefd zijn. De Tour-winnaar van 1938 en 1948 laat, om dat te bewijzen, altijd zijn rechterarm zien. „Kijk eens, twee keer zo dik als de linker. Van het vele handen schudden.Vandaag wordt hij 83. Als zijn gezondheid het toe staat zal hij ongetivijfeld weer vele handen schudden. En ver tellen dat Marco Pantani toch eigenlijk geen echte coureur is. Want vroeger was alles beter. EURCVISI

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19