Larsson meldt zich toch op de traininj Peng hecht weinig waarde aan schaaktitel Boers riskeert schorsing Sport Wind brengt Woods in problemen Leidsch Dagblad Tennis Circuitry Van Langen wijkt uit Jasper de Regt moet lossen op Roomburg VRIJDAG 18 JULI 1997 Brouwer omzeilt blikjes athene Margriet Matthijsse en de Leidse Carolijn Brouwer doen het bij het EK in de Europe-klasse uitstekend. Brouwer leidt op superieure wijze het klassement na drie races, die ze al lemaal won. Matthijsse volgt op de tweede plaats. De zeilsters hebben meer last van het vuil dat op het water dobbert dan van de tegenstandsters. Blikjes en plastic zakjes bleken lastige klip pen in de verder rustige zee. Zo bleek aan het roer van de boot van Alexandra Verbeek een stuk plastic ervoor te zorgen dat ze nauwelijks vooruit kwam. James Beckford betrapt op doping Kingston Verspringer James Beckford is betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Jamaicaanse aüetiek- federatie heeft de winnaar van de zilveren medaille bij de Olym pische Spelen in Aüanta voor drie maanden geschorst. Een woordvoerder van de bond heeft dit gisteren verklaard. Bij een test tijdens atletiekwedstrijden in Parijs in juni zijn bij Beckford sporen van efedrine aangetroffen. De Jamaicaan mag tot 25 sep tember niet aan wedstrijden deelnemen. Hij mist hierdoor het wereldkampioenschap volgende maand in Athene. Alleen een tweede, negatieve, test kan zijn WK nog redden. Beckford won bij de laatste wereldtitelstrijd in Göteborg een zilveren plak bij het verspringen. Excelsior stapt naar burgerrechter Rotterdam De KNVB heeft RBC in het gelijk gesteld in de zaak tegen Arjan Magielse. De speler bereikte onlangs een akkoord met Excelsior. Hij heeft zijn vertrek in Roosendaal echter niet schriftelijk bevestigd vóór 1 juni, zoals het arbeidsrecht voor schrijft. RBC wijst nu op de reglementen, die zeggen dat het ou de contract in dat geval stilzwijgend wordt verlengd. Excelsior laat het er niet bij zitten en satpt, aldus voorzitter Martin de Ja ger, naar de burgerrechter. Magielse vindt dat hij zijn belangen niet goed bij de KNVB heeft kunnen verdedigen. Kanu is klaar voor rentree milaan» De Nigeriaanse aanvaller Nwankwo Kanu arriveerde gisteren in Milaan en deelde officieel mee dat hij speelklaar is voor Inter. De voormalige Ajacied is volledig hersteld van een hartoperatie. Kanu werd ruim een jaar geleden door Inter over genomen van Ajax, maar voor hij maar één wedstrijd speelde voor de Italiaanse topclub vonden de artsen een hartafwijking die in Amsterdam nooit was geconstateerd. Kanu liet zich in no vember in Cleveland opereren aan een lekkende hartklep. Die is vervangen door een kunststof exemplaar. Inter liet weten dat de artsen Kanu nog uitgebreid zullen onderzoeken. NK dammen buitenlands onderonsje rheden Nog meer dan bij het schaken is het NK dammen voor vTOuwen een buitenlandse aangelegenheid. De helft van het ge zelschap in Rheden is niet in het bezit van de Nederlandse na tionaliteit. Vitalia Doumesh (Letland), Olga Kamyshleeva (Wit- Rusland) en TanjaTchoub (Oekraïne) maken de dienst uit, tot ongenoegen van de Nederlandse deelneemsters, van wie alleen Ema Wanders (Emmen) het tempo kan bijbenen. In de laatste ronde, vandaag, maken de drie 'vreemdelingen' onderling uit wie zich voor een jaar kampioene van Nederland mag noemen. Sonja Tol vroegtijdig uitgeschakeld kaapstad» De Nederlandse degenschermsters brachten het op het WK in Kaapstad tot het tableau van 64. De Leidse Sonja Tol trof het niet met haar tegenstandster, de Cubaanse wereldtopper Palma-Gonzalez. Tol verloor desondanks met slechts één punt verschil. Pemette Osinga gaf iets meer toe (12-15) tegen de Hon gaarse Adriënne Hormay. Schultz en Wibier verliezen praag/washington Brenda Schultz-McCarthy is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Praag uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Schultz verloor in drie sets van de Fran^aise Alexia Dechaume-Balleret. Schultz won de eerste set nog over tuigend met 6-3, maar maakte vervolgens nog slechts drie ga mes: 2-6 1-6. Femon Wibier is in Washington in de derde ronde uitgeschakeld. De Nederlander, voor het eerst in zijn loopbaan bij een ATP-toemooi geplaatst, als zestiende, verloor gisteren van Petr Korda: 6-4 6-4. De Tsjech wordt door de organisatie in de finale verwacht tegen de Amerikaanse favoriet Michael Chang. NK Hobycat zeilen in Wassenaar wassenaar Dit weekeinde worden in Wassenaar de Nederland se Kampioenschappen hobycatzeilen gehouden. De wedstrijden beginnen morgen om 12.00 uur. Zondag gaan de zeilers al om 11.00 uur van start. Rolstoeltennistoernooi op De Munnik leiderdorp Op de banen van De Munnik in Leiderdorp wordt vanaf vandaag een internationaal rolstoeltennistoemooi ver speeld. Het gaat om een ranglijsttoemooi, waarin punten te ver dienen zijn voor de wereldranglijst. Morgen is er een integratie- toernooi waarin validen en invaliden het tegen elkaar opnemen. Zondag zijn de finales. Van der Kooij blijft sterk presteren achterveld Ewoud van der Kooij heeft opnieuw een hoge klas sering gerealiseerd tijdens de 40ste Internationale Tour de Ju nior. De nieuweling uit de Merenwijk eindigde gisterochtend tij dens de vijfde wedstrijd van de meerdaagse (bergtijdrit) in het gezelschap van de Engelsman Tom Southam als vijfde. Gister avond kwam het wielertalent als tweede over de meet tijdens het criterium. De Leidenaar steeg daardoor naar de derde plaats in het algemeen klassement. Chinese maakt reputatie op NK waar 4 spierdijk, 071 -5356464, f Feyenoord en Ajax op schot in oefenduels De meest spraakmakende Feyenoorder van dit moment stond gisteravond niet op het terrein van hoofdklasser De Valleivogels in Scherpenzeel. Henrik Larsson meldde zich een aantal uren eerder wél op het trainingsveld naast de Kuip. Ondanks de voorspelling van de Zweed (woensdag avond na zijn arbitragezaak in de Zeister bossen) dat hij zijn gezicht niet meer zou laten zien bij de club die zijn transfer naar het Schotse Celtic dwarsboomt. Larsson zou zich ziek melden, maar onderging een etmaal later toch de middagtraining van Arie Haan. Hem kan in elk geval geen werkweigering worden verweten. scherpenzeel gpdringduels, waarvan de Rotter dammers de eerste gisteravond In het gesprek, dat de Feye- met 9-1 wonnen van de zater- noord-trainer daarna met zijn dagamateurs van De Valleivo- aanvaller voerde, kwamen bei- gels. „Het boek-Larsson is voor den overeen dat Larsson niet mij nog niet gesloten", stelde hoeft op te draven in de spar- Haan met nadmk. „Op zich is hij een plezierige jongen. Flij hoeft niet weg, Henke heeft al leen aangegeven dat hij wil ver trekken. Hij heeft in elk geval goed en scherp meegetraind." Voor 2500 toeschouwers leid de de Argentijn Eduardo Tati Bustos Montoya het eerste uur de aanval. De Ier David Connol ly begon op de bank. Diep in de tweede helft mocht de gedron gen spits zijn debuut maken voor Feyenoord. Hij stond daar na in elk geval twee keer op de goede plaats om de voorzetten van de flanken af te ronden. Zoals ook Igor Komejev na zijn invalbeurt (57ste minuut) zijn eerste Rotterdamse doelpunt scoorde, vanaf de penaltystip. Het is wachten op de komst van de Argentijnse miljoenen- spits lulio Ricardo Cruz, volgen de week. Hij moet de vaste waarde in de Rotterdamse aan val worden. Haan is niet bang dat de nieuwe aanwinst over vermoeid in de Kuip zal arrive ren door zijn competitiever plichtingen bij River Plate. „Hij heeft dan al een dag of tien rust gehad", aldus Haan. „Hoewel we met hem op moeten passen, zal hij er in de voorbereiding al meteen bij zijn." Veel conclusies zullen er niet verbonden worden aan het een zijdige treffen met De Valleivo gels, dat na een kwartier eerst nog een 0-1 achterstand (Henk Vos na anderhalve minuut) neutraliseerde. De doelpunten van Feyenoord werden verdeeld onder Vos (3x), Connolly (2x), Pablo Sanchez, Jean-Paul van Gastel (strafschop), Kornejev (strafschop) en Tati. Ajax won in Oldenzaal, voor 7500 bezoekers, met 8-0 van Quick'20. Musampa was met twee treffers topscorer. Morten Olsen moest het nu ook doen zonder de inbreng van Arvelad- ze en Laudrup. Litmanen, Ro nald de Boer en Blind waren er nog steeds niet bij. Esto uit Bodegraven kreeg MW op bezoek en verloor met 9-0 van de Maastrichtse promo vendus. Joordens was met drie goals topscorer. Frank Verlaat moet het voor alsnog doen met uitverkiezin- v troon Een Amerikaan en een Noord-Ier leiden na de eerste achttien holes van het British Open op de Royal Troon golfbaan. Jim Furyk en Darren Clarke maakten een ronde van 67. Masters-kampioen Tiger Woods vocht tegen de elementen. Vooral de wind speelde hem parten. Dat resulteerde op de elfde hole in een triple-bogey; te danken aan een bal in de bosjes, een genomen strafslag en opnieuw een halve misser. Een kleine ramp dus voor het grootste talent van de jaren negentig. Niettemin is de 'Tigermania' allerminst geluwd. De 21 -jarige Amerikaan kwam uit op 72 en ligt nog op de loer. foto rtr CIRCUIT IN CUFERS leiden gertjan van geen Voor Heddy Boers krijgen de Open Leidse Kampioenschap pen waarschijnlijk een staartje. De Hazerswoudse tennisster trok zich afgelopen zaterdag te rug voor het vrouwendubbel B, omdat ze zich in het Limburgse Herkenbosch probeerde te kwa lificeren voor het A-toernooi, dat eveneens deze week wordt verspeeld. Boers deed dit omdat ze op Roomburg niet in aan merking was gekomen voor een wildcard voor het vier sterren A- toernooi. Dit is echter verboden met als sanctie verwijdering uit beide toernooien. Die straf kan haar niet deren, omdat ze in Herkenbosch de kwalificaties niet overleefde. Wel riskeert Boers een schorsing in dezelfde week volgend jaar. Eerder is het denkbaar dat ze er met een waarschuwing van afkomt. Bondsgedelegeerde Taco Stoppels constateerde de over treding van Boers en was onver biddelijk. „Je kunt je twee we ken van tevoren terugtrekken uit een toernooi zonder conse quenties. Ook is het geoorloofd om eerst ergens kwalificaties te spelen en bij uitschakeling een B-toernooi te spelen als daar nog niet geloot is. Dit is niet het geval en dus heeft ze een admi nistratieve ovetreding begaan. Boers verkeerde in de veron derstelling dat ze niets fout had gedaan. „Op het toernooi in Zeist vorige week sprak ik de hoofdscheidsrechter. Die zei mij dat, als ik een vervangende partner voor Roomburg kon re gelen met dezelfde speelsterkte, het geen probleem zou zijn. Ik weet van niets." Boers had zich met Caroline Stassen ingeschre ven, Marjet Groenleer nam haar plaats in. Hoofdscheidsrechter Will Möger heeft echter een andere versie van het verhaal. „Ik heb Boers inderdaad verteld dat ze een andere partner mocht zoe ken, maar dit had wel in overleg met Roomburg moeten gaan. Als ze met de wedstrijdleiding van Roomburg overeenstem ming had bereikt over die ande re partner, was er geen pro bleem geweest. Dat heeft ze niet gedaan, dus dit is een ander verhaal." Roomburg. Open Leidse Kampioenschap- HEA, eerste ronde: B. Altelaar - M Fleischeuer 6-2 6-3, D. Hardeman - G. van den Broek 6-2 7-5. DEA, eerste ronde: L. Sentis - B. Jaspers 6-3 6-0. Tweede ronde: K Kilsdonk - D. Haak 6-1 7-5, B. Wild - J de Regt 7-6 7-5. HEB1: H Kroon - P van Hal w.o HEC1: H. de Rooy - J. van Houwelingen 6-1 6-0, LEIDEN. GERTJAN V Rabobank De in Rotterdam woonachtige Chinese schaakster Zhaoqin Peng klaagt over gebrek aan slaap. „Ze zijn aan het bouwen en elke morgen om zeven uur begint de herrie. Ze zijn pal voor mijn raam bezig. Het is geen doen." Ze gaapt, alsof ze haar woorden bracht bij wil zetten. Peng is moe, zegt ze ten overvloede. Het is kort na haar partij in de zevende ronde tegen de Leiderdorpse Linda Jap Tjoen San, waarin de Chinese voor het eerst va in de slotronde, vandaag, is nog slechts een formali teit. Lanchava was gisteren zo 'vriendelijk' te verliezen van Mariska de Mie, waarmee ze Peng in het zadel hielp. Peng speelt competitie voor de Dordtse schaakvere niging Groothoofd, maar ze zoekt tevens haar heil in Duitsland (Wuppertal), waar ze met een vrouwenteam deelneemt aan de Bundesliga. „Daar wordt nog aardig betaald", legt ze haar voorkeur uit. „In Nederland kun dit NK een halfje heeft moeten afstaan. Vermoeid of je van het schaken niet leven, zeker als niet, tot dan had ze op de schaakborden flink huisge houden. Maar daar bjkt niemand van op, Peng niet in de laatste plaats. „Ik weet dat ik in dit gezelschap de sterkste ben", zegt ze schouderophalend. De kleine Chinese steekt met kop en schouders bo ven de anderen uit, maar wat wil je met een ELO-rating van 2400 punten. Ze is bij het 'zwakke' geslacht een we reldtopper en is als enige vrouw in Nederland in het be zit van de titel internationaal meester. Op de vader landse ranglijst bij de mannen staat ze hoger genoteerd (29ste) dan, om maar eens iemand te noemen, Karei van der Weide, die zonder veel succes overigens, van de partij was op het jongste mannen-NK in de Kuip. Dat Peng (29) in het Rhedense sportcentrum De Hangmat Nederlands kampioene zou worden, stond bij voorbaat vast. Maar dat ze niet kon winnen van Jap Tjoen San was toch wel verrassend. De topper tussen de kersverse kampioene van Nederland en Tea Lancha- 11 niet. Dat is alleen weggelegd voor iemand als Loek van Wely en nog een paar topgrootmeesters. Vrouwen hangen er maar een beetje bij." Peng, afkomstig uit Canton, nabij Hongkong, woont sinds anderhalf jaar in Rotterdam-Zuid. Sinds decem ber vorig jaar als echtgenote van Erik van der Schilden, internationaal arbiter, die ze enkele jaren geleden leer de kennen tijdens het Interpolis-toernooi in Tilburg. Haar man heeft haar ook aangezet om in Rheden, voor zo ver podig, 'naam' te maken. „Ik hecht weinig waarde aan de titel van kampioene van Nederland", geeft ze toe. „Ik had hier niets te winnen, alleen maar te verlie zen. Mijn man heeft er op aangedrongen dat ik zou meedoen. Hij zei: nu je in Nederland woont en schaakt, moet je ook een keer kampioen worden. Oké, heb ik ge zegd, ik doe het, maar het is eenmalig." De voor de hand liggende vraag is of ze niet liever met de mannen zou willen meedoen? Ze heeft zo haar twijfels. ,Aan de ene kant is het goed voor je ontwikke ling. Aan de andere kant: tegen de toppers ben ik abso luut niet opgewassen. Dat is geen prettig vooruitzicht, voor beide partijen niet. Maar afgezien daarvan: het is nog maar de vraag of ik me voor die eindronde zou kwalificeren." Peng, die de Nederlandse taal inmiddels aardig onder de knie heeft maar nog niet in aanmerking komt voor een Nederlands paspoort, had in Rheden in feite slechts 'concurrentie' te duchten van Tea Lanchava, een Georgische die in Winschoten woonachtig is en die een rating van 2275 punten achter haar naam heeft staan. Plezierig is dat de pas 16-jarige debutante Joyce Fongers uit het Groningse Bedum zich in de schaduw van de kampioene heeft kunnen handhaven, evenals Jap Tjoen San (19). De Leiderdorpse heeft Surinaams en Chinees bloed in de aderen, is in Nederland geboren en getogen en speelt al haar vierde NK. Ze is tweede jaars studente geneeskunde aan de Universiteit van Leuven en wil volgens haar vader dolgraag bnderarts worden. „Dat is één van haar doelen", zegt pa Jap Tjoen San. „Het andere is een keer schaakkampioene van Neder land worden. Misschien lukt dat als ze haar studie heeft afgerond en ze meer tijd aan het schaken kan besteden. Want talent heeft ze, dat heeft ze hier wel laten zien." hans reismann gpd-verslaggever Jasper de Regt heeft zijn impo nerende overwinning in de eer ste ronde van de Open Leidse Kampioenschappen geen ver volg kunnen geven. De Leidse districtskampioen verloor nipt van Bas Wild: 7-6 (1) 7-5. Het was geen slecht resultaat tegen de nummer 22 van Ne derland, maar De Regt voelde dat er meer ingezeten had. De Dekker-speler had in beide sets lange tijd het initiatief, om dat in de slotgames kwijt te raken. In de eerste reeks brak De Regt op 2-2 de opslag van Wild. Bij 5- 4 kon De Regt uitserveren, maar Wild brak terug en gaf de Leide naar in de aflsuitende tie-break geen kans: 7-1. In het tweede deel, brak De Regt in de tweede game opnieuw, om die voor sprong een spel later weer te verspelen. Een zwakke service- game bij 5-5 betekende het ein de van zijn avontuur op het vier sterren A-toemooi. De Regt: „Ik ben hier ziek van en dat had ik niet gedacht. Gisteren had ik getekend voor zo'n uitslag, maar tijdens de wedstrijd voel de ik dat ik kansen had. Vreemd ruswuk anp Ellen van Langen neemt mor gen niet deel aan de atletiek wedstrijden in de Belgische plaats Hechtel. De Hilversumse atlete heeft besloten een dag la ter uit te komen op de 800 me ter in de Duitse plaats Ingol- stadt. Ze achtte de hectische wedstrijden op de intieme baan van Hechtel niet geschikt om goed te presteren. gen in wereldselecties. Ier van VfB Stuttgart, Nederlandse bondscoaci Hiddink één keer opj sinds 1995, mag op 18 in Moskou meedoen ti ploeg van Russen. De i luistert het 100-jarig jj, van de Russische voet! i] op. Coach van het wen is Bobby Robson, die deren Matthaus (Bayert chen), LeBoeuf, Zola (Q Batistuta (Fiorentina), (AC Milan) en Papin (Bo u koos. Verlaat speelde ook met een wereldsele gen een ploeg uit Azië, genheid van de overdra jt Hongkong aan China. SCOREBORD 46 - 48 - 49 - 58 - 60 - der voorbehoud). Lotto 28A. Eerste prijs: gee- tweede prijs: geen winnaar; winnaars, elk f. 1000,00, v._ winnaars, elk f. 250,00; vijfdep h winnaars, elk f. 25,00; zesde winnaars, elk f. 10,00, zer 35 057 winnaars, elk I 5,00. 55 80 18. Zes cijfers goed: 1 goed: geen winnaar, vier goe: n- naars; drie goed: 214 winnaars;' 2348 winnaars Oefenwedstrijden Oldenzaal: Quick'20 - Ajax 0-8C punten: Musampa 2, Frank de Bi Tobiasen, Dam, Splinter schouwers: 7500. Scherpenzeel: Valleivogels - Fey= S' (1-4). Doelpunten: Vos 3, (strafschop), Sanchez, Tati, (strafschop), Connolly, en eigf Valleivogels. Bakkeveense selectie - Vitesse >j Doelpunten: Mahlas 4, Curovicz Bodegraven: Esto - MW 0-9 15 punten: Joordens 3, Siasia, Laa rS wo, Buikema. Surakarta. Open Indonesischel 1S schappen, dubbel. Derde rondt /Wijaya (Indo) - Lens/Saputra 15-6 15-1 Rheden, NK vrouwen, achtste Boer - Danilevitsjine 2-0, Bi misjleva 0-2, De Vos - Tsjoeb Wanders 1-1, Doemesj - Janki Stand: 1 Doemesj, Kamisjli Tsjoeb 12, 4 Jankovskaja, Wai De Boer 7, 7. Graas 6, 8 De Beekman, Danilevitsjine 2. ki Troon. Brits Open, stand na Ei 1. Furyk (VSt), Clarke (Nle) 67, (Aus), Couples (VSt), Leonard Cabrera (Arg), Love (VSt), F Parnevik (Zwe), Howard (SchI o.a. Faldo (Eng), Woosnam (Wi i. Woods (VSt) 72. 101 78. L. Schaap - D. Brunsveld 6-3 6-1, J. Muller - D. van Veen 6-2 6-1 HEC2: I Parsons - S. Goldstaub 6-1 6-1, D. Smittenaar - J. Moonen 6-3 6-1. DEC2: L. Rehm - N. Vos- kuyl 6-2 6-2. Alkemade, HEC1: H. van den Berg - M van Tongeren 7-5 6-4, M. van der Pijl - G Gra- vekamp 6-4 6-3, N. van der Aart - J. Nieu- wenhuys 6-0 6-0. Rheden. NK vrouwen. Achtsten u, wenhoven - Fongers 0-1, Van; Bos 0-1, De Mie - Lanchava 1 Pater 1/2 - 1/2, Schiermeier- San 0-1. Stand: 1 Pei Lanchava 5 1/2, 4. Jap TjoenSj Mie 4 1/2, 6. Bos 4. 7 Kouwert Van den Berg 2 1/2, 9. Schiern Pater 1. Kaapstad. WK. Landenwedstnj g degen, eerste ronde: Colombia- (Arwin Kardolus, Sizoo, Damer, Eindstand: 1. Cuba, 2. Duitslar; c 4 Frankrijk, 5 Hongarije, 6 IT Rusland, 8. Wit-Rusland. Vroui |j- genoeg lag het tempo laag naar mijn idee, dus daar lag het niet aan. Op de beslissende momen ten verslapte ik." Door zijn winst in de eerste ronde stijgt De Regt naar een plaats rond de 85. Behoudt hij die notering, dan heeft hij vol gend jaar de A2-status. Hij schat de kans daarop reëel. „Volgende week speel ik nog een twee ster ren toernooi en als ik geluk heb zit ik gelijk in het hoofdschema van het vier sterren toernooi in Volendam. Dat levert alleen maar punten op. Op TEAN heb ik weer een hoop te verdedigen, omdat ik daar vorig jaar de kwartfinale haalde. Ik hoop dat ik een wildcard voor dat toer nooi krijg." Mark Fleischeuer en Guido van den Broek overleefden de eerste ronde gisteren niet. Nog voor de regenbui, die er de oor zaak van was dat het grootste gedeelte van de A-partijen naar vandaag werd verplaatst, was Fleischeuer in een partij vol ser vicebreaks de mindere van Bob Altelaar (6-2 6-3), terwijl Van den Broek eveneens in twee sets de winst aan Hardeman moest laten: 6-2 7-5. KAAGWEEK Valken^ J varfschie (nb) Laser 2. 1 E. de Leeuw (Bussum), 420: 1S. de Prie (Zoeter- meer), 2. J. Gaarlandt (Leiden). Laser: T Oos terhof (Bergem), L. Radiaal: 1 T. Platvoet (Haarlem), 3 J. Banning (De Kaag). Solo: 1 K van Asselt (Roelofarendsveen), FJ: A. van Cle- eff (Voorburg), Splash A: H van der Zee (Hille- gom), Splash B: I J. van Heeswijk (Alphen aar Jeugdboot: 1 R Bartels (Leiderdorp), Optimis' A: 1 M. van Cleeff (Voorburg), Optimist B: 1. M. van Goeverden (Leiden). 5.5: P. van Opzee- land (Haarlem) Yngling: 1 G. Zitman (nb) O- jol: l.T. Brandsma (Nigtevecht). 16m2: 1. M. Jamin (Rotterdam) Pampus: 1 J. van Goever den (Leiden). 12vts-jol: 1 T. Surendonk (Aer denhout), 2. E. Rolf van de Baumen (Wasse naar). Regenboog Al: 1 C Nater (Warmond), 3. F. Beek (Wassenaar) Regenboog A2: F. Tol Praag. Vrouwen, 320.000 gulds ronde: Dechaume-Balleret (Fra ie McCarthy (1)3-6 6-2 6-1, Marti 111] Probst (Dui) 6-0 6-2, Chladto Bobkova (Tsj) 7-6 6-4, Richte Dragomir (Roe/2) 7-6 6-4, Km Louarsabisjvili (Geo) 6-2 5-7 64 e Stuttgart. Mannen, 2 miljoengi „pi ste finale: Bruguera (Spa/41 (ZAf/,14) 1-6 6-3 7-5, Mantilla '0 Kuerten (Bra/8) 4-1, opgave Ku ta (Spa) - Becker (Dui/7) walko» tegui (Spa) - Blanco (Spa) 7-5? (Slw) - Rios (Chl) 6-4 6-4, A Gumy (Arg) 3-6 6-2 7-6. Scheveningen. Mannen, 100.000 gulden. Tweede ronde (Roe/4) - Guardiola (Fra) 6-36- (Spa) Jonsson (Zwe/3) 2-6 64 )n sori (Ita) - Gomez-Diaz (Arg/7)6 fin (Rus) - Patura (Arg) 6-4 e' spel, kwartfinales: Carasco5 (Spa/lta) - Imaz/Serrano (Spa)? Bruno/Huning (Ita/Dui) (Ned/Arg)b-1 7-5. Washington, 1,35 miljoen guK et rnndp- Knrda (Tsi/2) - Wihierül ronde: Korda (Tsj/2) - V Draper (Aus/7) - Campbell (VS? Wheaton (VSt) - Stoltenberg (Ad 7-6, Spadea (VSt) - Tebbutt (Ai 6-3, Haas (Dui/8) - Carlsen (De 6-4, Schuttler (Dui) - Flach (V5 'P' 7-6, Chang (VSt/1- Joyce (VSt) lg: 2, Steven (NZe) - Smith (Aus)": Palermo. Vrouwen, 320.000 gd e finales: Ruano-Pascual (Spe (Ita) 6-4 6-4, Farina (Ita) -ft aj 7-5 6-3. m i Achterveld. Internationale Tour j vierde dag. Bergtijdrit (1250e ,i mink 2 27, 2. Krol 0.04, 3. 0.06, 4. Southam (Eng) 0.07; Kooij (Leiden) 0.07. CriteriU j< mink, 2. Van der Kooij, 3. VanO Hillegom). Klassement: 1. Kra 2. Southam 0.23 (Eng), 3- Vat 0.23. Hoogeveen. Elite en neo-proh 'I. ei Nieuwpoort. EK 470. Stand na C0 ces: 1. Rocha/Baretto (Por) 3?, pe/Cariou (Fra) 35, 3. Braslavel [r ko (Oek) 55, 7. Ben en Jan K« - 73, 31. Willem en Daan Sch! Vrouwen: 1. Taran/Paholchik K Ward/Ward (Den) 31,3. Salvi 58, 25. De Lange/De Goedere' Kooistra/Schmidt215. Athene. EK Europe. Stand na de lir Brouwer 0, 2. Matthijsse 11. (Pol) 14,4, 4. Marcellen de f 11Verbeek 44, 50. Maaike de» tni op

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18