Vierdaagse (PERDAG 17 JUL11997 CHEF HANS JACOBS. 071-5356414. PLV -CHEF RUDOLF K Jannie van Delft uit Rijnsburg voelt wel iets aan haar voe ten: „Maar dat zien wethuis wel." Thuis is het kost huis waar ze samen met Marianne van Yperen tijdelijk ver blijft. „Een heerlijk plekje. We worden daar vertroeteld met een bubbelbad voor de voeten, goed eten en een lekker bed." Met de 40 kilometer (14de keer) van Jannie en Marianne zit het wel snor. Atletiekvereniging Rijnsoever uit Katwijk is met 13 man vertegenwoordigd in de Vierdaagse. Negen op de foto, vier zijn er zoek. „Blaren? Waar hebben we geen blaren. Alleen niet op dat gedeelte van het lichaam waarop we zitten. De rest is pijnlijk. Maar de spirit is bij iedereen nog steeds goed." jgeen grammetje vet en een paar gespierde benen. Ziedaar Piet enboom uit Woubrugge. De 62-jarige wandelaar loopt voor de Ie keer mee. Dit keer kreeg hij Kees Knook, zijn vaste Vierdaagse- Ije, helaas niet mee. Dat belette Hogenboom niet om toch naar legen te komen. „Nu kan het nog. Volgend jaar kan ik wel een L ten jas aan hebben. Zo is het toch?" De emoties over spoelen Joyce Mar- gadant uit Leiden geregeld tijdens haar eerste Vier daagse. Bij de start pinkte de werk neemster van Akzo in Sassenheim een traantje weg. Ze hield het gewoon niet meer. „Het is ook zo'n belevenis. Dat ik dit nog mag meemaken." Voor haar vrienden heeft Joyce het afgelopen jaar weinig tijd ge had. Elk vrij uurtje was het trainen ge blazen. Voor Nijme gen. Bij elkaar liep ze zo'n 800 kilome ter. Joyce had giste ren dan ook geen blaartje. Ronald van Rijn uit Alphen aan den Rijn mag zich jubilaris noe men op de 50 kilometer. Voor de 25ste keer is hij in Nijmegen te bewonderen. Hij loopt samen met Hans Derks uit Veenendaal. „We zien elkaar alleen in Nijmegen. Twee dagen voor de Vierdaagse begint, bellen we met elkaar om af te spreken bij de start." Van Rijn had overigens een spectacu laire entree in Nijmegen. Dinsdag tijdens de openingsceremonie in De Goffert landde hij per parachu te in het voetbalstadion. Je huurt een bungalow in Groesbeek en rijdt 's ochtends twintig kilometer op de fiets naar de start van de Vierdaagse. Alleen gisteren werd de auto genomen want toen regende het. De families Van Winsen en Loef en Atty en Anjo uit War mond hebben een druk programma. De met de hand bedrukte T-shirts laten niets te raden over. De schoonzusters Gré en Ineke van Burik uit Koudekerk kunnen na elke etappe uitrusten in een luxueus hotel. En dat kunnen hun echt genoten niet zeggen want die zitten thuis en moeten zelf koken. Nou ja, dat zal de af haalchinees wel wor den. Gré en Ineke lo pen voor de eerste keer mee. Vorig jaar gingen ze eens bij de Vier daagse kijken en wer den meteen verliefd op Nijmegen. iken op het land en drie keer week hollen in de duinen. Dat (t recept om fit te blijven van tem van Gijlswijk (55). De al- 3; unner uit Noordwijkerhout 14 januari de Elfstedentocht, vorige maand de halve mara- or )in Leiden en 'doet' nu de 50 meter in Nijmegen. 3 geboren Nijmegenaar die nu itwijk woont. Mijnheer Snij- loopt voor de 35ste keer de ilometer. De route voert zelfs szijn geboortehuis. Via de ine (vliegveld Valkenburg) fn hij in Katwijk terecht en dat Jt prima. „Maar het is altijd )meven in Nijmegen terug te Waar een afspraak in het Leidse sportcafé al niet goed voor is. Wim en Anneke Gubler lopen samen met Kees van Duivenbode de 30 kilometer. Wim en Anneke voor de eerste keer. Kees voor de tweede maal. De drie zijn onder de indruk van de gastvrijheid van de Nijmeegse bevolking. „De mensen hier sturen hun kinderen uit logeren om ons onderdak te verschaffen." Leiden, Leiderdorp en Hazerswoude zijn verenigd in één wandelploeg. Lenie Niesing, Loes Baart, Anneke IJzerman, Riet Rijsbergen en Joke Noordervliet klagen slechts over 'lamme poten.' Was het marathonparcours in Leiden dan toch niet geschikt voor de trainingen? Een troost hebben de dames. Hun hotelletje staat vijf minuten van de startplaats. Kunnen ze 's ochtends iets langer blijven liggen dan de rest van de deelnemers. Geen blaar, geen pijnscheuten in de benen. An (71) en Willem Mansveld (73) zijn na bijna dertig kilometer nog zo fris als een hoentje. Ze zijn dan ook wel wat geyvend. Sterker, ze wandelen zich een slag in de rondte. Willem loopt de Vierdaag se voor de 52 ste keer, An heeft 'pas' dertig keer meegedaan. Tien jaar geleden pres teerden ze het nog om in Engeland 161 kilometer te lopen in 24 uur. En weer geen blaar, niks. Ze zijn wereldberoemd in Voorschoten: Riet (56) en Bart Knijnenburg (57). Voor de vijfendertigste keer organiseerden ze onlangs in hun woonplaats de avond-vierdaagse. Hieraan doen een kleine 2000 wan delaars mee. Voor Bart en Riet is het lopen van 'hun' avondvierdaagse van vier keer vijftien kilometer een eitje. In Nijmegen lopen ze er dage lijks dertig. Wat zeuren ze nou in Leiden over herrie? In Nijmegen staan 's ochtends om vijf uur de or kesten al te spelen. „En nie mand die daar moeilijk over doet", zegt Henk Teske (66) uit Leiden. Hij ergert zich wild aan sommige stadgenoten die uit zijn op het verbieden van eve nementen vanwege het lawaai. „Ze zouden hier eens moeten komen kijken. Zo veel leven in de brouwerij. Da's toch alleen maar leuk. Die moeilijke Leide- naars moeten maar emigreren. Vind je niet?" Tekst: Judy Nihof en Eric-Jan Berendsen Foto's: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15