Badmode sexy, glamourous en sportief Mode Menselijk bloed in collectie Grootste winkel van Yves Rocher Mexx nu ook voor peuters MAANDAG 14 JULI 1997 REDACTIE: CONNY V RIA SCHUURHUIZEN De badmode heeft nog maar een korte geschiedenis. Wel een spectaculaire. Want er is heel wat gebeurd sinds de baders in een soort ski-uitrusting uit hun koetsje stapten. Bloot, bloter, blootst: de badmode heeft het allemaal doorgemaakt. En dan weer steeds méér textiel. Net zo'n golfbeweging als in de ge wone mode, met de roklengte. Nu de bikini, dan weer het bad pak. Dit jaar lijkt het erop dat de bikini weer eens aan de beurt is. Maar wat maakt het eigenlijk al lemaal uit? Waar het om gaat is dat je draagt wat bij je past, waarin je je lekker voelt en waarvan je zelf het idee hebt dat je er goed in uitziet. En als het maar lekker weer is! Badmode is in de modegeschie denis eigenlijk nog maar een vrij nieuw verschijnsel, zoals de zon- en strandvakantie en het zwemmen in zee dat ook zijn. Vóór de eeuwwisseling wandel de men in chique badplaatsen langs de AÜantische kust slechts langs de pier. Wie zo dapper was een bad in zee te wagen, werd met paard en wagen een eind het water in gereden. Uit stappen deed je dan in de vol gende uitrusting, die meer aan wintersport dan aan baden doet denken: een broek tot op de kuit of enkel, die als een pof broek aan de onderkant was dichtgebonden, daarop een tu niek met riem en daaronder nog een corset, een bolstaande muts van rubber, zwarte wollen kousen en canvas badschoenen. Pas in 1911 is sprake van het eerste zwempak. Eendelige ka toenen tricotmodellen zijn het, mouwloos, licht gedecolleteerd en met een lengte tot op de knie. Een heer droeg hetzelfde maar dan wit-blauw of zeer buitensporig rood-wit ge streept. In 1924 wordt de rok, die normaal gesproken de bo venbenen verbergt, aanzienlijk korter en kniebroeken worden shorts. Het is de Amerikaanse zwem mer Johnny - Tarzan - Weismüller die met zijn olympi sche successen het zwemmen tranformeert tot een volkssport. Bovendien maakt het competi tie-element de gedeeltelijk ont klede staat van de man accepta bel en gaat men op zoek naar geschiktere materialen dan het zware, gebreide wollen eendeli ge badpak dat de zwemmers van schouders tot knieën be dekt. In de jaren dertig gaan de eerste mannen met het bovenli chaam bloot en komt de firma US Rubber met lastex, een rek baar materiaal dat de bretels aan de zwembroeken overbodig maakt. En dan is daar Esther Williams, "the bathing beauty', die vanaf begin jaren veertig te bewonde ren is in een serie zwemfilms. Haar kleding, nauwsluitende elastisch satijnen of zijden jer sey badpakken, is puur functio neel. In de jaren daarna verto nen filmsterren als Jean Harlow, Lana Turner, Jane Russell en Ri ta Hayworth zich graag in bad pak. Na de Tweede Wereldoorlog gaat men niet alleen meer naar het strand om in de zee te Het bedrukte badpak van lycra microvezels uit de collectie van Christian Dior. zwemmen maar ook om te zon nen. Het eendelige badpak wordt tweedelig, het midden stuk krijgt zo ook de kans een beetje zon mee te pikken. En dan volgt ook de doorbraak in materiaal: DuPont maakt in 1959 Lycra, de stof waarvan ook op dit moment nog de meeste badkleding wordt gemaakt. Ook al wordt die vezel nu gemengd met andere garens en stoffen die bijvoorbeeld voor glansef fecten kunnen zorgen, Lycra is er nog altijd verantwoordelijk voor dat het badpak of de bikini in een ommezwaai droog is. In de jaren zestig en zeventig wordt de bikini steeds kleiner, verdwijnt het bovenstukje waar mee de monokini ontstaat en blijven uiteindelijk twee kleine driehoekjes over, bijeengehou den met koordjes. Minder kan niet, in het bovenstukje zit geen enkele cup of versteviging. Een dracht dus voor jonge meisjes met een A-cup. Daarna worden de bikini's weer wat groter en maakt het badpak zijn come back. De badmode voor deze zomer is zowel sexy, glamourous als sportief. Er zijn zowel superklei ne bikini's als prachtige chique badpakken. De push-up bra, beugel-bh en allerlei andere vormende trucs uit de onder mode zijn overgenomen door de badpakkenfabrikanten. Het resultaat is een enorme veelzij digheid, waarin de beste ideeën uit de jaren vijftig, zestig en ze ventig worden gecombineerd met de moderne techniek van dezo-weer-droog-materialen. Badmode is niet alleen om in te zonnen of te zwemmen. Met wikkelrokjes, strandjurkjes en pareo's over badpak of bikini kun je ook flaneren of op een terrasje zitten. En 's avonds doet een bikinibovenstukje of een badpak met daar overheen een blouse of blazer het prima als uitgaanstenue. Ook wat de kleuren betreft is er deze zomer een enorme keuze. Warme en krachtige zomertin- ten als oranje, roze en rood, maar ook felblauw en groen gaan samen met kleuren van exotische vruchten als papaja, limoen en kiwi, terwijl ook zil ver, goud en metallic veelvuldig worden gebruikt. Er zijn roman tische, sportieve en hightech prints, BB-ruitjes en felgekleur de grote bloemen. Gaat het bij chique badpakken om versieringen van kant, strass-steentjes en parelstiksels, bij de jonge badmode zie je zak jes en ritsjes, terwijl bij de spor tieve badpakken de strepen overheersen. Ook voor de heren is het aan bod ruim. Er zijn elastische badslips in verschillende mo dellen. Van kleine uni-slips tot en met de klassieke hoge slip. Daarnaast zijn er weer volop herenshorts in sportieve stre pen, fantasiedessins of klassieke ruiten. Wie extra wil opvallen, draagt futuristische kleuren als metallic, zilver en goud. Als het halen van de voor pagina's de enige reden is geweest voor de Franse modehuizen om twee 'gek ke' Engelsen als hoofdont werper aan te nemen, dan zijn ze daar wonderwel in geslaagd. Op de covers van bijna alle modetijdschriften verschenen de afgelopen maanden creaties van Alexander McQueen voor Givenchy en John Galliano voor Christian Dior. Alexander McQueen had voordat hij vorige week zijn collectie toonde alweer de pers gehaald, door opmer kingen van (misschien wel jaloerse) collega's, dat hij menselijk bloed en verzaag de menselijke botten in zijn stoffen zou hebben ver werkt. Natuurlijk werd dat bij Givenchy ontkend, want de gekte moet nu ook weer niet te groot worden, vindt men bij dit chique mode huis. Wel had Alexander McQueen, zoals gewoon lijk, weer veel 'dieren' in zijn collectie die veel meer gek dan mooi was. Sinds vorig jaar heersen er blijk baar andere waarden in de wereld van de haute coutu- Groen hagedissenpakje van Gi venchy, vorige week geshowd in Parijs door Naomi Campbell. FOTO EPA De grootste schoonheidswinkel van Yves Rocher is sinds kort gevestigd in Amsterdam. In de Kal- vetstraat heeft het Franse cosmeticamerk in een ruimte van 160 vierkante meter een zaak ge opend waarin niet alleen schoonheidsproducten worden verkocht, maar ook schoonheidsbehan delingen worden gegeven. Yves Rocher is bekend van natuurlijke cosmetica. Alle producten zijn ge maakt op basis van planten. Sinds Rocher aan het eind van de jaren vijftig zijn eerste crème op basis van vijgenwortel lanceerde is het hem voor de wind gegaan. Rocher besloot zijn producten per post te gaan verkopen. Al snel volgden de ope ning van de eerste winkel. Vandaag de dag omvat het Yves Rocher concern 1.300 winkels, zes fa brieken en laboratoria. De producten worden via post en winkels verkocht in 86 landen, verspreid over de hele wereld. Het oogt vrolijk maar beslist niet schreeuwerig, de nieuwe babycollectie van Mexx. Dat komt vooral door de fraaie kleu rencombinaties en de zachte en comfortabele stoffen van de piepkleine rompertjes, leggings, T-shirtjes, vestjes en sokjes, ontworpen door een speciaal team dat tekende voor een col lectie die aan alle aspecten van een babylijn voldoet. Mexx is vooral bekend als mo demerk voor volwassenen, maar ook met kinderkleding heeft hij naam gemaakt. Sinds kort ontwerpt Mexx een peuter en kleuterkledinglijn voor kin deren vanaf drie maanden. De nieuwe babycollectie voor jong geborenen ligt sinds begin deze maand in de winkels. BabyMexx is te koop in de maten 50/56, 62 N N A E NTTLNFESNPLOI ESGTAE ERAASTE ATHAV I EWO A C M A I E R A A Z KAANTJEE I S B N H M W R C N I A Z A A AAKTETASEA S T R A N A K I L A AANVUREN Aagt Aanspraak Aanvuren Aanwezigheid Acht Achtarm Achterhaald Actief Advent Adverteren Afrikaantje Aftrek Agenda Aker Akte Aktetas Alikas Alsof Alstoen Amber Amfibie Amice Angstig Anno Anoa Ante Apert Arbeider Arts Asia OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den gelezen de oplossing van de ze puzzel. CRYPTOGRAM weetal i-l-r- nulstand d-e-s-a- ans-arm t—i-r- vleugel -o-i-n- plots wm HEINZ /A/7&e£sr£ser &AL /AC 8£A/ AA&PAPPEIS AAN HST SCH/NSM, Fv£STj£ w£L TOMPOES Tom Poes en de Tijwisselaar K-kom g-gauw!" riep heer Ollie ademloos. „Het is nog steeds vloed!" „Wat zou dat?" vroeg de tijwisselaar, een afkeurende blik op de ontredder de heer werpend. „Een zekere onre gelmatigheid in het tij is niets bijzon ders in deze streken. Dat staat in het handboek. Vroeger meende ik, dat het aan het trekken van een slappe cirkel lag of aan het zwakke zeggen van de spreuk. Maar nu ik het licht gezien heb in uw wetenschappelijke boeken begrijp ik, dat ik mij overgaf aan hol bijgeloof." „Maar Oene tochriep de herber gier vol wanhoop uit het venster. „Kom tot inkeer vóór het te laat is!" „Nee!" hernam de grijsaard vastbe sloten. „Ik wens niet langer als tijwis selaar voor aap te staan tegenover de geleerde wereld!" Zo sprekende her vatte hij de lezing van het Handboek der Getijden en heer Bommel wend de zich met een bange zucht om en begon langs het strand te draven. Tom Poes, die zolang op de lan dingssteiger plaats had genomen zag hem al rennend passeren en haalde verbaasd de wenkbrauwen op. „Het is erg met heer Ollie", prevelde hij, „De vloed is wel een beetje hoog vandaag, dat is waar. Maar ik snap toch niet waarom hij hier op het ei land zo bijgelovig geworden is. En waar zou hij nu zo vlug naar toe gaan?" Nu, dat was niet moeilijk te raden, Heer Bommel was op weg naar de tijwisselaarsleerling; want dat was de laatste figuur die hier redding kon brengen, zoals hij begreep. „Kobbe- ma!" riep hij, toen jij het ventje tus sen enige rotsblokken ontwaarde. „Alsjeblieft, doe iets! Anders loopt het mis!" Doch de leerling schudde mismoedig het hoofd. „Ik heb geen tijtak meer", mompelde hij. „En ie dereen is lelijk tegen me." H W DOOR JAN VISSER We beleven dit jaar geen zomer om door een ringetje te sedert een week is het wel alleraardigst vakantieweer. R het nauwelijks meer gedaan, geregeld kwam de zon er s de thermometers verkeerden veelal op een niveau ruim; de 20 graden. In dit weerbeeld komt met midden juli of niet zo veel verandering, al zijn we wat kwetsbaarder voi van Atlantische zijde dan vorige week. Ondanks de aanwezigheid van een wig van hogedruk kri gen te maken met wolkenvelden van een storing bij Sch komt ook de zon er nu en dan aan te pas en wordt het g( zo'n 22 graden. De wind krimpt geleidelijk van west tot naar het zuidwesten en neemt 's avonds toe tot matig. A kan de wind vrij krachtig worden. De windkrimping wordt veroorzaakt door de storing bij S der invloed van dit systeem kunnen er dinsdag in de lat; tijdens de avonduren enkele buien gaan vallen. Ook woe een buienkans en vervolgens komt er later op donderdag een nieuwe storing opzetten. Toch is er ook dikwijls een blijven de temperaturen ons met waarden boven de 20 j gezind. Gisteren zijn in de late middag en avond zware regen en en tot ontwikkeling gekomen. In het westen hadden wij: kelijk weinig last van (alleen in de regio Dordrecht spool in het oosten en midden was de overlast groot. Zo viel er mm en in Oldenzaal 50 mm. Tevens traden nogal wat bl gen op. Bij ons hield een windje van zee het kwik in de k onder de 25 graden. Bloemendaal kwam niet verder dar Op Schiphol werd het echter wel zomers warm met een i temperatuur van 25,2 graad. KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Geregeld zon, hier en daar ook wolkenvelden- In- het zuidwesten vanaf van- daagmiddag kans op re gen. Middagtemperatuur van 20 tot 25 graden, aan de westkust soms wat fris- Zweden: Rustig en droog. Naast zon ook enkele wolkenvel den. Middagtemperatuur tussen 20 en 25 graden. Denemarken: Vanuit het zuidwesten toe nemende bewolking en vanaf vandaagavond kans op buiige regen. Tempera tuur dalend tot rond 20 graden op morgenmiddag. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Vandaag hier en daar zon en op veel plaatsen droog. Morgen grote kans ©p regen. Middagtemperatuur van 17 tot 22 graden. België en Luxemburg: Vandaag vooral in de Ardennen en in Luxemburg flink wat regen en misschien onweer. Morgen meest droog en gere geld zon. Middagtemperatuur van 17 tot 22 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Vandaag in de oostelijke helft actieve re gen- en onweersbuien, in het westen pe rioden met zon. Morgen overal kans op wat zon, maar in het westen later regen. Middagtemperatuur van 20 graden langs het Kanaal tot 25 bij Annecy. Portugal: Vandaag wolkenvelden maar waarschijn lijk droog. Morgen in het noorden flink wat zon, naar het zuiden toe kans op stevige enkele regen- en onweersbuien. Middagtemperatuur ongeveer 27 gra den, in het binnenland - en vandaag ook aan de Costa Verde - aanmerkelijk ho ger. Madeira: Naast zon ook wolkenvelden en kans op een bui. Middagtemperatuur ongeveer 23 graden. Spanje: In de zuidelijke helft toenemende kans op enkele stevige regen- en onweersbui en; met name vandaag ook zon. In het noorden vandaag wolkenvelden, morgen flink wat zon en droog. Middagtempera tuur 30 graden of hoger, vandaag langs de Golf van Biskaje wat koeler. Canarische Eilanden: Droog, maar soms wel wolkënvelden. Middagtemperatuur ongeveer 27 gra- Marokko: Westkust: toenemende kans op een paar stevige regen- of onweersbuien. In het zuiden ook zon, Middagtemperatuur vlak aan zee eerst rond 26 graden, mor gen wat lager. Tunesië: Zonnig. Middagtemperatuur aan zee rond 30 graden, landinwaarts veel ho ger. Zuid-Frankrijk: Vandaag vooral in de oostelijke helft ac tieve regen- en onweersbuien. Verder flink wat zon en droog. Aantrekkende Mistral. Middagtemperatuur meest van 25 tot 30 graden. Mallorca en Ibiza: Zowel zon als bewolking en mogelijk een enkele regen- of onweersbui. Middag temperatuur 30 graden of hoger." Italië: Vandaag in het noordwesten kans op en kele stevige regen- of onweersbuien. Verder veel zon en op veel plaatsen droog. Middagtemperatuur rond 30 gra den, in het midden en zuiden plaatselijk hoger. Corsica en Sardinië: In het algemeen vrij zonnig en een klei ne kans op een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur van 28 graden op Corsica tot ruim boven de 30 op Sardi- Malta: Zonnig. Middagtemperatuur rond 32 graden. Griekenland en Kreta: Zonnig. In noorden misschien een lokale regen- of onweersbui. Rond de Egeische Zee een stevige noordenwind. Middag temperatuur 30 graden of iets lager. Turkije en Cyprus: Rond de Dardanellen mogelijk een bui. Verder aan de Turkse west- en zuidkust en op Cyprus zonnig. Middagtempera tuur vlak aan zee 30 graden of iets la ger. Duitsland: Vandaag in het oosten eerst nog zon, el ders enkele actieve regen- en onweers buien. Morgen liggen de buien vooral boven het noordoosten, de zuidwesteli- ke helft heeft weer geregeld zon maar ook nog wel een bui. Minder warm, met op morgen maxima van 18 tot 23 gra den. Zwitserland: Vandaag vanuit het westen stevige re- gen- en onweersbuien. Morgen aan de zuidzijde van de Alpen weer zon, aan de noordkant aanhoudende kans op bewol king en een bui Middagtemperatuur rond 26 graden, maar morgen aan de noordkant van de Alpen beduidend la ger. Oostenrijk: Vandaag vooral rond W wat zon, verder vanuit h ge regen- en onweers klaart het in Tirol weer v temperatuur rond 25 gr« daag vooral rond Wenen I Polen: Zowel zon als stapelwol lijk een regen- of onwe worden de buien in het tiever. Middagtemperatu Tsjechië en Slowakije: Vandaag vooral in Slow gen vooral in Tsjechie en gen- en onweersbuien. N tuur ongeveer 25 graden in Tsjechie wat lager. Hongarije: Eerst geregeld zon, morg westen kans op enkele st onweersbuien. Maxima vj graden, morgen wat lager. DINSDAG 15 JULI 1997 Zon- en maanstanden Zon op 05.39 Zor Maan op 16.56 Ma Waterstand IJmuiden I Hoog 12.26 - 24.00 Laag 07 46 - 19.54 Weerrapporten 13 juli 20i station weer Amsterdam half bew. De Bilt onweer Deelen niet ontv. Eelde hall bew. Eindhoven onweer Den Helder hall bew Rotterdam licht bew. Twente onweer Vlissingen licht bew. Maastricht half bew. Aberdeen hall bew. Berlijn onbew. Boedapest onbew, Bordeaux licht bew. Brussel hall bew. Cyprus onbew. Dublin licht bew. Frankfurt hall bew. Genève licht bew. Helsinki half bew. Innsbruck half bew. Istanbul licht bew. Klagenlurt licht bew. Kopenhagen onbew. Las Palmas onbew. Lissabon hall bew Londen hall bew. Luxemburg licht bew. Madrid Malaga onbew. licht bew niet ontv. regenbui Split Stockholm Warschau Wenen Zürich licht be Bangkok half be' Buenos Aires motreg Casablanca licht be Johannesburg onbew Los Angeles hall be' New Orleans licht be New York zwaar t Tel Aviv onbew. Toronto Vancouver half bew.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10