Leidsch Viering 3 oktober in gevaar Zonhig Verdachten overval vast Zomerkunst over 100 meter TO RIALTO i verwondt igetje uit gstgeest Al Jarreau op North Sea limmers in de Tour Hangen naar cols ïcier 'balpenmoord' ciplinair gestraft NS krijgen nog meer concurrenten erbij Kind zwaar gewond na val in zwembad De Zijl TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. Blauwhelmen vier jaar na Cambodja: 'We wisten dat dit kon gebeuren'. Wim Vreeburg en Hans de Winter: bezeten van de (Dutch) swing. Onze Taal: Lichtvoetig. HET WOORD IS AAN TOUR VANDAAG 40 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen Kerk en Samenleving, Randstad RTV/programma's8,9 Sport21,22,23 Strips7 Uitgaan16 Met korting naar de Japanse theeceremonie in het kader van de expositie 'Japan anno 1850' in het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden. HAMAWY® NATUURSTEEN DESIGN "Brinkhof Passage" Langstraat 56d 2242K.N WASSENAAR Tel: 070 5177 070 Fax: 071 5617422 Lammenschansweg 130 Leiden Koningin Juliunalaan 46 Voorschoten bruinzeel van der graaf registeraccountants belastingadviseurs NIEUW GEVESTIGD IN LEIDEN e.c. straathof- veelenturf registeraccountant katwuk Katwijkse jongeren maken op het Strandplein in Katwijk een muur van graffiti. Ongeveer eenderde van het kunstwerk, dat uiteindelijk 102 meter en 30 centimeter lang wordt, is al klaar. Zo zijn karakteristieke bouwwerken als het Witte Kerkje en de Vuurbaak al te bewonderen. Een grote haai valt vooral bij de jongste kunstliefhebbers in de smaak. Als de wand klaar is, wordt deze geplaatst rondom de bouwlocatie Princehaven. Deze week wordt ook een 300 meter lange wand op het voormalige Ouwehandterrein onder handen genomen. foto henk bouwman moeten weerhouden van de vernietiging van de dossiers. Verder verwijt zij de officier dat hij zijn superieuren niet goed heeft ingelicht voor en na de vernietiging. De minister heeft de Tweede Kamer gisteren op de hoogte gesteld van het onderzoek van de rijksrecherche naar de ver nietiging van de dossiers. Uit het onderzoek blijkt dat drie personen erbij betrokken wa ren. Naast de officier van justitie mr. Van der Voort zijn dat het hoofd inwinning van de CID Hollands Midden en het hoofd van de korpsrecherche Hollands Midden. Volgens Sorgdrager is het aan de burgemeester van Gouda, die korpsbeheerder is, of deze beide politiefunctiona- risserrstraf moeten krijgen. De rijksrecherche heeft ge probeerd de verdwenen dos siers te herstellen. Het zal nooit duidelijk worden of dat hele maal is gelukt, meent Sorgdra ger. Overigens heeft de vernieti ging van de dossiers plaatsge had vóór- en niet nadat de uit spraak van het gerechtshof over de inzage in de dossiers bekend werd. Op 18 april verdween het dossier in de versnipperaar, ter wijl de landsadvocaat en de po litie pas op 24 april en 1 mei het arrest van het hof onder ogen kregen. IRDAG 12 JULI 1997 W OPGERICHT 1 MAART1860 Weversbaan 12 Leiderdorp [1.071 -54 1 7 493 eestmaarten keulemans el in de Klinkenbergerpias pn doet de 11-jarige Mar- fveij uit Oegstgeest niet Al was het maar omdat Jet wachten tot de vier ïgen uit zijn hand zijn. niddag werd Marnix bij remmen plots gebeten ets donkers, dat er daar- snel vandoor ging', ds? ,,Het enige dat daar remt met tanden zijn n", weet Theo Perk van looi Tibia. „Maar een die een mens zo ver dat er moet worden ge- dat heb ik nog nooit ge lik snap er echt helemaal ®n." Ook de gemeente tvan 'een zeer uitzonder- Ingelegenheid'. „We zien pt geen aanleiding om ac- pndememen. Al was het wridat deze vissen eigen- piands eigendom zijn." 15: 'Dit moet het Mon- M1 Klinkenberg zijn ge- Anonymus God kon niet overal zijn; daarom schiep Hij de moe ders. VANROYC.S. ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden Tel. (071)5122362 4 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG ƒ2,25 HOUTWERF KEUKENS KEUKEN-1 STUDIO ie au cerberus van justitie mr. C. van prt die betrokken was bij metiging van de dossiers je Leidse balpenmoord, luit zijn functie bij de t CID ontheven. Boven- rijgt hij een disciplinaire ipgelegd. Minister Sorg- |van justitie heeft dat de e Kamer laten weten, p Sorgdrager heeft de of- hgestemd met zijn over- hg. ifficier zou geweten heb- it er om inzage in de dos- Bn de balpenmoord was gd. Door de dossiers toch p vernietigen, heeft hij de jrde en de rechtsgang geschaad, schrijft Sorg- aan de Tweede Kamer, [lister vindt dat hij het re ps Hollands Midden had den haag De organisatie van het North Sea Jazz Festival heeft zich dit jaar naast jazz en blues ook gericht op namen uit andere muziek genres. Een van de groten die gisteravond optrad was Al Jarreau. Pa gina 19: 'Vorig jaar speelde ik nog op de gang'. foto gpd phil nijhuis ERSLAGGEVER bven en dan kunnen de Jr J •mentsrenners opgelucht irnei [halen, dan is het in elk feed; gedaan met het geduw en |c op de vlakke wegen. [dag koerst het peloton de leeën in en krijgt de medi adienst het als het goed is Ier druk. Zomaar een uit- van het medisch bulletin fcteren: Leon van Bon, ge in middenhandsbeentje; Berzin: gebroken sleutelbeen: Ivan Gotti: nekwervels ont- jt. is maar goed dat de zware bas van de sprinters vanaf [dag niet meer de zachte sopraan van de klimmers zal over men. Voor mannen als Virenque en Pantani begint dan de iaar hun oorsprong. Als alles meezit zullen zij opkrullen uit [lelijke leegte van een op het vlakke niet alleen ruig voort- [brend, maar vooral veel vallend peloton. Pyreneeën moeten duidelijkheid verschaffen over hoe ie- m er in werkelijkheid voor staat. Is Bjarne Riis inderdaad zo fels velen vermoeden, of moet de koning in zijn eigen Tele- ploeg prins Jan Ullrich voor laten gaan? p mannen van Telekom zijn het sterkst, wie de Tour wil Bnzal dét blok moeten breken", zegt Rabobank-ploegleider We Rooy. werwacht dat de Festina's van Virenque en Dufaux daarom ers hard zullen maken. la 23: Blijlevens heeft toch zijn parel Gemeente Leiden vergist zich in norm 75 decibel De viering van de 3 oktoberfeesten is in gevaar. Door een grote inschattingsfout van de gemeente Leiden kan ie dereen de rechter vragen om de feesten te verbieden. In de gemeentelijke Evenementennota is vastgesteld dat het geluid bij het feest, ook overdag, niet harder mag zijn dan 75 decibel. Onlangs is bij een officiële test van de ge meente gebleken dat tien leden van drumband K&G die norm al ruim overschrijden. De test kan nu door klagende Leidenaars worden gebruikt om naar de rechter te stappen, met als argument dat tijdens de feesten de norm zeker zal wor den overschreden. De rechter kan vervolgens de 'lawaaiige' onderdelen van het feest dan bij voorbaat verbieden. Niet alleen de optocht komt hiermee in ge vaar, ook de kermis en de tap toe produceren veel meer ge luid dan een tienkoppige drum band. Wethouder A. Pechthold geeft toe dat de gemeente zich in de norm heeft vergist. Dat bleek eergisteren bij de Peurbakken- tocht ook weer. Daar werd de geluidsgrens meermalen over schreden. Het is niet de eerste keer dat de norm niet wordt ge haald. Volgens Pechtold waren liefst vijf van de acht evenemen ten dit jaar luider dan 75 deci bel. „Het is duidelijk dat de norm te laag is", zegt Pechtold. De gemeente heeft de ge luidsnorm echter niet zomaar gekozen. Het beleid is geba seerd op een Limburgs onder zoek. Daaruit bleek dat 75 deci bel een goede norm is. Omdat die vlieger nu in Leiden niet op gaat, wil Pechtold twee dingen veranderen in de nota. Ten eer ste wil hij Leidens Ontzet red den door het een speciale status te geven. Daarnaast wil de wet houder de geluidsnorm verho gen. Omdat al is bepaald dat het feest aan de geluidsnorm moet voldoen, wordt dat heel moeilijk Pechtold benadrukt dat wat hem betreft 3 oktober gewoon doorgaat in zijn huidige vorm. Hij belooft om alles in het werk stellen om het eerder genomen besluit terug te draaien. „De si tuatie kan zo niet, ik ga ervan uit dat de gemeenteraad dat met me eens is." Pagina Leiden: 'Als dit klopt geen feest op 3 oktober' Na Lovers Rail wachten de NS nog eens drie nieuwe concur renten. Dat zijn de Duitse Bent- heimer Eisenbahn, de afval- transportcombinatie ACTS uit Utrecht en Short Lines uit Rot terdam. Zij willen alle drie op korte termijn goederentreinen laten rijden over het NS-spoor. Dat heeft de actualiteitenru briek Netwerk gisteren bekend gemaakt. De drie ondernemin gen hebben enige tijd geleden al een erkenning van het minis terie van verkeer en waterstaat gekregen als spoorwegmaat schappij. De vrachtvervoerders moeten nu alleen nog een toe gangsovereenkomst sluiten met Railned, de instantie die het spoor beheert en de dienstrege lingen maakt. NS Cargo vreest wel dat er ca paciteitsproblemen op het spoor komen. Overigens juicht NS Cargo concurrentie op het spoor toe. De verwachting is dat alle partijen daar eerder profijt van zullen hebben dan bij het reizigersvervoer, omdat daar nog problemen liggen rond de verkoop van verschillende soor ten kaartjes. Een negenjarig jongetje is gis termiddag zwaar gewond ge raakt na een val van de glijbaan in het Leidse zwembad De Zijl. De oorzaak van het ongeluk is nog niet duidelijk, maar het kind viel rond half vier van bo venaf de glijbaan, naast het bad, sloeg met zijn hoofd tegen de rand van het bassin en kwam in het water terecht. Personeel van het zwembad zag het ongeluk gebeuren en haalde het jongetje gelijk naar de kant. Direct na het ongeluk is de hulp van een trauma-arts ingeroepen die per helikopter ter plaatse kwam. Het kind is met hersenletsel naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht. Twee Amsterdammers van 25 jaar zitten vast op verdenking van het plegen van een gewa pende overval op een super markt aan de Dorpsstraat in Noordwijkerhout. De overval had plaats op 10 februari. Een 20-jarige vrouw uit Amstelveen, die samen met de twee mannen in juni voor dit misdrijf werd aangehouden, is inmiddels op vrije voeten gesteld. Bij de overval bedreigden drie met vuurwapens gewapende mannen destijds twee werkne mers van de bank en namen een geldbedrag weg. Hoeveel geld er precies werd geroofd, heeft de politie nooit bekend willen maken. De politie kwam de verdachten op het spoor tij dens de verhoren van een 23-ja- rige man die na de overval werd aangehouden door de politie Rotterdam-Rijnmond. Uit het onderzoek naar deze verdachte bleek dat hij betrok ken is geweest bij in totaal vijf overvallen, waaronder die in Noordwijkerhout. De man is in middels door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijfjaar. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal Öautomatisch tf". 92,05) i automatisch (f.31,95) O acceptgiro (f. 93.05) Nr. bank/giro:Handtekening:i Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. OF BEL 071-51 28030 [djesmaat op de I markt. Zandvoortse verwikkeld in rivé-oorlog tegen Defensie. Nelissen: de Tour op afstand

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1