Jeugdwerk 'oorschoten .astgelopen "ana a andboogclub dreigt Oegstgeest te ontvluchten i Nog maar een paar weken te gaan voor Borsumij Textiles Leiderdorpse pannenkoekenbakker wil buurman AC voor rechter slepen Leiden Regio Overleg over voormalige ALSU-super zit muurvast hdr AUTO BOOT 'Dit moet het Monster van Klinkenberg zijn geweest' Alkemade behoedt uniek archief voor beschadiging lAG 12 JUL11997 CHEF HANS JACOBS, 071 -5356414, PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5356486 "litselweek in Nieuwe Wetering i wetering 'Vakantiespelen Alkemade" houdt van dinsdag jen met vrijdag 18 juli open huis in Nieuwe Wetering. Ie- 1J van 4 tot en met 14 jaar is welkom om te komen kleien, K figuurzagen, knippen, schminken, enzovoort. Het open i «eft plaats in het Cultureel Centrum aan de Achterweg 88 jutve Wetering. De openingstijden zijn dinsdag tot en met Lrdag van negen tot twaalf en van half twee tot vier uur. io is het open huis van negen tot twee uur. Deel personeel Veense textielgroothandel is nog werkzoekend roelofarendsveen marieta kroft tan adviseert inhuren deskundigen Voor de Veense textielgroothandel Borsumij Tex tiles breken de laatste weken aan. In september sluiten de deuren definitief. De meeste werkne mers zijn de afgelopen maanden al vertrokken. Een enkeling is nu nog aanwezig om zorg te dra gen voor de laatste administratieve afwikkelin gen. Volgens A. Teves, lid van de raad van bestuur van het moederbedrijf Hagemeyer uit Naarden, heeft slechts een deel van de 29 werknemers een andere baan gevonden. Zestien mensen vonden werk via bemiddeling van een outplacementbu reau. Drie mensen zochten ontslag via de kan tonrechter. Voor tien mensen is nog geen ander werk gevonden, maar het outplacementbureau blijft voor hen actief. In november maakte Hagemeijer bekend haar textielpoot in Roelofarendsveen, Duitsland en het Verre Oosten te sluiten. Daarmee kwamen in to taal zo'n honderd arbeidsplaatsen te vervallen. De reden voor de sluiting is de verliesgevende si tuatie waarin de textielgroothandels verkeren. Enkele jaren geleden had Borsumij Textiles in Roelofarendsveen nog een omzet van 300 mil joen gulden. De omzet daalde echter en het be drijf draaide de laatste jaren een verlies van enke le tientallen miljoenen guldens per jaar. Eén van de roorzaken daarvan is dat winkelketens steeds vaker zelf, zonder tussenkomst van een groothan del, naar de lage-lonenlanden stappen om kle ding in te kopen. Voor de mensen die in november nog in Roelo farendsveen werkten, kwam de sluiting niet ge heel onverwacht. De afgelopen jaren volgde reor ganisatie op reorganisatie en slonk het perso neelsbestand al van 130 tot 29. Volgens Teves is het vertrek van het personeel 'naar wederzijdse tevredenheid' verlopen. „Ze hebben tot het laatste moment hun schouders er onder gezet." Regiobestuurder W. van den Bremen van de FNV-Dienstenbond zegt ook té- vreden te zijn over hoe Hagemeijer met het per soneel is omgegaan. „Na enkele aanvangsproble- inen, is er vrede ontstaan onder het personeel. Met aanvangsproblemen doelt hij ondermeer op de onduidelijkheid waarin het personeel in het begin verkeerde. Voor het leeg te komen gebouw aan de Lasso gaat Hagemeyer een andere huurder zoeken. Of dat lukt, weet Teves nog niet. „Ik heb gehoord dat het bedrijfsterrein in Roelofarendsveen niet tot de meest populaire terreinen behoort." alst lugd- en jongerenwerk in Voorschoten is volledig vliopen. De betrokken organisaties hebben nauwe- is gjjntact; beleid en praktijk staan haaks op elkaar en (ring van de beroepskrachten ontbreekt. Daarnaast projectplannen verworden tot een bureaucrati- ocedure, die verlammend werkt. i0tendimitri walbeek bureau. Voor de beroepsmatige ondersteuning moet een budget van 35.000 gulden worden vrij gemaakt. In de gemeenten Haarlem, Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel wordt deze constructie al toege past. Daarnaast raadt Werk in Uit voering aan om alle instellingen voor jeugd- en jongerenwerk weer met elkaar te laten com municeren. „Alle partijen heb ben de intentie uitgesproken te willen samenwerken en te ko men tot een uitwisseling van ideeën", meldt het rapport. Die |n Werk (OJW) en het intentie is gebleken tijdens een waarvan het bestuur besloten inspraakavond naar aanleiding van een eerste versie van het 'Werk in Uitvoering'- rapport. Ie voornaamste conclu- het Rotterdamse bu- te lerk in Uitvoering' dat op rbijt van de gemeente het jongerenwerk in t ofioten heeft doorgelicht, ist moest door het bu- beroepsmatige onder door de Stichting Soci- iurfureel Werk Voorschoten worden bestudeerd, onfcnclusies liegen er niet gelyoor de beroepsmatige •uning zijn sinds het tussen het Openbaar Werk (OJW) en het waarvan het bestuur rolgend is afgetreden, leien gebruiktschrijft •au. „Het conflict is van loed op het functione- de bestuurders en be- ichten, maar heeft wei- doen met de doel- •ze patstelling te door- loet de beroepsmatige uning volgens het bu- irtaan worden overgela- een professionele wel- anisatie van buiten de te Voorschoten. „Voor deze optie is dat naast ïssionaliteit en objectivi- ecialistische kennis in rdt gehaald", schrijft het Naast de aansturing van de jongerenwerkers adviseert het onderzoeksbureau het beheer van de sociaal culturele accom modaties in Voorschoten uit te besteden. Dat kan \tforden over gedragen aan. hetzelfde profes sionele bureau of bijvoorbeeld aan de sociale werkvoorzie ningsorganisatie 'De Zijlbedrij- ven'. De nota van Werk in Uit voering moet uiteindelijk, mits goedgekeurd door de gemeen teraad, leiden tot het Jeugdbe leid in Voorschoten tot 2001. leimuiden robbert minkhorst Het overleg over woningbouw op het verwaarloosde terrein van de voormalige ALSU-super- markt in Leimuiden zit muur vast. Onduidelijk is waarom de ontwikkelingen stilliggen. Ja- cobswoude zegt weinig te kun nen doen aan klachten over hoe het terrein er bij ligt. De ge meente moet lijdzaam toezien hoe de omgeving verloedert. „Hooguit zou de politie eventu eel handhavend kunnen optre den", aldus wethouder C. de Lange van ruimtelijke ordening. De huidige eigenaar van de grond is J. Zuydervliet, die het in 1993 voor 700.000 gulden kocht. Hij wil het terrein op zijn beurt doorverkopen aan de Rijpweteringse projectontwik kelaar J. Jansen. Die wil de su permarkt slopen en er vier tot zes huizen voor in de plaats zet ten. Om vandalisme tegen te gaan. is een hek om de oude winkel en slijterij gezet. Het lijkt weinig te helpen, want in de ruimte is het een rotzooi. Overal zwerft puin en de meeste ruiten zijn gesneuveld. De Lange denkt erover om druk achter de sloop van de ou de ALSU-supermarkt te zetten. vi **lÜ Om vandalisme tegen te gaan, is een hek om de oude ALSU-supermarkt gezet. Het lijkt weinig te helpen. Waarom er niets met het terrein aan het begin van de Kerklaan gebeurt, weet de wethouder niet. Er ligt een bouwaanvraag bij de gemeente, maar daar is nog geen gevolg aan gegeven. „Wat ons betreft mag er volgen de week met de bouw worden begonnen Dat zit er alleen niet in, laat beoogd bouwer Jansen weten. Zijn enige reactie luidt dat er 'nog geen nieuwe ontwikkelin gen zijn'. Waarom hij de grond nog niet heeft gekocht, zegt hij niet Zuydervliet is niet bereik baar voor commentaar. Zodra er duidelijkheid is, be tekent dat overigens voor het aanpalende café-restaurant FOTO HENK BOUWMAN Keijzer dat die een nieuwe milieuvergunning nodig heeft. De woningen komen namelijk dicht tegen de achterkant van Keijzer te staan. Waarschijnlijk zullen de huizen extra worden geïsoleerd. Vrijwilligers gevraagd !HDR -Centre for Human Drug Research- houdt zich bezig met :oek naar en ontwikkeling van geneesmiddelen. e komende periode tot oktober zoeken wij MANNELIJKE VRIJWILLIGERS VAN 18 TOT 30 JAAR, i onkostenvergoeding, bereid zijn mee te werken aan een middelonderzoek. Gedurende het onderzoek bent u drie maal ïek op het CHDR aanwezig. j geïnteresseerd dan kunt u bellen tijdens kantooruren naar: Zernikedreef 10. 2333 CL Leiden, tel. 071 - 524 64 00 of 071 - p 47 E-mail: info@chdr.LeidenUniv.nl leiderdorp» judy nihof Ger Nagtegaal van pannenkoe kenboerderij De Hooiberg in Leiderdorp overweegt de direc tie van AC-Restaurants en Ho tels voor de rechter te slepen. Hij wil het elektronische recla mebord terug dat begin vorige maand door zijn buurman werd weggehaald, omdat het op AC- terrein zou staan. Tegen de somma van 500 gulden kon de pannenkoekenbakker het bord terugkrijgen. „Ik ben toch niet gek", zegt Nagtegaal. „Het is mijn eigen bord." Óm te bewijzen dat het bord niet op 'vijandelijk gebied' stond, heeft Nagtegaal het ka daster ingeschakeld. Uit metin gen bleek dat het bord de grens met twintig centimeter over schreed. Nagtegaal vindt het vreemd dat AC daar zo moeilijk over doet. Hij wil zijn eigendom hoe dan ook terug. „Het bord heeft me inclusief het aanleg gen van een stroomkabel 7500 gulden gekost." Sinds de komst van de pan nenkoekenboerderij naar het 'horecaplein' aan de Persant Snoepweg, begin juni, ligt de di rectie van AC met Nagtegaal in de clinch. Als klap op de vuur pijl begon AC met het aanbie den van gratis pannenkoeken aan kinderen tot en met 12 jaar. Deze actie duurde een paar we ken. Toen bleef het stil. Inmid dels is de 'pannenkoekenoorlog' weer opgelaaid. Al is voor niks aanschuiven bij AC er niet meer bij. Nu volgt 'bij besteding van 17,50 gulden' een gratis pan nenkoek. Ook het her en der parkeren in de berm van bezoekers van De Hooiberg zat AC dwars. De toeloop van pannenkoekeneters was - vooral op zondag - zo groot, dat de politiek zich ermee ging bemoeien. De verkeerssi tuatie op het horecaplein zou onverantwoord zijn, waar schuwde iemand van de WD onlangs. Maar volgens Nagte gaal behoren de parkeerproble men en opstoppingen tot het verleden. Sinds deze week heeft hij er 150 parkeerplaatsen bij, op het middenterrein. Nee, van zijn pannenkoeken- avontuur heeft Nagtegaal geen moment spijt. „Het loopt we relds. Ik ben een heel gelukkig mens." Directeur T. de Koning van AC Restaurants en Hotels is we gens vakantie niet bereikbaar voor commentaar. Weversbaan 12 Leiderdorp Tei. 071 -58 98 900 Reizigersraad kraakt nieuwe dienstregeling oegstgeest maarten keulemans De Oegstgeestenaar die heeft geklaagd dat het Groene Kerkje niet meer per bus bereikbaar is, heeft steun gekregen van de Reizigers Advies Raad voor Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten (RAR). Aanleiding voor de klachten is de nieuwe dienstregeling, die vorige maand inging. Lijn 60 rijdt sindsdien een andere route. „Ook de Dorpsstraat komt er in de nieuwe regeling bekaaid af', stelt het Oegstgeester RAR- lid T. Steenmetser in een brief aan deze krant. „Deze straat en omgeving heeft met lijn 145 op werkdagen overdag slechts één verbinding per uur, 's avonds in het geheel geen en zondags vier keer per dag. De bewoners en bezoekers van het oude dorp kunnen maar beter de auto uit de garage halen!" De RAR heeft aangekondigd dat de bereikbaarheid van her oude dorp 'hoge prioriteit krijgt, als de raad in september met de busmaatschappijen over de dienstregeling gaat praten. De reizigersraad heeft ook be cijferd dat er door het zuidelijk deel van Oegstgeest drie bussen per uur rijden, terwijl het noor delijk gedeelte er nul heeft. 'Een krankzinnige situatie', vindt Steenmeijer. Dat er in september een lijn- taxi naar Haaswijk gaat rijden, verandert niets aan het feit dat het oude dorp wordt onderbe deeld, vindt de adviesraad. „Naar mijn idee valt het een beetje buiten het gebied van de lijntaxi. En afgezien daarvan: de lijntaxi rijdt alleen 's avonds. Hoewel de gemeente Leiden anders beweert, heeft de reizi gersraad volgens Steenmetser wel degelijk geprotesteerd tegen de nieuwe route van lijn 60. „De RAR heeft er bij de provincie voor gepleit om ter vervanging van lijn 60 lijn 51 niet te laten rijden via de A44 maar \ia de oude route van lijn 60. Dit ad vies is niet overgenomen. ts clubgebouw door brand regelrechte ramp' voor Attila itenmuren staan nog, in binnen is alles ver- gN 3e korte maar hevige W ie in de nacht van zon- f i baandag woedde, heeft uten clubgebouw van ogsportvereniging Attila itgeest volledig vemie- leen een paar zwartge- e en kromgetrokken bo- inneren nog aan de tij- weleer. Oorzaak is vol- technische recherche P^chnisch mankement in ctrische circuit', in de •nd ook wel 'kortslui- loemd. de willem sprenkeler ion H' ierlies van het clubge- z0' etekent een regelrechte An "or de vereniging. Behal- de trainingen van de le- inde het pand ook als en vergaderruimte. 1st was er een opslag- oor alle sportmaterialen tfliclub. Van de bogen en et meubilair en de keu- P-f bting is echter niets ujl er n et nu verder moet, weet ,ef is Hans van Houselt van -11? club ook niet. „De tota- Pl' le bedraagt maar liefst julden. We zijn een ver- *'tf met 35 leden en hebben ^Jioeg geld om op korte een nieuw clubhuis te en nieuw materiaal aan Attila-secretaris Hans van Houselt bij het clubgebouw dat nog redelijk oogt, maar van binnen door de brand compleet werd verwoest. „We zijn al twee jaar bezig met de vergunningen voor een nieuw gebouw." veel van de sportspullen niet konden worden verzekerd, krijgt de handboogsportvereni ging waarschijnlijk maar 6500 gulden uitgekeerd. De club is nu hard op zoek naar een tijdelijke accommoda tie en vervangende materialen. Tot op heden zonder succes. Binnenkort begint de indoor- competitie weer en Attila heeft zelfs een aantal nationale titels te verdedigen. Normaal gespro ken wordt er minstens drie keer per week getraind. FOTO HIELCO KUIPERS Een andere reden voor de haast is het feit dat Attila deel neemt aan het schoolsportpro gramma van Leiden en Oegst geest. Kinderen kunnen dan kennis maken met de hand boogsport. Ook dit programma begint echter al meteen na de zomer. Van de gemeente Oegstgeest verwacht Van Houselt niet veel hulp. De vereniging probeert al een tijdje toestemming te krij gen voor de bouw van een nieuw onderkomen. „We zijn al twee jaar bezig met de vergun ningen voor de nieuwe accom modatie, maar de gemeente stelt de beslissing almaar uit." Oorzaak van die trage besluit vorming is onder meer dat de grond van het sportcomplex waar de handboogsportvereni ging gevestigd is,-ernstig is ver vuild. Van Houselt: „Maar de gemeente vraagt vervolgens wel 60Ö0 gulden voor een milieu vergunning." Attila heeft daar om de hulp ingeroepen van de Sportraad Zuid-Holland, die de vereniging juridisch zal advise ren. Het liefst zou Atilla verhuizen naar een andere gemeente, legt Van Houselt uit. „Naar Lisse, bijvoorbeeld. Dat schijnt een heel aantrekkelijke gemeente te zijn voor sportverenigingen." Voor het zover is wil Van Hou selt echter nog één keer met Oegstgeest om de tafel gaan zit ten om te kijken of er echt niets kan worden geregeld. Gisteren werd wat is overge bleven van het gebouw met de grond gelijk gemaakt. Met de hand, welteverstaan. Dat is na melijk een stuk goedkoper. oegstgeest maarten keulemans vervolg van voorpagina Was het een vis? De duikers van duikschool Tibia uit Voorscho ten, die de Klinkenbergerpias van haver tot gort kennen, heb ben geen idee wat of wie er gis termiddag rond een uur of één in de hand van de 11-jarige Oegstgeestenaar Mamix Verweij beet. „Er is eigenlijk maar één mogelijkheid: het moet het 'Monster van Klinkenberg' zijn geweest", zegt Geraldo Keijzer van Tibia. Hoewel de duikers van Tibia de plas regelmatig aandoen, is er nog nooit één gebeten. „Snoeken willen nog wel eens agressief reageren als ze zich in het nauw gedreven voelen", vertelt instructeur Theo Perk. „Je moet je voorstellen dat er ineens een hand op je afkomt ter grootte van een vrachtwa gen. Ja, daar schrik je van." Keijzer houdt het erop dat een snoek zich heeft vergist. „Het zijn natuurlijk roofvissen. En aangezien er momenteel veel algengroei aan de opper vlakte is, kan ik me voorstellen dat een snoek bij het zien van de hand van die jongen'heeft gedacht: hé, dat is een visje!" Maar snoeken die voor hech tingen zorgen, dat is wel heel sterk, beweren de onderwater kenners in koor. „Een snoek zorgt voor punaise-grote wond jes", weet Perk. „Het enige dat ik me kan voorstellen is dat die jongen zijn hand heel hard te rug heeft getrokken, zodat de wondjes zijn uitgescheurd. Maar eerlijk gezegd lijkt het me veel waarschijnlijker dat hij zich aan iets anders heeft openge haald. Aan een spijker, of een stuk puin. Slachtoffer MarnLx Verweij weet echter heel zeker dat dat niet het geval is. „Het zijn vier sneden, op telkens dezelfde lengte van elkaar, met boven aan nog een paar puntjes. Het bloedde onwijs. Bovendien zag ik iets donkers heel hard weg zwemmen." Een rat, misschien? „Die heb ik nog nooit in de plas gezien", zegt duiker Perk. „En bovendien is dat geen duikend beest. Die zou je moeten zien." Keijzer houdt het toch maar op het 'Monster van Klinkenberg'. „Er is in Nederland gewoon geen vis die je vier hechtingen be zorgt." En ach, monsters in de Klinkenbergerpias hebben zo hun voordelen, denkt Perk. „Dan heeft Oegstgeest er toch weer een leuke toeristische at tractie bij." De gemeente Alkemade laat vijftig meter archief - stukken die da teren van de periode tussen 1569 en 1940 - inventariseren. Daar naast wordt een deel van het archief dat wordt gebruikt voor ge nealogisch onderzoek op microfilm gezet. Het gaat hier om regis ters van de burgerlijke stand en de bevolkingsregisters die zijn overgedragen aan het gemeente-archief. Door de gegevens over te zetten op microfiches, wordt beschadiging van de unieke registers voorkomen. Alkemade trekt voor de klus 54.000 gulden uit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15