Miljoenen stromen binnen bij Vitesse Timman hard onderuit tegen Cifuentes P Bij Barcelona is, trainer de enige Sport Duitse ruiters overleden Pieter Guyt wint bij Forescate Leidsch Dagblad Tennis Circuitry Amateurvoetbal zp degradatieregeling WOENSDAG 2 JULI 1997 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef rob on Vierklau en Makaay naar Tenerife Sentimenten tellen allang niet meer in het hedendaagse voetbal, net zo min als contracten. Vandaar dat ook Vi tesse gisteren zonder dralen afstand deed van twee van zijn beste spelers. Ferdi Vierklau en Roy Makaay spelen vanaf komend seizoen bij de Spaanse middenmoter Te nerife. een doorlopende verbintenis ten spijt. ARNHEM •CPO De ambitieuze Arnhemse club liet het geliefde duo gaan in ruil voor héél veel peseta's. Hoeveel miljoenen er met de dubbele transfer gemoeid zijn. werd angstvallig geheim gehouden maar de schattingen liepen uit een van vijftien tot 20 miljoen. „Ie kunt er gerust van uitgaan dat Vitesse de hoofdprijs heeft gewonnen", zei Ton van Dalen, de zaakwaarnemer van Ferdi Vierklau. Toen Tenerife zich tien dagen geleden meldde in Arnhem, wil de Vïtesse-voorzitter Karei Aal- bers niets weten van een dub bele transfer. Over Makaay viel nog wel 'te praten, daar had de eredivisionist deze winter in zijn hart al afscheid genomen. Maar om ook nog eens Ferdi Vierklau te laten vertrekken, dat was te veel van het goede. Tot dat de president van Tenerife. Javier Perez, met de geldbuidel begon te zwaaien. „De financië le positie van beide spelers en de club nam dergelijke vormen aan dat we het niet meer ver antwoord vonden om de zaak te blokkeren", vertelde Aalbers gisteren tijdens de persconfe rentie. „Ik denk dat voor een verdediger nog nooit zoveel is betaald", verklaarde Van Dalen. En dan te bedenken dat Makaay en Vierklau Vitesse weinig tot niets hebben gekost. Makaay is een produkt van de jeugdoplei ding. terwijl Vierklau vorig sei zoen transfervrij werd overge nomen van FC Utrecht. „Het is de grootste transfer uit de historie van Vitesse en dat terwijl we toch al wat gewend waren. We zullen het geld op een verantwoorde wijze herin vesteren, maar we gaan zeker niet als een wildebras tekeer. We zijn ook zuinig op onze cen ten. Dat betekent dat we na af loop van de transferperiode ook nog wat centjes op de bank zul len hebben. Ik denk dat wij één van de weinige clubs in Neder land zijn die dat kan zeggen. Daarom houd ik hier best een trots gevoel aan over," aldus voorzitter Aalbers. Ferdi Vierklau en Roy Makaay toonden zich opgelucht na de afwikkeling van de bliksem- transfer. „Er werden ook dit sei zoen weer tal van clubs met mij in verband gebracht, maar het werd nimmer concreet", zei Vierklau. „Totdat Tenerife zich vorige week plotseling meldde. Die club kwam snel ter zake." De Bilthovenaar tekende voor zeven jaar.Als ik het naar mijn zin heb, teken ik misschien nog wel voor vijf jaar bij. Ik zie het als een hele belevenis om daar te spelen", aldus de internatio nal. „De Spaanse competitie is één van de sterkste van de we reld", vulde Makaay aan, die een zesjarige verbintenis sig neerde. „Ik heb acht jaar met veel plezier bij Vitesse gespeeld, maar ik vond dat ik deze kans moest pakken. Ik wil al een hele tijd hogerop en daar krijg ik nu de kans voor." „Scheiden doet een beetje lij den". besefte ook Aalbers, „maar zo werkt het nu eenmaal in het professionele voetbal. Als spelers aangeven dat ze verder willen kijken, moet je daar als club respect voor hebben. Van Roy Makaay hadden we in de winter in ons hart al afscheid DUIVENTIL Geheimzinnig gedoe rond keuring Vierklau Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag oo, nd arnhem cpd Roy Makaay. genomen, wat Vierklau betreft zijn we een beetje overvallen, maar we hebben de alternatie ven al klaar." „Vitesse heeft altijd al een goede hand van inkopen ge had", klonk het zelfverzekerd uit de mond van oefenmeester Henk ten Cate, „en daarom staat er ook straks weer een sterk elftal." Vitesse gaf gisteren een deel van de opbrengst van de trans fer van Ferdi Vierklau en Roy Makaay al meteen weer uit. De Arnhemse club legde Michel FOTO ARCHIEF Kreek voor vijf jaar vast. De ex- Ajacied had bij het Italiaanse Perugia nog een doorlopend contract, maar de uit de Serie A gedegradeerde club was bereid de middenvelder te laten gaan. Kreek is na Menno Willems, Sa- lih Yildiz (beiden Ajax), Carlos Fortes (Sparta), Marian Zeman (Istanbulspor) en Marc van Hintum (Willem II) de zesde versterking voor Vitesse. De club wil de komende week nog meer zaken doen op de trans fermarkt. Op het verlanglijstje staan een verdediger en een aanvaller. Er zijn gisteren onverwachts problemen ontstaan bij de me dische keuring van Ferdi Vier klau. Als gevolg daarvan liet de Vitesse-speler anderhalf uur op zich wachten bij de persconfe rentie waar zijn overgaan naar Tenerife bekend gemaakt zou worden. Wat er precies aan de hand was wilde geen der be trokkenen kwijt. „Het zijn dezelfde problemen als ik destijds naar Vitesse kwam", liet Vierklau zich ont vallen, waarna hij zich haastte om te zeggen dat het om 'medi sche keuringsprobleempjes' ging. „Nee, het heeft niks te ma ken met eventuele knieproble men." Zijn zaakwaarnemer Ton van Dalen formuleerde het zo: „Op zich is er niks aan de hand. Maar het is voor Tenerife een dermate grote investering dat ze absolute zekerheid willen heb ben. Ze willen een bepaald cer tificaat van de dokter hebben en de arts die dat moest afgeven, kon niet bij de keuring aanwe zig zijn. De arts maakt het van daag in orde." Volgens Vitesse-voorzitter Aalbers is de voorstopper kern gezond. .Alleen wijkt Ferdy af van de gangbare normen, daar om kijken de doktoren extra naar hem. Dat gebeurde ook na zijn transfer van FC Utrecht naar Vitesse." rotterdam cpd Een grootmeester uit Chili die woonachtig is in de Rotterdamse wijk Kralingen heeft het NK schaken in de fase van de waar heid op z'n kop gezet. Roberto Alejandro Ciftientes Parada baarde gisteren in de Kuip op zien door zo n beetje de vloer aan te vegen met titelkandidaat Jan Timman, die ontluisterd na welgeteld 21 zetten moest opge ven. Pedrag Nikolic is nu met nog twee ronden voor de boeg de grote favoriet om het Broekhuis Schaaktoernooi om het Neder lands kampioenschap 1997 op zijn naam te schrijven. De 36-ja- rige Bosniër, afkomstig uit Saraj- avo en woonachtig in Oegst- geest, deelde volgens verwach ting in de negende ronde het punt met zijn vriend en landge noot Ivan Sokolov, waardoor Timman, koploper vanaf vrijwel het eerste uur, van de eerste plaats werd verdrongen. „Het kampioenschap beslist? Geen sprake van," mompelde de zwaar aangeslagen Amsterdam mer. „Met nog twee ronden voor de boeg en een achterstand van een half punt is er nog van alles mogelijk." Of.de supporters van Timman nog serieus in diens kansen geloven valt te betwijfe len, mede gezien het relatief lichtere programma dat Nikolic nog voor de boeg heeft. Grootmeester Paul van der Sterren waarschuwde maandag nog voor het 'gevaar' van onver wachte ontwikkelingen, die elk moment de kop kunnen opste ken. Maar ook hij zal niet in de eerste plaats gedacht hebben aan een stunt van Ciftientes te gen Timman. Met de voormali ge, zesvoudige kampioen van Chili was het tot dusver maar behelpen geweest. De oogst: één zege (op Riemersma) en drie re mises. En de dag van gisteren had hij vooraf laten gaan door drie nullen op rij. Zou iemand met zo'n belabberde staat van dienst een gevaar voor Jan Tim man kunnen betekenen? Het antwoord is bekend. Tim man koos, met de witte stuk ken, voor het Catalaans, een opening die Cifuentes, een knaap die bekend staat om zijn grote theoretische kennis, als geen ander beheerst. Er ont stonden al snel tal van verwik kelingen. „Misschien had ik er beter aan gedaan de zaken rus tiger aan te pakken," verzuchtte de verliezer na afloop. Timman had geen goed woord over voor zijn optreden op deze eerste julidag. „Dit leek nergens op. Ik deed de ene zwakke zet na de andere. Hoe het komt? Het moet vermoeid heid zijn. Ik had daar een dag eerder in het eindspel tegen Nij- boer al last van. Toen liet ik al een paar steken vallen. Vandaag voelde ik me erg moe. Dat bleek ook in de opening, waarin ik heel veel tijd verbruikte. Twee toernooien direct achter elkaar (eerst Malmo, red.) blijken toch te veel van het goede. Dat is me nu opgebroken. Jammer, maar het is geen drama. Dit soort dingen gebeurt nu eenmaal en er is nog niets beslist." Roberto Cifuentes moet in de wolken zijn geweest, maar hij liet daar weinig van merken. Hij zei zich een. beetje verbaasd te hebben over Timmans ope ningskeuze. „Ik denk dat het een verkeerde keuze van Jan is geweest. Hij had beter met e4 kunnen openen. Ik kwam nu al gauw op bekend terrein en ik kreeg een heel prettige stelling. Timmans 20e zet Dbl was zwak, Db3 was beter, en zijn volgende zet f4 was een blun der. Hij kon toen meteen opge ven. Ik beheerste het hele bord en er dreigde van alles." De Chileense grootmeester is nu acht jaar in Nederland woonachtig, de eerste jaren in Den Haag en sinds drie jaar in Rotterdam, waar hij is ingetrok ken bij een clubgenoot van SV Rotterdam, het voormalige Vol- mac. Een deel van het jaar ver toeft hij bij zijn toekomstige echtgenote in Barcelona. „Eind van het jaar gaan we trouwen." Dan hoopt hij ook in het bezit te zijn van een Nederlands pas poort, dat hij al geruime tijd ge leden heeft aangevraagd. „Te gen die tijd wil ik ook de Neder landse taal onder de knie heb ben." Op dat punt is het voor alsnog behelpen. „Ik versta het meeste wel, ik kan ook Neder landse kranten lezen en als ik in Kralingen ga 'shoppen' red ik me best met het Nederlands. Maar in een serieus gesprek, zoals nu, spreek ik liever Engels. Dat is ook de voertaal bij het analyseren. Ik begin wel eens in het Nederlands, maar kennelijk maak ik er niet veel van, want de Nederlandse collega's gaan altijd snel over op het Engels." Dat Cifuentes er tot gisteren op het NK niets van maakte wijt hij aan privé-problemen, waar over hij verder niet wil uitwei den. „Ik had last van stress en ik had moeite de concentratie vast te houden. Ik heb de laatste tijd weinig geslapen, hooguit zo'n drie uurtjes per nacht. Dat kwam mede doordat ik veel met de computer heb zitten stude ren. Door gebrek aan voldoende nachtrust heb ik een paar bela chelijk slechte partijen ge speeld." Maar tegen Timman 'stond' hij er ineens weer! Roberto Ci fuentes, die in 1987 in Dieren het open Nederlands kam pioenschap op zijn naam schreef, vindt dat niet zo verba zingwekkend. „Timman is nu eenmaal een top-grootmeester, een van de aller besten uit de Nederlandse geschiedenis. Dan is het altijd gemakkelijk je op te peppen en je optimaal te con centreren." De sensatie op het bord van Timman-Cifuentes overscha duwde gisteren alle andere ver richtingen, maar niet onver meld mag blijven dat John van der Wiel zich door een 'soepele' zege op Li Riemersma naast Ivan Sokolov op de derde plaats nestelde, een tfol punt achter koploper Nikolic. SPORT OP TV SCOREBORD woensdag 13.30-19.30 EURO Motors: magazir,, 13 43-19.00 Ned 2 Sportjourn 19.30-23.00 EURO Al 21.00-22.00 NBC Golf. 21.30-22.30 BBC 2 Atletiek: GP .n Lausanne, hoogtepunten. 22.16-22.34 Ned 3 Sportiournaal. 22.30-23.20 BBC 2 Tenms: samenvatting van 22A™23.15BRT 1 Sportjournaal. 23.00-23.45 RTL 4 Sportmeuws. 23.00-00.00 EURO Voetbal: WK onder de 20. 22.35-00.20 RTL 5 Sportnieuws. 23 41-00.06 Ned 2 Tenms: samenvatting van oo'm-oloo'eu r 0 Golf DONDERDAG 08.30-09.30 EURO Golf. 10.00-11.00 BBC 2 Yesterday at Wimbledon. thedinghausen dpa De Duitse paardensport heeft dinsdag twee ruiters verloren. In Hamburg bezweek de voormali ge dressuurkampioen Herbert Rehbein (50) aan een ernstige ziekte. In Thedinghausen over leed springruiter Gert Wiltfang (51) aan een hartaanval. Wiltfang maakte in München 1972 deel uit van de Duitse ploeg die in het landentoemooi olympisch goud veroverde. De Duitse springruiter verzamelde vooral prijzen in de landentoer- nooien. Hij werd met Duitsland twee keer Europees kampioen. Rehbein was vijfvoudig natio naal kampioen. Hij bezat in Hamburg een toonaangevende stal met dressuurpaarden. PRIJSVRAGEN Klassement Univé Trophy, na vijf wedstrij den: 1. Oosten 85 pnt. 2. Klompmaker 74, 3. Winters 69. TENNIS Lucky Ten, trekking 1 juli: 5-6-9-10-17-21 -29-36-38-39-44-45-47- 48-51-54-56-58-61-77 (onder voorbehoud) Toto 26: le prijs: 1 winnaar die bruto f. 11.461.70 ontvangt. 2e prijs: 44 winnaars die elk f. 99.50 ontvangen. 3e prijs: 559 winnaars die elk f. 19,50 ontvangen. BASKETBAL Badalona. EK mannen. Halve finaleronden. Groep E: Griekenland - Israël 35-32 '44-48). Turkije - Frankrijk 82-71 (33-31), Rusland - Litouwen 93-64 (50-37). Eindstand: 1 Griekenland 6-12, 2. Rus land 6-11, 3. Litouwen 6-10, 4. Turkije 6- 9, 5. Israël 6-8, 6. Frankrijk 6-7. Groep F: Polen - Duitsland 86-76 (42-35). Joegoslavië - Spanje 79-70 (39-35), Italië - Kroatië 74-68 (38-36). Eindstand: 1 Italië 6-12. 2. Joegoslavië 6- 11,3. Spanje 6-10. 4. Polen 6-9. 5. Kroa tië 6-7. 6. Duitsland 6-7 Programma kwartfinale: Joegoslavië - Li touwen, Spanje - Rusland. Italië - Turkije. Griekenland - Polen. Om 9e t/m 12e plaats: Duitsland - Israël, Frankrijk -Kroa tië. HONKBAL runs Havana: Caldes; Baltimore: McKee. Taiwan - California Stars 6-0. Homeruns Taiwan. Chao-Hui. Nederland - Havana 2-12 (7 inn). Stand: 1. Havana 4-8, 2 Taiwan 3-4. 3. Baltimore, Nederland 3-2, 5. California 3- 0 SCHAKEN Rotterdam. NK mannen. Negende ronde: Van den Doel - Nijboer 0- 1, Van der Wiel - Riemersma 1-0, Van der Sterren - Sosonko 1/2-1/2, Nikolic - Soko lov 1/2-1/2, Van der Weide - Piket 0-1, Timman - Cifuentes 0-1 Stand: 1. Nikolic 6 1/2, 2. Timman 6, 3. Sokolov, Van der Wiel 5 1/2, 5. Sosonko 5. 6. Nijboer. Piket, Van der Sterren 4 1/2, 9. Van den Doel 4, 10. Cifuentes 3 1/2, 11. Riemersma 2 1/2, 12. Van der Weide 2. SKEELEREN Enschede. Unive trophy. Vijfde etappe: 1. Smit (Rouveen), 2. Oos ten (Gorredijk), 3. Kromkamp (Wolvega). 4. Winters (Ommen), 5. Slager (Staphorst) Londen. Wimbledon. 22 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Kiefer (Dui) - Kafel nikov (Rus/3) 6-2 7-5 2-6 6-1, Becker (Dui/8) - Rios (Chl/9) 6-2 6-2 7-6, Ruseds- ki (GBr) - Reneberg (VSt) 7-6 6-4 7-6, Stich (Dui) - Woodforde (Aus) 6-4 6-7 6-3 7-5, Pioline (Fra) - Steven (NZe) 3-6 6-3 6-4 7-5, Woodbridge (Aus) - Rafter (Aus/12) 6-7 6-4 7-6 6-3. Afgebroken: Krajicek (Ned/4) - Henman (Eng/14) 6-7 7-6 6-7, Sampras (VSt/1) - Korda (Tsj/16) 6-4 4-2. Dubbel, tweede ronde: Wibier/Noteboom - Novak/Rikl (Tsj) 6-3 3-6 7-5, Johnson/Montana (VSt) - Nijssen/De Jager (Ned/ZAf) 6-2 6-7 6-2. Vrouwen, vierde ronde: Hingis (Zwi/1- Ap pelmans (Bel) 6-1 6-3, Basuki (Ino) - Hy- Boulais (Can) 6-0 7-6, Sanchez-Vicario (Spa/8) - Pierce (Fra/9) 6-1 6-3, Novotna (Tsj/3) - Mary Joe Fernandez (VSt/11) 5-7 6-4 7-5, Tauziat (Fra) - Testud (Fra) 4-6 7- 5 12-10. Chladkova (Tsj) - Vento (Ven) 6-1 6-3, Koermkova (Rus) - Sukova (Tsj) 2-6 6- 2 6-3, Majoli (Kro/4) - Spirlea (Roe/12) 6- 7 6-1 9-7. Indeling kwartfinales: Hmgis - Chladkova, Majoli - Koernikova, Novotna - Basuki. Sanchez-Vicario - Tauziat. Dubbel, derde ronde: Appelmans/Oremans (Bel/Ned/12) - Basuki/Vis (lndo/Ned/8) 7-5 6-1. Vrouwen dubbel, derde ronde: Hingis/San- chez (Zwi/Spa/2) - Rubin/Schultz (VSt- /Ned/15) 7-6 6-7 10-10, afgebroken. VOLLEYBAL Moskou. Finale World League. Tweede dag: Italië - Brazilië 3-0 (15-12 15-8 15-12), Cuba - Bulgarije 3-2 (4-15 15-11 12-15 15-9 15-13), Nederland - Rusland 3-2 (17-15 3-15 4-15 15-11 15- 13). Stand: 1 Cuba 2-4 (6-2), 2. Nederland 2- 4 (6-3). 3 Italië 2-2 (4-3), 4. Rusland 2-2 (5-5), 5 Bulgarije 2-0 (4-6), 6 Brazilië 2- 0 (0-6). WATERPOLO Nancy. FINA wereldbeker vrouwen. Groep A: Nederland - Verenigde Staten 12- 7 (4-2 3-3 2-0 3-2). Doelpunten Neder land: Leijendekker 3, Op den Velde 2, Kui pers 2, Bast 2, Nieuwenburg, Hiemstra, Van der Berg. Rusland - Griekenland 7-5. Groep B: Australië - Canada 8-5, Italië Frankrijk 9-3. leiden/voorschoten peter klein De eerste wolkbreuk kwam om 16.00 uur en veranderde de ten nisbanen van Unicum in een zwembad. De districtskam pioenschappen werden stilge legd en de 'sponsploeg' startte met het droogmaken. De twee de wolkbreuk kwam direct na de hervatting van de partijen op de inmiddels drooggemaakte banen. Tegen zoveel overmacht kon de geteisterde wedstrijdlei ding niet op. Het praktisch vol ledige programma werd naar vandaag verschoven. Toch hebben de districtskam pioenschappen nog maar een kleine achterstand. „We stap pen nog niet over op prosets", zegt wedstrijdleider Taco Stop pels. „We beginnen 's morgens CIRCUIT IN CUFERS Districtskampioenschappen Unicum HEB1: le ronde. M Kallenberg - R Ver steeg w.o.; G J Egberink - S. Geerlmgs w.o R. Hamming - P. Kieboom w.o., M Seriier - R. Kuiper 6-3 6-3 DEB1: le ron de: H. Rothbarth - C. Delsasso 6-4 7-6. HEB2: 2e ronde: G.J. Anker - M. van Vel- zen 4-6 6-2 6-4; R. de Wolf - E.P. van Weeren 6-1 6-7 6-2. HEC1: 2e ronde: W. van Veen - T. van Veg- gel w.o.D. Brunsveld H. de Rooij w.o P. Visser - A. Wille 6-4 3-6 6-2. HEC2: 2e ronde: J. Doove - J. Rotteveel w.o.; R. van Rhijn - G. Morssink w.o., J. Ligtvoet - C. Bos v/.o.P. Pracht - M. de Man 6-3 6-7 6- Forescate, Voorschoten Afgebroken finales van zondag: HEB2: finale: P Guyt - E.P. van Weeren 6- 0 6-3 HEC1: finale J Poots - W. van Veen 6-3 6-3. HEC1 35+: finale: J. Mens - I Johnsson 6-4 7-6. gewoon om negen uur op ne gen banen. De laatste ronde start om half elf 's avonds. Dat moeten de deelnemers maar voor lief nemen, want uiteinde lijk willen ze toch echte potjes spelen." Voor de regen kwam waren in de BI al twee singles afgespeeld. Menno Seriier van de Merenwijk had bij de man nen niet al te veel problemen om zich via Unicummer Roe land Kuiper naar de tweede ronde te spelen. Hanneke Roth barth verraste bij de vrouwen in twee sets de op papier hoger in geschatte Carmen Delsasso. In de B2-afdeling kwamen twee spelers een ronde verder. Gert-Jan Anker stapte afgelopen competitieseizoen van Zoeter- woude over naar Roomburg en stuitte op Mike van Velzen, die nog wel in het Dorp is blijven tennissen. Anker besliste de strijd met 6-4 in de derde set in zijn voordeel. Rutger de Wolf van Unicum werkte zich in drie sets langs Erik-Paul van Weeren van Forescate. Ondanks zeges in drie opeenvolgende toer nooien kreeg Pieter Visser bij de districts geen plaatsing. Winnen deed de Hillegommer weer wel, al kostte het tegen Arjan Wille drie sets lang de nodige zweet druppels. Geen paar kilometer verderop bleef Forescate verschoond van het hemelwater en werden drie van zondag uitgestelde finales afgespeeld. In de B2 bevestigde Pieter Guyt met een snelle tweesets zege op Erik-Paul van Weeren, dat hij terecht als eer ste staat geplaatst bij de dis trictskampioenschappen in de ze klasse. Jeroen Poots won drie games op rij en bracht daarmee de eindstand in de Cl-finale te gen Wim van Veen op twee maal 6-3 in zijn voordeel. Bij de 35-plussers had Jan Mens een 6-4 5-2 voorsprong opgebouwd tegen Ian Johnsson. Toch werd de tweede set van deze finale pas in de tiebreak ten gunste van Mens beslist. "W" erben van de Reep, I staat in de belang- stelling bij de Rabo- ploeg, is gisteravond samen met Michael Boogerd bij zijn club Westland Wil Vooruit gehul digd. Beiden pakten een natio nale wielertitel Tennisvereni ging Lisse bestaat 15 jaar. In de week van 14 tot en met 20 juli houdt de club een open toer nooi (C en D-spelers). Boven dien is er een veteranentoer- nooi (50+) Op 9 juli wordt in Rheden het nationale dam- en schaakkampioenschap voor vrouwen gehouden. Linda Jap Tjoen San (Leiderdorp) is de enige regionale deelneemster De triatlon van Noordwijker- hout (zondag 6 juli) heeft een recorddeelname van ruim 300 deelnemers. De start is bij het Oostduinsemeer. Voor informa tie bel: 0252-376154 •Volleybal vereniging NOVO houdt op za terdag 19 en zondag 20 juli een toernooi op strand van Noord- wijk Karl Zoetemelk (de zoon van Joop) is vierde geworden bij de wereldkampioenschappen voor militairen. Tom de Jong (Oude Wetering) won de Ronde van Zuid Laren voor Bennie Gosink Zaterdag 5 juli de kor- tebaandraverij van Warmond. Aad en Ruud Pools zijn record houders met de meeste prijzen De districtvoetbalselectie van West III (onder de 13 jaar) is in het Zwitserse Fribourg tweede geworden. In de finale werd met 2-0 van FC Servette verlo ren Jeugdtrainer Paul Zweek- horst (SV Voorschoten) gaat bij Lugdunum aan de slag Nog maals een verzoek aan de voet balclubs om het oefenprogram ma naar ons toe te zenden Joep van Rijn, Joost Beumer, Paul Verhoeven en Mario van der Pluim zijn geselecteerd voor het nationale flagfootballteam. Het viertal heeft een kans Ne derland te vertegenwoordigen op het EK, dat in oktober in Ne derland wordt georganiseerd Ineke Huigsloot is de nieuwe secretaresse van korfbalclub Crescendo De jeugdvoorzitter 'ges fenl nAr van UVS, Ben drie maandagavond11 leeftijd overlec llP' Staak (tafelten1 de Docos) is doot°rë( noemd tot erelraf' son, Gideon D- Dr Roest gaan vai^oe juli naar de ruj het Franse Tou~* MG-ploeg (Bal1 stopt ook Batilyeii< van dit wielers.it, i van Appelen (Vj ve schrijving gevrenl daghoofdldasstjen Excelsior Maasod Paulo Jorge Meeer divisieclub Dot; je: Schuurhuizen ime (Excelsior) gaa^a teurs van Spart jn{ (Heracles) en R0n man (Sparta) zijgh zonder nieuwe van de Europee schap voetbal it 1 plaats op 18 jar. Gent. De loting*1-v de van het WK11:; cember in Man1, j; Sportcafé Leid^ eerste zeven spPei Leiderdorp ope111 6 oktober Vak'1, s in Nederland blssc Ajax bekijken o|ser phen (ARC), 15 den (Germanic* denzaal (Quick' in Apeldoorn (RHe tas) Op zondaik i Alphense Boys «ar strijd tegen Bende Taument). De Bisc juli al in traininj d< len ze tegen de boi Westland Marat april vermoedel laatst gehouderfl ling: een topspo promotie voor li werd niet gehaa begint de voetbal zondag 20 augu\ MW. Ajax begir Vitesse, terwijl R* einde in Eindho^ tegen RKC cl le hri w leiden» twee winnaars v petities voor p«D' nen. ,vt Bij de hoofdklde terdagamateurs ger een herkansL e( de nummer dri(P' De zondag hooi15' den die niet, maler is een nieuw ré^ maak. De hoofdK1 in tegenstelling :ei klassen uit 14P'! Daardoor heeft verlenging van d^. de hoofdklasse quenties dan in 12 clubs. 5e Van een samiR de vijfde en zesdjt dag komt het op!Cj; het seizoen 199^] nen om in een gy\ voorbeeld een 1^, lentecompetitie r; kan de K1WB help. De degradatieregeling in het amateurvoetbal wordt afge zwakt. Met ingang van het sei zoen 1997/98 krijgt nummer drie van onderen een herkan sing om degradatie te ontlopen. De kandidaat-degradant kan het vege lijf redden door een ex tra nacompetitie met twee pe riodekampioenen uit een lagere klasse winnend af te sluiten. De laatste jaren degradeerde nummer 10 uit een ldasse van 12 automatisch. Dat bevorderde enerzijds de doorstroming, maar leidde anderzijds tot on vrede bij clubs die het degrada tiegevaar te groot achtten. Tij dens de laatste algehele verga dering voor voetbalamateurs sprak een meerderheid zich uit voor een herkansing voor de derde degradant. Die moet eerst het resultaat van de nacompeti tie tussen periodekampioenen uit de diverse lagere klassen af wachten, voor hij een halve competitie mag afwerken tegen GOL Sport nog jaar zesdeklasser ir J id Rabobank barcelona gusbert spierenburg gpd-verslaggever Op een bekend, Amsterdams, kompas heeft Josep Lluis Nunez besloten met FC Barcelona op te stomen naar de volgende eeuw. Ter meerdere eer en glo rie van de club, maar natuurlijk vooral van zichzelf. Na de suc cesjaren met Michels en het glorieuze tijdperk-Cruijff is nu de tijd aangebroken voor Van Gaal. Opnieuw een Amsterdam mer uit de Ajax-school die is uitverkoren om de trots van Ca- talonië wereldroem te verschaf fen. De verwachtingen zijn hooggespannen. Nunez lijkt blind te varen op zijn nieuwe man die, op tech nisch terrein, ongekende volm achten heeft gekregen. Het pro fessionele apparaat is zo onge veer op z'n kop gezet, zonder aanziens des persoons. De in grepen zijn, in de visie van Van Gaal, onontbeerlijk om FC Bar celona een blijvende positie aan de wereldtop te verschaffen. Het is wat Nunez wil. Met min der neemt hij geen genoegen. In zijn eerzucht is de presi dent van FC Barcelona geen berg te hoog. De reorganisatie, waarvan Van Gaal hem had overtuigd, moest plotseling on middellijk worden ingevoerd. Er kon niet, zoals d( het had gewenst maanden worden,, dat het contract vf trainer/coach wa Het ego van dj voorzitter bleek zvJ gen dan het respe rige Engelse veteril zonderlijke presta'-* gelopen seizoen - per Cup, Europa se beker - ten spijtl! De benoeming heeft, niet in de K een strategisch k^ verkiezingsstrijd cp dentschap moest ]d vaal, de bouwonc^ gel Fernandez, ee5 slag toebrengen. tracteren van dea van Ajax, op wie1* jacht maakte, lijktai zet geslaagd. Over1 27 juli kan al geer meer bestaan. e De commenta11 Spaanse kranten datie van Robsonr scouting waren gi^ lend mild van toonc ne teneur was dat op duidelijke wijzfl senteerd. VerwonA slechts de letharP waarop zijn voorgP z'n lot had geschikt

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18