'Vanaf heden het Barca van Van Gaal' Tyson: 'Ik bied de wereld mijn excuses aan' De schaatsbelg wordt Belg Sport Van den Doel herstelt zich op NK schaken De Seles van toen bestaat niet meer FIFA gaat over Ronaldo beslissen 1 DINSDAG 1 JULI 1997 ROB ONDERWATER, 0 lans Nederland verslaat ook Engeland Seoul» De Nederlandse vrouwenhockeyploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd in het zeslandentoernooi van Seoul gewonnen. Het team van bondscoach Tom van 't Hek versloeg Engeland maandag met 2-0. Eerder was gewonnen van Zuid-Korea. Beide doelpunten vielen na rust. Na twee minuten scoorde Dilliane van den Boogaard na een slimme cornervariant. Vijf minuten la ter kreeg Engeland een goede kans op de gelijkmaker. Aanvoer ster Karen Brown pushte de toegekende strafbal ver naast het doel. De beslissing viel in de 58ste minuut, toen Hanneke Sma- bers in tweede instantie scoorde na een corner. De Roover naar NAC breda NAC heeft zich versterkt met de Belgische international Bart de Roover. De verdediger komt van Lierse SK, dat het afge lopen seizoen verrassend de landstitel veroverde. NAC, komend seizoen onder leiding van de Duitser Herbert Neumann, trok eerder de Bosniër Nebosa Gudelj (Logrones, Spa), de Australiër Anton Milicic (Sydney United) en de Nederlanders John Feskens (Willem II), Erwin van de Looi (Vitesse) en Alfred Schreuder (RKC) aan. Nederlaag honkballers tegen Taiwan Rotterdam De verjongde Nederlandse honkbalploeg heeft de tweede wedstrijd in het World Port Tournament verloren. Tegen Taiwan werd het gisteravond in Rotterdam 6-10. Het duel was zondag na 2,5 inning op 1 -0 gestaakt om het slechte weer. Rozendaal en Dost naar WK den haag Tienkampers Jack Rozendaal en Marcel Dost worden afgevaardigd naar de WK atletiek, begin augustus in Athene. De twee toonden afgelopen weekeinde tijdens de Europa Cup meerkamp in het Finse Oulu de noodzakelijke vormbehoud. Rozendaal vergaarde in Oulu 8061 punten, Dost 8016. De WK-li- miet ligt op 8100 punten. In de ogen van technisch directeur Pauw van de atletiekbond waren de prestaties van het tweetal voldoende voor uitzending. Rentree Ellen van Langen bij NK Hilversum Ellen van Langen (31) maakt na een absentie van ruim een jaar haar rentree op de atletiekbaan. De Hilversumse atlete start komend weekeinde tijdens de nationale titelstrijd in Emmeloord. Van Langen werd sinds de aanloop naar het huidi ge seizoen gekweld door fysiek malheur. Door louter toeval kwam Ellen van Langen enige tijd geleden onder behandeling van bij prof. dr. Hans Wilhelm Wohlfahrt, een medische autori teit in de voetbalwereld. De therapie van de clubarts van FC Bayern Munchen had een verbluffend resultaat. „Zijn methode is zeer goed aangeslagen. Het effect was op zeer korte termijn enorm,'' aldus Van Langens trainer Klomp. Juninho naar Tottenham londen Tottenham Hotspur is bereid ruim 35 miljoen gulden te betalen voor de Braziliaanse spelmaker Juninho van Middles brough. De clubs zijn het eens over de transfer. Het is aan de middenvelder om persoonlijk rond te komen. Spaanse media meldden onlangs dat de kleine dribbelaar naar Atletico Madrid vertrekt. Een woordvoerder van Middlesbrough, dat degradeer de naar de eerste divisie: „Dat aanbod was bespottelijk.'' Vijftien hechtingen en plastische chirurgie voor Holy field Mike Tyson heeft gisteren op zijn 31ste verjaardag in het openbaar zijn excuses aangebo den voor zijn beestachtig ge drag in het WK-gevecht tegen Evander Holyfield. Desondanks vraagt de bokswereld harde sancties tegen de zwaargewicht „Ik bied de wereld, mijn fami lie en de sportfederatie van Ne vada mijn excuses aan", zei Ty son op een druk bezochte pers conferentie in het MGM Grand Hotel van Las Vegas. Twee da gen eerder werd hij in het hotel gediskwalificeerd in de derde ronde wegens bijten. „Ik beet Holyfield in zijn oor", gaf de bokser toe. Het afgebeten stukje oorlel van de wereldkampioen werd met 15 hechtingen teruggezet. Na genezing zal hij plastische chirurgie nodig hebben om het oor zijn oude vorm te geven. Holyfield zal er geen blijvend letsel aan overhouden. Hij heeft nog geen besluit genomen een civiele aanklacht tegen Tyson in te dienen. De sportfederatie van Nevada bereidt strenge straffen voor. Tyson heeft dertig dagen de tijd zijn versie van de zaak op pa pier te stellen. Nevada wil de beurs van Tyson, 60 miljoen gulden, confisceren. Maar de wet bepaalt dat de federatie slechts recht heeft op tien pro cent. In de bokswereld gaan stemmen op Tyson voor het le ven te schorsen. Dinsdag moet Tyson verschij nen op een hoorzitting. „Ik was fout", bekende hij. „Ik zal de straf accepteren. Ik verwacht dat die licht zal uitvallen, maar ik zal er niet tegen in beroep gaan. Ik vraag alleen van Ne vada dat ze mij niet voor het le ven zullen schorsen." Tyson las een verklaring voor, op vragen ging hij niet in. „Ik kan niet uitleggen waar om ik beet. Ik kan alleen zeggen dat het een reactie was op zijn kopstoot. Die veroorzaakte een oogwond en ik dacht het ge vecht door die wond te verlie zen. Daardoor verloor ik mijn beheersing." Tyson is in af wachting van de sancties voor lopig geschorst. Het wangedrag van bokser Mike Tyson was zelfs in het Witte Huis gesprek van de dag. Presi dent Clinton zei gisteren dat hij ontzet was bij het zien van Ty sons acties. De voormalig we reldkampioen beet tegenstan- Clinton keek op televisie naar de partij in Las Vegas. „Tot het incident was het een goed ge vecht. Het voorval venmlde me van afschuw, ik denk dat het Amerikaanse publiek hetzelfde voelt." Clinton wist geen antwoord op de vraag of de federale over heid iets tegen dergelijk wange drag kan of moet doen. „Daar over heb ik nog niet nagedacht. Ik was ontzet als een fan van de sport." Makaay niet naar Betis De transfer van Roy Makaay naar Real Betis Sevilla is af geketst. Deskundigen ont dekten dat er hiaten in het contract zaten. Gisteren be sprak Jansen de problemen met Makaay, die net van va kantie was teruggekeerd. Na rijp beraad werd besloten om Real Betis Sevilla af te zeg gen. Vitesse kwam enkele we ken geleden wel rond met de Spaanse subtopper. De club was bereid tien miljoen gul den neer te tellen voor de spits. Rohson wenst Nederlandse trainer en zijn staf veel succes itreeksjMet nog drie ronden te gaan bij mderd«i^et toemo°i om de Nederland se schaaktitel, is de spanning G»m te snijden. Koplopers Nik olic en Timman hadden goede kansen en bovendien meer tijd op de klok dan hun respectieve lijke tegenstanders, maar in de °g0w utij dnoodfase verdween het ivoordeel als sneeuw voor de sti Toch zal de kampioen van 2,601997 Nikolic of Timman gaan j^N^jieten, want de concurrentie enri Ki£taat te ver achter, nnend Piket en Nicolic hadden een- remise geweigerd voor zij LaceUi een spannende tijdnoodfase t0=wi "terechtkwamen. Nikolic had op °dat moment de beste kansen, maar Piket speelde in die fase erg sterk. Zo sterk, dat Nikolic op het laatst nog nauwkeurig moest spelen om de partij remi se te maken. Ivan Sokolov zag zijn kansen op een tweede Nederlandse titel aanzienlijk slinken. Met wit kwam de kampioen van 1995 niet verder dan remise tegen Paul van der Sterren, die in een moderne variant van het dame gambiet gemakkelijk stand hield. Sosonko en Van der Wiel con solideerden hun hoge klassering met een snelle remise in de on derlinge partij. Debutant Van den Doel won van Riemersma en heeft na acht van de elf ron den nog geen enkele remise achter zijn naam staan. Wie het niet geloofde, moest nog maar eens naar de Nederlander luisteren. „Het Barca is vanaf heden het Barca van Van Gaal. Maar ik ben iemand die verstandig genoeg is om de adviezen van Robson niet in de wind te slaan. De gro te beslissingen worden voortaan genomen door drie personen. Door de di recteur betaald voetbal, de directeur opleidingen en de directeur scouting. In overleg natuurlijk met het bestuur". barcelona gusbert spierenburg gpd-verslaggever Officieel vernam Van Gaal pas afgelopen zondagavond van zijn benoeming als trainer- /coach, een jaar eerder dan aanvankelijk de bedoeling was. Het zou de nadrukkelijke wens van de 'board of directors' zijn geweest. Volgens de oorspron kelijke afspraken zou de succe- scoach van Ajax in het eerste van z'n drie seizoenen als direc teur opleidingen zijn begonnen, uit respect voor het nog tot juli 1998 doorlopende contract van trainer/coach Robson. Onvoor ziene omstandigheden haalden een streep door de plannen. Met de herstructerering van het professionele apparaat moest haast worden gemaakt. Daarop kon niet nog eens een jaar wor den gewacht. Van Gaal: „Het ging Nunez niet snel genoeg naar zijn zin". De Britse gentleman, die wei nig keus had, stemde in en zeg de zijn opvolger alle steun toe. „De toekomst van FC Barcelona is nu in handen van Van Gaal. Mijn werk wordt overgenomen door een man met een enorme ervaring en een geweldige repu tatie. Bij Ajax. in Europa, in de hele wereld. Van Gaal kan voor honderd procent rekenen op mijn steun. Ik hoop dat hij hier gelukkig zal worden en Barcelo na de successen zal bezorgen, waar iedereen hier op rekent". Louis van Gaal (rechts) is blij, voorzitter Nunez (midden) is blij bij de Spaanse topclub. Robson zei, even braaf als loyaal, te handelen in het be lang van de club. Hij toonde be grip en wilde van geen degrada tie weten. Geen moment heeft hij ook maar overwogen op te stappen. „Ik accepteer deze bij zondere rol die van grote waar de is voor de club, zo heeft de president mij dat gezegd. Het gaat in een groot bedrijf om één ding: the right people in the right position. Met mijn nieuwe zelfstandige en verantwoordelij ke job ben ik volledig geinte- greerd binnen de herstructure ring van de professionele orga nisatie. Een moderne topclub kan daar niet meer zonder. Ik ben en blijf zo belangrijk. Sa men met Van Gaal moet ik er voor zorgen dat Barcelona niet alleen de beste voetbalclub ter wereld wordt, maar ook de best georganiseerde club i zelfs Bobby Robson lijkt tevreden met het contract Robson en Van Gaal spraken elkaar gistermorgen op een ge heime plaats in de Catalaanse hoofdstad gedurende twee uur onder vier ogen. Later op de dag gebruikten beiden de lunch met president Nunez in restaurant Via Veneto, één van de sjiekere in de stad. Tussendoor ontving president Nunez zijn nieuwe trainer op het kantoor van z'n bedrijf. Om half vijf volgde de persconferentie, een kwartiertje later dan gepland. Als ethicus had Van Gaal gis teren veel uit te leggen. „Ik ben een trainer die een zittende col lega nooit zal verdringen. Uit respect voor Robson heb ik een contract getekend voor de func tie van directeur opleidingen. Voor één jaar vond ik dat niet erg. Zo kon ik de club en de mensen binnen de club beter leren kennen. Het bestuur heeft echter geoordeeld dat de nieu we structuur eerder moest wor den ingevoerd, vanwege het grote belang van de lange ter mijn. Daarom zit ik hier nu als trainer/coach van Barcelona". Zin Twee jaar geleden, onder het bewind van Cruijff nog in Bar celona, was Van Gaal door Bar celona al benaderd. Droeve fa milie-omstandigheden verhin derden hem de voorstellen te beantwoorden. Dit keer kon hij niet weigeren. „Mijn dochters zijn gelukkig geslaagd, dus heb ik nu veel zin in deze job. Bar celona is een geweldige stad en, belangrijker nog, FC Barcelona is een fantastische club". Begin februari bereikten bei de partijen al volledige overeen stemming. „Wat mij opviel in de gesprekken was dat Barcelo- de voormalig Ajax-trainer FOTO RTFt na lang niet zo professioneel bleek te zijn georganiseerd als ik wel had gedacht. Ik heb mijn vi sie gegeven over een professio nelere aanpak, gericht op de lange termijn. Het bestuur heb ik daarvan kunnen overtuigen. Net als bij Ajax blijken ook bij Barcelona aankopen niet altijd het gewenste resultaat op te brengen. Vandaar mijn vurig pleidooi voor een professionele jeugdopleiding met een nieuwe directeur". Deze nog te benoe men functionaris zal een Span jaard zijn. Serra Ferrer, de trai ner van Betis Sevilla, is de be langrijkste kandidaat. Van Gaal was tijdens zijn en tree gistermiddag vergezeld van één van zijn twee Nederlandse assistenten, Gerard van der Lem. De tweede, keeperstrainer Frans Hoek, kwam een half uur te laat. De Volendammer, door Van Gaal aangekondigd als de beste doelverdedigerstrainer ter wereld, kwam rechtstreeks overgevlogen van zijn vakantie adres in Califomië, maar de vlucht had vertraging opgelo pen. Bij aankomst op Barcelona crashte het KLM-toestel bijna. Vanwege de aanwezigheid van een ander toestel op de lan dingsbaan moest, om een bot sing te voorkomen, onverwacht een doorstart worden gemaakt. De keeperstrainer werd door z'n baas uitgebreid geëxcuseerd. „Te laat komen is voor mijn medewerkers hoogst ongebrui kelijk". Gedragsregels Van Gaal nodigde de vertegen woordigers van de Spaanse me dia meteen uit voor een nieuwe ontmoeting, voor het opstellen van nadere gedragsregels ter bevordering van de onderlinge samenwerking. „Zodat we we ten hoe we elkaar tegemoet moeten treden Op voorhand werd de verslaggevers te ver staan gegeven dat ze erop moe ten rekenen niet altijd welkom te zijn. „Ik besef terdege dat het botst met uw belang, maar ik vind dat de trainer en de spelers van Barcelona het recht moeten hebben om achter gesloten deuren te trainen". Van Gaal nam gisteren, in Sa- la de Juntas, in het diepste bin nenste van stadion Camp Nou, plaats achter een tafel waar ooit twee legendarische landgeno ten, Rinus Michels in 1971 en Johan Cruijff in 1988, door de clubpresident waren ontvan gen. Het zaaltje is klein, te klein voor de grote belangstelling. Van uitwijken wilde het bestuur gisteren niet weten. De cultuur mocht geen geweld worden aangedaan. In de Sala de Juntas worden traditioneel alle grote trainers gepresenteerd en ook alle belangrijke beslissingen ge nomen. Robson: „Hier zat ik een jaar geleden ook, in dezelf de positie als Van Gaal nu. Ik wens hem en zijn staf veel suc ces toe". Het was niet eens cy nisch bedoeld. Bobby Robson, in every inch blijft hij een gent leman. J£7' Nummer 366 laat niet met f»! zich sollen gpo Hij won niet, John van Lot- TEl turn, maar vermakelijk was n. zijn duel in de derde ronde San van Wimbledon met Marcelo 2 6-2,3h Rios wel. Het werden zelfs 6-3 vier sets. Maar dat kwam Dui/8?0- vooral omdat de nummer ter (Ausi tien van de wereld uit Chili er 6 6-3. VI in de derde set met de pet naar goo'do- Bij een 7-6, 6-3 en 5-1 voorsprong, de wed- ingh/Haa strjjd bijna op zak, knipoog- n^Ned/fde R'os naar Mary Pierce. Die stond vanaf het balkon UTsj/3) k'j ^et spelersrestaurant met 7ra/9) -hem te flirten. Toen kon hij ano (Sp.- best een beetje terugflirten, jouiafs vond Marcelo Rios. Prompt Basuki (I moest hij voor straf een extra 1Jo.e/|set spelen. John van Lottum eeva(Bu mocht dan wel nummertje kova (Siv> 366 van de wereld zijn, hij Arendt/l'iet n'et met s°üen. (ZKo/Ta De jonge Eindhovenaar [AusA/st) (21) mocht gistermiddag met ronefpJzz °P8eiieven h°°fd vertrekken /Schuitz van het eerste Grand Slam- 7-6 toernooi dat hij speelde. Er zijn landgenoten die het in onde: m Londen een stuk minder de- den' h/vst) 6- Natuurlijk had hij graag ^ed) - Vaiverder gespeeld, maar hij GroenWlwas 00'c eerlijk. Tegen Rios nyi/Likho\kwam hij gewoon tekort. „Ik /had geen antwoord op zijn slice service naar mijn back- wiELREfhand. Misschien als ik al va- o kilometer tegen een top tien-speler 2. van deihad gespeeld, dat ik voor Beig?I)d3Smeer zeerheid had gekozen. SpijkeriisjNu ging'ik misschien wel te a van devaak voor een winner." >1. ïo. Pt gpd-verslaggever Monica Seles vindt tennis nog steeds leuk. Alleen niet meer het belangrijkste in haar leven, zoals een paar jaar terug. En de gedreven haaibaai die ze op de baan was en waardoor ze begin jaren negentig acht Grand Slam-titels won, zal ze ook nooit meer worden. Dat zei ze vorige week zelf in Londen. Net voor Wimbledon begon.. Of ze Wimbledon dan ook ooit zal winnen, is de vraag. Gisteren ging ook haar vijfde poging de mist in om het enige Grand Slam-toernooi dat ze nooit won te winnen. Ditmaal lag Sandrine Testud uit Frankrijk in de derde ronde dwars: 6-0,4-6 en 6-8. Monica Seles mag dan zwaar der zijn geworden en niet meer zo strak om het middel als ze was. voor de massa is ze nog al tijd een ster. Door de drie re gendagen van vorige week ligt Wimbledon nog steeds een hele dag achter op schema. Daar door spelen ook de hele groten al twee dagen inhaalpartijen op de buitenbaantjes van het park. Seles stond gisteren op baan drie, alsof het een soort club kampioenschap was. Slechts een heuphoog zeiltje scheidde haar van honderden fans. Die waren allemaal voor haar, al hielp dat niet. Ze verspeelde een 5-2 voorsprong in de derde set en verspeelde daarna op 6-5 een matchpoint. Zoiets zou de Seles van dik vier jaar geleden nooit zijn over komen. Die Seles had Testud van de baan geveegd. Met 6-0 en 6-1 of zoiets. Alleen bestaat Toekomst privé-schaatsteam hangt aan zijden draad schiphol »gusv Sandrine Testud kan het nauwelijks geloven, ze heeft Monica Seles ge klopt. FOTO AP de Seles van toen niet meer. Dat was een meisje dat alleen maar van tennisballen leek te houden en die het liefst zo hard moge lijk links en rechts de baan uit mepte. De Seles van nu is een vrouw van 23, die inmiddels weet dat er in het leven meer bestaat dan alleen maar tennis banen. Wie gisteren zag hoe ze na haar nederlaag van de baan werd geleid, zou zijn gaan twij felen aan haar woorden, dat ze ondanks al haar miljoenen in 1995 terugkeerde op de baan omdat ze 'het spelletje nog al tijd zo leuk vindt.' Ze kreeg een arm om haar schouder van één van de brede lijfwachten die haar tussen het opdringerige publiek door naar de kleedka mer leidde. Die lijfwachten zijn er voor iedere topper. Ook Kra- jicek krijgt zo'n VIP-behande- ling als hij zich tussen het pu bliek moet doorwurmen. Bij dat korte wandelingetje leek het als of Seles ieder moment kon gaan huilen. Toch onderstreepte ze haar woorden door een half uurtje later op een buitenbaan tje aan te treden in een dubbel spel met Anke Huber. En dat ze tennis nog altijd leuk vindt, be wees ze door na een 5-3 achter stand in de eerste set alsnog in twee sets te winnen. Dat ze momenteel mentaal niet zo sterk in haar schoenen staat, is ook niet zo gek. Haar vader, die haar normaal ook coacht, heeft maagkanker en is er niet bij in Londen. Hij ligt in een Amerikaans ziekenhuis. Ze gaf ook gisteren ook ruiterlijk toe, dat er 'belangrijker dingen in het leven zijn dan tennis. Vroeger kon ik de hele dag met tennis vullen, dat kan ik niet meer. Misschien is dat wel het verschil.' Dat het tijdperk Graf-Seles ten einde loopt, ontkende ze niet. „Wat er nu gebeurt ge beurde ook toen ik zelf op kwam. Toen waren Martina (Navratilova) en Steffi de top. Daarachter kwam er een hele tijd niets, totdat Jennifer Capri ati en ik kwamen. Dat zie je nu weer met Martina Hingis en die andere jonge meiden. Zo gaat het nou eenmaal gewoon." Maar hoewel ze alle drie de wedstrijden die ze tot nu toe te gen Hingis speelde verloor, gaf ze de moed om nog een keet- een Grand Slam-toernooi te winnen nog niet op. Tenslotte lukte dat in 1996 in Melbourne ook en was ze er vorige zomer in New York ook dichtbij. Toen was alleen Steffi Graf te sterk. „Ik geef het ook nog niet op", zei ze gisteren „en heb hopelijk nog een paar jaar om het te proberen." gpd-verslaggever Emotieloos maakte schaatser Bart Veldkamp gisteren melding van het feit dat hij afstand doet van zijn Nederlands staatsbur gerschap. Zijn naturalisatiever- zoek is op 18 juni door de Belgi sche autoriteiten gehonoreerd en niets staat de stayer meer in de weg om zijn eigen plan rich ting de Olympische winterspe len in Nagano (februari 1998) te trekken. Net op tijd, want de re glementen van de Internationa le Schaats Unie dwongen hem voor vandaag een keuze te ma ken tussen Nederland en België. Veldkamp is van plan na de winterspelen een punt achter het lange-baanschaatsen te zet ten. Hij wil nog wel in mara thons actief blijven. Tevens overweegt Veldkamp een carriè re als autocoureur in de klasse van een van zijn sponsors, de Citroën Saxo. Veldkamp, die al proefrondjes heeft gedraaid op het circuit van Zandvoort: „De link is er en het lijkt me leuk om te kijken hoever ik kan komen. Maar dat is pas volgend jaar aan de orde." Sinds oktober 1994 heeft Veldkamp een brievenbus in Bonheiden en binnenkort kan de 30-jarige Hagenaar op het gemeentehuis in het Vlaamse plaatsje zijn paspoort afhalen. Veldkamp wordt officieel Belg en dat geeft hem een prettig ge voel van onafhankelijkheid. De gevreesde kwalificatiestrijd met Rintje Ritsma, Bob de Jong en Gianni Romme, zijn concurren ten voor de drie startbewijzen op de vijf en tien kilometer, ont loopt hij op creatieve wijze. In België heeft Veldkamp geen concurrentie. „België is beter voor mijn schaatsloopbaan. Een kleine stap, want het is niet meer dan een papierwisseling", zei Veld kamp gisteren tijdens een pers conferentie. „Ik hecht geen waarde aan een nationaliteit. Ik ben een individu, blijf dezelfde Bart Veldkamp." Veldkamp heeft zich behalve van een Belgisch paspoort ook verzekerd van een privé-spon- sor (Avantage Automatisering BV). Het International Speed Skating Team, dat naast Veld kamp wordt gevormd door de voor Oostenrijk uitkomende Mamix ten Kortenaar en de Ca nadees Neal Marshall, maakt zorgelijke tijden door. Na het af haken van hoofdsponsor Super club en subsponsor Dr. Foots hangt het voortbestaan van het commerciële schaatsteam af van een bedrijf dat genegen is ten minste 400.000 gulden te donoren. De individualist Veld kamp heeft daar zo zijn eigen gedachten over. „Het team is leuk, maar mijn prestaties staan voorop. Als de markt niet zit te wachten op een schaatsteam, dan is dat jammer." De FIFA beslist over de geldig heid van Ronaldo's transfer naar Internationale. Dat liet een woordvoerder van de wereld voetbalbond gisteren weten. De FIFA ontving een verzoek van de Italianen om de overgang van Barcelona naar Inter te on derzoeken. Bij dat verzoek zaten veertig pagina's documentatie over de affaire. Een speciaal comité van de bond gaat onderzoeken of de actie van Ronaldo om voor ruim vijftig miljoen gulden zijn con tract bij de nieuwe club van trainer Louis van Gaal af te ko pen, rechtmatig is geweest. Op voorhand staat Ronaldo niet al te sterk. In de reglemen ten van de FIFA staat dat een speler zich niet kan vrijkopen met het doel een transfer naar een ander land af te dwingen. De Spaanse bond weigert het benodigde certificaat af te ge ven en heeft zijn handen eigen lijk van de zaak getrokken. Woordvoerder Herren van de FIFA gaf aan dat het spelersco mité spoedig bijeen komt om de problematiek snel op te los sen. Als Inter wordt gedwongen rechtstreeks met Barcelona te onderhandelen, zal de afkoop som vermoedelijk gigantisch zijn.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19