Strengere controle na gesjoemel specialisten cd fj Onze Top 10 van deze week. Binnenland Je hoeft niet vandaag te beslissen. Alhoewel, morgen kan het te laat zijn. De Bredase koepel van binnenuit 'Stiekem werken kan niet meer' ENFB wil diefstal fietsen halveren 0 O 0 0 O O O 1.69 2.89 3.79 Topper van de week BANDAG 30 JUN11997 Meer auto's geleased Li Het aantal lease-auto's is vorig jaar met zeven procent oegenomen. In '95 reden er 379.000 rond en in '96 waren dat er [06.000, inclusief vrachtwagens. Dit heeft de stichting Bovag/V- JA Branchebelangen bekendgemaakt. De Bovag verklaart de .-j jroei uit de investeringsdrang die voortkomt uit de groeiende 0 Politie vindt dode op parkeerplaats n pest» De politie heeft gisteravond op een parkeerplaats in oest het stoffelijk overschot van een 52-jarige man gevonden, let slachtoffer is vermoedelijk door geweld om het leven ge it iracht, aldus de politie. Er zijn twintig rechercheurs op de zaak jezet. IjMeisje komt om bij Duits punkconcert [ERkrape Een 16-jarig meisje uit Kerkrade is zaterdagavond om Vt leven gekomen tijdens een massaal bezocht en chaotisch rerlopen popconcert van Toten Hosen in het Rheinstadion van )üsseldorf. Volgens de Duitse autoriteiten bezweek het meisje n het gedrang op het veld vermoedelijk aan een hartstilstand, let meisje was samen met haar broer en haar moeder. Door de lrukkende warmte en het overvloedig gebruik van alcohol en Irugs tijdens het concert raakten bezoekers in de problemen, foor driehonderd van hen is medische hulp ingeroepen. Wapenkluis thuis voor politieagent itterdam De Politie Vakorganisatie Rijnmond (PVR) pleit ior het aan politiemensen verstrekken van wapenkluizen. lierdoor wordt het mogelijk dat zij hun vuurwapen mee naar jliuis nemen en het veilig kunnen opbergen. Dat zegt voorzitter 1. Schippers van de PVR in de korpskrant van de politie Rotter- lam-Rijnmond. Volgens Schippers zou Binnenlandse Zaken er teter aan doen eens een onderzoek in te stellen naar het politie- verk dat politiemensen buiten diensttijd moeten verrichten en ico's die ze daarbij lopen. )ove jongen slaagt voor vwo I, jordrecht. De 17-jarige Joeri van Zuilen uit Dordrecht heeft week een unieke prestatie geleverd. De doofgeboren jon- s geslaagd voor het Staatsexamen vwo. Volgens het Rudolf ►lees Instituut, de dovenschool waar Joeri op zat, is het zeld- aam dat een doofgeboren leerling vwo volgt en uniek dat een love op zo'n jonge leeftijd slaagt. De ouders van Joeri zijn ook loof. Joeri wil gaan studeren, maar weet nog niet precies wat. dExtra vliegtuigen naar de zon ioofddorp» Het slechte v de afgelopen weken heeft tot neer vakantieboekingen voor zonbestemmingen geleid. Op ba- ;is van steekproeven bij reisbureaus schat brancheorganisatie e'< INVR dat er in juni vijf tot tien procent meer reizen zijn geboekt lan dezelfde periode het jaar ervoor. De definitieve cijfers over 1 uni heeft de ANVR nog niet binnen. ,,Er zijn extra vluchten in- r jezet. Dat zijn toch enkele honderden stoelen extra. Mensen 13 iroberen massaal weg te komen nu de zomervakanties begin- zegt Th. Smit van de ANVR. Geen schadevergoeding aidspatiënt laarlemHet weekblad Panorama hoeft eerr seropositieve ex- eedetineerde uit Amsterdam geen schadevergoeding v igduizend gulden te betalen. Dat heeft de president v rcj echtbank in Haarlem, mr. C. Terwee-van Hilten, vrijdag in kort iaj [eding bepaald. De Amsterdammer sleepte Panorama vo echter omdat hij in een artikel over de pikorde in de bajes met lcjei iaam en toenaam als aidspatiënt was opgevoerd. Volgens de nan heeft hij in zijn privéleven veel overlast ondervonden die publicatie. Hij kreeg dreigtelefoontjes en een briefje met de kst aids-hond, rot op. 'Van Duijn lijsttrekker De Groenen loei itrechtEx-kabouter en Amsterdams raadslid Roel van Duijn ivordt de lijsttrekker van De Groenen bij de Kamerverkiezingen no -an volgend jaar. Het congres koos hem zaterdag in Utrecht. In t le campagne gaat Van Duijn de nadruk leggen op een radicaal nilieubeleid, het referendum, armoedebestrijding en menselij ker relaties in het onderwijs. 'ge- ïe IT wee gewonden bij TT door pistool issen Twee Duitsers zijn zaterdagmiddag gewond geraakt toen I -en landgenoot een seinpistool afschoot bij de TT in Assen. De jvvee zaten op de tribune vlakbij de 35-jarige man die een blikje ;n seinpistool had bevestigd. Het ene slachtoffer had een vond aan zijn arm, de ander een ernstige gehoorbeschadiging. Meisje gedood bij aanrijding. a >e lier Een 15-jarig meisje uit Maasland is zaterdagavond bel iet verkeer in de Zuid-Hollandse gemeente De Lier verongelukt, ipi L\) werd op haar fiets aangereden door een auto. Twee inzitten den, een 25-jarige Poeldijker en een 29-jarige Naaldwijker had den gedronken. De derde bleek te zijn weggelopen, aldus de po- aak litie Haaglanden, die zijn identiteit kent. Het is nog niet duidelijk de drie de auto heeft bestuurd. fkj Na miljoenenfraude met declaraties Twaalf in plaats van zes speurneuzen van de Economi sche Controle Dienst (ECD) gaan onder meer de declara ties van specialisten napluizen om erop toe te zien dat die zichzelf niet extra verrijken. De verdubbeling van de controle, die een miljoen gulden kost, komt na een eer der onderzoek waaruit bleek dat rekeningen van specia listen nogal eens niet kloppen. den haag anp aan een nader onderzoek te on- Klachten van burgers over de rekeningen waren eerder voor de ECD aanleiding om een aan tal medische beroepsgroepen 'Rommelende mestboer wordt teruggefloten' In politiek Den Haag wordt sterk rekening gehouden met een besluit van minister Van Aartsen (Landbouw) om alle onlangs gesloten mesttransac- ties met terugwerkende kracht ongeldig te laten verklaren. Van Aartsen komt deze week met zijn plannen voor de toekomst van de varkenssector, waarin waarschijnlijk wordt aange koerst op drastische verkleining van de varkensstapel. Vorige week werd door de Tweede Kamer aangedrongen op maatregelen tegen de uit breidingsplannen van varkens- boeren. De Kamer hekelt de ve le boeren die vlak voor Van Aartsens plan nog snel extra mestquota kopen, om deze later om te kunnen zetten in extra varkens. De boeren vrezen dat als ze later kopen, ze veel meer verlies lijden op de transactie. Nu vervalt bij elke transactie 25 procent van de mestruimte aan de overheid, maar boeren ver moeden dat dat straks 50 pro cent zal zijn. Als dat inderdaad zo is, dan springen boeren die de afgelopen weken extra mest ruimte hebben gekocht er heel gunstig uit en mist Van Aartsen een mogelijkheid om de var kensstapel te verkleinen. Tot nu toe is er altijd vanuit gegaan dat de minister de juri dische mogelijkheden miste om de handel in mestrechten aan te pakken, zeker met terugwerken de kracht. Maar volgens enkele belangenorganisaties heeft hij nu wel een mogelijkheid gevon den, waarbij een belangrijke rol is weggelegd voor het bureau Heffingen in Assen. Dat moet alle transacties officieel goed keuren. Die goedkeuring zou nu niet gegeven worden. Dat zal overigens vrijwel zeker leiden tot juridische stappen van de belangenorganisaties uit de var kenssector. De minister kan bij zijn aan pak rekenen op brede politieke steun. De varkenspest heeft de politiek rijp gemaakt voor in grijpende maatregelen. Waar Van Aartsen precies mee komt is echter nog onduidelijk. Rege ringsfracties houden rekening met een algehele korting op de mestrechten van alle boeren, maar ook met minder forse be sluiten. Cohnstamm: laad van State 5 te politiek itterdam e Raad van State moet zich 'x opstellen als een politiek Iviseur van de regering, set dat wel. Dat zei staatsse- etaris Kohnstamm van bin- inlandse zaken zaterdag tegen RC Handelsblad. De Raad van State adviseerde irige week negatief ibinetsvoorstel voor een refe- ndum. Volgens Kohnstamm is 7t hoogste adviesorgaan van regering gewoon tegen het ferendum is. De Raad ate moet echter de v ellen beoordelen op juridische Dudbaarheid en consequent- i toetsen aan de grond- ntefet en geen politieke adviezen aai sv( ien 50% korting op alle ZomerSALE producten. De aanbiedingen zijn geldig t/m 12 juli 1997, zolang de voorraad strekt IKEA informatielijn 0184 - 495 555. derwerpen. De dienst kwam in januari tot de conclusie dat me disch specialisten voor in totaal 22 miljoen hadden gefraudeerd. Uit het onderzoek bleek on der meer dat specialisten het ten onrechte deden voorkomen dat verrichtingen in het week einde werden verricht in plaats van op een gewone werkdag, omdat daar een hogere vergoe ding tegenover stond. Er zijn zelfs verrichtingen gedeclareerd die nooit hebben plaatsgevon den. De Orde van Medisch Specia listen reageerde destijds ge schrokken op het onderzoek, maar sprak van een 'klein pro bleem' omdat het ging om een breda Op de dag van de architecteur, mocht giste ren slechts een select gezelschap de koepel van de Bredase penitentiaire inrichting bezichtigen. Slechts bezoekers met de architectentitel BNA en de pers Gedoogbeleid leidt tot leegloop bordeel m haag/apeldoorn gpd Nu prostitutie wettelijk is toegestaan, zullen grote groepen vrouwen de seksclubs verlaten uit angst dat hun beroep bij Jan en Alleman be kend wordt. Dat voorspelt de Vereniging Ex ploitanten Relaxbedrijven (VER) die nu al ldaagt over een tekort aan vrouwen. „Bijna overal is sprake van een onderbezet ting. De klanten klagen over weinig keus en blijven steeds vaker weg", zegt A. van Dorst van de VER. Het vertrek van de vrouwen heeft vol gens Van Dorst alles te maken met het ophef fen van het bordeelverbod uit het wetboek van strafrecht. Als beoefenaars van een voortaan vrij beroep moeten de prostituees belasting be talen en hebben ze recht op een uitkering. Van Dorst: „Dan kunnen de vrouwen net zo goed een briefje ophangen bij de supermarkt." Met het schrappen van het bordeelverbod wordt het beroep van prostituee eindelijk er kend. 'Wettelijk erkend', verbetert prosituee Christl „want door de samenleving worden we nog altijd met de nek aangekeken. Alle meisjes doen het werk stiekem. Door die wetswijziging wordt bij de belasting en verzekering bekend wat wij doen. En dan kunnen ze honderd keer vertellen dat die informatie intern blijft, dat vertrouwt natuurlijk niemand. De eerste dag al dat ik hier was, werd ik geregistreerd door de zedenpolitie. Twfee weken later en negentig ki lometer verder wist iemand mij te vertellen wat ik voor werk deed. Had-ie gehoord op het poli- tiemannenkoor." De dag dat Christl zich als prostituee moet registreren, stapt ze uit het vak. „En acht van de negen Nederlandse meiden hier met mij. Heus niet vanwege die belasting. Die betaal ik nu ook. Ik heb opgegeven dat ik huishoudelijk werk doe, en dat wil ik zo houden. Niemand, alleen mijn partner, weet dat ik dit werk doe. Zelfs mijn zoon van achttien jaar weet het niet. Dat geheim ga ik nu niet meer prijs geven." Seksclubs moeten straks aan allerlei wettelij ke eisen voldoen die de arbeidsomstandighe den van prostituees ten goede komen. Clubs die hier niet aan voldoen, worden gesloten. Christl vreest dat de ondermaatse huizen in het illegale circuit verdwijnen. „En dan zijn we weer terug bij af. Wordt er weer gewerkt in ach terkamertjes." De Rode Draad (vakbond voor prostituees) juicht de wetswijziging toe. Maar dat is volgens Christl een club van zelfbewuste prostituees. Vrouwen die er openlijk voor uit komen dat ze 'in het vak' zitten. „Die zitten dan misschien in Amsterdam en achter de ramen, maar heel veel prostituees dragen hun beroep als een groot geheim met zich mee." Het sekshuis waar Christl werkt, kampt al an derhalf jaar met onderbezetting. Door de gerin ge keus aan vrouwen is het klantenbestand fors ingekrompen. „We zijn tegenwoordig al heel blij als iedereen een klant per dag heeft. De tanende klandizie heeft volgens prostituees en seksbazen ook te maken met minder zwart geld. „Tien jaar geleden werd het extra geld op gemaakt in sekshuizen. Nu hebben de mensen veel minder bijverdiensten. Iemand die vroeger één keer in de week kwam, komt nu eens in de maand", aldus een exploitant van een club uit Rotterdam. kwart procent van het bedrag dat specialisten op jaarbasis de clareren. De ECD gaat nu ook andere beroepsgroepen uit de medi sche wereld nader onderzoe ken. Bovendien worden stren gere eisen gesteld aan de boek houding van de medisch spe cialisten en therapeuten, schrij ven de minister Wijers van eco nomische zaken en minister Borst van volksgezondheid in antwoord op vragen van het Ka merlid Van Boxtel (D66). Van 900.000 naar 450.000 per jaar utrecht Het aantal fietsdiefstallen kan binnenkort omlaag van 900.000 naar 450.000 per jaar. Preventieve maatregelen als voldoende en goede stallin gen en opsporing via een goed registratiesysteem kun nen een aanzienlijke bijdrage leveren. Voorzitter Schmidt van de fietsersbond ENFB zei dat vandaag in Utrecht bij de opening van het nieuwe on derkomen van zijn club. Minister Jorritsma van ver keer opende het EFNB-pand door een fietskluis (fietstrom- mel) voor de deur te plaatsen. Zij is bezorgd over het stal- lingsbeleid van de Nederland se Spoorwegen. Jorritsma heeft NS vriendelijk verzocht nog eens goed na te denken over het beleid ten aanzien van stallen van fietsen en niet louter en alleen te denken in termen van winst en verlies. Om de diefstal van fietsen terug te dringen is de ENFB ingenomen met de komst van het elektronisch identificatie systeem, waarbij een chip in het frame wordt ingebouw die via een scanner afleesbaar is. Justitie en Binnenlandse Zaken hebben evenals de Raad van Hoofdcommissaris sen recent laten weten actief te willen meewerken aan dat systeem dat volgend jaar ja nuari wordt ingevoerd. Om de zaak een beetje ef fectief te krijgen, is een wijd vertakt net van inbouwplaat- sen en een redelijke prijs on ontbeerlijk. Tot nog toe was er één levarancier op de markt die een inbouwsetje le verde voor zeventig gulden. De ENFB heeft zich daarom georiënteerd op de markt. In middels zijn er verscheidene leveranciers gevonden die hetzelfde product aanbieden voor minder dan 25 gulden. Om prijsopdrijving door de tweewielerbranche voor te zijn, pleit de fietsersbond al vast voor een subsidieregeling van de overheid. Die subsidie voor inbouwchips in fietsen is volgens de ENFB te vergelij ken met die voor die op de spaarlamp of energiezuinige auto. Een andere mogelijk heid is de inbouwplaatsen onder te brengen bij de poli tie, eventueel met het inzet ten van banenpoolers, zo op pert de bond. Verkeer in weekeinde eist zes levens Het weekeindverkeer heeft aan zes mensen het leven gekost. Een 74-jarige man uit Lochem werd vrijdagavond tijdens het uitladen van zijn auto in Hen gelo aangereden door een an dere personenauto. Het slacht offer overleed op weg naar het ziekenhuis. In Heino raakte vrijdagavond een 18-jarige automobilist door nog onbekende oorzaak in de berm en botste tegen een boom. De man was op slag dood, zijn auto vloog in brand. Een 35-jarige fietser kwam vrijdag in Someren (NB) om het leven toen hij op de fiets de pro vinciale weg overstak. Hij werd door een auto aangereden en was op slag dood. In Borne overleed zaterdag middag een 19-jarige bromfiet ser toen hij onder een trein te rechtkwam. Hij merkte te laat dat de spoorbomen dichtgin gen. Omstanders probeerden de man voor de aanstormende trein weg te trekken. In Dorst (NB) kwam gisteren een 27-jarige Tilburger om het leven toen hij op een kruispunt een voorganger passeerde die linksaf wilde slaan. Daar reed de Tilburger frontaal op een een bestelbusje dat uit de tegen overgestelde richting kwam. In Veelerveen belandde gisteren een 52-jarige fietser uit deze plaats in de sloot en verdronk. KLM volhardt in stop radioactief materiaal amsterdam anp De KLM weigert het transport van radioactief materiaal van de medische firma Mal- linckrodt Medical te hervatten, of van welk ander bedrijf dan ook. Dat zei KLM-woordvoer- ster M. Wenting vanmorgen voor de radio. Mallinckrodt heeft daarop laten weten dat het naar een andere maatschappij zal uit kijken en voor zover mogelijk het materiaal voor transport over de weg zal aanbieden. Het gaat om ongeveer duizend pakjes per week waarvan de helft via luchtvracht moet wor den verscheept, aldus de Mal- linckrodt-directie. Zolang het niet duidelijk is hoe de strenge internationale regelgeving moet worden uit gelegd, houdt de KLM wat dit soort transporten betreft de boot af, zegt Wenting. Mal linckrodt Medical kreeg gister avond de vervoerserkenning terug van de Rijksluchtvaart dienst (RLD) om weer radioac tief materiaal voor transport aan te bieden. Het Pettense be drijf moet de generators waar het de radioactieve stof in ver voert voortaan wel in een lo den mantel inpakken. Op die manier kan er geen radioacti viteit meer weglekken. Overi gens heeft noch de RLD, noch het bedrijf daarover met de KLM contact gehad, aldus Wenting. mochten zich temidden van de gedetineerde bege ven. De koepel in Breda en Haarlem zijn recent uit geroepen tot de mooiste gebouwen van de Rijks Ge bouwen Dienst. foto anp marc bolsius O Bospeen, per bos /V Jonagold, O r% zachtzure handappelen, kilo l.ZD Rundertartaar, qq 100 gram®®®® jüêr i/i/ CtlZaanlander zacht mild 48+, o OA kilo®®® \28tt O.yU Cfl Maaltijdsalades, barbecue, huzaar of aardappel3L9 2.19, pasta, D IQ zalm of rundvlees, bak 600 gram O.ïfÓ Duyvis Knabbelnoten, Provenpale, Oriental a /IO of Mexicano, zak 250 gram 10% gratis DubbelFrisss, diverse smaken, 2e pak halve prijs, pak 1 liter Cöte d' Or Chocolade, melk, puur of melk/noot, tablet 200 gram Unox stevige soepen, groente-, kippen-,tomaten-J259I O OA of Chinese tomatensoep, blik 0.8 liter J+tfT Z.Zz) Lotus Comfort plus toiletpapier, pak 6 rollen C(1 Tarwe- of witte bolletjes, Q "7(~ zak 10 stuks C., D Nü 2 zakken halen, 1 betalen. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 5 Juli a.s.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 3