Bobby Robson pakt zijn tweede beker De Acht niet naar Rotsee Regatta Sport Leidse jeugdroeiers ;jop wereldkampioenschap ZONZOEKERS REGELEN HUN EIGEN VAKANTIEGELD Femke Dekker debuteert met tiende plaats Simeone naar Inter madrid Atletico Madrid verliest zijn Argentijnen Diego Simeone en Juan Esnaider. Spaanse en Italiaanse media melden de over gang van middenvelder Simeone naar Internazionale, waar on der anderen Aron Winter ook al in de verbindingslinie loopt. Spits Esnaider gaat naar Espanyol. Transfer Makaay onzeker arnhem De overgang van Roy Makaay naar Real Betis Sevilla staat op losse schroeven. Volgens zaakwaarnemer Rob Jansen zijn er tussen beide partijen verschillen van inzicht over de in vulling van het contract. „En, omdat Spanjaarden niet zo snel igd zijn dingen te veranderen, vrees ik het ergste", stelt Jan sen. „Er zit voor geen meter schot-in." Maradona's rentree op 13 juli Toronto Over Maradona's zoveelste rentree is al veel gezegd en geschreven. De meester zelfheeft nu de datum geprikt. De 36-jarige Argentijn zal op 13 juli weer voetballen met Boca Ju niors. Maradona werkt sinds kort. tegen een dagtarief van 2000 gulden, aan zijn conditie met de Canadees Ben Johnson, de sprinter die na dopegebruik voor het leven is geschorst. Vanuit Toronto sprak hij via de radio tot het Argentijnse volk: „Lichamelijk ben ik in uitstekende vorm. Op een schaal van nul tot tien zou ik nu een negen of negeneneenhalf halen. De rest haal ik wel uit de wedstrijd." Tweede zege FC Groningen varna FC Groningen heeft in de Intertoto-competitie de twee de zege behaald. Het versloeg gisteravond Spartak Varna aan de Zwarte Zee met 2-0. De doelpunten vielen na de rust en kwa men op naam van Bombarda en Atteveld, uit een strafschop. Door de overwinning nam FC Groningen de leiding in groep 10. Het versloeg vorige week in Groningen FC Cukaricki met 1-0. Montpellier. dat een overwinning op zijn naam heeft, was vrij. In Varna liepen Huizingh, Ax, Elshot en Magno van FC Groningen tegen de gele kaan op. In groep 1 was Heerenveen vrij. Daarin nam Dinamo'93 Minsk de leiding door de overwinning in Polen op Polonia Warschau met 4-1. MSV Duisburg kwam voor het eerst in actie en versloeg Aalborg BK met 2-0. Rink naar Leverkusen leverkusen De Duitse topclub Bayer Leverkusen heeft een twee de Braziliaan aangetrokken voor het nieuwe seizoen. Een paar weken na middenvelder Emerson van Porto Alegre haalde de club uit het Ruhrgebied Paulo Rink van Atletico Parana. Hij kost ongeveer acht miljoen gulden. Baronie algeheel amateurkampioen breda Zondagkampioen Baronie is zaterdag in Breda algeheel amateurkampioen van Nederland geworden. Baronie won in ei gen stadion met 1-0 van WOG. Voor de Baronie scoorde Koe- h man in de 30ste minuut. Scheidsrechter Schenkels stuurde Houtzager van de Baronie met rood naar de kleedkamer. In Bre da waren 5000 toeschouwers. Baronie had de eerste wedstrijd tegen WOG in Harderwijk met 3-2 gewonnen. ROB ONDERWATER. 071-53564-53 Graef definitief naar VVV venlo Maurice Graef (27) is definitief vastgelegd door VW. De spits speelde na de winterstop al voor de Venlose club uit de eer ste divisie, maar stond nog onder contract bij NEC. De huur overeenkomst is nu omgezet in een vierjarige verbintenis, met de mogelijkheid dat hij na zijn carrière een functie krijgt bij de club. Geplaagde coach van Barcelona wint Copa del Rey Was de Spaanse bekerfinale voor Bobby Robson de laatste wedstrijd als coach van Barcelona, dan was het een prachtig afscheid. De club won zaterdag in Madrid in een enerverende wedstrijd na verlenging met 3-2 van Be tis Sevilla. Voor Barcelona was het de 23ste zege in de Copa del Rey uit de clubhistorie. Het beslissende doel punt was van de Portugees Figo. madrid.anp Pizzi, de vervanger van Ronal- do. De Braziliaan is in Bolivia, waar hij de finale van de Copa America speelt tegen het gast land. Ruim vijf minuten voor af loop van de verlenging zette Fi go zelf de beslissende aanval op. Met enig geluk was hij te vens het eindstation en kon hij de bal van dichtbij intikken: 3-2. De wereldvoetbalbond FIFA buigt zich de komende week over de zaak-Ronaldo. De spits wil van Barcelona naar Inter voor de afkoopsom die in zijn contract staat, maar de Spaanse reglementen schrijven voor dat dat bedrag alleen geldt voor binnenlandse transfers. In alle andere gevallen moeten de clubs onderhandelen over de speler. Dat wil Barcelona niet, waardoor de overgang dreigt mis te lopen. De FIFA hoopt binnen tien dagen met een oplossing te ko men. Secretaris Joseph Blatter zei zaterdag te verwachten dat het tot een overeenkomst komt tussen zowel Barcelona en Inter als de Spaanse en Italiaanse voetbalbond. Blatter beschouwt de zaak als een FIFA-aangele genheid. Hij wil voorkomen dat de burgerrechter er eventueel aan te pas komt. Behalve de problemen rond de transfer van de Braziliaan, gaat de FIFA zich ook bezighou den met de transfer van andere spelers. Zoals Bixente Lizarazu, die van Athletic Bilbao over wil stappen naar Bayern München, maar wordt tegengehouden door de Spaanse bond. Barcelona was de beste voet balploeg van het afgelopen sei- Betis komt volgend seizoen, on danks de nederlaag, uit in de Europa Cup voor bekerwin naars, omdat Barcelona zich als de nummer twee in de compe titie heeft geplaatst voor de voorrondes van de Champions League. Robson behaalde dus twee prijzen: anderhalve maand ge leden wonnen de Spanjaarden in Rotterdam de Europese be ker voor bekerwinnaars, door Paris Saint Germain met 1-0 te verslaan. De verwachting is dat de Brit, ondanks het feit dat zijn con tract nog een jaar doorloopt, plaatsmaakt voor Louis van Gaal. De benoeming van de Ne derlander wordt een dezer da gen verwacht. Robson hield over zijn toe komst ook na de wedstrijd zijn kaken op elkaar. „Ik hoef niet weg. Het is een uitzonderlijke situatie waarin ik hier verkeer, maar ik heb me er bij neerge legd. Ik denk dat het de eerste keer in de ■geschiedenis zou zijn als een coach met deze resulta ten zou worden weggestuurd. Dan maak ik wellicht historie. Ik had graag een van de bekers in geruild tegen de landstitel, maar ik zou niet weten welke." Betis, dat de beker alleen in 1977 won, nam twee keer een voorsprong. In de eerste helft door topschutter Alfonso, na de pauze door oud-Ajacied Finidi George. Twee keer trok Barcelo na de stand gelijk in de aantrek kelijke wedstrijd. Voor rust, ver in blessuretijd, ook al door de Portugees Figo. Zes minuten voor het einde van de reguliere speeltijd door Bobby Robson groet het publiek. De man die met Barcelona eerst de Europa Cup II v fideel nog niets te horen gekregen c i zaterdag de Spaanse nationale beker veroverde heeft of- Dat af te le- computerlijst verzamelde voetbalvakbladen die gisteren is verschenen. Voor de totstandkoming van de ranglijst zijn alle resultaten van de clubs, in Europa Cup, nationale beker en competitie, in de computer verwerkt. Barcelona, dat ook de Europa Cup voor bekerwinnaars ver overde, leidt met 211.405 pun ten. Juventus, landskampioen van Italië en finalist in de Champions League, eindigde met 201,204 als tweede. De der de plaats was voor de winnaar van de kampioenencompetitie Borussia Dortmund (182,628). Daarna volgen in de top-tien: Internazionale (181,616), AS Monaco (164,401), FC Porto (149,575), Vicenza (145,941), Parma (143,509), Paris SG (137,839) en AEK Athene (134,176). v amsterdam iei :emke Dekker neemt in de skiff h ieel aan het wereldkampioen schap roeien voor junioren, t niHaar clubgenoot Thomas Dirks- (Die Leythe) komt vap 4 Buijtot en met 10 augustus in het ite Jelgische Hazewinkel uit in de ro dubbeltwee of als startende re serve in de skiff, afhankelijk van Jcel eatraces. Pieter Zeijlemaker uit d g loelofarendsveen kwalificeerde zich gisteren bij de Holland Be ker met de lichte vier zonder stuurman voor de Nations Cup van 19 tot en met 26 juli in Mi laan. Leidenaar Job Jansen (Njord) is met Falco van 't Riet (Skadi) kandidaat voor het WK in de lichte twee zonder. Junior Gijs Vermeulen bemant op 19 en 20 juli de skiff uit bij de Cou pe de la Jeunesse in Notting ham. Bowlers op dreef amsterdam anp Het Nederlandse vrouwenteam keerde gisteren met een record aantal medailles terug van het EK bowling in Nottingham. Ein delijk heeft Oranje de jarenlan ge hegemonie van de Scandina vische landen kunnen doorbre ken. „Een kwestie van jarenlang trainen", verklaarde bonds coach René van den Bosch. „Maar we hebben ook op het juiste moment toegeslagen. Alle wedstrijden hebben we in de laatste game beslist." Nederland behaalde vijf gou den en een zilveren plak. De vrouwen vestigden ook vier Eu ropese records. Kris Korzeniowski drijft zijn zin door bij roeibond Je wilt deze zomer van alles, maar geld: hó maar. Daar is dus een oplossing voor: vakantiebezorger! Dat tikt lekker aan: je verdient meteen al méér dan het minimumloon, pakt een vergoeding voor je fiets en als je minimaal drie weken loopt, vang je ook nog 'vakantiegeld mét': 25 piek extra premie. En dat allemaal voor een uurtje fietsen per dag! Van 1 juni tot 1 september kun je net zo lang of zo kort een wijk (vlakbij je eigen buurt) lopen als je zelf wilt. Dat we rekening hou den met je eigen vakantieplannen, spreekt voor zich. Wil je ook een volle vakantie-knip en ben je 15 jaar of ouder7 Stuur dan de bon in. of bel even 023 - 5150110 (maandag/ vrijdag 9-5 uur; zaterdag 8-12 uur) Ja, ik word vakantiebezorg(st)er Ik kan de krant bezorgen in de periode van: Naam: Adres: Postcode/Plaats: Telefoonnummer: tot: Geboortedatum (min. 15 jr.): In envelop (zonder postzegel) sturen naar. Dagbladuitgeverij Damiateb.v., afdeling Oplage-Logistiek-Binnendienst, antwoordnummer 416, 2000 VC Haarlem. amsterdam tim brouwer de koning Kris Korzeniowski heeft het weer eens op zijn heupen. De eigenzinnige roeicoach slaat met zijn acht de finale van de wereldbekerwedstrijden op de Rotsee in Luzern over. Liever bereidt hij zich op de Amster damse Bosbaan voor op het we reldkampioenschap, dat begin september in het Franse Aigue- belette wordt gehouden. De CTR (Commissie Toproei- en) willigde gisteravond het ver zoek van Korzeniowski in. De enige eis die voorzitter Tjark de Vries aan de coach stelde, is dat zijn acht vóór het WK nog een proeve van bekwaamheid aflegt. Maar dat hoeft niet op 12 en 13 juli op de Rotsee, waar Korze niowski overigens wel heengaat om zijn vrouwenselectie te be geleiden. Hoewel kwade tongen bewe ren dat hij met zijn onervaren acht een afgang in Luzern pro beert te ontlopen, werd het af gelopen weekeinde tijdens de wedstrijden om de Holland Be ker duidelijk dat Korzeniowski's mannen vooruitgang boeken. De roeibond gaf de coach ook zijn zin omdat de achten na drukkelijk zijn genoemd als speerpunten in dit na-olympi- sche jaar. Bovendien mocht vrouwen- coach Andreas Leichtfuss eer der dit seizoen ook thuisblijven toen hij op het laatste ogenblik afzag van deelname aan de we reldbekerwedstrijd in München. Tot slot levert Korzeniowski's niet-alledaagse aanpak vaak on gekende successen op. De Poolse Amerikaan staat overigens niet alleen met zijn wilde plan. George van Iwaar- Voor Eeke van Nes was de derde plaats bij de Holland Beker het hoogst haalbare. den, met afstand de meest ge routineerde roeier uit de acht. kan zich helemaal vinden in Korzeniowski's plan. „We gaan nu met sprongen vooruit", al dus Van Iwaarden, die onder Korzeniowski's voorganger Re né Mijnders zowel voor het WK 1995 als voor de Olympische Spelen van 1996 buiten de boot viel. „Zelfs met de helft daarvan zou ik al genoegen nemen. Er zijn nog wel dingen die me er geren, zoals jongens die te laat komen of bang zijn voor sterke tegenstanders. Maar dat kan haast niet anders met zo'n on ervaren ploeg. Kris is vrij eerlijk: wie niet hard genoeg roeit, vliegt eruit. Wel heeft hij soms rare ideeën. Daar zeg ik niets van tegen hem, maar ik praat wel veel met hem." Van Iwaarden, die zich niet als spreekbuis van de mannen acht wil opwerpen, steunt zijn coach in zijn streven om de Rotsee Regatta over te slaan. De tweede plaats op vier seconden van de Australische acht op de Bosbaan („Al weet ik niet of die jongens voluit gingen") smaakt naar meer activiteiten dicht bij huis. Van Iwaarden: „Luzem is weliswaar de mooiste wedstrijd van het jaar, maar het is voor deze groep nuttiger om dit jaar niet te gaan. Er is rust nodig om ritme te krijgen. Anders moeten we weer de bus in naar Luzern en daar rammen. Wat heb je er aan om de kleine finale te win nen of zesde te worden in de A- finale? De CTR bestaat uit men sen die zelf ook hard hebben geroeid. Ik denk dat zij het ons zo gemakkelijk mogelijk willen roeien herman brinkhorst medewerker Femke Dekker is vierde geworden in B-fina le vrouwen senior A skiff tijdens de Konink lijke Maas Holland Bekerwedstrijden in een tijd van 8.16.26. De 18-jarige junior van Die Leythe was daarmee dertig seconden lang zamer dan de winnares van de A-finale de Ekatarina Khodqtovitich (7.46.20). Voor Dekker betekende dit haar eerste in ternationale wedstrijd in het senioren A- veld. Dat brengt extra spanning met zich mee. Bovendien moest zij vier keer over de Amsterdamse Bosbaan. Zij was tevreden over haar prestaties. Het nadeel door de te genwind in de hogere banen in de halve fi nale bracht haar gisteren in B-finale. Van de andere Die Leythe-roeiers impo neerde Gijs Vermeulen. Hij voer in de skiff in het veld jongens 17/18 jaar tot 150 meter voor de finish nog steeds op kop. Toen moest de 16-jarige Leidenaar het in de eindsprint afleggen tegen de twee jaar ou dere en 15 kilo zwaardere Erik ten Oever van Willem III. Tristan Kramers was na zijn winst op het NK over zijn top heen en moest in het lichte senioren B-veld genoe gen nemen met een vierde plaats. Thomas Dirksmeier startte in de dubbeltwee in het B-veld samen met Benjamin Schuring van Nautilus in een finale van vijf ploegen zon der voorwedstrijden. Zij werden laatsten en verloren vooral veel seconden op de tweede 1000 meter door te weinig techniek. Bij Njord werden Job Jansen en Falco van 't Riet (Skadi) vierde in het lichte senioren A- twee zonder veld. Hun start in de finale in het veld voor zwaar ging niet door na het ontstaan van rugklachten bij Jansen. Lisette den Breems moest in de beide fi nales in de lichte senior A-skiff genoegen nemen met de vijfde en de zesde plaats. Het twee zonder stuurman koppel van Njord, Pieter van As en Imre Zevenhuizen, werd in het A-veld op beide dagen vierde. Van Asopos de Vliet deed alleen de vrouwen vier zonder stuurvrouw mee (Charlotte Noorlander, Inge Valstar. Danielle Post van der Molen, slag Irene Gerrits) en werd op beide dagen vijfde bij de ga Leichtfuss ongeveer in het zelfde schuitje zit, kijkt de Lei derdorper reikhalzend uit naar Luzem. „Nederland is niet het enige land dat na de Olympi sche Spelen is teruggevallen", aldus Leichtfuss. „Op het WK zie ik zelfs medaillekansen. Van Duitsland (dat Nederland op de Bosbaan tot tweemaal toe naar de tweede plaats verwees, red.) en Roemenië verwacht ik veel tegenstand, maar verder is het momenteel mager. Ondanks de wereldwijde postolympische terugval, scoor de Nederland tijdens de lilde editie van de Holland Beker slecht. Net als in München bood alleen de dubbel-vier (Mi- chiel Bartman, Gerrit Jan Eg- genkamp, Joris Loefs, Diederik Simon) de sterke Duitsers seri euze tegenstand, al leverde dat de ploeg van Jan Klerks geen overwinning op. De Leidse coach wil in Luzem de puntjes op de i zetten. Wel komt die wedstrijd voor de scul lers (roeiers met twee riemen) voor het mooie een week te \Toeg. Zij hebben in tegenstel ling tot de boordroeiers. die net op stoom raken, behoefte aan mst na weken vol selectiewed strijden en tentamens. Voor skiffeurs geldt de Hol land Beker als een hoogtepunt in het voorseizoen. Ook op het hoofdnummer moesten de Ne derlandse deelnemers buigen voor buitenlandse gasten. De Tsjech Vaclav Chalupa, die de winstpremie van 5000 dollar opstreek, en Ekaterina Khodo- tovitch uit Wit Rusland gingen op herhaling. Voor Merlin Ver voorn en Eeke van Nes was de derde plaats het hoogst haalba- Joost Steenkamer vijfde in Berlijn Joost Steenkamer is bij de Chal lenge Tour in Berlijn als vijfde geëindigd. De golfer, winnaar van het toernooi in 1995, bracht met een slotronde van 70 slagen zijn totaal op 283. De overwin ning ging naar de Engelsman Russell. In een playoff overtroef de hij tegenstander Chalmers met een birdie op de eerste hole. Robert-Jan Derksen, de tweede Nederlandse deelnemer, werd 52ste met een totaal van 299 slagen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21