Slotdocument zwijgi over heikele kwestie Jongeren zetten in Lisse hun masker af A1U KHIEVEN B Kerk Samenleving Paus: meer eenheid christelijke kerken Leidsch Dagblad URGERLUKE STAND MAANDAG 30 JUN11997 REDACTIE DICK VAN DER PLAS. 071 -5 Conservatieve gereformeerden «Illen ontslag Den Heijer DEN HAAG ANP Een behoudende groepering binnen de Gereformeerde Ker ken dringt namens 92 predikan ten bij de synode aan op het ontslag van dr. C. den Heijer, hoogleraar Nieuwe Testament in Kampen. Zijn recente boek over verzoening is ..in strijd met de bijbel, de belijdenisgeschrif ten en synode-uitspraken Dit meldt het Confessioneel Gereformeerd Beraad in een persbericht dat is ondertekend door voorzitter ds. A. de Ruiter en secretaris ds. A. Rienstra. Ie mand met opvattingen als Den Heijer kan volgens het CGB en de predikanten niet gehand haafd worden als hoogleraar aan de Theologische Universi teit van de Gereformeerde Ker ken. Daarom verzoekt het hoofdbestuur de generale syno de haar verantwoordelijkheid te nemen en passende maatrege len te treffen. Het beraad heeft Den Heijer overigens niet zelf op de hoogte gesteld. De hoogleraar reageerde laco niek op het verzoek om ontslag van de predikanten. ..Ik kan niemand verbieden dit soort brieven te schrijven. Ik wacht het maar af." Den Heijer ver wacht niet dat hij direct ontsla gen zal worden. Daar moet vol gens hem dan in elk geval nog een 'pittig theologisch debat over het omstreden punt aan voorafgaan. In een reactie op een eerder protest van het CGB zei hij dat zijn vak het uitleggen van de bijbel is. „Het Nieuwe Testa ment kijkt van verschillende kanten naar Jezus en niet bin nen een bepaald dogma. Ik zou mijn vak als nieuwtestamenti- cus niet kunnen bedrijven als ik alleen maar aan de hand van la tere belijdenissen naar de bijbel zou mogen kijken. De vice-voorzitter van de ge reformeerde synode, ds. W. Ba- rendrecht, vindt het intussen 'buitengewoon treurig' dat 92 conservatieve gereformeerde predikanten in het openbaar hebben aangedrongen op het ontslag van Den Heijer. Ba- rendrecht noemde het gisteren nog veel te vroeg om een ont slag te eisen. De passende maatregelen waar het CGB om vraagt, zijn volgens Barendrecht 'totaal nog niet in beeld' Jongeren uit verschillende parochies van het dekenaat Bollenstreek kwamen het afgelopen weekeinde bij elkaar om zich te bezinnen op het thema: Een hele stap, dat masker af. foto loek zuyderduin USSE MARGRIT TIBBOEL Maskers liggen achteloos in een hoek. Een warrige hoop franjes en tierelantijnen. Het is zater dagmorgen zeven uur en de eerste zonnestralen vullen de Maria-kerk met een warm licht. Een nieuwe dag na een lange doorwaakte nacht. Stilte en eenvoudige liedjes wisselen el kaar af. Een half uurtje later in de tuin van Mariënhof worden de ervaringen uitgewisseld. Als vervolgens aan het ontbijt be gonnen wordt, schalt keiharde house muziek door de zaal en wijkt de spanning. Zestig jongeren uit verschil lende parochies van het deke naat Bollenstreek kwamen vrij dagavond rond acht uur al bij elkaar in de Engelbewaarders- kerk om zich te bezinnen op het thema: Een hele stap, dat mas ker af. Charles Horsthuis, jonge renpastor van het dekenaat Bol lenstreek richtte zich tot de jon geren: „Dikwijls heb je een masker op. niet letterlijk maar figuurlijk. Je kunt ogenschijnlijk veel, maar in je hart ben je min der stoer. Je doet of het goed met je gaat, al ben je nog zo ver drietig. Je masker afzetten is niet gemakkelijk, daar heb je hulp bij nodig." De leiding van de verschillen de jongeren-pastoraatsgroepen van de Engelbewaarders, de Agatha en de Maria kerk, had den een waterdicht programma van 's avonds acht tot vroeg op de zaterdagmorgen, waarbij de verschillende kerken op deze wel zeer ongebruikelijke uren hun deuren gastvrij openden. Initiatiefnemer Horsthuis: „Het idee is eigenlijk afkomstig van de City Lights, gelijksoortige bijeenkomsten in grote steden zoals Den Haag en Amsterdam. Met het dichtdraaien van de subsidiekraan kwam er een eind aan dit jaarlijks terugke rende evenement. Omdat veel van de jongeren uit ons deke naat deelnamen aan deze nach telijke manifestaties, meenden we dat we daarvoor iets in de plaats moesten hebben. Dat werd dan de Bollebobnacht. Horsthuis heeft de stellige overtuiging dat de belangstel ling voor geloofszaken onder de jeugd groeiende is. „Het is min der geweest, maar weg was het nooit. Een tijd lang was de op vatting iets in de trant van: gelo ven. dat doe je alleen maar als je niet helemaal wijs bent. Die tendens is wel veranderd." Ook bij de jongeren groepen in de verschillende parochies van het dekenaat Bollenstreek is sprake van een toenemende be trokkenheid. Sommige paro chies kiezen volgens Horsthuis als gesprekstof voor onderwer pen van levensbeschouwelijke aard. anderen besteden meer aandacht aan katechese. Van doorslaggevend belang is vol gens Horsthuis dat jongeren als Europese assemblee in Graz afgesloten graz anp kerken in Graz nog niet in staat 'eucharistische gastvrijheid waren om samen de eucharistie roept, onmiddellijk af. Vj te vieren, is uit de tekst verdwe- rept de tekst met geen w nen. Vlk hamerde een wijzi- over de positie van homos< gingsvoorstel dat de kerken tot elen in de kerken. Het slotdocument van de twee de Europese oecumenische as semblee zwijgt over heikele kwesties in de relaties tussen de kerken. Bovendien krijgt het slechts de status van een niet- bindend werkdocument. Kardi naal Miloslav Vlk, een van de voorzitters van de assemblee, maakte aan het begin van de bespreking duidelijk dat het do cument geen 'strijdpunten' be vat. „Die moeten op theologisch niveau worden besproken", al dus de aartsbisschop van Praag afgelopen zaterdag in Graz. De mogelijk controversiële passages die in de eerdere ont werptekst stonden, zijn in de herziene versie geschrapt. Het gedeelte over de positie van vrouwen in de kerken rept niet meer van „een eerlijk aandeel in de. diensten en ambten van de kerk". De Rooms-Katholieke Kerk en de orthodoxe kerken willen zich niet binden aan een tekst met een impliciete oproep tot het toelaten van vrouwen tot het priesterambt. Ook de constatering dat de VATICAANSTAD KNA Paus Johannes Paulus D heeft de christelijke kerkgenoot schappen tot meer onderlinge verbondenheid opgeroepen. In een boodschap aan de le den van de gemengde dialoog commissie van katholieken en pinkstergelovigen verwees hij naar de inspanningen van de tweede Europese oecumeni sche assemblee in Graz. In deze Oostenrijkse stad stond in de afgelopen week het thema verzoening cen traal. Het streven naar een overwinning van theologis moeilijkheden op de weg n waarheid is een verplicht aldus het hoofd van Rooms-Katholieke Kerk. gemengde commissie viert 25-jarige bestaan van de oe menische dialoog tussen RK Kerk en de protestai christelijke pinkstergeme ten. De gespletenheid in christendom is een schand verklaarde de paus. Met oog op het 'jubeljaar 2000' hij op God te gehoorzan die een diepere eenheid en menwerking verlangt. ze bij elkaar komen ervaren: 'verrek, ga jij ook naar de kerk? Ik ben dus zo gek nog niet!' Als Horsthuis de balans op maakt, is de jeugd al plannen aan het maken voor volgend jaar. Vincent uit Sassenheim stelt gedecideerd vast: „Dit is voor herhaling vatbaar." De 15- jarige Benedetta uit Lisse: „We hadden een gezellige groep en zij aan één stuk doorgegaan." De Noordwijker Matrijs (17) met zijn pet pet achterstevoren en een blik van 'ik ben niet klein te krijgen': „Dit doen we abso luut nog een keer." Horsthuis: „Het was heel diep zinnig. Af en toe ook grappig, vooral toen er heel spontaan midden in de nacht door de jongeren een stoelendans op touw werd gezet. Tijdens de film the Mask werd er hier en daar heimelijk een uiltje ge knapt, maar over het algemeen was de opvatting dat het voor ieder een openbaring was." NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Genderen. M.J. Te- kelenburg. kandidaat te Delft; te Kantens-Stitswerd en Usquert- Rottum en Kantens (Geref A.F. Kristensen, kandidaat te Groningen. Aangenomen: naar IJsselmui- den-Grafhorst: A. Baas te Er- melo. Bedankt: voor Monster: J. Beider te Katwijk aan Zee. Toegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: A. Bloed, Delilaan 3.1217 HJ Hilversum. A.C. Troost, Goeree 106, 3524 BEROEPINGSWERK ZZ Utrecht; A.J. Weevers. Duinoordstraat 15, 2023 WB Haarlem. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Abbenbroek-Zwar- tewaal: drs. J. van den Akker, kandidaat te Rotterdam; te Pur- merend (SoW): drs. J.H. Soet- houdt te Halsteren\Nieuw-Vosse- meer. Beroepbaarstelling: drs. J. van den Akker, Indirapoerastraat 233, 3029 NM Rotterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepbaarstelling: drs F.G aan het Rot, Wortmanstraat 348, 8265 AM Kampen, t( 038-3322973 (tot 1 augu: NED. GEREF. KERKEN Beroepen: te Rijsbergen (N P.G. Sinia, kandidaat te Zit zee. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: tweetal te Veene daal-Bethel: K.T. de Jonge mere en drs. W.C. Moerdijk Nieuwegein. GEREFORMEERDE GEMEENI Beroepen: te Zoetermeer Visscher te Amersfoort; te I versum: G. Mouw te De Vall kerom. Evangelisch Werkverband wil wijkgemeente in Den Haag DEN HAAG ANP Het Evangelisch Werkverband (EW) wil binnen de Hervormde Gemeente Den Haag een evange lisch georiënteerde wijkgemeente oprichten. Ge dacht wordt aan een gemeente in een leegstaand kerkgebouw of aan samenwerking met een be staande wijkgemeente. Het zou volgens het Hervormd Den Haag de eerste evangelisch oriënteerde wijkgemeente worden, zoals er wijkgemeenten zijn van vrijzinnige of Ger meerde Bondssignatuur. Het herv ormd synodebestuur is ingelicht de plannen. ANN01897 Woensdag 30 Juni .ALKENLADEAls een staaltje van buitengewonen stem mingsijver bij de verkiezing in Alkemade kan worden mede- fedeeld, dat de 71-jarige Kiezer Spaargaren, uit Kaag, die oor het aantrekken eener verkeerde jas zijne kaart had ver geten, den afstand van het 2de stembureel naar de secretarie vice versa, zijnde ongeveer anderhalf uur gaans, binnen een uur heeft afgelegd, om nog voor het sluitingsuur, amechtig en uitgeput, zijn oiljet in de bus te deponeeren. TER-AARDoor de stoomboot de Volharding", kapitein Sauerbeek, is een peulenschuit in den grond gevaren, die aan het Papeveer lag te lossen. De schipper M. van Zaal, meen- ende, dat de boot moest aanleggen wilde met zijn schuit uit wijken, doch sloeg toen overboord en verdween in de diepte. Door de draaiende bewegingen van het water, veroorzaakt door het varen der boot, scheen de schipper niet boven te kunnen komen. Zijn broeder die met een vaartuig in de na bijheid was, zag een potloodje drijven en afgaande naar die plaats, stak hij een stok te water, welke door den drenkeling werd vast gegrepen, en zoodoende werd hij nog bijtijds ge red. REISABONNEMENTENGeabonneerden op het "Leidsch Dagblad" kunnen gedurende het reisseizoen de Courant aan hun tijdelijk adres opgezonden krijgen, tegen vergoeding van porto en onkosten. ANN01972 Vrijdag 30 Juni WARMONDVan uitsluitend zeilevenement is de Kaagweek uitgegroeid tot een "plezierweek" voor iong en oud. Voor de echte Warmonders en voor de genen die Warmond tot hun vakantie-oord hebben uitverkoren. Iedereen kan dan kennis maken met Warmond in "feestpak". Een feestpak dat ieder jaar weer wat wijder gemaakt moet worden om alle goede ideeën ten uitvoer te brengen of te laten brengen. Één van de Warmondse groeperingen die zich echt inzet om van de Kaagweek iets te maken is Ut Sloepie. Een groep jon gelui. die nu al drie-en-een-half-jaar zorgt voor gezellige weekeinden voor jonge mensen zo tussen de 16 en 24 jaar. Eigenlijk zijn ze begonnen als een creatieve groep: zelf musi ceren, toneelspelen enz. Maar dat is er de laatste tijd een beetje af. LEIDENTwee mannen liepen gisteravond op de Pieters- kerkkoorstraat in Leiden. Zij vernielden geparkeerde auto's. De heer P. zag dit en waarschuwde de politie die tegen één van de mannen proces verbaak maakte. Hij bleek onder in vloed van alcoholische dranken te zijn. WARMONDLes petits chanteurs de Versailles, een Frans jongeskoor op toernee door Nederland, komt maandag avond in de rooms katholieke kerk in Warmond. Sabine, dochter van Rink Vonk en Antoinette van Kleeff. Sabine is op 17 mei geboren. Stijn, de zoon van Remco en Linda Pauli-Beijs. Stijn is geboren op vrij dag 13 juni. Dit is Demi, dochter van Shui-Chong en Ingrid Fu uit Leiden. LEIDEN - Geboren: David Frederik Arris zv. A. Nieuwenhuizen en M.D.A. de Ja ger Thom zv. H.J. Varkevisser en B. de Haas Lindsay dv. R.E. Santifort en I.M van der Drift Demi dv. S.C.H. Fu en I.Y. Trouwee Damëlle llona dv. J.M. Posten J.I. Querido* Burhan zv H. Gü- nes en M. Yigit Twan Julian zv. W van der Werft en M.J M Duijvestijn T im Jonathan zv. H.J. Hulsbergen en A.D. Tulner Kelly dv B. van Hooidonk en M.R. Meijermg* Mauddv. J. Reizevoort en J.M. Roest Shuodv. K. Yeen L. JiangFatima Zahra dv. M. Sabbar en A. El Jabbari Steven Franco zv. E.A Altena en B. Paolini Sonny Albert zv. E.A. Altena en b. Paolini Kevin zv. R.M. Möhlen en N.M. Dijks Barbara dv. M W. van der Linden en P. Ooms Martijn zv. M.W. van der Linden en P. Ooms Stan zv. J.H.M. Bakker en H. Spierenburg Denise dv. J. Kralt en S. Rohleder-Kralt Brett zv B. van Klave ren en M. Korbijn Wessel zv. M A. Ros- heuvel en J.M. Stoute Marek zv. M.B.K. Slebioda en M.J. ter Voert Pjotrzv. M.B.K. Slebioda en M.J. ter Voert Rogier Albertus zv. E.B. Does en P.M. Wamelink Nick Wilhelmus Fran- ciscus zv. J Habers en J.J. Brouwer Marinus Cornells Jacobus zv. J.J. Parle- vlietenP.M Bouwmans David Jelle zv. P B. de Nobel en C.C. van Houten Age Gerardus Johannes zv. GJ. Kluivers en I.M. Postma Chiel zv. C.F. Nagte- gaal en C. de Bruijn Cato Carolina dv. P. van der Leden en C. Noordraven Ro bert Christiaan zv. W H. Kanbieren B J Dijkstra» Romy dv. P.N. Guijt en F.GS Vermeer Jennifer Joyce Joanne dv. M Slingerland en J.I.C. van der Meij Theodore Roelof zv. T.J. van Seggelen en C.M Balder Martijn zv. J A. van der Horst en J.M. Guldemond Lotte Anouckdv. E. Leutholff en B M. Citteur Stijn Jorco zv. R. Pauli en L.M. Bleijs Kevin Roderik zv. R.H.S.E.M. van Pola- nen en J.M.M. van Dorp Evert Antonie zv. S.C. van Rossum en A.P.B. Guliker Maartje Titiadv. W.F R M. Kochen A. Nagtegaal Luuk Michaël zv. M.C.J Jansen en M.C.B. van Bohemen Mar tijn Antonie zv. M.A. Straveren M.H Slootjes Fleur Leome dv. M.A. Straver en M.H. Slootjes Brent Maurozv. M.J.P. Hoogervorst en C.C. Romberg* Daan Derk zv. J.M. van Sabben en M. van Teijlingen Jaap Pieter Lorne zv. M.E. Schoen en E.A.J. Peeters Frede rik Louise Idalinedv. H.G.P. StoiJ^lers en j.J.M. Engels Dam-Angela dv. D.A M. van den Broek en E.M G. Zanda Wessel Sander zv. R H. den Hartogen M. Bosch Youri Alwin zv. R.W.A. Beu- Pjotr Jens Smittenaar. Op de foto (van 16 juni) is Pjotr twee uur oud. Zijn ouders zijn Pieteren Hadewyck Smittenaar uit Leiden. gelsdijk en S. Verhoogt Cornells Wil lem zv. C. de Best en M.J. Vooijs Anne Laura dv. F.L. Van Puymbroeck en E.J.C. Schmidt Joost Daniël zv. H. van Leeuwen en A. de Graaf Wouter Mark zv. R. Dobber en P.H.J. van den Bergh. Overleden: G.E. Bonenberg, geb. 9 maart 1956, geh. gew. metJ H.den Boef W. Pronk. geb. 19 sept 1933, man I. Jansen, geb. 13 sept 1905, geh. gew met J. Wolring R.P.M. Droog. geb. 9 juli 1959, man M.J. Boes, geb. 7 aug 1995, zoon G. van Kalkeren, geb. 9 okt 1920, man M.M.A. Gans, geb. 2 febr 1915, geh. gew. met N. Anneeze J.H. Heidema, geb. 16 juli 1915, ev. B. van Velzen K. Slootweg, geb. 1 okt 1910, man G. van der Wal, geb. 1 aug 1918, man C.J.W, Vreeburg, geb. 6 april 1899. vrouw L. Snijer, geb. 12 aug 1942, man J. van der Velden, geb. 12 juni 1914, man P.J.M. Fleur, geb. 24 sept 1905, man J. Hartman, geb. 30 juni 1909 ev. G. Kuipers P.C.H. Bik, geb. 20 aug 1945, man «J.H. van Vonderen, geb. 11 aug 1925, man IJ. Fokkema, geb. 20 dec 1904, geh. gew. met K.R. Goodijk P. Uittenhout, geb. 26 maart 1918, man J.W. Zomerhuis, geb. 18 aug 1923, man G. van Eek, geb. 28 dec 1915, man N Bellachhab, geb. 18 april 1997, dochter E. Vierkant, geb. 18 jan 1955, man C. Glaser, geb. 14 dec 1937, ev. C.M. Ooyendijk G. Fenech, geb. 25 aug 1947, man. Gehuwd: E. Montanus en B.V. Servaas J A. Bos en D. Hansen F.C. Hukkelho- ven en J.G.H.A. Op den Camp G. van den Hul en J.T. Engles R.J.I. van der Heijden en D.C.A. Weemaes R. Ghoba- di en C.F M. Habraken E.C.M.A. As- smannen H.H.M. Neerhoff B.A.G. Lol- kes de Beer en W.T. Lens R. van Leeu wen en B.C.M. Vincourt GJ. van Eg- mond en K. Hartevelt E. de Kier en C. Heijn T.R. van Eek en S.C.M. Meme link A. Smit en A. van der Hoogt E.G.J. Blikman en D. Kooreman M.J.A. van Wieringen en M.J.A. Schillemans* R.A. Kloosterman en S.M. van der Voort H.J. Reuvekampen I. Oerlemans* M.A. van Peenen en M. van Muijen. VOORSCHOTEN - Geboren: Carlijn Adriana Francisca, dv. A.P.G. Hillenaar en H. Lankhout. Overleden: J.W.G. Robert, w.v. Osieck, oud 84 jaar J. Vlieland ev. van der Meer, oud 72 jaar A.J. Stemerding, oud 75 jaar J. Koopmans, oud 67 jaar M. Slooter, oud 47 jaar B. Verstoep ev. Noordhoek, oud 77 jaar P.G. van Lierop, oud 78 jaar L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 7 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356356 Postadres Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10 00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (adjunct} HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W. Bank (adjuncta.1.) PUBLIC RELATIONS W.H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 - 11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J B.M Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties 071-5: Familieberichten: 023- 5: 023- 5i Redactie: 071-5; Hoofdredactie: 071-51 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 171 071-51 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8 30 tot 171 071-5 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro per kwartaal (acceptgiro) per jaar acceptgiro Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afscf van het abonnementsgeld, ontvange korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEB1 Voor mensen die moeilijk lezen, slecht ogen hebben of blind zijn (of een andi leeshandicap hebben)is een san- het regionale nieuws uit het Leidsch Dag! geluidscassette beschikbaar Voor inform 0886-482345 (Centrum voor Gesproken Lectuur. Grave) Z I N H U I Z E ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15 15 uur en 19 00-19 45 u Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -1115 uur en van 19.45 - 21 00 uur Special Care Unit: 10.30-11 00 uur, 15.00-15.30 uur en 19.00-19.30u overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling: 10.30-19 00 uur. na overleg met de dienstdoende verpleegkun Jongerenafdeling: 14.30-15 .15 uur en 19.00-19 45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545) dagelijks 14 00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse I en daarnaast ook 11.15-12 00 uur Kraamafdeling: 14.30-15 30 uur en 18.30-19 30 uur (voor vaders tot21.00uuï Kinderafdeling: 14.30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14 30 uur en 18.30- Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en daarnaast ook 11 15-12.00 uur Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15.00 u 19 30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19 00-20 00uur(A//e< Partners/echtgenoten met kinderen.) Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur (uitsluitend voot partners/echtgenoten en eigen kinderen.) Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ri mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden keel-, neus- en oorheelkundl neurologie: 14.15-15 00 uur en 18.30-19 30 uur; oogheelkunde en heelkunde I 14 15-15.00 uur en 18 30-19 00 uur. Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17 00 uur; babyzaal en boxenafdeling volgens afspraak i18 3< e bezoek

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10