'Dit heeft de Nederlandse motorsport hard nodig' Zege springruiters hoopvol voor EK Sport poi Onderscheiding voor Rob Schouten Egberink en Cats in halve eindstrijd bij Forescate Leidsch Dagblad Tennis Circuitry Vimbledon: een bloeiende handel in villa's Van den Doel maakt fout en verspeelt half punt TERDAG 28 JUN11997 iheringham naar Manchester United anchester Manchester United heeft gisteren international ?ddy Sheringham gecontracteerd. Met de transfer van de aan- A dier is naar schatting elf miljoen gulden gemoeid. Sheringham ilde weg bij Tottenham Hotspur, tegen welke club hij straks bij opening van het nieuwe seizoen waarschijnlijk debuteert ^ior Manchester United. Spurs vroeg aanvankelijk ruim acht- INi miljoen gulden voor de 31-jarige spits, die in Londen onge- Ikkig was omdat hij er zo zelden mee kon doen om de echt gro- prijzen. Zoveel wilde United echter niet betalen voor een rela- oude speler. Sheringham is tot dusver de enige belangrijke elknwinst van de Engelse kampioen, mij kanovaarder verdronken ?ek|out lake De Amerikaanse kanovaarder Richard Weiss is tij- e, ctns de training verdronken. De 33-jarige wildwaterspecialist 1jndigde vorig jaar als zesde in het olympisch toernooi van At- ,|nta. Weiss was aan het trainen op de WTiite Salmon rivier nabij „*out Lake in Oregon. Hij dook met zijn kano een vijf meter ho- 4 waterval af en kwam niet meer boven water. Weiss had een wemvest aan en een helm op. Hij was getrouwd, zijn vrouw in de herfst hun eerste kind. de I vaitomario kost 40 miljoen ion J yfLENCiAValencia heeft potentiële kopers van Romario alvast deljüge duidelijkheid verschaft omtrent diens prijskaartje. De aan- diller van Brazilië kost bijna veertig miljoen gulden. Romario ;erieft een doorlopend contract bij de Spaanse club, maar hij et ierde na problemen met trainer Luis Aragones terug naar Fla- nedengo dat hem huurde. De wereldkampioen van 1994, momen- M^el finalist tijdens de Copa America in Bolivia, is niet van plan voor Valencia te voetballen. De nieuwe trainer echter, Jorge heeft grote plannen met de balvirtuoos en wil hem in- hefftten. Vandaar Valencia's prijskaartje. "Je Cock in hoofdtoernooi •Wip de janeiro» Jörg de Cock is doorgedrongen tot het hoofdtoer- boi om het Braziliaans tafeltenniskampioenschap. De Neder- de hder werkte zich ten koste van de Braziliaan Navarro en de -ou|ansman Eric Varin door de kwalificatie heen. Tegen de Chi- ienUn Papic hoefde hij niet in actie te komen. De Cock, over wiens f djel bondscoach Peter Engel zeer te spreken was. treft in de eer- Lf ronde de Zuid-Koreaan Oh Sang Eun. Het evenement heeft V%i prijzengeld van bijna 100.000 gulden. Danny Heister was op van zijn klassering op de wereldranglijst rechtstreeks toe- ko»iaten. ik[naven voor Breukink in Noordwijk japöORpwuK» Servais Knaven vervangt Erik Breukink maandag- e jond tijdens de Ronde van Noordwijk. Organisatoren Joop aaJethoven en Wim van Duivenbode moesten op zoek naar een pranger voor Breukink, omdat die alsnog is toegevoegd aan de Joeg voor de Tour de France van de Rabo-ploeg. Jurgen van den Goorbergh reed de vierde trainingstijd en dat leverde hem een dikke kus op van voormalig coureur Wil den Hartog. foto anp Hinder clubs in nacompetitie' 32j)LLE ANP de opzet van de nacompetitie t worden herzien. De twee ;id4les dienen beperkt te wor- Tga tot drie clubs in plaats van Pal Twee ploegen uit de eerste erkjsie promoveren recht- ;s, twee clubs uit de eredi- degraderen direct. Naast lummer zestien uit de eredi- neemt ook de nummer Pijllien uit de hoogste voetbal- reaise deel aan de degradatie- motiecompetitie. t is in grote lijnen het voor dat Gaston Sporre, voorzit- an FC Zwolle, op korte ter- indient bij het sectiebe- ht br van de KNVB. Hij hoopt dvjhet plan al met ingang van lend seizoen uitgevoerd kan egitden. voormalige formateur van is d nieuwe sectiebestuur ziet 1 voordelen in de nieuwe asparov wil alp computer ed) RID RTR Kasparov heeft, zes weken t hij door de supercompu- Deep Blue werd verslagen, steun gezocht bij de elek- uica. De wereldkampioen gisteren in Madrid voorge- alle topschakers voortaan staan een computer te ge- ken om hun partijstrategie tbI e te bepalen. aanpak. „De spanning, die ook dit keer ontbrak, keert terug. De clubs worden minder belast. Ze spelen in het nieuwe plan slechts vier in plaats van zes duels. Twee minder dan nu", zegt Sporre. „Die kunnen bin nen tien dagen afgewerkt wor den. Het is ook van invloed op de reguliere competities. Nu is het vaak zo dat in zowel de ere - als eerste divisie een groot aan tal clubs vanaf februari voor spek en bonen speelt." Sporre meent dat als twee clubs rechtstreeks kunnen pro moveren en twee uit de eredivi sie direct degraderen de span ning wordt verhoogd. Dat heeft weer effect op de toeschouwers aantallen en het spelniveau. „Het competitiebeeld wordt spectaculairder. De nacompeti tie wordt compacter. „Het pro gramma kan in tien dagen afge werkt worden", zegt hij. Hij kon het zelf nauwelijks geloven. Tenslotte heeft de 27-jarige Brabander er vier jaar over gedaan om net zo ver in de 250cc klasse te komen. Nu, in zijn eerste sei zoen op een halve liter-machine, in de meest prestigieu ze tak van de motorsport staat hij weer vierde. „Ik denk toch dat er onvermoede krachten bij me los komen in Assen." Jurgen van den Goorbergh mag vandaag vertrek ken vanaf de 'front row', bijna naast wereldkampioen MickDoohan. het dak van een van die trucs en kreeg kippenvel van z'n stijl." Van den Goorbergh liet de euforie minzaam aan zich voor bij gaan. De coureur genoot stil letjes van zijn gelijk. Dit seizoen stapte hij over. van de 250cc naar de 500cc klasse en ieder een verklaarde hem voor gek. Hij zou niets te zoeken hebben in de eredivisie van de motor sport, een plek bij de eerste vijf tien, meer zou er niet in zitten. Hij stapte bovendien in een klein Iers Team, met een illuste re rijkaard als baas, Joe Milar. Milar zag Van den Goorbergh in 1991 een EK-race winnen op Assen. „Toen al zag ik dat deze jongen veel talent heeft. Ik ben ook heel blij dat hij hier zo goed Voor het eerst sinds wijlen Jack Middelburg, in 1980, staat er weer een Nederlander op de eerste startrij in Assen. Dat was zelfs de Witte Reus, Wil Hartog, nog nooit gelukt. De grasdroger uit Abbekerk, zelf winnaar in 1977, maakte gisteren bijkans een vreugdedans na de verrich tingen van zijn landgenoot. „Jurgen is nu al beter dan ik", riep hij verrukt uit. „Ik heb nog nooit op de eerste startrij ge staan. Dit is precies wat de Ne derlandse motorspon op dit moment zo hard nodig heeft, mannen die voorin meedoen in de zwaarste klasse. En hij reed zo mooi, zo scherp. Ik stond op presteen." Milar beseft dat de teambazen ook het oog op zijn protégé hebben laten vallen. „Ik wil hem graag behouden, maar als er een fabrieksteam bij hem aanklopt zou hij wel gek zijn om te blijven." Van den Goorbergh had een 'goed gevoel' over zijn trai ningsverrichtingen. „Ik had ge hoopt dat ik misschien nog een plekje zou kunnen winnen. Het blijft toch een gekke zaak, dat ik in Assen blijkbaar tot meer in staat ben dan ik zelf denk. Ik had me voorgenomen deze wedstrijd niet anders te bena deren dan enige andere race in de cyclus. Natuurlijk, Mick Doohan zal ongetwijfeld zeggen dat nu eenmaal alle coureurs beter zijn op hun thuiscircuit. Daar zal wel wat van waar zijn, want het gaat hier toch altijd weer goed." Hij hoopt alleen op een droge wedstrijd. „Ik heb dit seizoen een half uur in de regen gere den, hier afgelopen donderdag. We hebben nauwelijks ervaring met de afstellingen onder zulke condities, dus is het bepaald geen voordeel als het zou rege- Vorig jaar stond Van den Goorbergh ook op de eerste startrij, toen eindigde hij als vierde en reed naar zijn zeggen 'de beste race van zijn leven.' Hij waakt ervoor dezelfde ver wachtingen te scheppen. Hij kent de beperkingen van zijn machine: een twee cilinder Honda. „Na de start zal ik al ge lijk wat plaatsen verspelen aan de viercilinders, die nu eenmaal meer vermogen hebben. Daar na hoop ik aan te pikken bij een groepje en wordt het vechten, ronde voor ronde. Als er dan voorin wat gebeurt, kan ik mis schien profiteren, maar nor maal gesproken is een podium plaats nog een utopie. Ogenschijnlijk doet alle druk te rond zijn prestatie hem wei nig tot niets. Van den Goor bergh blijft de rust zelve. Hij is ook niet bang dat al die belang stelling hem zal schaden in zijn voorbereiding.Als ik er genoeg van heb, dan trek ik me terug in mijn camper en doe voor nie mand open. Slapen? Ik doe mijn oordoppen in en ben vertrok ken. Dat lukt echt wel." Jap] J E te s Nifl Ro| Rie "egenwoordig willen de ^Jisen niet alleen spektakel maar ook bijzonder hoog- i nd spel. Als professionele itmeesters zich mogen laten steren door een kleine lap computer dan komt dat de liteit van hun analyses en zeer ten goede", voorspel- asparov. e 34-jarige Rus voegde er toe dat wiskundigen in de 'j ïlijkse praktijk toch ook ver wen op rekenmachines, "trom zou de computer dan een normaal hulpmiddel den bij schaakwedstrijden? zou ons in staat stellen fe- ■I ïenale partijen te spelen." leiden» Rob Schouten heeft gisteren een koninklijke onderscheiding ontvangen uit handen van loco-bur gemeester Van Rij. Schouten ontving de versierselen op de receptie ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de politiesportvereniging LPSV, waarvan Schouten bestuurslid is. De Leidenaar, vuurwapen-in structeur bij de politie, is organisator van evenementen als de Singelloop, de Oranjestrandloop en een in ternationaal zaalvoetbaltoemooi. foto loek zuyderduin leiden de plaatsing. Naast Jos Koem ans en Marcel van Gaaien plaatsten gisteren Gertjan Egbe rink en Marco Cats zich bij de laatste vier. Egberink kende weinig problemen met Rob Ver steeg (6-4, 6-3) en Marco Cats gunde Jan Jaap Overgaauw maar drie games: 6-0, 6-3. In Warmond was het eigenlijk maar bij een van de kwartfina les in B spannend. Reinier Hamming snoepte Martijn Zandvliet de tweede set af, maar kwam er in het derde deel niet meer aan te pas. Het toernooi van Forescate ligt ondanks de regen prima op schema. Vandaag hoopt de wedstrijdleiding alle finales te laten spelen, zodat de zondag alleen voor finales kan worden gereserveerd. Het toernooi van Dekker Tennis is ook in vrijwel alle klasses tot de halve eindstrijd gevorderd. In War mond werden bijna alle partijen indoor gespeeld. Het toernooi van Forescate loopt bij de heren in B volgens Rabobank >en rene van hattum 'erslaggever uit het spelersrestaurant op ifibledon kunnen Paul Haar- en Jacco Eltingh het dak hun huurhuis zien. Nu het onden al drie dagen plenst, ze helemaal blij dat ze om loek een huis hebben ge en.niet ergens middenin den in een hotel zitten, ondanks dat het maar 200 ir rennen is ben ik wel zei maar ik hoef tenminste de hele dag hier rond te i'i gen," aldus een opgeluchte Eltingh. Net als tientallen colle ga's zijn Eltingh, Haarhuis, Schalken en hun trainer Reijn- ders momenteel de tijdelijke bewoners van een villa in de sjieke wijk Wimbledon. Waar de eigenaars verblijven weten ze niet. Ze kennen ze niet. Huur en verhuur gaat via het bureau Tennis Londen. „Je krijgt vijf zes opties en daar kies je uit", aldus Eltingh. Wel nu vast inschrijven voor volgend jaar. En minder dan twee weken huren lean niet. Wie vroeg uit het toernooi vliegt, heeft pech gehad. Alleen Wimbledon kent zoiets. Bij alle andere toernooi en zit bijna iedereen in een ho tel. „Hooguit de toppers niet", weet Eltingh. Jan Siemerink en Richard Krajicek zitten wel in een hotel. Aan hen verdient Tennis Lon den geen 15 procent commis sie. Krajicek geeft de voorkeur aan een pittig geprijsd hotel in Chelsea, niet te ver van het park. Keuze voor rust en afzon dering. Siemerink zit verder weg in een hotel. In de wijk Kensing ton. Zijn busje deed er gisteren een uur over om het park te be reiken. Dus moest hij voor de derde achtereenvolgende dag rond blijven hangen in het spe lersonderkomen. Want als er gespeeld zou kunnen worden, moest hij als eerste de baan op. „Maar ik ben alleen met Tjerk. En voor twee man ga je geen huis huren", vindt de Rijnsbur ger. Bovendien vindt hij het wel leuk om in het centrum, van Londen te zitten. „Daar is 's avonds tenminste nog wat te doen." Rondhangen hoeft hij eigenlijk ook niet, blijkt later, als Eltingh voorbij komt. „Je kunt altijd langskomen Jan, kunnen we even kaarten." CIRCUIT IN CIJFERS Dekker Tennis Warmond HEB1: kwartfinale, j. Vink - D. v d. Doe 6- 3. 6-4; M v.d. Berg - P. van Hal 6-1, 6-2, H Kroon - D. Tjondronegoro 6-1, 6-1; M. Zandvliet - R. Hamming 6-3, 4-6, 6-2 DEB1: kwartfinale I v.d. Plas - C. Delsas- so 7-5, 6-7, 6-3; F de Boer - M. van Ark 6- 1.6-4. HEB2: 2e ronde- T. de Rooi) - W. Stegger- da 6-0, 6-2; T. v.d. Voorn - E. de Vries 6-3, 6-1; H. de Rooy - R. Broekhof 6-1, 6-4 DEB2: kwartfinale: M. van Ark - A.K. Wil brink 6-2, 6-3. HEC1: 2e ronde; S. de Wolf - H. de Jong 6- 2,6-2. Forescate, Voorschoten HEB1: kwartfinale J Koemans - J. Ooster- hoff 6-3, 6-3; M. van Gaaien - J. Kraal 6-4, 6-1. M. Cats - J.J Overgaauw 6-0. 6-3. G.J. Egberink - R. Versteeg 6-4. 6-3. DEB1; kwartfinale: M. van Overloop - L. van Ruiten 6-4, 6-3; L. Piet - H. Rothbarth 6-4, 6-2, P. Jongmans - T. Canter Visscher 7-6, 6-4; N. van Schaik - A. van Noort w.o. HEB2: J Overgaauw - J. Zandbergen 3-6, 6-3, 7-5; J. Kraal - K. vd Mijn 7-6, 6-4 HEC1: F. Steinman - D. van veen 4-6. 6-0, 6-3, J. Zandbergen - M. de Man 6-3, 2-6, 6-3. W van Veen - J van Houwelingen 6- 3. 2-6, 6-3. DEC1: L. Mekel - I. Bavelaar 6-3, 7-6; C. de Wit - C. van Doesburg 4-6, 6-2, 7-5 KLTV Katwijk HEC1: kwartfinale: R. de Boer - S. Warmer dam 6-4, 6-3. chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv.-chef rob onderwater. 071 -5356463 Emile Hendrix aan basis van zege aken anpdat Bert een kans verdiende met Mr Blue, een van de betere paarden die we hebben in Ne derland. Hij heeft in het verle den onder druk nog weieens ge faald, maar deze vuurproef doorstond de combinatie Jos Lansink hoefde gisteren de minste moeite te doen voor het goud. De Twent was in de lan- denwedstrijd van het CHIO in Aken als laatste Nederlandse ruiter aan de beurt, maar ver scheen nooit meer in de ring. De Amerikaanse Anne Kursinski moest fouüoos blijven, maar gooide een balk eraf. Nederland kon niet meer worden inge haald. De zege was een feit. Het was pas de tweede over winning in de geschiedenis van het CHIO. In 1991 won Oranje voor het eerst. Emile Hendrix en Jos Lansink maakten beiden successen mee. Ook de bonds coach was dezelfde, Hans Hom. Toen completeerden Albert Voom en Piet Raymakers de ploeg, nu waren dat Jan Tops en Bert Romp. De zege in 1991 luidde de meest succesvolle periode in de Nederlandse springsport in, met de EK-titel in datzelfde jaar in La Baulle en de Olympische titel een jaar later in Barcelona. Zes jaar later is de situatie an ders. Het kwartet beschikt weliswaar over goede paarden, maar vormt geen onverslaanba re formatie zoals destijds met Ratina Z en Egano. „Bovendien moet je eerlijk zijn en constate ren dat veel ploegen vandaag hebben teleurgesteld", aldus Hom, die op Frankrijk (6de) en Groot-Brittannië (10de) doelde. Maar het nam niet weg dat de zege op de door regen loodzwa re piste terecht was. Hendrix en Romp gooiden met hun jonge paarden Finesse (10 jaar) en Mr. Blue (9 jaar) in twee omlopen slechts één balk af, terwijl Tops licht teleurstelde met Operette die in het totaal 12 (8 4) straf- punten kreeg. Carthago Z van Lansink kwam in de eerste om loop tot één fout. Hom was vooral verrast door het goede rijden van Romp. „Door hem op te stellen ten fa veure van Raymakers heb ik mijn nek uitgestoken. Ik vond De basis van de zege legde Hendrix. Na de eerste omloop stond Nederland met Duitsland en de Verenigde Staten aan de leiding met acht strafpunten. In de tweede omloop begon Hen drix met een foutloze rit, waar de Amerikanen en de Duitsers meteen in de fout gingen. De druk lag dus bij de tegenstan ders. Tops had als derde ruiter de strijd zelfs voortijdig kunnen beslissen door de tweede om loop foutloos te rijden, maar de Brabander redde dat niet. Zoals wel vaker onder druk. „Ik hoop te dat Jan niets zou raken, maar ja..", aldus Hom. Gespannen bleef het kwartet de verrichtingen van de concur renten volgen. Na de misser van Kursinski vielen ze elkaar geluk zalig in de armen. Hendrix was, zoals altijd, het meest uitbun dig. „Aken winnen betekent al les. Het is het walhalla van de springsport. Een thuiswestrijd voor mij. En dat voor de tweede keer. De wijze waarop we het afmaakten is helemaal prachtig. Misschien is het niet professio neel als ik het zeg, maar dit be tekent net zo veel voor me als het winnen van de EK-titel. Hom mompelde: ,Ach, die ti tel zou ik toch ook wel leuk vin den". De EK in Mannheim, eind augustus, is het volgende doel. De kans dat het kwartet van Aken ook daar de landenwed- strijd rijdt, is groot, maar Hom wilde daar nog geen definitieve mededelingen over doen. Met Raymakers en Wout-Jan van der Schans heeft hij twee ruiters achter de hand. De komende weken moeten duidelijk maken of de overwinning in Aken een bevlieging was of het begin van een nieuwe succesperiode. rotterdam gpd achter zijn naam heeft staan, moest een pion inboeten en kon meteen opgeven. Dat is het mismoedig maken de van schaken: onbekende machten maken de blunder, maar de spelers krijgen wel de nul! Zwaar gedesillusioneerd haastte Neerlands coming man het strijdtoneel. „Het was remi se," was het enige dat hij kon uitbrengen. Vrouwe Fortuna had het evenmin op met grootmeester Jeroen Piket, die tegen John van der Wiel na een knap gespeelde Dame-Indiër met groot voor deel uit de opening was geko men. Na een zet of twintig zag het er griezelig uit voor de zwartspeler, maar Piket ver galoppeerde zich met een in correcte combinatie. Piket kon naar zijn zeggen zijn ogen niet geloven, maar bij de analyse na afloop van de partij had hij geen geforceerde winstvariant kun nen ontdekken. Voor schaakliefhebbers, die houden van drama en verras sende ontknopingen, was het tijdens het NK schaken in het Maasgebouw van de Kuip smul len geblazen. Duidelijk kwam weer eens aan het licht dat schaken ook een geluksfactor kent. Uitgesproken vijandig ge droeg vrouwe Fortuna zich te genover de jongste deelnemer. De 18-jarige Erik van den Doel had te maken met de 29-jarige crack Ivan Sokolov, die uit een Konings-Indiër een prachtige stelling opbouwde, die hoopvol le verwachtingen wettigde. Sterk verdedigend slaagde Van den Doel er lange tijd in de grootste problemen op te lossen en de remise leek een feit. Tot hij, direct na de tijdcontrole, een geweldige bok schoot. De ongelukkige Leidenaar, die trouwens halverwege het toer nooi nog geen enkele remise SPORT OP TV ZATERDAG 28 JUNI 11.00-15.00 Ned 2 TT Assen: motorsport, rechtstreeks verslag van de 125cc, 250cc en de 500cc klasse. 12.25-13.00 Did 1 Mast- und Schotbruch. verslag van zeilevenement Kieler Woche. 12.30-13.45 Did 2 Sport extra; motorsport TT van Assen. 12.45-14.25 RTL+ Formel I; Training 12.50-18.20 BBC 1 Wimbledon; tennis, rechtstreeks verslag. 13.00-14.00 NBC Golf; German Open. 13.00-14.05 RTL 4 Formule 1- kwalifica- tietraining GP van Frankrijk. 13.20-21.30 BBC 2 Wimbledon: tennis, rechtstreeks verslag. 14.00-15.00 NBC Supersports. 15.00-17 00 Did 3 Sport am Samstag. 15.00-18.00 Ned 2 Wimbledon: tennis, rechtstreeks verslag 16.30-17.30 EURO Motorsport: TT van Assen, zijspanrace. 17.30-18.00 Did 1 Sportschau. 17.30-19.00 EURO Motorsport: TT van Assen, herhaling. 18 43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 19.00-20.00 Ned 2 Studio Sport: TT As sen, NK wielrennen in Meerssen en tennis op Wimbledon. 19.30-20.05 BRT 1 Sportjournaal. 19.30-20.30 EURO Boksen. 19.45-20.00 Did 3 Sport im Westen. 20.30-23.00 EURO Voetbal; Spaanse be kerfinale BetisSevilla-Barcelona. 20.55-22.55 SBS 6 Spaanse voetbalbe kerfinale Barcelona-BetisSevilla 22.05-23 25 Did 2 Das aktuelle Sport- 22.45-23.40 Ned 3 Studio Sport. 23.00-00.00 BBC 2 Today at Wimbledon, hoogtepunten. 23.10-23.20 BRT 1 Sport op zaterdag. 23 10-23.40 RTL 4 Sportnieuws. 23.30-02 00 BRT 2 Sport op zaterdag, doorlopende herhaling. ZONDAG 29 JUNI 11.00-13.00 EURO Voetbal: WK onder de 20, kwartfinale. 12.00-13.15 RTL+ Supertourenwagen- Cup. 13.00-15.00 EURO Voetbal: Spaanse be kerfinale. 13.15-15.50 RTL 4 Formule 1: recht streeks verslag van de GP van Frankrijk. 13 15-16 20 RTL+Formel I. 13.20-17.57 Ned 2 Studio Sport: recht streeks verslag van NK wielrennen in Meerssen en tennis op Wimbledon. 14.30-19.30 BBC 2 Sunday grandstand: cricket, paardenkoersen en motorsport. 15.00-17.30 BRi 2 Wielrennen recht streeks verslag van het Belgisch kampioen schap in Alsemberg. 15.05-17.00 Did 1 Sportschau extra: paardensport CHIO van Aken en autosport Formule 1. 17.25-18.15 Did 2 Sport-Re portage: WK- boksen Tyson-Holyfield, WK-atletiek vanuit Athene en EK-basketbal vanuit Spanje. 18.08-18.40 Did 1 Sportschau: voetbal. 18.45-20 00 Ned 2 Studio Sport. 19.00-21.00 EURO Atletiek: GP in Enge- 19.30-20.00 Did 3 Paardensport: CHIO 19 50-19.58 Did 1 Sportschau-Tele- 19.50-20.20 BRT 1 Sportweekend. 21.00-22.00 EURO Basketbal: EK man nen in Spanje. 21.44-22.33 Ned 2 Sports on top: serie waarin topsport van vele kanten wordt be licht. Vandaag: zwemmer Mark Spitz. 22.45-23.05 BRT 1 Sportjournaal. 23.00-00.30 EURO Voetbal: WK onder de 20, hoogtepunten. 23.25-00.25 RTL 4 Formule 1; samenvat ting van de GP van Frankrijk. 00.00-00.30 RTL 5 Sportnieuws. 00.20-02.00 BRT 2 Sportweekend, door lopende herhaling. 00.30-01.30 EURO Basketbal: EK man nen in Spanje 02.50-04.40 RTL+Formel I. herhaling. MAANDAG 30 JUNI 13.00-21.30 BBC 2 Tennis: rechtstreeks verslag van toernooi op Wimbledon. 13.25-14.00 Did 3 Kopfball: voetbalma gazine 13.45-16.00 Did 1 Sportschau extra: EK damesvoetbal Duitsland-Italië. 14.00-15.00 EURO Triathlon: GP in Australië. 14.00-17.29 Ned 2 Tennis: rechtstreeks verslag van toernooi op Wimbledon. 14.40-16.55 BBC 1 Tennis: rechtstreeks verslag van toernooi op Wimbledon. 15.00-15.30 EURO Wielrennen: Tour de France Roadbook 15.30-17.00 EURO Voetbal: WK onder de 20

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25