Serge Zwikker in rijen der groten Prost: 'Je moet een beetje gek zijn' 1 Sport Verstappen wil regen 'Ik ben er nog niet maar ik fiets weer ZATERDAG 28 JUN11997 CHARLOTTE PAUL VAN DEN BOSCH GPD-VERSLAGGEVER Als hoogblond en boomlang jongetje had Serge Zwikker pos ters van Amerikaanse profbas ketballers boven zijn bed han gen. Bezeten was hij van de NBA. de profcompetitie in de Verenigde Staten. Idolaat van de atleten die over heel de we reld bekendheid verwerven. Tot in Maassluis, Zwikkers geboor teplaats. aan toe. Sinds gister nacht is Zwikker één van hen, één van de NBA-basketballers die overal ter wereld met hun beeltenis boven jongensbedden hangen. Sinds de draft in Charlotte, de jaarlijkse handel in basketbal vlees. behoren zijn 219 centi meters toe aan de Rockets uit Houston, Texas. Daar is zijn droom uitgekomen die hij al die jaren heeft gekoesterd. Met New Jersey Nets genoot Hous ton Rockets zijn voorkeur; het werd de laatste club. In de jong ste competitie pas in de finale van de Western Conference uit geschakeld door Utah Jazz. Maar in '94 nog Amerikaans en dus wereldkampioen. Thuisba sis van sterren is Hakeem 'The Dream' Olajuwon. Clyde "The Glide Drexler. Sir' Charles Barkley. De trots van de conser vatieve staat Texas. Hij werd als 30ste gekozen, als de nummer één in de twee de ronde. Dat heeft als nadeel dat Houston hem geen driejarig contract hoeft aan te bieden. De club kan hem voor één seizoen aan zich binden, maar ook voor één maand. Of hem betrekken bij de transfer van een speler van een andere club, als ruil middel bij de dollars. Al lijkt dat laatste onwaarschijnlijk. Zijn makelaar gaat de 'deal' nu met de clubleiding in Hous ton rondmaken. Het salaris mag MAGNY-COURS IVO OP DEN CAMP GPD-VERSLAGGEVER Formule 1-coureurs krijgen slechts zelden de kans hun ware talent te etaleren. Hun werktuig, de snelle bolide, is maar al te vaak een remmende factor. Stuurmanskunst komt meestal pas om de hoek kijken als de omstandigheden niet normaal zijn. Gisteren was zo n dag. Eerst flink wat regen en tegen het einde van de training een opdrogende baan. Dat zijn de momenten dat Jos Verstappen zijn kunsten kan vertonen. Het resultaat mocht er zijn: plek ze ven na de eerste trainingsdag voor de Grand Prix van Frank rijk. Een zwakkere motor of min der financiële armslag om de auto te ontwikkelen zijn zaken die in de Formule 1 vaak het verschil tussen goed en minder goed bepalen. Jos Verstappen kan erover meepraten. Hij zit ook dit jaar in een bolide die niet tot de top hoort. „Terwijl ik weet dat ik niet slechter ben dan veel andere collega's in een topauto," heeft Verstappen me nigmaal, enigszins gefrustreerd, moeten vaststellen. Gisteren stond de Formule 1 - wereld even op zijn kop. Op as falt dat door klimatologische omstandigheden erg verrader lijk was geworden, speelden motorvermogen en een goed chassis vrijwel geen rol. Dan kan het zijn dat Verstappen snelste van het hele veld is. Dat gebeurde gistermiddag. Het moment was van korte duur (een paar seconden slechts), maar toch. De zevende plaats aan het einde van de rit mocht er uiteindelijk ook zijn. „Ik denk dat het geen kwaad kan als de Formule 1-bazen zien dat je goed overweg kunt met een au to onder slechte omstandighe den,'' constateerde Verstappen. Voor Verstappen mag de zon voorlopig achter de wolken blij ven. „Laat het tijdens de kwalifi catie ook maar regenen en te gen het einde pas opdrogen," smeekt hij om slecht weer. „Maar ik. staar me niet blind op dit resultaat. Ik was op het juiste moment met de juiste banden onderweg." Verstappen weet dat hij door gaans blij mag zijn bij de eerste vijftien in de startopstelling te staan, maar hij constateert des ondanks vooruitgang. De mo torkan niet concurreren met de oppositie. De nieuwe Ford-mo tor van Tyrrell is een duidelijke verbetering, maar nog altijd is er achterstand op de top. „Die halen we dit jaar niet in," weet de Limburger zeker. daarbij niet onder het vastge stelde minimum van circa een half miljoen gulden komen. „Hij heeft een voet tussen de deur," weet vader Wim Zwikker, die de draft's nachts via Internet volg de. „Het is nu aan hem om 't in de NBA waar te maken. Maar hij zit bij iets meer dan vijftig man van ruim twaalfhonderd collegespelers. Dat is een pres tatie op zich." In de media in Houston stond Zwikker gisteren overigens in de schaduw van Houstons keuze in de eerste ronde. Rodrick Rho des. Een transfer die door alle kenners met ongeloof werd ge volgd. Vaderland Een Nederlander is hij eigenlijk allang niet meer. Eind decem ber was hij met het collegeteam van North Carolina even te gast in de Haarlemse Basketball Week. Mooi vond Zwikker (24) al de aandacht voor zijn boven gemiddeld lange persoontje, maar hij zal altijd de verloren zoon blijven. Het paspoort is nog Nederlands, de geest al ge heel Amerikaans. Voordat hij als 15-jarige scho lier de Atlantische Oceaan over stak, was hij hier slechts een voor z'n leeftijd veel te lange bonenstaak. In de Verenigde Staten ziet men daarentegen meteen de voordelen van een lang lijf. Sport kun je leren, al naar gelang de aanleg, maar lengte is aangeboren. VVeg was de spot, daar kwam langzaam aan de waardering. Of. zoals Kees Akerboom ooit Zwikkers voorganger Rik Smits influisterde; „Hup, meteen dat vliegtuig in. Hier zul je altijd een lange lui blijven. En déar ben je een lange lui met veel geld." Niet alleen is Smits de best ver dienende Nederlandse sporter, de ex-Brabander speelt nu al tien jaar als Indiana Pacer op het hoogste basketbalniveau ter wereld. In tegenstelling tot Smits, die het vak leerde op een kleine col lege (Marist), heeft Zwikker de laatste jaren al leren wennen aan de grootst mogelijke hec- tiek. Voor de basketbalafdeling van North Carolina, waar hij net als Michael 'Air' Jordan na zijn highschool-tijd een studiebeurs kreeg, is in de States meer aan dacht dan voor de meeste ere divisie-voetbalclubs hier. Zwikker vond er met vallen en opstaan zijn weg bij de 'Tar Heels', al keek coach/legende Dean Smith in het begin raar op dat hij zijn blonde Europeaan op zondag nergens in de kerk kon ontwaren. Maar het deed Smith wel deugd dat Zwikker het aanlegde met een echte Tar Heel girl, met wie hij vorige maand is getrouwd. De coach en de gemiddeld 23.000 toeschouwers in Chapell Hill zagen hem bovendien in het veld steeds nadrukkelijker onder de baskets verschijnen. Van bankzitter groeide Zwikker uit tot basiskracht - in zijn vijfde en laatste collegejaar goed voor gemiddeld 11,5 punten, 8 re bounds en in totaal 61 geblokte schoten. North Carolina raakte tot in de halve finale van het Amerikaanse collegekampioen schap ('Final Four'), maar strui kelde. Kolos Het laatste seizoen regende het al geruchten. De NBA-clubs lonkten naar de kolos uit Maas sluis, die nooit het toonbeeld van souplesse en snelheid zal worden, maar bepaald sneller loopt en schiet dan het lijkt. Zwikker was de laatste weken te gast bij een aantal NBA-orga- nisaties, bleef hard trainen in Chapell Hill en wachtte op de Serge Zwikker heeft een voet tussen de deur bij de NBA. draft in Charlotte. Een verkie zing in twee ronden, waarbij de nummer laatst van het seizoen als eerste mag kiezen om de competitie evenwichtig te hou den. Dat mediaspektakel had een paar mijlen van zijn huis plaats, maar hij bleef voor de te levisie. Zwikker hoefde niet per se in de zaal vol spelers, make laars en clubs te zitten. Als hij buiten de boot zou zijn gevallen, was een overstap naar Zuid-Europa het meest logisch geweest. Eén van de scouts in Charlotte legde uit waarom hij voorlopig echter in Amerika is te bewonderen. „Hij doet me archieffoto dijkstra denken aan zo'n ouderwetse center, die niet van de vloer komt maar wel het spelletje doorziet en van korte afstand goed schiet. Zoals met elke hele lange speler moet Houston ge woon geduld hebben met Zwik ker." MAGNY-COURS IVO OP DEN CAMP GPD-VERSLAGGEVER De stoffige, met olie en benzine besmeurde race-bverall heeft hij ingeruild voor een piekfijn, keurig gladgestreken kostuum. Het stuur heeft als belangrijkste werktuig plaatsgemaakt voor de telefoon. De smalle Formule 1- cockpit is als arbeidsplaats ver vangen door een ruim kantoor. Alain Prost bekijkt het leven van de andere kant. De gevaren zijn gebleven, al zijn die niet meer van lichamelijke aard. Wat be weegt een multimiljonair en viervoudig wereldkampioen om een stress- en risicovolle baan als teameigenaar in de meedo genloze wereld van de Formule 1 te aanvaarden? In plaats van een partijtje golf te spelen of op zijn renfiets te kruipen voor een paar uurtjes li chamelijke en geestelijke ont spanning, stelt Alain Prost zich bloot aan een avontuur dat geld, tijd en energie vreet. Veel tijd om zich af te reageren heeft hij niet. Uit liefde voor de wie lersport begon hij ooit samen met voormalig Tour de France winnaar Laurent Fignon de ren- fietsenfabriek Profica. ,,Als ik me rot voel ga ik fietsen. Een uurtje of twee afzien en ik voel me als herboren. Vaak is dat niet. De gedachte om een eigen team te beginnen, hield me al jaren bezig. Ik besef dat ik aan een klus ben begonnen die vele jaren zal duren. Je moet een beetje gek zijn, maar het is wel een geweldige uitdaging. Prost is niet over een nacht ijs gegaan. Hij stuurt zijn firma als vroeger zijn bolide: bedacht zaam, zuiver en nauwgezet. Hij maakt niet de fout die bijvoor beeld Emerson Fittipaldi en John Surtees begingen: ex-we reldkampioenen die meer uit passie dan met gezond verstand een eigen Formule 1-team be gonnen, maar later keihard op hun bek gingen. Prost gaf zijn ogen altijd goed de kost. McLaren, Renault, Fer rari en Williams waren zijn werkgevers. „Ik heb me vooral verdiept in de zwakke punten bij de diverse teams, ofschoon die er nauwelijks waren. Die fouten probeer ik te voorko men." De 51-voudig Grand Prix-winnaar (daarmee is hij re cordhouder) ziet 1997 als een overgangsjaar. „Nu moet ik de organisatie op poten zetten en volgend jaar moeten we de eer ste vruchten plukken. De wereldkampioen van 1985, 1986, 1989 en 1993 is al tijd een strateeg geweest. Vijan den noemden hem een intri gant: iemand die een neus heeft voor politieke spelletjes en er vol profijt uit haalt. Op het asfalt moest hij met Ayrton Senna af rekenen, die qua talent hoger werd aangeslagen. Puur cijfer matig heeft Prost het er echter beter van afgebracht. Een kwes tie van op het juiste moment in de juiste auto zitten. Erg simpel gezegd, maar slechts voor heel weinigen weggelegd. Zijn bij naam ('Le Professeur') zegt ge noeg. Na ruim een half jaar 'baasje spelen' weet hij dat de rol van teamchef vele malen complexer is dan die van coureur. „Echt een verschil van dag en nacht. Als coureur ben je alleen voor jezelf verantwoordelijk. Maakte ik toen een fout; had ik er alleen maar zelf last van. Nu werkt een blunder door in een heel bedrijf en zijn de consequenties veel groter. Als coureur had ik meer vrijheden en leefde van dag tot dag. Als teambaas moet ik aan de toekomst denken en moet je veel meer zaken in overweging nemen." Prost nam dit jaar Ligier over, een team dat een beetje in de versukkeling was geraakt. Hij fi nancierde het met eigen geld. „Dat was een voorwaarde. Als ik zelf een team zou beginnen, dan ook helemaal." De vroeger eigenaar, Guy Ligier, was een maatje van oud-president Mit- terand en kreeg regelmatig geld toegeschoven uit politieke kring. Prost kan het goed vin den met de huidige regerings leider Chirac. „Maar de staat heeft geen cent betaald. Dat ik mijn contacten benut om deu ren te openen die anders geslo ten blijven, is logisch. Maar ik neem beslissingen zonder iets schuldig te zijn aan anderen." Het Formule 1-team van Alain Prost werkt met een bud get van ruim vijftig miljoen gul den en heeft bijna honderd Wat een drukte om twee gebroken benen' MAGNY-COURS RTR Jacques Villeneuve blijft een buitenbeentje. De Canadese Formule I-coureur zegt wat hij denkt. En dat deed hij gisteren in Magny-Cours ook weer. In niet misverstane bewoordin gen noemde hij de bezorgd heid en het medeleven van de collega-coureurs met Olivier Panis onoprecht. Huichelarij. De Fransman brak veertien dagen geleden bij een crash tij dens de GP van Canada beide benen. „Wat een drukte wordt daarover gemaakt. Overdre ven", zei Villeneuve onver bloemd aan de vooravond van de GP van Frankrijk. „Als For mule I-coureur ken je de risi co's als je de baan opgaat. Tel kens weer. Niemand hoort mij beweren dat het gevaarlijker moet, maar twee gebroken be nen. Dat is toch niet zo erg. Het kan iedereen overkomen." CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 - Profrenner Van der Meer start op NK LEIDEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Hij zou de zwartste bladzijde van zijn wielercarrière het liefst uitscheuren, verfrommelen en weggooien. Maar Casper van der Meer kan dat niet. De 31-ja rige profrenner van de Foreldo- rado/Golff-ploeg wordt immers nog dagelijks herinnerd aan die ongeluksdag in april. Een deels gevoelloze zenuw in zijn ge zicht, een gekneusde hand en een nog niet geheel herstelde heup: de trieste balans twaalf weken na zijn zware val tijdens de tweede etappe (Zottegem- Koksijde) van de 'Driedaagse van De Panne'. „Ik ben er nog lang niet, maar ik fiets weer", stelt de oud-Vener. Aanstaande zondag zullen in het Zuidlimburgse Meerssen de beste vaderlandse elite-renners aantreden voor hun nationaal kampioenschap op de weg. Ook Van der Meer meldt zich aan het vertrek. Maar de beroep scoureur uit het Belgische Hulste (nabij Harelbeke) weet al bij voorbaat dat hij het de volle 230 kilometer niet volhoudt. „Ik ben realistisch. Het NK is altijd een slijtageslag. Je moet goed voorbereid zijn, anders haal je de finish niet. Bij mij is het juis te gevoel nog helemaal niet te rug. Daarom wil ik volledig in dienst van de ploeg rijden. Wij starten met dertien man. Als er één lekrijdt en er is even geen materiaalwagen in de buurt, dan kan ik stoppen en een wiel afgeven. Maar ze kunnen me ook gebruiken om een gat dicht te rijden." De oud-Roelofarendsvener, die ruim tien jaar lid was van het Leidse Swift, hield nogal wat over aan de ernstige buiteling in de afdaling van de beruchte Kemmelberg. Opgelopen schaafwonden en een kleine spierscheuring heelden snel. Ook de geconstateerde hersen schudding baarde hem maar kort zorgen. Anders verging het met zijn zwaar gekneusde lin kerhand, de „doodgeslagen" ze nuw in zijn gezicht en de dub bele breuk in het linkerbekken. Daarvan ondervindt Van der Meer nog dagelijks hinder. „Ik heb na die eerste week in het ziekenhuis nog eens zes weken platgelegen. Daarna ben ik weer voorzichtig gaan trainen, onder meer in Oostenrijk. Die ongene- zen zenuw loopt over de linker kant van mijn gezicht van mijn neus tot voorbij mijn haargrens. Het gevoel komt steeds meer te rug, maar ik heb daar een flinke opdoffer gehad. Het voelt af en toen alsof er iemand met een naald in prikt. Van mijn hand heb ik vooral op slechte wegen last." Van der Meer bezocht da gelijks een fysiotherapeut?! warmtebaden en kreeg elft therapie om zoveel mij spiermassa te behoudens daag moeten foto's uit^ hoe het met zijn geloL- heup is gesteld. „Óm te cc leren of alles nog op z'n L zit. Het is belangrijk dC goed aangroeit anders kri|c op latere leeftijd last van"^ de profrenner. Van der Meer testte zijl ke gesteldheid eind mei mee te rijden tijdens de etappe van de Ronde v; tenrijk. Hij finishte als lOlj ruim zestien minuten Italiaanse winnaar Nardel 12 juni stond hij aan di van een Spaanse meen etappekoers. „Ik heb het die 'Circuito Montane: etappes volgehouden. M; gelopen zondag in Belgiël loop Oostkantons-Kelmisj waar Henn won, ging hes1 helemaal niet." De impoi hoopt dat hij ertoe kan gen, dat één van zijn pli noten zondag stunt. „Wij ben voor het NK geen sproken favorieten in de maar een verrassing zoul zijn. Bouwmans, Van den en Van de Meulenhof goed. En Van der Wolf sj op vijf overwinningen. V< is er wel één echte favori^ is Danny Nelissen. Die ko^L uit de Ronde van Zwitst en rijdt heel makkelijk- hoog." k Aanstaande maandag^ geeft Van der Meer acte d° sence in Noordwijk aaie waar de Boulevardronde r programma staat. Maar p° dens de 'Rheinland Pfalz 1- fahrt', een Duitse meenj etappewedstrijd (2 tot ei 11 juli), wil hij er weer hel staan. „Mijn doel is koers uit te rijden." De 32] beroepsrenner verruilde jaar de Belgische c mans/Lystex-formatie valei aansprekende ploegleidi Walter Planckaert/Rogi Vlaeminck/Charles voor zijn huidige werl Aan het eind van dit si loopt zijn contract bij Fi rado/Golff af. Van der M< vroeg in het seizoen sterl teerde in de Brabantse Pij^i. Grote Prijs Wallonië, re; zich dat hij verlenging v« dienstverband moet ver< „Ik hoop natuurlijk dat in het seizoen nog eei mooie prestaties kan n< ten, maar het valt echt In om terug te komen. Ze dv|l me overigens absoluut presteren, want de •ere 32k Ho weet dat ik zwaar gevallede lij is j SCOREBORD Den Haag. Lucky 10 van vrijdag 27 juni: 3 - 6 - 8 - 14 - 25 - 28 - 30 - 32 - 35 - 37 - 41-44-48-54-55-60-63-72- 73- 77. (onder voorbehoud) Madrid. EK. Mannen. Groep B: Israel - Frankrijk 88-82 (42-42) Groep D: Spanje - Duitsland 67-59 (32- Alain Prost geeft zijn nieuwe coureur Jamo Trulli aanwijzigingen: „Ik heb me vooral verdiept in de zwakke punten bij de diverse teams." foto»rtr mensen op de loonlijst staan. De bedoeling is dat binnen twee jaar die cijfers verdubbeld zijn. „Dan kun je voorwaarden scheppen om door te dringen tot de top." In dat kader speelt Peugeot een zeer belangrijke rol. Dit jaar rijden zijn bolides nog met Honda-motoren, maar kort nadat Prost tot aankoop van Ligier overging, wist hij Peugeot te strikken als moto renleverancier voor de komen de drie jaar. „Dat biedt een soli de basis om een sterk team op te bouwen. Peugeot maakt hele goede motoren en een beetje chauvinisme speelt natuurlijk ook een rol." Met Olivier Panis heeft Prost een goudhaantje in huis. Daar om kwam de klap twee weken geleden des te harder aan. „De crash in Canada heeft me sterk aangegrepen. Gelukkig zal hij voor honderd procent herstel len. Olivier is een geweldige coureur, die ook onder moeilij ke omstandigheden goed pres teert. Hij staat niet voor niets derde in het WK. Heel jammer dat hij zijn positie niet kan ver dedigen." BRIDGE Montecatini. EK viertallen. Mannen, 32e ronde: Nederland - Polen 19- 11, Italië - Griekenland 18-12, IJsland - Frankrijk 24-6, Noorwegen - Portugal 24- 6, Oekraïne - Zweden 14-16 Stand na 32 van 35 ronden: 1. Italië 613, 2 Polen 599, 3. Noorwegen 591, 4. Frankrijk 579, 5. Denemarken 571, 6. IJsland 563, 7 Nederland 556, 8. Spanje 550. 9. Zweden 539, 10. Engeland 536. Vrouwen, 23e ronde: Nederland - Monaco 20-10, Engeland - Griekenland 16-14, Ita lië - Israël 13-17, Frankrijk - IJsland 9-21 Eindstand: 1. Engeland 434, 2. Frankrijk 422, 3. Israël 419, 4 Duitsland 403, 5. Nederland 401. Nederlandse vrouwen ge plaatst voor WK in Tunesië. GOLF Parijs. Frans Open, stand na eerste ronde (door regen onderbroken): 1 Goosen (ZAI) 64, 2 Montgomery (Sch) 66. 3. Florioli (Ita), Farry (Fra). Westwood (GBr), Webster (GBr) 67. Berlijn. Internationaal toernooi, Europese Challenge. Stand na twee ronden: 1 Nyström (Zwe) 139 slagen, 2. (gedeeld) Steenkamer (Ned) 141, Derksen (Ned) 148. Beide Ne derlanders halen cut. Dublin. Iers open. Stand na twee dagen: 1. Lunn (Aus) 143. 2. Dasso (Ita). Pearce (GBr), Meunier Lebouc (Fra), Fairclough (GBr) 144, 29 De Boer (Ned) 150. 63. Hageman (Ned) 154. Alleen De Boer haalt cut. PRIJSVRAGEN 2.09.378. 10 McWilliams (GBr 2.09.892. 22. Bolwerk (Ned) 2 13,112. 24. Rike (Ned) 2.13,722. 27 Hoogeveen (Ned) 2.17,223. 28. Pieper (Ned) 2.18,560, 29. Van de Lagemaé Honda 2.20.140, 31. Romein (N<; da 2.32,700. 1 500 cc: 1 Doohan (Aus) Honda 2. 2. Romboni (Ita) Aprilia 2.02.88'! ca (Spa) Honda 2.02,986, 4. Goorbergh (Ned) Honda 2 03.537 da (Jap) Honda 2 03.827, 6. Bari j. Honda 2.04,308, 7. Aoki (Jap) F| 2.04,620, 8 Cadalora (Ita) 2.04,656, 9. Fuchs (Dui) 2.04,717, 10. Borja (Spa) Ejtc 2.04,749. PAARDE Aken. CHIO/CDIO. Springen, landenwedstrijd: 1 Ni A (Hendrix/Ten Cate Finesse 4-0. R Blue 0-4, Tops/Operette la Silla 8{^ sink/Carthago Z 4-niet gestart) 1 punten. 2 Verenigde Staten 20, Sn land en Ierland 24. 5 Brazilië Frankrijk 44,25. Niet in tweede ort Zwitserland 24,75, 8. België 32,5 SI tenrijk 39,25, 10. Groot- Brittanni( c Dressuur, landenwedstrijd: 1 D i- 5509 punten, 2. Nederland (Bou vano 1734, Sven Rothenberger/J Weyden 1790. Van Grunsven/Gest a fire 1851. Gonnelien Rothenb lymp.c Bo 1703) 5375, 3. Zwede 4 Frankrijk 4879, 5. Zwitserland t Grand Prix: 1. Werth (Dui) Nobili ,i 1 Qm r.„nlon O Uln Cfnncon II'1 (Dui) Gracioso 8 1815, (Dui) Grunox 2 1793, 6 S Rothi (Ned) Jonggor's Weyden 17 Bontje/Silvano N 1734, 11. G. Ro ger/Olympic Bo 1703. Lichte proef: 1. S. Rothenberger/1 Dondolo 1774 punten. 2. Wirtl- Souveraen W 1707. 3 Weyand los 55 1696, 10. Van Grunsven Gere 1634 SO MOTORSPORT Assen. GP Nederland, wegrace. Kwalificatietrainingen, tweede dag. 125 cc: 1Rossi (Ita) Aprilia 2.15,085, 2. Honda 2.16.286, 5 Katoh (Jap) Yamaha 2.16,514, 6 Tokudome (Jap) Aprilia 2.16,653, 7 Locatelli (Ita) Honda 2 16,775, 8. Ui (Jap) Yamaha 2.16,926, 9. Cecchinello (Ita) Honda 2.17,095, 10 Scalvini (Ita) Honda 2.17,155, 22. Jans sen (Ned) Honda 2.20,536, 26. Koopman (Ned) Honda 2.21,848, 27. Filart (Ned) Honda 2.22,728, 29. Visscher (Ned) Apri lia 2.25,645 250 cc: 1. Waldmann (Dui) Honda 2 06,923, 2. Capirossi (Ita) Aprilia 2 07,003. 3. Harada (Jap) Aprilia 2.07.036. 4 Biaggi (Ita) Honda 2.07,052, 5. Ukawa (Jap) Honda 2.07,389, 6. Jacque (Fra) Honda 2.07,836, 7, Tsujimura (Jap) Honda 2.08,293, 8. Numata (Jap) Suzuki 2 08,594, 9. D'Antin (Spa) Yamaha Rotterdam. NK. Zesde 6e ronde: Nijboer - Van der Weide 1-0, Ti Nikolic 1/2-1/2, Cifuentes - Van ren 0-1, Piket - Van der Wiel 0-1, Van den Doel 1-0, Sosonko - Riemi Vi 0. Stand: 1 Nikolic, Timman 4 1/2, lov 4, 4 Van der Wiel 3 1/2. 5. u Doel, Nijboer. Sosonko, Van der Stil 9. Cifuentes, Piket 2 1/2, 11 Rie 1 1/2, 12. Van der Weide 1 Kiel. 103e Kieler Week. Europe, na 7 van 15 races: 1 Rèv (GBr), 2 Roug (Den) 9, 3. Colen 12, 4. Brouwer (Ned) 13. 10. D« r< (Ned)28. 49er, stand na 5 van 15 races a cholson/Phillips (Aus) 6, 2 D< /Cayolla (Por) 9. 3. Baur/Barth (|PI 23. Smolders/Groth (Ned) 40. Laser, stand na 7 van 15 races: (Zwe) 6, 2. Burfoot (NZe) 13, Ainslie (GBr) 14, 17. Lantermang< 46.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24