SUPER\ EKENf^ 'Te veel aandacht voor Groene Hart' V00RDEB. Jongerencentrum Stek voert actie voor nieuwbouw 'We willen niet naar De Bloemhof 'Hier kent iedereen me als het flippovrouwtje' Leiden Regio Kronkelen in Avifauna Groeneveld Opticiens prikbord Scheidingswand in we's houdt scholen uit elkaar Kleine kans op voortbestaan van kantine Randstad Sport IENSDAG 25 JUN11997 CHEF HANS JACOBS. 071-5356414. PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071 -5356436 uto en brommer botsen op fietspad erswoupe-runpuk» Een 17-jarige bromfietsster uit Alphen aan Rijn is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op Groenendijksepad in Hazerswoude-Rijndijk. Het meisje rd aangereden door een auto waarvan de bestuurder en 42- ige Hazerswoudenaar, ontheffing had om op het fiets* tad te eklj len. Het meisje is met schaafwonden en een pijnlijke vek per ^aa ibulance overgebracht naar het ziekenhuis. ?n t estolen auto teruggevonden IRDORPEen vorige week in Noordwijk gestolen alito is gis- ivond teruggevonden in Leiderdorp. De wagen werd met met nati Drverbonden contactdraden op de Van der Valk Boumanweg -WQ igetroffen. HAZERSWOUDE-DORP MARUN KRAMP Met een handtekeningenactie proberen de leden van jongerencentrum Stek in Hazerswoude-dorp de raadsleden over te halen aanstaande donder dag voor het nieuwbouwplan te stemmen. De le den vrezen dat het nieuwe gebouw niet doorgaat aangezien de fracties van CDA. WD en SGP/RPF - een meerderheid in de raad - zich tijdens de commissievergaderingen uitspraken tegen de ex tra financiering die nodig is voor de nieuwbouw. Volgens Stek-voorzitter Ralph Bakker loopt de actie goed. In vier dagen tijd hebben de leden 450 handtekeningen opgehaald. ,,We zijn maar één persoon tegengekomen die niet wilde tekenen. Ieder ander die werd aangesproken, zette direct zijn krabbel." Bakker wil de petitie donderdag voor de raads vergadering aanbieden aan de burgemeester. In die vergadering besluit de raad of het plan voor de nieuwbouw van Stek en peuterspeelzaal Pip- peloentje extra geld krijgt. Een paar maanden ge leden werd duidelijk dat het plan waarvoor 1,4 miljoen is uitgetrokken, door foute berekeningen zes ton duurder uitpakt. De raad heeft nu drie opties: of die zes ton wordt bijgelegd, of er wordt maximaal bezuinigd en het plan wordt met 3,5 ton extra gerealiseerd, of er komt helemaal niets bij. In het laatste geval is nieuwbouw volgens Bak ker niet meer nodig. „Want dan moet het vloer* oppervlak inkrimpen en dan heeft het voor ons geen zin meer. Wij organiseren activiteiten die jongeren interesseren en dat zijn disco's en ban doptredens. Daar heb je ruimte voor nodig. Als dat niet meer kan. dus als wij geen activiteiten meer kunnen organiseren die onze doelgroep aanspreken, kunnen we net zo goed stoppen." Voor de voor Stek-leden belangrijke vei ring heeft het jongerencentrum vervoer g naar het gemeentehuis. Stek is bezig om met 'flyers' zoveel mogelijk sympathisanten op de pu blieke tribune van de raadzaal te krijgen. Bakker verwacht dat het druk wordt. „Veel van onze le den komen opdraven en ook andere organisaties die van ons huidige pand gebruik maken, hebben beloofd aanwezig te zijn." Vanuit peuterspeelzaal Pippeloentje zijn ook medestanders te verwachten. Het bestuur plaats te hiervoor vorige week in de Rijnwoude Koerier een oproep. 'd«;tra geld voor matschappelijk irk Oegstgeest iEEST MAARTEN KEULEMANS b«!ro De - inJ> Stichting Maatschappelijke istverlening Duin- en Bol- ^ffreek (SMDDB) moet extra krijgen om het loket voor [schappelijk werk in het '*l eentecentrum aan de Lijt- he te bekostigen. Dat vinden emeester en wethouders Oegstgeest. Geen extra sub- daarentegen, heeft het col- over voor de Stichting Wel- Ouderen Oegstgeest Morgenavond verga- de gemeenteraad over de idies aan de twee welzijns- illingen. SWOO kampt al geruime .met geldproblemen. Het J oneel wordt duurder, door houdt de welzijnsor- jf] satie voor 55-plussers *qis minder geld over voor jssen en activiteiten. Een fikkeling, die ervoor zorgt SWOO 'een beetje een voor elitaire ouderen dreigt pairorden', zoals SWOO-pen- ?n neester J. Speekenbrink al *eb er verwoordde, ndl gstgeest voelt er echter voor om aan de klachten r te geven. „Het is een feit 061 le personeelskosten van de run O een aanzienlijk deel van ensjtale begroting uitmaken", !n B en W. „Dit is voor een eigen beleid van de SWOO. trok jestuur en de directeur van WOO hebben ons verschil- malen verzocht in te al men met personeelsuit- ling. Wij hebben hen er op oid lendeerd dat wij daarmee len instemmen, zolang dat gebeuren binnen het be- ■Wij ide budget. Wij gaan ervan oei at elke bewuste overschrij- onder de eigen verant- opg delijkheid van het SWOO- lurvalt.' SMDDB, die mensen met cm ilijkheden helpt, krijgt van- lgend jaar wel extra subsi- ruim drieduizend gulden gf aar. Dat is nodig omdat de de ting door de verbouwing iet gemeentecentrum meer kwijt is aan huur. ihenaar gewond val NAAN DEN RUN» Bestuurders in Nederland spreken zich uit in enquête Slechts 27 procent van de wethouders, gedeputeerden en statenleden in Nederland kent een hoge prioriteit toe aan het openhouden van het Groene Hart. Ruim eenderde (34 procent) vindt dat helemaal niet zo belangrijk. Bo vendien meent een overduidelijke meerderheid van de bestuurders van lagere overheden dat het Rijk veel te zwaar tilt aan de status van het Groene Hart. Dat blijkt uit een enquête van Binnenlands Bestuur, een tijdschrift van het ministerie van binnenlandse zaken. alphen aan den run» Wie recht omhoog kijkt, waant zich wellicht in een futuristisch fabriekscomplex. Deze kronkels zijn in werkelijkheid echter te vinden in de speeltuin van het Alphense Vogelpark Avifauna dat onlangs nieuwe glijbanen plaatste. foto loek zuyderduin Bedreigde volkstuinders Mauritssingel verenigen zich LEIDEN/REGIO ROBBERT MINKHORST Het weekblad wilde van provin cies en gemeenten weten hoe zij tegen brandende kwesties in de ruimtelijke ordening aankij ken. Behalve over het Groene Hart kregen de bestuurders ook vragen en stellingen voorgelegd over bijvoorbeeld de hogesnel heidslijn en Schiphol. Onderzoekers van de Rijks universiteit Leiden (onder lei ding van professor W. Derksen) polsten de meningen. Zij schre ven alle 572 Nederlandse ge meenten aan en benaderden van elke provincie twee gede puteerden en vijf statenleden. Iets meer dan de helft stuurde de enquêteformulieren terug. De Nederlandse ruimtelijke ordening is te veel op bescher ming en te weinig op ontwikke ling gericht, concludeert Bin nenlands Bestuur in zijn onder zoek. Een duidelijke meerder heid (69 procent) vindt dat bo vendien verkeerd. „In de visie van de bestuurders wordt het tijd voor een nieuw evenwicht tussen economie en ecologie", schrijft het weekblad. Driekwart van de ondervraag den zegt dat Schiphol een de pendance nodig heeft. Zou die er komen, dan geven de mees ten een voorkeur aan de kustlo- catie bij IJmuiden. Slechts twaalf procent gelooft in een luchthaven in de tweede Maas vlakte. De plannen voor een vliegveld bij Noordwijk zijn niet in het onderzoek meegenomen. Over de komst van de HSL zitten de bestuurders voor het merendeel op een lijn met het rijk. Zo is bijna zeventig procent van de geënquêteerden het niet eens met de stelling: 'De kosten van het ondertunnelen van de HSL kunnen beter worden be steed aan andere maatschappe lijke problemen'. Bovendien vindt maar 35 procent de aan leg van de spoorlijn te duur. ?ng< 67-jarige inwoner van Al- aan den Rijn is gisteren h< ind geraakt bij een aanrij- op de Zonneweg. De man aangereden door een per- nauto toen hij de straat hiel itak. Hij is met ichtdwond overgebracht naar die iekenhuis. wej LEIDERDORP JUDY NI^OF De volkstuinders van het met opheffing bedreigde complex aan de Mauritssingel in Leider dorp hebben een vereniging op gericht. De kersverse Belangen vereniging Volkstuinders Kalk- polder wil 'met alle wettelijke rfliddelen' proberen om het complex, dat door de gemeente is aangewezen als woning bouwlocatie, te behouden. Vol gens penningmeester E. Dem- mink staan nog geen acties op stapel. „We wachten af wat de gemeente gaat doen." Niet alle tuinders van de Mauritssingel lijken echter be reid om" de ontwikkelingen af te wachten. Vier van 62 hobby kwekers hebben zich inmiddels ingeschreven voor een lapje grond op volkstuincomplex De Bloemhof, maar dat terrein zit momenteel vol. Volgens voor zitter Joop van Huut van De Bloemhof wil dit complex graag uitbreiden om een aantal tuin ders van de Mauritssingel een plekje te geven. De grond is er al: naast het complex ligt nog een terrein van ongeveer 2500 vierkante meter, waar maximaal 25 hobbykwe kers terecht kunnen. Voorwaar de is wel dat de gemeente het 'bouwrijp' maken van het ter rein bekostigt. Van Huut: „De grond moet ontgonnen worden. Al een jaar of vier is er niks aan gedaan. En er moet een sloot bij komen om het terrein af te ba kenen." Van Huut verwacht dat tuin ders van de Mauritssingel zich best thuis zullen voelen op De Bloemhof. „Het is voor hen, denk ik, best leuk om in georga niseerd verband te 'tuinen'. We hebben een clubhuis en er zijn zaken als kruiwagens en een trekker, waarvan iedereen ge bruik kan maken." Maar volgens Demmink heb ben de meeste tuinders van de Mauritssingel daaraan helemaal geen behoefte. „Wij willen hier blijven. Op De Bloemhof is alles aan regeltjes gebonden. Daar mag je bijvoorbeeld geen dieren houden. Hier zijn we vrij. We hoeven ook geen clubhuis. Daar zijn we de mensen niet voor. Opvallend genoeg prijkt juist Demmink op de wachtlijst voor een plekje op De Bloemhof. „Maar als ze me een tuin aan bieden, dan sla ik hem af. Ik heb me alleen maar op de wachtlijst laten zetten voor het geval hier alles in het honderd loopt", ver duidelijkt hij. Demmink gaat er echter voorlopig van uit dat het terrein aan de Mauritssingel tuin blijft. „Ik heb onlangs gele zen dat de gemeente op de Rui- gekade 130 huizen kan neerzet ten. Ze hebben onze grond he lemaal niet nodig!" Langeraarder dumpt grond lisse/langeraar De politie heeft gisteren in Lisse een 32-jarige man uit Langeraar bekeurd die her en der grond stortte in een gemeenteplant soen achter een woning aan de Clusiusstraat. Bij het betegelen van zijn tuin had de man de grond afgegraven. Het storten noemde hij 'niet ongebruike lijk'. Agenten beschouwden het echter als een overtreding en maakten proces-verbaal op. Tijdens de zomeropruiming complete brillen voor vaste lage prijzen vanaf 149.-. Kom snel kijken, want op is op! /\)et dat beetje ALPHEN A/D RIJN, Van Mandersloostraac 33. Icentrum Kopermolen nr. 21. LISSE, Kanaalstraat 63a/Hoek Blokhui SASSENHEIM, Hoofdstraat 234. d langen in elke supermarkt: de le h< Ikborden met kaartjes waarop ;en, articulieren goederen te koop ders inbieden, een oproep doen of in diensten aanbevelen. Vaak gaat het om cryptische boodschappen die de ■n néwsgierigheid opwekken. In de usst ek Prikbord het verhaal achter le korte berichten. Deze week tit het kaartje uit Albert Heijn Lange Voort in Oegstgeest. laar. $?°«PPe°nS' i v is er»*. J11 'fit heeft jel<e vr>? r,eri Raymond is met zijn vijf jaar de ongekroonde flippokoning van Nederland. Althans, daar hopen ze in Oegstgeest toch een beetje op. Raymonds moeder. Marijke de Boer (34), kan zich slechts één ander voor de geest halen met een vergelijkbare collectie. En dat bete- kent dat je toch al gauw zo'n 8.000 schijfjes en plaatjes in je bezit moet hebben. Ray mond heeft er zelf 8516. Hij houdt zich er zelf echter niet meer zo mee bezig. „Hij heeft een getalsbegrip tot ongeveer dertig", zegt zijn moe der, „Niet tot 8000". Raymond vind het spelen met de 'plas ticjes' en 'kartonnetjes' nu en dan nog wel leuk, maar het spa ren laat hij graag aan de volwas senen over. „De eerste flippo's hebben we allemaal weggegeven. Sparen, daar beginnen we niet aan, dacht ik nog", zegt Marijke. Pas toen chipsfabrikant Smiths de eerste flippomap op de markt bracht, vond ze het 'toch wel leuk om één zo'n boek vol te krijgen'. Inmiddels heeft Ray mond er 22. En het einde is nog lang niet in zicht. „Na de een kwam de ander alweer. En dan denk je dat je ze allemaal hebt, maar zie je opeens op een beurs een paar buitenlandse flippo's. Hé, die hebben we ook nog niet, denk je dan, laten we die alle maal gaan sparen." Of ze ooit helemaal klaar zul len zijn weet ze niet. „In totaal moeten er over de hele wereld ongeveer 18.000 zijn. Dat zijn er toch wel veel", vindt Marijke. „We willen eigenlijk doorgaan voor het recordboek, maar we moeten nog uitzoeken of dat mogelijk is. ,.v?fZa Een verza meling '/j# van deze omvang kan ech- :er niet '52. hulp van buitenaf tot tand ko- men. In het egin zijn er 'honderden' zak en chips doorheen gegaan, tot- at ze de zoutjes maar buiten an de kinderen gingen uitde- en. Nu draait alles om het in- ilen van dubbele', en af en :oe moeten er ook een paar .vorden gekocht. 'Netwerken' is 'an ook in de flippowereld een egrip. Marijke: „In heel Oegst- ;eest hebben we huis-aan-huis aartjes bezorg'd, we adverteren n de krant en in de supermak- :en. Maar hier in de buurt kent cht iedereen me als 'het flippo- ouwtje'." Dan gaat de telefoon, en als n een spannende film wordt en afspraak gemaakt. „Die nan die net belde heeft hele Raymond (5) temidden van de flippo's die hij samen met moeder Marijke (34) spaart. Ze hebben er inmiddels 8516. foto dick hogewoning stapels Spacix-kaarten pummer één, en die zijn moeilijk te krij gen. Voor één kaart moet je na melijk eerst vier kindermenu's bij McDonald's bestellenweet Marijke. Marijke en Raymond hebben zelf echter ook iets bijzonders te bieden. Nummer 301, de kar tonnen Sinterklaas, heeft ze pas één keer gezien. „Hij staat zelfs niet in het boekje", verwijst ze naar het officiële naslagwerk. Maar wie de Oegstgeester flip- pofielen echt blij wil maken, moet met de kerstserie uit 1995 aankomen. Zelf kocht ze tot haar grote spijt een stel 'nep pers', terwijl de echte alleen voor het Smiths-personeel be schikbaar waren. Volgens Marij ke kosten ze nu ongeveer 600 gulden, maar zo veel geld heeft ze er niet voor over. „Hoewel ik het voor 100 gulden misschien nog wel zou doen", aldus de Oegstgeestse lachend. leiderdorp judy nihof Geen aparte toiletten voor de kleintjes, maar wel een scheidings wand in het bestaande toiletblok. Hierover hebben het bestuur van basisschool de Schakel en de gemeente Leiderdorp voor de arron- dissementsrechter overeenstemming bereikt. Het schoolbestuur was naar de rechter gestapt omdat de gemeente een paar groepen van De Schakel wil onderbrengen in één gebouw met de Laborato- riumschool, zonder aparte toiletten te bouwen voor de kleintjes. De Schakel moet vanwege ruimtegebrek met ingang van het ko mende schooljaar met twee groepen uitwijken naar een gebouw aan de Buitenhoflaan. Daar zit ook de Laboratoriumschool met en kele groepen in. Vooral de ouders van leerlingen van De Schakel maakten zich zorgen. Het delen van de toiletten met leerlingen van het voortgezet onderwijs is volgens de ouderraad 'vragen om moei lijkheden'. De gemeente voelde echter niets voor de aanleg van aparte we's. 'Te duur', luidt het argument. Het compromis is een scheidingswand, die moet worden bekos tigd door gemeente, schoolbestuur en Laboratoriumschool. Ook werd voor de rechter overeenstemming bereikt over een schei dingswand in de gang van het schoolgebouw aan de Buitenhoflaan. Deze moet het schoolbestuur betalen. Verder komt er op kosten van bestuur en gemeente een aparte toilet voor het personeel. Voorzitter C. Wassenaar is 'redelijk tevreden' over de bereikte compromissen. „We hadden natuurlijk liever gezien dat het ons geen cent had gekost. Maar we zijn wel tevreden dat de gemeente een stukje met ons meedenkt." dat die 'meer sportverenigingen aan een onderkomen helpt'. Alleen als de drie voorzitters binnen de gestelde termijn tot een oplossing komen, is hun va riant gered. Lukt dat niet, dan stemt de gemeenteraad volgen de week donderdag alsnog in met de variant van het college. Dit ultimatum is ingesteld om dat geen van de raadsleden nog langer wil wachten met een be slissing. De drie voorzitters moeten Randstad Sport zo ver krijgen dat de vereniging haar kantine uit handen geeft. Belangrijk daarbij is dat het gebouw op de nominatie stond om gesloopt te worden en de club daaraan al geld heeft uitgegeven. Het wil de kantine alleen overdoen als er minimaal 60.000 gulden op tafel komt. De tennis-, handbal en honk- en softbalvereniging hebben van de raadscommissie een extra marge van dertigdui zend gulden gekregen om de overdracht voor elkaar te krij gen. voorschoten pimitri walbeek De kantine van Randstad Sport in Voorschoten heeft nog een geringe kans op voortbestaan. Dan moeten drie voorzitters van de sportverenigingen in sportpark Adegeest vóór. vol gende week dinsdag tot een ver gelijk komen met Randstad Sport dat eigenaar van het ge bouwtje is. Deze voorwaarde stelden de leden van de raads commissie financiën gister avond. De politici legden een advies van het college naast zich neer en steunden een alternatief voorstel van deze voorzitters van de Stichting Tennispark, handbalvereniging HW'70 en de Honk- en Softbalvereniging Adegeest. De drie verenigingen stellen voor het gebouwtje te verbouwen. Het college wil het afbreken en vervolgens een nieuwe kantine neerzetten. Hoewel deze variant goedkoper is, hadden de raadsleden meer sympathie voor de andere om-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17