Massaal protest tegen grondslag nieuwe kerk Paus roept op tot verzoening tussen christenen Kerk Samenleving Veel belangstelling voor milieuprijsvraag kerken MAANDAG 23 JUNI 1997 graz/vaticaanstad ANP/oceen paus en de Russische patriarch zijn sinds het Doopsgezinde Sociëteit. Het geestelijk hoofd van thema verzoening gekozen, aldus Aleksi schisma van 1054 waarbii de kerken van Oost en de orthodoxe christenen. Bartolomeos 1. heeft af- maandae de oDeninesrede houdt. REDACTIE DICK VAN DER PLAS, 071-535 Onopgeloste problemen en onverwachte tegen slagen mogen de christenen niet afhouden van het streven naar eenheid, zei paus Johannes Paulus II gisteren aan de vooravond van de Tweede Europese oecumenische assemblee, die vandaag in het Oostenrijkse Graz wordt ge opend. Deze maand ging een ontmoeting tussen de paus en patriarch Aleksej, het hoofd van de Rus sisch-Orthodoxe Kerk, op het laatste moment niet door. Het zou de eerste ontmoeting tussen een paus en de Russische patriarch zijn sinds het schisma van 1054 waarbij de kerken van Oost en West uit elkaar vielen. Onder het motto Verzoening - gave Gods en bron van nieuw leven' komen in Graz zevenhon derd kerkelijke afgevaardigden en in totaal ruim tienduizend deelnemers bijeen. Tot hen behoren aartsbisschop Carev, hoofd van de zeventigmil joen anglicanen, patriarch Karekin I van de Ar meens-Apostolische Kerk, kardinaal Siinonis, aartsbisschop van Utrecht, secretaris-generaal dr. Konrad Raiser van de Wereldraad van Kerken en ds. F.R. Fennema, secretaris van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit. Het geestelijk hoofd van de orthodoxe christenen, Bartolomeos 1. heeft af gezegd omdat hij niet welkom zou zijn bij het gesprek tussen de paus en Aleksej. In tegenstelling tot de eerste assemblee, 1989 in Basel (Zwitserland), kunnen diunaal de chris tenen uit Oost-Europa vrijelijk deelnemen. Patri arch Aleksej sprak zondag in Graz de hoop uit dat 'de restanten van de Koude Ooorlog in het hoofd van veel mensen worden opgeruimd'. Na de val van het communisme zijn nog veel pro blemen in het leven van volkeren, staten en ker ken onopgelost. Niet zonder reden is voor het thema verzoening gekozen, aldus Aleksej, die maandag de openingsrede houdt. Niet alleen de toenadering tussen de kerken, maar ook de plaats van de vrouw in de kerk, het milieu, de joods-christelijke dialoog, de mensen rechten en de schuld van de Derde Wereldlan den komen in Graz aan de orde. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de Konferentie van Europese Kerken, met 123 lidkerken, en de Raad van 34 bisschoppenconferenties in Europa. De vorige Europese assemblee stond in het kader van het conciliair proces voor gerechtigheid, vre de en behoud van de schepping. MANAGUA CIC Fernando Cardenal weer jezuïi mogen vervullen. In 1983 v den Fernando en zijn broei nesto door paus lohai Paulus II tijdens een bezoek Nicaragua in het openbaai rispt. In 1952 had hij zich bij di zuïetenorde aangesloten, jaar later ontving hij de pries wijding. Tijdens de Som dictatuur werd hij gedwot als conrector van de univen van Managua af te treden, had zich solidair verklaard stakende studenten. De Nicaraguaanse oud-minister Fernando Cardenal (63) is weer lid van de orde der jezuïeten. Dit heeft hij in een vraaggesprek met een dagblad in Managua bekendgemaakt. Hij werd in 1984 uit de orde gezet omdat hij weigerde af te treden als minister van Onder wijs in de sandinistische rege ring. Het Vaticaan had hem er op gewezen dat priesters en re ligieuzen geen politieke functie Niet de verwachte honderden, maar bijna tweeduizend behoudende hervormden protesteerden afgelopen zater dag in Putten tegen de ontwerpkerkorde van de Verenig de Protestantse Kerk in Nederland (VPKN). PUTTEN ANP ..De hervormde synode moet weten dat ons onaanvaardbaar tegen deze grondslag ook on aanvaardbaar betekent", zei ds. K. ten Klooster, voorzitter van het Comité tot behoud van de Nederlandse Hervormde Kerk, dat de bezinningsdag had geor ganiseerd. In de \"PKN moeten hervormde, gereformeerde en lutherse kerken samengaan. „Wij zijn niet uit op afschei ding", zei hij in een overvolle Grote Kerk. ..maar wij verzetten ons tegen de VPKN. die een nieuwe kerk is." Op basis van de kerkorde, die nog definitief moet worden vastgesteld, zal er in die nieuwe kerk officieel plaats zijn voor geloof en onge loof naast elkaar. Ten Klooster weigerde antwoord te geven op \Tagen over wat het comité gaat doen als de synode weinig aan de ontwerpkerkorde zal veran deren. De grote meerderheid van de classes (regionale kerkvergade ringen) heeft zich volgens Ten Klooster tegen die ontwerpker korde uitgesproken. De wijze waarop de synode die bezwaren heeft behandeld, heeft tot grote verontwaardiging geleid, aldus de predikant uit Slikkerveer. Hij noemde het een verkeerde voorstelling van zaken dat dege nen die de kerkorde verwerpen, zich willen afscheiden. „Uit een oogpunt van grondslag en ge schiedenis kunnen wij niet an ders concluderen dan dat de beoogde VPKN een afscheiding is." Ds. R. van Kooten uit Soest vergeleek de nieuwe kerk met hoererij. „Voor Calvijn is het geen afscheiding, wanneer wij opkomen voor het behoud van Christus' Kerk door niet mee te gaan in hoererij." De predikant die zich vaker van een beetje demagogie bedient, schetste het beeld van de gehuwde vrouw die een \riend krijgt en haar man vraagt mee te gaan naar de nieuwe woning. Niet die man, maar de overspelige vrouw scheidt zich af, aldus Van Koot- en. In zijn openingswoord citeer de ds. L. Ruijgrok uit Middel- hamis uit een Open Brief van de Gereformeerde Bond uit 1996 dat 'de nieuw te vormen kerk zich afscheidt van de Hervorm de Kerk'. Hij zei het zich niet te kunnen voorstellen dat 'her vormd-gereformeerden', zoals de rechterflank binnen de Her vormde Kerk zichzelf aanduidt, perse mee de plurale VPKN in willen. Het hoofdbestuur van de Ge reformeerde Bond heeft vorig najaar juist wel besloten binnen de Hervormde Kerk op zijn post te blijven. Deze week waar schuwde de Bond voor ver deeldheid in de plaatselijke ge meenten als gevolg van de acti viteiten van het Comité. Ds. Ten Klooster, die vorig jaar uit het hoofdbestuur is getreden als ge volg van het standpunt van de Bond, weigerde op de oproep Ds. R. van Kooten: „Voor Calvijn is het geen afscheiding, wanneer wij opkomen voor het behoud van Chris tus' Kerk door niet mee te gaan in hoererij." foto anp van de Bond in te gaan. node zou dan wel eens gedwon- over de grondslag van de nieu- Wel ontkende hij dat ds. Ruij- gen kunnen worden een andere we kerk deel ik." Op de vraag of grok met financiële acties had weg in te slaan'. deze dag in Putten kerkgeschie- gedreigd door in zijn opening- Moderamenlid ds. B. van denis is geschreven, zei Van woord te zeggen dat 'alleen al in Vreeswijk was niet namens het Vreeswijk: financieel opzicht de inbreng hervormd synodebestuur, maar „Dat is de vraag. Maar dat er van al die honderden Bondsge- uit innerlijke verbondenheid een snaar is geraakt, is wel dui- meenten onmisbaar is. De sy- aanwezig. „De verontrusting delijk." Opnieuw aansl op kerk in Hamburg HAMBURG EPD/KNA Opnieuw is een kerk in H burg brand gesticht. D« was dit keer een lutherse 1 die gevestigd is in het Alti ziekenhuis. Het kanselkleed in brand gestoken en b« met een hakenkruis. De scl bleef echter beperkt. Het was de vierde aansla een kerk in Noord-Duitslai vier weken tijd. Eerder we aanslagen gepleegd in Lüli waar een kerk volledig brandde, Hamburg en Hust r BEROEPINGSWEI GEREF.KERKEN VRIJGEMAAI n Beroepbaarstelling: H.J.J. ei Pomp, Saffierstraat 210,9; T LN Groningen GEREFORMEERDE GEMEEN! J Beroepen: te Terneuzen: C. rinck te Houten; te Berken* de: J.S. van der Net te Apel doorn; te Hoofddorp: W. Vis scher te Amersfoort. Bedankt: voor Arnhem: H. I te Oostkapelle. Kirchentag: boetedoening van een ex-communist LEIPZIG EPD De vroegere communistische partijsecretaris Ri chard YVötzel uit Leipzig heeft zich op de Kir chentag verontschuldigd tegenover zijn slacht offers. ,.Ik heb veel mensen schade berokkend. Met deze schuld moet ik leven", zei de jurist in een programmaonderdeel van de Kirchentag dat door leden van de vroegere burgerrechten beweging werd geboycot. Wötzel, indertijd in Leipzig secretaris van de communistische partij SED, erkende dat hij een regime had gediend dat vooral de macht wilde behouden en dat geen oppositie toestond. Daarbij werden de mensenrechten geschonden. .Als socialist en als progressief heb ik gefaald." Oud-Bondspresident Richard von Weizsacker verdedigde de bijeenkomst met Wötzel. waarte gen vooraf heftig was geprotesteerd. De Kir chentag is ervan overtuigd dat verzoening mo gelijk is, zei hij op een persconferentie, leder moet de mogelijkheid krijgen zijn leven te ver anderen. De Kirchentag is van plan zulke dialo gen voort te zetten, zei Von Weizsacker. die ook president van de Kirchentag is geweest. LEIDSCHENDAM ANP De werkgroep Kerk en Milieu van de Raad van Kerken wordt volgens project leidster M. Hoek van Dijke 'platgebeld' om informatie over haar milieuprijs vraag. „We zijn nu drie dagen bezig en er hebben al zestig kerken gebeld. Dat is voor onze begrippen erg veel." Het suc ces komt volgens haar doordat veel ker ken al plaatselijk actief zijn met milieu vraagstukken en nu eindelijk ook eens buiten hun eigen gemeente deze ideeën kunnen bespreken. De prijsvraag is opgedeeld in twee ca tegorieën. Kerkelijk betrokken jongeren van 12-18 jaar kunnen meedoen aan Co- dename Future. Uit een dossier met the ma's rond een duurzame leefwereld kunnen ze een keuze maken en daar mee aan de slag gaan. „Daarbij kun je denken aan bijvoorbeeld de verwerking van afval bij fastfoodketens of het inrich ten van een natuurproject in de eigen buurt", aldus Hoek van Dijke. De tweede categorie betreft personen vanaf 18 jaar die zijn betrokken bij milieu en kerk. Hen is gevraagd om te komen met ideeën die te maken hebben met de liturgie in de kerk (verhalen rond de schepping, liturgisch bloemschikken) of praktische voorstellen (kerkfolders op chloorvrij-papier). Alle inzendingen moeten 'kerkelijke milieubetrokkenheid' tonen en plaatselijk direct kunnen wor den toegepast. De jongeren kunnen met hun ide< geldbedrag van 4000 gulden wii Dat moeten ze gebruiken voor dl voering van hun project. Voor d plussers zijn drie geldprijzen van 1000 en 1500 gulden in natura bej baar. „Het is nog niet helemaal maar waarschijnlijk gaat het ora kunstwerk." De prijsuitreiking voo de categorieën heeft tijdens de land Kerkendag op zaterdag 25 april 19 Kampen plaats. uit de Leidsch Dagblad ANN01897 Woensdag 23 Juni LEIDENHedennacht omstreeks twee uren ontstond op de Hooigracht een conflict tusschen een drietal heeren en de politie, omdat de eersten luidkeels liepen te schreeu wen, waardoor de nachtrust der omwoners verstoord kon worden, zoodat een agent hen wilde bekeuren en deswege hunne namen vroeg. In plaats van die op te geven, gaf één hunner den agent een klap tegen het hoofd, waardoor deze om assistentie floot. Het drietal koos toen het hazenpad, doch twee hunner werden door de toegesnelde agenten achterna gezet, ge grepen en vervolgens naar het commissariaat gebracht. AARLANDERVEENEene gehouden collecte voor de uit wendige zending in het kerk der Ned.-Herv. gemeente te Aarlanderveen bracht de aanzienlijke som van ƒ52,50 op. LEIDENHeden zijn ter markt alhier de eerste nieuwe Westlandsche aardappelen aangebracht. LEIDENZaterdag-namiddag omstreeks twee uren werd bij de voormalige Koepoort door een politei-agent een wa gen aangehouden, waarin een doode geit onder koolblade ren verborgen lag en ingevoerd was in strijd met de veror dening op den invoer van vleesch. ADVERTENTIEEen solied, net Jongmensch, P.G., oud 24 jaar, eigen zaak drijvende, wenscht in kennis te komen met een zelfstandige Boeren-of Burgerdochter, in het bezit van eenig vermogen. Op alle uitvoerige, onderteekende brieven met portret zal acht geslagen worden. ANN01972 Vrijdag 23 Juni LEIDENOp middellange termijn zal de ontwiickeling van de Rijnstreek tussen Katwijk en Alphen zich volgens het re cente patroon voortzetten. Dat wil zeggen een beperkte groei van de industriële sector speciaalin de kleinere en middelgrote gespecialiseerde industrie. De vestiging van Heineken in Zoeterwoudee met op den duur globaal 1000 man personeel zal een belangrijke impuls voor de werkge legenheid betekenen. Onder voorbehoud trekt de stichting Economisch Techno logisch Instituut voor Zuid-Holland deze conclusie in een verkennend onderzoek naar de economische ontwikkelin gen van de Rijnstreek. Dit onderzoek is verricht op initiatief van de gemeente Lei den, de Kamer van Koophandel voor Rijnland en de com missie contact bedrijfsleven van de Leidse universiteit en omvat de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Zoeterwoude, Katwijk, Rijnsburg, Valken burg, Alphen, Hazerswoude en Koudekerk. LEIDEN Geboren Emma Jacoba Marischka dv. B van Daalen en A.J.M. von Zboray David Maria zv. J. Brouwer en H.A.J. Toetenel Frederick Bastiaan zv. T H. Jongeriusen E.N. van 't Wout Feike Anthonius zv. M.J. Voorbij en M.J.A. van der Zalm Rozemana Krijntjedv. D. Bakkenesen H G. Schuitemaker* Job Jan zv. P.J.M Noordermeer en I. Arnoldus Aldith dv. H. GuljtenC.P. Groen «Thomas Pieterzv. P.M.M. Westgeest en A. Veldhuizen Isabel Elisabeth Cathari- na dv. M.W.H. van der Ham en E.C.P. Visser Jason zv. F.F.M. Slingerland en H.J.W. Peltenburg* Anne Michelle dv. K. Rozema en D.V. de Bruyn André Christiaan zv E C. Renooij en C S. Werner Madeion Shannon Tamara dv. G.R.M. van Dam en F. van den Hoek Irisdv. G. Geusebroek en E.M.E. Haas Nienke dv. E.A. van Noorten A.J.M. van den Berg* Janna Li- sanne dv. S.A.C. Mannaart en A.C.P Bierman Anne- miek Marijke dv. R. Sluijs en C C. Kosiek Wies Jana dv J W. van Wetten en M.A.C. de Boer Jeroen Maria zv. M.C.M. Zandbergen en E.J.M.M. van der Meer* Maaike Anne dv. P.R. van Velzen en C.J. van derZwan Amina dv. E. Kurbegovic en S. Jukovic Arjan Andre as zv. R.J.M. Spruit en S.T.C. Driessen Shqipron dv. I. Bajrami Esmeé dv. M. Broere en J. van Hengel Nadme dv M. Broere en J. van Hengel Martijn Pieter zv P.J. van der Marei en C.E.J. van Vliet Max Ma- teusz zv. R. Bouwman en M.K Wróbel Okke Theo- dorus Bartholomeus zv. B.A.D.F. Eradus en M P. de Goede Sabine dv. E. Masinovic en E. Kolic Norbert Barend Benjamin zv. E.M. Huitema en K.H. den Uijl David zv. D. Schaap en H.J. van Klaveren Rienke dv G.J.J. Driessen en B.C. Boonstra Tom Johannes Chri- sianuszv T A M de Groot en M.J.M. van der Knaap Michelle Lisa Sophia Petronellazv. T.A.M. de Groot en M.J.M. van der Knaap Elaine Willy Ariea dv. G.J. van Zuijlen en E.H.W. de Vos* Robin Daniël zv. W P. Hoog- enboom en P.J van Spengen Isa dv. A A. van der Baan en M M. de Bruijn Renée dv. A A. van der Baan en M.M de Bruijn Raymi Mariozv. A.W. Klingersen I Peralto Callo Wendy Helena dv. J. de Goederen en L.W. Ravensbergen Lars zv. J.T.A. van der Werft en I Dijkstra Redmer Peter Paul zv A.W. van der Werf en F.G A. te Velde Kevin Jeffrey zv. V. Nieboer en K I. de graaf Sarah dv. S Kaamouch en N. Oman Royce Romain zv. R W. Zaadnoordijk en A.M. Vrijenhoek Mohammed zv. E H. Hamidane en N. Mansour Geer- truida Maria Elizabeth dv. P.M. van der Laan en J.M.C. van Leeuwen Maaike dv. A.P.W. de Bruyn en M. Stroeve Niek zv. J.C. Berg en G.M. Kuijs Simone Frederique dv. C M Koningen M.J.A. Kroon Rozanne Dominique dv. CM. Koningen M.J.A. Kroon «Fleur Elisa Charlotte dv. R.J. de Gunst en B. Schmal Yan- nick Florian zv. R.J. van Andel en M D. Taverne Ramon zv. M.C.H. van der Zwaan en C.E. van der Ster Lisa Clemente dv. C.J. Postmus en C.J.T.A A. Eppink Sieme Johannes zv. N. Taal en J.M. Kruijt. Overleden S. Duindam, geb. 24 dec 1928. man H.J Siebert, geb. 18 dec 1924, man H. Focke. geb 24 mei 1916, man J.G. Domburg, geb. 5 juli 1929, man J. van Rijn, geb. 18 jan 1910, man M. de Tombe, geb. 25 febr 1909, geh. gew. met L.J. Slootjes M. Johannes, geb. 17 aug 1923, man J.M. Zand bergen, geb. 22 jan 1915, geh gew. met J. Vmkesteijn MG Coutinho Barreto, geb. 30 sept 1963, ev F J. Portugues Ribeiro* M.C. van Boxtel, geb, 7 juli 1899, vrouw M.J Visser, geb. 6 juni 1932, ev. N. van der Niet A.A.M. Vlaardingerbroek, geb. 30 juni 1924, vrouw*G. Kroesemeijer, geb. 6 nov 1931, ev. J.G. van Eek S P de Graaf, geb. 25 juli 1912, man A. Goe- demans, geb. 3 dec 1926, man A. Jermoumi, geb. in LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 7 maart 1860) Job-Jan (roepnaam Job), geboren op 2 juni, zoon van Peter en Yvonne Noordermeer uit Voor hout en het jongste lid van de s.v. Foreholte. Arjan Andreas Spruit, geboren op 4 juni, zoon van Ruud en Sandra Spruit. het jaar 1920, man A.R. Kastner, geb. 17 okt 1910, man T.P.J. Heemskerk, geb. 7 jan 1982, man P.C Kaiser, geb. 31 maart 1907, man H. Grundstra, geb. 28 dec 1934, man A. Zandbergen, geb 1 dec 1921, man A.M. van Zeist, geb. 29sept 1937, geh. gew met H.J.P. Antonissen J.A.M. van der Holst, geb. 13 juni 1942, man R.H. van der Steen, geb 28 april 1908, geh. gew. met M.M. Erkelens M. Rozier, geb. 19 juli 1927, ev. W. van Houten *G P. van Zijp, geb. 21 juli 1956, man P M van der Meij. geb 14 mei 1920. geh gew. met L.F. van der Linden W.D.J. Kap- pens, geb. 10 juli 1921, man *C. Tegelaar. geb. 5 mei 1910, geh. gew. met B.A. Harteveld T 't Hart, geb. 20 okt 1915, geh. gew. met H. Jansen P.J. van der Waals, geb. 19 nov 1914, man H. van Loenen, geb 1 sept 1915, man P. de Vries geb. 11 okt 1923, Gehuwd A. de Groot en C.R.J. Tessont M.J. Bis- schopsen I. van den Oever* H.L. van Looen Y.W. Pe ters P.A. Oliboni en Y.M. Bokern B.G.J. Straver en M.H. Sanders M. van Rossen en A.E.M. van Vliet T. Sollie en W.J. Hagedooren M A. Feldmann en H.E.M. Zeegers E.J. Damen en M. Lasschuijt T.J. Maters en H van Bochove*C.M. Haenen en N. Jaffarian P. van der Klugt en M E. Meijer H M. van den Bos en E. He- melop R.A.J. de Vries en S. Vervuren M. Vermeij en K. jager* M.J. Kraijenoord en M HF. de Graaf R.P. van der Laan en S.H.W.M. Wisse S J. Nabuursen C. Jorritsma J R. Massizzoen H M. van As P B. Devi- KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M Essenberg. J. Kiel (adiund) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, W. Bank (adjunda.i.) PUBUC RELATIONS W. H C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 - 11.30 uur of per post. REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J B M. Brandenburg, chef eindred regio F Blok, chef eindredactie algemeen W F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W Spierdijk, chef sportredactie J Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties: 071-53 Familieberichten: 023-53 023-5: Redactie: 071-53 Hoofdredactie 071-53 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 171 071-53 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 u 071-51 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afsdif( van het abonnementsgeld, ontvange ir korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTES 'l Voor mensen die moeilijk lezen, slech ogen hebben of blind zijn (of et leeshandicap hebben), is een samenvattiL, het regionale nieuws uit het Leidsch Da^ j geluidscassette beschikbaar Voor inform 0886-482345 (Centrum voor Gesproken Leduur. Grave) Thomas Pieter Westgeest, geboren op 2 juni, zoon van Peter en Annemiek Westgeest uit Leiden. lee en M.L. van Haren T. Roosjen en K.A. Hofman VOORSCHOTEN Geboren Mervyn Christian zv E.F. Snel en P. Ravensbergen Tjeerd Bernhard zv. R.H. de Vries en M.A.A. Bik. Overleden H. Focke, oud 81 jaar J.A.C. Moers, oud 84 jaar R.J. Gielen, oud 72 jaar G.W. Ensink, oud 96 jaar G.J. Proper, oud 69 jaar A.A. Köster, oud 89 jaar. Gehuwd L.C.A. Scheepens en M L van der Meer W.H.A. Hendrikszen F M.Th. ten Bruggencate* P.G.J. Morssink en P.M.J Olsthoorn. ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13 00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13 00 uur (Diaconessenhuisl dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -1115 uur en van 19.45 - 21 00 uur Special Care Unit: 10 30-11.00 uur. 15 00 - 15.30 uur en 19 00-19.30 uur ennfM overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling 10 30-19 00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkun Jongerenafdeling 14.30-15.15 uur en 19 00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18 30-19 30 uur, klasse I enl daarnaast ook 11.15-12.00uur Kraamafdeling 14.30-15.30 uur en 18.30-19 30 uur (voor vaders tot 21 00 utf' Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag) Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14 30 uur en 18.30 jr. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131) dagelijks 14 00-15 00 uur en 18.30-19 30 uur. klass daarnaast ook 11 15-12 00 uur Geen spoedeisende hulp meer mogelijk n 18.3 jr(Allt ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111) alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur 19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18 15-19.00 uur, 19 00-20 OOi Partners/echtgenoten met kinderen Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur uitsluitend partners/echtgenoten en eigen kinderen.) Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezod mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunt neurologie 14.15-15.00 uur en 18.30-19 30 uur; oogheelkunde en heelkunde Qi 14 15-15.OOuuren 18.30-19 OOuur Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15 15-17 00 uur, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8